Plastik ve mantar tıpalardan el sanatları (130+ Fotoğraf): Kendi ellerinle eşsiz eşyalar yapma

Mantarın diğer ülkelerde iğne işi için çok popüler bir malzeme olduğunu biliyor muydunuz? Resimler, figürinler, kilimler, süslemeler yapmak için kullanılırlar, mobilyayı çerçevelerler ve standart dışı dekor elemanları oluştururlar. Bu nedenle, geçmiş tatillerden sonra trafik sıkışıklığını atmak için acele etmeyin - kullanımı çok ilginç olabilir!

İçerik:

İlk bakışta, mantar bir banal ve işe yaramaz bir şey gibi görünüyor. Bununla birlikte, ilginç fikirlerin hayranları kendi elleriyle, bu iddiayı kolayca çürüterek karmaşık ürünleri ortaya çıkarabilir.

Mantardan yapılmış el sanatları

Portekiz ve İspanya - şarap mantarları için malzemenin% 80'i güney ülkelerinde üretilmektedir. Yerel iklim, malzeme olarak hizmet veren mantar ağaçlarının büyümesine ve refahına katkıda bulunur.

Saatler

Saatler

Şarap mantarlarının özelliklerini fazla aşmak zordur. İçerdikleri tanen sayesinde, mikroorganizmaların gelişimi baskılanır. Suberin onları dirençli kılar ve balmumu su geçirmezlik sağlar.

Yeterince malzeme biriktirdiyseniz, akıllıca kullanmanızı öneririz.

Onların yardımı ile, sizin için yararlı olacak veya çocuklara hitap edecek ilginç ve güzel şeyler yaratabilirsiniz.

Kurulu
Gerekli miktarda malzemeyi biriktirmek için zamanınız yoksa, bunları İnternet üzerinden satın alabilirsiniz. 100 adet fiyatı 300 ruble sınırında değişir.
menüye dön ↑

mühür

Bir yandan mantar ilginç bir görüntü çiziyor. Bu bir kalp, sayı veya başka herhangi bir karakter olabilir. Konturunu, çizilmiş eleman çıkıntılı olacak şekilde kesin. Artık herhangi bir renkle boyayabilir ve kullanabilirsiniz. Çocuklar kartpostallara veya defterlere kendi damgalarını koymayı, duvarlarını dekore etmeyi ve daha fazlasını yapmayı seveceklerdir. Çocuğa imza atmak - onun ayırt edici işaretini seçmesi ilginç olacak.
mühür

mühür

menüye dön ↑

resimler

Doku sayesinde alışılmadık bir 3 boyutlu fotoğraf çekebilirsiniz. Yeteneksiz bir mektubu veya bütün bir kelimeyi yapmak zor olacak, ancak herkes üç boyutlu bir kalp inşa edebilecek. Tek ihtiyacınız olan süper yapıştırıcı ve biraz zaman. Sonuçta ortaya çıkan resim evinizin iç mekanına mükemmel bir katkı olacaktır. Bir başka ilginç uygulama da fotoğraf çekimi için şık bir arka plan. Mantarların ön kısımlarını en sevdiğiniz renkte boyamak veya beyaz tepeden ahududu dibine yumuşak bir geçiş yapmak kolaydır.
menüye dön ↑

avize

Yapmak için avize, bir dize hazırlamak ve balkonda veya arkadaşlardan kırık bir fandan ızgarayı bulmak gerekir. Uygun lambanın kartuşunu ızgaranın ortasında güçlendirin ve ardından fişleri asın. Çok mesafeli bir lamba yaparak farklı mesafelerde yerleştirilebilirler. İplik numaralarını ve uzunluklarını değiştirerek gerçek bir tasarımcı başyapıtı oluşturabilirsiniz. Bu lamba iç mekanı şık bir şekilde dekore edecek modern veya Provence, ülke için harika bir katkı olur evde.
Orijinal avize

Orijinal avize

menüye dön ↑

Hayvanlar için oyuncak

Şarap mantarı üzerine küçük bir kılıfı bağlayın veya dikin, üzerine bir iplik bağlayın. Bu bir evcil hayvan için harika bir eğlence olacak. Bir kedinin yaşamını çeşitlendirmek istiyorsanız, bir fare yapın! Kulakları ve kuyruğu olan bir kürk manto (örülebilir ve dikilebilir) kediyi ayakkabılarınızdan uzaklaştıracak ve muhtemelen sağlam bırakacaktır mobilya.
menüye dön ↑

tutacak

Ajur ve sıradışı bir tutucu tematik ve festival etkinlikleri için yararlıdır, bir işçi tarafından dekore edilebilir. masa. Konuklar için notlar, hatırlatıcılar, kartvizitler ve kartlar saklayabilirler. "Şaraplık" iki şekilde yapılır. Metal bir tel alın, boncuklarla süsleyin ve mantarın etrafına sarın. Aynı anda birkaç mantarı da bağlayabilirsiniz. Kağıt boyunca yapışabileceğiniz üst kısımda küçük bir kesi yapılır.
menüye dön ↑

şamdan

Evinize ısı eklemek kendi kendine yapılan olabilir şamdan. Farklı boyutlarda iki cam kap alın - bunlardan birinin diğerinin iki katı olması gerekir. Bir kabı diğerinin içine yerleştirin. Ahşap elemanlarla aralarındaki boşluğu örtün. Küçük kabın içinde aromatik set bir mum. Ön mum da bağımsız olarak yapılabilir - eski mumların kalıntılarından.
Ev yapımı bir şamdan pahasına evinize ısı ekleyebilirsiniz

Ev yapımı bir şamdan pahasına evinize ısı ekleyebilirsiniz

menüye dön ↑

Notlar için panel

Sıklıkla bazı bilgileri yakınlarımıza bırakma ya da kendimize bir hatırlatma asma ihtiyacımız vardır. Bu durumda, gözden geçirilebilecek bir yere asılması gereken panel tarafından kurtarılacaksınız. Kortikal elemanları yapıştırdığınız bir tabana ihtiyacınız olacak. Sıradan bir dikdörtgen şekil ve kalp şeklinde yapılabilir. Kenarda, ampullerin bir çelenk çizin - panel ev için tam bir dekorasyon olacaktır.
menüye dön ↑

askı

İç mekanın bu unsuru, kır evi veya kır evi olanlara faydalıdır. Mantar fişlerini bir tornavida kullanarak cila ve en sevdiğiniz renkle kaplanmış, planlanan panele takın. Şimdi üzerine eldiven ve daha birçok şey asabilirsiniz.
menüye dön ↑

Kanepe Şişleri

Konukların varışlarında masanız orijinal görünüyordu, bu öneriyi kullanın. Mantar bardaklarını kesin, kürdan ve sicimyi bulun, süslemek için ilginç unsurlar bulun. Her kürdan bağlı kumaş kalpli, boncuklu veya yaylı bir daire takın. Konuklar böyle bir ustalığı göreceksiniz!
Masan orijinal görünecek.

Masan orijinal görünecek.

menüye dön ↑

mıknatıslar

Buzdolabını, notaları "tutan" güzel mıknatıslarla süslemek istemeyen, fotoğraflar, Kartpostallar. Şarap mantarını ikiye bölün (boyuna bir kesim yapın. Bir parça manyetik şerit yapıştırın ve asın) buzdolabı. Ev yapımı bir mıknatısı önceden boyayabilir veya süsleyebilirsiniz. Onları daireler halinde keserseniz, çocuklar için alfabenin harfleri şeklinde ilginç mıknatıslar oluşturabilirsiniz.
menüye dön ↑

Sıcak Stand

Tutkal ve saten kağıt ile birlikte birkaç düzine şarap mantarı sıcak yemekler için eşsiz bardak altlıkları yaratacaktır. Bu her mutfak için vazgeçilmez bir özelliktir. Silindirik bir şekil oluşturmak için tüm tapaları ikiye bölün. Bunları bir daire veya altıgen şeklinde yapıştırın.Dış kenar tamamen dekoratif bir bez veya bantla yapıştırılır. Ayrıca küçük bir ilmek de yapıştırabilirsiniz.
menüye dön ↑

Kuşlar için ev

Kalın bir karton alın, evin bileşenlerini kesin: taban, çatı, duvarlar. Kortikal elemanlar boyunca kesin, dört duvarı da yapıştırın. Daha sonra mantarı daire şeklinde kesin ve düzgün bir kiremit oluşturun. Giriş için yuvarlak bir açıklık bırakmayı unutmayın.
Yuvalama kutusu

Yuvalama kutusu

menüye dön ↑

Mücevher organizatörü

Çok sayıda küpeler, bilezikler ve boncuklar saklamak çok zordur. Sürekli karıştılar, kutuda arama yapmak çok zaman alıyor. Görevinizi kolaylaştırın, mücevherleri benzersiz bir duvar organizatörü ile saklayın. Mantarlar sağlam bir tabana sıkıca yapıştırılmıştır - hem yarıyı hem de daireleri kullanabilirsiniz. Sonra onlara takılarını asacağın birkaç kanca tak.

menüye dön ↑

Masa üstü

Mobilya tasarımının bu sürümü, kır eviniz için uygundur. Onları zaten şımarık Güncel tezgah. Sıvı çiviler kullanarak mantarları yüzeye yapıştırın ve birbirlerine sıkıca yerleştirin. Yukarıdan şeffaf cila ile kaplayın. Kesinlikle, bu masa üstü inanılmaz görünecek!
menüye dön ↑

Anahtarlık

Özel mağazalarda satılan aksesuarları satın almanız ya da zaten gereksiz olan bibloların parçalarını kullanmanız gerekir. Her bir anahtar zinciri boyayın veya işaretleyin, boncuklarla süsleyin. Hediye olarak kullanılabilecek orijinal şeyi alın.
Çok renkli anahtar zincirleri

Çok renkli anahtar zincirleri

menüye dön ↑

Pamuk perdeler

Farklı boncuklar, çok sayıda mantar, olta hazırlayın. Bir iğne yardımıyla delikler açın, bunları sırayla boncuklarla sıralayın.
menüye dön ↑

kalem

İçlerinde delikler açılmış dört standarda ihtiyacınız olacak, mürekkep hamurunu içeri yapıştırın. Çocuğunuzun sınıf arkadaşları bu yeniliğe şaşıracak!
menüye dön ↑

Şampanya mantarları

Bazıları şampanya mantarı toplarken, bazıları tatilden hemen sonra atıyor. Ancak, gerçekten kullanışlı olabilirler, tanıdık iç mekana özgün bir katkı olabilirler.

Şişe standı

Şişe standı

Örneğin, eski bir çekmeceli dolap veya gardırop tasarım kulplarla süslenebilir.

Bunun için hazırlanmanız gerekir:

 • şampanyadan mantar;
 • bir kalem;
 • Yıldız tornavida;
 • vidalar.

Mantarın ortasını işaretlemeniz, kutuya veya kapıya tutturmanız gerekir. Öte yandan, vidayı ucu öne doğru bastırmanız ve dar kenarından bir tornavidayla mantarın içine doğru döndürmeniz gerekir.

Noel ağacı oyuncak

Noel ağacı oyuncak

Ayrıca, orijinal kolyenin yapımında şampanya size yardımcı olacaktır. Sadece sıra dışı aksesuarınız değil, çocuğun en sevdiği şey veya bir arkadaşınız için hoş bir hediye olabilir.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

 • şampanyadan mantar;
 • iğne;
 • renkli iplikler;
 • kurşun kalem, cetvel;
 • yüksük;
 • bir bıçak;
 • tutkal;
 • hissetti.

Bitkiler için küçük kaplar

Bitkiler için küçük kaplar

Bir kalemle işaretleyin, mantarın çoğunu birkaç ince parçaya bölün. 4-5 milimetre genişliğinde yeterli olacaktır. Bir renk düzeni seçin, birkaç daire için bir renk tonu seçebilirsiniz.

Ortadan ayrılınca, kortikal daireleri bir dairede çok renkli ipliklerle bağlamaya başlayın. Parmaklarınızı incitmekten korkuyorsanız yüksük kullanın. Ürünün ortası bir yıldız işaretine benzemelidir.

Son çemberle işiniz bittiğinde, bir parça keçe alın ve üzerine bağlı bütün mantar parçalarını yapıştırın. Fazla kumaşı kesin, boncuklar için ürün zincirlerine dikin.

Masa dekorasyonu

Masa dekorasyonu

menüye dön ↑

Plastik kapaklardan

İnsanın hayal gücünün sınırı yoktur. Plastik şişelerden birçok el işi bilinmektedir, ancak bu tür şişelerin kapaklarından daha az ilginç şeyler yapılamaz. Bitmiş ürünler nadiren karşılanabilir, çünkü yeterli miktarda malzeme toplamak o kadar kolay değildir.

Ancak, bir hedef belirlerseniz, tüm aileyi ve arkadaşları plastik kapak koleksiyonuna bağlayabilirsiniz. Bazıları için, bu sıradan bir çöp, yaratıcı bir kişi için - gelecekteki bir başyapıt için materyal. Böyle plastik bir deniz başından oyuncak, mücevher, iç eşya inşa edebilirsiniz.

Yaratıcı Yemek Masası

Yaratıcı Yemek Masası

Kapaklardaki plastik el sanatları çeşitlilik gösterir:

 • renk ve boyut;
 • şekil;
 • kullanılan malzeme miktarı;
 • son varış yeri;
 • kapakların birbirlerine bağlanma yöntemi;
 • süsleme veya desen

Sabitleme farklı şekillerde yapılabilir. Örneğin, çocuk oyuncakları veya trafik sıkışıklığı yapmak veya resim oluşturmak için "Moment" yapıştırıcısını kullanın. Kapağı üç farklı tarafa yapıştırabilirler - ön, arka, yan.

Mantarı ahşap bir tabana sabitlemek için vidaları ve geniş bir başlığa sahip çivileri kullanın. Tüm öğelerin dayanıklılığını sağlamak, tüm elemanları birbirine bağlayan olta pahasına olabilir. Bunu yapmak için her bir tapaya iki ila altı delik açın.
Banliyö bölgesi için dekorasyon

Banliyö bölgesi için dekorasyon

Kapaktaki iki delik, dikilmesi gereken bir düğmeye benziyordu. Kenarlardaki dört delik, tüm elemanları olta ile güvenli bir şekilde bağlamak ve güvenilir bir yapı oluşturmak için yapılmıştır.

Bu tür ek, çitler veya tutucular oluşturulurken kullanılır.

Çoğu zaman, plastik el sanatları vermek ya da banyo yapmak için uygundur, ancak çoğu sıradan bir daire için kabul edilebilir. Etkili ve alışılmadık şekilde bardakların altındaki küçük bardaklara bakın. Farklı boyutlardaki kapaklardan bir saat yapmak da aynı derecede ilginç.

Onlar genellikle dekore edilmiştir aynaLavabonun yanındaki koruyucu koruma bölgeleri ile yaratırlar. Yazlıkdan bahsediyorsak, masa ve sandalyeler yapabilirsiniz. Kasa tabanı ve plastik kaplaması ile yaz mevsiminde sokakta duracaklar. Bu ev yapımı mobilyalar sıcak güneşten veya yağmurdan korkmaz.

Koyabileceğiniz muhteşem bir halı yapmak istiyorum banyo oda ya da kapılar eve mi Plastik kapaklardan çıkarın - uzun süre dayanır ve olağandışı bir görünüme sahip olur. Ayrıca ayak masajı ünitesi olarak da kullanılabilir.
Gerçek bir sanat eseri

Gerçek bir sanat eseri

Halı, muşamba veya doğal ahşap kaplamaya zarar verebilir.

Bu tür malzemenin temel avantajları aşağıdaki noktalara indirgenebilir:

 • sadelik;
 • çeşitlilik;
 • boya, sprey, jel ile kaplama imkanı;
 • aynı boyutta;
 • çok sayıda el işi yaratma yeteneği;
 • kullanım kolaylığı.

menüye dön ↑

Bira kapakları

Kapakları tekrar kullanmak iyi bir şeydir. Her gün büyük miktarlarda atılan bira kapakları hiçbir zaman yetersiz tedarik edilmedi. Bu sarhoş edici içeceği kullanmasanız bile, tanıdığınız birinin mutlaka yapması gerekir! Aşırı durumlarda, barmenden bir çanta-diğer trafik sıkışıklığını almak için bir iyilik isteyebilirsiniz.

Sehpa için Dekorasyon

Sehpa için Dekorasyon

menüye dön ↑

Çin çanları

Pencereye ya da sokakta asılı olan Talismans, Amerikalılar arasında çok popülerdir. Çok uzun zaman önce, moda bize ulaştı - “Rüzgar müziği” genellikle yazlık evlerde asılıyor. Böyle bir tılsımcının eve iyi şanslar çektiğine inanılmaktadır. Ancak, feng shui departmanından satın alınan rüzgar çanları, cüzdanınızı büyük ölçüde etkileyecektir. Ve neden, bira reçellerini kullanabilir ve kendin yapabilirsen. Metal halkalara, tellerin monte edileceği bir teneke kutuya (veya başka bir tabanın), çok sayıda renkli kapaklara ihtiyacınız olacak.Rüzgarın her nefesten melodik bir zil sesi duyulacaktır.

menüye dön ↑

Mutfak Paneli

Dekoratif bir bira şişesi parçası mutfak. Sadece duvara asmak değil, aynı zamanda vince de adapte etmek ilginçtir. Akıllıca yapılmış paneller tasarımcıdan daha kötü görünmeyecek karo. Kalay kapaklarını yapıştıracağınız bir tabana ihtiyacınız olacak.

Bira Kapaklı Baykuş

Bira Kapaklı Baykuş

menüye dön ↑

mumlar

Güzel ve zarif mumlar evinizin dekoruna mükemmel bir katkı olacaktır. Masayı, romantik bir akşam yemeği, Yılbaşı iç mekanı ve bir düğün için dekore edebilirler. Sadece kapakları çevirin, fitili ayarlayın ve kalıbı şeffaf balmumuyla doldurun. Balmumu, önce bir tencerede düşük ateşte eritmeniz gereken eski mumlardan kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

küpe

İğne işi boncuklar ve sabitleyiciler için mağazaya girin, güzel bira kaplarını alın. Ev yapımı besteler mükemmel bir hediye olacak ve kişisel küpeler koleksiyonunu dolduracak.

menüye dön ↑

organizatör

El işi yapmak, boncuktan ürünler yapmak ister misiniz? Daha sonra uygun bir kompakt düzenleyici oluşturarak kendiniz için çalışmayı kolaylaştırma fikrini seveceksiniz. Kapakları plastik dikdörtgen kaide yapıştırın ve küçük boncuklarla doldurun. Boncuk toplamak için kolay ve kullanışlı olacak!

Koleksiyonerler için seçenek

Koleksiyonerler için seçenek

menüye dön ↑

Kitaplar için yer imi

Kapağın içini istediğiniz gibi boyayın, büyük bir klibe yapıştırın - uygun bir yer iminin tadını çıkaracak, okuduğunuz yeri asla kaybetmeyeceksiniz.

menüye dön ↑

dekorasyon

Çocuklarla ortak el sanatları için mükemmel bir seçenek. Kapağı istediğiniz gibi boyayın: bir uğur böceği veya güneş ışığı alabilirsiniz. Akrilik boya kullanın. Ürün kuruduğunda, hediye kutusuna veya kartpostalın üzerine yapıştırın.

menüye dön ↑

çelenk

Kapakları renge göre seçin ve ön kapıyı süsleyecek bir çelenk yapmaya çalışın. Bunu yapmak için tutkal, güçlü bir taban ve aksesuarlara ihtiyacınız olacak.

menüye dön ↑

Bahçe el sanatları

Bahçenizi veya bahçenizi çok renkli el sanatları ile dekore etme arzusuna direnmek zordur. Ek olarak, bu el sanatları çok faydalı olabilir.

Fideler için etiket. Fide kutularında genellikle farklı tipler ekmek bitkilerinayrıca sebzeler için de geçerlidir çiçekler. Genellikle hostes için bir kafa karışıklığı vardır - ne ve tam olarak nerede ektiği. Bu durumda, evrensel etiketler faydalı olacaktır. Her bir mantar tıpa üzerine mahsulün adını yazın, bir çubuğa yapıştırın ve fidenin içine yerleştirin.
Dekoratif çiçekler. Olağandışı parlak görünümlerinden dolayı bahçenizin en önemli özelliği kesinlikle olacaklar. Yedi kapak hazırla. Bunlardan altı tanesi renkli akrilik boya, bir (orta) beyaz boya ile boyamaktadır. Bir çiçeklenme oluşturur, bunları su geçirmez bir tutkalla birlikte kapatın. Papatyayı metal çubuğa yapıştırın.
Bahçe sandalye. Plastik şişelerin kapakları yoğun bir olta ile birlikte bağlanırsa, oldukça dayanıklı ve renkli bir ürün elde edersiniz. Temel olarak, sarkma veya hasar görmüş sandalyeden geriye kalan çerçeveyi kullanın.
menüye dön ↑

Yeni Yıl için El Sanatları

Şişe kapaklarının Noel süsleri oluşturmak için aktif olarak kullanıldığını biliyor muydunuz?

Noel dekorasyon kapısı

Noel dekorasyon kapısı

 • Noel dekorasyonu. Biraz fantezi eklerseniz, sıradan bir bira bardağı inanılmaz bir Noel ağacı oyuncağına dönüşebilir. Gözlerini ve burnunu aç, boynuzları tutkalla - şimdi Noel geyiğin var!
 • Noel ağaçları. Bu, yaklaşan tatil için evinizi dekore etmenin en kolay yollarından biridir. "Ayakta" bir Noel ağacı yapabilir ya da bir duvara veya pencereye asabilirsiniz. Bunu yapmak çok kolaydır - yeterince süper dayanıklı bir yapıştırıcı veya olta olacaktır. Ahşap bir Noel ağacını yeşil gibi herhangi bir renkte de boyayabilirsiniz. Ürünü boncuklar, fiyonklar ve diğer dekoratif öğelerle tamamlayın.
 • Noel çelenk. Çok sayıda mantar tıpa biriktirdiyseniz, çelenk oluşturmaya karar verebilirsiniz. Bu Yılbaşı'nın niteliği genellikle ön kapıya asılır. Şenlikli bir atmosfer yaratmaya, rahatlık ve ciddiyet getirmeye yardımcı olur.

Trafik sıkışıklığı güzel Noel ağaçları

Trafik sıkışıklığı güzel Noel ağaçları

Tutkal, çelenk için temel, şaraplar, tel, süslemeler hazırlayın. Çelenk asacak ip veya kurdelenin tabanına takın. Taban yüzeyini mantarlarla tutkallayın, ürünün kurumasını bekleyin. Ardından, ikinci katmana geçin - ürünü ilk katmana yapıştırmak için kaotik bir şekilde olmalıdır. Ardından, dalları veya kurdeleleri yapıştırın.

Noel ağacı çelenk

Noel ağacı çelenk

Trafik sıkışıklığından el sanatları

Kendin yap

8.6 Toplam puan
Trafik sıkışıklığından kaynaklanan el sanatları - bu mümkün

El sanatları seçeneklerini inceledikten sonra, gereksiz trafik sıkışıklığından olağanüstü ve güzel şeylerin çıkabileceğini gördünüz. Onları çöpe atmak yerine, orijinal yaratıcı projeler için toplamak ve yeniden kullanmak daha iyidir. Evinizi ve bahçenizi dekore edecekler, mükemmel bir hediye olacak ve yaşamın önemli anlarına katkıda bulunacaklar. Kendi elleriyle benzersiz bir şey yaratmak için kendi deneyimlerinden emin ol! Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Çeşitli ev yapımı ürünler için mükemmel malzeme
 • Nakit tasarrufu
 • Kendi atipik öğenizi oluşturma yeteneği
eksileri
 • Çalışma zamanı
 • El sanatları becerileri
 • Bazı ürünler için gereken kapak sayısı toplanmayacak kadar uzundur
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn