Banyo fayansı seçenekleri: 185+ (Fotoğraf) Duvar seçenekleri

Banyo, rahat ve özel hissetmek istediğiniz yerdir. İş günü sonunda düşüncelerinizi sıraya koymak, rahatlamak ve gevşemek istediğinizde. Bu da sadece sıcak bir duşa veya banyoya değil, aynı zamanda uygun bir iç dekorasyona da katkıda bulunabilir.

İçerik:

Herhangi bir banyo fayans deseni yardımı ile etkin bir şekilde dönüştürülebilir. Sıradan bir alıcı, dekorun kendi sürümünü üreticilerin sunduğu çok çeşitli seçenekler arasından seçmek için yıkar. Ek olarak, karo bileşimi sadece odayı dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda yüksek nemli bir odada dayanıklı bir duvar kaplaması görevi görür.

Banyo dekorasyonu ile panel Son zamanlarda popüler bir seçenek haline gelmiştir, pratik olarak herhangi bir tasarım kararı alındığında. Dekor, kaplamanın nem direncini artıran ve solmayı önleyen özel bir teknoloji kullanılarak yapılır. Ayrıca, karo yüzeyi çizimleri yüksek sıcaklık ve agresif ev kimyasallarının etkilerinden korur.

Banyo, rahat ve özel hissetmek istediğiniz yerdir.

Banyo, rahat ve özel hissetmek istediğiniz yerdir.

Ürün Özellikleri

Bir banyonun zamanla fayans kompozisyonu ile süslenmesi gittikçe daha fazla ilgi kazanıyor. Bir bitirme malzemesi seçerken aşağıdaki hususlara odaklanılmalıdır:

 • uzun süreli kullanım;
 • hijyen;
 • bitiş gücü;
 • yüksek neme karşı görüntü kararlılığı, temizlik ürünlerinin etkisi ve sıcaklık değişimleri;
 • Uygun fiyat

Bir döşeme deseni yardımıyla oda etkili bir şekilde dönüştürülebilir.

Bir döşeme deseni yardımıyla oda etkili bir şekilde dönüştürülebilir.

Bir kit alırken, yapıldığı malzemeye dikkat etmeniz gerekir. Ekonomik bir seçenek olarak, seramik karoları seçebilirsiniz. Buna ek olarak, dekoru oluşturmak için duvar dekorasyonu kullanılır. panel, porselen taş tasarımları, mozaik kaplama.

menüye dön ↑

Kompozisyon çeşitleri

Bir banyoyu dekore etmek için, çeşitli duvar resimlerini keşfetmeye değer. Çeşitli tasarımlar, terbiye için temel alınan materyale bağlıdır.

Yüksek neme karşı görüntü direncine sahiptir

Yüksek neme karşı görüntü direncine sahiptir

menüye dön ↑

Duvar dekorasyonu

Dekoratif resmin boyutu doğrudan banyonun toplam alanına bağlıdır. Seçilen tasarım odadaki bazı eksiklikleri giderebilir ve dış avantajları vurgulayabilir. Büyük banyoda genel tasarımı kurabilirsiniz.Seramik karolarla kaplı uygun çizim. Banyo için sıklıkla

 • seascapes;
 • gemiler;
 • deniz florası ve faunası.

Küçük bir banyoyu görsel olarak daha yükseğe çıkarın ve herhangi bir köşeye yerleştirilmesi gereken resme daha geniş bir alanda yardımcı olun. Şekil arsa olmadan olmalıdır. LSoyutlama veya ince çizgilerin görüntüsü en iyi seçenek olacaktır.

Resmin boyutu odanın alanına göre değişir.

Resmin boyutu odanın alanına göre değişir.

Duvardaki paneller farklı yorumlara göre yapılmıştır:

 • Fotopanel nispeten genç bir görünümdür. Herhangi bir fotoğraftan oluşturabilirsiniz. Çoğu zaman medya kişilikleri, hayvanlar, bitkiler, şehir manzaraları, retro fotoğraflar vb. Fotoğrafları kullanırlar.
 • Küçük bir alandaki bir banyo için, duvarların ayna tasarımını kullanmak daha iyidir. Ayna sadece odanın sınırlarını görsel olarak genişletmekle kalmaz aynı zamanda ışıkla doldurun. Yüzey çeşitli yarı saydam desenlerle süslenebilir.
 • Küçük hamamın duvarları aynı zamanda bir karodan oluşan bir resim ile dekore edilebilir. Resim tek tonda boyanmış karo zemin üzerine yerleştirilir. Renkli noktalar dikkatleri vurguluyor ve orijinal görünüyor.
 • 3D görüntüye sahip paneller, gücü arttırılmış modern malzemelerden yapılmıştır.
 • Mozaik kaplama en çok banyoyu süslemek için kullanılır. Bununla birlikte, bu tür malzemelerin döşenmesi çok zaman alan bir işlemdir. Bir kar-beyaz plajda deniz kabukları görüntüsü güzel görünüyor.

Fotopanel - nispeten genç bir görünüm

Fotopanel - nispeten genç bir görünüm

menüye dön ↑

Mozaik bileşimi

Dekorasyon malzemesi olarak mozaik, tasarımcılar arasında çok popülerdir. Seçilen görüntü 3 cm genişliğe kadar çok renkli küçük karolar kullanılarak düzenlenir Her bölüm özel bir metal ızgara kullanılarak sabitlenir. Tüm elemanlar bu malzemelerden yapılmıştır:

 • Çeşitlendirilmiş seramikler. Mozaik karolar, gelecekteki dekorun yüzeyini aşındırıcı yıpranmaya karşı da koruyan, neme dayanıklı sırla kaplanmıştır.
 • Cam mozaik kristal gibi görünüyor. Muhteşem görüntü aşırı nemden korkmuyor. Cam parçalar asitlere ve diğer kimyasallara reaksiyona girmez.
 • Smalt bitirmek dayanıklı ve güvenilir. Küçük elementlerin üretim teknolojisi, yapıştırırken muhteşem bir iç aydınlatma kurmayı mümkün kılar.
 • Doğal ve yapay taş kullanımı, duvar dekorasyonu için benzersiz kompozisyonların oluşturulmasını sağlar. Malzeme cilalanabilir veya eskimiş olabilir.

Dekorasyon malzemesi olarak mozaik

Dekorasyon malzemesi olarak mozaik

Mozaikten, banyoya uzun süreli bir tarih ruhu kazandıracak Doğu kültüründen süslemeler yapabilirsiniz. Ayrıca modern motifler, soyutlamalar, portreler, hayvan ve insan siluetleri, bitki dünyasının unsurları küçük parçalardan yaratılmıştır.

Mozaiğin özü, ayrıntıların herhangi bir sıraya göre yerleştirilmesi gerektiğidir. Sonuç, benzersiz kalıplardır. Klasik banyo geometrik şekillerle dekore edilmiştir. Provence yönünün iç kısmındaki oda, pastel tonları veya deniz kabukları görüntüleri ile dekore edilmiştir.

Klasik banyo geometrik şekillerle dekore edilmiştir.

Klasik banyo geometrik şekillerle dekore edilmiştir.

menüye dön ↑

Yerdeki seramik

Kalite özellikleri nedeniyle, seramik karolar banyo zemini dekorasyonu için en uygunudur. Döşeme mekanik darbelerle iyi tolere edilir, rutubetten korkmaz ve uzun ömürlüdür. Döşeme panelinin banyodaki teknik özellikleri, elektrikli ısıtma elemanlarının zeminden ısıtma sistemi kurmak için dekoratif malzemenin altına yerleştirilmesini mümkün kılmaktadır.

Bir roseon şeklinde ortaya çini bakmak ilginç olacak. Bununla birlikte, bu tür bir seramik görüntü geniş bir oda için uygundur. Kaplamanın yüzeyi mat veya parlak olmalıdır. Desenler arasında sıkça kullanılan deniz temaları, kabukları, ünlü sanatçıların resimleri.
Döşeme mekanik gerilimi tolere eder.

Döşeme mekanik gerilimi tolere eder.

menüye dön ↑

Seramik duvar panelleri

Banyoda bir kompozisyon oluşturmak için çeşitli doku ve renklerde seramik karolar seçebilirsiniz. Seramik malzemenin popülerliği, ayırt edici özelliklerinden de kaynaklanmaktadır:

 • fayans döşeme sadeliği;
 • Düşük maliyetli;
 • kullanım için uygun özellikler;
 • ev kimyasalları ile temasa karşı direnç;
 • mekanik strese karşı direnç;
 • sıcaklık değişimlerine dayanma yeteneği.

Lale ile seramik karo

Lale ile seramik karo

Tüm avantajların yanı sıra, karo döşemenin bazı dezavantajları vardır. Döşemenin ana dezavantajı kırılganlıktır.

menüye dön ↑

Süslemeyi uygulama yolları

Seramik yüzeydeki çizim birkaç yöntem kullanılarak uygulanır:

 • baskı ve ardından ateşleme uzun ve pahalı bir yöntemdir. Bu yöntemle görüntü, nervürlü bir yüzeye bile uygulanabilir;
 • süblimasyon baskı, daha hızlı ve daha ucuz ekipman anlamına gelir;
 • çıkartma, çıkartma yoluyla resim çizme yöntemidir. Çıkartma en işlevsel seçenektir;
 • UV mürekkep kullanımı en ucuz olarak kabul edilir.

Duvarları deniz temasında boyamak

Duvarları deniz temasında boyamak

Bir fotoğraf döşemesi seçerken, kurulumun yapılacağı yerin ve yüksek nemin varlığını dikkate almak gerekir. Yapıştırma tekniği en iyi aydınlatmaya ve sabit neme sahip bir banyoda kullanılır.

En ucuz astar, düşük nemli ve düşük mekanik hasara neden olma riski olan odalarda kullanılır.

menüye dön ↑

Porselen karo özellikleri

Porselen fayans kaplaması uzun ömürlü ve sağlam özelliklere sahiptir. Malzemenin kalitesi, karo karşılığını aşıyor. Porselen karo, diğer kaplama türlerine göre düşük bir su emme seviyesine sahiptir.

Porselen fayans kaplaması uzun ömürlüdür.

Porselen fayans kaplaması uzun ömürlüdür.

Porselen karo aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • ıslak odalarda kullanım için uygun;
 • güvenilirlik ve çizilmeye karşı yüksek direnç;
 • farklı karmaşıklık görüntüleri uygulanır;
 • Sadece malzemeye iyi bak.

Kurulu
Bu tür bir dekorasyonun çok kaygan olduğu ve zemin kaplaması için önerilmediği unutulmamalıdır. Duvarları süslemek için sırlı ve cilalı fayanslar kullanılır.
menüye dön ↑

Fotoğraf döşeme

Banyoda dekoratif oluşturmak için çoğu tasarımcı fotoğraf döşemesini tercih eder. Bu malzeme ile en sulu ve parlak renklerde görüntüler oluşturabilirsiniz. Herhangi bir desen seçmek de mümkündür. Sadece banyonun küçük alanları değil, tüm duvar da fotoğraf karoları olarak kullanılıyor.

Bir fotoğraf döşemesi ile en sulu ve parlak renklerde görüntüler oluşturabilirsiniz.

Bir fotoğraf döşemesi ile en sulu ve parlak renklerde görüntüler oluşturabilirsiniz.

Duvar panelleri için fototil alırken, bu seçeneklerde seçimin durdurulması önerilir:

 • yaban hayatı veya egzotik ülkelerin plajları görüntüsü. Banyonun içi uyumlu şelaleler, balıklar, deniz kabukları ve denizanası gibi görünecek. Romantik, beyaz yelkenli küçük teknelerin imajı olacak;
 • banyo için, değişik tarzlarda dekore edilmiş, uygun çiçek desenleri. Orkide yakın muhteşem görünüyor;
 • Birçok tasarımcı paneller için aile fotoğrafları kullanır.

Bu tür bir döşemeden, sağlam bir görüntü oluşturabilir veya ayrı parçalara bölebilirsiniz. Seçilen resmin tamamı duvardaydı, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar kullanın. Banyonun farklı bölümlerine yerleştirilebilen küçük bir tuval için, maliyet çok daha düşük olacaktır.

İyi bir seçenek birkaç küçük fotoğraf seçmek olacaktır. Fototil, bir kapı veya aynayı çerçevelemek için uygundur. Ayrıca bir niş ile bitirebilir ve orada güzel bir aydınlatma kurabilirsiniz.
Bu tür bir döşeme sağlam bir görüntü oluşturabilir.

Bu tür bir döşeme sağlam bir görüntü oluşturabilir.

menüye dön ↑

Cam karo

Bir cam panel mat, yivli veya pürüzsüz bir yüzeye sahip olabilir. Duvardaki boş bir alanı süsleyen cam bir kompozisyona benziyor. Bu tür tasarımlar çeşitli arka ışıklarla donatılabilir.10x10 ölçülerinde cam dilimleri farklı tonlarda boyanır ve güzel kompozisyonlardan yayılır.

Banyodaki cam resim birkaç özelliğe sahiptir:

 • odanın içinde parlak vurgular yaratabiliyorlar;
 • modern tasarım yönlerinde dekore edilmiş odalar için uygun;
 • İlginç bir ayna yüzeyi ile cam paneller görünecektir. Özel aydınlatmaların montajı sırasında holografik desenler uygulanır.

Mat, yivli veya pürüzsüz bir yüzeye sahip olabilir.

Mat, yivli veya pürüzsüz bir yüzeye sahip olabilir.

menüye dön ↑

Tek panel

Bir döşemeden oluşturulan resim belirli bir arsa içeriyor. Bu tür özellikler aşağıdaki gibidir:

 • geometrik şekiller, büyük çiçekler, hayvanların silüetini kullanarak ana görüntü için;
 • kısma yöntemiyle çizim yapılması;
 • kompozisyon genellikle seramik yapılarla desteklenir;
 • temelde darboğazları süslemek için kullanılır.

Dikkatlice seçilmiş tek karolar banyodaki duvarı orijinal kompozisyonlarla süslemeyi mümkün kılar.

Siyah tasarım

Siyah tasarım

menüye dön ↑

Birkaç fayanstan

Duvarı süslemek için en popüler seçenek bileşik görüntüdür. Genel arsa, her biri ayrı bir karoya uygulanan parçalardan oluşur.

Prekast panelin özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • tüm görüntü ayrı parçalardan toplanmıştır;
 • elemanlar, birleşme yerleri sonuç olarak görünmeyecek şekilde birleştirilmiştir;
 • boyutları bazen üç metreye ulaşır;
 • kaplamanın şekli kare veya dikdörtgen olabilir. Kompozisyon yapılabilir ve yuvarlak veya oval olabilir.

Odanın aydınlık tasarımı

Odanın aydınlık tasarımı

Duvarın ortasına büyük bir görüntü yerleştirilmelidir.

menüye dön ↑

3D çizim ile

3D efektli panel çok uzun zaman önce ortaya çıkmamıştı. Modern teknolojiler üretimi için kullanılıyor, bu yüzden çini üzerindeki görüntü çok gerçekçi görünüyor. Malzemeye uygulanan fotoğraf baskısı daha da kalsine edilmelidir. Bu işlem sonucunda ürün, nemin zararlı etkilerinden tamamen korunur. Ateşleme sırasında, boya yüzeye derinlemesine nüfuz eder ve oraya sabitlenir. Yukarıdan bir karo üzerine özel sır koyun.

3D görüntülü panel benzersiz bir malzeme olarak kabul edilir.

3D görüntülü panel benzersiz bir malzeme olarak kabul edilir.

3D resmin önemli avantajları var:

 • uzun süreli kullanım;
 • küflenmeye karşı direnç;
 • kurulum kolaylığı;
 • bakım kolaylığı;
 • hipoalerjenik özellikler;
 • Yüksek darbe dayanımı.

3D efekti ile Panel çok uzun zaman önce ortaya çıktı

3D efekti ile Panel çok uzun zaman önce ortaya çıktı

3B imge içeren bir panel eşsiz bir malzeme olarak kabul edilir, çünkü mekan ve zaman algısını büyük ölçüde değiştirir.

menüye dön ↑

FreeSize

Özellikle düzensiz yüksekliğe sahip odalar için friz panel veya serbest ebat tasarımı yapıldı. Bu tür bir bileşimin avantajı, oda sahibinin gelecekteki duvarının ne kadar yüksek olacağına kendisinin karar verebilmesidir. Ana şey, resmin odanın atmosferine uyumlu bir şekilde uymasıdır.

Sahnenin konusu üç ayrı bölüme ayrılmıştır: orta, başlangıç ​​ve son.. Bu yapbozdaki ana rol, paneli herhangi bir boyuta genişletmek mümkün olduğu için ortada oynanır. Grafiğin orta kısmı, üzerine bir çizimin uygulandığı fayanslardan oluşmaktadır. Birinci ve üçüncü kareler değiştirilemez veya başka bir döşemeye eklenemez, çünkü bunlar görüntünün başlangıcı ve bitişidir.

Plaj güdüsü

Plaj güdüsü

Bunun daha iyi anlaşılması, açıklayıcı bir örneğe yardımcı olacaktır. Panel bir ağacı gösteriyor. Arsa, bagajın yerden çıktığı yerden başlar. Figürün tamamlanması taç. Bagajın kendisi ortadır. Burada, aynı karoları birbiri ardına istifleyerek en az beş metre yüksekliğe uzatmak mümkündür.

Başka tür bir serbest boyut vardır - üzerinde sınır bulunmayan bir desenin basıldığı bir döşeme.. Yani, belirli bir resmini yapmak işe yaramaz. Panel, rastgele seçilen bir desen oluşturmak için yaratılan elementlerin saçılması ile temsil edilir. Fayans, takdirine göre herhangi bir sırayla birleştirilebilir.

Sonuç olarak şunu koyabilirsiniz:

 • yıldızlı gökyüzü;
 • soyut kompozisyon;
 • çiçek glade;
 • bir setten farklı desenleri birleştirmek.

menüye dön ↑

Dekoratif bir kompozisyon seçme kuralları

Bir panel öncelikle bir kaplama malzemesidir. Bu nedenle, uygun desen seçerken odanın tonlarına ve boyutlarına dayanmalıdır. Küçük bir banyo için, göz alıcı küçük resimlere sahip bir monofonik kompozisyon seçmek daha iyidir. Çizim, pastel renklerde olmalıdır, böylece parlak renkler alanı gizlemez. Büyük odalar için uygun olan karanlık ve kontrast karolar.

Seçilen kompozisyon genel stille uyumlu olmalıdır:

 • dekore edilmiş banyo için Retro stil, soyut desenli panelleri seçin;
 • deniz motifli çini rahatlamayı teşvik eder. Gemiler, plaj manzaraları, balıklar, deniz kabukları ve daha fazlası olabilir. Bu kompozisyon Akdeniz tarzında iç ile birleştirilmiştir;
 • etnik banyoya uygun grafik desenler ve mozaikler;

Küçük bir banyo için, tek sesli bir kompozisyon seçmek daha iyidir.

Küçük bir banyo için, tek sesli bir kompozisyon seçmek daha iyidir.

 • klasik veya barok tarzı manzaraları, kelebekleri veya çiçekleri gösteren hassas tonlardaki çinilerle tamamlanabilir;
 • Sıradışı desenler ve parlak renkler kullanırsanız, oryantal banyo özel olacaktır. İmgelemeyi sınırlamamalısınız, bol miktarda renk uygulayabilirsiniz;
 • stil banyo ülke müziği ölçülü renklerde dekore edilmelidir. Mat bir yüzeye sahip hafif mozaikler memnuniyetle karşılar;
 • doğal motifler küçük alanlar için tipiktir. Dekorasyon için ahşap, deri veya bambu taklit eden fayans kullanın. Deniz kabukları da popülerdir.

Kahverengi tonlarında

Kahverengi tonlarında

Banyodaki çini panelleri, ev sahiplerinin tercihlerine, odanın büyüklüğüne ve iç kısmına göre seçilir.. Ucuz bir seçenek seçebilir veya tasarımcıdan daha pahalı bir dekor sipariş edebilirsiniz.

menüye dön ↑

Döşeme tasarımının avantajları ve dezavantajları

Duvarların fayansların banyo panellerinde dekore edilmesi - iç tasarımda yeni bir trend değil. Bu tür kaplamalar yüzyıllardır kullanılmaktadır. Zamanla, sadece döşeme formatı değişir - yeni dokular ve desenler icat edilir. Ayrıca kullanılan malzeme yelpazesini önemli ölçüde genişletti. Çağdaş tasarımcılar için seramik paneller, porselen fayans ve cam kompozisyonlar kullanıma sunuldu. Dairelerin sahipleri arasında fotografik resimlerin uygulandığı popüler paneller ve fayanslar bulunuyor.

Tüketicilerin dezavantajları, yüksek malzeme maliyeti ve karmaşık kurulumdur. Panelin döşenme işlemini anlamayanlar için, fotoğraf döşemesini durdurmak daha iyidir. Seçilen resim normal döşemeye uygulanır. Bitmiş karo en sık kullanılan şekilde duvara tutturulur. Ekipman karmaşık değildir ancak bunun sonucunda banyo kendi lezzet ve benzersizliğini kazanacaktır.
İç tasarımda yeni trend

İç tasarımda yeni trend

Cam paneller çok sıradışı görünüyor. LED aydınlatma ile desteklenebilirler.. Camdan yapılan paneller piyasada popüler değildir, çünkü çok pahalıdırlar. Ayrıca kurulumlarında sık sık bazı zorluklar vardır.

Fotoğraf fayansları da plastik ve ahşaptan yapılmıştır. Fiyatı düşük, ancak panelin kendisi kısa ömürlü. Bu seçenek, banyo tarzını sık sık değiştirmek isteyen kişiler tarafından kullanılır.
menüye dön ↑

Çinili desen renk çeşitleri

Bunların en organik olanı, renkleri banyodaki duvarların rengiyle tamamen örtüşen kompozisyonlardır. Parlak görüntüler duvarları görsel olarak iter ve profesyonelliği arttırır.alanı. Sıcak renkler samimi bir atmosfer yaratır.. Parlak vurgular, modern minimalizmde bile hemen hemen her tasarıma sığacak ve görünüm orijinal kalacaktır.

Bu tür kaplamalar yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Bu tür kaplamalar yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Renklerin böyle sıra dışı bir kombinasyonu, bileşimin bütünlüğünü ihlal etmemeli veya ondan öne çıkmamalı. Renklerin kontrastına ve doğru kombinasyonuna dikkat edilir. Sesler sadece duvarlarla değil, aynı zamanda mobilyalar, friz ve sıhhi tesisatla da örtüşmelidir.

Yüzyıllar boyunca, fayans panelleri formlarını, renklerini ve üretim yöntemlerini değiştirdi. Modern teknolojiler, kompozisyonlarda kullanılan çizimleri ve süs eşyaları önemli ölçüde çeşitlendirmeyi mümkün kılmıştır. Bu amaçla, tasarımcının hayal gücü için geniş bir kapsamın ortaya çıktığı standart ve yenilikçi malzemeler kullanılmıştır.

Hazır paneller en gerçek oldu. Resim baskılı desenli standart ebatlı karolardan oluşmaktadır. Bu ucuz bir seçenektir. İsteklerinize göre dekore edilebilir ve friz veya eklerle tadabilirsiniz.

Sesler yalnızca duvarlarla değil, mobilyalarla da örtüşmelidir

Sesler yalnızca duvarlarla değil, mobilyalarla da örtüşmelidir

Mozaik kullanarak özel bir iç mekan oluşturmak için. Mozaik paneller bitmiş şekilde satın alınır veya kendi tercihlerine göre sipariş edilir. Kompozisyon çeşitli çok renkli küçük fayanslardan veya aynı tondaki elemanlardan oluşturulabilir. Görüntülerin çeşitleri çok farklı - bir çizim içeren çizimlerden tek şekillere.

menüye dön ↑

Alanına bağlı olarak odanın dekorasyon özellikleri

Panelin boyutu da önemlidir ve banyonun boyutlarına bağlıdır. Seçilen tasarımın detayları odanın bariz dezavantajlarını gizleyecek ve içini iyileştirecektir.

Büyük odaların sahipleri, ölçeğe utangaçlık etmediği gerçeğiyle ilgili bazı tavsiyeler kullanıyorlar. Olağandışı bir şey düşünebilirsiniz, örneğin duvar mozaiğinin tamamını düzenleyebilirsiniz. Mozaik panelde yunuslar, gemiler, deniz manzaraları, yaban hayatı gösterilebilir.

Duvarın 2 / 3'ünde süslemelerle süslenmesi için orta büyüklükte banyoların kullanılması önerilir. Tema, sahiplerinin hayal gücünün neler yapabileceğini, her şeye uyacak.

Pembe olarak

Pembe olarak

Köşelerden birine yerleştirilmiş bir panel yardımı ile mütevazı boyutlara sahip banyolar genişletilmelidir. Resmin arsa içermesi gerekmez. Genellikle, açık konturlu, minimum parlaklık sayısına sahip bir soyutlama seçin.

Banyoyu çocuklar tarafından ziyaret etme süreci daha ilginç ve eğlenceli hale getirilebilir. Bunu yapmak için, lavabonun üstündeki veya banyonun kendisindeki alan, çizgi film karakterleri veya masal karakterleri gösteren çinili bir panel ile dekore edilmelidir.

Çocuk stilindeki popüler çizimler, ana karakterlerin balık olduğu çizgi filmlerdir, örneğin, Dory veya Nemo. Masallardan çocuğun sevdiği karakterleri alabilirsiniz. Vahşi hayvanların görüntüleri, peri perileri, seyahat teması, parlak kelebekler ve kuşlar, arabalar ve gemiler de uygun olacaktır. Bebekler, kitapların en sevdiği karakterlerle çevrili bir banyo yapmak veya TV.
Gece şehir

Gece şehir

menüye dön ↑

Tasarım Fikirleri

Bir banyoyu çok renkli karolar ve farklı panel türlerinin birleşimiyle dönüştürmenin birkaç yolu vardır:

 • Klasik tasarım. Koyu renk alt kısımdan bir friz ile ayrılır. Bir dekor olarak, aydınlık alan boyunca yerleştirilmiş tek panelli paneller kullanın. Üst çevrede, tek bir döşemeyle kaplı karanlık bir kenarlık oluşturabilirsiniz.
 • Yatay kenar. Banyoda çok miktarda mobilya varsa, yatay dekorasyon yöntemini kullanın. Bir veya üç karodaki koyu renkli şerit, parlak bir alt ve üst kısmı paylaşır. Bu tür bir dekorasyonda, mobilya ve teknolojinin düzenini dikkate almalısınız, böylece çizim kapanmaz. Dama tahtası deseninde koyu renk karolar yerleştirilebilir.
 • Dikey aksan. Dikey bir yöne sahip olan panel statik cisimler yayar. Örneğin, kontrast oluşturan bir kompozisyonla, bir tuvalet alanını, bir lavabosu, bir küveti veya duşu ayırt etmek mümkündür, aynı zamanda, panelin genişliği mobilyadan veya sıhhi tesisattan biraz daha küçük olmalıdır.Bir hayvan, portre veya fotoğraf değilse görüntü yerden başlayabilir ve tavanın altında sona erebilir. Bir soyutlama, manzara, mozaik veya tek sesli çizim duvarın tüm yüksekliğindeki bir panel için uygun olacaktır. Yatay çizgiler bu gibi bileşimleri geçmemelidir.

menüye dön ↑

Orijinal diy paneli

Bir banyoyu ev yapımı dekorasyon elemanları ile dekore etmek bir zevk. Dahası, böyle bir bitiş seçeneği satın alımdan daha ucuz olacaktır. Bir banyoda bir panelin bağımsız oluşturulması için mozaik daha uygun olacaktır. Sonuç olarak, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz eşsiz bir şey elde edebilirsiniz.

İşe yaramaz, gereksiz fayanslar, onarımdan sonra kalanlar veya asıl atılmaları planlanan kırık molozlar. Panel oluşturmak için birçok yöntem vardır. Bununla birlikte, ilk aşama gelecekteki kompozisyonun bir taslağını çiziyor.
İngiliz tarzında

İngiliz tarzında

Güzel bir panel yapmanın en kolay ve ucuz yolu oymacılık tekniği olarak kabul edilir.. Çizim, izleme kağıdına veya filme uygulanır ve ardından özel olarak seçilmiş bir karo üzerine yapıştırılır. Görüntü, doğru bakan malzemenin yerleştirilmesinden sonra konur.

Kurulu
Etiketlemeden sonra, çıktının görüntünün yanmasından veya silinmesinden daha fazla korunması için net bir vernikle kaplanması gerekir. Döşenmiş bir panel yaratmanın bu yöntemi kullanışlı ve basittir ancak yüksek nemli odalarda kullanılmamalıdır.
menüye dön ↑

Eski ve yenilikçi teknolojilerin uygulanması

Mozaik, dekoratif bir kiremit bileşimi oluşturmanın eski bir yöntemidir. Tasarım birçok bireysel renkli fayans hurdalarından, camdan veya taş. Bunu yapmak için, genellikle kırık veya doğranmış seramik fayans veya majolica kullanılır. İşlem çok zaman alıyor. Mozaikle ilgili asgari beceri ve tecrübe ile beraber önemli miktarda zaman gerektirir. Ancak tüm zorlukların üstesinden gelmek, çünkü sonuç tüm beklentileri aşacak ve banyo benzersiz ve eşsiz olacaktır.

Bu tasarım sizi adalara götürecek

Bu tasarım sizi adalara götürecek

Modern teknolojiyi sevenler için fayans üzerinde sırlara çok benzeyen özel bir kompozisyon ile süslemeler uygundur. Çizim, baskı biçiminde veya manuel olarak yapılır. Ancak evde bir panel oluşturmak için bu yöntem uygun değildir, çünkü gelecekte boyalı karo bir ısıl işlemden geçirilmelidir.

Döşenmiş bir panel oluşturma yöntemine bakılmaksızın, şahsen yapılan dekor, banyoya tamamen münhasır ayrıcalık kazandırabilir. Bu panel tüm duvarı, ayrı bir bölümünü, bir nişini bir ayna veya bir kapı ile çerçeveleyerek süsleyebilir. Bu tür bir dekorasyon sayesinde, banyonun ilginç bir şekilde döşenmesi, lavabonun, küvetin veya duş kabinleri.

Turkuaz renkli

Turkuaz renkli

Banyo fayansı

İç ve tasarım

8.8 Toplam puan
Fayans paneli - iç tasarım dekorasyon

Bir banyoyu süslemek için kullanılan karolardan oluşan bir panel, her şeyden önce muazzam fantazilere yer. Seçilen görüntü ve duvar odasının görüntüsü sayesinde, akşamları çok rahatlamak istediğiniz ve neşelendirmek için sabahları kendinizi neşelendirmek ve geçmiş günün stresi azaltmak için bir yer haline gelecektir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Çeşitli panel türleri
 • Bireysel kalıp seçme imkanı
 • Bir renk bolluğu
eksileri
 • Yüksek maliyet
 • Beğendiğim panel banyoya hiçbir şekilde sığmıyor
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn