Güzel bahçe türevleri Pavyonlar kendin yap (245+ Fotoğraf) - Gerçek bir dekorasyona nasıl dönülür? (ahşap, metal, polikarbonat)

Fotoğrafları modaya uygun katalogda güzel görünen bahçe çardakları da düzenli bir kır evinde güzel görünecek. Çok büyük olmasanız ve en güzel bahçeniz olmasa bile, küçük bir bütçeniz olsa ve tasarım hakkındaki fikirleriniz çok geniş olmasa da, bir ağaç dikme alanı seçerek iyi ve uygun görünmesini sağlayabilirsiniz. Sadece pratik fonksiyonlar yerine getirmekle kalmadı aynı zamanda çok da güzeldi ama bunun için elbette anlamanız gerekiyor.

Bu makalenin içeriği:

Bahçedeki çardak iki görevi yerine getirmeye ayarlandı:

 • pratik. Bu, açık havada harika zaman geçirebileceğiniz ilave bir odadır. Okuyabilir, misafir alabilir, hemen kavrulmuş kebap yiyebilir, masa oyunları oynayabilir, gitar çalabilir ya da sandalyede dolanabilirsiniz - olasılıklar sonsuzdur.
 • estetik. Konuya yaratıcı bir şekilde yaklaşırsanız, peyzajın gerçek bir dekorasyonu olabilir.

Bahçe çardakları konfor için tasarlanmıştır.

Bahçe çardakları konfor için tasarlanmıştır.

Çardak her iki görevi de yerine getirebilmek için uygun materyali seçmeli ve formunu almalı, nereye yerleştirileceğini bulmalı ve hangi stile sahip olduğuna karar vermelisin.

Bütün bunlarla sırayla ilgileneceğiz.

işlevselliği

Pratiklik - herhangi bir şeyde ana şey. Eğer yapı uygun değilse, ne kadar güzel olursa olsun, bundan faydalanamazsınız. Ve tam olarak, birkaç yıl hizmetten sonra ayrılırsa, bir başarı olarak kabul edilemez.

menüye dön ↑

malzemeler

Birincisi ve en önemlisi, gelecekteki çardak fonksiyonelliğinin temeli, üretileceği malzemedir. Dört olası çözüm var.

Çardak'ın pratik ve rahat olduğu en önemli şeydi.

Çardak'ın pratik ve rahat olduğu en önemli şeydi.

İlk ağaç. Aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • güzellik. Belki de, her doğal taş güzellikteki bir ağaçla rekabet edemez. Asil, zarif, üzerindeki desenleri kesebilir, karmaşık şekilleri oyulabilir. Ağaç, başka herhangi bir malzemeden beklemenin yararı olmayan bir özgürlük sunar.
 • kalıplaşmış davranış. Klasik tarzların çoğu ahşaptan yapılmıştır.
 • güvenilirlik. Ağaç düzgün bir şekilde muamele görürse, nemden veya zararlılardan korkmayacak ve uzun yıllar sürecek.

Ağaç - Gelecekteki bir çardak seçmek için iyi bir seçenek

Ağaç - Gelecekteki bir çardak seçmek için iyi bir seçenek

Tabii ki, artılar eksi ile dengelenir:
 • fiyat. Ahşap için yüksek bir fiyat istiyorlar - bu doğal bir şey, çünkü büyümesi ve işlemesi paraya mal oluyor. Ve tasarruf edemezsiniz, çünkü ucuz çeşitler çürür, haşereler tarafından yenir ve genellikle çabuk işe yaramaz hale gelirler.
 • Aldatılma fırsatı. Düşük kaliteli bir ağaç, bir yıl boyunca bahçede durduğu ve çürümeye başlamadığı sürece, kaliteli olandan ayırt edilmesi zordur. Bu nedenle, her zaman hata olasılığı vardır.
 • odun - Karar klasik, güzel, iddialı.Ancak yapay malzemelerden yapılmış evin yanında (örneğin, plastik panellerle kaplı) görünmeyecektir.

Yıllarca güzel bir çözüm

Yıllarca güzel bir çözüm

İkinci çözelti metaldir. Ayrıca avantajları var:
 • Güvenilirlik. Ağaç zamanla çatlar veya çürür, metal zamanla paslanmaya başlar, ancak bu daha sonra olur. Ayrıca, herhangi bir nem veya sıcaklık düşüşünden ya da zararlı böcekler gibi küçük sıkıntılardan korkmaz.
 • Özgünlük. Metal sıradışı, ilginç ve taze görünüyor. Limanlar nadiren yapılır (oyun alanında bir yapı değilse), böylece özgünlüğü gösterebilir ve yeni ilginç tasarım çözümleri bulabilirsiniz.

Orijinal ve sıradışı

Orijinal ve sıradışı

Ama aynı zamanda dezavantajları da var:
 • fiyat. İyi, yüksek kaliteli bir metal ahşaptan daha ucuz değildir - daha pahalı değilse.
 • İnşaat sorunları. Tahtadan yapılmış bir yapı oluşturabilir, kendi ellerinizle biraz pratik yaparak kitap okuyabilirsiniz. Ancak metalden yapılmış bir yapı inşa etmek için, kendiniz çalışmayacaksınız - bunun için kaynak becerilerine ihtiyacınız var.
 • özgüllük. Bu hem artı hem de eksidir. Metal arbor her yere sığmayacak. Ayrıca, kesinlikle görünecek ve yaz aylarında sıcak ve kışın soğuk olacak.

Metal ile çalışmak daha zordur, özel aletler gerekir

Metal ile çalışmak daha zordur, özel aletler gerekir

Kurulu
Saf demir karmaşık bir malzemedir, genel stile uyması kolay değildir. Bu nedenle, insanlar genellikle püf noktalarına başvuruyorlar - metal destekleri çevrelemek ve tüm resmi daha rahat ve canlı hale getirmek için üzüm veya sarmaşık ekiyorlar.
Üçüncü çözüm taş. Hem doğal bir taş hem de bir tuğla olabilir. Avantajları aynı:
 • güvenilirlik. Ağaç çürüyor, metal paslanıyor ve taşa hiç bir şey olmuyor. Taş arbor, kaliteli bir çözüm kullanıyorsanız, onlarca yıl (ve belli bir şansla - yüzün üzerinde ayakta durmak için) hizmet edebilir. Kar, yağmur, böcekler, kemirgenler, su veya sıcaktan korkmaz. Üzerinde mekanik bir etkinin bile etkilemesi muhtemel değildir.
 • güzellik. Metal özellikle güzeldir, ahşap asalet doğasındadır ve taş kendi yolunda güzeldir - ve her zaman size uygun olan görünümü seçebilirsiniz.
 • Göreceli inşaat kolaylığı. Kendi elinizle bir tuğla veya doğal taş konstrüksiyonu yapmak mümkündür. Önemli olan - konuyu anlamak.

Taş çardak onlarca yıldır hizmet vermektedir

Taş çardak onlarca yıldır hizmet vermektedir

Artılar eksilerini içerir:
 • fiyat. Doğal taş da pahalıdır. Yine de, eğer bir tuğla alırsanız çok tasarruf edebilirsiniz.
 • ağırlık. Taş ağır bir malzemedir. Bir yerden bir yere taşınması kolay değil, derin, kaliteli bir temel gerektiriyor. Arsadaki arazi çok sağlam değilse, ek hesaplamalar gerekebilir ve hatta projenin terk edilmesi gerekebilir.

Kurulu
Taşın işlenmesi zordur, ancak ondan temel rölyefler ve desenler on yıllarca silinmez.
Taşın maliyeti de ucuz değil

Taşın maliyeti de ucuz değil

Dördüncü çözelti plastiktir. Sofistike polimerler, doğal ahşap veya taş yapımına çok benzeyen bir ağaç dikme veya şeffaf hale getirmenize izin verir.

Plastiğin avantajları aşağıdaki gibidir:
 • fiyat. Plastikte odun veya taştan çok daha düşüktür.
 • Büyük seçim. Plastik farklı renkte, farklı bir dokuya sahip.

Plastik pencerelerden

Plastik pencerelerden

Ancak elbette dezavantajları da var:
 • hafifletmek. Plastik, iyi ve kaliteli olmasına rağmen ucuz görünüyor. Her bahçeden uzakta, kendisinden yapılan çardaklara girebileceksiniz.
 • güvensizlik. Plastik suya ve sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır, ancak mekanik etkisi kolayca zarar verebilir - çatlar.
 • İşçileri işe almak ihtiyacı. Plastik konstrüksiyonu sadece özel ekipman yardımı ile monte edebilirsiniz, böylece bağımsızlığı unutabilirsiniz.

Kurulu
Bir çardakta ne kalacağınız umrunda değilse, plastik size uygun olacaktır. Ek olarak, uygun hayal gücü ile güzel bir tasarım oluşturmak mümkündür.
Biraz hayal gücü ve iyi bir sonuç.

Biraz hayal gücü ve iyi bir sonuç.

Bir ağaç dikme yapısındaki dört temel malzemeye ek olarak, yardımcı olanları kullanabilirsiniz:
 • cam. Tamamen cam bir pergola yapmamalısınız - sonuç, bir serada olduğu gibi yaz aylarında havasızlıktan vazgeçmeyecek şekilde olacaktır. Ancak cam elemanları diğer malzemelerden dirseklere yerleştirmek için onları vitray, füzyon veya elmas oymacılığıyla süslemek iyi bir fikirdir.
 • karo. Çardak tavanını örtmek için kullanılır. Güzel, bazı stillerde vazgeçilmez, güvenilir. Tek olumsuz - mekanik hasardan muzdarip çünkü dolu sırasında çatlayabilir.
 • bambu. Çatıyı örtmek için saman, ot ve benzeri doğal malzemeler kullanılır. Sonuç olarak, çardak ilginç bir stilistik karar olarak da kabul edilebilecek bir köylü veya ormancı kulübesine benziyor.

Camdan çardak

Camdan çardak

Tabii ki malzemeler birleştirilebilir ve birleştirilmelidir.

Özellikle iyi görünüyor:
 • çim ile taş ve doğal saman - bir dağ kulübesi çıkıyor;
 • ahşap ve cam - muhteşem bir ev gibi bir çardak alabilirsiniz;
 • taş ve kiremit - sonuç, resimde olduğu gibi, on sekizinci yüzyılın evi gibi şenlikli görünecek;
 • metal ve cam - bu şekilde şık bir tasarıma sahip olursunuz yüksek teknoloji.

Ve elbette, deneyebilir, bir materyali bir başkasıyla birleştirebilir ve sonuca bakabilirsiniz. Önemli olan, bunu inşaat sürecinde değil, eskiz çizme sürecinde yapmaktır.

Modern tarzda

Modern tarzda

menüye dön ↑

şekil

İşlevselliği etkileyen ikinci önemli husus, iki alt türe ayrılan formdur. Bir yapı şekli var - üzerinde direkler var:

 • açık. Onlar aslında birkaç sütun üzerinde bir çatı. Oldukça hoş, ilginç, ferah görünüyor, çardak içini görsel olarak dışardaki bahçe ile harmanlamanızı sağlıyor. Yaz aylarında böyle bir arborda serin, çünkü rüzgâr içine giriyor, hatta yağmur sırasında bile kuru ve rahat. Tek şartlı kusur, kışın böyle bir çardakın işe yaramaz olması, çünkü neredeyse hiç kimse bir kürk mantoda oturmak istemez. Ancak yazlık bir yazlığınız varsa ve büyük ölçekli bir inşaat alanı çizmek istemiyorsanız, bu iyi bir çözümdür.
 • Yarı açık. Bu çardaklar, tavanı destekleyen yükseltilmiş sütunların bulunduğu alçak bir çit gibi görünüyor. Açık olandan daha zarif görünebilir ve artılar - alan ve iyi havalandırma - hiçbir yere gitmez. Ancak eksi aynıdır - kışın böyle bir çardakta oturmak imkansızdır, soğuktur.
 • kapalı. Daha küçük bir eve benziyor, çünkü sağlam duvarları ve tepesinde bir çatısı var. Kışın rahatça vakit geçirmenizi sağlar, ancak yazın biraz havasız olabilir. Kendi tarzında basit ve güzel görünüyor.

Çeşitli formlar olabilir

Çeşitli formlar olabilir

İhtiyaca göre tasarım seçilmesi gerekir. Yaz aylarında çardakta toplanacaklarsa, çay içmek, gitar çalmak, haberleri tartışmak, sonra kapalı bir tane koymanın bir anlamı yoktur. Ancak kebapları kışın bile kızartmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan özü ile kapalı geniş tasarım.

Yapının şekline ek olarak, geometrik bir şekil de vardır:
 • yuvarlak. Bu tür çardaklar nispeten nadirdir, çünkü yapımı zordur. Bununla birlikte, muhteşem bir şekilde, ilginç bir şekilde dikkat çekiyorlar. Çatı yarım küre şeklinde yapılmışsa, özellikle iyi görünüyorlar.
 • dikdörtgen. Ortak ve geleneksel. Bu gazebo tanıdık geliyor, özellikle dikkat çekmiyor. Aynı zamanda kare olabilir - bu daha ilginç, bir küp şeklinde metal ve cam konstrüksiyonu ileri teknoloji tarzında mükemmel görünecek.
 • çokgen. Ayrıca sık sık bulundu. Genellikle, banklar kenarları boyunca yerleştirilir.

Dikdörtgen çardak

Dikdörtgen çardak

Form üzerinden düşünerek, içindeki çardakta ne olacağı hakkında düşünmeye değer. Hangi mobilyalar? Hangi aksesuarlar?

Çünkü birçok misafirin oturabileceği birkaç bank yapmak isterseniz, yuvarlak bir gazebo sizin için işe yaramayacaktır. Ve küçük yumuşak torbalar için dikdörtgen çok katı olacaktır.

menüye dön ↑

görünüm

İşlevsellik derinlemesine bir analiz gerektirmez - ikliminizin ne olduğunu ve çardaktan ne almak istediğinizi, fikrinizi telafi etmek, ne yapılması gerektiğini ve nasıl görüneceğini tahmin etmek yeterlidir.

Tüm gereklilikleri karşılaması çok önemlidir.

Tüm gereklilikleri karşılaması çok önemlidir.

Görünüm daha zordur - malzemelerin ve renklerin nasıl birleştirildiğini, neye uyacak, hangi aksesuarların uygun olacağını düşünmeniz gerekir. Ve kesinlikle çok fazla düşünmemek için, insanlar stilleri gündeme getirdiler.

menüye dön ↑

Oryantal stilleri

Doğu Asya, Arap ülkeleri, gösterişçilik, her bir unsurun açıklığı, bazı yerlerde minimalizm, bazı yerlerde ise parlak görkem. Doğu ülkelerinin kültürünü seviyorsanız, o zaman kimse oryantal tarzda bir ağaç dikme yapmanıza engel olamaz.

Oryantal tarzda bir ağaç dikme inşa ediyoruz

Oryantal tarzda bir ağaç dikme inşa ediyoruz

İlki Japon. Başlıca nitelikleri huzur ve ılımlılıktır. Bu çardaklar taş bahçelerinde, meditasyon yapıyorlar, meditasyon yapıyorlar.

Bahçenizde bir tane oluşturmak için kuralları uygulamanız gerekir:
 • malzemeler. Son derece doğal. Japonya'da, iklim burada daha ılımandır, bambu inşaat için kullanılır, pirinç kamışıdır. Ancak Rusya'da, bu malzemeler uzun süre dayanmayacak, çünkü hafif ahşap ve taş kullanmaya değer.
 • İnşaat şekli. Açık ya da yarı açık. Japonya'da kapalı çardak yok. Ancak, eğer yaz aylarında çok sıcaksanız, tasarıma kağıt taklit stor perdelerle donatabilirsiniz. Onları hiyerogliflerle boyayabilirsin.
 • Geometrik şekil. Çatı sivridir, iki veya üç katmanla mümkündür. Genel şekli çokgen, süslü.
 • renk. Koyu renkli ahşap, açık renkli ahşap, pembe sakura ve pirinç kağıdı.
 • Mobilya ve dekorasyon. Çardak içinde alçak bir masa ve oturmaya davet edilen tatami olmalı. Aksesuarlardan - masadaki ikebana, tavana birkaç kağıt fener. Daha fazla değil, daha fazla değil, çünkü alaka düzeyi bu tarzın ana kalitesidir.

İkinci Çin. Başlıca nitelikleri öz disiplin ve düşünceli olmadır. Kurallar aşağıdaki gibidir:
 • malzemeler. İstisnai olarak doğal, tuğla yok, plastikten bahsetmiyorum.
 • İnşaat şekli. Açık ya da yarı açık. Perde yok.
 • Geometrik şekil. Çatı kıvrımlı kenarlarla kaplanmıştır. Çardak poligonal, kaprisli kendisidir.
 • renk. Koyu renkli ahşap, maun, açık renkli ahşap. Zümrüt, kırmızı, masmavi, altın - Çin tarzı, dikkatlice birleştirilen parlaklığı önerir.
 • mobilya. Hasır sandalyeler, kanepeler, sandalyeler. Döşemeli mobilya yok. Aksesuarlar - kağıt fenerler, figürinler, taze çiçekler.

Çin tatil binası

Çin tatil binası

Üçüncü - Arapça. Başlıca nitelikleri iddialılık ve pomp. Arap tarzında çardaklara bakan herkesin padishah, jinn, deve sarayları olmalı.

Kurallar aşağıdaki gibidir:
 • malzemeler. Doğal. Hepsinden iyisi, desenlere bakabileceğiniz taş ve süslü dokuma kafeslerin birleşimidir.
 • İnşaat şekli. Yarısı açık. Izgara neredeyse ana unsurdur. Normal kapı yerine yüksek sivri kemerli bir takviye gerekir.
 • Geometrik şekil. İsteğe bağlı. Minarede olduğu gibi kubbe yapmak iyi bir fikir olabilir.
 • renk. Parlak, altın ve masmavi ağırlıklı. Mükemmel uymalı.
 • Mobilya ve dekorasyon. Alçak masa, püsküllü yumuşak yastıklar, üzerinde oturmak ya da isterseniz uzanmanızın uygun olduğu yerlerde. Katta bir halı koyabilirsiniz. Köşelerde mum bulunan metal lambaları ve masaya süslü bir heykelcik yerleştirin.

İstediğiniz zaman keyifli eğlence

İstediğiniz zaman keyifli eğlence

Kurulu
Renk seçiminde yanılmamak için, Internet'te bolca bulunan uyumluluk tablolarını kullanabilirsiniz.
menüye dön ↑

Rusça ve ukrayna

Aslında Rus tarzı, bir kulübeye çok benzeyen bir çardaktır. Geniş, rahat, hoş düşünceler uyandıran.

Rus tarzı kulübe

Rus tarzı kulübe

Cihazının kuralları aşağıdaki gibidir:
 • malzemeler. Ağacı. Sadece kirlilik içermeyen ahşap.Hepsinden iyisi, hafifse, ham kütüklere benzer.
 • İnşaat şekli. Çivinin olmadığı duvarlar, çatı, katlanmış üçgen. Hem kapalı hem de açık olabilir, hepsi tamamen fanteziye dayanır.
 • Geometrik şekil. İstisnai olarak dikdörtgen, aksi takdirde görünmeyecek.
 • renk. Ya bir ağaç, ya da çeşitli parlak.
 • Mobilya ve dekorasyon. Mobilya da çoğunlukla ahşap. Masa, banklar, gerekli şeyleri saklamak için bir sandık koyabilirsiniz. Aksesuarlardan - yer halısı (kendiniz bağlamış gibi görünmelisiniz), halk el sanatlarının tarzında boyanmış yemekler. Masaya semaver, gerçek ya da elektrikli koyabilirsiniz. Ve bir Rus soba semblance yapabilirsiniz - aslında bir mangal, ama güzel.

Açık veya kapalı olabilir

Açık veya kapalı olabilir

Ukrayna tarzı benzer görünüyor, ama çardak biraz daha düşük olmalı, çatısı tahtadan değil sazdan ya da samandan oluşmalıdır. Ayrıca, Ukrayna tarzındaki geleneksel el sanatları farklıdır - örneğin normal Gzhel gibi.

Kurulu
Rus veya Ukrayna tarzında "Hut" çocuk oyunları için harika bir yer olacaktır.
menüye dön ↑

Modern tarzlar

Yüksek teknolojiye sahip arbours ve minimalizm - bu, modernin en ünlüsüdür.

Minimalizm tarzında, ekstra bir şey olmadığı zaman

Minimalizm tarzında, ekstra bir şey olmadığı zaman

Minimalizm aşağıdakileri gerektirir:
 • malzemeler. Doğal veya yapay - hepsi aynı, yapacak ve plastik.
 • İnşaat şekli. Açık ya da yarı açık, minimum sayıda eleman ile.
 • Geometrik şekil. Kare veya dikdörtgen. Çatı duvarlar yerine, en basit sütunlar.
 • renk. Açık beyaz, sütlü, gümüş.
 • Mobilya ve dekorasyon. En azından. Masa, birkaç sandalye. Duvarlarda canlı sarmaşık. Ivır zıvır yok, küçük şeyler, resimlerinHalılar. Ne kadar az şey olursa o kadar iyi.

Ivır zıvır ve küçük şeyler yok

Ivır zıvır ve küçük şeyler yok

Yüksek teknoloji biraz daha zorlu:
 • malzemeler. Hepsinden iyisi - cam ve metal. Taş ile desteklenebilir. Ancak ileri teknoloji ağacı hiçbir şekilde durmuyor.
 • İnşaat şekli. Ya açık, sonra da yapısal elemanlar en az dikkat çekmelidir. Ya kapalı, sonra da çardak cam kenarlı metal bir küp gibi görünmelidir.
 • Geometrik şekil. Çatı en az açılı, yani dört düz.
 • renk. Beyaz, siyah, gümüş. Parlak gölgeler yalnızca nadir görülen yamalar olarak.
 • Mobilya ve dekorasyon. Deri, plastik ve metalden mobilya. Klasik kombinasyon - masa ve kanepe. Aksesuar olarak - aydınlatma. İsteğe bağlı olarak rengini değiştirebileceğiniz bir LED şerit ile süsleyin.

Hi-tech - çardakınızı daha parlak ve daha güzel hale getirecek stil

Hi-tech - çardakınızı daha parlak ve daha güzel hale getirecek stil

Tabii ki, bu bir çardak tasarlayabilirsiniz tüm stilleri değil. Daha var ülke müziği, İtalyan, Provence, modern ve diğerleri. Ancak kısa bir özet bile size bir fikir verebilir.

Kurulu
Arbor her şeyle şık bir şekilde birleştirilmelidir. Yani, tekno tarzında ultra modern bir evin varsa, klasik ahşap çardak yanında garip görünecektir.
menüye dön ↑

VİDEO: Rahatlamak için güzel çardaklar

Bahçedeki pergolalar

Kullanım seçenekleri

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.6 Toplam puan
Bahçeniz için güzel çardaklar

Bir gazebo bahçe yapmak iyi bir fikirdir. Çocuklar içinde oynayabilir, zamanınızı içinde geçirebilirsiniz. Bütçeniz ne kadar büyük olursa olsun, dört direkli basit bir yapı ve bir çatı bile uzun yıllar boyunca harika görünecek şekilde tasarlanabilir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Güzellik. Arbor herhangi bir bahçeyi süsleyebilir.
 • Pratiklik.İçinde vakit geçirmek sadece temiz havaya göre çok daha uygundur. Yağmur yağsa bile, evi terk etmeniz gerekmez.
 • Yaratıcı uygulama Bir proje ile gelip uygulayın - işçilerin yardımıyla bile - bu ilginç, bu yeni bir deneyim, hoş anılar.
eksileri
 • Harcama. Plastik bir gazebo bile size bir miktar paraya mal olur - ve bahçede bir kitapla oturup, para harcamaktan başka bir şey yapmadan yaşamak daha kolay olabilir.
 • Zaman. Bir çardak yapmak için zaman harcamak zorunda. Bir proje ile gel (ya da bir tasarımcıdan sipariş ver), malzeme satın al, işçi bul ... Tüm boş zamanlarını yiyen aktif bir işin varsa, en az birkaç saat bulmak zor olabilir.
 • Tarzla ilgili zorluklar. Tasarımın iyi görünmesi için evin geri kalanı ve bahçenin rengini, malzemesini ve stilini denemek zorundasınız.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn