Eve bağlı veranda (+210 Fotoğraf): Optimum alan kullanımı için ipuçları

Evin üzerine yerleştirilmiş olan veranda, binanın iç ve dış kısımlarıyla uyumlu bir şekilde birleştirilmelidir. Sofistike tasarım, bu odanın evinizdeki en sevdiğiniz yerlerden biri olmasına yardımcı olacaktır.

İçerik:

Dış kaplama

Dış cephe bittiğinde veranda yerel alanın ve yakındaki binaların genel tarzını göz önünde bulundurmalıdır. Cephe tasarımında kullanılan malzemenin türüne bağlı olarak dış cephe kaplamalarında siding, tuğla, cephe sıva, çevre dostu masif ahşap: karaçam, çam, kül, kayın veya meşe kullanılmaktadır.

Doğal ahşapla dış cephe kaplaması

Doğal ahşapla dış cephe kaplaması

Cam, polikarbonat, dövme metal, doğal veya yapay taş ve karo ile mükemmel bir şekilde birleşir. Çok ilginç olan, piyasada ortaya çıkan yenilik, cephe duvar kağıdı - haddelenmiş akrilik esaslı malzeme. Başlangıçta, beyaz bir renge sahiptir ve herhangi bir renk tonunda boyanabilir.

Rahat bir evin uyumlu iç

Rahat bir evin uyumlu iç

menüye dön ↑

Izgara çeşitleri

Dekoratif kafes ahşap veya dövme yatay, dikey olarak çalışan veya çapraz şerit şeklinde yapılır. Aralarındaki mesafe değişebilir - veranda neredeyse tamamen açık olabilir veya sıklıkla çalışan lamellerle süslenebilir.

Çam veya kül panelleri genellikle soylu bir ağaç gölgesi vermek için renkli leke ile muamele edilir. Neme karşı korumak için, cila üzerine boyayın.

Barlarla verandanın dekorasyonu

Barlarla verandanın dekorasyonu

İpucu! Veranda kafesine tırmanan süs bitkileri, yaz sıcağında sıcaktan bir kurtuluş olacaktır. Havayı aşırı kuruluktan arındırır, toz ve rüzgardan korurlar.
menüye dön ↑

Dış aydınlatma

Dış mekan aydınlatması ve sırsız verandaların aydınlatılması için su geçirmez LED veya esnek neon bantlar kullanın. Binanın çevresine monte edilebilirler veya girişin rayları, destekleri veya yanları üzerine eşit şekilde dağıtılabilirler. Bu tür lambalar minimum elektrik harcar ve normalden çok daha uzun sürer. Dış cephe duvar veya cephe aplikleri kullanabilirsiniz.

Buz arka ışık kullanın

Buz arka ışık kullanın

Spot aydınlatma adımları sadece sıradışı görünmekle kalmaz, aynı zamanda evdeki yaklaşımı mükemmel şekilde aydınlatmanızı sağlar. Ilginç bir seçenek - sokak çok renkli kurdele gelen veranda tasarımı. Bunun için bir kontrol cihazı - kontrol cihazı satın almanızı tavsiye ederiz.

menüye dön ↑

Dekorasyon sırsız veranda

Açık veya ısıtmasız bir verandanın bitiminde kullanılan malzemelere özel şartlar getirilmiştir. Sonuçta, bu oda en yoğun şekilde kullanılıyor.

Genel stilde bitirme için bir malzeme seçimi

Genel stilde bitirme için bir malzeme seçimi

menüye dön ↑

Zemin kaplama

Yüksek nem ve donma direncine ek olarak, açık verandadaki zeminlerin aşınmaya karşı direnci artmış olmalıdır. Zemin kaplaması olarak, her yıl verniklenmesi veya boyanması gereken ahşabı değil, daha yüksek mukavemet sınıfına sahip bir laminatı (en az 31-33) veya bazen bir güverte adı verilen bir teras tahtasını seçmek daha iyidir. Aşınmaya karşı en yüksek dirence sahiptir, mantardan ve sıcaklıktaki ani değişikliklerden korkmaz, çok şık görünür.

Katta laminat kullanmak daha iyidir.

Katta laminat kullanmak daha iyidir.

Döşeme ve yer karolarını kare, dikdörtgen veya şekilli olarak düzeltebilirsiniz. Stil seçeneklerini birleştirerek, onunla inanılmaz desenler oluşturabilirsiniz. Pürüzlü bir yüzeye veya belirgin bir rahatlamaya sahip bir verandaya fayans almak daha iyidir - kışın caddeden dönerken, kar sık ​​sık ayağınıza gelir ve çok düzgün bir malzemenin üzerinden kayacaksınız.

Çini, veranda için bir seçenek olarak

Çini, veranda için bir seçenek olarak

Isıtılmamış bir odada muşamba döşenmemelidir. Bu malzeme nefes alamadığından, sıcaklık ve nemdeki dalgalanmaların bir sonucu olarak, altındaki döşemeler ve linolyumun kazık substratı çürümeye başlar ve hızla kullanılamaz hale gelir.

Ayrıca, dondurulduğunda çok kaygan hale gelir. Evin yüksek nemli alanlara monte edilmesi durumunda, ısıtılmış binalarda bile muşamba kullanılması tavsiye edilmez - bu tür malzemenin altındaki zemin kirişleri çok hızlı bir şekilde çürür.

Satranç taşları kullanarak güzel iç

Satranç taşları kullanarak güzel iç

İpucu! Veranda güneşli taraftaysa, hafif bir zemin kaplaması kullanmak daha iyidir - güneş tarafından daha az ısıtılır.
menüye dön ↑

Duvar dekorasyonu. mobilya

Açık bir veranda, yalnızca zeminlere değil, dekorasyon için kullanılan malzemelere ve mobilyalara olduğu kadar, hava koşullarına da en fazla hassastır, sıcaklık değişimlerinden korkmamak, ultraviyole ışınlarına maruz kalmaktan ve güneşte olabildiğince fazla solmaktan sakınmalıdır:

 • Sırsız veranda plastik mobilyalarla veya süresiz olarak işlenebilen işlenmiş ürünlerle dekore edilebilir; metal daha sık odun, cam, suni veya doğal taşla birleştirilir; zarif dövme desenleri hafif ve zarif görünür ve güneş ışığının geçişini engellemez;
Sırsız sundurma için metal mobilyalar

Sırsız sundurma için metal mobilyalar

 • cilalı ahşap mobilyalar kapalı verandaya veya sadece yazın kullanım için daha uygundur; kanepeler, sandalyeler, banklar ve sandalyeler üzerinde yumuşak ve parlak yastıklar, renkli masa örtüsü, taze çiçekler, nakışlı peçeteler onunla mükemmel uyum sağlar;
 • yapay veya doğal rattan (palmiye ağacı), sazlık veya çubuklardan yapılan ürünler hafiftir ve çok çeşitli iç mekanlara sığabilir - eskiden Japon stiline veya Provence stiline; başlangıçta beyaz doğal rattan bal, konyak, zeytin, kahve tonlarında boyanır;
Farklı renklerde rattan kullanıyoruz

Farklı renklerde rattan kullanıyoruz

 • Yaz aylarında, destekler arasına bir hamak asılabilir - fazla yer kaplamaz; Bir sandalye veya salıncak şeklinde yapabilir ve tavana bağlayabilirsiniz;
 • Verandada suni rattan veya hasırdan yapılan sentetik ürünler daha çok tercih edilir - güneşte daha az yanarlar, çözülmezler ve uzun ömürlüdürler; kış için artık temizlenmesi gerekmiyor.

İpucu! Kanepeler ve sandalyeler için çıkarılabilir yastık kullanmak daha iyidir - tozdan arınmaları çok daha kolay olacaktır.
Çıkarılabilir yastık kullanın

Çıkarılabilir yastık kullanın

menüye dön ↑

Camlı veranda iç

Böyle bir oda için tasarım seçenekleri sonsuzdur. Fırfırlı bir İngiliz tarzı, bir imparatorluk tarzı ya da açık verandada bir klasik kesinlikle açık bir şekilde görülmeyecek. Böyle bir odanın içini dekore etmek için ahşap, doğal veya suni taş, tuğla, cam ve metal kullanmak daha uygundur:

 • masif rustik tarzda tavan kirişleri, modern pencere camı pencerelerinin arka planına oldukça uyumlu görünecek; Odanın duvarlarından biri, taş işçiliğinin altına döşenerek düzenli bir kırsal yaşamı modern bir ortama taşıyabilir;
İç kısımda ahşap kirişler

İç kısımda ahşap kirişler

 • Yoğun siyah pencereler genellikle minimalist bir tarz oluşturmak için kullanılır; mobilya döşemelerinin ve yumuşak pastel renklerin perdelerinin arka planındaki birkaç parlak renkli nokta odaya yalnızca özel bir çekicilik katacaktır;
 • Verandada etnik Japon, İskandinav, Akdeniz tarzı ya da kırsal Provence ve country müziği uygun olacaktır; rahat ve dinlendirici bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaklar;
İç ışık country tarzı

İç ışık country tarzı

 • doğal ışık da dikkate alınmalıdır - veranda güneydoğu güneşli taraftaysa, bol miktarda mavi ve beyaz çiçekler, hafif mobilyalar ve Roma perdeleri bulunan Akdeniz tarzı başarılı olacaktır; dekorasyonda mavi-yeşil renklerin ve mobilya renklerinin kullanılması bir serinlik hissi verecektir; Sıcak ahşap ve taş ile birlikte, şaşırtıcı bir etki verecektir;
 • Provence veya İskandinav tarzı açık tonları, pencereleri gölgeli doğu veya kuzey tarafına bakan odanın dekorasyonu için daha uygundur.

Mobilya ve stil ile abartmamak önemlidir.

Mobilya ve stil ile abartmamak önemlidir.

İpucu! Mobilyaların verandada çok fazla zorlanmaması gerektiğini düşünün - hafif ve ferah kalmalıdır.
menüye dön ↑

Uzay imar

Büyük bir odayı yalnızca bir koridor olarak kullanmak karlı değildir - onu birkaç bölgeye ayırmak daha iyidir. Örneğin, onu bir oturma odasıyla birleştirin ve yemek alanı, konukların dinlenebileceği bir yer, bir ev bahçesi, bir ofis, bir atölye veya çocuklar için bir oyun odası ile donatın.

Konfor ve sokak manzarası ile dinleniyoruz

Konfor ve sokak manzarası ile dinleniyoruz

Ayrı bir yemek alanını birkaç yolla veya bunların bir kombinasyonuyla ayırın:

 • mobilya düzenlemesi yardımı ile: bu amaçla kesinlikle büyük hacimli dolaplar kullanmak gerekli değildir - örneğin, kanepeyi tekrar yemek masasına çevirmek yeterlidir;
 • dekorasyonu verandanın genel mimari çözümüyle uyumlu olan hafif taşınabilir veya sabit bölümlerin kullanılmasıyla; bar tarzında yüksek veya düşük olabilirler; alçıpan, metal, tuğla, plastik, cam vb.
Her şeyi tek bir tarzda düzenlemek daha iyidir.

Her şeyi tek bir tarzda düzenlemek daha iyidir.

 • çok katlı tavanlar;
 • podyum: yemek alanındaki zemin biraz yükselir;
 • yarı saydam kayar kapılar;
 • her tür malzemeden yapılmış dikdörtgen, yarım daire veya kavisli kemerler;
 • herhangi bir zamanda katlanıp gizlenebilen mobil ekran;
 • dokuma, pamuklu perdeler, jüt iplerden yapılmış perdeler, vb .;
 • renklerle vurgulama: duvarların aynı renk aralığında indiği zamanlar, unutulmaya başlamış, günümüzde tasarımcılar bölgeleri ayırt etmek için genellikle gölgeler ve dokular bir arada kullanıyor Sadece iki bölgenin renklerinin uyumlu olması gerektiğini unutmayın.

Her zamanki verandada parlak vurgular

Her zamanki verandada parlak vurgular

menüye dön ↑

Veranda Salonu

Veranda koridorundaki mobilyalar, yalnızca hanenin değil, misafirlerin dış giyim, şapka ve ayakkabı yerleştirebilmesi için yeterli olmalıdır. Ancak oda aşırı yüklenmemelidir - sadece bir dolap veya askı, ayakkabılar için şemsiye ve raflar için stand. Kolaylık sağlamak için, girişe bir tezgah yerleştirilmiştir. Burada giriş kapısının yanında bir ayna ve anahtarlar için bir raf bulunmalıdır.

İhtiyacınız olan her şey her zaman el altında.

İhtiyacınız olan her şey her zaman el altında.

Mevsimlik ürünler için büyük bir odaya entresol eklenebilir. Veranda dağınık görünmüyor, duvarları eşleştirmek için dolapları seçin - daha az dikkat çekeceklerdir. Ne kadar parlak dergiler bizi güvence altına alırsa soksun, sokakta yeterince toz ve kir bulunan veranda, o kadar da temiz değil.

Her zaman koridorda bir dolaba gerek yok

Her zaman koridorda bir dolaba gerek yok

Bu nedenle, özellikle giriş kapısına bitişik olan tüm kaplama türlerinin yıkanması kolay ve aşınmaya karşı dayanıklı olmalıdır.Böyle bir oda, iç mekan resimleri, zarif ışık perdeleri, çok ağır olmayan halı veya zemin temizliği, vb. İle kolayca temizlenebilir.

Tüm kaplama türlerinin bakımı kolay olmalıdır.

Tüm kaplama türlerinin bakımı kolay olmalıdır.

İpucu! Geniş verandada elektrikli süpürge, ütü masası için bir hazne bulunur. Bunun için küçük bir gardırop veya sandık şeklinde bir kutu sığacak.
menüye dön ↑

Veranda yemek odası ve oturma odası veranda

Verandanın sadece kısmen, çoğunlukla yaz aylarında yemek odası ve oturma odası olarak hizmet verebileceğini unutmayın. Bu nedenle, bu alanda fazlaca mobilya ve dekor bulunmuyor.

Minimalizmden gevşeme ve rahatlık

Minimalizmden gevşeme ve rahatlık

Bir çift yumuşak kanepeden veya banklardan, sandalyelerden, masadan ve minimum dekorasyon ve dekordan oluşan standart bir mobilya takımı yeterlidir. Geniş oda, bol miktarda ışık ve temiz hava hissi yaratacaktır.

Standart eğlence mobilya takımı

Standart eğlence mobilya takımı

Bu tür iç mekanlara dağcılar ve parlak tekstiller eklemek mümkündür. Bitkiler asılı kaplara yerleştirilebilir veya küvetlere oturabilir. Sıcak bir yaz gününde küçük bir portatif çeşme, odayı nem ile doyurur.

Birçok bitki burada bile değil

Birçok bitki burada bile değil

İpucu! Ev sahipleri genellikle ısıtılmış bir verandaya şömine kurar - burada siz ve eviniz bir kış gününde ısınabilir ve çevredeki geniş pencerelere hayranlıkla bakabilirsiniz.
Isıtılan alana bir şömine takmak

Isıtılan alana bir şömine takmak

menüye dön ↑

Çocuk verandası

Açık pencereli ve mükemmel aydınlatmalı odada çocuk köşesi en iyi şekilde karşılanır. Küçük haneler için pek çok yumuşak yastık, salıncak, çocuk evi ve renkli çizgi film karakterleriyle kendi bölgenizi düzenleyebilirsiniz.

Bazen normal kutu yeterlidir.

Bazen normal kutu yeterlidir.

Mobilya hafif teras zorlamanız gerekmez - yeterince küçük dolap mobilya ve oyuncaklar için bir kutu olmamalıdır. Küçük bir sanatçı bir şövale kurulabilir ve çalışma duvarını ve müzik aşığı - uygun araç süsleyebilir.

menüye dön ↑

Veranda odası

Küçük bir verandada bile, bir köşeyi rahat bir sandalye, bir zemin lambası ve kitapların bulunduğu bir rafla donatabilirsiniz. Burada dizüstü bilgisayar veya bilgisayar bulunan bir masa da uygun olacaktır.

Kalmak için rahat bir yer

Kalmak için rahat bir yer

menüye dön ↑

Veranda spor salonu

Odanın alanı izin veriyorsa, nihayet uzun bir hayali gerçekleştirebilir ve verandada spor için bir yer ayırabilirsiniz. Sadece bir simülatöre, egzersizlerin doğruluğunu izlemek için bir aynaya, portatif bir TV'ye veya küçük bir stereo sistemine ihtiyacınız var. Verandanın zemine, inşaat köşesinde bile spor köşesinde ses yalıtımı sağlamak daha iyidir.

Spor için bir yer ayırın

Spor için bir yer ayırın

Sundurmaların dekorasyonu için seçenekler çoktur. Bu videoda “Ev ve Aile İçin” programının yaratıcıları izleyicilere bu oda için ondan fazla tasarım seçeneği sundu:

Veranda tasarımı

Eve bağlı olan verandayı düzenlemek için seçenekler

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn