Kız ve erkek çocuk odalarındaki modern perdeler: Güzel yeni eşyalar (175+ Fotoğraf)

Fidanlıktaki perdelerin dikkatle seçilmesi, iç tasarım yapılması, bebeğin rahatlığını unutmaması gerekir.

İçerik:

Neden perdelere ihtiyacımız var?

Bazen, çocuk odasını tamir etmekle meşgul olan ebeveynler, odayı karıştırmamak için perdeleri asmamaya karar verir. Diğerleri ise genellikle onları yalnızca zarar görebilecekleri “toz toplayıcı” olarak görür. Perdeler, hem odanın estetiği hem de pratik kullanım için önemli olan bir çocuk odası için vazgeçilmez bir unsurdur:

menüye dön ↑

estetik

Pencere, herhangi bir odanın görsel merkezidir. Odaya girerken, istemeden önce pencerenin etrafına bakarız. Bu yüzden panjur - Bu iç tasarımın zorunlu bir parçasıdır. Her ebeveyn bebeği için her şeyi yapmaya hazırdır, böylece rahat ve etrafındaki her şey güzeldir. Özellikle perde seçimi gibi küçük bir konuya dikkat etmeye değer.

Estetik bitmiş çocuk odası tipi

Estetik bitmiş çocuk odası tipi

menüye dön ↑

işlevselliği

Genellikle çocuk için evin güney tarafında bulunan en aydınlık oda tahsis edilir. Bir çocuğun odası için güneş ışınlarının mutlaka gerekli olması gerekir, ancak bazen fazlalıkları gözleri kör edebilir ve başka rahatsızlıklara neden olabilir. Seçilen perdeler bu sorunun çözümü ile mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Çocuğun gündüz uykusu sırasında onlarsız yapmayınız, ne zaman rahatlık için ışığın yokluğunu sağlamak gerekiyorsa. Kreşlerde özellikle yararlı olanlar apartman dairesi birinci katta bulunanlar ve yoldan geçenler için ve sonra pencereden dışarı bakmaya çalışanlar için faydalı olabilir.

Fidanlıkta seçilmiş perdeler

Fidanlıkta seçilmiş perdeler

menüye dön ↑

İsteğe bağlı Kriterler

Her öğe çocuk odası iç dikkatli seçim gerektirir. Rasgele satın alarak, zaman ve perdelerden tasarruf etmeyin. Standart altı olanları satın alırsanız, “toz toplayıcı” olacaklar ve herhangi bir fayda sağlamayacaklar. Fidanlıkta kaliteli malzeme seçiminde ana kriterler şunlardır:

menüye dön ↑

Doğal malzeme

Güverte genç yaşta yapay, sentetik malzemelere sert tepki verir. Bazılarına doğumdan kaynaklanan alerji teşhisi konulur ve bebeklerde nasıl göründüğünü anlamak kolay değildir. Bunu bilerek, sevgi dolu ebeveynler, çocuklarını sentetiklerin toksik etkilerinden korumaya çalışıyor. Çocuk alerjileri ve diğer uzmanlar, keten, pamuk ve ipekin fidanlıktaki perdeler için güvenli bir malzeme olacağını söylüyor. Güvenliğe ek olarak, güzel ve pahalı görünecekler.

Perdeler için sadece doğal kumaşları seçin

Perdeler için sadece doğal kumaşları seçin

menüye dön ↑

iyilik

Doğal kumaş seçmek yeterli değildir, dikilmesi gerekir, böylece kirden kolayca yıkanabilir ve temizlenebilir.Bunu yapmak için, yıkama ve çalıştırma önerileri içeren üreticinin etiketine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, "Arabada yıkanması yasaktır" işaretine sahipse, böyle bir perdenin pratik olması pek mümkün değildir, çünkü elinizle yıkamak çok zordur.

Uygulanabilirlik ve malzemenin kalitesi

Uygulanabilirlik ve malzemenin kalitesi

menüye dön ↑

Montaj güvenilirliği

Oda tasarımında ebeveynlerin görevi - çocuğun güvende olması için her şeyi düzenlemek. Bu nedenle, bebeğin sağlığını riske atmak, düşük kaliteli korniş satın almak, kesinlikle buna değmez. Seçilen kornişin şekline bağlı olarak, perdeleri sabitleme yöntemini seçmeniz gerekir.

Güvenli saçak ve bağlanma

Güvenli saçak ve bağlanma

menüye dön ↑

renk

Psikologlar uzun zamandır bir insanın zaman geçirdiği çevrenin renk düzeninin duygusal durumunu, ruh halini ve psikolojik durumunu büyük ölçüde etkilediğini söylemiştir. Bu, özellikle ruhu yeni yeni başlayan bir çocuk için geçerlidir. Bu nedenle, perde seçimine sorumlu bir şekilde yaklaşılmalıdır. Tüm odanın renk şemasının uyumlu görünmesi gerektiği unutulmamalıdır. Çocuğun her birine ilişkin algılarının özelliklerini dikkate almak gerekir:

menüye dön ↑

kırmızı

Ebeveynler çocuklarının neşeli ve enerjik olmalarını istediklerinde, perdeler ve oda dekorasyonu için bu rengi seçmelidirler. Öte yandan, kırmızı renk o kadar parlak ki, fazla abartmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Öyleyse neden perdelerde oturmuyorsun? Örneğin, bir oda bej tonlarında dekore edilmişse, kırmızı olanlar kolayca sığacaktır. Çocuk çok huzursuzsa, kırmızı ile denememek daha iyidir.

Kırmızı lekeli aydınlık oda

Kırmızı lekeli aydınlık oda

turuncu

Bu renk kırmızıya yakın, ancak özellikleri daha az agresif. Bu nedenle, parlak bir renk uygulamak istiyorsanız, ancak çocuğu çok şiddetli bir şekilde etkilemeyeceğinden korkmak istiyorsanız, turuncu rengi seçin.

Çocuk odasında turuncu notlar

Çocuk odasında turuncu notlar

sarı

Uzmanlar, bu rengin bir çocuk odasının tasarımı için en başarılı olduğunu söylüyor. Hemen hemen her insanda sarı ile ilk ilişki güneş. Bu nedenle, çocuğunuzun odasını aydınlık, güneşli ve rahat tutmak için sarı bir renk satın alın. Psikologlar ayrıca bu gölgenin zihinsel çalışmaya katkıda bulunduğunu da söylerler, bu nedenle erken yaşta bir çocuğun başarısı için onu sarıyla çevreleyebilirsiniz.

Çocuğunuzu zihinsel çalışmaya ayarlayın

Çocuğunuzu zihinsel çalışmaya ayarlayın

yeşil

Huzursuz çocuklar ve psikolojik engelli insanlar için hangi rengin uygun olduğu hakkında konuşursak, yeşildir. Huzur, sükunet, rahatlama ile ilişkilendirilen doğa ile ilişkilidir. Ne zaman, çocuklukta değilse, hiçbir şey düşünemezsiniz, harika hissetmek? Bu nedenle, fidanlıktaki perdelerin yeşil rengi, ebeveynlerin çocuğun psikolojik ihtiyaçları ile ilgili bakımını göstermektedir.

Doğa ile yakınlaşma için yeşil renk

Doğa ile yakınlaşma için yeşil renk

mor

Eflatun tonlarının - yaratıcı insanların sembolü olduğuna inanılmaktadır. Çocuğunuzda doğuştan yaratıcı beceriler geliştirmek için, iç mekanlarda kullanın. Bununla birlikte, yalnızca açık menekşe tonlarını kullanmak daha iyidir, çünkü karanlık olanlar hoş olmayan hislerle, örneğin yalnızlıklarla ilişkilendirilir ve çocuk bunu şiddetle hisseder.

Yaratıcı insanlar için leylak rengi

Yaratıcı insanlar için leylak rengi

menüye dön ↑

pembe

Bunun kızların en sevdiği renk olması, herkes tarafından biliniyor. Bu nedenle, pembenin açık tonları, başka hiçbir şey gibi, kızın kreşinde harika görünecek. Psikiyatriye zarar vermemek için, bir çocuk odası tasarlarken onları kullanmak kesinlikle yasaktır.

Sevgili kızlara pembe renk

Sevgili kızlara pembe renk

menüye dön ↑

bej

Bazı nedenlerden dolayı, birçok ebeveyn için, çocuk odasında perdeleri seçerken beyaz renk uygunsuz görünüyor. Ancak, bej olabilir, farklı iç öğeler arasında mükemmel bir kombinasyon olabilir. Koyu tonlarla seyreltilebilirler. Bütün odayı beyaz yapmak imkansızdır, ancak parlak renkleri onunla seyreltmek uygundur.

Çocuk odasında çıplak gölgeler

Çocuk odasında çıplak gölgeler

menüye dön ↑

Perde Tasarımı

Fidanlıktaki tek renkli saçma görünecek.Ebeveynler, bir çocuk için oda hazırlarken, oturma odasının resmi tarzının veya yatak odasının rahatlatıcı iç kısmının bununla hiçbir ilgisi olmadığını anlamalıdır. Bir yetişkinin sağlam görünmesi ve kendinizi hiçbir şekilde saçma görünmemesi için etrafınızla sarması önemlidir. Bir çocuk odası durumunda, ne kadar parlak renkler, o kadar iyi.

Çocuk odasında parlak vurgular

Çocuk odasında parlak vurgular

Popüler çocuk karikatürlerinin kahramanlarıyla modern bir görünüm. Tabii ki, doğru seçeneği bulmak kolay olmayabilir, pek çok kişi doğru kumaşı seçerek sipariş vermeye karar veriyor. Bu durumda, sığdırmak ve uygun tasarım ve boyut kolaydır.
Çocuk odasında favori çizgi film karakterleri

Çocuk odasında favori çizgi film karakterleri

Kehribar tarzında şık bir görünüm. Ambre, gölgeler arasında yumuşak bir geçiş. Örneğin, perdelerin üst kısmı koyu yeşil ve alt beyaz olabilir. Aralarında koyu yeşilden yeşile, koyu yeşilden açık yeşil, açık yeşilden beyaza yumuşak bir geçiş olacak. Kehribar tekniği son birkaç yıldır popülerdir ve herhangi bir odanın tasarımına uygundur. Onun tarafından yapılan perdeler şık ve modern görünecek.

Ombre perdeleri

Ombre perdeleri

menüye dön ↑

süsleme

Bir odayı parlak bir şekilde dekore etmek için desen veya desen ile satın almanız gerekmez. Koşullar nedeniyle düz perdelere sahipseniz, tasarımlarını iyi bir şekilde uyacak şekilde çeşitlendirmek için iki seçenek vardır:

  • kalan çok renkli iç özelliklerini kullanın;
  • Mevcut düz perdeleri süslemek için.

Sade perdeler için takılar

Sade perdeler için takılar

Çocuk bahçesindeki perdeleri kendi kendinize, mevcut araçları kullanarak veya özel dekorasyon satın alarak dekore edebilirsiniz. Mağazalarda kelebek, çiçek veya diğer figürleri, örneğin çok renkli parlak bir kumaştan satın alabilirsiniz. Temel olarak bir pime montaj için tasarlanmıştır. Ayrıca çizgi karakter şeklinde bulabilir ve şekillendirebilirsiniz. Bu tür mücevherleri satın almak için bir fırsat yoksa, kendiniz yapabilirsiniz:

menüye dön ↑

Kartondan

Bu boyama yöntemi en kolay ve en ucuzudur. İhtiyacınız olan tek şey bir desene göre çok renkli bir kartondan farklı desenleri kesmek ve pimler yardımıyla bunları perdeye bağlamak. Kırışmama ve yırtılmamaları için büyüklükleri olmamalıdır.

Renkli karton kelebekler

Renkli karton kelebekler

menüye dön ↑

işlemeli

Fidanlıktaki perdeler için bu seçenek, sevdiklerini el yapımı ürünlerle memnun etmeyi seven kadınlara hitap edecek. Bazı kadınlar nakışın onlar için olmadığını düşünüyor.

Aslında, hamilelik sırasında ve doğum sonrası dönemde bir kadının kendini gerçekleştirmeye ayırabileceği zaman kazanır. Nakış bu tür anneler için harika bir fikir. Karmaşık teknolojilere hakim olmak gerekli değildir. İnternette bulmanın kolay olduğu kanaviçe işi nakış, çizelge ve ipuçlarıyla kendinizi sınırlayabilirsiniz.

Perdelerde işlemeli parçalar

Perdelerde işlemeli parçalar

menüye dön ↑

Hurda malzemelerden

Dikkatli bir şekilde araştırırsanız, o zaman her evde yıllardır kullanılmayan, kreşlerde perdeleri süslemek için kullanılabilecek bir malzeme vardır. Örneğin, birçoğunun farklı boyutlarda düğmeleri olan bir kabı vardır. Sovyet döneminden bu yana, kadınlar düğmelere basmazlar, ancak “eğer işe yararsa” diye onları bırakın.

Belki de fidanlıktaki perdelerin dekorasyonu aynen böyledir. İp düğmeleri, olta veya ip üzerinde olabilir ve saçaklara takılabilir. Ne kadar fazla düğme varsa ve o kadar çok renk birleştirdikçe, tasarım o kadar parlak olur.

Düğmelerle süslenmiş iç unsurlar

Düğmelerle süslenmiş iç unsurlar

menüye dön ↑

Perdeler, güneşlikler, tül

Panjurları tül ile tamamlamak, pencere dekorunun klasik bir versiyonudur. Güzel görünmesinin yanı sıra pratiktir. Ne de olsa, kuvvetli bir güneş pencereden parlarsa, yoğun olanları kapatabilirsiniz ve güneş ışınlarının az miktarda olması durumunda tülü takabilirsiniz.

İç kısımda tül ve panjur kombinasyonu

İç kısımda tül ve panjur kombinasyonu

Tül faydalıdır çünkü yoldan geçenlerin merakını önler. Hiç korunmuyor gibi görünen şeffaf malzemeler bile sokak görünümlerinden korunma aracı olabilir.

Şeffaf görüş koruması

Şeffaf görüş koruması

Panjurlar rahatsız bez perdeleri daha modern perde tasarımlarıyla değiştirme fırsatıdır. Klasikleri savunanlar ofis dekorasyonuna uygun olduklarını söylüyorlar. Bu insanlar, çocuk odaları için ne kadar renkli ve şık perdelerin olabileceğini basitçe göremiyorlardı.

Şık pencere koruması

Şık pencere koruması

Güneşlikler dikey veya yataydır, işlevsellik açısından her iki seçenek de pratiktir. Onların tasarımı normal bir çocuk odasından gerçek bir masal yapabilir.

Bir düğmeye basarak açıp kapatan en son modelleri kullanırsanız, bu, bebek odasındaki aydınlatmanın güvenliğini ve kolaylığını sağlar.
menüye dön ↑

Daha büyük çocuklar için

Çocuk büyüdükçe daha fazla tasarım değişikliği gerekecektir. Ve sadece gerekli mobilyayı satın almanıza gerek kalmayacak: bir masa, sandalye vb. Perdelerin tasarımı da güncellenmek zorunda kalacak.

Genç odadaki dekorun değiştirilmesi

Genç odadaki dekorun değiştirilmesi

Perdeler açıkça çocukça bir tarzda, örneğin çizgi film karakterlerinin bir baskısıyla yapılmışsa, tamamen değiştirilmeleri gerekir. Dekor kişisel olarak yapılmışsa, örneğin renkli karton etiketler çıkarılmalı. Yay, çiçek, araba gibi süs eşyaları da zamanla gereksiz olacak ve sökülmeleri gerekecek.

Çocuk odasında ciddi değişiklikler

Çocuk odasında ciddi değişiklikler

5 yaş ve üstü çocuklar için, olgunlaşmalarına uygun olacak şekilde, böyle bir perde tasarımına ihtiyaç duyulacaktır. Okul çağının başarısıyla, her türlü küçük dekorasyon dekorasyonunu unutabilir ve aşamalı olarak resmi stile geçebilirsiniz. Örneğin kehribar tarzında yapılmış klasik perde tasarımları, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun olduklarından, yine de geçerli olacaktır.

Her yaş için Ombre perdeleri

Her yaş için Ombre perdeleri

Bir çocuk büyüdüğünde, odasının görünüşüyle ​​ilgili dileklerini dile getirdi. Onu rahat ettirmek için, ebeveynler perdeleri ve diğer iç unsurları seçerken onları dikkate almalıdır.

 

Fidanlık perdeleri

Çocuk odası için yenilikler

9 Toplam puan
Çocuk odasının renk kontrastı

Fidanlık perdeleri - her bir iç mekanın özeti. Her şeyi tek bir stilde birleştirin ve parlak bir sonuç alın. Denemekten korkmayın. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
10
şekerleme
  • Güzel tasarım
  • Deneme fırsatı
  • Geniş renk yelpazesi
  • Süslemeli çeşitler
eksileri
  • Maliyeti
  • Kısa ömür
  • Dikkatli bakım
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn