Duvarda TV rafı (295+ Fotoğraf): Dizayn nüansları (menteşeli, köşe, cam)

Duvardaki TV rafları, donanımınız için modern bir karardır. Doğru materyali seçmek ve doğru yerleştirmek önemlidir. Bilmeniz gereken tüm nüansları öğrenin.

Bu makalenin içeriği:

Duvardaki TV rafı, farklı malzemelerden yapılmış, farklı görünebilir.

İç mekanda gerçekleştirebileceği üç ana amaç var:

 • TV yerleşimi. Zamanla, daha az ve daha az ilgili hale gelir - birçok model artık doğrudan duvara monte edilir ve herhangi bir ek desteğe ihtiyaç duymaz.
 • Aksesuarların yerleştirilmesi. Odada çok az yatay saklama yüzeyi varsa, TV'nin altındaki bir raf bunların sayısını artırabilir. Ayrıca, televizyonun kendisiyle ilgili aksesuarları da barındırabilir - örneğin bir DVD oynatıcı veya bir disk koleksiyonu.
 • Dekor eklenmesi. Tasarım, çok katmanlı, duvarlarla, çeşitli süslemelerle aydınlatılabilir ve odanın genel tarzını tamamlar.

Genellikle randevular birleştirilebilir. Bazı durumlarda, alay bir kerede üçüne de hizmet edebilir.

Konforlu TV rafı

Konforlu TV rafı

Raflar nedir?

TV'niz için özellikle uygun bir raf hayal etmeye çalışarak, öncelikle tasarım açısından nasıl görüneceğini belirlemelisiniz. Birkaç çeşit var - her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları var.

 • yanlış. Bu tür yapılarda, montaj en üsttedir - genellikle güçlü zincirlerle duvara asılırlar. Özellikle güzel bir montaj seçip vurguladığınızda muhteşem görünürler, ancak zincir kırılabilir çünkü dikkatli hesaplamalar gerektirir.
 • Parantez üzerinde. Destek, üçgene benzeyen bir destek parçasıdır. Bir bacak duvara, diğeri rafın alt yüzeyine bitişiktir. En karmaşık formların parantezleri vardır. Askıya almalardan daha güvenilir bir bağlama yöntemi olarak kabul edilirler.
 • köşe. Bu tür yapılar köşelere gizli braketler ile monte edilir ve üçgen şeklindedir. TV'yi alan kaybı olmadan yerleştirmeye izin verin, dahası, oldukça güvenilir.

Askıya alınan inşaat

Askıya alınan inşaat

 • döküm. Bunlar cam veya metalden yapılmış, onlara denizin dalgalarına benzer şekilde merdivenler, küpler, düz çizgiler. Diğerlerinden daha pahalı.
 • prefabrik. Benziyor kabine olmadan kapılar, gömülü TV. Etrafında bir niş gibi bir şey oluşturur, iç mekanda onu stilistik olarak ayırt etmenizi sağlar.

Öyleyse rafın hangi malzemeden yapıldığını anlamalısınız.

Sonuçta, yapısal özellikler estetik bir izlenim dışında çok az şey tanımlamaktadır. Ancak, rafın yapıldığı malzeme, temel performans özelliklerini etkiler.

Braket - destek parçası

Braket - destek parçası

menüye dön ↑

MDF ve MDF rafları

Dsp ve MDF Tahtadan yapılmış olmasına rağmen, sentetik malzemeler olarak kabul edilir.

Sunta üzerinde, sentetik reçinelerin kullanımıyla yüksek basınç altında preslenmiş talaş ve talaşları kullanın.

Sunta rafının aşağıdaki avantajları olacaktır:

 • Düşük fiyat Sunta levha, sayamayacağınız kadar küçüktür.
 • Kararlılık. Sunta neme karşı duyarsızdır, aşırı sıcaklıklardan etkilenmez.
 • Ancak olumsuz taraflar artıları neredeyse işe yaramaz hale getiriyor.
 • Mekanik hasara karşı direnç eksikliği. Bir sunta herhangi bir darbeden kolayca çatlayabilir - veya bir parça ondan ayrılabilir.
 • Karmaşık işlemenin imkansızlığı. Bir sunta raf her zaman dikdörtgen bir şekle sahip olacaktır, çünkü kesmeye çalıştığınızda basitçe çatlar. Dikkatsizce braket için bir delik delerseniz, yaklaşık olarak aynı şey olur.

Köşe konstrüksiyonu

Köşe konstrüksiyonu

Sunta estetik açıdan hoş görünmüyor ve teknolojik gereklilikler gözetilmeksizin üretilirse insanlar için toksik duman üretecek.

Kurulu
Suntaların rafları yalnızca geçici bir çözüm olarak kurulmalıdır. Veya evin tüm tasarımı mümkün olan en ucuz malzemeleri kullanarak yapılırsa.

MDF biraz daha yüksek sınıftır. Atık odun ürünleri, kıymıklar ve küçük çöpler reçine ile karıştırılır, ısıtılır, homojen bir kütleye kadar karıştırılır ve yüksek basınç altında tabakalara bastırılır.

Modern tarzda

Modern tarzda

MDF rafının aşağıdaki avantajları olacaktır:
 • İşleme kolaylığı. MDF, DSP'den farklı olarak kolayca herhangi bir şekilde alır.
 • Güvenlik. Suntaların aksine, MDF zararlı duman yaymaz.
 • Kararlılık. Uygun işleme (inşaatın biraz daha fazlaya mal olacağı için) ile MDF'nin rafı neme, biyolojik uyaranlara ve yangına karşı duyarsız olacaktır. Agresif kimyasallarla yıkanabilir.
 • Uzun ömürlü. MDF suntadan daha güvenilirdir, daha uzun sürer, şişmez, bükülmez, zamanla çatlamaz.

Hantal değil seçeneği

Hantal değil seçeneği

Sadece iki eksi:
 • fiyat. Tabii ki, doğal ahşap fiyatı ile karşılaştırmaz, ancak sunta ile karşılaştırıldığında oldukça yüksektir.
 • yumuşaklık. MDF'nin yumuşaklığı sayesinde kullanımı kolaydır - ancak bu nedenle alay mekanik hasara karşı hassastır. Ancak üzerinde çatlak bulunan cipsler görünmez - yalnızca ezikler, sıyrıklar.

Sunta ile MDF, herhangi bir doğal malzemenin görünümü verilebilir - bu, kendilerine stabilite sağlayan ve herhangi bir renkte olabilen koruyucu bir kaplama sağlar. Yakın denetimde, fark, elbette fark edilir olacak, ancak yakından bakmazsanız aldatılmak mümkündür.

Kurulu
TV kurmak yatak odasısenin dışında kimsenin gerçekten olamayacağı ve havadaki nemin düşük olduğu yerlerde - MDF veya sunta sana uyacaktır.
Geniş oda için seçenek

Geniş oda için seçenek

menüye dön ↑

Odundan

Yakından bakmazsanız, bir MDF rafı veya sunta ahşap rafın üzerinden geçebilir. Ancak performans özellikleri biraz farklı.

Ağacın aşağıdaki avantajları vardır:

 • Güzellik. Tabii ki, diğer malzemeler ağacın görünümünü genel anlamda kopyalayabilir - ancak yine de onlardan farklı olacaktır. Özel doku, yüzeyde benzersiz damarların varlığı, budaklar, oyuklar, hafif bir koku ekleyerek ona özel şıklık verir.
 • İşleme kolaylığı. Ağaç sadece istenen şekli vermekle kalmaz, aynı zamanda sonucu daha ilginç hale getirecek karmaşık oymalar ile de kaplar.
 • Güvenilirlik. Ahşap bir raf, özellikle dikkatli kullanılırsa, uzun yıllar sürebilir.

Ahşap sürüm

Ahşap sürüm

Düzgün muamele - ve dolayısıyla biraz daha pahalı - ağaç ayrıca neme ve biyolojik uyaranlara karşı duyarsızdır, kıymıklar bırakamaz.

Fakat onun bile dezavantajları var:
 • Tutuşma. Ağaç nasıl işlenirse yapsın yanıyor.
 • Yüksek neme ve aşırı sıcaklıklara karşı direnç eksikliği. İşlem görmüş ahşap onlara karşı koyabilir, ancak geri kalanlar hızlı bir şekilde şişer veya tam tersine uygun olmayan koşullarda çatlarlar.
 • Fiyat. Doğal odun - özellikle yoğun, güvenilir çeşitler - pahalıdır.

Ahşap raf, uzun yıllar sürebilir

Ahşap raf, uzun yıllar sürebilir

Doğal ahşap vurgulanan doğal iç mekanlar için iyi bir çözümdür - eko veya ülke müziği. Pahalı, asil tarzlarda yeri doldurulamaz - barok, Art Deco. Ama aynı Amerikan stil minimalizmloft onsuz yapmak daha iyidir.

Kurulu
Odanın tarzında, dekorun tüm öğelerinin malzemesinin bağlı olması gerekir - TV'nin altındaki raflar da.
menüye dön ↑

Metal

Metal, özellikle boyasız ve parlak bırakıldığında, herhangi bir iç mekan için çok özgün bir çözümdür. Tüm stillere uymuyor, odaya biraz soğuk ve katı bir görünüm kazandırıyor. Birkaç avantajı var:

 • kararlılık. odun zamanla çatlar veya şişer, MDF ile çatlar veya kırılır, cam bulanıklaşır veya kırılmaz, ancak hiçbir şey metal bir rafı korkutmaz - yanmaz, yıpranmaz, güneş altında renk değiştirmez, küf veya parazit gibi biyolojik tehlikelerden korkmaz. Pek çok metal pas bile yapmaz - ve paslananlar her zaman boyanabilir.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

 • Bakım kolaylığı. Metal toz çekmez. Satın aldıktan sonraki ilk günlerde olduğu gibi tekrar parlamasını sağlamak için nemli bir bezle silmeniz yeterlidir.
 • güvenilirlik. İnce bir metal levha bir tahta veya aynı kalınlıktaki bir levha levhadan çok daha fazla ağırlığa dayanabilir, ayrıca mekanik olarak hasara karşı duyarsızdır. Maksimum - Daha sonra kolayca düzeltilebilen bir çentik bırakması ortaya çıkar.

Dezavantajları var:
 • Yüksek fiyat. Güvenilir paslanmaz metal, doğal ahşapla karşılaştırılabilir.
 • Belirli görünüm. Metal raflar sıkı görünecek, odayı daha az rahat ve çok daha serin hale getirecek. Birçok stile sığmayacak - örneğin en klasik olanları - ve birçok materyalle birleştirilemeyecektir. Örneğin, bir ağaç ile.

Metal ve cam

Metal ve cam

Metal konstrüksiyon tarzı mükemmel uyuyor yüksek teknolojicam ve metalin birleşiminden oluşur. Minimalizmde, fütürizmde, çatı katında kök salmaya iyi görünecek. Ancak bunu doğaya, ülke yaşamına, doğal malzemelere yakınlıktan bahseden ülke tarzı, Amerikan tarzı, eko ve diğerleri içine sokmaya çalışmak buna değmez.

Kurulu
Bir malzeme olarak metal seçimi, yüksek kalitede olduğundan emin olun. Düşük fiyat, sertifika eksikliği, olumlu geribildirim almamış satıcı - tüm bunlar tasarımın çok hızlı bir şekilde başarısız olacağını gösterebilir. Paslanacak, bükülecek veya basitçe düşecektir.
Metal toz çekmez

Metal toz çekmez

menüye dön ↑

Cam raflar

Cam metalden daha az orijinal bir malzeme değildir. İç kısmına zor olarak yerleştirin. Avantajları var:

 • estetik. Bu güzellik ağacın güzelliğine benzemez - daha havadar, daha hafif. Cam odayı daha konforlu hale getirmeyecek, ancak daha soğuk ve daha hafif hale getirecek. Ek olarak, ek boyama veya lazer oyma ile dekore edilebilir.
 • kararlılık. Cam neredeyse hiçbir şeyden korkmaz - güneşte renk değiştirmez, nemden şişmez, sıcaklık değişimlerinden çatlamaz, biyolojik tehditlere maruz kalmaz. Kokuyu emmez, agresif kimyadan korkmaz.
 • güvenilirlik. İnce bir cam levha, uygun şekilde temperlenmiş cam ise, ağırlığa dayanabilir. Yıllarca hizmet edebilir, şeklini değiştirmez.
 • çeşitlilik. Görünüşe göre performansta farklılık gösteren çok farklı bir cam var.

Cam - orijinal malzeme

Cam - orijinal malzeme

Dezavantajları da var:
 • Fiyat. Metal ve doğal odun fiyatı ile karşılaştırılabilir.
 • Mekanik hasara karşı direnç eksikliği. En dayanıklı camlar bile güçlü bir darbeyle kırılır - tek soru parçaların nasıl dağıldığıdır. Ucuz camdan, küçük kırıntıları yağarlar. Pahalı olmayan uçları kesilemeyen künt kenarlara sahip büyük parçalar halinde uçar.
 • Kaygan yüzey Camın üzerine kayabilecek hiçbir şey koymamak daha iyidir.Ve bunun altında underlay değerinde olamaz bezBöylece hiçbir çizik kalmaz.
 • Bakımın karmaşıklığı. Camı bir bezle silin, basittir. Ancak kirlenirse, lekeleri kalmayacak şekilde yıkayın - özel beceri, özel yumuşak bir bez, özel kimyasallar gerektiren önemsiz bir iş.

İnce bir cam tabakası ağırlığa dayanabilir.

İnce bir cam tabakası ağırlığa dayanabilir.

Sunta, metal, ahşap, camın aksine fiyat ve kalite bakımından çok farklıdır.

ayırt edici:
 • tabaka. Ölümsüz klasik ince, saydamdır, birçok küçük parçaya bölünür. Sadece küçük bir hafif TV için uygundur.
 • sertleştirilmiş. Aynı tabaka, ancak büyük bir sıcaklıkta işlenir. Daha dayanıklı, künt kenarlı büyük parçalara ayrılmış. Ortalama bir TV için uygundur.
 • üç katlı. Birkaç kat yapıştırılmış cam - ortada katmanları bir arada tutan özel bir katman var. Tripleks bozulmamış, sadece çatlaklar. Kurşun geçirmez cam üretimi için kullanılır. Büyük bir TV için uygundur.

 • şamandıra. Erimiş cam, erimiş metal üzerine dökülür ve daha sonra soğutulur - sonuç olarak, mümkün olduğu kadar pürüzsüz hale gelir. Şu anda en sık raflarda kullanılıyor.
 • takviyeli. Çok büyük ve ağır eski bir TV'niz varsa, bu en uygun camdır. Kalınlığında, diğer tüm tiplerden daha fazla güç sağlayan bir metal ızgara vardır. Vurulduğunda kırılmaz, çoğu zaman çatlamaz. Dokusu genellikle küçük bir karedir.
 • akrilik. Tamamen cam değil - camı taklit eden ince şeffaf plastik. Kolayca çizilir, yakılır, ancak sıradan camdan çok daha güçlüdür. Delinebilir, taşlayabilir, boyayabilir, kesebilir. Küçük bir TV için uygundur - veya üzerinde destek bulunmayan tamamen dekoratif bir raf için.

Metal ve cam elemanlı kompakt versiyon

Metal ve cam elemanlı kompakt versiyon

Tripleks en çok, akrilik ve yassı camlara - en azına mal olur.

Kurulu
Cam metal ve ahşapla iyi gider. Yüksek teknolojili görünmek en iyisidir, ancak daha klasik tarzlarda da iyi görünebilir.
menüye dön ↑

Raflar nasıl dekore edilir?

Yapının ne tür bir rafa sahip olması gerektiğini ve hangi malzemeden yapılmış olması gerektiğini hayal ettikten sonra, sadece nasıl dekore edileceğine karar vermek için kalır.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Yaygın olarak kullanılan:
 • parantez. Cam hariç tüm rafları süsleyebileceğiniz en yaygın çözüm budur - içlerinde gerekli delikleri açamazsınız. Parantezler kesinlikle geometrik olabilir, çiçek desenleriyle, geometrik desenlerle ve en orijinal formlarla - eğer arama ağaçlar, kuşlar, hayvanlar, insan figürleri şeklinde bulunabilirse. Karmaşık parantez, İngilizce gibi klasik iç mekanlarda özellikle iyi görünüyor.
 • iplik. Ahşap rafların dekorasyonu için uygundur. En sık görülebilecekleri yere popo uygulayın. Genellikle bunlar basit geometrik desenler veya bitkisel motiflerdir. Eko için harika bir çözüm.
 • boyama. Herhangi bir yüzeyi boyayabilir, hatta metal - iyi, uygun renklerde herhangi bir sanat mağazasında bulunabilir. Genellikle boyanmış yan dilimler.
 • gravür. Cam veya metal için kullanılır - parlak, parlak bir iz bırakır. Bununla bir desen yapabilir, yan dilim üzerine ilginç bir alıntı yapabilirsiniz.

Beyaz renkte

Beyaz renkte

TV'nin altındaki ana rafın etrafına ek aksesuarlar yerleştirme ve üzerlerine aksesuarların yerleştirilmesi fikri de bir başarıdır - kalıplardan veya ipliklerden daha iyi görülecektir.

Bunlar olabilir:
 • çiçekler. Saksılardaki taze çiçekler - Amerikan tarzı için, rahat bir ülke için anlamsız, ideal Provence. Birkaç günde bir değişen buketleri olan küçük vazolar - Amerikan retrolarına bir ek. Tatmak için çiçek seçin, ancak çok hacimli olmamalıdır.
 • fotoğraflar. Prensipte aksesuarları tolere etmeyenler hariç, hemen hemen her stille iyi uyum sağlar. Hepsinden iyisi, sadece nostaljik değil, aynı zamanda sanatsal bir değeri olan, görmek güzel, profesyonel fotoğraflar olacaksa.
 • figürinler. Tüm iç mekanlardan uzak, ama özellikle tek bir koleksiyondan figürler düzenlerseniz güzel görünebilirler.
 • diskler. DVD oynatıcı için parlak disk kutuları aynı zamanda 20'li yılların klasik tarzlarına uyan tuhaf bir aksesuardır.

Küçük bir ahşap raf

Küçük bir ahşap raf

En yaygın seçeneklere ek olarak, TV'nin etrafına aslında herhangi bir şey yerleştirilebilir - kitaplar, çizgi romanlardan toplanan kahraman figürleri, origami tekniğinde katlanmış bir boncuk ağacı, karmaşık bir yapı.

Kurulu
Rafın kendisini, ek rafları ve arkasındaki duvarı TV'nin yanında dekore edebilirsiniz. Orada bir segmenti asabilirsiniz fotoğraf kağıdıBir film yıldızı veya bir rock grubu olan bir poster, orada bir grafiti çizin. Tabii ki, böyle bir özgürlük tüm stillere uymuyor, fakat bir çatı katında, örneğin, mükemmel bir şekilde uyuyor.
Minimalizm tarzı

Minimalizm tarzı

Ayrıca raf tasarımında büyük rol aydınlatmadır. TV ile tüm köşeyi vurgulayabiliyor.

Bunun için en sık kullanılan:
 • Spot ışığı. Küçük yuvarlak fenerler ayarlamak tavanTV’den biraz uzakta Açıldığında, dünyanın geri kalanı kapalı olduğunda, “sinema alanını” vurgular, gözlerinizi gereksiz streslerden kurtarmanıza izin verir. İsterseniz, ışıklarının yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Veya her küçük lamba için ayrı bir düğme basılı tutun.
 • Led şerit. Genellikle rafın veya rafların çok kenarı boyunca çekilir. Onları karanlıkta vurgular, gizemli titremelerini ekler. Rengi, ışık yoğunluğunu değiştirebilir. Doğal ve yapay olan ve cam için en iyisi olan bir ağaçta çok iyi görünmüyor - gizlice yerleştirirseniz, kenarları duvara bastırarak, raf büyüleyici bir mücevher gibi içten parlar.

LED şerit yatak odasında kullanılırsa bir gece lambası olarak hizmet verebilir veya Çocuk.

Kitap ve TV için karma tasarımlar

Kitap ve TV için karma tasarımlar

menüye dön ↑

Konaklama nüansları

Rafın görüntüsü çoktan şekillendiğinde, sadece evin içinde ideal bir yer bulmak için kalır. Öncelikle, rafın hangi odaya yerleştirileceğini düşünmelisiniz.

Eğer bu mutfako zaman bir dizi faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir:
 • Sabit sıcaklık düşer. Mutfak hemen hemen her gün hazırlanmaktadır. Soba ısınır, hava ısınır ve birkaç saat sonra tekrar soğur. Bu nedenle, alay aşmaya karşı duyarsız olmalıdır.
 • Nemdeki sürekli değişimler. Su ısıtıcı ısınır - buhar serbest kalır. Çorba için su ısıtılır - buhar serbest bırakılır. Mutfaktaki hava neme doymuş, sonra az ya da çok kuru. Sonuç olarak, alay böyle bir rejimden muzdarip olmamalıdır.
 • Zor çalışma koşulları. Mutfakta sürekli bir şeyler dökülür, yumurtalar kırılır, salatalar karıştırılır, bir şeyler yağda kızartılır, bir şeyler sıcak fırında pişirilir. Bu gibi durumlarda, bir rafı çok kolay bir şeyle kirletmek çok kolaydır - neredeyse hiç düşünmeden elinizle dokunmak kadar kolaydır. Bu nedenle yıkanması kolay olmalı ve mekanik hasarlara karşı duyarsız olmalıdır.

Salon iç duvar

Salon iç duvar

Sonuç olarak, mutfağa metal koymak gerekir - hiçbir şeyden korkmaz - ya da camdan - ve her gün yıkar. MDF'li sunta yalnızca birkaç yıl içinde kullanılamaz hale gelir ve özel çözümler ile sürekli işlemezseniz doğal ahşap çatlar veya şişer.

Eğer bu oturma odası, aşağıdaki raf gereksinimleri. Sadece estetik soruyu dikkate almak gerekir.Bütün aile oturma odasında toplanır, misafirler gelir. Mutfak çok önemli değilse, o zaman oturma odasında raf iç mekanın ideal bir parçası olmalıdır. Çok bütçeli görünen sunta hariç tüm malzemeler bu koşullar için uygundur.

Yatak odasında hiç bir gereksinim yoktur - bu özel bir alandır, içinde size uygunsa bir sunta bile yerleştirebilirsiniz.
Yatak odasının iç kısmında

Yatak odasının iç kısmında

Ancak, raf için çocukların gereksinimleri durumunda, mutfaktakinden daha az katı değil - ama farklı türdedirler.

Aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır:
 • emniyet. Kreş durumunda, her şeyden önce. Rafın keskin köşeleri olmamalıdır, çocuk yatağından uzakta güvenilir dirseklere monte etmek daha iyidir. Çocuğu yükseklik seviyesinin altına yerleştirmek imkansızdır (gözler aşağıdan TV seyretmek için zararlıdır), bu yüzden ona zarar vermemesine dikkat etmeniz gerekir.
 • estetik. Rafın güzelliğini uyumlaştırmak için her şeyden önce odanın küçük sakinleri ile ihtiyacınız olacaktır. Bir yetişkinin tatsız bulacağı parlak renkli bir kaplamaya sahip bir suntayı beğenebilir. Ve belki de karikatür hayvanlar veya balıkların yüzeyinde görmek istiyor.

Metal rafın yalnızca yuvarlatılmış düz çizgilere sahip olması durumunda uygun olduğu açıktır ve pahalı, güçlendirilmiş almazsanız camın hiç uygun olmadığı açıktır.

Çatı katı tarzında

Çatı katı tarzında

Kurulu
Fidanlıktaki TV'nin etrafına ilave raflar koymak faydalı olacaktır - çocuk kesinlikle üzerine ne koyacağını bulacaktır. Tasarımcıların koleksiyonundan en sevdiğiniz peluş oyuncaklara kadar.
Tüm odalarda, TV'ler farklı işler yapar ve bu nedenle rafların biraz farklı gereksinimleri vardır:
 • Mutfak. Burada, TV en çok aşçının ürünlerle uğraştığı ve sadece ara sıra ekrana baktığı arka plan olarak işlev görür. Bu gibi durumlarda, TV küçük ve raf - mümkün olduğu kadar az yer kaplayacak şekilde olmalıdır. Açısal, belki de göz seviyesinden daha yüksek olması, altına başka bir şey konması için ideal olacaktır. Özel estetik zevkler gerekli değildir.

Mutfağın iç kısmında

Mutfağın iç kısmında

 • Oturma odası. Burada TV genellikle iç mekanın merkezi olur - duvardaki bir rafta durur, önünde durur kanepe. Tüm aile burada ilginç bir şov izlemek için toplanıyor, konuklar filmi izlerken onun önünde oturuyor. Bu nedenle, kendisi büyük olmalı ve alay geniş, kalın, tercihen dirseklerde olmalıdır. Burada, özellikle ayarın tarzı onları kabul ederse, estetik zevkler kabul edilir.
 • Bir yatak odası. Buraya TV nadiren kurulur, çünkü insanlar yatak odasında nadiren uykuya ihtiyaç duyduklarından daha fazla zaman harcarlar. Bu nedenle, yine de belirtilmesine karar verilirse, genel bir tavsiye yoktur. Önemli olan - o çıkmadı.
 • kreş. Bir çocuk için ayrı bir TV, böylece çizgi film izleyebilir, çok pahalı ya da ağır olmamalı - oyun sırasında onu düşürebilir, bir dirsekle vurabilir ya da sallayabilir. Düşük rafta ortalama bir TV en iyi çözümdür. Estetik lezzetler - bebeğin tadına bakmak için.

Çocuk odasının iç kısmında

Çocuk odasının iç kısmında

Karar verildiğinde, yalnızca TV'yi çalışma kurallarını ihlal etmeden duvara yerleştirmek kalır.

menüye dön ↑

güvenlik lTehnika

Vizyonu bozmamak için TV yerleştirirken basit kurallara uymanız gerekir:

 • mesafe. Kanepede oturan (ya da yatakta yatan) bir kişinin TV'ye en az iki metre olması gerekir, aksi takdirde gözler zarar görebilir.
 • yükseklik. Optimum yüksekliğin - ekrana bakan bir kişinin gözleri düzeyinde olduğuna inanılmaktadır. Bu yüzden, bir TV'yi nasıl asacağınızı belirlemenin en basit yolu, koltukta oturmak (ya da yatağa uzanmak), gözlerinizi kapatmak ve sonra onları duvara bakmaktır. Bakışların durduğu nokta, ekranın ilk üçte birinin düşmesi gereken yerdir. Bu nedenle, bir çocuk televizyonunda, onu aşağıya asmanız gerekir - bir çocuğun kafasını kaldırması zararlıdır.
 • gölge. TV, pencerenin karşısına yerleştirilemez. Gündüz boyunca ekran parlar, gözler gerilir ve bu zararlıdır. Bunun tek istisnası, pencerenin hemen hemen tüm ışığı engelleyen çok kalın perdelere sahip olmasıdır.

Standart olmayan TV kurulum çözümü

Standart olmayan TV kurulum çözümü

Bunun istisnası mutfakta çok fazla izleyen değil dinleyen TV. Ancak, mutfağınız oturma odası olarak hizmet veriyorsa ve yemek sırasında haberleri izlemeyi seviyorsanız, göz hizasında aşağıya koymak daha iyidir.

Ve pahalı ekipmanlara çok erken veda etmemek için kurallar farklı.

TV'yi aşağıdaki yerlere asmayın:
 • Isıtma cihazlarının üzerinde. Bu gerçek pilleri içerir şömineOcak Isı, TV'nin iç kısımlarını kötü şekilde etkiler, metalden yapılmış değilse rafı bozabilir.
 • Küçük nişlerde. Bir TV'yi bir niş içine yerleştirmek iyi bir çözümdür, ancak yalnızca kenarlarından nişin kenarlarına kadar her iki tarafta yirmi santimetreden daha az olamaz. Aksi halde havalandırma bozulur, TV'nin ürettiği ısı durgunlaşır ve olumsuz yönde etkilenir.
 • Kırılgan duvarlarda. Bu, özellikle otuz kilogram ağırlığa ulaşabilen büyük plazma TV'ler için geçerlidir - yalnızca sağlam bir tuğla veya beton duvara yerleştirilebilirler.

Gerisi gelince, TV'yi ve altındaki rafı kendi zevkinize göre koymak mümkündür - köşede, kompozisyonun merkezinde, büyük bir niş içinde, bitiş duvarında ...

menüye dön ↑

VİDEO: Kendi elinizle raf nasıl yapılır?

TV rafı

Kendin yap

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.8 Toplam puan

Duvardaki TV'nin altındaki rafın, nasıl görüneceği hakkında bir fikir edinmek için önce özel bir düzenleyicide içeriye sığması gerekir. Ve eğer beğenirseniz - materyal satın alın ve gerçeğe dönüştürün. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Oda, üzerine disklerden bir koleksiyondan taze çiçeklere kadar her şeyi yerleştirebileceğiniz yatay bir yüzey ekler.
 • Rafsız bazı iç mekanlarda TV çıplak görünecektir, hatta duvara mükemmel şekilde otursa bile - üstelik tarzı tamamlayabilir ve içine mükemmel bir şekilde sığabilir.
 • Raf, kendi ellerinizle yapılabilir, aynı zamanda yeni, ilginç bir deneyim ve duvarda uzun süre memnun kalacağı güvenilir bir orijinal dekorasyona sahip olur.
eksileri
 • Rafın iyi görünmesi, TV'nin iyi tutulması ve her şeyin onlarca yıl boyunca servis edilmesi için dikkatlice bir yer seçmek gerekiyor.
 • Aydınlatma, dekorasyon, ek rafların bağıl pozisyonu üzerinde düşünmek gerekir.
 • Doğal ahşap, işlenmiş metal, en iyi rafların alındığı dayanıklı cam pahalıdır.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn