2 (iki odalı) Dairelerin Düzeni: 215+ Geliştirilmiş reenkarnasyon yollarının fotoğrafları

Eşsiz bir iç tasarımın oluşturulması, 2 odalı bir daire planlaması veya başka boyutlarda konutlar ile başlar.

Bu makalenin içeriği:

 

Çok katlı bir panel evinde yaşamanın, olağan yöntemler sayesinde iç mekanınızı diğerlerinden farklılaştırabileceğini düşünüyor musunuz? Bu konuda çok yanılıyorsun. Bu sefer, daireniz için temelde farklı bir açıdan, yani planlamadan özel bir tarz yaratmaya geleceğiz. İki yatak odalı daireler - belki de en popüler konut için.

İki odalı bir daireyi planlamanın özellikleri

Evinizi sıfırdan şık bir şekilde donatmaya karar verdiniz mi? Bu yüzden sadece stil seçimine değil, aynı zamanda mimari projeye zaman ve dikkat ayırmanız gerekiyor. Ne için yapıldı?

2 odalı dairenin uygun düzeni

2 odalı dairenin uygun düzeni

Kendi konaklama yerleri için konforlu koşulları iyileştirmeye çalışıyoruz, ancak bir şablona göre inşa edilmiş dairelerin birçok dezavantajı var. Onlarla biraz sonra görüşeceğiz, sadece listele. Çok uzun olabilir. koridor veya son derece dar geçişli, birleşik banyo gıdadüşük tavan, az miktarda yaşam alanı.

Yaşam alanını rasyonel ve ekonomik olarak kullanmak için sizinle birlikte çaba göstereceğiz. Standart bir dairede, gelecekteki bir projede doğru şekilde dövülmesi gereken her zaman zor bir bölüm vardır.. Bu, kiracıların tercihlerinin yanı sıra, dairenin tüm artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurarak bir ön planın yapıldığı yeniden kalkınmaya yardımcı olabilir.

Şık, küçük daire

Şık, küçük daire

Belge incelemesiyle başlıyoruz

Kurulu
Öncelikle, olası dezavantajları, yetersiz alan kullanımı ve bu hataları daha da düzeltmek için belgeyi apartman planı ile dikkatlice inceleriz.

Genellikle, her daire için kiracı için ayrı bir alan sağlanması gerektiğinde yeniden geliştirme başlatılır. Yaşam alanı bölümlere bölünemiyorsa, bölgeler oluşturmak için kullanabilirsiniz mobilya, panjur ve diğer dekoratif öğeler.

İlginç seçeneklerden biri

İlginç seçeneklerden biri

Oturma odaları, mutfaklar için temel şartlar, tuvalet dairenin kiracı sayısına göre belirlenir.Tüm çalışmalara başlamadan önce, en sonunda iç mekanın ana stilini seçmeniz gerekir, böylece projeye başlangıçta olası tasarım çözümleri dahil edilebilir.

Kurulu
Yeni stiller kullanarak son işlemlerden tasarruf edebilirsiniz: yüksek teknoloji, tekno, füzyon, askeri, minimalizm.
menüye dön ↑ menüye dön ↑

Yapının türüne bağlı olarak yerleşim

Sovyet sonrası alanın topraklarında, çok uzun zaman önce inşa edilen birçok yüksek yükseliş kaldı. Aralarında, daire düzenine göre farklılık gösterirler. Geleneksel olarak, uzun zamandır resmi olmayan isimler verilmiştir:

İleride hangi yöne çalışılacağını bilmek için her tür binanın karakteristik özelliklerini vurgulamaya çalışalım.

menüye dön ↑

stalinkas

Bu daireler geniş odalara ve yüksek tavanlara sahiptir. Bunların özelliği, taşıyıcı duvarların olmamasıdır.. Bu, sıradışı iyileştirmeler oluşturmak için avantajlı bir şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte, bu tür kiracılar başlangıçta uygun bir oda düzenlemesine sahiptir ve çoğu zaman sahiplerine standart yerleşimleri ile tamamen uyumludur.

Bu gibi dairelerde, iki odalı bir dairenin alanını tasarıma ekleyerek üç odalı bir daireye dönüştürmek uygundur. çocuk odası veya gerekirse kabin. Düz alan mükemmel bunu yapmanıza olanak sağlar.

menüye dön ↑

brezhnevki

Eski binalar arasında en kötü seçenek değil, eskilere kıyasla, bu dairelerin büyüklüğü önemli ölçüde azaldı. Odalar çok büyük değildir, ancak ayrı bir banyo ve 8 m²'lik bir mutfakla genişler.

Brejnevka'da taşıyıcı duvarlar dairelerin içine yerleştirilmiştir, bu nedenle yeniden geliştirme olasılığı biraz sınırlıdır.

Tasarım organizasyonu, taşıyıcı duvarları yıkmaya izin verirse, böyle bir gelişme, sadece taşıyıcı duvarları yıkma çalışmaları bakımından farklı olacaktır. Gerisi için, olağan bölümler kolayca aktarılır.

menüye dön ↑

Kruşçev

Başlangıçta, bu tip apartman geçici konut olarak inşa edildi. Ancak, şimdi mevcut olanlar arasında en yaygın olan tür. Apartman Özellikleri:

 • küçük boyutlar;
 • alçak tavanlar;
 • çok küçük mutfaklar;
 • kombine banyolar.

Kruşçev ve açıklık konusunda pek iyi düşünülmemiş, bu durum genellikle sakinleri rahatsız ediyor. Dürüst ve açık olmak gerekirse, apartman Kruşçev, sonsuz sayıda kusur ve çok az avantaj bulabilir. Ancak bu durumdan kurtulmanın bir yolu var, örneğin, tasarım projelerinden birinin yeniden geliştirilmesi için kullanılması. Bu seçenekleri düşünebilirsiniz:

 • koridor alanını oturma odasına bağlamak;
 • mutfak ve bitişik odanın birliği;
 • salon alanının bir kısmı ayrılmaya tahsis edilmiştir banyo ve tuvaletler.

Biraz sonra, Kruşçev'in iyileştirilmesi için seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

menüye dön ↑

Yeni binalar

Listedeki son türler. Oldukça geniş mutfak boyutlarına, ayrı ayrı yerleştirilmiş geniş odalara, ayrı banyoya, tuvalete ve büyük bir koridora göre farklılık gösterir. Genellikle bu tip dairelerde ayrılabilen bir sundurma vardır ve bu sayede oda daha geniştir.. Yeni binalar - bu aynı zamanda dairelerin versiyonudur, gerçekten de yenilenmesi gerekmemektedir, çünkü içerisindeki her şey sakinlerin rahatlığı için önceden düşünülmüştür. Çoğu zaman, bu tür daireler modern olanlara dönüştürülür. stüdyo.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Kusurları planlama

Dairenin yaşam alanını konforlu, rahat ve rasyonel hale getirmek için, planlamanın ilk aşamalarında olası tüm dezavantajları belirlemek ve etkisiz hale getirmek gerekir. Bazı kusurlar hemen tespit edilebilirken, diğerleri yalnızca iş tamamlandıktan sonra farkedilir hale gelir. Fakat size derhal bunları anlatacağım ki bu sizin daha fazla çabanızı kolaylaştırabilir:

1banyo - İki yatak odalı dairelerin hazır düzenleri dikkate alındığında garip bir eğilim izlenebilir. Bir tuvaleti banyoya ve tuvalete bölme fikri en uygun gibi görünüyor. Ancak bazı nedenlerden dolayı ayrı odalı planlarda dönüşümü ters yönde görebilirsiniz. Bu çözüm uygun mu? Kesin olarak cevap vermek mümkün değildir. Her özel duruma bağlı olarak her şey dikkate alınır. Büyük bir aile için, birleşik bir banyo açıkça uygunsuz bir çözüm olacak ve iki kişi için mükemmel kabul edilebilir bir seçenek olacaktır.
Kombine banyo

Kombine banyo

2mutfak - Bu odanın en büyük dezavantajı büyüklüğüdür. Bu konu özellikle Kruşçev'de akut. Mutfak boyutları 4-6 m²'ye kadar olabilir. Burada mekanı ayna kullanarak genişletme tasarım teknikleri, ışık renkleri çalışmaz. İşlevsel alan sadece yeterli değil. Sorunu çözmek sadece düzeni değiştirmek için sert önlemler alabilir.

Renk ve düzene özellikle dikkat edilir.

Küçük mutfak seçeneği

Küçük mutfak seçeneği

3Koridor - Planlama kusurlarının olduğu başka bir popüler yer. Genellikle sorun çok uzun veya koridorun dar olması. Bazıları için, bir koridorun ana eksikliği, tamamen olmamasıdır. Koridorla konuyu çözmek, ancak böyle bir ihtiyaç varsa daireye rasyonel yerleştirme olasılıkları göz önünde bulundurularak, ilk planlama aşamasında mümkündür.
Küçük bir koridor için fikir

Küçük bir koridor için fikir

4Simetri ve oranların ihlali. Ev ve apartman dairelerinin doğru eşit formda olması iyi bir şey. Düz duvarlı ve tamiratı daha kolay olan odalarda aynı süsleri duvar kağıdına yerleştirin. Ancak bu tür konut ile tüm kötü şans. Pek çok evde hafif yarım daire biçimli bir düzen vardır ve bu nedenle de odalarda eğik köşeler vardır. Böyle bir problemi çözmek diğerleri kadar dramatik değildir ve bundan dolayı iyileştirme yapar. Burada çeşitli tasarım resepsiyonları geçerli olacaktır. Örneğin nişler inşa etmek imar Alan, ek aydınlatma montajı.

Tasarım çözümleri bir sorunu çözmek için harika bir yoldur.

Yarım daire biçimli bir duvar tasarıma sahip oturma odası

Yarım daire biçimli bir duvar tasarıma sahip oturma odası

5Tavan yüksekliği - sık sık karşılaşılan ve pek dezavantajı bulunmadığı için, ne yazık ki, temelde değiştirilmeyecek olan. Burada, odayı görsel olarak daraltacak tasarım görsel efektleri uygulayabilirsiniz.
6Küçük boyutlu konut - iki odalı bir daire oldukça küçük olduğunda, içindeki mutfağı genişletmek, ilave bir oda yapmak veya bir tuvaleti tuvalet ile paylaşmak mümkün değildir. Orada az sayıda kiracı yaşıyorsa, bu tür konutların sınırlarını genişletmenin uygun yolu mevcut tüm bölümlerin yıkılması olacaktır.

Oda tavanını ve bölmelerini görsel olarak gerin ve genişletin.

Yer kazanmak için Seçenek

Yer kazanmak için Seçenek

Elde edilen boşluk görsel olarak işlevsel alanlara bölünebilir. Küçük bir stüdyo daire alın. Ancak, oluşturulmadan önce, tüm inşaat işlerini yürütme olasılığı, uygun yapıya sahip yasalar vermek için uzmanlarla koordine edilmelidir.

Kurulu
Yeniden geliştirme sadece odanın mimari bir dönüşümü olarak değerlendirilmemelidir. Bölümlerin hareketini tasarım teknikleriyle birleştirmek daha mantıklı olacaktır.
menüye dön ↑ menüye dön ↑

türleri

İki odalı daireler her zaman birincil ve ikincil pazarlarda en fazla talep gören emlak olmuştur. En popüler türler, tipik bir yerleşime sahip panel evlerde dairelerdir.

İlginç apartman düzeni

İlginç apartman düzeni

Kurulu
Projenin planlanmasından önce, destek duvarlarının, kapıların ve pencerelerin yeri, binanın yapım tarihi dahil olmak üzere, konutun tüm teknik parametrelerine aşina olmalısınız.

Standart dairelerde, yerleşim yeri, depolar, faydalı odalar ve loguslardan dolayı dairenin toplam alanının eklenmesini sağlar.Genellikle kiracılar bu alanı, işlevsel alanı arttırmak için kullanır; bu nedenle, panel veya monolitik dahil olmak üzere herhangi bir evin her türünde dairelerin yeniden geliştirilmesine ihtiyaç vardır.

Kişisel kazanım amacıyla, birçok geliştirici, çok fazla sıkıntı ve mahrumiyetle daireler yaratır.

İki odalı seçenekler arasında en popüler daireler, 50-58 m² alana sahip P-44 evlerinde konuttur. 2 oturma odası ve 8 ila 10 m² büyüklüğünde bir mutfak bulunmaktadır.

Evlerde Konaklama P-44

Evlerde Konaklama P-44

I-155 ve KOPE-M serisinin görece yeni evleri, 12 m²'ye kadar geniş mutfaklara ve toplamda 50-75 m² alana sahip daha uygun bir düzene sahip.

İşletme sınıfına ait evlerde, çeşitli yerleşimler bulabilirsiniz. Bu, evlerin yapımında en son bina teknolojilerinin ve özel tasarım projelerinin kullanılmasıyla açıklanmaktadır.

Genellikle iş tasarımlı dairelerde kendi tasarımınıza göre iyileştirme yapabilirsiniz.

Başlangıçta mutfağı bir odayla birleştirme ya da mutfak alanını arttırma fikrini ortaya koydu. Business sınıf evlerde, dairelerde yaşama konforunu arttırmak için daha kapsamlı bir yaklaşım izlenmektedir. İç düzende tüm oranlar gözlenir ve odaların birbirine göre yerleştirilmesi oldukça rahattır.

Bir salon ile birlikte mutfak

Bir salon ile birlikte mutfak

Seçkin sınıfın evlerinde, tüm konut binaları genellikle başlangıçta herhangi bir bölümsüz olarak temsil edilir. Bu, yeni sahiplerin tüm fikirlerini ve tasarım projelerini iç mekanlara tamamen dahil etmelerine izin veren sadece boş alan.

Yetenekli bir yaklaşımla, bu eşsiz odaları, optimum oda ve faydalı oda yerleşimi ile oluşturabilirsiniz. Ancak, buna göre, bu tür evlerde dairelerin maliyeti en uygun olmaktan uzak olacaktır.

Çalışma alanı oturma odasından ayrılmıştır.

Çalışma alanı oturma odasından ayrılmıştır.

Daha uygun fiyatta olan evler, kardinal iyileştirme olasılığına izin vermiyor.. Bu tip dairelerde duvarların belli bir kısmı taşıyıcıdır, yani, tüm evin inşaatının ana yükü ile yüklenir.

Bu tip dairelerde planlama yapının kendisinin inşaatından önce düşünülmüş. BTI'da bu kararın öne sürülmesiyle sadece bazı bölümler kaydırılabilir.
menüye dön ↑ menüye dön ↑

Kruşçev için olası seçenekler

Bir nedenden dolayı bu tip dairelere dikkat çektim. Onlarda acil bir gelişim için acil ihtiyaç vardır. Bazı durumları ve çözümleri göz önünde bulundurun.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, böyle bir apartman dairesinde mutfak çok küçük. Bir kişi içinde yaşıyorsa, özellikle bir erkek bekar, o zaman onun için bir problem olması muhtemel değildir. Ve özellikle çocuklar için çiftler için bu alandaki konum çok rahatsız edici olacaktır.

Bu nedenle, alanı genişletmenin en iyi ve en iyi yolu bir mutfak ve bitişik odanın birleşimi olacaktır. Sonuç olarak yeni bir bölgenin yıkılması iki bina arasında farklı şekilde bölünmüştür. Bazen mutfak için, elde edilen tüm alanı alır ve yemek odasının işlevsel alanlarına ya da dekoratif unsurlarla donatılmış oturma odasına bölerler. Ama daha sık, sadece bir duvar transferidir.

Güzel küçük mutfak tasarımı

Güzel küçük mutfak tasarımı

İki odalı Kruşçev ailesinde çocuklarla birlikte yaşamak, sadece küçük mutfaklardan dolayı rahat yaşamak değildir. Genellikle çocuklara ayrı bir oda verilir ve ebeveynin yatak odası aynı anda bir odadır veya oturma odası. Bu, ebeveynler için çok uygundur, çünkü orta oda geçmiştir, mahremiyet sağlamaz, iki odanın işlevlerini birleştirir.

Yeni bir şey yapmaktan korkma!

Yaşam ve uyku alanlarını ayırma seçeneği

Yaşam ve uyku alanlarını ayırma seçeneği

Kurulu
Bu durumda, bölümleri denemeye değer, onları değiştirebilir veya yeni ekler ekleyebilirsiniz. Bazen hareketli kapılar seçeneğinin problemini çözer.
Bu iki odalı dairelerin bu şeklini duymuş olabilirsiniz, varolan çoğu kişinin en sevmediği tramvay gibi. Ancak, ayrı bir düzen ve ek depolama ile çok kolay bir konut haline getirilebilir.

Bazı Kruşçev evleri, depolarla doludur. Genellikle kiracılar aralarındaki bölümleri ortadan kaldırarak yaşam alanını kullanılabilir alanını genişletir.

Modern işleme daire tramvay

Modern işleme daire tramvay

Bazen oldukça geniş bir alana sahip bir değişken bulabilirsiniz. Bu durumda, iki odalı bir daire üç odalı bir daireye dönüştürülebilir: giriş odasına dokunulmaz veya bir oturma odasına dönüştürülür ve uzak oda iki küçük yatak odasına bölünür.

Ayrı ol ve odayı izole et

İki odalı bir dairenin sakinleri için en başarılı yerleşim, her odaya koridordan girebileceğiniz zaman ayrı olarak kabul edilir. Ailelerin böyle bir dairede yaşaması daha uygundur. Ebeveynler ve çocuklar bireysel izole edilmiş alana sahiptir.

Böyle bir dairede neler değiştirilebilir? Burada konfor ve rahatlığın varlığı sağlanır, böylece moda trendlerini takip edebilir ve mutfağı oturma odasıyla birleştirerek dairenin bir bölümünü küçük bir stüdyoya dönüştürebilirsiniz. Bu seçenek çocuksuz çiftler veya yalnız kiracılar için uygundur.

Dairenin kullanılabilir alanını genişletmek için başka bir seçenek öneriyorum. En yeni değil, ama belki de unutmayı başardın. Odayı ile birleştirmektir balkon veya sundurma.

Bunu yapmak için, önce balkonun duvarlarını yalıtmanız ve kaliteli camlar sağlamanız gerekir. Genellikle pencere ve kapı çerçevesini çıkarın ve duvarın geri kalanı altından tekrar işlenir. kemerköşeleri yuvarlama. Bazen, tasarım fikirlerini takip ederek, duvarın bir pencere pervazına hizmet eden kısmını bırakabilirsiniz.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Stalinka için

Çoğu durumda, stalinki ilk standart düzeni tüm kiracılara uygundur. Ancak, evlerini benzersiz ve özel kılmak için bir şeyi kendi yolunda değiştirmek isteyenler de var.

Stalin'deki bir çeşit iyileştirme, koridorun şeklindeki veya büyüklüğündeki değişimdir.. Evet, bu tür apartmanlar sakinlerine göre alanı fayda ile kullanılabilecek çok uzun bir koridor ile donatılmıştır. Ve kaydedilen sayaçlar oturma odasına, mutfağa veya banyoya eklenebilir.

Stalinka’da gelişme

Stalinka’da gelişme

Prensip olarak, Stalinos'un odalarının büyüklüğü zaten oldukça büyük, fakat ekstra kareler asla zarar görmedi. Koridoru yeniden tasarlarken herhangi bir problem ya da zorluk olmamalıdır. Ancak, doğru hesaplamaları yapmak ve ahşap bölmelerin yıkılmasının güvenliğini bina yapısına zarar vermeden onaylamak için öncelikle uzmanlara danışmanız gerekir.

Stalinka'da bile alanı arttırması gereken bazı yaratıcı kiracılar bu konuya standart dışı bir yaklaşımla yaklaşıyor. Alanı birkaç odaya bölmezler ya da birleştirmezler, ancak tavan yüksekliğini kullanırlar.

Notta
Bu nasıl gidiyor? Tavan yüksekliği 3 metre, bazı odalarda bar veya tahtalar bulunan ek katlar oluşturmanıza olanak sağlar. Bu tasarımın avantajı, bir inşaat ruhsatı almaya gerek duymamasıdır çünkü destek yapısında bir değişiklik yoktur.

Yeni katlanmış iki katlı odanın genellikle alt kısmı yaklaşık 2 m yüksekliğindedir ve üst katı 1 m'dir Evet, tam teşekküllü bir döşeme olarak adlandırılması imkansızdır. Ancak, tam teşekküllü bir rıhtımı iki kişi için bile üst üste yerleştirebilirsiniz ve altına başarıyla bir ofis yerleştirebilirsiniz.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Brezhnevka'yı nasıl geliştirebilirsiniz?

Çoğu zaman, brezhnevok sahipleri standart bir mutfak alanından memnun değil. Genellikle ev hanımlarının sahip olmadığı 67 m²'dir. Planlama sorunları işe alım uzmanlarında en iyi şekilde ele alınmaktadır. Profesyoneller, evinizin planını inceleyecek ve bir konutun destekleyici yapılarına zarar vermeyecek ve insanların hayatlarını tehlikeye atacak işlerin bir listesini yapacaktır.

Brejnevok'un sorunu, içlerinde neredeyse tüm duvarların bulunmasıdır.. Onları tamirde kullanmak çok istenmeyen bir durumdur. Bu yüzden sana teklif etmek istiyorum Ofset yatak duvarları olmadan birkaç rasyonel düzen seçeneği.

seçenekleri:

 • Gömülü ortadan kaldırılması kabine. Genellikle mutfak ve Brezhnevka'daki oturma odası arasında 1 ila 1,5 m²'lik bir alanı kapsayan yerleşik bir gardırop bulabilirsiniz. Kabinin duvarları ahşap olup destek yapısına zarar vermeden kolayca çıkarılabilir. Çıkarırken, en azından biraz, ancak mutfağın yararlı alanını artırabilirsiniz. Bununla birlikte, ilave sayaç bölümleri ve köşeleri de uzar, bu da alanı boşaltır.
 • Bir odanın balkonlu kombinasyonu. Brezhnevka'da balkon en çok mutfakta yer almaktadır. Belirli işleri yaparken, mutfak için 2-3 ek metre almak üzere bu iki alanı birleştirebilirsiniz.
 • Genellikle daire mutfak alanını artırmak için fazladan alana sahip değildir. En azından görsel bir genişleme efekti elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için, bitişik odanın duvarında bir açıklık yapılır. Böylece her iki odanın alanını da görsel olarak artırmak mümkündür.

  Eğer daire üst katlarda ise, o zaman ilgili servisin uzmanları, odalar arasındaki duvarların tamamen yıkılmasını onaylayabilir. Böylece, Brezhnevka'yı çok daha geniş olacağı küçük bir stüdyo daireye dönüştürebilirsiniz. Bu yaklaşım, mutfağı aynı yerde, oturma odasını ve ortak yerlerinde yemek odasını yemek alanı ile terk etmenizi sağlar.

 • Çift brezhnevka'nın diğer bir sorunu da banyosunun küçük olmasıdır. Genellikle ayrı bir banyo ve tuvalettir, ancak genellikle çamaşır makinesinin bile içine girmesine izin vermeyen çok küçük bir alana sahiptir.

Brejnevka bej tonlarında Gostinnaya

Brejnevka'da bej tonlarında oturma odası

Alanı artırmak için tek çözüm, odaların birliği olacaktır.. Ancak dairede 2'den fazla kişi yaşamıyorsa, bu tür onarımların yapılması önerilir. Diğer durumlarda, tuvaletin ve küvetin bir kaymasıyla birlikte banyonun tamamen iyileştirilmesi, ortaya çıkan alanın verimli kullanılmasına yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

İç tarzına bağlı olarak

İki odalı bir dairenin yerleşim planını tasarım açısından düşünmenin uygun olacağını düşünüyorum. Bunu yapmak için, aşağıda sizinle görüşeceğimiz bugün alakalı olan stillerden birini seçmenizi öneriyorum. Bunların arasında ben seçtim:

 • minimalism;
 • yüksek teknoloji;
 • art deco;
 • tekno;
 • çatı;
 • Provence.

Stil, modern olanlar arasında seçim yapmaktan daha iyidir. Birçoğu, aynı zamanda sadelik, zarafet, erişilebilirlik, işlevsellik ve küçük tasarım maliyetlerinin özüdür.

menüye dön ↑

Minimalizm özellikleri

Bu tarz, gözlemlendiği yaşam alanında çeşitli aşırılıkların bulunmadığı anlamına gelir. her şeyde uyum:

 • dekorasyonda;
 • temel detaylar;
 • iç öğeler;
 • renk tonları;
 • işlevsellik.

Bu nedenle, şunları seçmeniz gerekir:

 • gri;
 • beyaz;
 • siyah;
 • Kırmızı

Oturma odasında minimalizm tarzı

Oturma odasında minimalizm tarzı

Düzenin arka planı beyaz ve siyah ve gri olabilir - ayrı öğeler biçiminde kontrast oluşturmak için.. Bazı nesneleri veya bölgeleri vurgulamak için parlak renkler kullanmanız gerekir - kırmızı, mavi.

Renklerle yapılan deneylere izin verilmez, burada çizgilerin ve şekillerin açıklığına saygı gösterilmelidir.
Mutfakta minimalizm

Mutfakta minimalizm

Planlamada kullanılır:

 • özel paneller;
 • alçı;
 • duvar dekorasyonu için sıvı duvar kağıdı.

Tavan alçıpan ile kaplanır veya bir gerilim tipi seçilir. Zemin parke veya halı ile kaplanabilir.Bu durumda, ilk parke nötr renklerde yapılır, böylece herhangi birini seçebilirsiniz. Ancak bir halı seçerken, küçük bir yığınla tek renkli bir üründe kalabilirsiniz.

Kurulu
Minimalizmi unutma ve her zaman her şeyde bu stile bağlı kalın. mobilya minimalist bir düzene sahip bir daire için, belirtilen palete göre seçim yapmanız gerekir. Basit şekiller ve çizgiler içermelidir, fakat aynı zamanda işlevselliği bakımından da farklıdır.
Yatak odası için minimalizm tarzı

Yatak odası için minimalizm tarzı

Dekor tarzı minimalizm gerekli değildir. Renk tonları ve doğru seçilmiş bir aydınlatma kombinasyonu ile uyum sağlanır. Ek aksesuarlar olarak, daireye cam vazolar yerleştirebilir veya yaşayabilirsiniz. çiçekler.

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji tarzı

Odaların ileri teknoloji tarzı tasarımı, artan işlevsellik anlamına gelir. Genellikle stil, duvarları ve tavanı tekdüzen bir renge sahip cam ve demir cisimlerle doygun bir alana benziyor.

Oturma odasında yüksek teknoloji tarzı

Oturma odasında yüksek teknoloji tarzı

Boya veya sıvı duvar kağıdı duvarlar için kullanılır, tavan parlak bir streç tuval ile dekore edilmiştir.. Paul Ayrıca parlak yapabilirsiniz. Burada parke ve halı son derece uygunsuz olacak, sentetik muşamba seçebilirsiniz.

Renklerde açık gri ve siyah ve beyaz tonlarda seçimi durdurmak daha iyidir. Metalik bir gölgenin ve parlak renklerdeki kombinasyonların varlığı memnuniyetle karşılanmaktadır. Aksesuarlar ve mobilyalardaki tüm parçalar metal bir yapıya sahip olmalı, monoton olmalıdır.

Yatak odası için yüksek teknoloji tarzı

Yatak odası için yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji, çok sayıda fikstürler iyi bir aydınlatma oluşturmak için, ancak bu dekorasyon ile gizli kalmalıdır. Kombine stüdyo dairelerde bu stili uygulamak için idealdir.

menüye dön ↑

Art Deco

Art Deco, modernliğin ve zamansız klasiklerin mükemmel bir düzenlemesidir. Birçok farklı deney planlamasını mümkün kılar. Seçebilirsiniz:

 • kırmızı;
 • yeşil;
 • safir;
 • zümrüt;
 • siyah;
 • mavi;
 • altın.

Dekoratif eşyaların, aksesuarların, mücevherlerin bolluğu uygundur. Bunlar aşağıdakilerden ürünler olabilir:

 • ağaç;
 • yılan derisi;
 • porselen;
 • ayna;
 • heykel;
 • etnik öğeler;
 • çeşitli yastıklar

Art Deco Salon

Art Deco Salon

menüye dön ↑

tekno

Bu tarzı, yeni ortaya çıkan, ancak son zamanlarda ortaya çıkan, ancak çok fazla kullanılmayan bir sayıya bağlıyorum. Tekno, en son modern teknolojilerin kullanımının bir düzenlemesidir. Mevcut tüm bölümlerin tamamen değiştirildiği veya sıfırdan yaratıldığı dairelerde, bu tarzın en iyi şekilde karşılanacağını düşünüyorum.

Özellikleri:

 • koyu renkler - Bordeaux, tuğla, gri, haki;
 • koyu gölgeler arka plan olarak seçilir, bunları sıcak tonlarla yumuşatabilirsiniz;
 • mobilya ve ev aletlerinin yanı sıra dekoratif öğeler de cam veya metal arasından seçilmelidir;
 • Tavan boya veya streç kumaş kullanıldığı için alçıpan kullanabilir ve aydınlatma armatürlerini takabilirsiniz;
 • duvarlarda farklı hacimsel dokular oluşturabileceğiniz duvarlarda boya veya sıva da kullanılır;
 • Zemin parke, laminat veya toplu olarak kaplanabilir.

Oturma odasında Technostil

Oturma odasında Technostil

Bu tarzda duvarı taş ve tuğla ile süslemek uygun olacaktır. Bu apartmanın her odası diğerlerinden tamamen farklı olabileceğinden, tekno tekniğinin başka bir artısıdır, ancak hepsi tek bir tarzda birleştirilecektir.

Techno tarzı, ev aletleri ve aydınlatmanın en son buluşlarının uygulanması gereken başka bir tasarım odağıdır.

menüye dön ↑

çatı katı

Loft, kiracıların standart bölümleri terk etmeye ve daireyi bir stüdyoya dönüştürmeye karar verdiği daire için eşsiz bir keşif.. Çatı katındaki stille, herhangi bir stüdyo yeni renklerle oynayacak ve standart dairelerin konseptini bölmelere çevirmeyecek.

Bu tarz gibi gölgeler ile karakterizedir:

 • beyaz;
 • gri;
 • metal;
 • siyah tonlar;
 • kahve;
 • kırmızı.

Güzel mobilyalar - başarının anahtarı

Güzel mobilyalar - başarının anahtarı

Bu stilin ana özelliği mobilyadır. Tüm boş alanları işlevsel bölgelere böler.

Duvarların dekorasyonu, yıllar önce yapılmış gibi yapılan dekorasyona benzemelidir.

Olabilir:

Tavanı dekore ederken, boyamayı tercih etmeli, hatta daha da iyisi - ahşap veya metal kirişlerin üzerine yerleştirmek. Zemin parke döşenir.

Çok sayıda pencere içeren bir oda için seçenek

Çok sayıda pencere içeren bir oda için seçenek

Mobilya tarzı gelince, her şey daire sahiplerinin istek ve tercihlerine bağlıdır. Klasik, modern bir tasarım seçebilir veya hatta birbirleriyle birleştirebilirsiniz - hepsi kendi takdirinize göre.

Çatı katı tarzının ayırt edici bir özelliği, yaşam alanı sahiplerinin olası tüm hobilerini sergilemektir.

Burada aynı anda duvarlara da yerleştirebilirsiniz:

 • resimlerinde;
 • raflardaki kitaplar;
 • heykel;
 • çeşitli vintage ürünler;
 • bitkiler.

Bir bisikletin duvarında veya en sevdiğiniz aktörün posterinde kolayca olabilir.

Loft tarzı yatak odası

Loft tarzı yatak odası

Stil ihmal etmelidir - kitaplar doğrudan yere yerleştirilebilir. Soğuk olması gereken doğru aydınlatmayı ayarladığınızdan emin olun. Çevre boyunca büyük aydınlatma armatürleri vardır. Ek bir ışık olarak, duvar lambalarından ziyade, zemin lambalarını seçmek daha iyidir.

menüye dön ↑

Provence

Fransa'dan gelen Provence stili zarif, şenlikli, rahat ve davetkar görünüyor. Küçük odaları dekore ederken harika görünüyor. Bu nedenle, Kruşçev'in düzenlenmesinde kullanılabilir.

Kurulu
Buradaki renk paleti oldukça zengin ve çeşitlidir. Ancak, renkler parlak olmamalıdır.

Pastel renkler tercih edilir:

 • mavi;
 • turkuaz;
 • nane;
 • leylak;
 • pembe;
 • süt;
 • deniz.

Provence tarzında aydınlık oturma odası

Provence tarzında aydınlık oturma odası

Bana gelince, stilin renkleri Provence - Bu biraz güneş lekeli tonları. Mükemmel bir tarz ifade ediyorlar. Dekorasyonlu odalar aydınlık, canlı ve doğaldır.

Duvar kağıdı genellikle duvarlara yapıştırılır ve mobilyalar ya eski tarzda elde edilir ya da bu etki yapay yollarla elde edilir. Tüm mobilya parçaları, en modern ve işlevsel olsa bile, uzun yıllardır kullanılmakta olan eski şeylerin görünümünü oluşturmalıdır. Bu Provence'in karakteristik bir özelliğidir.

Güzel Provence Yatak Odası

Güzel Provence Yatak Odası

Odanın içini antika antikalarla süsleyebilirsiniz, örneğin:

 • sandıklar;
 • çekmeceli dolaplar;
 • seramik ürünler;
 • Ahşap aksesuarlar

Pencereler ışık perdeleri ile dekore edilmiştir. Boya tavana uygulanır. Modernitenin bir işareti olarak askıya alınmış seçenekler kullanılamaz.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Uzmanlardan faydalı tavsiyeler

İki odalı konut sadece emlak piyasasında en popüler değil, aynı zamanda çeşitli tasarım düzenlerinin kullanımında en başarılı olanıdır. Bu çalışmaya dalmadan önce, deneyimli tasarımcıların bazı ipuçlarını öğrenmenizi tavsiye ederim.

Bir odayı imar etmek küçük daireler için yer tasarrufu sağlar.

Bir odayı imar etmek küçük daireler için yer tasarrufu sağlar.

Stil seçimi

Artık tüm daireyi belli bir tarzda dekore etmek moda olmuştur. Ancak daha az popüler olmayan, zıt tasarımları birleştirme yöntemidir. Ancak dairede geçmeli odalar veya koridorlar varsa, ikinci seçeneğin seçilmemesi daha iyidir.

Kurulu
Bir apartman dairesi için özel bir stil, mutlaka tüm odaların tek bir gölgede tasarlanması değil, tarzın karakteristik özelliklerinin kullanılmasıdır.
Alan genişletmek için bir balkon ile yapılabilir Seçenek

Alan genişletmek için bir balkon ile yapılabilir Seçenek

Konutun işlevsel alanlara bölünmesi için kurallar

Sadece sağ köşenin bir dinlenme yeri ve solun da bir iş yeri olduğuna karar vermek yeterli değildir. Alanın tüm fonksiyonel alanları mantıklı ve uygun bir şekilde birleştirilmelidir.

Daha global örnekler üzerinde düşüneceğim:

"Oturma odası-mutfak" kombinasyonu - bir alanda pişirme alanına, rekreasyona uyar ve merkezde genellikle yemek alanı bulunur. Serbest köşede, göze çarpmadan bir kişisel hesap düzenleyebilirsiniz;
Rahat oturma-mutfak

Rahat oturma-mutfak

 • oturma odası ve özel ofis kombinasyonu - dairede, yemek odasından bağımsız olarak ayrı bir oturma odası varsa, o zaman başarıyla özel bir ofise girebilirsiniz. Ofis çalışma alanını sıradan bir şık ekranla ayırarak bunu yapmak oldukça kolaydır;
 • yatak odası ve ofis - çoğu zaman bu çözümü kombinasyon için kullandı. Küçük bir alan için, bir dönüşüm yatağı satın alınması tavsiye edilir. Ürün doğru zamanda dolaba dönüşecek ve çalışma alanı için yatak odasında yer açacaktır. Burada da, alanı sınırlamak için sıradan bir ekran kullanılabilir;
 • yatak odası ve oturma odası kombinasyonu - en basit, en uygun ve ilginç seçenek gardırop kullanarak alanı bölmek olacaktır. Çünkü bu yatak odanın sonunda bulunur ve bölge gardırobunun geri kalanından ayrılmıştır.

Yeni yerleşimin tasarımı için renk seçimi, dairenin her sahibi veya kiracısı tarafından ayrı ayrı seçilir. Kişisel zevklerinize güvenebilir veya seçilen stili takip edebilirsiniz. Küçük odalar dekorasyonda parlak renk kullanımını görsel olarak artırmaya yardımcı olacaktır. Küçük bir daire stüdyoya dönüştürülürse koyu tonları deneyebilirsiniz.

Her insan için mükemmel bir daire düzeni kavramı kendi anlamı vardır. Birisi duvarları yıkıp yenilerini yapmayı tercih ediyor ve birileri renk şemasını değiştiriyor ya da mobilyaları yeni bir yere taşıyor. Ancak, her zaman konut seçerken, odaların yerleştirilmesindeki işlevselliği, oranlara saygı duymayı ve yüksek kaliteli doğal aydınlatmanın varlığını dikkate almak önemlidir.

İki odalı bir dairenin iyileştirilmesi

Seçenek Bilgisi

8.5 Toplam puan
Yetkin plan

Apartman planlaması birçok insanın yaşadığı önemli bir adımdır. Ancak burada her adımda düşünmek ve her şeyi doğru planlamak önemlidir. Fikirler var, ama herşeyi nasıl birleştireceğinizi biliyorsunuz? O zaman size tüm seçenekleri ve avantajlarını göstermeye hazırız. Ve seçim senin. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
7.5
şekerleme
 • Odaları bağlayabilme
 • Bölgelere fonksiyonel bölme
 • Kendi tasarımınızı yeniden tasarlama
 • Çeşitli deneyler
eksileri
 • Küçük boyutlu konut
 • Tavan yüksekliği
 • Simetri ve oran ihlali
 • Kombine banyolar
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn