Mutfağın içindeki Fayans Patchwork: Evinizde doymuş Akdeniz motifleri (yerde bir önlük için). 110+ (Fotoğraflar) Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım

Yeni bir mutfak planlarken, görmezden gelemeyeceğiniz ilginç bir eğilimi hesaba katmanız gerekir - bu bir patchwork döşemesidir. Eğlenceli tasarımlar sizi gülümsetiyor. Kullanımın tüm özellikleri, ilgili seçenekler ve ayrıntılı olarak fayans türleri hakkında makalenin ilerleyen kısımlarında ayrıntılı olarak.

Bu makalenin içeriği:

Kullanım özellikleri

Patchwork fayans, renk, desen ve görsel ilgi eklemek için harika bir yoldur mutfak. Patchwork (patchwork) kelimenin tam anlamıyla İngilizce'den "patchwork" olarak çevrilir. Geleneksel patchwork yorganlar, kilimler ve farklı renkler ve desenler içerebilen patchwork kumaşlar tekniğinde yapılan diğer dekor aksesuarlarındaki bu eğilimi biliyoruz.

Battaniye ve halılardaki komik desenler fikri, seramiklerin bu teknikte kullanılmasının mevcut eğilimine bakıldığında akla gelen ilk ilişkidir.Kuşkusuz, bu eğilim kesinlikle herkes için uygun değildir, çünkü eviniz düzensiz görünüyorsa, düzgün, yapıcı ve özlü görünmüyorsa, bu dekor daha fazla kaos getirecektir.

Patchwork fayans

Patchwork fayans

Ancak her şeyi doğru yaparsanız, hiçbir izleyiciyi kayıtsız bırakmayacak evrensel bir şahesere sahip olacaksınız.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Yerdeki mutfak fayansları: 150+ Güzel tasarımın sırlarını anlatıyor

menüye dön ↑

Mutfak için seramik patchwork

Bu malzeme mutfağın ayrılmaz bir parçası ve tasarımının önemli bir parçası olabilir. Patchwork, diğer seramik türlerinden tamamen farklı bir şey sunar. Yaratıcı formlar, karmaşık tasarım dikkat çeker ve anında kullanıldığı yerde bir özellik oluşturur.Modern veya geleneksel bir ortamda eşit derecede iyi çalışır.

Uygulamanın amacı ne olursa olsun - renk, doku eklemek veya sadece neme dayanıklı bir oda oluşturmak için - patchwork, genellikle etnik veya retro kombinasyonları içerdiğinden, herhangi bir şemaya benzersiz bir dokunuş eklemek için kullanılır. Mutfak planının tonunu ve dinamiklerini mükemmel şekilde ayarlarlar.
Koyu renklerde şık mutfak

Koyu renklerde şık mutfak

Patchwork kullanmak için yeterince çok yönlü kat veya duvarlar. Bu tarzın bu kadar popüler olmasının bir başka nedeni de, daha pahalı görünen bir tasarımcı görüntüsü eklemesidir, ancak aynı zamanda bir patchwork başka bir karo kadar ekonomik olabilir.

menüye dön ↑

Menşei tarihi

Zengin tarihi aynı zamanda çekicilik ve gizeme katkıda bulunur. İspanya, Portekiz, Fas, İtalya, Yunanistan - Desenli çinilerin görüntüsü Akdeniz ülkelerinde ortaya çıkmıştır. Bu kültürel geçmiş, bu tasarımın aynı zamanda İspanyol, Fas olarak da bilinir olmasına yol açtı. karo, hasır, bohem kiremit (boho-kiremit) veya hatta ev yapımı.

Piyasada bulunan çinilerin modern versiyonu Akdeniz'in her yerinden ilham alıyor. Dekoratif desenlerin, geometrik desenlerin, soluk motiflerin bir kombinasyonu sayesinde, duvarlara veya zeminlere hayat vermek için uygundur.

Oda için siyah ve beyaz renkler

Oda için siyah ve beyaz renkler

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Küçük banyo fayansı (150+ Tasarım Fotoğrafı): Stil ve dekorun en uygun kombinasyonu

menüye dön ↑

Nasıl kullanılır?

Kullanmanın en kolay yollarından biri cinsiyettir. İyi bir fikir mutfağınızın duvarlarını boyamanız veya basit plakalarla süslemeniz ve ardından ayaklarınızın altında odak görüntüsü oluşturmak için desenleri kullanmaktır.Çok popüler görünüm - beyaz duvarlar ve desenli karo zemin.

Başka bir fikir, seçilen bir alanda az miktarda kalıp kullanmaktır.

Kurulu
Mutfağınızın hangi bölümünün bunlardan en fazla faydalanacağını dikkatlice düşünün. Neden duvarlardan birinde desen kullanmayı düşünmüyorsun? önlük veya açık iç yüzey dolapları?
Bu rengin kiremit, ölçülü ve güzel görünüyor

Bu rengin kiremit, ölçülü ve güzel görünüyor

Kurulu
Başka bir fikir, odadaki girintilere ve boşluklara dikkat çekmek için desenler kullanmak, böylece bu genellikle göz ardı edilen alanları vurgulamaktır.
menüye dön ↑

Hangi patchwork mutfakta en iyi görünüyor?

Yukarıda bahsedildiği gibi, odayı çok fazla yüklememek için bu malzemeyi az miktarda kullanmak daha iyidir. Bunu akılda tutarak, seçiminizi tamamlayacak kalıpları dikkatle izlemeniz gerekir.Düzgün bir doku bu durumda en iyi şekilde çalışır.

Yerdeki seramik karolar

Yerdeki seramik karolar

Patchwork, zemini metro tarzı çinilerle birleştirir. Metronun düzgün ve parlak görünümü, döşemeli zeminlerin üstündeki duvarlar için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, standart büyüklükteki basit düz fayanslar, patchwork'ünüzün rengine de mükemmel şekilde uyar. Örneğin, büyük açık gri plakalar, tek renkli siyah ve beyaz patchwork ile uyumludur.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Mutfak Önlüğü Fayansları (180+ Tasarım Fotoğrafları): Duvarlarınızı Canlandırmak İçin İpuçları

menüye dön ↑

Fayans türleri

Mutfağınızın tasarımından bağımsız olarak, mükemmel kombinasyonu bulmak için piyasada bulunan ve yeni dekor için duvarların ek bir planını planlamayan çok çeşitli karo malzemeleri kullanabilirsiniz.

Bej patchwork

Bej patchwork

 • kuvars: kuvars mutfak fayansları şeklinde mutfağınıza ekstra parlaklık katacak. Bu güzel dekoratif patchwork, zerafetin simgesi olacak, tasarımın merkezi ve ana teması olacak. Siyah, mavi, akuamarin dahil olmak üzere çeşitli gök tonlarında mevcuttur. Bu çözelti aynı zamanda zemin döşemelerini çekici ile kaplamak için de kullanılabilir.
 • Porselen fayans: Tamamen doğal bir şey arıyorsanız, ancak parıldayan kuvars yüzeyine düşkün olmayan bir sürü porselen karo var.

Patchwork altında taş, cilalı mermer ve sıcak sonbahar travertenleri gerçek bir güzellik ve sofistike.
Kuvars mutfağınıza ekstra parlaklık katacak

Kuvars mutfağınıza ekstra parlaklık katacak

 • Çimento patchwork: seramik ve kilden farklı olarak, yanması gerekli değildir, elle yapılır, eşsiz boyaları aktarır.
 • seramikler: mutfak yüzeyi için en iyisi. Seramiklerin parlak renk şemaları ve desenleri var. Egzotik Fas estetiğini kişiselleştirmek veya İspanyollardan esinlenilmiş bir Akdeniz mozaiği yapmak istiyorsanız, patchwork, retro-çekiciliğinden iç tasarımdaki dünya trendlerinin ilhamına kadar odaya herhangi bir hava katacaktır.
 • kayma: Siz ve aileniz mutfakta çok fazla zaman geçirirseniz, güvenlik göz ardı edilemeyecek bir faktördür.Kolay temizlik ve günlük aşınma ve yıpranmaya dayanma kabiliyetine ek olarak, mutfak yer karoları kaymaya karşı dayanıklı olmalıdır.

Kaymaz mutfak Patchwork, bir dizi pratik özelliği çeşitli tasarım seçenekleriyle bir araya getirir, porselen taşlardan lüks buzlu seramiklere kadar farklı malzemeler bulabilirsiniz.
Parlak unsurlarla ilginç tasarım

Parlak unsurlarla ilginç tasarım

Patchwork karo zeminler ve seramik duvarlar inanılmaz popülerdir. Genellikle bu dekor, beyaz odaların karakteristik özelliği olan evrensel ve ferah hissi nedeniyle yaratıcılık için geniş bir alan bulduğu beyaz bir mutfak tasarımında kullanılır.

Her ne kadar patchwork tasarımı rastgele bir fayans karışımı gibi görünse de, usta bir tasarımın planlanması ve tasarlanması dikkatli bir seçim gerektirir. 

Profesyonel tasarımcılar bile uyumlu bir sonuç elde etmek için bir proje için birkaç farklı düzen kullanmak zorunda kalır.
Geometrik desenli önlük

Geometrik desenli önlük

Senin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Koridordaki Yer Döşemeleri (245+ Fotoğraflar) - Nasıl seçilir ve yerleştirilir? Modern ve güzel seçenekler

menüye dön ↑

önlük

Bir önlük, mutfağınıza kişilik katmak için patchwork kullanabileceğiniz ilk ve en önde gelen yerdir. Mutfakta çok estetik değil, hepsinden önemlisi çalışma alanını temiz tutmak için pratik bir rol oynamaktadır.

Yama fayansları temel olarak size yaratıcı bir özgürlük verir, bolca odaya renk ve desen ekler, ancak standart 5-6 desenlerini kullanarak geleneksel tasarım yaklaşımı ile sınırlı kalmamalısınız.

Eklektikten nefis, monokromdan çarpıcı akdeniz canlılığına sahip çarpıcı Akdeniz'e kadar her stilin yapacağı gibi. Her kompozisyon benzersiz, açık ve entrika ile doldurulmalıdır.
Rustik tarzı

Rustik tarzı

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Beyaz Fayans - Muhteşem bir tasarım yaratın 300+ (fotoğraf) İç tasarım

menüye dön ↑

Dolapların içindeki boşluk

Açık kullanım için harika bir yol raflar - bu arkada bir taş. Böyle bir bitişin ilginç görünmesinin yanı sıra, daha fazla güç verir duvar kağıdıbenzer bir etki için kullanılır. Ek olarak, patchwork genellikle yüksek bir fiyata sahiptir ve pahalı bir tasarıma aşık olursanız, küçük bir alanı işaretlemek tüm çalışma alanından daha kolay olacaktır.

Alternatif olarak, ankastre fırınlı bir ocağınız varsa, arkasında küçük bir karo olması mekanı konforlu, işlevsel ve şık hale getirecektir.

menüye dön ↑

Yerdeki patchwork

Döşeme açısından, patchwork genellikle bir odaya yerleştirilir, böylece fonksiyonel alanlar için bir halı gibi görünür, ancak karodan yapılır. Onu yemek masasının altına veya adanın çevresine yerleştirebilirsiniz.

Bu yıl ayrıca karmaşık formlardan ilham alan birçok yenilik vardı, özellikle de popüler hale geldiler:
 • altıgen;
 • cam mozaik;
 • duvar ve zemin eğilimi: ince duvarlı fayans;
 • genişletilmiş format;
 • teras alanı için özel karolar.

Zemin için boşluk

Zemin için boşluk

Kalıplardan, Eski Dünya tarzında el emeğini ve el boyaması çimento karoları taklit eden popüler parlak etkileyici eserlerdir. Günümüzün inkjet ve dijital baskı teknolojisini kullanarak, sonuncunun görünümü ve dokusu hiç olmadığı kadar gerçekçi.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Kerama Marazzi Çini (165+ Fotoğraf) - Dört Elementin Enerjisi

menüye dön ↑

Karo ve ahşabı karıştırın

Mutfağınız açıksa, patchwork'ü doğrudan yemek ve yaşam alanına özenle kullanabilirsiniz.

Mükemmel bir alternatif, hem fayans hem de ahşap zemini kullanmaktır, bu kombinasyon sadece mobilya seçimi için daha fazla fırsat sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yemek pişirme ve yemek yeme alanlarını da işaretler.
Minimalist tarz

Minimalist tarz

Senin için ilginç olacak: İNCELE: Banyo fayansı seçenekleri: 185+ (Fotoğraf) Duvar seçenekleri

menüye dön ↑

Fas dekoru: duvarlar ve zemin için fikirler

Fas patchwork, Akdeniz'in parlak renklerinin, metalik, boyalı ve basılı sanat eserlerinin bir kombinasyonudur. Herhangi bir günlük iç mekanı bir tatile dönüştürüyor.Binlerce yıldır tasarımcılara ve sanatçılara ilham veren, eko tarzında Fas, Meksika ve Türk Mağribi süsleriydi.

En çarpıcı desen kullanıldığı için:
 • interlaced hipnoz;
 • doğadan ilham alan dokuma çiçek motifleri;
 • zengin çiçek dekorasyonu;
 • değerli taş deseni;
 • cam mozaik kapanımları;
 • bitiş olarak altın dekorasyon;
 • Parlak Arap rengini ve kalın bir efekt için bir desen içeren, herhangi bir şemaya karakter ve yaşam katan bir geometrik tasarım.

Herkes parlak, koyu renklerden hoşlanmaz. Bununla birlikte, Fas tasarımının güzelliği, geleneksel Fas seramiklerine benzer şekilde, biraz yıpranmış ve eskitilmiş bir görünüm sunan, bir zamanlar parlak, ancak yavaş yavaş solan renkler.

Duvarlarda ve katlarda, bu boğulmuş görünüm, Marakeş'in eski iç kısımlarından egzotik bir trend gibi görünüyor.

Fas iç mekanlarının güzelliği, gösterişsiz cazibesidir. Ağır, kalın bir desen ve karışımlı kumaşların dozlarda uygulanması gerekiyorsa ve bu amaç için, lavaboda veya ocakta yerel önlük gibi yerlerde kullanılması uygundur.

Bu nedenle, patchwork yaratıcılık, zenginlik ve cesareti vurgulayan etkileyici bir stildir.

Mutfakta yeni karakter ve duyumsal yönleri elde etmek için kullanın, çünkü bu tarzdaki küçük bir alan bile tüm alanı dönüştürebilir.

Yaratıcılık, zenginlik ve cesareti vurgulayan etkileyici tarz

Yaratıcılık, zenginlik ve cesareti vurgulayan etkileyici tarz

menüye dön ↑

VİDEO: Küçük patchwork püf noktaları

İç patchwork

Kombinasyonlar ve Kullanımlar

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (110'dan fazla fotoğraf)

8.4 Toplam puan
Mutfakta patchwork uygulayın

Mutfağın içini güzel ve orijinal olacak şekilde nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Ve patchwork kullanın! Bunun ilk bakışta sıradan döşemelerdeki yeteneğini bile hayal edemezsiniz. Seçerken ve onunla çalışırken bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
7.5
şekerleme
 • anlamlılık;
 • geniş bir stil ve kalıp seçimi;
 • dayanıklı malzeme
eksileri
 • küçük desen alanı aydınlatır;
 • maksimalist dekor için uygun değildir;
 • Dengeli bir tasarım elde etmek için kalıp seçiminde zorluklar ortaya çıkabilir.
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn