Stor perdelerin plastik pencerelere takılması kendin yap: Yetkin bir model seçiminin nüansları

Eğer perdelerin genel konfigürasyonu zaten oldukça yorgunsa, evrensel bir seçenek var - bunlar plastik pencerelerdeki stor perdelerdir. Perdeler herhangi bir iç tarzda monte edilebilir. Fakat onları doğru seçebilmelisin.

İçerik:

dizayn

Tasarım, kumaşın ve kaldırma elemanının alınması için şaftla birlikte kumaş parçasının kendisine dayanmaktadır. Panjurlara ayrıca panjur veya panjur da denir.

Bir pencereyi açmak için, zinciri, milin üzerine vidalanmaya başlayacak şekilde çekmeniz gerekir.
Stor perdeler, çeşitli iç kısımlar vermeye yardımcı olur

Stor perdeler, çeşitli iç kısımlar vermeye yardımcı olur

Hareket bir kaldırma mekanizması tarafından sürülür. Gerisi dönecek. Tasarım iddiasız, bu yüzden yeterince kırılıyor.

menüye dön ↑

Bağlantı sistemi tipine göre sınıflandırma

Açık bir sistemden bahsediyorsak, açılacağı mil, pencere açıklığına veya pencere çerçevesine bağlanır. Dizeler kılavuz görevi görür.

Kurulu
Perdenin şeklini koruyabilmesi için yapının tabanına bir tahta yapıştırılır.

Kapalı sistem, monte edilen parçadan gizlenen bir alüminyum kutuya sahiptir. Perdenin kendisi iki alüminyum ray boyunca hareket eder.
Ahşap sürüm

Ahşap sürüm

menüye dön ↑

İşlevsel farklılıklar

Perdelerin kaldırılmasından sorumlu mekanizmada farklılıklar vardır. Olarak temsil edilebilir:

 • kablosu;
 • yaylar;
 • zinciri.

Panjurları otomatik bir mekanizma ile de satın alabilirsiniz. İlk üç seçenek manuel olarak kaldırmanız gerektiğinden tek bir grupta birleştirilebilir. Otomatik sürüş her şeyi basitleştirir. Uzaktan kumandanın tasarımını kontrol edebilirsiniz.

Ayağa kalkmana gerek yok kanepeTuvalin yüksekliğini ayarlamak için

İstenirse, panjurlar Akıllı Ev sistemine entegre edilebilir.

Ayrı olarak, mevcut kategoriler hakkında şunu söylemelisiniz:

 • Bu sözde mini perdeler. Açık tasarımda benzerler. Sadece kanala bağlı pencereler. Mini perdeler, delme olmadan yapmak niyetindeyseniz uyacaktır.
 • Ayrıca satışta Lovolight türüdür. Bunları büyük boyutlu pencerelere kullanın.Bu panjurlar sadece uzaktan kumanda yardımı ile kontrol edilir.
 • Değişik derecelerde hafif blokajı olan bir kumaşa sahip olan gündüz-gece tipleri de vardır. Farklı zamanlarda odadaki farklı aydınlatma derecelerini yapmanızı sağlar.

Mutfağın iç kısmında

Mutfağın iç kısmında

şekerleme

1Pencere kenarında saklayabilirsiniz çiçeklerPencere pervazının yanı sıra kendi kendini açan pencere de her zaman açık olacaktır. Rulo ücretsiz bir inceleme vermek.
2Sıradan panjurlar gibi, eğer ışık akısı doğrudan gözlere çarparsa, sırasıyla yükseklikte ince ayar yapılabilir. Güneşlikler tamamen kararmanıza izin verir odaGündüz bir uyku varsa. Bu, özellikle ailede küçük bir çocuk olduğunda uygundur. Panjurların varlığı perdelerin tamamen reddedilmesi anlamına gelmez - eğer isterseniz, onları bırakabilirsiniz.
3Kumaş, kir ve toz parçacıklarının odaya girmesini önleyen özel bir işlemden geçtiğinden, sürekli bir temizlik gerektirmez. Ancak, tuval bir filtre değil yansıtıcı bir engel görevi görür, yani toz parçacıkları tuvalde oyalanmaz. Tuval solmaya maruz değildir ve tükenmişliğe karşı da koruma sağlayabilir mobilyaodada.
4Pencere ve perde arasında, yazın odadaki serin ve kışın sıcak olduğu için bir hava boşluğu oluşur. Onları ezmek veya fiziksel olarak deforme etmek neredeyse imkansızdır.
Beyaz tonda büyük pencereler için

Beyaz tonda büyük pencereler için

Işıktan şık koruma

Işıktan şık koruma

menüye dön ↑

Ne tür bir tasarım daha iyidir?

Rulo açık özü Bu yüzden tasarımları mümkün olduğu kadar basit, ama bu onun eksi. Köşeler pahasına cama açık bir şaft tutturulmuştur. Bir tuval milin üzerinde asılı.

Kurulu
Bir çarpılmayı önlemek için, tasarım ağır bir seviye ile desteklenir.

Açık olanlar bir zincir tarafından sürülür. Tasarım basit ama güvenilir değil. Ancak, ana rakiplerinden biraz daha ucuza mal oluyor.

Açık Tip Model

Açık Tip Model

Kapalı perdeler şaft kasetin veya kutuların altına gizlenir. Bu nedenle, tuvalin ilk görüntüsünü korumak çok uzun sürmektedir, çünkü kir oraya nüfuz etmemektedir. Kanvasın yumuşak hareket etmesi için alüminyum bir şerit ve dikili kılavuzlar kullanılır - bu kanvasın şeklini korumanıza izin verir. İdeal olarak doğrudan biçim ışığın sokağa girmesine izin vermez. Bu, odayı havalandırmanın kalitesini etkilemez.

Kapalı model

Kapalı model

İç mekan ve panjurları iç mekanlarda birleştirmek için kapalı tip yapılar kurmaya değer. Bu durumda, optimum renk ve desen kombinasyonunu bulmak mümkün olacaktır. Pencere açıklığına monte edilmelerindeki olası sorunlar ile ilgili olarak, geleneksel panjur takmaktan daha zor olmayacaktır.

Ruloyu yüksek nemli bir odada kullanmayı planlıyorsanız, örneğin mutfaktao zaman kapalı bir yapı üzerinde kalmak daha iyidir.

menüye dön ↑

Malzeme seçimi

Güneşlikler kumaşlardan yapılabilir:

Satışta resimlerini bulabilirsiniz:

 • pamuk;
 • naylon;
 • Polyester.

Şuna benzeyebilirler:

 • metal;
 • kadife liflere sahip;
 • göz alıcı baskılar.

Tuval tamamen şeffaf olabilir ve sonra sadece dekoratif bir rol oynayacaktır.

Sağlam, düşük tuş rengi

Sağlam, düşük tuş rengi

Püsküller veya saçak da olsa ilave süslemeler de perdelere yerleştirilir. Kumaş stor perdelerin kırılganlıklarına göre ayırt edildiğine inanılmaktadır, ancak pratikte durum tam tersidir.

Sıcaklık düşüşleri, toz ve diğer faktörler kanvasın görünümünü etkilemez.

Bakterilerle emprenye edilmiş bir malzeme alabilirsiniz. Ultraviyole ışığını yansıtan bir kaplamanın varlığı, odayı serin tutmanızı sağlar.

Yarı saydam malzemenin parlak perdeleri

Yarı saydam malzemenin parlak perdeleri

Herhangi bir oda için olabilir kumaşın doğru dokusu bulun.En sık haddelenmiş panjur plastik pencereler için kullanılır, ancak perdeler ve ahşap pencereler için vardır. Tuvalin özelliklerinin seçimi, kullanım koşullarına uygun olmalıdır.

menüye dön ↑

Bambu rulo - neden bu kadar iyi?

İç kısımdaki doğal malzemeler gittikçe artan oranda plastik ve diğer yaygın kullanılan malzemelerin yerini almaktadır. Bambu satış hedefi oldu. Malzeme çevre dostudur. Aynı zamanda, antistatik özellikler aynı kaldı.

Ekolojik, doğal materyal - bambu

Ekolojik, doğal materyal - bambu

Bambu ürünü hasır bir kumaştır. Tuval, dayanıklı bambu sapları kullanılarak oluşturulur. Bu şeritler birbirlerine mümkün olduğunca yakın oturdukları için, yapısı hemen hemen aynı olan bir kumaş elde etmeyi mümkün kılar. Ürünün maliyeti elle dokunması gerçeğinden etkilenir.

İş elle yapıldığı için, yapının tam homojenliğini elde etmek hala imkansızdır, aynı şey gölgenin düzgünlüğü ve sapların genişliği için de geçerlidir. Ama bu tam olarak çeken şey, çünkü perdelerin el yapımı olduğu hemen belli oluyor. Kanvas çerçeveye takılır, ancak alt kısmında dekoratif bir çubukla işlenir.

Rahat ve zevkli

Rahat ve zevkli

menüye dön ↑

Özel özellikler

Bambu seçimi, dokuma sıklığı öne çıktıkça kumaş ürünlerinden farklıdır. Tasarımdan sadece dekoratif bir işlev değil, aynı zamanda güneş ışığını engelleme işlevini almanız gerekir. Tuvaldeki boşluklar ne kadar küçük olursa ışık o kadar zayıf olacaktır. Ancak bir kumaş malzemesi olarak kabul edilir, bambu ise özel bir malzemedir.

Bambu perdelerin en yoğun dokumaları bile ışığı iletecek, ancak dağınık hale geleceği için odayı yumuşak bir şekilde aydınlatacak. Ayrıca odada hava değişimi yapılacaktır. Işığın geçişi için yükseltme gerekli değildir.

Ahşap mobilyalar ile mükemmel kombinasyon

Ahşap mobilyalar ile mükemmel kombinasyon

Sadece bambu, odaya oryantal bir not veren belirsiz süslemelere sahiptir.

Ayrıca odaya antik bir atmosfer verebilirler. En çok organik olarak ahşap bir zemine ve ahşap mobilyalara bakacaklar. Tuval üzerinde ne kadar fazla olursa, el dokumacılığına özgü her türlü usulsüzlük o kadar iyi olacaktır. Şeritlerin, contaların ve diğer pürüzlülüğün farklı genişlikleri sadece bir artıdır, çünkü bu ürünün kendisine özgünlük sağlayacaktır.

menüye dön ↑

Yapıştırma tipini ve yapım ebatını seçme nüansları

1Tuvalin rengini veya yapılandırmasını seçmeden önce, ekin yerine bağlı olan boyutu hesaplamanız gerekir. İç mekanda pencere bir oyuğa monte edilmişse, genişliğin açıklığın genişliğini her iki tarafta 5 santimetre aşması gerekir. Aynısı, birkaç santimetre marjında ​​olması gerektiği gibi, yükseklik için de geçerlidir.
Işıktan tam koruma

Işıktan tam koruma

2Pencere açıldığında her yöne açılmasının kolay olması gerektiği gerçeğinin üzerine inşa edilmesi gereklidir. Odada, duvarla aynı düzlemde bulunan bir pencerenin varlığı, yapı ile boşluk arasında bir boşluk bırakılmasını gerektirir. duvardan. Genişlik 20 cm'yi, yani her yüzde 10 cm'yi geçmelidir. Yükseklik gelince, o zaman girintili pencerelerin kurallarını takip edebilirsiniz. Genişliğin, yaklaşık 3 cm olan saydam kısımdan biraz daha geniş olduğuna dair bir kural vardır.

Hemen ek türünü belirtmeniz gerekir. Toplamda iki seçenek vardır - yapı delme ile veya delme olmadan monte edilecektir.
Loş ışık için

Loş ışık için

3Plastik pencereler ise, delme seçeneği atmak daha iyidir. Yapıyı sabitlemek için vidalar kullanılacaktır. Onları dirsek tutacaktır. Pencerenin çerçevesine nadiren sabitlenir, genellikle tavanı ve duvarları seçin. Duvarın bütünlüğü bozulacak, ancak montajın kendisi daha güvenilir olacaktır.

4Plastik pencereler için delme uygun değildir. Düşük ağırlık, kanala bağlanmadan yapmanızı sağlar. İş, dirseklerin çift taraflı bantla sabitlenmesini içerir.
Kahverengi bej bir iç mekan için mükemmeldir.

Kahverengi bej bir iç mekan için mükemmeldir.

menüye dön ↑

Odaya ışık girme sorunu

Bu sorun aynı zamanda stor perdeler için seçim işleminin tasarım tarafını da etkiler. Tamamen şeffaf, değersiz olmasa da, tamamen dekoratif olarak kabul edilir. Güneş ışığını kısmen giderebiliyorlar. Perde Dimout'un bir özelliği var - şeffaf olanlar gibi, dağınık ışığa izin veriyorlar, ama bir tane daha var.

Dimaut kumaşı

Dimaut kumaşı

İlk olarak, dağınık ışık iletilecek ve ikinci olarak, ısı hiçbir şekilde hiçbir yöne iletilmeyecektir. Ev için Bu seçenek, aksine çalışmaz bürolar ve örneğin seralar için çok sayıda bitkinin depolandığı odalar. Güneşe maruz kalmak, onları olumsuz yönde etkileyebilir, sırasıyla perdelerin sığacağı perdeler.

Kurulu
Ev kullanımı için oldukça uygun bir kesintidir.

Adından da anlaşılacağı gibi, güneş ışığını tamamen engeller. Toplam ışık eksikliği talep edilmektedir. çocuk odalarındaFilm izlemek için kullanılan odalarda. Ofisler için, örneğin konferans salonu için de uygundurlar. Daha önce bahsedilen gündüz gece panjurları, tuval türünü değiştirmenize izin verir. Günün belirli bir saatinde, şeffaf bir tuvali kullanabilirsiniz, belirli bir zamanda - karartma tuvali.

Şık iç mekanlar için standart dışı çözüm

Şık iç mekanlar için standart dışı çözüm

Çizimlere göre, tuval herhangi bir yapının ve karmaşıklığın görüntüsü uygulanabilir. Görüntü çizimi, fotoğraf baskısı kullanılarak gerçekleştirilir. Fotoğraf baskısı tükenmişlikten korkmuyor.
menüye dön ↑

Gündüz-gece sisteminin özü nedir?

Gündüz-gece rulosu kategorisinin türü zebra adı altında buluşabilir. Onların özelliği, her zamanki yoğun kumaş tuvalinin olmamasıdır. Bunun yerine alternatif şeritler kullanılır. Bu grupların yarısı karartma kumaşıdır. Bantların ikinci yarısı şeffaftır. Malzemelerde ve renklerde farklılıklar olabilir. Hem monofonik hem de desenli seçebilirsiniz.

Perde tipi gündüz - gece

Perde tipi gündüz - gece

Diğer modeller gibi, benzer modeller de tasarım mutfakta kullanılırsa özellikle önemli olan antistatik ve toz önleyici kaplama ile muamele edilir. Bantlar silindir üzerindeki zincir tarafından hareket ettirilir. Yapının iki hali var. Aynı bantlar birbiriyle çakıştığında, ışık odaya girmeye başlar.

Birbirlerine farklı bantlar uygularken, ışık düşmeyi keser. İstenilen aydınlatma derecesi ayar ile elde edilir.
Işık seçeneği gündüz - gece

Işık seçeneği gündüz - gece

Bu tür panjurların avantajları pratik olarak ifade edilir, çünkü hangi stildin kullanıldığının önemi yoktur. . kutu birleştirmek kumaş ve stor perdeler, alanı görsel olarak genişletmek için beyaz renkler kullanın. Neredeyse vazgeçilmez standart olmayan pencereler için rulo.

menüye dön ↑

Tasarım sorunları

Yapının teknik özellikleri tasarım tarafını etkiler, bu nedenle onlardan ruloları seçmek gerekir. Yapım şekli, bağlantı elemanı ve ağ tipi seçilir seçilmez, seçim yapmaya başlayabilirsiniz. renk. Yanlış renk şeması odanın dezavantajlarına maruz kalacağından renk seçiminde hata yapmak buna değmez.

İç kısımda parlak ve koyu renk

İç kısımda parlak ve koyu renk

Önemli bir özellik, odanın kardinal noktalara göre yönlendirilmesidir. Pencereler güneye baktığında, soğuk gölgelerde kalmak daha iyidir.Soğuk renkler, odayı görsel olarak daha serin hale getirecek kadar güneş ışığını telafi edebilir.

menüye dön ↑

Nötr renkler

Her rengin, oda algısını doğrudan etkileyen ruh üzerinde kendi etkisi vardır. Evrensel renkleri göz önüne alırsak, o zaman bu beyaz ve bej. Beyaz, odanın geniş olup olmamasından bağımsız olarak herhangi bir odada organik olarak görünecektir. Ancak yine de, beyaz renk alanı genişletme etkisine sahiptir, bunu dikkate almanız gerekir. Beyazlara dikkat edilmesi aşırı sıkılmayacak.

Bej rengi, nötr renk - küçük bir oda için

Bej rengi, nötr renk - küçük bir oda için

Bej rengi, özelliklerinde neredeyse tamamen beyaz bir kopyasıdır. Haddelenmiş perdelerin bej rengi sıklıkla tercih edilir. Kompakt odalar için, özellikle küçük bir odaysa sarı da uygundur, ancak içinde çok zaman alır. Renk, sırasıyla karanlık odalara renk ekler, ruh halini ve çalışma isteğini geliştirir.

menüye dön ↑

Parlak renkler

Parlak renklerden:

Odanızda parlak vurgu

Odanızda parlak vurgu

 • Turuncu rengine dikkat çeker, bu yüzden ruloya odaklanmak istiyorsanız, turuncu iyi bir seçenektir. Bu tür panjurların, perdenin nötr olduğu odalarda kullanılması gerekir. Bu oda yatak odası.
 • Yatak odasında, tuvalin pembe rengini, romantizmin ve rüya havasının rengi olarak kullanabilirsiniz. Odada bitirme ile açık pastel renkler, bu renk oldukça uygun görünecektir.
 • Tatilinizi geçirmeyi planladığınız odalarda, içindeki insanları rahatlatabildiği için mavi rengi kullanabilirsiniz. Kolaylık atmosferi getirecek. Bu kriterlere göre yatak odası yanında, çocuk odası olarak da uygun.
 • Aynı derecede popüler olan yeşil renge gelince, o zaman bu rengin özelliklerini anlamanız gerekir. Onlar bir enerji akışı verme, bir şeyler yapmak için ücret alma yeteneğinden oluşurlar. İşçiler bu tanıma uyar. bölgebir mutfak veya ofis gibi.
 • Evrensel renk, beyaz gibi kahverengidir. Renk bir huzur ve istikrar tonu verir. En az görülen renk siyahtır, ancak bu seçenek atılmamalı, çünkü atmosfere samimiyet ve gizem getirebilir.

Hafif ve rahatlatıcı renk

Hafif ve rahatlatıcı renk

Sıcak ve soğuk tonların birleştirilmesi önerilmez. İçinde sadece bir kategorinin tonlarının organik olarak birleştirilebileceği söylenemeyen bir kural var. Renk tekerleğine bakmalı ve hangi çiçeklerin yakınlarda olduğunu görmelisin.
Yeşil, iç mekana doğa hissi verir

Yeşil, iç mekana doğa hissi verir

Yeşil ve mor veya mavi ve mavi renklerini birleştirebilirsiniz. Gölge maskeleme odası eksilerini renklendirme yeteneğini göz ardı edemezsiniz.

Oda küçükse, görsel olarak ayrılması gerekir. Bunu yapmak için ruloyu beyaz veya bej olarak ayarlayın. Sorun alçak tavanlarda ise, dikey şerit yardımı ile kısmen çözülebilir.

menüye dön ↑

Süsleme seçimi

Tuvalin süsü her zaman seçilir. Süsleme, mobilya tonuna uyacak şekilde seçilmeli ve Duvar kağıdı. Tek renkli duvar kağıdı odadaki varlığı, süslemeli bir rulo kullanılmasını gerektirir. Bu odayı daha ilginç hale getirecek. Ayrıca kural tam tersi yönde çalışır - duvar kağıdında bir desen varsa, perdeler monoton olmalıdır.

Süsleme, iç mekanı daha ilginç hale getirecek.

Süsleme, iç mekanı daha ilginç hale getirecek.

Perdelerin malzemesi masa örtüsünün malzemesiyle çakıştığında klasik bir teknik vardır. battaniyeler. Bu, odanın tek bir tasarım tarzında tutulmasını sağlayacaktır. Kafada belirli bir fikir yoksa, evrensel bir şey, örneğin bej tonlarının bir kombinasyonunu seçebilirsiniz.

Duvarlardan renk doygunluğu bakımından farklı olmaları gerektiği konusunda söylenmeyen bir kural vardır - bunlar daha koyu veya daha açık olmalıdır.
menüye dön ↑

En başarılı stor perde konfigürasyonları

Gri içi sulandırmak için parlak malzeme

Gri içi sulandırmak için parlak malzeme

 1. Hangi odanın monte edileceği önemlidir. Oda ayarının klasik versiyonu, camların duvarların renkleriyle vurgulanacağını ve parlak tuval ya da göz alıcı süslemelerin vurgulanacağını ima eder. Bu durumda, soyut çizimlerden günümüz popüler Çin motiflerine kadar her türlü süsleme yapılır.
 2. Katı motifler, odada istenen şekilde ayarlamaya yardımcı olan oldukça katı bir atmosfer yaratacaktır. Sıkı tip ofiste daha iyi görünecek.
 3. Son yıllarda, örgü kumaşa sahip rulolar özellikle popüler hale gelmiştir. Metalize iplik böyle bir kumaşın imalatında kullanılır - oldukça özgün ve pratik bir ürün elde edilir. Ağdan yapılan perdeler, odadaki güneş ışığını tamamen engelledikleri için çocuk odasında kullanılabilir - çocuk odaya sessizce geçer.
Örgü kumaş en pratiklerden biridir.

Örgü kumaş en pratiklerden biridir.

menüye dön ↑

Bazı odalar için seçimin önemi

Panjur konfigürasyonunun seçimi, hangi odada kullanılacağını önceden bilmiyorsanız, yanlış olacaktır. Kaset evrensel bir konu olarak kabul edilebilir. Ancak yalnızca belirli bir oda için geçerli olan gelişmeler var.

Çocuk odası zaten daha önce anladı. Renklendirme olarak, geleneğe göre, neşeli ve neşeli bir şey seçmeniz gerekir, böylece sadece çocuk için değil ebeveynler için de odada olmak güzeldi.

Kurulu
Karartma tipi perdeler fidanlıkta kullanılabilir, ancak yine de belirli miktarda ışık girmelidir.

Bir uzlaşma, gündüz-gece rejimi ile bez kullanımıdır.

Mavi tonları yatıştırır - fidanlık için gerçek model

Mavi tonları yatıştırır - fidanlık için gerçek model

Tüm seçenekler yatak odasında da kullanılmaktadır. Oda evin güneşli tarafındaysa, ışığı dağıtabilecek bir perdeye ihtiyacınız vardır. Aksi takdirde, uyku sadece işe yaramaz.

Normalde görüntüleme TV ya da büyük ekranda olan filmler oturma odasında. Tabii ki, oturma odasındaki meçhul perdeler olmamalıdır, ama tuval parlamayı kaçıracaksa, TV'nin normal izlemesine engel olacaktır.

Panjur banyo için bile iyidir.

Panjur banyo için bile iyidir.

İle ilgili olarak tuvaleto zaman bile burada kaset rulo takılabilir. Ve kurulumun nedeni bir pencereye sahip olmayabilir - perdeler dekoratif bir eleman olarak işlev görür, bir boruyu veya diğer hoş olmayan yerleri kapar.

menüye dön ↑

Fotoğraf baskısı ile kullanmak uygun mudur?

Bu görüş son zamanlarda ortaya çıktı, ancak şimdiden bir popülerlik payı kapmayı başardı. Klasik rulo iyileştirmeyi bırakmadı ve şimdi sadece odayı güneşten koruyan tuval değil, ev satın alındı ​​- kaplama, anti-alerjenik ve anti-bakteriyeldir. Hoş olan nokta, tuval yüzeyine bir desen uygulayabilmenizdir.

Fotoğraf baskısı - amatör bir model

Fotoğraf baskısı - amatör bir model

Fotoğraf baskısının ilkesi, çizimin yüksek basınç altında uygulanmasıdır. Çizimin kendisi adım adım uygulanır, boya zarar vermez, bu nedenle çocuk odasında bile fotoğraf baskısı ile kullanabilirsiniz - bu durumda, bir çizgi film karakterinin veya bazı hayvanların çizimini kullanabilirsiniz.

Çizim uzun süre canlı kalır, güneş ona hiçbir şey yapmaz, bu nedenle doğrudan güneş ışığında olmak bile tuvalin solmasına yol açmaz. Sıkıcı bir odayı canlandırmak için bir numara var - bunun için kullanabilirsiniz 3d çizim. Kompakt binalara gelince, yatay çizgiler biçiminde bir baskı kullanarak görsel olarak büyütülebilirler.

Komik banyo baskısı

Komik banyo baskısı

Ayrıca, bu kategoride, üzerine baskı UV-baskı kullanılarak uygulanan kanvas atfedilebilir. Çizim, mürekkep püskürtmeli yöntemle uygulanır ve ultraviyole ışınlama altında ele geçirilir. Baskı yöntemi sadece kumaş için değil, aynı zamanda odunmetal veya cam elyafı.

Genellikle, bu tür baskılara sahip ürünler, yönü giysi ve nesnelere baskı uygulamasına bağlı şirketler tarafından üretilir.

Bu tür firmalarda en başarılı eserlerin örneklerini içeren galeriler var. Orada soyut figürler, ünlü resimlerin kopyaları, güzel manzaralar ve hatta kumaşa aktarılan çocuk çizimleri bulunmaktadır. Basımın özü, uzmanların herhangi bir karmaşıklık çizimini tek sesli tuval üzerine çevirebilmeleridir.

Orijinal çözüm

Orijinal çözüm

menüye dön ↑

Baskılarda renk kombinasyonları içerir

Minimalist bir oda için

Minimalist bir oda için

 • Bu teknoloji, parlak renklerin konumuyla ilişkili bir özelliğe sahiptir. Bu teknolojiye göre, en zengin tonlar birbiriyle temas edemez ve çizimde bu tür alanlar varsa, baskıda zar zor farkedilen boşluklar kalır. Tabii özellikle de meslektaşları hariç çok çarpıcı değillerdir. Başka bir şey de, görüntü aktarımının kaynağa kıyasla kalitesinin düşmesidir. Başlangıçta, perdelerin üzerindeki baskının ne olacağını anlamak mümkün değildir, bu yüzden ne olacağını anlamak için bir prova sayfası basmanız önerilir.
 • Fotoğraf baskısı olan perdeler benzersiz iç mekanlar elde etmenizi sağlar ve fotoğraf baskısı özellikle çocuk odaları için uygundur, buradaki çözümlerden biri baskılı bir çizgi film karakteri kurulmasıdır.

Bir baskı ile haddelenmiş Sami perdeleri, mutfakta kullanımlarını sağlayan, neme dayanıklı olabilir.

Renklerin özellikleri zaten açıklanmıştır. Yanlış rengin negatif bir etkiye sahip olabileceğini unutmayın.

Sakin tonları iç mekan tatilcilerinizi yapmanıza yardımcı olacaktır

Sakin tonları iç mekan tatilcilerinizi yapmanıza yardımcı olacaktır

Renk efekti
 • Kırmızı renk, ruhun etken maddesidir.
 • Yeşil tonlar melankoli hissine neden olabilir, bu yüzden bu tonları akıllıca kullanmalısınız.
 • Mavi-mavi renkler çalışma ortamına katkıda bulunmaz, bunun yerine tembellik hissine neden olabilir.
 • Zihinsel aktivite için, sarı-turuncu renkte bir gamı ​​olan perdeleri seçmek daha iyidir, bu gamma iştahı da uyarır.

Başarılı renk kombinasyonuna ek olarak, hafif ve ağır kumaşları, daha yoğun formatta birleştirmek mantıklıdır. Saçakları kapalı tutularak açık bırakmak gerekli değildir. lambrequins. Bu kuzgunun çok geniş olmaması önemlidir, aksi halde özlü stillerinden kurtulurlar.

Bu perdeler için en başarılı yerlerden biri mutfak.

Bu perdeler için en başarılı yerlerden biri mutfak.

menüye dön ↑

Panjur mutfakta kullanılabilir mi?

Mutfakta, gibi banyodamobilya ve kaplama malzemeleri için gereksinimleri.

Kullanışlı ve pratik

Kullanışlı ve pratik

 • Nem artışından korkmamalı, çabuk kirlenmeli ve normal pişirme işlemine müdahale etmemelidir. Yukarıdaki tüm kriterlere göre uygun stor perdeler.
 • Geleneksel perdeler ve perdeler kademeli olarak solmaya devam eder, çünkü birçok açıdan hala stor perdelerden daha düşüktür.
 • Genellikle yüksek binalarda, mutfak o kadar küçüktür ki, ekstra metre tasarrufu için herhangi bir fırsatı yakalamanız gerekir. Yerden tasarruf etmenin bir yolu mutfakta panjur takmaktır. Yükseliyorlar, pencere eşiğini serbest bırakıyorlar.
 • Güneş ışınları pişirme sürecine müdahale etmeyecektir. Yalnızca ışınları saçan bir model seçebilirsiniz, karartma perdelerinde durabilirsiniz, ancak ilk seçenek mutfak için daha çok tercih edilir. Temizleme işlemine gelince, işlemin kendisi çok fazla zaman almaz, bu özellikle mutfak her zaman kirlilik sorunu yaşar. tavan, duvarlar, mobilya.
 • Perdelerin temizlenmesi nemli bir bezle silinir ve bazen bir elektrikli süpürgeyle kuru temizleme yeterlidir. Açık tip stor perdeler, kapalı tip perdelerin olduğu gibi mutfak için de uygun olduklarından, yapım şekli prensip olarak önemli değildir.

Sıradan perdeler ile birlikte

Sıradan perdeler ile birlikte

menüye dön ↑

Roleta nasıl kullanılır - perde veya tül şeklinde?

Yeterli model çeşitliliği olması nedeniyle, stor perdelerin önceden oluşturulmuş iç kısma oturması için bir problem yoktur. Perdeler tül olabilir. Ardından ek kumaş perdeler kurmanız gerekir. Ayrıca kalın kumaşlı bir tuval seçebilirsiniz, ancak daha sonra ayrıca şeffaf bir tül asmanız gerekir. Yoğun kumaş perdeler pamuk veya sentetikten yapılır.

Minimalist tarzı

Minimalist tarzı

Kurulu
İç mekandaki özlülük ve minimalizmi tercih edenler için stor perdeler size en uygun olanı seçecektir.

Her bir kanatta sırasıyla farklı tuval tipleri kurabilirsiniz, yoğun kumaş sadece pencereleri kapatacaktır - özellikle tavan arasına çok uygundur. Tül ayrıca yarı saydam bir rulo olabilir, oysa saçakların üzerine yerleştirilmiş klasik yoğun malzeme perdeleri, odayı güneş ışınlarından ve meraklı gözlerden koruyabilir.

Kumaş panjurları iyidir çünkü başlangıçta sadece tükenmişlikten değil, aynı zamanda kirlenmeden de koruyan özel bir bileşik ile emprenye edildiklerinden özel bakım gerektirmezler. Tuval üzerinde leke belirirse, mobilya bakım ürünü kullanılarak bağımsız olarak çıkarılabilir.

Kumaş rolü

Kumaş rolü

Dekoratif özelliklerine ek olarak, stor perdeler deformasyonu ortadan kaldıran bir yapıya sahiptir.

Basitçe söylemek gerekirse, onları ezmek neredeyse imkansız. Güneş yanığı veya toz birikimi gibi klasik kumaş perdelerin tipik sorunları stor perdeler için geçerli değildir.

menüye dön ↑

Rolshtor'u kurmak için en uygun yer

 • Perdelerin doğrudan pencereye monte edilmesini sağlayan kurulum yönteminin seçilmesi önerilir. Bu, özellikle perdelerin kendileri olursa, yer kazandıracaktır. balkon için. Tasarımın serbestçe açılması gerektiği ve aynı zamanda pencerelerin açılmasını engellemediği açıktır.
 • Yapının tüm pencereye bir örtü ile, pencere açıklığında veya kanatta monte edilmesi mümkündür. Uzmanlar bunu kanat pencerelerine monte etmeyi tavsiye ediyor, çünkü bu çözüm bir uzlaşma, ancak daha az pratik değil. Bu kurulum yöntemi için Mini veya Uni1 gibi modeller uygundur.
 • Samandan yapılmış perdeleri dikkate almak gerekir. İç aşırı yüklenmeyecek, ancak aynı zamanda rahat da olacak. Dokuma renk ve yoğunluk bakımından farklılık gösterir. Dokuma yoğunluğundan doğrudan odanın içine ne kadar ışık düşeceği bağlıdır. Bu anlamda, malzeme daha önce tarif edilen bambuya benzer.

Büyük panoramik pencereler için benzer modeller kullanılabilir.

Büyük panoramik pencereler için benzer modeller kullanılabilir.

menüye dön ↑

Tasarımın ömrünü nasıl uzatabilirim?

Tuval üzerindeki lekelerin temizlenmesi kolaydır, ancak temizlikle ilgili bazı kısıtlamalar vardır.

Şık kombinasyonu

Şık kombinasyonu

 • Çamaşır makinesinde çamaşır yıkamak yasaktır, çünkü sıkma işlemi kumaşı kalıcı olarak mahveder ve atılır. Islatılmış bezi önceden düzleştirilmiş biçimde kurutmak daha iyidir. Böylece malzeme kıvrılmayacak ve kıvrılmayacaktır.
 • Tuvalin ütülemeye ihtiyacı yoktur, ancak kuruduktan sonra kırışıklıklar varsa, o zaman bir demir kullanmaya değer. Sadece minimum sıcaklıkta ve sadece nemli bir bezden ütülenmesi gerekir. Plastik pencere de kirlenebilir - yıkama işlemi karmaşık değildir, ancak perdeler kapağın altına gizlenmelidir. Aksi takdirde temizlik sırasında kirlenebilirler.
 • Perdelerin yakınında sigara içmek gerekmez. Bu sadece kül deliklerine yol açmaz. Tütün kokusu malzemeye nüfuz edebilir. Her sigara içmeden sonra odaya bir pencere açarak odayı havalandırmanız gerekir.
 • Kaldırma mekanizmasının kısıtlama olmadan çalışması için yağ ile yağlanması gerekir.

Bu perdeleri evinizin herhangi bir odasında kullanabilirsiniz.

Bu perdeleri evinizin herhangi bir odasında kullanabilirsiniz.

Evrensel güneşlikler. Önceden yaratılmış iç bölüme girişleriyle ilgili sorunlar olmamalıdır. Güneşlikler pahalı, özellikle uzaktan kumandalı bir model alırsanız. Kaldırma mekanizmasından ve malzemeden kısmen tasarruf edebilirsiniz - bu, özellikle ışık ve tozdan korunma gibi ürünün işlevselliğini etkilemez.

 

Stor perdeler

En başarılı seçenekler

8.5 Toplam puan
Muhteşem görünüm

Stor perde güzel, sıradışı ve pratiktir. Ve en önemlisi, herhangi bir odada toplanabilecek birçok tür vardır. Seçilecek en önemli şey. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
10
şekerleme
 • Ücretsiz inceleme yap
 • Yüksekliği ayarlanabilir
 • Odanın tamamen kararmasına izin ver
 • Sürekli temizlemeye gerek yok
 • Ekran Bariyeri
 • Solmaya tabi değil
 • Yazın serinliği, kışın da ısınması için hava boşluğu oluşturur.
 • dayanıklı
 • Düşük ağırlık
 • Boş alan kazanın
 • Bakımda ağır değil
eksileri
 • Bazı türler yalnızca dekoratif bir rol oynar.
 • Tüm odalar için uygun değildir.
 • Çamaşır makinesinde yıkanamaz
 • Yağlama ihtiyacı
 • sevgili
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn