Şenlikli sofra düzeni (280+ Fotoğraf): Teknoloji ve yemekler düzenlemek için kurallar

Orijinal masa ayarına ihtiyacınız varsa, teknoloji ve hayal gücü herhangi bir yemeği düzenlemenize yardımcı olacaktır.

İçerik:

Seçim Kriterleri

Yetkili sofra düzeni - yaklaşan bayram için hazırlığın son aşaması. Sunulan yemeklerin özgünlüğünü gölgelemenize, sanatsal zevkini vurgulamanıza ve şenlikli veya sade bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur. Aile dairesinde kahvaltı, yıldönümünde özel bir akşam yemeği ve nişan onuruna resepsiyon için servis gereklidir.

Şenlikli bir atmosfer yaratın

Şenlikli bir atmosfer yaratın

Ziyafetin nedeni, davet edilen misafir sayısını ve toplantı formatını belirleyen ana faktördür. Servis edilen yiyeceklerin, tekstillerin, tabakların ve çatal-bıçakların seçimine bağlıdır. Örneğin, Pazar günü bir aile yemeği için, doğum gününden veya evlilik yıldönümünden daha basit bir tasarım seçebilirsiniz.

Bayramın temasını oluşturuyoruz

Bayramın temasını oluşturuyoruz

Sunum seçeneklerini ararken şunları göz önünde bulundurun:

 • Günün zamanı Kahvaltıya hazırlanırken, parlak yemekler ve pamuk veya ketenden yapılmış parlak tekstiller kullanın. Asil tonlu yoğun kumaşlardan bir masa örtüsü ve peçeteler - bordo, lacivert veya altın renkli şenlikli bir akşam yemeği için uygundur.
 • Yılın mevsimi. Masayı ilkbahar veya yaz aylarında dekore etmek için hafif ve güneşli tonları ve kış veya sonbaharda daha doygun ve tonları seçin. Mevsime uygun olarak, dekorasyon için çiçek ve diğer aksesuarları toplayabilirsiniz.

Kahvaltıda beyaz tabak kullanmak daha iyidir.

Kahvaltıda beyaz tabak kullanmak daha iyidir.

Tasarımda çok yönlü beyazdır. Her gün ve festival sofralarında beyaz yemekler kullanılabilir. Beyaz bir masa örtüsü, aynı bez peçetelerle ve renkli kağıtlarla birlikte ciddiyetle görünüyor - taze ve rahat.
Beyaz açık renk

Beyaz açık renk

Tablo ayarı

Hızlı ve güzel yapmak nasıl

menüye dön ↑

Temel kurallar

Servis sırayla yapılır. Teknolojiyle uyumluluk, yaklaşan bayram için ihtiyacınız olan her şeyi hızlı ve yetkin bir şekilde yerleştirmenizi sağlar. Kullanılan ürünlerin listesi vesilesiyle, kutlama veya alım saatine göre seçilmelidir.

Öğeleri sunma, duruma göre değişir

Öğeleri sunma, duruma göre değişir

Sunum işlemi sırasında aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • Yaklaşık 20-30 cm aşağıya asması gereken masa örtüsünü yayınız, zemine uzun bezler gala yemeklerinin hazırlanmasında kullanılabilir. Bu durumda, onları ana ana üzerine yayılmış zıt bir gölgenin küçük bir masa örtüsü ile tamamlamaları daha iyidir.
 • Plakaları yerleştirin. Bunların kombinasyonu, sayı konuk sayısına, tatilin ölçeğine ve planlanan menüye göre değişir.Standart set bir porsiyon, snack bar ve tatlı tabağı içerir ve sıvı yemekler sunarken derin bir tabağa ihtiyacınız olacaktır.
Yaklaşık düzen şeması

Yaklaşık düzen şeması

 • Çatal bıçak takımını yerleştirin. Masa örtüsüne yerleştirilirler: Tabağın solunda çatal, sağında da kaşık ve bıçak vardır. Aletler içbükey tarafı yukarı koyar.
 • Bulaşıkları içecekler için koy. Daha büyük hacimli bardaklardan daha küçük parçalara kadar, plakaların hemen sağına yerleştirilir. Yemeğin miktarı ve türünün seçimi, bayramlara servis edilen içeceklerin listesinden etkilenir.
 • Peçeteleri koy. Servis nedenine bağlı olarak, kumaş veya kağıt olabilir. Özel durumlar için, peçeteleri kurdeleler, özel halkalar ile süsleyebilir veya bunları bir zarf, yay, fan veya başka şekiller şeklinde katlayabilirsiniz.
Güzel peçeteyi katlıyoruz

Güzel peçeteyi katlıyoruz

Servisin sonunda, farklı malzemeler kullanarak süsleyin. Yeni Yıl ve Noel tatili için çam, ladin, top ve mum dalları uygun bir katkı olacaktır. Evlilik yıldönümünün veya yıldönümünün şerefine bayramda, süslemek için çiçek, meyve kompozisyonları kullanın.

Taze çiçekler kullanın

Taze çiçekler kullanın

Sadece olumlu duygular sunmak için, çatal bıçak takımı, tabak-çömlek, tekstil lekesizce temiz olmalıdır. Cam veya kristalden yapılmış ürünler, nevresim ya da nemi emen kumaştan yapılmış bir peçete ya da havluyla servis yapmadan önce parlatılır.
Servisten önce cam cilalanmalıdır

Servisten önce cam cilalanmalıdır

Hizmet etmeyi öğrenme

Herkesin bilmesi gereken temel kavramlar

menüye dön ↑

Çocuk partileri için tasarım

Doğum günlerinde veya başka bir etkinlikte çocuklara hizmet etmek, özellik kurallarına sahiptir. Çocuklarını, misafirlerini neşeli, aydınlık bir tatil için düzenlemek, ciddi ve samimi bir ortam yaratmak için özen gösterin. Aynı zamanda, davet edilen çocukların güvenliğini sağlamak, ebeveynleri ile tüketim için istenmeyen ürünleri netleştirmek için gereklidir.

Aydınlık bir tatil düzenliyoruz

Aydınlık bir tatil düzenliyoruz

Kayıt bir bayram teması seçimi ile başlar. Bulaşıkların, tekstillerin, aksesuarların ve ayrıca listenin, bulaşık dekorunun renklerini tanımlar. Olayların konusunu olayın kahramanı ile birlikte ya da bağımlılıklarını göz önünde bulundurarak icat edin.

Tatil konusunda sevişiyoruz

Tatil konusunda sevişiyoruz

Popüler seçenekler şunlardır:

 • En sevdiğiniz çizgi film, film veya kitaplara göre tatil. “Cinderella”, “Little Red Riding Hood” veya modern olanlar gibi klasik eserleri seçebilirsiniz: “Cold Heart”, “Cars”, “Toy Story”, diğerleri. Masayı süslemek için en sevdiğiniz karakterlerin figürlerini, çevrelerinin renklerini kullanın.
Dekorasyon için en sevdiğimiz karakterleri kullanıyoruz.

Dekorasyon için en sevdiğimiz karakterleri kullanıyoruz.

 • Olağandışı bir mesleğe veya faaliyet alanına önem veren ziyafetler. Ne tür bir tema çocuğunuzun ilgi alanlarına ve tercihlerine bağlıdır. Hobileri, aksesuar ve dekorasyonlarla uygun bir tarzda dövülebilir.
 • Farklı dönem veya kültürlerin atmosferini içeren kutlamalar. Ortaçağ şövalyeleri veya korsanları, büyülü perileri, prensesleri ile çevrili tatil, normal öğle veya akşam yemeğinden daha fazlası gibi, uzun bir süre hatırlanacak. Tamamen kalıcı renkler olan bir oda tasarlayabileceğiniz temayı vurgulayın.

Korsan Partisi

Korsan Partisi

Gençlere hizmet ederken, en sevdiğiniz renk şemasına odaklanabilir veya mutfak zevkleri özellikle olayın kahramanı gibi, ülkenin tarzında bir ziyafet düzenleyebilirsiniz. Japonca'da akşam yemeği için suşi, İtalyan'da bir akşam makarna ve pizza olmadan düşünülemez ve festivalde Meksika'nın burritolu tacolarına ihtiyaç duyacağınız boğucu bir Meksika atmosferi yaratmak.

menüye dön ↑

Doğum günü ve yıldönümü

Doğum günü sorumlu bir tatildir. Atmosferinin misafirlerden olumlu duygular uyandırması için, olayın kahramanı, uzun zamandır hatırlıyorum, bir ziyafete dikkatlice hazırlanmalıyım. Güzel, şık bir şekilde hizmet veren şenlikli bir masa hoş bir izlenim bırakacak, iyi bir ruh hali ve eğlence için başka bir neden olacaktır.

Hatırlanma nedeni

Hatırlanma nedeni

Bir tasarım şöleni seçerken, kutlama mevsimini düşünün.Pencerenin dışındaki sonbahar veya yaz renklerini vurgulayabilir veya kışın bahar dekoru nedeniyle zıt bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bunu yapmak için tekstilleri, belirli tonlardaki yemekleri, çiçek kompozisyonlarını, meyveleri ve diğer aksesuarları kullanın.

Parlak renklerle seyreltin

Parlak renklerle seyreltin

Ülkede veya kır evinde dar bir dairede bir bahar tatili için, verandada lila tonlarında bir masa ayarlayabilirsiniz. Bulaşıkların yumuşak boyaması, şeffaf vazolar, kırılgan çiçekler ile vurgulanır. Kompozisyon, kar beyazı bir masa ile süslenmiş, aynı kenarları dantel kenarlı peçeteler ile kapatılmıştır.

Klasik tarzda nazik resim

Klasik tarzda nazik resim

Sıcak yaz aylarında doğanlar için bir bayram organize ederken, porsiyonda parlak renkler kullanın. Masa örtüsü ve zengin sarı, turuncu, yeşil veya kırmızı tonlardaki peçeteler, kar beyazı tabaklar ve şeffaf camlarla birleştirilir. Tatil çiçeklerinin uygun renkteki atmosferini vurgulamak.

Zengin sıcak renklerle uyum

Zengin sıcak renklerle uyum

Masayı sonbahar kutlamaları için düşen yapraklar ve üvez dallarının buketleriyle süsleyebilirsiniz. Kullanılan tekstillerin renk şeması doğanın kendisi tarafından önerilmektedir. Pişmiş toprak ve altın tonları sonbahar atmosferi yaratmak için uygundur. Tablo ayarını, bronz ya da altın rengindeki dekorlu ve bardaklı tabaklarla tamamlayın.

Zarif dekoru tamamlıyoruz

Zarif dekoru tamamlıyoruz

Kış doğum günleri için, masayı hazırlarken, tekstil ürünlerini ve soğuk renklerdeki yemekleri seçin. Gümüş çatal bıçak takımı, kar beyazı porselen ve kristal bardaklarla mükemmel koyu mavi bir masa örtüsü. Ek olarak, açık renkli peçeteleri renge uygun kar taneleri ve mumlar şeklinde kullanabilirsiniz.

Genellikle dekorasyon için mumlar kullanın

Genellikle dekorasyon için mumlar kullanın

Bir bayram organize etme teması, olayın kahramanının tercihlerine göre seçilebilir. Deniz sevenler için masmavi ve beyaz renklerde tabaklarla servis yapın ve dekor olarak deniz yıldızı ve deniz kabuğu şeklinde süslemeler kullanın.

Mavi ve beyaz porsiyon

Mavi ve beyaz porsiyon

Yıldönümü normal doğum gününden biraz farklıdır, bu yüzden özellikle masa ayarını dikkatlice düşünün. Masa tasarımı fikrinin seçimi doğum günü dileklerine, yaşlarına ve davet edilen misafir sayısına bağlıdır.
Tatları ve istekleri dikkate alıyoruz

Tatları ve istekleri dikkate alıyoruz

menüye dön ↑

Romantik masa dekoru

Romantik karşılaşma, sıradışı bir atmosfer ve mahremiyet anlamına gelir; bu da uygun sofra ayarının yardımıyla vurgulanabilir. Bir tasarım stili seçerken, seçtiğiniz birinin veya sevgilinizin tercihlerini ve renk tercihlerini göz önünde bulundurun. Bu dekor için, Sevgililer Günü için beklemeniz gerekmez: sevgiyle seçilmiş yemekler ve aksesuarlar en sıradan öğle veya akşam yemeğini dönüştürür.

Sevgi ile yapmak

Sevgi ile yapmak

Kural olarak, romantik bir toplantı ortak bir akşam yemeğinden ibarettir. Sunumu için, odada alacakaranlık oluşturacak tekstil veya kırmızı renkli tabaklar ve mumlar kullanın. Romantik doğa, bir kalp şeklindeki aksesuarları ve bir gül kompozisyonunu sevecektir.

Çeşitli aksesuarlar gereksiz olmayacak

Çeşitli aksesuarlar gereksiz olmayacak

Standart olmayan özümleri seviyorsanız ve kırmızı tonlara ve kalplerin bolluğuna karşı serin bir tavrınız varsa, masayı romantik bir kahvaltı için hazırlayın. Mumlar ve çiçekler gereklidir ve konukların tercihlerine ve zevklerine uygun renk düzeni seçilir. Ayrıca, kalpler peçetelerden, meyvelerden ve hatta tostlardan yapılabilir.

Gerekli bir özellik olarak çiçekler

Gerekli bir özellik olarak çiçekler

Özellikle sabahları yarısını şaşırtıp keyiflendirdiğiniz özel bir tepside kahvaltı servisi yapılır. Bunu yapmak için, bir fincan çay veya kahve, meyve suyu, meyve ve reçelli taze çöreklerden çekici bir natürmort oluşturmak için biraz hayal gücüne ihtiyacınız var.
Çekici natürmort

Çekici natürmort

menüye dön ↑

Evlilik yıldönümü için bayram organizasyonu

Evlilik yıldönümü her ailenin hayatında önemli bir aşamadır. Bazıları akrabalarını ve arkadaşlarını bir ziyafete davet ederek gürültülü ve neşeyle kutluyorlar. Diğerleri bu günü kişisel bir olay olarak görüyor ve aileleri ile kutluyorlar.

Evlilik yıldönümü için Tablo ayarı

Evlilik yıldönümü için Tablo ayarı

Evlilik yıldönümünü kutlamaya nasıl karar verirsen ver, günlük öğle veya akşam yemeğinin tasarımından daha ciddi bir sofraya ihtiyacınız olacak. Etkinliğin formatı, davet edilen misafir sayısına ve kutlama yerine göre değişmektedir. Buna göre menüyü, bulaşık türünü, tekstili ve aksesuar listesini belirler.

Keten düğünü için kayıt

Keten düğünü için kayıt

Geçmiş yılların sayısına bağlı olarak, evlilik yıldönümünün adını dikkate alarak renk şemasını ve dekor kavramını seçebilirsiniz. Örneğin:

 • Alaca. Düğünden bir yıl sonra kutladı. Bu etkinliği kutlamak için, parlak renkli kumaşların masa örtüleri ile bir masa hazırlayabilir, çiçek desenli kağıt veya bez peçeteler ve dekorasyon için orijinal yemekler kullanabilirsiniz.
 • Ahşap. Bayramın nedeni beş yıllık evlilikten sonra ortaya çıkıyor. Masaya servis yapmak için, keten bir masa örtüsü ve pastel renklerde peçeteler, ahşap mutfak eşyaları veya aksesuarlar seçebilirsiniz.
 • Pembe. Düğün gününden bu yana on yıl geçti ve ailenin yaratılması sırasında hazır bulunanlar genellikle bayramlara davet ediliyor. Masaya servis yapmak için, tekstil veya pembe tonlu tabaklar kullanın ve dekorasyon olarak - güllerden oluşan buketler veya kompozisyonlar kullanın.
Pembe düğün

Pembe düğün

 • Yakut. Kırk yıl, genellikle bir restoran ya da kafenin atmosferinde kutlanan değerli bir tarihtir. Evde bir ziyafet düzenliyorsanız, servis için asil bir yakut renginde bardak veya bordo tonlarında tekstiller kullanın ve bunlara kar beyazı plakalar ekleyin.
Asil yakut tonları

Asil yakut tonları

Menü genellikle bayram vesilesiyle seçilir. Ancak, evlilik yıldönümü için yetkin ve özgün bir ayar ile, en basit yemekler bile masaya düzgün bakacak.
menüye dön ↑

Yılbaşı masası için sofra

Bir Yılbaşı Gecesi ziyafeti için bir masa hazırlamanın bazı gelenekleri vardır. Böyle bir porsiyon için kırmızı, yeşil ve altın renk tonlarının kullanılması ile karakterize edilir. Tatil atmosferini mumlar, çam dalları ve toplardan kompozisyonlar ve diğer aksesuarlar ile vurgulayabilirsiniz.

Noel aksesuarları kullanıyoruz

Noel aksesuarları kullanıyoruz

Yılbaşı bayramlarının iki ana renginin tekstil masasını ayarlarken oluşan kombinasyon - kırmızı peçeteler ve yeşil bir masa örtüsü şık görünüyor. Yeşil gözlükler, kar beyazı tabaklar ve süslemeler olarak stilize edilmiş geyik figürinleri ile tamamlanmaktadır.

Yeni yıl mal olmadan

Yeni yıl mal olmadan

Tablonun gümüş-mavi tonlarında tasarımı daha az popüler değildir. Böyle bir servis için beyaz oyuklar ve zarif oymalı şeffaf camlar kullanın. Dekorun zarifliği mavi-beyaz peçeteler ve gümüşi köknar ağaçlarıyla süslenmiş.

Tatil konulu gümüş-mavi tonları

Tatil konulu gümüş-mavi tonları

Yılbaşı masası

Güzel masa ayarı

9 Toplam puan
Sonuç

Tablo ayarı güzel alımın temelini oluşturur. Tasarımınız ne kadar zarif olursa, herkes tarafından o kadar çok hatırlanacaktır.

özgünlük
10
Yatırım oranı
7
Ruh hali
10
şekerleme
 • Güzelce dekore edilmiş masa
 • Olumlu duygular
eksileri
 • Her zaman stoktaki tüm eşyalara sahip değil
 • Hizmet zamanı
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn