240+ İçinde Balkonu bitirmek için seçeneklerin fotoğrafları: Kendi elleriyle güzel iç mekanlar

Genellikle aileler dairelerde yakınlıktan şikayetçidir. Ancak, harika fikirleri fark etmiyorlar.

İçerik:

Balkon sadece rahatlamak için bir köşe, teras veya çay alanı olarak değiştirilebilir. Ondan bir ofis, yemek odası, spor için bir yer, bir kütüphane yapabilirsiniz.

Çevirmek için harika fikirler

Çevirmek için harika fikirler

Bazı durumlarda, kullanılması yatak odasının, oturma odasının veya mutfağın alanını arttırır.

İki oda kombinasyonu

İki oda kombinasyonu

En başta karar vermek çok önemlidir: Balkonun güzelleşmesi dekoratif olacaktır (yapı açık kalır ve cephesi kaplama malzemeleri ile kaplanmıştır) veya camlama ve yalıtımla ilgili yapıcı işler gerekecektir. Seçim, yapının amaçlanan amacına ve tercihlerine bağlıdır. Örneğin, yalnızca ılık mevsimde dinlenmeyi planlıyorsanız - ısıtmak için gerekli değildir.

Bir randevu seçin

Bir randevu seçin

İpuçları ve genel tavsiyeler

Bir iç mekan yaratırken, ana odanın tasarımını ayarlayabilirsiniz. Daha sonra mekanın tasarımındaki kaplama malzemeleri ve stil aynı olmalıdır. Ya da diğer yöne gidebilir, parlak bir aksana dönüşebilir, göz alıcı, ancak genel kavramı ihlal edemezsiniz.

Tasarımda parlak vurgu

Tasarımda parlak vurgu

Seçim yaparken kurallar
 • Dekoratif detaylar veya mobilyalarla küçük dar alanlar aşırı yüklenemez.
 • Açık balkonların onarımı, yağışın olumsuz etkilerine dayanabilecek neme dayanıklı, ısıya dayanıklı malzemeler kullanmıştır.
 • Kapalı, yalıtımlı yapıların içinde, çok miktarda malzeme kullanarak bir iç mekan oluşturabilirsiniz. Kağıttan duvar kağıdına gidip, dekoratif sıva ile bitirme ve suni taş taklidi.
 • Duvar dekorasyonu için ana renkle çalışırken, açık, siyah beyaz tonları tercih edin. İç bölümün çok sıkıcı görünmemesini sağlamak için parlak vurgular ekleyin.
 • Balkonun işlevselliğini arttırmak yetkin aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Bu yüzden, spot ışıkları en iyi seçenek olarak kabul edilir. Büyük avizeler ve lambalar yalnızca iç mekândaki olumlu izlenimi mahveder.

Hafif, tek renkli renkler seçin

Hafif, tek renkli renkler seçin

Seçimi bitirir, izin verilen yükü düşünün. Konsol için izin verilen ağırlık yaklaşık 1170 kg'dır. Lojmanlar ve yan balkonlar için izin verilen yük 1766 kg'ı geçmemelidir.
Gereksiz elementlerle yapıyı aşırı yüklemeyin.

Gereksiz elementlerle yapıyı aşırı yüklemeyin.

menüye dön ↑

Açık tasarım

Böyle bir tasarıma sahip bir balkon sürekli olarak çevrenin olumsuz etkisine maruz kalmaktadır, bu yüzden tasarımı için malzeme almanız gerekir. Döşeme hakkında konuşursak, o zaman en iyi seçenek, üzerine ana döşemenin yerleştirildiği beton şaptır.

Açık Tip Seçeneği

Açık Tip Seçeneği

Zemini düzenlerken farklı malzemeler kullanabilirsiniz:

 • Seramik karolar dayanıklı ve etkilere karşı dayanıklıdır. Bununla birlikte, iç mekan için seçerken, donma dayanımı, nem emme katsayısı gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Döşemenin pürüzlü bir yüzeye sahip olması ve ayrıca yapı üzerinde aşırı bir yük oluşturmaması da önemlidir.
Yerdeki seramik

Yerdeki seramik

 • Teraslı zemin kaplaması ile dekore edilmiş zemin tasarımı açmak için de mükemmeldir. Hafif, dayanıklı, küçük bir orana sahip, iyi su yalıtım performansı.
 • Beton şapı zararlı etkilerden korumak için, dış mekanlarda çalışma yapmak üzere zemini neme dayanıklı boya ile boyayabilirsiniz. Bu kaplama kalitesini 3-4 yıl koruyacaktır. Bununla birlikte, zamanla ısınmak istiyorsanız, diğer malzemeleri seçin.

Teraslı zemin kaplaması yapma

Teraslı zemin kaplaması yapma

Bazıları iç açıkta muşamba döşenmesi için kullanılabileceğine inanıyor. Ancak, ona yüksek umutlar vermek değmez. Zamanla, zayıf su yalıtımı nedeniyle linolyum bozulacaktır.
menüye dön ↑

Duvar dekorasyon özellikleri

Duvarların ilk işlenmesinde astar karışımları kullanılmıştır. Son işlem için toplanmaları gerekiyor. Daha sonra astar, yüzeylerin kuvvet ve yapışkanlık özelliklerini arttırır.

Astar seçimi

Astar seçimi

Duvarların dekorasyonu için, uzun çalışma süresi olan, kirlenmeye dayanıklı, yüksek neme, sıcaklık düşüşlerine ve kurumaya sahip malzemelerin kullanıldığı dikkat çekmektedir. Tercihlere bağlı olarak, iç mekanda planlanan tasarıma da kullanılabilir:

 • atmosferik boya ve vernik malzemeleri;
 • büzülmeye ve yüzeyin çatlamasına karşı komponentler içeren dekoratif sıva;
Yüzey kaplamak için dekoratif sıva

Yüzey kaplamak için dekoratif sıva

 • porselen kumtaşları aşırı sıcaklık ve yağışlara karşı yüksek derecede dayanıklıdır (ancak bu malzeme soğuktur, bu yüzden seçtiğinizde, önce duvarları ısıtmalısınız)
 • Astarlama, operasyonel özellikleri nedeniyle dış cephe kaplaması için opsiyon seçenekleri.

Astar - en iyi seçenek düzenleme

Astar - en iyi seçenek düzenleme

Duvarların tasarımı için birçok tasarım seçeneği için, doğal taş taklidi kullanabilirsiniz. Böyle bir kaplama çok önemlidir, seramik karolardan daha zordur. Ancak, duvarları bu malzemeyle kaplı olan balkonların iç kısımları her zaman şık görünüyor.

Yapay taşlı şık iç

Yapay taşlı şık iç

menüye dön ↑

Tasarım İpuçları

Çoğu durumda, açık balkon rahatlama için rahat bir köşe veya hoş bir yaz çay partisi olarak kullanılır. Konforlu bir atmosfer yaratarak bu durumda Provence veya Country tarzında tasarıma yardımcı olacaktır. Eko eğilimler daha az alakalı değildir.

Provence tarzında

Provence tarzında

Bir iç tasarım oluşturulurken, ana vurgu sessiz ve açık tonlara yerleştirilmelidir. Örneğin beyaz, bej, zeytin, limon, yeşil, mavi, turuncu veya lavanta tonları olabilir. Dekore edilmiş bölgeyi romantizm ve ev sıcaklığıyla dolduracaklar.

Büyüklüğüne göre dövme, hasır veya katlanabilir masa, sandalye alabilirsiniz. Aynı zamanda rahat bir sandalye veya küçük bir kanepe için bir yer bulmaya değer. Bahçe fenerleri, güzel şamdan mumlar, battaniye, yastık atma bu köşeyi daha da rahatlatacak.

Dövme ve katlanır masa kullanımı

Dövme ve katlanır masa kullanımı

Balkonların içini dekore etmenin harika bir yolu - yaşam alanını kullanmak. Balkonun iç duvarlarındaki zarif dekorasyon, bol bitki içeren sepetler veya lianalı saksılar olabilir. Korkuluk boyunca yerleştirilen sepetlerde veya kutularda, bol sardunya, petunya ve dichondra güzel görünmektedir.

Güzel canlı bitkiler

Güzel canlı bitkiler

Eğer bir kutuya tırmanan bitkileri ekersen ve dikey ızgaralar veya destekler takarsan, bir çiçek perdesi oluşturabilirsin.Bu tasarım tekniği meraklı gözlerden saklanmaya yardımcı olacak, tamamen mahremiyet hissi yaratacak. Ekranlar için ipomoea, sarım nasturtium veya kobeyu kullanabilirsiniz.

Kıvırma ekran

Kıvırma ekran

menüye dön ↑

Kapalı balkonun kaydı

İlk önce bile, iç tasarım, sadece yaz aylarında mı yoksa her mevsimde mi kullanılacağına karar vermeniz gerekir. Ancak, burada yalnızca yılın sıcak döneminde zaman harcayacağınıza karar verilmiş olsa bile, tüm yüzeyleri daha ileri tasarıma hazırlamak için belirli çabalara ihtiyaç duyulacaktır.

Güzel bir iç mekan oluşturmak için tüm çabaları yönlendiririz.

Güzel bir iç mekan oluşturmak için tüm çabaları yönlendiririz.

Örneğin, ilk önce yaz balkonunun zemini iki yalıtım malzemesi katmanı ile yalıtılmalıdır. Daha sonra bu yüzeye gecikmeler yerleştirilir ve hizalanır ve alt zemin olarak kontrplak veya oluklu bir tahta kullanılır. Ancak bundan sonra ana kaplama içeride kalır.

Zemin yalıtımı hakkında ihmal etmeyin

Zemin yalıtımı hakkında ihmal etmeyin

Kapalı katın iç kısmında şunları kullanabilirsiniz:

 • Linolyum, bir renk, renk çeşitliliği olan (bir taş taklidi, soyut çizimlerle biten veya ahşap üzerine mozaik taklidi);
Basit stil linolyum

Basit stil linolyum

 • birçok karmaşık tasarım seçeneğinde, dayanıklılık, aşınmaya karşı yüksek direnç ile karakterize edilen döşeme tahtası olmadan yapmak zordur, ancak bu malzemenin oldukça pahalı olduğunu dikkate almanız gerekir;
 • Laminat parkeyi zemin kaplaması olarak taklit etmek için kullanılabilir, ancak en yüksek kalitede olmalı ve 33. sınıfa ait olmalıdır;
Zemin sağlam ve dayanıklı olmalıdır.

Zemin sağlam ve dayanıklı olmalıdır.

 • Halı, çalışma veya dinlenme alanı olarak kullanılan, kısmen ılıman bir balkon yapılmışsa, döşeme seçeneğidir.

Her mevsimde kullanımı planlıyorsanız, tasarımını planlıyorsanız, ek bir ısıtma sistemi düşünmelisiniz. Yerden ısıtmanın düzenlenmesi üzerinde çalışırken, seramik karoların veya laminatın döşenmesini sağlamak için iç kısmı ayarlamak zorunda kalacaksınız.

Ek bir ısıtma sistemi planlıyoruz.

Ek bir ısıtma sistemi planlıyoruz.

menüye dön ↑

Duvar dekorasyonu için hangi malzemeler seçilmeli?

Malzemelerin seçimi, odanın genel fikrine ve kullanım özelliklerine bağlıdır. Önde gelen pozisyonlar ahşap, PVC ve MDF panelleri, mantar, boya, doğal taş ve dekoratif sıva taklididir. Duvarlar tamamen pürüzsüz değilse - kayıt sırasında, boya veya dokulu sıva ile kaplanabilen veya duvar kağıdına yapıştırılabilen alçıpanı seçin.

PVC kaplama panelleri

PVC kaplama panelleri

Kapalı bir balkonun büyüleyici tasarımı, çeşitli kaplama malzemeleri türünün bir kombinasyonunu sunar. Evrensel bir seçenek, imitasyon taşların dokulu sıva ile birlikte kullanılmasıdır. Onların yardımı ile neredeyse her yöne iç mekanlar yaratabilirsiniz.

Taş ve sıva kombinasyonu

Taş ve sıva kombinasyonu

Popüler tasarım seçeneklerinden biri: sıva taban olarak kullanılır ve köşeler ve duvarın belirli bir kısmı tuğla, parke taşı veya kayrak taklidi ile dekore edilmiştir. Bu dokuları kullanarak şehir sokaklarının, dağ manzaralarının veya Akdeniz tarzının rahatlatıcı atmosferinin etkisinde iç mekan elde edilebilir.

İlginç tasarım fikri

İlginç tasarım fikri

Kapalı bir iç mekan oluşturmak için malzemeleri denemekten korkmayın. Çeşitli stilistik kararlarda, örneğin sıva yalnızca bir taşın taklidiyle değil, aynı zamanda boyama, mantar kaplama ve diğer malzemelerle birleştirilebilir.
menüye dön ↑

Mekan düzenlemek için tasarım teknikleri

Birkaç metrekare üzerinde tam teşekküllü ve işlevsel bir ortam yaratarak, farklı teknikleri bir araya getirmeniz gerekecektir. Örneğin, açık renklerin kullanılması, aynanın, camın ve parlak yüzeylerin varlığı mekanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır. Zemini mümkün olduğu kadar serbest bırakmak için, kompakt (tercihen katlanabilen veya dönüştürülen) mobilyalar kurmak, rafları ve konsolları duvarlara bağlamakla ilgilenmeniz gerekir.

Kompakt ve konforlu mobilyalar

Kompakt ve konforlu mobilyalar

Her uygulamanın kendi yöntemleri olduğunu da dikkate almak gerekir:

 • Burası bir yemek odası veya çay için bir yer ise, masa için bir yer bulduğunuzdan emin olun. Bazı logoların genişliği, kompakt modeller kurmanıza olanak sağlar. Bu mümkün değilse, eşiği konsolunu genişletin, iç mekanı yüksek sandalyelerle tamamlayan bir bar tezgahı veya katlanır bir masa yerleştirin.
Masa için bir yer bulun

Masa için bir yer bulun

 • Okumak için bir tasarım köşesi oluştururken, dolu bir kitaplık için bir duvar seçebilirsiniz. Kolay bir sandalye veya büyük yastıklara sahip küçük bir kanepe alın ve ayrıca birkaç ek aydınlatma kaynağına da dikkat edin.
 • Kapalı bir balkonda bir çalışma veya atölye düzenlemeyi planladığınızda, küçük bir konsol çalışma yüzeyi olabilir. Birkaç asılı raf veya niş donatın, konforlu bir sandalye yerleştirin.
Rahat bir köşe yapmak

Rahat bir köşe yapmak

 • Eğer orada bir duvar ve bir koşu bandı veya orbitrek takarsanız, en küçük balkon bile spor için bir köşeye dönüştürülebilir.
menüye dön ↑

Şık aksan

İç kişiliksiz görünmüyordu, muhteşem detaylarla takviye etmek son derece önemlidir. Örneğin, duvarlardan birini kontrast renkli bir şekilde dekore edin veya onu alışılmadık doku malzemeleriyle süsleyin: dekoratif çakıl taşları, kabuklar, bambu veya çubuklar.

Bir duvarı dekore ediyoruz

Bir duvarı dekore ediyoruz

Tasarımı benzersiz ve en konforlu hale getirin:

Rahatlamak için minyatür bahçe

Rahatlamak için minyatür bahçe

İç tasarımdaki dikkat, perdeleri hak ediyor, çünkü gölge yaratmadan doğrudan güneş ışığı engel olacak ve yorulacak.

Seçim kuralları
 • Kuzey tarafında küçük ya da dar olmak üzere, pastel tonlardaki perdeleri ya da yarı saydam monokromatik perdeleri toplayabilirsiniz.
 • Güney tarafında bulunuyorsa, daha yoğun kumaşlardan (Jakarlı, brokar, saten) yapılmış perdeler tercih edilmelidir.
 • Ağır perdeler alanı aşırı yükleyebilir, böylece içi büyük bir sundurmada oryantal tarzda tasarlanmış bir rekreasyon alanı için uygundurlar.
 • Perdelerin şık ancak nötr olmasını istiyorsanız - bambu, rulo veya Japon perdelere dikkat edin.

Rahat Roma Panjurları

Rahat Roma Panjurları

Balkon gibi küçük bir alan bile çay içmek, dinlenmek, çalışmak veya en sevdiğiniz kitapları okumak için rahat bir köşeye dönüştürülebilir. Deney ve kesinlikle güzel ve ilginç bir iç mekan elde edersiniz.

Balkon dekorasyonu

Aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi fikirler

9 Toplam puan
Sonuç

Balkon, birçok kişinin rahatlık ve rahatlık duygusuyla birleştiği bir yerdir. Kendiniz ve aileniz için küçük bir köşe oluşturmak çok zor değil. Önemli olan tüm malzemeleri seçmek ve birleştirmek.

Maliyeti
9
Uygulama kolaylığı
9
dayanıklılık
9
şekerleme
 • Çok çeşitli yüzey seçimi
 • Deneme fırsatı
eksileri
 • Malzemelerin maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn