Tığ işi peçeteler: Yeni başlayanlar için 130+ Basit ve Güzel Desenler Resimleri. Hızlı ve güzel bir şekilde örmeyi öğrenmek

Tığ işi peçeteler

Tığ işi peçeteler

Bu makalede, alışılmadık derecede çekici kroşe peçetelerin nakış desenlerinin montajı ile ilgilenen herkese tavsiye ediyorum ve onların tekniklerini de anlatıyorum. Dokuma peçeteler için, belirli becerilere sahip olmanız ve örgü iğnelerinin kullanımında gerçekten profesyonel olmanız gerekir. Bu, becerinizin bir göstergesi olan nihai ürünün ve zarafetin zerafetini içerir ve örgü tekniğini öğrenmek basittir.

Bu makalenin içeriği:

Önemli

Örgü peçeteler alışılmadık derecede hafiftir ve görünümleri uçuş ve havadarlığın kişileşmesinden kaynaklanan kar taneleri andırır. Çeşitli avantajlar nedeniyle yoğun kullanım:

 • iç tasarımı mükemmel bir şekilde dekore eder ve tamamlar;
 • Koşulsuzca bir rahatlık ve aile ortamı hissi var;
 • Bu, tezgahlar için güzel bir örtü veya dekorasyon yapmayı mümkün kılan çeşitli bileşenlerin örülmesi nedeniyle faaliyetlerini genişletmek için mükemmel bir üstür.

Tığ örgüsü peçeteler, konfor ve sıcaklığın daima mevcut olacağı bir kurum için önemli bir öğedir. Bu tür dernekler, cr-m ve örme iğnesi peçeteleriyle örme eğitimini kabul eden herkes tarafından yapılmalıdır.

Konfor ve sıcaklık için kroşe peçeteler

Konfor ve sıcaklık için kroşe peçeteler

Gelecekte, bu argümanlara uygun olarak, modern ve çağdaş bir şekilde, en olağanüstü yöntemleri kullanarak benzer süslemeler yaratabilecek, ayrıca bir formdan diğerine, çizimleriyle sıradışı konfigürasyonlara ve en ayrıntılı desen öğeleri oluşturabilecekler. Bu, yalnızca sert yön minyatürleri ve mevcut iplikleri dokuma yeteneği durumunda yapılabilir..

Tecrübeli dikişsiz kadın peçeteler üzerinde uzun süre çalışsa da, diğer kullanıcılar da bu beceriyi aynı şekilde öğrenebilecekler. Örgü desenleri kesinlikle herkesi cezbedecek ve ürün her zaman düzenli müşteriler için talep görecektir.

Örme peçetelerin sadece uzun süreli anılar için harika süslemeler olmadığını unutmayın.
Rahat dekor

Rahat dekor

2 örgü metodu:

İlk cr-m örgüsünde, ilk etapta doğrudan bir hareket vardır ve herhangi bir siparişi tamamlamak ve kanopiler yapmak için bir dönüşle tam tersi olur. Aynı zamanda, ipliği herhangi bir siparişin sonunda sabitleyerek alanlar oluşturulmaz. Bir ürünün dairesel bir örgüsünde ya da dikişsiz tübüler bir şekilde bağlanırlar.

Tığ işi - zor iş

Tığ işi - zor iş

Örgü yaparken, iplik sol taraftaki işaret parmağı tarafından yönlendirilir. Kanca, sol ve iri parmaklarla tutulur. İplik bir kancaya istiflenir, bağımsız bir halka halinde gerilir ve bunun vasıtasıyla gerilir.

Örme cr-m'deki başlıca hangarlar:

 • ağırlıksız;
 • Yarı kolon;
 • nakida yokluğunda sütun veya onlarla sütunlar.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Peçete çeşitleri

menüye dön ↑

Tablo için güzel ve basit peçete cr-m

Şaşırtıcı bir şekilde, bu ürün acemi profesyoneller yetiştirmek için iyi bir platform olacak ve aynı zamanda profesyoneller için bir kaide olacak. Sürecin kendisinde, zanaatkarın bu şekilde öğrenilmesi ve el ele geçirilmiş başyapıtların yaratılması mümkün olacaktır. Örneğin, yeni başlayanlar için, çok büyük bezler, eğitimlerinin amacına uygun olmayacaktır.

Bu ürünün örülmesine duyulan ilginin birçok deneyimsiz kullanıcıyı cezbetmeyi mümkün kıldığını varsayalım. Ayrıca, ilk peçetesini yapmak isteyenler, ilgi alanlarını da ürünün farklı bir konfigürasyona sahip olduğu gerçeğine odaklamalıdır. Burada, geleneksel bütün peçetelerin kenarlarında dantelli dantellere dikkat edilmesi mümkündür.

Yeni başlayanlar için seçenek

Yeni başlayanlar için seçenek

menüye dön ↑

Çiçek desenleri ile dantel

Örme becerisi, çeşitli basit peçetelerde çeşitli tutuşların kullanılması gerçeğiyle de geliştirilmiştir:

 • Yarı sütun;
 • ışık döngüler;
 • burunlu pabuçlar.

Bütün bunlar, faaliyetin kendisinde iyi bir deneyim edinmenize yardımcı olur. Örneğin, bu tür desenler açık kumaş peçeteyi süslemek için kullanılır.

Çiçek desenleri ile dantel

Çiçek desenleri ile dantel

menüye dön ↑

Peçeteler

Zarif kare peçeteyi oldukça anlamlı hale getirebilir tezgah örtmek için tablonun. Buradaki karelerin üstünlüğü tartışılmazdır, onları gruplamak ve sonuçta onları büyük bir temelde birleştirmek mümkündür.

Örme masa örtüsü

Örme masa örtüsü

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Ayrıntılı grafikler ve yeni başlayanlar kılavuzu

Bu hafif ürünlerin cr-m'lerini örmek için alternatifler araştırmasına başlayalım, asıl kalite konuttaki konforun korunmasıdır ve faaliyet planları ve ayrıntılı faaliyet göstergeleri görevimizi önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

Hemen, aceminin zor tekniklerden korkması gerekmediğini vurgulamak gerekir.

Dokuma peçeteler cr-m yeni başlayanlar kesinlikle açık. Daha hızlı öğrenmek için, temellerin amacı için bir dizi basit örgü alternatifi seçmeniz gerekir. Her zamanki örgü örüntüleriyle başlayalım, o zaman en zoruna gidebilirsin, ama daha az etkileyici değil.

Örme peçete deseni

Örme peçete deseni

Tabanın amacı için, elbette, daha fazla örmenin yapılacağı bir süsleme seçmek gereklidir. Elbette, ilk başta çok zor görünmelerine rağmen, çok zor formlar seçmek gerekli değildir. Birdenbire bir şeyler başarısız olursa, çabucak ilginizi kaybedecek ve ilk aşamada dokumayı bırakacaksınız. Bu nedenle, ellerin hala eğitilmesi gerekir ve bu nedenle temel bir örgü şeması seçilmesi gerekir.

Başlamadan önce

Peçeteyi dokunacağınız kancanın kalınlığı, tercih edilen ipliklerin kalınlığına bağlıdır. Kanca ne kadar hassas olursa, kullanılan iplik o kadar yumuşak olmalıdır.

Kurulu
Örgü peçeteleri başlatarak, şema ne olursa olsun, ilk dairenin aynı iplikten tek bir desende oluşacağını unutmamalısınız.

Bu nedenle, birkaç ışık kanopisini birleştirmek gerekir. Genellikle sayıları, aspirasyonunuza ve seçilen desene bağlı olarak değişir.Peçetenin süsü çok hoş ve hafif olduğunda, yaklaşık 8 ışık kanopisi örün. Görüntünün yüksek oranda sıkıştırılması durumunda, 5 kanopiden boşluk açılması yeterli olacaktır.

Sonra ana ve son döngü sütunda birleştirmeniz gerekir. Bunu gerçekleştirmek için destek yarı sütunların varlığı gereklidir. Aşağıdaki serideki destekleriyle, sistemin tabanı ucu ve peçetenin birleştirilmesi gereken tüm bileşenleri ile birleştirilir.

Her şeyi adım adım ve yavaşça yapıyoruz:
 • 1. sırayı ekler. İçinde üç ışık döngüsünün sırasını gözlemliyoruz. Sonra basit bir kanopilerden yapmak daha iyidir, halka üzerinde tek bir halka olmadan sütunlara sarılması gerekir.
 • İkinci örgü sırasına git. 5 tane kanopi bağlarız. O zaman n-ohm değerinde 2 sütun aralığına ihtiyacınız var, bunu daha önce yaptığımız yarım sütundan yapıyoruz. Sonra n-ohm'lu bir sütun yapıştırırız, sonra 2 ışık döngüsünden geçiririz.

Öngörülen tentelerin sayısını ördüğümüzde, seçilen peçetenin düzenine geçiyoruz. Ancak, kesinlikle tüm programlarda şifre çözme veya programın kaynağının bildirdiği gerçeği ile ilgili sorunlar olabilir. Bu nedenle, daha sonra öğreneceğiniz göreceli dışkıları çözmeniz gerekecektir.

menüye dön ↑

basit

Nerede hızlıca alışmanıza ve en zor ve heyecan verici şemalara geçmenize yardımcı olacak ipliklerin ustaca dokuma ilmekleri anlamına gelen cr-m peçetelerini örmeye nereden ihtiyacınız var?

Hazırlık: Başlangıç ​​için, optimum ton 50 g 160 m'lik bir iplik ve bir kanca 2 gerekir.

düşünce: Aşağıdaki kısaltmalar metinde önemlidir: StbN nakida yokluğunda bir sütun, StbSN çift kroşe, SST kenetleme kolonu, VP ağırlıksız bir kulak, StbSN yarı çift kroşedir. Ön hazırlıktan sonra örmeye devam edebilirsiniz.

Basit örgü

Basit örgü

Tablo için güzel ve basit peçete cr-m
Basit şema:

8P'li bir zincir topluyoruz, bunu bir elebaşı olarak birleştiriyoruz ve aşağıdaki gibi gerçekleştiriyoruz.

Bakış
 • Birkaçını yaparız: 1 VP, 16 StbN, SST. İlk olarak, örgü direkleri uygun miktarda değiştirilir: VP, 1P StbSN, 5 VP x 8.
 • 5 VP ile kemerin yanında çeşitli dokumalar üretiyoruz. SST, 5 StbSN, 2 VP x 8, SST; 4 Geçmiş sistemin sonraki 5 parçasını topluyoruz ve ekliyoruz: 2 StbSN, 3 StbSN, 2 StbSN, 2 VP x 8, SST;
 • 2. ve 6. sütunu atladık, 5 StbSN, 3 VP, yaklaşık 2 VP - 1 StbSN, 2 VP, 1 StbSN x 8 SST. Yayının yakınında, VP istisnası olmayan herkese, 1 StbSN, 2 VP, 1 StbSN, 3 VP SST;
 • SST'yi kemerin yanına takmaya başlıyoruz ve 1 StbSN, 3 VP, 1 StbSN, 3 VP ekliyoruz, 1 kemeri kaybediyoruz ve dokumayı tekrarlıyoruz. Birkaç 1 VP, 1 ПStbSN ile bitiyoruz. Ardından, kemerin yanında birkaç StbN ve bir sonraki SST'nin yanında 5 StbSN yapın. İpliği kestik ve düzeltmeyi unutma.

menüye dön ↑

İplik "Güneşli Dantel"

Vazoların altındaki bu peçete. Kalibresi 12,5 cm'dir Bu peçeteyi örmek için Zhonkil ipliğine 100g 395 m merserize kumaşa ve 2 kancasına ihtiyacımız vardır.

Güneşli dantel

Güneşli dantel

düşünce: SSN - ST-IC, bir nakida, VP - ağırlıksız kulak, SP - montaj kulağı, Picot - 3 VP, kombine, nakida yokluğunda SBN - kolon.

Bakış
 • 3 VP alanında, üçüncü VP'ye 15 SSN bağlarız. 2 5 VP, 1SSN, SSN sistemine (PR), 2 VP, 3. VP'ye birleştirilir. 3 1SP ila 4. VP, 3 VP ve 3SSN, PR arkasına tek bir uç ile tutturulur, PR arkına 4 VP, 4-SSN uçları, 4 VP, VP üçüncü içine birleştirilir;
 • 1 VP, tek bir tepede 1SBN, son sistemin kemerinde 5SSN, tek bir tepe noktasında 1SBN, SBN ile birleşir; 5. 3 VP, 3 VP, son sıranın 3. SSN'sinde 1SBN, 3 VP, son sıranın SBN'sinde 1SSN, 3. VP'yi oluşturur; 6 2SP 4-5 VP, 1SBN ark, 5 VP, SBN ile birleşir; 7 4SP, 1SBN arkı, 5 VP, SBN ile birleşir; 8 4SP, kemer içinde 1SBN, 3 VP, 2SSN, pim ve kemer içinde 2SSN, 3 VP, SBN ile birleşir.

menüye dön ↑

oval

Bu tür peçeteler eski evler gibi her zaman rahat ve sıcak. Gündelik yaşamın başlarında, soyağacından bugüne kadar geçen yuvarlak bir figürün birkaç peçetesi vardı. Şimdi benzer ev yapımı peçetelerin nasıl örüleceğini öğrenme zamanı.

Oval seçenek

Oval seçenek

Diyagramları ve bir göstergeye sahip yuvarlak bir cr-m peçetesi, şüphesiz nostalji ile hediyenizi takdir edecek sevdiklerinize harika bir hediye yaratmanıza ve sunmanıza yardımcı olacaktır.

Peçetemizin büyüklüğü 24 cm.dir. Dokumayı organize etmek için 50 g 208 m ebatlarında bir Hebesh kar beyazı ipliğine ve 1.5 kancasına ihtiyacınız vardır.

Daha standart oval versiyon

Daha standart oval versiyon

Çiçek desenleri ile dantel

Zinciri 8 VP ile genişletmek ve halkada 1 SST ile kapatmak için.Daha sonra halka hatlarını sıkın ve uç sıralarda kendi aralarında 4 soketi birleştirin. Çıkışların yanına dairesel çizgilerle bir ok dizisi ekleyin.

Figürlü peçete

Figürlü peçete

Örme kıvırcık peçetenin geleneksel yolu:
Bakış
 • Bu ürünü örmek için, 25 g 150 m kırmızı ve masmavi iplikten bir iplik ve 100 g 400 m kar beyazı iplikten, kanca 1,15 gerekir.
 • 45 hafif kanopi alın, ardından on halkalı bir zincir yapın ve cr-m 5 VP ve st.b / n'yi zincirin 6. halkasına takın.
 • İlk siparişin sonunda bir kenetleme kolonu bağlayın. Herhangi bir arochka'da n-evet yokluğunda bir sütun, bir yarım sütun, bir n-inci ile 3 sütun, bir yarım-k ve yine bir nakida yokluğunda bir sütun vardır. Bu bileşenlerle karıştırıldığında, pester 2 VP. Dış tarafı bağlayarak, üst lobu döndürmek için durmadan, 8 VP ile bir halka bağlayın.
 • SP binasının sonunda, 1. dereceden VP'de 4 VP ve 3 vakalı bir sütun kullanın. Sonuç, bir rakam halkası olmalıdır. 3 üncü sırada 5 veya 6 VP ile kemer örüyoruz.
 • Ardından 2 bina kemeri ve 3 VP'li bir ızgara yapıyoruz. 5 6. satırda, 5 VP'li zincirleri ve önceki sistemin kemerlerinin ortasındaki nakida yokluğunda kolonları değiştirin. 6 VP'lerini bölerek, herhangi bir kemerde 5 sütunu na-inci ile sabitleyin.
 • VP ile 4 bina kemeri örüyoruz. N-inci, bozuk VP ile birkaç istasyon daha toplayın. 7 VP'ye göre 3 sistem oluşturuyoruz. Kırmızı iplikle örmeye başlıyorum. Şemada, bu sistemin temelinin rolü kırmızı bir üçgenle işaretlenmiştir. Arkı 7 VP, ardından Art. B / n ile takın ve döndürün.
 • Karşıdaki tarafta bu arochka'ya 14 st.b / n bağlarız. Tekrar burgu. 3 VP, 2 VP, Art. 1-7. Adımları bir kez daha tekrarlayın ve desene göre dokumayı durdurmayın.

3 VP yerine bir sonraki bileşeni bağlamaya başlarsanız, 3 montaj sütununu örün, sarın ve peçeteyi şemaya göre örmeyi bırakmayın. Bu ürünü bitirdikten sonra, 4 VP SPlot ve sütunu bağlayın.

Şimdi masmavi ipliğe bağla. VP c-ews sayısını arttırın. Aşırı sırada, 3 VP, n. İnci ve 3 tek sütunlu 3 sütun, 5 VP, 3 VP olan bir pim oluşuyor.

menüye dön ↑

yuvarlak

Bu, bir kanca yardımıyla üretilen kesinlikle tüm olası peçeteler arasında en bilinen türdür. Desenlerin ve süs eşyalarının çeşitliliği hem yeni başlayanları hem de deneyimli çalışanları şaşırtıyor. Birkaç alternatif ve örgü tekniğini analiz edelim. Yaklaşan dışbükey peçetenin kalibresi 20 cm.dir. Yüzde yüz merserizasyon kumaşından 100 g 395 m, kanca No2'den iplik hazırlarız.

En ünlü ürün tipi

En ünlü ürün tipi

düşünce: SP - montaj deliği, VP - ağırlıksız deliği, SSN - tek başlıklı sütun, nakida yokluğunda SBN - sütun, PR - birkaç önceki, A - en yüksek seviye, yani. 2 CH birlikte örgü, ana VP'de Pico - 4 VP ve 1SBN.

Peçeteler

Toplam 8 VP olmalıdır. 1 nci VP, 1SSN, 2 VP, 2. hat dahil olmak üzere 3. VP'de birleştirilmiştir ve 3 VP'ye bağlarız. Sistemin temeline 1SSN PR'de 2SSN, 3 VP ve 3SSN ekliyoruz, 3. VP'de birleştiriyoruz. SSN PR, 2 VP, 5CHN'den 2SSN yapıyoruz ve bunları en son SSN ve 1SSN'de birleştiriyoruz, her şeyi 3. VP'de birleştiriyoruz:

Parlak peçete masa örtüsü

Parlak peçete masa örtüsü

Bakış
 • Şemaya göre yapılan birkaç 6SSN: son SSN PR'de SSN'den 2SSN ve yarıya 1SSN'de 4 VP, 7SSN ile bağlanıyoruz. Ayrıca, 3. satırda olduğu gibi: 1SSN'nin ortasındaki herhangi bir bağımsız SSN'ye ekleyin, üç VP ile bağlantı kurun.
 • Önceki adım 4'te belirtilen şemaya göre yapılan 8SSN'yi 5 VP ve 9SSN ile bağlarız, 3. VP 6 10SSN, 6 VP, 11SSN'ye hacmi 3 VP + 1SP'ye bağlarız. Son olarak, 8SSN, 1SSN PR, 8 VP, 9SSN'yi bağımsız yapar, iki kenardan 1SSN'yi kurtarır veya paralelkenarlar oluşturur, 3. VP + 1SP 8 6SSN, 13 VP, 7SSM'ye 3rd VP + 1SP'de katılır.
 • 1SBN'den 6SSN, 6 VP ve 6 VP yapıyoruz. Kemerin ortasına 1SBN, 6 VP, 5SSN ekleriz, onları 3 VP + 1SP 10 2SSN, 6VP örgüsünde küçük bir kemer halinde birleştiririz. 3. VP + 1SP 11 1SSN'de 6SNB, 6VP ve 3SSN. 7VP'den, şemaya göre yapılan 4e SBN PR'ye geçiyoruz: 2SSN, A, 3VP, 7VP, 2SSN ile, 3. VP ile tamamlıyoruz.
 • 4VP, 3VP'den pim, VP PR ile kemerleri destekliyoruz - bunlar А, 2VP, ızgara, 2VP, 2SSN ve А, 3VP, pin, 4VP, 1SSN ile 2SSN, onları 3. VP'ye örüyorlar.

Peçete "Hassasiyet"

En zor dışbükey peçete türü, ancak nihai sonuç kesinlikle çok ilginç olacak. Çapı kesilmiş dekorasyon 36 cm olacak, mavi tonda 50 g 220 m iplik ve No2 kancasına ihtiyacınız olacak.

hassaslık

hassaslık

StbSN şemasının kısaltması - çift kroşe kolonu, VP - ağırlıksız kulak, Pet - kulak. Örgülü olması gereken 8 VP oluşumu ile dokumacılığa başlıyoruz.
Bakış
 • Her biri bir sonraki satır 3 VP ile başlıyor, ki biz 1 StbSN'yi değiştiriyoruz. Herhangi biriyle bir sütunla bitiyoruz. 1 2 StbSN, 2 VP tekrar 8 kez
 • Son bina VP'sinin herhangi bir StbSN'sinde uçarız 2 StbSN, 2 VP - 8 kez 3 1 evcil hayvanda 2StbSN, 1StbSN sonraki 2 döngüye gideriz, 1 evcil hayvanda 2StbSN, 2 VP, yapı 4'ün sonuna kadar tekrarlayın. 2StbSNv 1 pet, 2 VP, sistemin sonuna kadar.
 • 1 evcil hayvanda 2StbSN, 1StbSN bir sonraki 6 kanopiye, 1 evcil hayvanda 2StbSN, 2 VP'ye bağlanıyoruz, sistemin sonuna kadar 6 evcil hayvanda 2StbSN, 1 evcil hayvanda 1StbSN, sonraki 8 kanopide 2StbSN, 1 evcil hayvanda 2StbSN, 2 VP, tekrarlıyorum. Mad.
 • 2StbSNv 1 evcil hayvan, sonraki 10 kanopide 1StbSN, 2StbSNv 1 evcil hayvan, yaklaşık 2 VP. Mad.

menüye dön ↑

kare

Çok iyi bilinen bir kroşe peçete modeli olmasa da büyüleyicidir. Bu nedenle güzelliği ve yaratılışın zor süreci ile dikkat çekiyor. Bir dizi örgü alternatifini aşağıdaki şemalara göre test edebilirsiniz. Hazırlıkta, kumaştan ve diğer malzemelerden kar beyazı tonundan bir iplik 50 g 160 m, cr-k No2 içinde olacaktır.

Kare modeli

Kare modeli

düşünce: SSN çift kapaklıdır, SBN nakida yokluğunda bir kolondur, VP ağırlıksız bir kulaktır, SZN 3 n-s'li bir kolondur, SP montaj kulağıdır. Bir sonraki örgü portalında 3 VP'nin 1 SSN'de değiştirildiğini unutmayın. İşi resimlerdeki ekrana göre yapın, ancak tüm faktörlerin net olması için şemaya bakmayı unutmayın.

Kayar bir ilmekle örmeye başlıyoruz ve 3 VP, 1 SSN, 5 VP, 2 SSN halkasını tek bir üst küme, 5 VP ile tutturuyoruz. Hepsi 6 kez daha tekrarlandı. Sistemin sonunda, 5 VP yerine, orijinal kümeye 2 VP ve 1 SSN yapıştırıyoruz. 5 VP ile sonraki kemerin yanında 5 VP 2 6 VP, SBN ile 8 kemer ortaya çıktı. Sistemin sonuna kadar bu adımı tekrarlayın. Aynı 1 SSN + 4 ВVP'den tek bir sütunda СН 3 7 VP ile 3 VP ve 1 SSN ile bitiyoruz. Ana kemerde 6 SSN, 4 VP, 1 SSN ile bir sonrakine 4 VP yapıyoruz. Üçüncü VP'de tekrarlama ve tamamlama.
Her şema dikkat ve konsantrasyon gerektirir.
Kolay, kare seçenek

Kolay, kare seçenek

Bakış
 • Aynı 1 SSN + 1 VP'nin 4 VP'si, 1 SSN bir döngü + 4 VP'ye bağlanır. 3. sistemin her bir SSN'sinde sütunlarla birlikte 1 SSN ve 1 VP ekleriz, şemaya göre 4 VP, 1 SSN, 1 VP, 1 SSN, 3. siparişteki CH sütununda, 4 VP ile birleştirilir. 3. siparişten herhangi bir SSN'sine 1 SSN ve 1 VP sütun, 4 VP bağlarız. Oh önce her şeyi tekrarlayın. Mad. Üçüncü başkan yardımcısında birkaç sendika ile son buluruz.
 • Daha sonraki sırada 1 SSN + 1 VP olarak 4 VP ekledik. 1 SSN, VP 4. sırasına bağlanır. 1 VP ve 1 SSN, nm'li bir sütunda oluşur. 4 VP, 1 SBN, 4. sistemin ana VP'sinin yanında bırakılır, 4 VP, 1 SBN - VP ve böylece 3 kez daha, 4 VP. Yapıyı bitirip 3. VP'ye bağlanıyoruz.
 • 4 VP, 1 SSN + 1 VP yapar. Ana VP'nin yanında 1 SSN, 1 VP bırakılmıştır. CH sütununda 1 SSN, 1 VP, VP yakınında 1 SSN, 1 VP, CH sütununda 1 SSN, 4VP, 1 SBN ve 2 kez daha, 4 VP'den oluşan ana ağ için 1 SBN. Sistemin tamamlandığını tekrarlayın.
 • 3 VP olarak 1 SSN, 1 VP, 1 SSN 7 daha ekliyoruz. 4 VP, 1 SBN bunu kemer içerisinde yapacak. 4 VP, 1 SBN, arka arkaya 2 kez 4 VP'lik bir kemer bırakacağız. Yapıyı bitir.
 • 1 SSN gibi 3 VP dokuma. 2 VP, 1 SSN 7 kez daha. 4 VP, ana kemer 1 SBN, 4 VP, kemer yakınındaki 1 SBN, 4 VP. Yapıyı tekrarlayın ve 3. VP 9 3 VP ile birleştirin. 1 SSN ve 3 VP, 1 SSN 7 daha oluştururuz. 4 VP, 1. arochka'da 1 SBN ve 4 VP. Dokumayı bitiriyoruz.
 • 5 VP 1 SZN gibi dokuma. 1 VP, 1 SSN, SN sütununa bağlanır. 1 VP, kemerin etrafında 2 SSN ve 1 VP 7 kez daha. 1 SSN, 1 VP, tek uçlu 2 C3H. Sistemin sonuna kadar tekrarlayın. 1 С3Н'i tamamlıyoruz ve 5 VP 11'e bağlanıyoruz. Herhangi bir sütuna yerleştirip onuncu sıranın SN'sine bağlarız. 4 VP 1 SSN + 1 VP, 1 SSN, 3 VP ve 1 VP ızgara olarak katılıyoruz. Sona kadar tekrarlayın ve birleşmeyi 3. VP'de tamamlayın. Diş kesilir ve sabitlenir.

menüye dön ↑

tatil

Dantel çapı 23 ila 20 cm olacak ve biraz da çemberleme olacak. Böyle bir çiftleşmeye fileto dokuma denir. Sarımsı bir iplik 36 g 150m malzeme ve kumaş hazırlayın, kanca No2, künt iğne.

Şenlikli güzellik

Şenlikli güzellik

Ayrıntılı açıklama:

Düzene göre, 23 hücre alıyoruz. 1 zincir için gerekli VP sayısını düşünmek için, 3'te 23 arttırılmalı ve daha sonra rotasyon amacıyla 3 VP daha eklenmelidir. Toplamda, 72 ilmek olmalı ve yapıları olan elemanlarla dolu bir peçetenin ağ içinden 2 SSN ve yararsız bir 2 VP olduğunu hatırlıyoruz. Daireler bile sol tarafta, sağda ve eşlenmemiş olanlar sağ tarafta sola doğru okunur.
Orijinal desen

Orijinal desen

4VP zincirleri ile başlıyoruz, bu yüzden 1. eleman dolu görünüyor. Elementlerden biri işe yaramazsa, 2 VP daha eklemeniz ve bunları 8. VP'ye eklemeniz gerekir. SSN'yi, sistemin sonuna yakın olan zincirin herhangi bir halkasına bağlarız. Sonuç, 1 SSN'nin yerine geçen üç kanopiyi hesaba katarak 70 SSN'dir.

Önce 3 VP, sonra 2 SSN ve bir tane daha 1 SSN, 2 VP ile başlıyoruz, üssünde 2 tane özlüyoruz ve 1 SSN ve tekrar 2 VP olarak üçüncü SSN'ye özlüyoruz. Böylece son ağa, şemaya göre örüyoruz, yani. Sistemin sonunda 4 SSN olmalıdır. SSN'yi 3 döngüyle tamamlıyoruz ve arttırıyoruz. Toplamda, sistemde 23 tanesi olacak ve bunlardan 2'si eteklerinde tamamlandı.

kar taneciği

kar taneciği

Tüm döngüler dikkate alınır, gerekirse kendinizi ayrı ayrı işaretleyebilirsiniz.

Bu eşlenmemiş bir yapı. Şemaya göre sağdan sola dokumaya başlıyoruz. 1 madde doludur, sonra 8 serbest hücre, 5 dolgun olan ve 16 SSN, 8 serbest kalan, 1 dolgun çıktı. Dolu hücreler bir ışık kanopisi kemerine bağlanır. 4 1 madde 4 SSN8, 6 ücretsiz, 2 dolu 7 SSN, 5 ücretsiz, iki tam 7 SSN, 6 ücretsiz, 1 dolu 4 SSN doludur.

Dantel soldan sağa doğru başlar. Eğer ağdaki boşluklar çok büyükse, ilmeklerin kırılabilir olduğu ve kancayı küçük olana çevirmek gerektiği anlamına gelir, o zaman dokuma en yoğun olacaktır.

Ajur şeması

Ajur şeması

Ardından, aşağıdaki dokuma desenine geçin:

1 adet dolgulu 4 adet SSN, 1 adet basit, 1 adet tam 4 SSN, 2 adet lümenli, 4 adet 13 adet SSN, 2 adet boş, 2 adet tam 7 SSN, 1 adet boş, 4 adet 13 adet SSN, 2 adet boş, 1 adet tam 4 SSN, 1 adet boş , 1 adet 4 SSN doldurdu. Diyagram sol tarafta sağda okunur.

Satırdaki SSN birimini kaçırmamak için, dokumanı kontrol etmeniz, doldurulmuş hücrelerin sayısını birer birer sayma, sonra bunları 3 ile çarpmanız ve 1 eklemeniz gerekir. boş: 10 hücre 3 SSN + 1SSN = 34 SSN. Buna paralel olarak, 10 tam hücre aynıdır ve 34. SSN'ye eşittir.

Masanı dekore edecek

Masanı dekore edecek

Aşağıdaki 28 desene göre örmeye başladık.

Ürün, örme görüntünün çerçevesi olarak kabul edilen ilk ve son ek olarak, yalnızca rüzgarlı örgü. Şemaya göre çekici bir çemberleme yapıyoruz, bu şekilde taban bitmiş bir yüzeye sahip çekici bir peçeteye yeniden doğacak. Dantelleri yüzümüze çeviriyoruz ve aşırı ağırlığı arttırmadan, anında 1 SSN'yi tabanın 4. halkasına bağlıyoruz.

1. SSN'yi bağladıktan sonra, 3 ışık kanopisinden oluşan bir ızgara örüyoruz, ana ışık halkasına bir direk ile sabitliyoruz. Sonra tekrar 1 SSN'yi şebekenin ilk tabanına aktarıyoruz. Benzer şekilde, ilk ve 5 pinten birinde 6 SSN yapmayı başarmalısınız. Şimdi dördüncü düzeneği mount st ile tekrar güçlendirdik ve 4 döngüde bir pim ile 6 SSN ördük.

Yeni başlayanlar için

Yeni başlayanlar için

Ön loblar sahneyi 2 çizgi ve bir yan ilmek ile sabitler. P-ku'yu sıkılaştırır ve iğnenin desteğiyle ipliği dokumaya aptalca bir sonla sokarız. Zaten yıkandıktan sonra, halkalar ütülendikten sonra bile tamamen düşeceklerdir.
Son aşama

Peçete hazır olduktan sonra, iyice buğulaması ve nişastası olması gerekir. Kullanıcılar hala örme bir peçeteye nişasta koymayı bilmiyorlar ve aşağıdaki kılavuz yardımcı olacaktır. Talimatları okuduktan sonra, tüm metotların modası geçmiş ve önemsiz hale geldiği sonucuna varabiliriz. Öncelikle nişastadan tutkal yapmanız gerekir, ancak saf nişasta bulunmamasından dolayı oldukça sorunlu olduğu ortaya çıkar.

Notta
Peçeteyi, yapısında sarılık sağlamayan nişasta parçacıkları içeren duvar kağıdı tutkalı içine batırmak çok daha kolay ve daha hızlıdır. Kuruduktan sonra, peçete beyazlaşır ve fazla yapıştırıcı anında kaybolur, görünümü basit bir şekilde kusursuz hale gelir.

Zayıf bir bileşik yerleştirin, suyla seyreltin ve bir peçeteyi içine batırın, sonra kurumasını bekleyin. Ondan sonra, kendinizin mükemmel bir örnek olduğunu fark edeceksiniz ki, üniforma, lekeleri ve bükülmeler olmadan, sunulabilir.

Parlak, oval model

Parlak, oval model

Duvar kağıdı süper karışımı sadece karıştırın, ancak fazlalığı ile malları karartmaya dikkat edin, aksi takdirde lekeler olacaktır.

Sonuç olarak, örme peçetelerin muhtemelen çok şık olduğunu söylemek isterim.Son yıllarda, bu tür ajur dekorasyonuna olan talep yalnızca artmaktadır ve peçetelerin kendiniz için dokunması daha da ilginçtir. Bu, günlük yaşamda kullanımlarının büyük olasılıklarından kaynaklanmaktadır.

Muhtemelen, herkes peçetelerin küçük masalarda, komodinlerde ya da saksıların ve vazoların altında elverişli bir şekilde nasıl yerleştirildiğini bilir ve bu ürün herkese gerçek faydalar sağlar.

İşte bu ürünün sağlayabileceği faydaların bazıları:
 • İlk olarak, örme eşyaların kendine özgü bir özelliği vardır. Onlarla, bu tür giysilerle insanlarla tanışmak mümkün olduğunda her zaman kalabalığın içinde göze çarpacaksınız.
 • İkincisi, uzun ömürlü ürünlerin yıpranmaması için bir fırsat sağlayan yüksek kalite. El yapımı örgü uzmanı, herhangi bir deliğin üzerinde çalıştığında.
 • Üçüncüsü, şık görünmekle birlikte, kendi devlet bütçenizi önemli ölçüde korumak mümkündür.
 • Dördüncüsü, örme ürünler soğuk yıllarda ılık ve sıcak olduğunda, basit bir iplik kolay hissetmeyi mümkün kılar.

menüye dön ↑

VİDEO: Bizimle örgülü peçeteyi örün

kroşe

Ajur peçetesi

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (130'dan fazla fotoğraf)

9 Toplam puan
Güzel dekor kendin yap

Peçete bağlamanın bütünüyle bir bilim olduğu anlaşılıyor. Malzemeyi incelemek, döngüler yazmayı öğrenmek uzun zaman alır ve sıkıcı bir şekilde zaman alır ve ancak o zaman bir şeyler ortaya çıkar. Fakat bunun çok daha kolay olduğunu temin etmek için hızlıyız. Programlarımızla hızlı ve güzel bir şekilde yapacaksınız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • İç tasarımı mükemmel bir şekilde dekore edin ve tamamlayın.
 • Elbette bir rahatlık ve aile ortamı hissi var.
 • Bu, tezgahlar için güzel bir örtü veya dekorasyon yapmayı mümkün kılan çeşitli bileşenlerin örülmesi nedeniyle faaliyetlerini genişletmek için mükemmel bir üstür.
eksileri
 • Tamamlanma zamanı.
 • Dikkatli bakım.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn