Evler için bir tasarım seçmek kendiniz için kolay mı? (225+ Fotoğraf) Uyumsuzları birleştiriyoruz

Bir ev yenileme veya inşaatı mı planlıyorsunuz? Bir üslup yönünü nasıl seçeceğimize bakalım, nelere dikkat edeceğiz, iç tasarımı ve evin dışını nasıl birleştireceğiz?

İçerik:

Tasarım seçimini ne belirler

Tasarım konsepti, yaşam alanının organizasyonunu içerir. Alanınız Biraz akademik geliyor. Ortak bir dile çevirin. Evdeki her aile üyesi rahat ve konforlu olmalıdır. Sadece son moda trendleri ve trendleri değil aynı zamanda kendi tercihlerinizi de dikkate almak gerekir.

Tüm modern yönleri dikkate alıyoruz

Tüm modern yönleri dikkate alıyoruz

Yaşamlarını tek renkli duvarlarla çevrili olarak yaşayan insanlar, asitli boyalara sahip odalarda olmak zordur. Aynı zamanda, Japon minimalizminde dinamik yaşam sevenler de sıkılacak ve orta bölge sakinleri her zaman Doğu ve Hint pompasını anlamamaktadır.

Tüm detayların makul olması ortak bir iç mekana yol açacaktır.

Tüm detayların makul olması ortak bir iç mekana yol açacaktır.

Aşağıda, kendinize ve tasarımcıya sormanız gereken soruları size anlatacağım. Bu nedenle, onarımı bir yıl içinde yinelemek, huzur veya araba kullanmak, lüks ya da ataerkil sessizlikle çevrili yaşamak için gerekli değildir. Her durumda, bu hayatınızın yeri olacak.

menüye dön ↑

Stiller hakkında biraz konuşalım

Evleri bir müze, fabrika kutusu veya köy kulübesine dönüştürmemek için orantı hissine uymak önemlidir. Son yılların eğilimlerinin ilginç bir özelliği, stilin yalnızca saf biçiminde değil, aynı zamanda stil oluşturma öğelerinin kullanılmasıdır. Bu, çeşitli dekorasyonlar oluşturmanıza ve küçük odaların iç kısımlarını aşırı yüklememize izin verir.

Tasarımda bir satır devralma

Tasarımda bir satır devralma

menüye dön ↑

tarih

Tarihi mimari stiller geniş alanlar ve yüksek tavanlar gerektirir. Evin hacimleri izin veriyorsa şunları seçebilirsiniz:

 • Saray İmparatorluğu

Bu tarz emperyal özlemleri olan saygın insanlar tarafından seçilir. Önemli zarafet ve kompozisyonun netliği ile karakterizedir. Aslan pençeleri şeklinde mobilya ayakları, yaldızlı çekiş çerçeveli mimari aynalar, sanatsal oyma. Zorunlu bir mobilya parçası, muhteşem bir porta sahip, yüksek aynalı bir şöminedir.

Saray tarzının mimari aynaları

Saray tarzının mimari aynaları

 • Sıkı Viktorya Tarzı

Sahiplerin tutarlılığını vurgulamaktadır. İngiliz muhafazakarlığı sevenler için vazgeçilmez olacak. Ahşap paneller, kitaplar için yüksek raflar, laminatlı lüks perdeler kusursuz zarafeti vurgular.

Viktorya Dönemi Muhafazakarlığı

Viktorya Dönemi Muhafazakarlığı

 • Chic Barok

Saray aşırılıklarını tercih edenler için bir yer olarak kabul edildi.Mobilyaların oyulmuş dekoratif elemanları, pahalı döşemelik malzemeler, altın ve gümüşle kaplı detaylar, çok sayıda kristal kolye ile avizeler lüksü vurgular, boşta dinlenme ve mutluluk hissi yaratır.

Lüks Barok Yatak Odası

Lüks Barok Yatak Odası

 • Açık rokoko

Küçük dekoratif detaylar, bukleler ile iç hafiflik ve şıklık verir. Genellikle bu tarz kadınsı boudoir denir. İç mekanda çok miktarda yaldızlı heykel kullanılmış, ancak neoklasik veya barok tarzından daha ince. Dekorasyonda Çince unsurlar kullanılıyor: ekranlar, tekstiller, sedefli gösterişli çekmeceler, Çin temalarına sahip kağıt duvar kağıtları.

Heykeltraş elemanları ile kadınsı Rokoko

Heykeltraş elemanları ile kadınsı Rokoko

 • Gizemli antika

Antik Yunanistan'ın ruhundan dokunmuş. Berrak mimari form kanunları modern iç mekanlara mükemmel şekilde uyar. Evin büyük bir odası olmalı ya da geniş bir dikdörtgen oda olan stilize bir açık atriyum oluşturmak için birkaç odayı birleştirmek gerekir.

İç stilize antik

İç stilize antik

menüye dön ↑

etnik

Etnik iç mekanlar seyahat etmeyi seven, yeni ülkelerin dünyasına alışmayı tercih eden insanlar tarafından seçiliyor. Dekoratif elemanlar sayesinde: stilize avizeler, masalar, komodinler, vazolar, doğal deriler, yemekler doğru havayı oluşturmak kolaydır.

 • Rus

Ön plana çıkmak hiç şaşırtıcı değil. Modern tasarım trendi - ekolojik temizlik. Bu nedenle tarihi köklere bir dönüş var: doğranmış duvarlar, ahşap mobilyalar, şömineler, Rus sobaları. Gerekli özellikler: doğal izler, pamuklu ve keten perdeler.

Yürüyüş yolları ile ahşap mobilyalar - Rus ruhu

Yürüyüş yolları ile ahşap mobilyalar - Rus ruhu

 • Oryantal tarzı

Lüks ve muhteşem bir gizem verir. Rüzgar dolaşıyor ve maceralar odayı sarıyor. Etnik mozaik, gizemli sembolizm, döşemeli mobilyaların zengin döşemeleri, yatak örtüleri, çok sayıda dekoratif yastık, sanatsal lambalar, lüks saçak - stilin ana unsurları. Kompleks boyamaya sahip tavanlar, çok sayıda dekoratif eleman.

Kır evinize biraz doğu ekleyin.

Kır evinize biraz doğu ekleyin.

 • Afrika

Bu tarzı seçmek için etnik egzotik hissetmelisin. Aksi takdirde, yaşamımıza yabancı olan nesneler ve unsurlar can sıkıcı hale gelecektir. Saf formlarında bu tür iç kısımlar nadiren oluşturulur, bazı öğelerin parça serpiştirilmesi kullanılır: işlemeli sandalyeler ve masalar, Afrika maskeleri, hayvan derileri, toprak kaplar.

Amerikan tarzının parçalar halinde birleştirilmesi

Amerikan tarzının parçalar halinde birleştirilmesi

 • Hint

Parlak bir kabuk muhafazası verir. Metalik zarif mobilyalar, bardak altlıkları, tabak takımları iç mekanlarda zorunludur. Duvarların süsü, sedef ekler ile serpiştirilmiş, oyulmuş desenlere sahip ahşap panellerdir.

Sedef ile Hindistan - güzellik ve zevk

Sedef ile Hindistan - güzellik ve zevk

 • Japon

Genellikle minimal incelik olarak adlandırılır. Göksel Üstadın sakinleri, küçük odalı evlerde büyüleyici, farklı iç mekanlar yaratır. Stil, sadeliğin arkasına gizlenmiş güzelliği takdir edenler için vazgeçilmezdir. Her şey en küçük detaya doğrulanır, gereksiz bir şey yoktur, her şey açık ve geometrik olarak doğrudur.

Japon minimalizm, sadece en gerekli

Japon minimalizm, sadece en gerekli

 • Çince yön

Felsefi olayları ile emprenyeli. Dekoratif incelik ile çarpılır. Bu tarz iç mekanlarda rahat, Doğu idealleri veya felsefesiyle iç içe geçmiş bir kişi olacaktır. Doğrusal formların ve dekoratif elemanların birleşimi: oymalar, lambalar, fenerler, sıradışı şekillerde mobilyalar, bölme ekranları uyum ve huzur verir.

Modern iç mekanlarda oryantal idealler

Modern iç mekanlarda oryantal idealler

 • Provence

İç mekanda, güneşin duvarları, mobilyaları ve tabakları beyazlattığı hissini yaratmak gerekir. Ana slogan: burjuvazinin mütevazı çekiciliği. Bu stile en saf haliyle rustik denilebilir. Çizikler ile mobilya, ancak antika yüksek maliyetli.

Yüksek maliyetli şık Provence

Yüksek maliyetli şık Provence

Düşük odalarda geniş tavan frizini kullanın, kemerli bir kasanın etkisini yaratacak ve odayı görsel olarak büyütecektir.Küçük koridorlarda, banyolar, karoyu çapraz olarak düzenler, odanın geometrisini değiştirir ve değişimlerini daha konforlu hale getirir

.
Geniş tavan frizleri tavanı önemli ölçüde artırır

Geniş tavan frizleri tavanı önemli ölçüde artırır

menüye dön ↑

modern

Son zamanlarda, modern inşaat teknolojileri evin çatısına girmiştir ve iç mekanlarda gittikçe daha fazla modern alan kullanılmaktadır:

 • Amerikan tarzı çatı"Fabrika" geniş odalarını yüksek tavanlara, devasa pencerelere, sıradışı lambalara sahip özlü lambalara ve özel konforlara bağlayan oda. Son kat kaba tuğla ve düz boyalı duvarlara uygulanır.
Rahat ve çok rahat çatı katı

Rahat ve çok rahat çatı katı

 • Ülke müziği Bir ülke evi için yönünü uygulamak en basit. Ahşap ve şömine, büyük kanepeler ve sallanan sandalyeler, konforlu mobilyalar, renkli perdeler. Bu iç mekanda, güzel şeyler toplamanın en kolay yolu, geçmişin anıları ve modern unsurlar.
Tüm ülke tarzında unutulmuş

Tüm ülke tarzında unutulmuş

 • minimalizm özgürlük verir. Uzay modelleme sıkıcı veya titiz olmayacak bir iç yapmanıza olanak sağlar. Bir odada farklı renk ve dokudaki mobilyalar özenle birleştirilmiştir. Dekoratif unsurlardan soyut desenli resimler olabilir.
Bazen minimalizm çok daha parlak görünüyor.

Bazen minimalizm çok daha parlak görünüyor.

 • Yüksek teknoloji Bu muhtemelen en muhafazakar stildir. Her eleman önceden düşünülmüş, açık bir organizasyon organizasyonu oluşturulmuş. İçinde ihmal edici yastıklar ya da lambrequins ile süslü perdeler hayal etmek imkansız. Stil hak ettiği gibi pahalı kabul edilir.

Yüksek maliyeti ile öne çıkan Fırfırlı hi-tech

Yüksek maliyeti ile öne çıkan Fırfırlı hi-tech

Bu, farklı yönlerin en popüler stillerine genel bir bakış. Seçim yaparken, gelecek zaman için yaşam alışkanlıklarını, tercihlerini ve planlarını dikkate almak gerekir, çünkü bir evin dekorasyonu uzun yıllar boyunca bir yatırımdır.

menüye dön ↑

Renk hakkında konuşalım

Duvarların ve yer döşemelerinin rengindeki değişimin, bilinen iç mekan öğelerini değiştirebileceği fark edilmiştir. Ancak, daha önemlisi, renk gamı ​​kaybedilen gücü geri kazanmaya, ilham vermeye, yatıştırmaya veya canlandırmaya yardımcı olabilir. Hatta çocukların büyümesine yardımcı olur.

Renk düzeni duygusal havayı değiştirebilir.

Renk düzeni duygusal havayı değiştirebilir.

Temel prensipleri inceleyelim: sıcak ve parlak renkler (kırmızı, turuncu, sarı) nesneleri yaklaştırabilir ve soğuk gri, yeşil, mavi - görsel olarak uzaklaştırır. Bu ilkenin uygulanması duvarları birbirinden ayırmaya veya odayı rahat bir şekilde çok büyük bir oda haline getirmeye yardımcı olacaktır. Ek özellikler var:

 • Çok sayıda beyaz, hastane koğuşunun etkisini yaratır, parlak lekeler gerekir;
 • mavi - rahatlamayı teşvik eder, gerginliği azaltmaya yardımcı olur;
 • sarı, kuzeye bakan odalarda vazgeçilmezdir - sıcaklık ve rahatlık verir;
 • yeşil - tazeliğin rengi, barış. Diyet sevenler için harika bir seçenek - iştahı azaltır;
 • kırmızı, zenginliklerin rengidir, fakat büyük miktarlarda rahatsız edicidir. Aksesuarlar ve parçalanmış kullanım için bırakın.

Klasik beyaz renk

Klasik beyaz renk

menüye dön ↑

Dış ve iç çevrenin bağlantısı

Düşündüğümüz gibi, evin içi tercihlerinize, rahatlığınıza ve isteklerinize göre seçim yapmak önemlidir. Bununla birlikte, genellikle yazlık sahipleri cephelerin bitişlerini iç ortama uygun olarak seçmenin gerekli olduğunu düşünmemektedir.

Yetkili camlama yapıyoruz

Yetkili camlama yapıyoruz

Yuvarlatılmış barok bardan evde anlaşmaya varamazsınız, ancak siding süslenmiş yazlık eşiğinin ötesinde, oryantal bir tarz hayal etmek imkansızdır.

Tarz planlama aşamasında belirlenir.

Tarz planlama aşamasında belirlenir.

Bu nedenle, inşaat aşamasında bile, evin içinde ve dışında uyumlu olması için hangi temel tarzın seçileceğine karar vermeniz gerekir.Bu, renklerin, benzer lambaların ve temel dekoratif unsurların doğru seçimine yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑

En önemli şeyin ne olduğunu biliyor musun?

En önemlisi, hangi kulübede iyi yaşadığınızı anlamanızdır. Yuva içsel varlığımızın bir devamıdır. İçinde rahatlar ve misafir alırız, çocukları sever ve yetiştiririz, yaratıcılık ya da kendini geliştirme ile uğraşıyoruz.

Yaratıcılığınızın ve kişisel gelişiminizin yeri

Yaratıcılığınızın ve kişisel gelişiminizin yeri

Duygularını dinlemelisin.

 • Hangi renklerin kalbe daha yakın olduğunu ve hangilerinin kategorik olarak reddedilmesi gerektiğini düşünün.
 • Bu şık telaşlı masa iki ay içinde kalbimde olacak mı?
 • Tek renkli duvarları rahatsız etmeyin.
 • Çocukların büyüdüğünü göz önünde bulundurun: yeni mobilyalara ve çocuk odası dekorasyonuna ihtiyaçları var. Aksine ebeveynler yaşlanır ve birinci katta bir yatak odası tahsis etmek gerekir.
 • Konukları sevin, birinci katta ekstra bir tuvaleti olan bir misafirhane veya yatak odası düzenleyin.
 • Hobiler var - buna yer açın. Sonuç olarak, ev darmadağın olmayacak: örgü iğneleri, kumaş artıkları, aletler ile.

Bir yıl boyunca olmayan her şeyi yaptığınızı unutmayın

Bir yıl boyunca olmayan her şeyi yaptığınızı unutmayın

Evcil hayvanları unutma. Kedi sahiplerine, duvarlardan birinin bir kısmını dekora hitap eden bir halıyla dekore etmelerini öneririm. Garantili, tüm mobilyalar ve duvar kağıtları çekiciliğini yitirmez. Çiçek severler, içlerinde (stand) onları dövmek ya da bu mini bahçe için organize olup olmadığını düşünmek.
Evde hayvanlar varsa, çiçeklere dikkat edin.

Evde hayvanlar varsa, çiçeklere dikkat edin.

menüye dön ↑

Uyumsuz birleştirmek mümkün mü

İlginç bir soru. Genel olarak tüm modern stiller eklektizm - karmaşma terimini karşılamaktadır. Bir dekorasyon seçerken tüm aile ile bir karar vermek önemlidir, her birinin tercihlerini göz önünde bulundurmak için, aynı çatı altında çapsal olarak farklı stilleri birleştirmemelisiniz.

Modern iç tasarım

Modern iç tasarım

Örneğin: Salon minimalizm, oturma odası barok, yatak odası oryantal, çocuklar ileri teknoloji. Bu karışıklığın sonucu olarak, iç uyumsuzluk ortaya çıkar. Gün boyunca bir odadan diğerine geçerken, bir kişi gerçeklik ve barış duygusunu kaybeder.

Oturma odasında barok görkem

Oturma odasında barok görkem

Birbirine uyum içinde olan stilleri birleştirmek daha mantıklı: Country + Provence + Mediterranean; Minimalizm + Japonya; Yunanistan + İmparatorluğu. Bu durumda, stillerden biri, bir kolye içindeki boncuklar gibi diğerine asılacak.

Japon minimalizm - uyumsuz olduğu ortaya çıktı

Japon minimalizm - uyumsuz olduğu ortaya çıktı

Tasarım seçimi zor ama büyüleyici. Bir aileyi birleştirebilir. Sonuç olarak, rahat ya da şık, özlü ya da zarif, tarihi olayları ya da etnik lokantaları ile yazlık hayatınızın ana yeri haline gelecektir.

Yazlık Tasarımı

Kimseyi kayıtsız bırakmayacak seçenekler

Avatar

Ben sadece eğitimle değil, aynı zamanda duşta da tasarımcıyım. Güzellik ve rahatlık yaratmayı severim. Tavsiyem, tasarımın modern yönlerini anlamanıza ve çevrenizde şık bir iç mekan oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn