Özel evde giriş kapıları (145+ Fotoğraf): Nasıl ve güvenli ve güzel bir şekilde yapılır?

Özel evler için plastik giriş kapıları ancak son zamanlarda popülerlik kazanıyor. Hiç kimse onların çok fazla avantajı olduğunu ve kullanması çok pratik olduğunu düşünemezdi. Yazımızın diğer tüm kullanım özellikleri hakkında.

Bu makalenin içeriği:

Yakın zamana kadar, plastik kapılar açık bir şekilde rakiplere, tahtaya ve metale mukavemet kaybettiler. Şimdi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte, çok daha güvenilir hale geldiler. Ve güzellik açısından daha önce onlarla hata bulmak zordu.

Plastik giriş kapıları son on yılda değişti

Plastik giriş kapıları son on yılda değişti

Güçlü ve zayıf yönler

Herhangi bir malzemenin avantajları vardır. Giriş kapılarının yapıldığı PVC istisna değildir. Ona özgüdür:

 • Yüksek güç. Modern plastik ek takviye ile tedarik edilir - metal levhanın kalınlığı, bir elektrikli alet varlığında bile zarar vermesi zor olan kalınlıklarına eklenir.
 • hafifletmek. PVC, giriş kapılarının yapımında kullanılan en hafif malzemedir. Konstrüksiyonu taşıması kolaydır, kurulumu kolaydır, ayrıca duvarın dayanıp dayanmayacağını hesaplamanıza gerek yoktur.
 • Bakım kolaylığı. Modern plastik, agresif kimyaya bile hassas olmayan özel bir katmanla kaplanmıştır. Ancak böyle bir kaplaması olmayan ucuz yapıların bile temizlenmesi kolaydır - kirlerin çoğu normal bir ıslak bezle onlardan temizlenir.

Yüksek mukavemet var

Yüksek mukavemet var

 • Mekanik hasarlara karşı direnç. Yapımında kullanılan PVC'nin üzerine çizik çizilmesi veya çentik bırakması zordur. Hayvanların pençelerinden korkmuyor.
 • dayanıklılık. Uygun bakım ile tasarım birkaç on yıl boyunca hizmet edebilir. Müşterileri çekmek ve ürünlerinin kalitesini vurgulamak isteyen birçok şirket, beş hatta on yıl garanti veriyor.
 • çeşitlilik. Plastiğin estetiği her zaman şüphelidir - çoğu kişiye bunun çok basit ve ucuz bir malzeme olduğu anlaşılıyor. Ancak bir erdem ondan uzak durmaz - mümkün olduğunca çeşitlidir. Her çeşit renk, desen, mücevher - her zevke uygun.

Bakım kolaylığı

Bakım kolaylığı

 • Ses yalıtımı. Plastik yapıların ses yalıtım karakteristiği henüz çelik veya ağaç. Özel kauçuk yastıkların sağladığı sızdırmazlık sayesinde evin girişindeki plastik dış dünyadaki sesleri tamamen keser.
Bir sonraki evde inşaat işine gidebilirsin - onları duymayacaksın.
 • Isı yalıtımı. Aynı sızdırmazlık sayesinde, PVC'den gelen kapalı giriş kapısı temelde ısı iletmez. Çift camlı bir pencere ile donatılmış olsa bile, ısı kaybı çok küçük olacaktır.
 • kararlılık. Plastik, neme maruz kalmaktan (ve bazı dış yüzeyler için kar ve yağmur nedeniyle önemlidir) veya ultraviyole radyasyona (güneşte solmaz) veya biyolojik tehditlere (küflenmez, zarar görmez) zarar vermekten korkmaz) yapılır.
 • Onarım kolaylığı. Plastik konstrüksiyonun onarımı - veya gerekirse aynı ile değiştirilmesi - çelikten veya ahşaptan çok daha kolay ve ucuzdur.

Dayanıklılık var

Dayanıklılık var

Ancak, tek bir malzeme mükemmel değildir, bu nedenle eksi artılara eklenir:
 • hafifletmek. Plastik, söylenebilecek ne olursa olsun, ucuz malzeme. Gerçekten pahalı dekorasyona, görkemli iç mekanlara, doğal malzemelere uymuyor, ne kadar iyi yapılırsa yapılsın öne çıkıyor.
 • Yangın tehlikesi. Ağaç yandığında plastik yanmaz - parlak kırmızı bir alevle. Fakat bu süreçte erimekte ve boğucu siyah duman çıkmaktadır.
 • Üreticiden kötü niyetin yüksek olma olasılığı. Ahşap veya çelik ile, kullanım için uygun olmadıkları kadar korkunç bir şey yapılamaz. Ancak plastik ile yapabilirsiniz. GOST'a göre yapılmazsa, çok küçük sıcaklık düşüşlerinden eritebilir, kırılması kolaydır, insanlara zararlı buharlaşma yayar.

Plastik neme ve ultraviyole ışınlarına maruz kalmaktan korkmaz

Plastik neme ve ultraviyole ışınlarına maruz kalmaktan korkmaz

Ek olarak, plastik yapıların en ucuzları metal levha kullanılmadan yapılır, bu da belirli bir fiziksel dayanım seviyesinde yumrukla delinebilecekleri anlamına gelir.

Akılsız satıcılar onları daha yüksek bir fiyata satabilir ve metal ekler olmadıklarına odaklanamazlar.

Kurulu
Plastik bir model satın almak, buna uygun stile sahipseniz buna değer - aynı modernörneğin, kullanılan malzemelere demokratik. Ancak ev doğal ahşapla kaplıysa, plastik uzaylı ve uygunsuz görünür.
Onarım kolaylığı

Onarım kolaylığı

menüye dön ↑

İnşaat özellikleri

On yıl sürebilen iyi ve sağlam bir plastik yapı:

 • çerçeve - Isı yalıtımı ile ses yalıtımı sağlayacak ve güvenilirliği, kullanım ömrünün, genel görünümünün esas olarak bağlı olduğu bir kauçuk contaya sahip olmak için yeterince sağlam olması gereken bir kutu;
 • kapı kanadı - genellikle plastik bir katman ve genellikle çift camlı bir pencereyle tamamlanan bir metal katmanından oluşur, bu da ısı yalıtımının performansını arttıran daha zarif bir görünüm ve yalıtım sağlar;
 • bulgular - genel güvenilirlik sağlayan kollar ve menteşeler;
 • eşik - genellikle yüksek, bir sızdırmazlık maddesiyle birlikte, güvenilirliği de arttırır.

Doğru bir tarza sahipseniz, plastik bir kapı satın almaya değer.

Doğru bir tarza sahipseniz, plastik bir kapı satın almaya değer.

Plastik kapıdaki malzemeler standart - galvanizli çelik olup, tuvalin çerçevesini ve tasarımın temelini oluşturan PVC'yi güçlendirir.

Kurulu
Metal takviyeli olmayan yapılar var, ancak girdi rolüne uygun değiller. Onları avluya veya odaların arasına bile sokmak daha iyidir.

Buna göre, özenli analizler düzenlemek için hiçbir şey ifade etmemektedir. Ancak bazı yapısal özellikler, nasıl görüneceğini ve ne kadar kullanışlı olacağını etkileyebilir.

Plastik kapı standartlarında malzemeler

Plastik kapı standartlarında malzemeler

menüye dön ↑

Açılış yöntemi

Tabii ki, açılış yöntemlerinin interroom yapıları çok daha fazla - burada hem akordeon hem de sarkaç. Ancak girdiler farklı.

İlk - salıncak. Bunlar, menteşeleri açarak kendilerinden veya kendilerine açılan standart kapılardır. Avantajları var:

 • güvenilirlik - Çocuğun kendilerine sallanmaya çalışmadığı veya birisinin onları kasten kırmaya çalışmadığı sürece halkaları kırmak zordur;
 • geleneksel görünüm - çoğu evde bulunan, çoğu stile uyan, hiç kimsenin şaşırtmadığı bu tasarım;
 • bulmakta zorluk yok - Bu tasarım herhangi bir mağazada satın alınabilir.

Ama aynı zamanda dezavantajları da var:
 • hafifletmek - Orijinal çözümleri tercih ederseniz, salıncak yapımı sizi hayal kırıklığına uğratır, çünkü herkes için aynıdır;
 • işgal yeri - Tabii ki, eve girme durumunda o kadar önemli değil, ama dar bir yol yapmak istiyorsanız, çiçek yataklarını ayırmak, ön bahçeyi yemyeşil bir bahçeye çevirmek, sürekli açılan kapanma kanadının karışmasına neden olabilir.

İşgal etmiş bir yer var.

İşgal etmiş bir yer var.

İkinci - kayar. Enlemlerde, nadirdir, ancak Japon tarzı için gelenekseldir. Çalışma prensibi basittir - panjurlar duvar boyunca farklı yönlere doğru hareket eder ve ardından giren kişinin arkasına geçer. Avantajları aşağıdaki gibidir:

 • özgünlük - Eğer Japonya'yı (ve genel olarak Asya ülkelerini) seviyorsanız, sürgülü ön kapı evinizin görünümünü değiştirebilir ve rüyalardaki ülkelere tarz olarak yaklaştırabilir;
 • yer eksikliği - duvar boyunca dönen panjurlar, başka bir şeyin altında yer boşaltmayı mümkün kılar - en azından çiçeklik altında.

Güzel ürün tasarımı

Güzel ürün tasarımı

Ama aynı zamanda bir eksi var:
 • zorluk bulma - Bu temel dezavantajdır, çünkü kayar yapıların düşük prevalansı nedeniyle, satabilecek, monte edebilecek ve garanti sağlayabilecek bir şirket aramanız gerekecektir.

Aslında, güvenilirlik açısından kayan yapılar sallananlara göre daha düşük değildir.

Kurulu
Özgünlük önceliklerindeyse ve evin dışına izin veriyorsa, sürgülü bir tasarım koyun. Önceliklerde özgünlük yoksa, bir salıncak almak ve teslim etmek daha kolay ve ucuz olacaktır.
Ağacın altında ürün

Ağacın altında ürün

menüye dön ↑

boyut

Genellikle standart boyutlara sahiptir:

 • yükseklik - iki metre yüz santimetre en uygun sayılır, çünkü en uzun kişi bile bu kadar yükseklikte bir lento altında sorunsuz yürüyebilecektir;
 • tek kapı genişliği - yaklaşık dokuz santimetre;
 • bir buçuk genişlik - sahibinin zevkine göre bir buçuk metreye kadar;
 • çiftin genişliği iki metreye kadardır (bazıları üçe kadar çıkabilir).

Yükseklik evdeki tavanın ne kadar yüksek olduğuna bağlıdır

Yükseklik evdeki tavanın ne kadar yüksek olduğuna bağlıdır

Ancak, standart büyüklüğü bilmek kendi eviniz için seçebilmek için yeterli değildir:
 • Yükseklik evin ne kadar yüksek olduğuna bağlıdır. tavan. Yaklaşık dört metre ise standart kapı zayıf görünecektir, en az iki buçuk metre gerekir. Ve eğer tavanlar düşükse - ve sakinler kahramanca büyümede farklılık göstermiyorsa - daha azını alabilirsin.
 • Tek bir tasarım, uygunsa almaya değer. Evin kendisi küçükse, eğer hantal bir şey geçemezse, koridor küçükse ve iki büyük kapıya yer yoksa.
 • Evin büyüklüğüne göre gerekirse, bir buçuk alarak değer. Bunun küçük bir tarafı, bir kural olarak, sıradan bir yaşamda açılmaz, ancak büyük bir şey taşımak gerekirse, açmak mümkün olacaktır.
 • Bivalved ev ise almaya değer - çok acıklı kulübeİki metrelik kapının içinde çok iddialı görünmeyeceği, ancak doğru. Buna ek olarak, iç mekanı değiştirmek isterseniz ve evinizde sık sık büyük boylar getirmeniz gerekiyorsa, bu sizin için yararlıdır. mobilya.

Bu tasarım iyi uyuyorsa almaya değer

Bu tasarım iyi uyuyorsa almaya değer

Kurulu
Sıfırdan bir ev inşa etmediyseniz, ancak onu birinden satın aldıysanız, sadece var olan bir açıklığın boyutlarını ölçmek için yeterlidir.
menüye dön ↑

Estetik tarafı

Tasarım özelliklerine ek olarak, sonuç olarak nasıl görüneceğini de düşünmek önemlidir. Cam eklerin renkleri, şekli, varlığı veya yokluğu farklılık gösterebilir - tüm bunlar dikkate alınmalıdır.

Kemerli seçenek

Kemerli seçenek

menüye dön ↑

Cam eksiz kapı

Cam ekler - daha güzel bir sonuç elde etmenin en iyi yolu, fakat aynı zamanda daha da pahalı hale getirmek. Finansman konusunda kısıtlıysanız - veya cama güvenmiyorsanız - onsuz sipariş etmek mümkün. Bu çözüm aşağıdaki avantajlara sahip olacaktır:

 • hafiflik - cam ekstra ağırlık verir, onsuz kütle azalır;
 • Düşük fiyat - saf plastik çok daha ucuzdur;
 • basitlik - bazen harika görünebilecek fırfırlar tasarım yok.

Bu seçenek çok fazla ışık geçer.

Bu seçenek çok fazla ışık geçer.

Ancak aynı zamanda eksileri olacak:
 • sadelik iyi görünümlü minimalizm, çoğu stilde, çekici ve ilgi çekici görünecek;
 • düşük çeşitlilik - en sık üretilen tek renkli plastik yapılar beyaz renk, çünkü bu formda en popüler olanları (onlar kapıya yerleştirilmiş ve bürolar).

Olağandışı açılış seçeneği

Olağandışı açılış seçeneği

Biraz estetik kazandırmak için pürüzsüz, pürüzsüz bir yüzeyle rahat hissetmiyorsanız uygulayabilirsiniz:
 • damgalama - kural olarak, yüzey yüksekliğindeki farklılıklardan oluşan en basit geometrik desenleri verir;
 • fotoğraf baskısı - kapıyı, herhangi bir renk, herhangi bir desen, gece şehri veya herhangi bir yağmur jeti çekecek herhangi bir renk verecek özel bir filmle kapamanıza izin verir;
 • Sahte doğal malzeme - aynı film tolere edilebilir tokulasyonu sağlar ağaç veya taş.

Ve onu monoton bırakabilir, saklanmak yerine sadeliğini vurgulayabilirsiniz - bunun beklenmedik şekilde ilginç bir etkisi olabilir.

Minimalizm tarzında, daha fazlası değil

Minimalizm tarzında, daha fazlası değil

 

Kurulu
Kapıyı uçsuz olarak almaya değip değmeyeceğinden şüphe ediyorsanız, internetteki örneklerle fotoğraflara bakın, yaptıkları izlenimi değerlendirin.
menüye dön ↑

Cam parçalı kapı

Bu tasarım çok daha estetik - bu yüzden plastik bir kapı aramayı düşünüyorsanız, büyük olasılıkla cam elemanlarla olacaktır. İyi görünmeleri için - ve ayrıca pratik olmaları için - üç ana faktör dikkate alınmalıdır.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Birincisi bir formdur. Cam farklı şekillerde yerleştirilebilir:
 • Tüm yüzey üzerinde. Bu çözüm muhteşem görünüyor, ancak merkezi Rusya için ve hatta kuzey bölgeler için daha da fazlası çekincelerle uygulanabilir. Cam, kalınlaştırılmış, özel olarak işlem görmeli, bir yandan da, opak, büyük olasılıkla ısıyı serbest bırakmamak için. Çok pahalı olacak. Ancak sonuç Avrupa stilleri için ideal olacaktır. Ve bir gözetleme deliğine ihtiyacı olmayacak.
 • Üstte. Geleneksel konum. Cam ara parçanın ebadı şeklin yanı sıra değişebilir, ancak yine de iyi görünüyor, gözetleme deliği de mükemmel şekilde yerine geçiyor. Kapının yüzeyine onun varlığını vurgulayacak desenler ekleyebilirsiniz.

Kapının tüm yüzeyinde cam

Kapının tüm yüzeyinde cam

 • Altta. Sadece dış taraftaki cam opak ise kullanılmalıdır. Orijinal, ilginç görünüyor, ancak nadiren kullanılıyor, çünkü insanlar genellikle dikkatlerini kendi gözlerine odaklıyorlar.
 • Dikey şeritler. Görsel olarak zaten kapıyı daha uzun yap. Tekilde olabilir, iki veya üç nüsha halinde olabilir. Cam şeridin, tutamağın bulunduğu kapının kenarına yakın yerleştirilmesi geleneksel olarak kabul edilir, ancak her zaman deneyebilirsiniz.
 • Yatay çizgiler Bir dikey çubuk iyi görünüyorsa, bir yatay çubuk çok iyi değildir. Genellikle biri diğerinden kısa iki ya da üçtür. Daha geniş, daha düşük ama aynı zamanda ilginç, çekici görünüyorlar.

Panoramik seçenek

Panoramik seçenek

 • desenler. Herhangi bir tuhaflık olabilir - bu size kalmış. En basit geometrik olabilir, çiçekler, bitkiler, kuşlar olabilir, hatta camdan yapılmış çizimler olabilir. Ancak, tabii ki, desen ne kadar karmaşıksa, son tasarımın maliyeti de o kadar yüksek olur.

İkincisi, üretim yöntemidir. Giriş kapıları için camın üretim yöntemine göre farklı şekilde kullanılabileceği bilinmektedir - ancak hepsinin uygun olmadığı ve uzun süre güvenilir bir şekilde hizmet edeceği bilinmemektedir.

Bu olur:
 • tabaka. Düşük bir fiyata satılan en yaygın cam. Çok güçlü değil - aslında, genellikle bir şeffaf olan bir krakere açık bir davetiye.Ancak küçük ekler bile ondan yapılabilir.
Kapı dekorasyonu gibi desenli cam

Kapı dekorasyonu gibi desenli cam

 • sertleştirilmiş. Tabaka, yüksek sıcaklığa ısıtılmış ve sonra hızlı bir şekilde soğutulmuştur. Mekanik hasara karşı çok daha dayanıklı, ancak yine de kırabilirsin. Küçük uçlar yapmak için de uygundur.
 • üç katlı. Büyük bir kesici uç için uygundur, çünkü ayrılması çok zordur - özellikle de sertifikalı bir kanıtlanmış tripleks alırsanız. Güneşten koruyucu olabilir, mat, önemli ses yalıtımı sağlar. Özel bir filme yapıştırılmış iki veya daha fazla cam tabakadan oluşur.
 • şamandıra. Küçük ve orta boy kesici uçlar için. Tamamen pürüzsüz, bilerek şeffaf değilse, bilerek gölgelenmemişse. Aynı erimiş metalin üzerine erimiş cam dökülerek üretilir.

Bu cam zorlukla kırılır, ancak tripleksten daha kolaydır.
Kütük bir ülke evi için Seçenek

Kütük bir ülke evi için Seçenek

 • takviyeli. Tam boyutlu kesici uçlar için idealdir - içinde camla dökülen metal bir ağ vardır ve sert bir şekilde vursanız bile kırılmasına izin vermez. Maksimum - ondan birkaç parça uçacak. Asla şeffaf değildir.
 • akrilik. Camdan ayırt edilemeyen hafif plastik. Hafif, dayak değil, kırma, çünkü tam boyut uygun değildir, çünkü uygun ısı yalıtımı ve ses yalıtımı yoktur, ancak küçük uçlar için kullanılabilir. Kalan camdan daha az değer.

Küçük uçlar için - akrilik, şamandıra, tabaka ve temperlenmiş. Orta ve büyük takviyeli ve üç katlı için. Büyük olanlar daha pahalıya mal olur, küçük olanlar daha kolay zarar görür.

Cam türünü seçerek, ilk önce hangi paterne ihtiyacınız olduğuna karar verin. Ondan devam edebilirsiniz.
Kapının üstündeki cam

Kapının üstündeki cam

Üçüncü faktör cam işlemedir.. Bir yandan tamamen opak veya opak olmalıdır - iyi gözükürken çok kırılgan olmamalıdır.

Bu olur:
 • boyama. En sık elle, profesyonelce yapılır. Genellikle evin genel tarzı ile birleştirilen karmaşık desenlerdir. Ancak, nadiren kullanılır - iyi bir efendi bulmak çok kolay değildir.
 • Fotoğraf baskısı. Aynı resim, ancak bir sanatçı olmadan. Yalnızca tripleks için uygulanabilir - katmanlarını birleştiren, istenen renkle boyanmış ince bir film. Desen olabilir, çizimler olabilir, sadece güzel renkte oyun olabilir.
 • Güneşten korunma. Camın grimsi veya mor görünmesini sağlayan koyu renkli bir film, arkasındaki odayı ultraviyole ışınlarından korur ve dışarıdaki insanların eve bakmalarına izin vermez. Oldukça estetik, ama çok orijinal değil.

Basit ama zevkli

Basit ama zevkli

 • «bukalemun". Bu tür gözlükler pahalıdır, ancak ilginç bir özelliğe sahiptirler: aydınlatma seviyesine bağlı olarak renk değiştirirler. Karanlıkta, bu tür cam saydam görünecek, ancak parlak ışıkta mor veya koyu olacaktır.sarı. Bununla birlikte, kapı için, çok az uygulanabilir - eğer kendi içindeki rengin değişmesini beğenmezseniz.
 • Vitray pencere. En yaygın bitirme yöntemi. İnce cam parçaları özel bir çerçeveye yerleştirilerek bir çizim veya desen oluşturur. Üzerinden geçen ışık da ilginç ve güzel görünen renklidir. Tek dezavantajı kırılganlıktır. Vitray kolayca kırılır, dışarı fırlar, bozuluyor.
 • füzyon. Aynı vitray pencere, fakat ızgarada değil, bir cam levha üzerinde biriktirildi. Sonuç aynı resim veya aynı desen, ancak çok daha dayanıklı.

Böyle bir elemanı parçalamak vitraydan çok daha zordur.
Beyaz renkte

Beyaz renkte

 • Buzlu kumlama. Bu cam, yüksek basınç altında kumla muamele edilir. Keser, küçük çizikler ile sonuçlanır, estetik açıdan hoş görünür, örtüyü mat yapar. Bir dezavantajı kırılganlıktır. Bu kadar büyük parçalarla uğraşmamak daha iyidir, parçalamak çok kolaydır.
 • Matt Triplex. Bu durumda, cam katmanları arasında şeffaf değil, mat bir film koyarlar. Bunun gücü değişmez fakat görünüş - tamamen.
 • Ayna. Genellikle bir tarafta cam yaparlar, diğer tarafta kapıda kimin olduğunu görebilir ve görebilirsiniz.Güneş ışığını yansıtır.
 • gravür. Şimşek çaktı gibi gözüken ve iz bırakmayan güçlü bir cam vermez. Küçük parçalarda iyi görünüyor.
 • renk. Çok renkli cam, vitray pencere olmasa bile, hala iyi görünüyor. Eğer bakarsanız, tüm dünya renk değiştirir. Ek olarak, bir rengin plastikini ve diğerinin camını seçerek kapıyı kontrast oluşturmanıza olanak tanır.

Özel bir ev için açık seçenek

Özel bir ev için açık seçenek

Tüm bu faktörler seçim için büyük bir kapsam sağlar. Özgün, ilginç bir sonuç elde ederek farklı işlem türlerini birleştirebilirsiniz.

Kurulu
Kapınızın tamamen benzersiz olmasını istiyorsanız, bir kroki oluşturun ve imalat konusunda uzmanlaşmış bir şirketten sipariş verin.
menüye dön ↑

Şekil ve renk

Cam eklerin varlığına ve yokluğuna ek olarak, kapının şekli ve rengi de önemlidir.

Form olabilir:

 • geleneksel. Dikdörtgen kapı, hiçbir zaman eskimeyen bir klasiktir ve her zaman iyi görünen hemen hemen her evde görülebilir.
 • yarım dairesel kemer. Daha az yaygındır, ancak özellikle evin büyük, aydınlık ve Yunan tarzı ipuçlarına sahip olması muhteşemdir.

 • yuvarlak. Tarzında bir ev yapmak istediğinizde kaybolan nadir vakalar yüksek teknoloji Bir uzay gemisine mümkün olduğunca yakın. Çok uygun değil, ama çok etkileyici.
 • kare. Bunlar genellikle iyi görünen çift kapılardır.

Yine de üçgen bir şekil olabilir - ama daha çok da bütün kapı değil, sıradan bir kareyi ilginç bir çokgene dönüştürmenize izin veren dekoratif öğeler.

Renk çok daha çeşitlidir:
 • tek renkli. Bu, beyazdan siyaha, herhangi bir desen, çizgili ve diğer fırfırların olmadığı herhangi bir renktir. Basit görünüyor, evin minimalist görünümüne uyuyor.

Sürgülü modeli

Sürgülü modeli

 • İki renk Ayrı bir renkte, yapısal elemanlar - çerçeve, tutamak, eşik - veya dekoratif vurgulanabilir. Renkler en sık gölgede veya kontrastta benzer şekilde seçilir. Ancak evin geri kalanına uygun olmalıdır.
 • Desen. Eko ve geometrik süslemeleri kabul stilleri iyi görünüyor. Çok parlak olmamalıdır, çok küçük.
 • Doğal renkler. Sahte plastik malzemelerden yapılmış doğal malzemeler tartışmalıdır - orijinal gibi göründüğü bir mesafeden yakınlarda çekici değildir. Bu nedenle, yalnızca evin genel görünümü belirli bir kapıdan daha önemliyse, buna değer.

Genellikle kapı stilin geri kalanına uyacak şekilde yapılır - pencerelerle aynı çizgiler, duvarlarla aynı renkte bir gölge. Ancak, birleştirecek bir şeyiniz varsa (örneğin, bir çatıyla) bazen kontrast oluşturabilirsiniz.

Plastik için klasik renk

Plastik için klasik renk

Kurulu
Renk tasarımını kaçırmamak için özel masalar kullanın.
menüye dön ↑

Belirli bir kapı seçme nüansları

Tam olarak hangi kapıyı istediğinizi bilmek güzel. Ancak yeterince yüksek kalitede seçebilmek için makul derecede uygun - mağazada yerinde tamamen farklı bir konudur.

Temel ipuçlarını hatırlamamız gerekiyor:

 • ölçümler. Dükkana gitmeden önce, kapının boyutunu ölçmeniz gerekir - ve tercihen birkaç yerde, eğer çarpıksa, derhal açıklığa kavuşur, kapıyı sokmaya çalışırken değil.
 • Kapı çerçevesi. Temel kural, kapı kanadından daha kalın olması gerektiğidir, çünkü üzerine kurulu bütün yapı olduğundan, temel güvenilirliği sağlayan budur.

Dekoratif cam ile kombinasyon

Dekoratif cam ile kombinasyon

 • Kapı kanadı. Çok kalın olmamalıdır, bir metal levha içerdiğinden emin olun. Aksi takdirde, en güzel kapı uzun sürmez.
 • döngüler. Birincisi, belirli bir kapının ağırlığına göre hesaplanmaları gerekir ve ikincisi, saklı olmaları iyi olur (elbette, sizin fikrinize göre dekoratif bir unsur olarak davranmadıkları sürece). Bu yüzden kapı menteşelerden çıkarılması daha zor olacak ve genel izlenimi etkileyebilecek daha az eleman olacaktır.
 • tamlık. Tüm elemanlar aynı anda satın alınmalıdır, çünkü aynı kural mobilyalarda olduğu gibi kapılarla da çalışır - bir ay içinde parti üretimden ayrılabilir ve sonra unutulmuş trimi aramak zor olacaktır.
 • uygunluk. Sadece kapının dış cephe kaplamasıyla nasıl birleştirileceğini değil, iç mekan ile nasıl birleştirileceğini de hesaba katmak gerekir.

koridorları genellikle diğer stil ve renklerde yapılır, bu nedenle her iki tarafa da dikkat etmeniz gerekir.
Seçmeden önce tüm nüansları göz önünde bulunduruyoruz

Seçmeden önce tüm nüansları göz önünde bulunduruyoruz

 • bulgular. Aynı zamanda kapının güvenilirliğine de bağlıdır, bu yüzden satın aldığınızda kontrol etmeniz gerekir. Takılmamalı, ayrılmamalı, çok kaba ve kötü işlenmiş görünmemelidir. Mağazada, kapıyı açmak ve kapatmak için birkaç kez denemek iyidir - kıvrılıp kıvrılıp durmaması, sıkıca kapanıp kapanmaması.
 • Genel kalite. Satın almadan önce kapının uygun şekilde kontrol edilmesi gerekir. Çatlak veya cips var mı? Tuval her yerde aynı kalınlıkta mı, bir yere eğildi mi? Farklı renkte lekeler var mı?
 • Sertifikalar. Plastik kapılar kötü niyetle yapılabilir, çünkü satın almadan önce her şeyin belgelere göre normal olduğundan emin olmalısınız. Kapıda hiçbir belge yoksa, başka bir satıcıyla iletişim kurmalısınız - sağlık için de zararlı olan açık bir şekilde düşük kaliteli bir ürün satın alma olasılığı çok yüksek.

Böyle bir ürün için dikkatli bakım gerektirir.

Böyle bir ürün için dikkatli bakım gerektirir.

Plastik kapının uzun süre ve iyi şekilde hizmet edebilmesi için, ayda bir kez yıkamanız gerekir - kural olarak, yeterince ılık sabunlu su ve camları yıkamak için özel bir sıvı vardır.

Altı ayda bir, tozlu ve tıkalı olabilen plastik bir contanın bakımı eklenir. Süreçte arıza varsa, düzeltilmeleri gerekir.

Temizlik için kullanın aynı nemli bir bez veya elektrikli süpürge olabilir.

Yılda bir kez kapı bağlantılarını gıcırtıp gevşetmeyecek şekilde yağlamanız gerekir, arıza yapmayın. Hepsinden iyisi, eğer yağ dona dirençli ise - ön kapıdan bahsediyoruz.

Her altı ayda bir sealer bakım servisi eklenir.

Her altı ayda bir sealer bakım servisi eklenir.

Plastik bir kapı koymak, düşük bir ses seviyesi sağlamak ve evin dışına güzel bir ilave yapmak demektir. Belki de bu eksikliği.

menüye dön ↑

VİDEO: Doğru seçim hakkında faydalı bilgiler.

Plastik kapılar

Seçmek için neye ihtiyacın var?

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.6 Toplam puan
Plastik giriş kapıları seçimi

Giriş plastik kapıları sağlam olmalı ve tüm dayanıklılık ve hırsızlık gereksinimlerini karşılamalıdır. Ofislerde, kulübelerde yaygın olarak kullanılırlar. Son zamanlarda özel evlerde popülerlik kazanıyor. Her iç mekana ideal olarak uyarlar. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Çeşitlilik - herhangi bir renk, herhangi bir form, sadece mağazada bulunmayan ama zevkinize uyacak şekilde sipariş edilen dekoratif unsurların kombinasyonları.
 • Gürültü yalıtımı o kadar yüksektir ki, ne ahşap ne de plastik olan çelik, ilke olarak, bu gösterge ile rekabet edemez.
 • Bazı stillerle mükemmel uyumluluk - örneğin, plastiğin hafif ahşap kadar uygun olduğu minimalizmde.
eksileri
 • Basitlik - plastik evin hiçbir görüntüsüne uymuyor, hatta doğal malzemeler gibi görünüyor.
 • Nispeten düşük güvenlik, hiç plastik kullanmamak için çok önemli değildir, ancak kesinlikle ahşap veya çelikten daha düşüktür.
 • Kurulum özellikleri - plastik bir kapıyı kendiniz asmak, büyük olasılıkla işe yaramaz, çünkü tüm yapı profesyonellerin yardımına ihtiyaç duymanız için yapılmıştır.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn