Koridorda Zemin Fayans (245+ Fotoğraflar) - Nasıl seçilir ve koymak? Modern ve güzel seçenekler

Koridorlarda ve koridorlarda, katlar diğer odalara kıyasla en büyük yüklere maruz kalır. Bu nedenle dekorasyonlarında aşınmaya dayanıklı kaplamalar kullanılmalıdır. Koridorda yerdeki karolar - güvenilir ve inanılmaz derecede dayanıklı kaplama.

İçerik:

Koridor döşemesi için şartlar nelerdir?

Güvenilir ve inanılmaz dayanıklı kaplama

Güvenilir ve inanılmaz dayanıklı kaplama

Koridor yer karoları, odanın genel görünüşünü iyi bir şekilde tamamlamakla kalmamalı, aynı zamanda birçok gereksinimi de karşılamalıdır.:

 • Aşınma direnci. Herhangi bir zemin için önemli bir kriter, sadece fayans değil. Paul Koridorda, genellikle ağır olanlar dahil nesneleri sürükleyip bırakarak topuk hareketlerine maruz kalır. Koridordaki 5 kuvvet kategorisinden en az 3 sınıf seçilmelidir.
 • Mekanik hasar Koridorlardaki zeminler, genellikle sokak kirlerinin, agresif maddelerin ve temizlik maddelerinin etkilerine maruz kalmaktadır.
 • Suya dayanıklı Koridordaki zemine yönelik seramikler, düşük gözeneklilik derecesine ve yüksek yoğunluğa sahip, pratik olarak su emmez ve su geçirmez. için Ön oda bu gösterge çok katlıda% 3'ten fazla olmamalıdır daireler ve özel bir evde% 6'dan yüksek değildir. Aksi takdirde, malzeme kısa sürede sunumunu kaybedecektir.
 • Sürtünme katsayısı Koridordaki yer karoları için en az 0,75 olmalı ve az olmamalıdır. Sadece bu tür göstergeler ile kiremit kaymayacak. Koridor ve koridor için parlaklık uygun değildir.
 • Sertlik. Bu göstergeyi Mohs skalasına göre değerlendirirken, 6 veya 7 puan optimal olarak kabul edilecektir.
 • Görünüş. Renk tonu ve renk de önemli bir seçim kriteridir. Örneğin, koridordaki hafif bir zemin, uygulandıktan hemen sonra kirlilik izleri üretecektir. Çok karanlıkta, en küçükleri bile, toz ve çizikler açıkça görülebilir.

En büyük yüke maruz kalan zeminler.

En büyük yüke maruz kalan zeminler.

Koridor için, özellikle ek ve küçük de olsa, soğuk palet döşemesi satın almak en iyisidir.

menüye dön ↑

Avantajlar ve dezavantajlar - dahası nedir?

Performans özellikleri, şüphesiz lideri aşağıdakiler açısından döşenir:

 • Mukavemet. Zeminler için tasarlanmış fayans, ağır yüklere ve mekanik baskıya dayanabilir.
 • Dayanıklılık.Deterjanlara ve diğer agresif maddelere dayanıklı malzeme.
 • Hijyen. Küf veya mantar oluşturmaz.
 • Nem direnci. Bu oran çok yüksek. Yer karosu, taşkın anlarında bile nemden, sudan korkmaz.
 • Dayanıklılık. Düzgün bir şekilde yerleştirilmiş, yüksek kaliteli malzeme sunum kaybı olmadan ortalama 50 yıl sürecektir.
 • Dekorasyon. Yer karosu dünyası geniş. Bu, renk ve doku seçiminin çok büyük olduğu anlamına gelir, bu da koridorlarda farklı zemin tasarımları oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Hijyen. Malzemeler doğal bileşenlerden yapılır ve bu nedenle insan sağlığı için risk oluşturmaz.
 • Yangına dayanıklılık Kiremit yanmaz, erimez, ateş yaymaz.
 • Görünüş. Döşemeli zeminler her zaman güzel görünecek ve koridorun iç kısmı - tamamlanmış olacaktır.
 • Onarım kolaylığı. Plakalardan biri hasar görürse, basit, hızlı ve kolay bir şekilde bir bütün ile değiştirilebilir.

Aşınmaya dayanıklı malzeme

Aşınmaya dayanıklı malzeme

dezavantajları:

 • Çini - malzeme soğuk ve oldukça serttir. Yalınayak rahatsız yürüyen üzerinde. Durum düzeltin, sıcak zeminlerde cihaz olabilir. Boşluk izin verirse, odanın bir kısmını diğerini de başka bir kaplama ile kaplayabilirsiniz.
 • Kayma. Yüksek kayma katsayısı parlak bir karoya sahiptir. Bu nedenle, koridor için mat satın almak daha iyidir. Ön tarafta biraz pürüzlüdür, bu nedenle kayma katsayısı daha küçüktür.
 • Oluklu ve çıkıntılı kiremitler hızlı bir şekilde kirlenir ve özellikle girişte toz toplar kapılar. Bu nedenle karanlık bir tane koymak daha iyidir;

menüye dön ↑

Koridorlarda yer karosu çeşitleri

Yer karosu çeşitleri çeşitli versiyonlarda mevcuttur. Her pozisyon kendi operasyonel özellikleri, avantajları ve dezavantajları ile donatılmıştır. Yanı sıra tasarım yetenekleri.

Çini - malzeme soğuk ve yeterince sert

Çini - malzeme soğuk ve yeterince sert

menüye dön ↑

seramik

En yaygın ve sadece koridorlar için değil. Mutfakta, banyolarda, salonlarda vb. Bulunabilir. Ateşle kilden yapılır. Bu ona güç, güvenilirlik ve dayanıklılık verir. Çok güçlü mekanik efektlerle hala kırılabilir.

Seramik fayans

Seçimin Sırları

Seramikler sıcaklık dalgalanmalarından korkmazlar. Seramik yer karoları hemen hemen her zamanki (soğuk) durumlarını korur. Çıplak ayakla yürümek çok rahatsız edici. Fakat şekil, renk, doku ve desen çeşitliliği sayesinde onunla her türlü tasarım fikrini somutlaştırabilirsiniz.

Seramik - en yaygın seçenek

Seramik - en yaygın seçenek

menüye dön ↑

Porselen fayans

Bu tip döşeme ekstra sınıf olarak sınıflandırılır. Malzeme yüksek dayanıma sahiptir. Kayaçlar, çok kaliteli killer, doğal boyalar bazlı özel hammaddelerden üretilmiştir.

Porselen taş, düşük gözenekli bir malzeme olduğundan pratikte nemi emmez. Seramiklerle karşılaştırıldığında tesisatın karmaşıklığı çok farklı değildir. Zemin kaplamaları için kalan gereklilikler tamamen karşılanır. Doğru, maliyeti çok daha yüksek.

Koridorda Zemin Fayans (245+ Fotoğraflar) - Nasıl seçilir ve koymak? Modern ve güzel seçenekler

Porselen karo - ekstra sınıf

menüye dön ↑

Kvartsvinilovaya

Kimyasallara (deterjanlar) oldukça yüksek direnç gösteren gelişmiş karo. Aşırı sıcaklıktan korkmaz. Şunlardan oluşur:

 • kuvars;
 • stabilize ediciler;
 • vinil;
 • pigmentler.

Bu bileşim nedeniyle, malzeme dayanıklı ve yumuşaktır. Çevre dostu malzemeler anlamına gelir. Eksiklikler arasında: kitlesellik, üzerinde durulması planlanan yüzeyleri düzleştirme ihtiyacı.

Kvartsvinilovaya - oldukça yüksek bir stabiliteye sahiptir

Kvartsvinilovaya - oldukça yüksek bir stabiliteye sahiptir

menüye dön ↑

Ek özellikler

Bir koridor ya da koridor, yalnızca mal sahipleri tarafından değil, yabancılar tarafından da ziyaret edilen ilk odadır. Böylece her ayrıntı, her küçük şey başlangıçta bir apartmanın veya evin kiracılarının zevkleri hakkında bir fikir yaratır.

menüye dön ↑

Renk tasarımı

Yer karosu geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Bu bağlamda, yazar yalnızca kişisel zevk ve estetik göstergeler ile sınırlıdır.

Koridoru görsel olarak büyütmek için açık tonları seçin.. bejfındık, pastel, gri - hepsi nötr ve sıcak tonlara, diğer tonlarla birlikte. Onlara göre hemen görünür kirli alanlar ve günlük ve sıkça ortaya çıkabilirler.

Siyah karo zemin üzerinde kir ve çizikler dikkat çekecek. Koyu renkler odanın boyutunu açıkça vurgulayacaktır. Küçükse, zemin için karanlık bir kiremit seçin, gerekli değildir.
Geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Kurulu
Desenli ve düzgün olmayan dokuya sahip sessiz tonları seçin. Bu seçenek iç mekanlara çok iyi uyuyor, uyumlu görünüyor, sıkıcı görünmüyor.

Ancak soğuk bir palet seçiminde dikkatli olun; nesneleri ve mobilyaları görsel olarak ayırabilir. Işık - aksine, onları yaklaştırabilir.
menüye dön ↑

Deseni ve monoton ile döşeme - hangisi daha iyi?

Yer karosu üzerindeki fotoğraf, desen veya resimler uygulanamaz ve bu tenha bir odada uygun değildir. Etnik veya çiçek desenli, süsleme, çok renkli renklerde yapılmış basit geometri, koridorda düzgün ve estetik görünecek. Oda büyükse, küçük desenlerle dekore edebilirsiniz, ona rahatlık katacaktır. Zemin döşemelerinin dekorasyonu, parlak gölgeleri düz bir kaplama ile birleştirerek dengeleyebilir.

Güzel renk kombinasyonu

Güzel renk kombinasyonu

menüye dön ↑

Dokusal varyasyonlar

Olağanüstü çözüm hayranları, zemine kabartma desenli bir döşeme sipariş edebilir. Ancak etrafta dolaşmak, özellikle de yalınayak olmak çok rahatsız edici olacaktır. Bu nedenle, insanlar genellikle bu fırsatı ihmal eder. Yer karosu çeşitleri, bir kabartma sipariş etme ihtiyacının kendiliğinden ortadan kalkması bakımından ne kadar çeşitlidir:

 • Parlak. Küçük odalarda nadiren kullanılır, nesnelerin ayna görüntüsü nedeniyle alanı görsel olarak genişletir olmasına rağmen. Çizikler ve cipsler parlaklıkta hemen görülebilir.
 • Matt. Kaymaz, yüzeyinde çok net bir şekilde görünen kir ve çizik değildir. Düşük yansıtıcılık nedeniyle ışık akılarını daha iyi iletir.
 • Yapısı. Bu, doğal bir yapıya sahip fayanslara daha ucuz bir alternatiftir. Yapısal yer karoları doğal taklit taş ve odun.
 • Saten. Ön tarafında mikro rölyefli fayans. Böyle bir yüzeyde, ışık akıntıları, dekoru vurgulayarak daha yumuşak bir şekilde parlar.

Doku seçeneği

Doku seçeneği

En iyi seçenek mat veya saten yer karolarıdır. Diğer çeşitlere karşı daha avantajlı görünüyor.

menüye dön ↑

Şekil ve boyut

Yer karosu olanakları potansiyel olarak sınırlıdır. Örneğin, kesintisiz bir kaplama çalışmaz. Ancak iç kısımdaki çeşitliliği, yardımı ile yapabilirsiniz.

Büyük koridorlar ve koridorlar için büyük bloklar satın alın - bu odanın ölçeğini vurgulayacaktır. Orta ve küçük ölçekli odalarda iyi görünecektir.. Mozaik bloklar dekoratif olarak kabul edilir ve nadiren kullanılır.

Farklı şekiller ve boyutlar var.

Farklı şekiller ve boyutlar var.

Geleneksel kare ve dikdörtgene alternatif olabilir:

 • romboid;
 • altıgen;
 • yuvarlak;
 • yamuk yer karosu.

Bir odada görsel efektler oluşturmak için çeşitli türleri birleştirin.

menüye dön ↑

Döşeme ya da zemini kendi elinizle nasıl koyacaksınız?

Koridorda ilginç bir kaplama düzenlenebilir, çünkü bunun için birkaç yol vardır:

 • Düz çizgi, blokların satırlar halinde düzenlendiği en basittir.
 • Çapraz olarak zorlaşır, çünkü master'dan uygun bir ürün oluşturmak için ek adımlar gerektirir.
 • Tuğla - duvarların döşenmesini hatırlatır tuğla blokları.
 • Parke - ağacı taklit eden yapısal elemanları döşerken kullanılır.
 • Modüler - farklı boyut ve şekillerde fayans kombinasyonu.
 • Halı - farklı dekoratif desen veya desen ile fayans kombinasyonu.

Rustik tarzı

Rustik tarzı

Direkt zor hariç tüm stil türleri. Doğru, annenin malzeme ile çalışmak için kurallar hakkında bilgi ve tecrübesine sahip olması şartıyla gerçekleştirilebilir.

menüye dön ↑

İç mekanlarda stil çözümleri

Yer karoları için pek çok tasarım seçeneği var. Fakat belirli bir stile gelince - hepsi birkaç, ama oldukça karlı seçeneklere bağlı.

menüye dön ↑

klasik

Yer karosu yardımıyla, klasik alan, özellikle alan izin verirse, en muhteşem yorumda gerçekleştirilebilir. Klasik tarzda zeminde parlaklık uygun olur. Mermer benzeri klasik bir desen veya yüzey ile seramik granit ile parlaklık kombinasyonunun güzel görünmesini sağlar. Tasarımı daha modern ve modaya uygun kılmak için, açık tonlardaki arka plan üzerinde çeşitli dekoratif öğeler kullanabilirsiniz.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Ana şey, renk kombinasyonuyla uyumlu olmalarıdır.

menüye dön ↑

Modern koridor

Bu stil kararının görsel rehberi, pratik olanı ile estetiği üzerinde eşit bir temele dayanıyor. Burada kaplamanın kolaylığına ve kalitesine ve bunun koridor veya koridor geometrisine tam uyumuna odaklanılmalıdır. Parlak renklerde mat kiremit kazanan görünüyor. Bir seçenek olarak, yapılandırılmış olanı deneyebilirsiniz.

Bu tenha odadaki modern tarz, olağanüstü stil seçeneklerinin oluşturulmasında önemlidir. Örneğin, beyaz bir cepheye karşı siyah parlaklık koridorun tasarımında çok iyi bir fikirdir.
Modern tarzda

Modern tarzda

menüye dön ↑

İskandinav

İskandinav iç tasarımında beyaz hakim olmalıdır. Dolayısıyla, uzun süre düşünmeye ve şüphe etmeye gerek yoktur, ancak bunu temel olarak alarak cesaretle devam edin. Geleneksel kare / dikdörtgene ek olarak, farklı şekillerdeki blokları deneyebilirsiniz. Desenli bir doku seçtikten sonra, bunu tuğla üzerine yerleştirin. Doğal dokuları taklit eden bir karo da ilgili İskandinav tarzı.

İskandinav tarzı

İskandinav tarzı

menüye dön ↑

çatı katı

Endüstriyel estetik tarzdan ilham aldı çatı katı - farklı kombinasyonlar için mükemmel kaplama. Doku, doğal taş, ahşap veya aynı beton gibi görünen bir tuğla, tuğla cephenin arka planına karşı ilginç görünecektir. Bu uygulamada, vurgu diğer bileşik nesnelerle açıkça zıt olan çeşitli biçimlerde parçalar olacaktır.

Koridorda Zemin Fayans (245+ Fotoğraflar) - Nasıl seçilir ve koymak? Modern ve güzel seçenekler

Çatı tarzı

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji

Ne tarz olursa olsun yüksek teknoloji yüksek teknolojiye kendini adamış, geleneksel tasarım çözümlerinde varlığından kaçınmıyor. Zemine derin dokulu, büyük kiremitli bloklar döşenebilir. Mat veya ışık akılarını daha nazikçe yansıtanlar.

Kurulu
Renkler, yüksek teknoloji tarzı için doğal tonları seçmek daha iyidir. Tek renkli iç paleti devam ettirerek ilginç ve eksiksiz hale getirecekler. Ayrıca, yüksek teknoloji tarzı çok karakteristiktir.
Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

menüye dön ↑

Kombine zeminler - zemini nasıl ve nasıl birleştirir?

Koridorun tabanı sadece karolarla döşenirse, özellikle büyük ve bloklar sıralar halinde dizilmişse, biraz sıkıcı görünecektir. Karoyu farklı bir zemin kaplamasıyla birleştirerek çeşitlendirebilirsiniz. Bu seçenek birkaç avantaja sahiptir:

Fayanslar doğrudan eşiğin üzerine döşenirse, zemin aşırı kirlenmeye karşı korunacaktır. imar Modern zamanların modaya uygun bir trend olarak kabul edilir. Salonun veya yerleşim alanının sınırı, farklı kaplamaların ayrılma hatlarına dağıtılabilir.

Zeminde farklı katları birleştirirseniz, koridor monotonluktan kaldırılabilir. Düz geçişler yapmak daha kolaydır, ancak özel zorluklar kıvırcık olanlarda ortaya çıkmamalıdır. Fayanslarla kaplı alanın biraz yükseltileceği bir podyum ile imar, etkileyici görünecek
. menüye dön ↑

Koridorlarda veya koridorlarda siyah ve beyaz zeminler

Bu sürümde dekore edilmiş olan koridorun zeminleri temiz ve aydınlıktır, ancak işlevselliği yoksa, uzun süredir kurulmuş bir klişeyi yasaklayan bir protesto gibi görünecektir. Beyaz zeminler, sahiplerine temizlik isteklerini göstermeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor. Böyle bir karar çok sıradışı - herkes böyle bir adım alamaz.

Bu kombinasyon koridoru temiz ve aydınlık hale getirir.

Bu kombinasyon koridoru temiz ve aydınlık hale getirir.

menüye dön ↑

Siyah ve beyaz alanların kombinasyonu

Odanın alanını daraltmanız veya genişletmeniz gerekirse, bu tasarımın kilit noktası başarılı bir kombinasyondur. Karanlık alanlar görsel olarak daralır ve nesneleri yakınlaştırır, hafif olanlar büyür ve uzaklaştırır. Küçük odalarda daha fazla açık renk olmalıdır, geniş odalarda - daha fazla siyah alan ekleyerek deneyebilirsiniz.

Koridoru görsel olarak artırmak için siyah kullanmanın tek yolu parlaklığı seçmektir.

menüye dön ↑

Işık ile oynamak

Odaya sinir bozucu değildi, ikinci (arka plan) önde gelen tonlarından birini yapmanız önerilir - ek.

Zeminlerin tasarımının siyah beyaz versiyonunda, çok çaba ve sabır koyarak, çok denemek zorunda kalacaksınız. Beyaz alanların mutlaka baskın olması gerekir, aydınlatma artar.

Siyah renkte tüm dikkatsizlik ve kirlerin beyazdan daha fazla görünür olacağı gerçeğinin akılda tutulması gerekir.

Döşeme, tüm eşyalar kapalı olacak şekilde seçilmelidir. Açıkta veya camla birlikte içlerinde bulunan nesneler ve nesneler uyumu oldukça bozacaktır. Satın almak için en iyi:

 • dolap;
 • çekmeceli dolap;
 • özel ayakkabı dolap;
 • çekmeceli başucu masaları.

Bu çözüm çok sıradışı.

Bu çözüm çok sıradışı.

Koyu renkte evin girişine yakın bulunan arazilerden oluşur. Karo ile kombinasyon için dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı zemin kaplamaları seçilmiştir. Bir koridor, temizliğin diğer odalardan çok daha fazla yapıldığı bir odadır, bu nedenle zemin temizlik ürünlerinin etkilerine dayanmalıdır. En uygun laminat, çok agresif kimyasallar olmasına rağmen korkuyor.

Kurulu
Temizliğin çok sık yapılması gereken alanlarda güçlü deterjanların kullanılmasıyla, zemin yalnızca fayanslarla yapılmalıdır. Sadece farklı dokular ve renkler arasında birleştirin.

Mozaik karolar da ilginç görünecek. Doğal taşı andıran yer karoları kullanarak koridorlara cazibe katabilirsiniz.

Kapının yanındaki bölge için koyu renk kullanılmıştır.

Kapının yanındaki bölge için koyu renk kullanılmıştır.

Listelenen garantilerin her biri siyah ve beyaz renkte iyi servis edilir. Burada çeşitli dekorasyon yöntemlerini kullanabilirsiniz: desen, desen veya sağlam bir resim seçeneği olan bir oyun.

menüye dön ↑

Rengin ve dokunun iç mekanın genel görünüşündeki rolü

Çini - en çok koridorda yere döşenmesi için kullanılan malzemeyi, mutfak, banyo ve tuvalet. Döşemeye çalışan üreticiler, her yıl yeni şekiller, dokular ve birleşik seçenekler üretiyorlar. Blokların üst tabakası kabarık, pürüzsüz, pürüzlüdür. Bütün bunlar dairelerde farklı tasarım projeleri oluşturmayı mümkün kılar. Koridordaki zeminde farklı dokuların karolarının nasıl görüneceğini düşünelim.

menüye dön ↑

Taş altında

Burada farklı şekil ve dokulara sahip blokları kullanabilirsiniz. Klasik ya da country tarzı bir oda seçerken bu iyi bir seçenektir. Taşın altındaki bir döşeme, karakteristik bir desene sahip farklı doku türlerini görünüme aktarabilir:

 • bazalt;
 • barut;
 • granit;
 • kuvarsit.

Mermer döşeme, oniks, mermer ve akiklerin göz alıcı, etkileyici dokusunu taşıyacaktır.

Farklı şekil ve dokulara sahip blokları kullanabilirsiniz.

Farklı şekil ve dokulara sahip blokları kullanabilirsiniz.

Bu malzeme monotondan farklı kapanımlar içeren tonlara kadar farklı tonlarda satılmaktadır. Bazı tipte taş bloklar porselen taşlardan yapılmıştır, yani pürüzlü bir yüzeye sahiptirler.Koridordaki zemin için - bu çok iyi bir kalite, bu nedenle kayma olarak kabul edilmeyecektir.

Daireye giriş alanında doğal görünüyor. Kalan taban alanı şu şekilde düzenlenebilir:

 • yuva;
 • bütün süs eşyaları;
 • panelleri.

Süpürgelikli dekoratif kaldırımlar da iyi görünecektir.

menüye dön ↑

Ahşap altında

Herhangi bir tasarımdaki ağaç evi doğallıkla doldurur, rahatlık ve rahatlık katar. Satılık farklı türdeki odun taklit bir karo:

 • meşesidir;
 • çam;
 • kayın;
 • venge.

Her ağacın kendine özgü bir deseni vardır. Doku ve gölgeleri başarıyla seçerek, bu karo ile tam olarak bir odaya seçkinlik vermek mümkündür. Malzemenin bakımı kolaydır, kurulum sırasında dikişsizliğin etkisini yaratır.

Evi doğallıkla doldurur

Evi doğallıkla doldurur

Odayı dekoratif kenarlıklarla dekore edebilirsiniz, bloklar bir Noel ağacı, örgüler (parke gibi) veya bir döşeme şeklinde yerleştirilebilir. Bir deyişle, ağacın altındaki yer döşemelerinin tasarımında herhangi bir kısıtlama yoktur. Burada yazarın kendisi döşeme ve dekorasyon yöntemini seçme hakkına sahiptir. Karo ve renkte desen türünün yanı sıra.

menüye dön ↑

ayna

Speküler yansıma, alanı ve nesneleri arttırır. Koridorda yerdeki ayna döşemelerini kullanarak çok yönlü bir etki yaratabilirsiniz. Değerli metalleri hatırlatan veya renkli bir mat kenar ile satılır. Bir kare veya bir elmas ile donatılmış.

Dekoratif bir etki yaratmak için, zanaatkarlar sıklıkla desenleri işaretlenmiş çinileri olan birkaç alanı keser. Bir dekorasyon kadar fena değil, yerleşik ışıklar görünecektir.
Parlak renkler güzel giriş holü.

Parlak renkler güzel giriş holü.

menüye dön ↑

gri

Zeminin tasarımında gri olan oda serinliği, sadeliği ve kısıtlamayı verecektir.

Kurulu
Tek renkli gri zemin, iç mekandaki ve titizlikteki keskinliği takdir edenler için önerilir. Genellikle bu zemin bazı süsleme veya desenlerle seyreltilir. Koridorların zemininde doğal olarak gri renkli fayans görünüyor.

Zümrüt yeşili, beyaz, yeşil, ayna ekleri ve ağacın altında bulunan dokularla başarılı bir kombinasyon. Gri tonlamanın birçok tonu vardır, bu nedenle bu rengin döşemesi arka plan olarak kullanılabilir.. Klasik bir stil oluşturmak için gri herhangi bir karanlık ile birleştirilmelidir.

Gri - soğukluk, basitlik, kısıtlama

Gri - soğukluk, basitlik, kısıtlama

menüye dön ↑

bej

Doğal renk, her zaman tasarım projelerinin oluşturulmasında önemlidir. Koridordaki bej zemin pratik bir versiyondur. Klasik bir tasarıma veya ahşap, doğal taş, basit veya dokulu sıvalarla dekore edilmiş duvarlara sahip ahşap mobilyalarla dolu bir düet içinde harika görünüyor.

Döşemenin bej renkte şekli, uzun veya eşkenar dikdörtgen şeklinde yapılır. Tek sesli olabilir ve parke tahtaları denilen ahşabın yapısını taklit edebilir. Kahverengiyi kullanarak koridorda dekoratif kenarlıklar ve desenler oluşturabilirsiniz. Şekillendirme yöntemleri herhangi birini kullanın:

 • kareler şeklinde;
 • koşuda;
 • parke türüne göre.

Ve aynı zamanda birbirleriyle farklı şekillerde fayansları birleştirmek.

Doğal renk her zaman önemlidir.

Doğal renk her zaman önemlidir.

menüye dön ↑

kahverengi

Koridorun zeminindeki bu renk nötr ve pahalı görünüyor. Doğal ahşaptan yapılmış duvarlarda veya mobilyalarda dekorasyonun asaletini vurgulamak için kahverengi yer karoları kullanabilirsiniz. Böyle bir iç mekan oldukça saygın görünecek. Üç versiyonda üretilir ve satılır: ahşap, taş veya tamamen monoton.

 • Monokromu dekoratif detaylarla birleştirmek daha uygundur - aksan eki, resim veya kenarlık.
 • Kahverengi ahşap, iç mekanı sıcaklık, rahatlık ve konforla tamamlar.
 • Taş, masallığın etkisini yaratacak, oda tazeliğini ekleyecektir.

Tarafsız ve pahalı görünüyor

Tarafsız ve pahalı görünüyor

menüye dön ↑

Bazı pratik tavsiyeler

Bir döşemeyi seçmek için sadece güzellik veya renkte değil, aynı zamanda kalitede de ihtiyacınız var. Her paket için üretici, içinde bir simge teknik ve operasyonel özellikler belirtilmiştir:

 • PEI - özel bir ölçekte ölçülen dayanıklılık seviyesini 1-5 birim göstergelere sahip olabileceğini gösterir.
 • Bir laboratuvar şişesine benzeyen bir simge, karonun kimyasal olarak aktif maddelere karşı iyi bir dirence sahip olduğunu gösterir.
 • Kar Tanesi - soğuğa dayanıklı malzeme.
 • Puka - duvar kaplaması için tasarlanmış fayans.
 • Ayak izi - yer karosu.
 • В - çini basarak basarak olduğunu söylüyor. Ve - ekstrüzyon teknolojisi üzerine.

Ayrıca şunları gösterir:

 • dereceli fayans;
 • renk, doku;
 • kalınlık, uzunluk ve genişlik;
 • kutu ağırlığı;
 • bir karonun kütlesi;
 • bir pakette kare;
 • Paketteki blokların sayısı.

Seçim için öneriler
 • Koridor ve mutfak için kaba fayans satın almak daha iyidir. Bu kayma seviyesini azaltacaktır. Ancak çok derin oluklar toz ve kir toplayacaktır. Sırlı cam, daha fazla dayanıklılık ve su geçirmezliğe sahiptir.
 • Renk seçerek, genel iç kısmı düşünün. Koridor porselenleri ve açık renkli seramikler için eşit derecede uygundur.
 • Siyah ve beyaz fayanslar hızlı bir şekilde kirlenir ve bu hemen yabancılara görünür olacaktır.
 • Birbirleriyle başarıyla birleştirildi: bej, kahverengi ve gri karolar.
 • Mat parlaktan daha pratiktir, üzerindeki çizikler neredeyse anlaşılmazdır, ki parlaklık doğru değildir.
 • Yinelenen bir dokuya veya desene sahip orta büyüklükteki bir karo odayı görsel olarak azaltır, ancak ona rahatlık katar.

Güzel, açık renkler

Güzel, açık renkler

 

Sahteleri unutmamalıyız. Çok düşük fiyatlara ve şüpheli üreticilere güvenmeyin. Kolayca sertifika alacağınız malzemeyi ve bir evlilik durumunda, ürünü değiştirmek veya tam bedeli iade etmek için malzeme alın.

Yere Serme

Gizli problemler

8 Toplam puan
Döşeme zemin tasarımı

Çini - soğuk malzeme. Ancak koridor için - birçok avantajı olan harika bir seçenek. Hangisini seçmek ve nasıl koymak daha iyidir? Doğru seçimin tüm sırlarını bu makalede öğreneceksiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
7.5
Konu açıklaması
8
güvenilirlik
8
şekerleme
 • Dayanıklı, güvenilir, aşınmaya karşı dayanıklı
 • Çeşitli tasarım projeleri oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Diğer zeminlerle birleştirilebilir.
eksileri
 • Döşenirken bilgi ve tecrübe gerektirir
 • Yanlış seçim veya kombinasyonla, küçük bir koridoru görsel olarak azaltabilir.
 • Seçerken özel dikkat gerektirir
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn