Masanın üzerinde masa örtüleri ile deneme: 265+ Güzel ve modern seçeneklerin fotoğrafları (silikon, şeffaf, Ajur)

İç geliştirmek masaya masa örtüleri yardımcı olacaktır. Sıkıcı bir iç mekanı canlandırabilir, tezgahı çiziklerden koruyabilir, bulaşık tabakasını boğabilirler. Bütçeden önemli bir miktarın güzel ürünlere harcanması gerektiğini varsaymak yanlıştır. Ekonomiyi ekonomik olarak yönetmeyi öğreniyoruz, keteni kendimiz dikiyoruz ya da örüyoruz, dantel ve kurdelelerle süslüyoruz.

Bu makalenin içeriği:

Seçim özellikleri

Terziye devam etmeden önce aşağıdaki soruları çözeriz:

 • ölçüleri ölçmek tezgahıdoğru kumaşı bir kenar boşluğu ile seçmek;
 • hangi odada bezi kullanacağız - oturma odası, mutfak, Çocuk veya açık veranda;
 • odanın genel rengiyle kombinasyon;
 • Bütçeyi aşmamak için çalışıyoruz, çünkü el yapımı bir ürün siparişi verirken fiyat şişirilir.

İç geliştirmek masa örtüleri yardımcı olacaktır

İç geliştirmek masa örtüleri yardımcı olacaktır

Fonksiyonlarla ilgili:
 • Rahat seçenek. Ucuz ve dayanıklı bir kumaş kullanarak dikiş yapmak için. Mutfak tezgahı, termal etkilere dayanıklı, parlak muşamba ile kaplanmıştır. Teflonlu bez ayrıca ev kimyasalları tarafından hızla temizlenebilen kire karşı dayanıklıdır.
 • Seyahat seçeneği. Kafesli veya şerit halinde desenli uygun dayanıklı kumaş. Bezler yanlarında piknik yapmak için yanlarına al kulübeahşap ile kaplı tablo.
 • Bayram seçeneği. Pahalı hafif kumaştan güzel kumaşlar dikiyoruz, altın ya da gümüş nakışla süslüyoruz, kurdeleler ve fiyonklarla süslüyoruz. Tatil için korunaklı, düğün kutlama.
 • Dekoratif seçenek. Herhangi bir malzeme yapacak, alacalı uygulamalar yapacak, boncuk dikecek, komik resimler işleyecek.

Kurulu
Aile yemekleri için, emprenyeli suni kumaşları seçin. Lekeleri kolayca yıkarlar, çarpmazlar. Jakarlı dokuma ile polyesterden güzel görünüme sahip ürünler.
Sıkıcı iç canlandırmak

Sıkıcı iç canlandırmak

Kumaş, masadan sarkmalı, yan alanları kaplamalı ve bacakları amaca bağlı olarak bir uzunlukta kapatmalıdır:

 • günlük sürüm için - 20 cm;
 • tatil - 30 cm;
 • düğünler veya resepsiyonlar için - 40 cm;
 • açık büfe kapak ayakları yere.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Loft tarzı masa (115+ Fotoğraf): Ne tür bir tasarım daha iyidir? (yazılı / günlük / bar / yemek / trafo)

menüye dön ↑

El yapımı

Satın alınan masa örtüleri her zaman odaların içine sığmaz. Masa örtüsünü süslemek için örme veya dikilmiş ürünler kullanıyoruz, bunları ekler ve nakışlarla tamamlıyoruz. El yapımı teklifleri kullanıyoruz - kumaş ve iplik artıklarından yapıyoruz.

Masaüstünü çiziklerden korur

Masaüstünü çiziklerden korur

menüye dön ↑

Anlaşılacak paçavra

Çok renkli kumaş kalıntılarından rustik tarzda renkli bir bez yapıyoruz:

 • materyali 20 ila 20 cm kareler halinde keseriz, yanlış taraftan istenen parametrelere dikeriz;
 • önce çalışmanın sonucunu görmek için baslatabilir veya karelerin kenarlarını tarayabilirsiniz;
 • kanvasın altına flanel veya patiska astarını dikin dikeriz, kenarlarını eteklerin altına yerleştiririz;
 • Ortadan başlayarak, kapitone;
 • kenarlarda buharlaştıkça kenarları yaparız.

Sadece kumaşın karelerini değil, birlikte dikebilirsiniz. Kontrast renkteki üçgen yamalarını kullanıyoruz, kumaşın kalıntılarını birleştiriyoruz. Çocuk partileri için masalar ve doğada piknik yapmak için uygun parlak kumaş.

Bulaşık tabak susturur

Bulaşık tabak susturur

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Mutfak için tasarım masaları - 165+ (Fotoğraf) Seçtiğiniz için seçenekler

menüye dön ↑

Tığ işi dantel

Eğitim için, istenen iplik kalınlığını ve bilya sayısını bulmak için seçilen desene sahip bir peçeteyi örüyoruz. Çalışmak için 1 veya 2 numaralı bir kancaya ve ince pamuklu ipliklere ihtiyacınız var. Oval veya yuvarlak bir bez veya birkaç tane örebilirsiniz peçeteler Aynı desenle.

seçenekleri:

 • Zanaatkar kadınlar tutarlı bir ağ örebiliyor, iş zahmetli, ancak ürünün parçalarını birlikte dikmek gerekmeyecek;
 • Yeni başlayanlar, basit bir yaprak ve çiçek deseni seçer, aynı motifle kareleri örürler ve yanlış tarafa dikerler.

Triko rustik ve romantik tarzını tamamlayacak, Provence ve Landhouse. Desenli kanvas güzel bir şekilde göze çarpıyor, bir kumaş kesiğinin üstüne kaplanmış veya yağlı kumaşın rengiyle kontrast oluşturuyor.

Rahat seçenek

Rahat seçenek

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Cam masalar - iç mekanın güvenilirliği ve seçkinliği. Tasarım zevkinize uygun 285+ (Fotoğraf) seçenek

menüye dön ↑

Yuvarlak masa yüzeyine kumaş dikeriz

Desenli seçenek:

 • masa çapını ölçmek;
 • kesim yaparken 0,5 cm ekleyin;
 • ayrıca etek ucunda 2 cm kenara koyun;
 • kağıt çekme kağıdında, ürünün yarıçapı boyunca daire şeklinde çeyrek şeklinde bir desen çizin;
 • maddeyi dört kez yanlış taraftan katlıyoruz;
 • bir meseleye bir model uygularız, pimlerle sabitleriz, keseriz;
 • kenarları işleriz, koyarız, bir dekorla süsleniriz.

Bayram seçeneği

Bayram seçeneği

Kıvrımlı şenlikli bir masa örtüsü seçeneği:

 • bir düzende, dikişler için ödenekler bırakarak bir temeli kesiyoruz;
 • üst üste binmek için yuvarlak taban;
 • en az 35 cm genişliğinde ve masa örtüsünün çevresinin 3 katı uzunluğunda bir kumaş şeridi kestik;
 • Bir taraf bükülmüş ve dikilmiş, diğeri tabana dikilmiştir.

Tablonun şekline göre

En iyi görünen masa örtüsü, masa şeklini tekrarlayarak. Uygun bir boyut yoksa, uzun olanı kullanmak daha iyidir, ancak kısa olanı kullanmamak daha iyidir.

Tablonun şeklini seçin:

Kare veya dikdörtgen bir masa üstü için, yanların uzunluğunu ölçün ve her bir tarafa 50 cm ekleyin. Masanın uzunluğu ve genişliği 1 m, 1 m ise, 1,5 m ile 1,5 m arasında bir bez ve her taraftan 25 cm çıkma gerekir.
Bej rengi her iç mekana uyar.

Bej rengi her iç mekana uyar.

Dikdörtgen bir masa üstü için pratik bir seçenek masa örtüsü kılıfıdır. Ürün eski masaların ömrünü uzatacak ve dikim için, yıkamadan sonra şeklini değiştirmeyen, solmayan veya kırışık olmayan polyesterli kalın kumaşlar kullanılıyor.

Yuvarlak veya kare bir masa örtüsü yuvarlak bir masa üstü için uygundur. Tabanın çapını ölçüyoruz, yuvarlak şekil için 0.4 metre ekliyoruz ve kare için, karenin çapı masa çapından 0.4 metre daha uzun olmalı

Kurulu
Yuvarlak masa için tasarım çözümü - kontrast rengindeki diğer iki panelin üzerine birini yerleştirdik. Masanın üzerine uzun bir masa örtüsü yaydık ve üstüne kare bir kumaş parçası ekledik.
Oval masa üstü, kumaşın oval ve dikdörtgen şeklini alır. Yuvarlatılmış kenarlara dikkat etmeden kenarlardaki tabanı ölçmeye başlarız.Ürünün parametrelerini bulmak için her bir tarafa 0,5 m eklemeye devam eder.
En iyi görünen masa örtüsü, masa şeklini tekrarlayarak

En iyi görünen masa örtüsü, masa şeklini tekrarlayarak

menüye dön ↑

Renk ile oynamak

Renk seçiminden oda izlenimi bağlıdır. Rhinestones ve saçakların dikildiği, rengarenk bir hizmeti parlak bir bezle birleştirmek mümkün değildir. Ahenkli bir görüntü yerine, anlamsızlık izlenimi veren renklerin ekstravaganza olsun.

Renk kombinasyonlarının sırları:

 • Pastel renklerde madde genellikle festival sofra takımları için kullanılır. Beyaz, süt ürünleri ve bej kumaşlarda, herhangi bir cihaz öne çıkıyor, özellikle ulusal tarzda, renkli çiçek desenleriyle setler popüler görünüyor.
 • Masanın ana kaplamasına uygun açık renkli kumaştan ürünler. Yukarıdan tonda veya kontrast renkte kısa bir kanvas yaparız, ortasına renkli kumaştan yapılmış bir yol koyabiliriz. Beyaz alt ve parlak üst masa örtüsünün kombinasyonu, kurumsal partiler veya gençlik partileri için uygundur.

Renk seçiminden oda izlenimi bağlıdır

Renk seçiminden oda izlenimi bağlıdır

Olaya göre bir renk seçin:
 • Yılbaşı Gecesi, kırmızı, yeşil, altın veya gümüş tonlarını;
 • Sevgililer Günü'nde, uzun pembe veya şeftali renginde bir bezle masaya servis ediyoruz, fırfır ve yaylarla süslemeye izin veriyor;
 • 8 Mart tarihine kadar doymuş kiraz, erik veya zümrüt renkte ürünler kullanıyoruz;
 • Paskalya'dan masa üstünü bir bezle örteriz beyaz, süt veya krem ​​rengi. Çiçek ve Hristiyan motifleriyle işlenmiş bez ve peçeteler;
 • Bir çocuk tatili için, çizgi film karakterleri şeklinde neşeli çizimlerle kısa, hafif masa örtüleri yapıyoruz;
 • Bir aile kutlaması için kahve veya bej kumaşları seçiyoruz, aynı renk aralığında peçetelerle onları destekliyoruz.

Servis üzerindeki deseni tekrar eden desenlerle doğal ışık maddesi herhangi bir tatil için uygun olacaktır. Renk algısından masadaki insanların ruh hallerine bağlıdır. Sıcak gamın tonları (kırmızı, turuncu) iştah açmaya, iletişim kurmaya hazırlanma. Soğuk tonlar (mavi, mor) açlık hissini etkiler, ölçülüdür.

Herhangi bir tatil için desenleri ile uygun doğal ışık madde

Herhangi bir tatil için desenleri ile uygun doğal ışık madde

Kurulu
Tasarımcıların ipuçlarını kullanıyoruz - duvarların ve hafif mobilyaların pastel dekorasyonunda, dikkatleri masaya odaklamak için geniş parlak desenlere sahip bir tuval seçiyoruz. Oda parlak renklerin bolluğu ile doluysa, ürün yatıştırıcı renklerde dengelenir.

Bir odayı nasıl dönüştüreceğinizin iki sırrı vardır:

seçme panjur ve tek renkli bir masa örtüsü, sonuç olarak tek bir kompozisyon elde ediyoruz. Burada da, her şey uyumlu olmalıdır, ancak parlak kumaş üzerine desenler büyükse, oda görsel olarak düşecektir. En iyi çözüm, aynı aralıkta bir masa örtüsü ile birlikte sağduyulu bir desen ile hassas renklerde tekstil perdeler için uygundur.
Daha maliyetli seçenek - sandalyelere kapak ve döşeme siparişi verirken, aynı maddenin masa örtüsünü dikmek için fon ayırın. Harcanan zaman, odanın ahenkli bir görüntüsünü oluşturmaya değer - aile tatilleri için bir aralıktaki sandalyeleri olan bir yemek masası ciddi ve zevkli görünüyor.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Mutfak için çeşitli yemek masaları (225+ Fotoğraf): En iyi model nasıl seçilir?

menüye dön ↑

Masa örtüsü seçimi

 • günlük kullanım için, ısıl etkilere dayanıklı, lekeleri ve lekeleri kalmayan bir malzemeye ihtiyaç duyulur. Beyaz tuval tatil için ertelemek daha iyidir. Hafta içi açık bir not almak istiyorsanız, siyah-beyaz panelleri veya zarif bir desene sahip bej kumaşı kullanın;
 • mutfak, iç mekanın parlak renklerine - kırmızı, sarı, mavi, mor;
 • eğer günlük masa örtüsü yorulursa, iç mekanı canlandırmak için kontrast oluşturan birkaç açık peçetenin üstüne serilmelidir. Peçetelerin yıkanması kolaydır, her gün farklı bir stil yaratabilirsiniz;
 • Birkaç masa örtüleri varsa, onları birbirleriyle birleştirmeyi öğreniyoruz.Bugün, alt kısmın altına uzun, bej renkli bir bez koyuyoruz ve üst kısmı ağır, kısa, şarap renkli bir kumaş. Yarın kaide üzerine el yapımı örgü bir ürün koyduk. Ana kapak üzerine, çiçeklerle dolu cam vazolarla tamamlanan, bir veya birkaç dar zümrüt rengi yolu döşenebilir.

Güzel, klasik tarzda

Güzel, klasik tarzda

Altın veya gümüş saçak kenarlarına dikin, dantel ile süsleyin, doğal kumaşlardan yapılmış bir doğal kumaş değişecektir. Masa örtüsünün köşelerinde bir süsen çiçeği veya lila tonlarında bir buket unutma, peçetelerdeki deseni tekrarlamak için yeterlidir.

Stil eşleşmesi

Bezin, masa üstünün şekline, kumaşın rengine ve yapısına göre seçilmesi yeterli değildir.

Odanın tarzıyla birleşimi düşünüyoruz:

 • bağbozumu - Geometrik süslemeli bir mesele, büyükannesinin sandıklarından ürünler yapacak. Yaşlanmış çekmeceler yapıyoruz. kabine örme peçeteler, nakış zenginliği veya bitkisel motiflerle doğal keten yapıyoruz;
 • klasik - hafif iplikler ile işlenmiş beyaz veya pastel kumaş, çevre çevresine dantel dikilebilir;
 • ingiliz tarzı - neredeyse algılanamayan bir desen ile yoğun koyu kumaş. Tek renk perdeler, minderler ve masa örtüleri seçiyoruz;
 • İmparatorluk veya Barok - pastel renklerdeki şam tuval, saten, altın ve gümüş iplerle işlenmiş, etrafına dikilmiş bir saçak;
 • Akdeniz tarzı - Doğal kumaşlardan sıcak renklerde ürünler. Kum, fıstık, zeytin ve kremsi tonları yapacak;
 • ülke müziği - parlak çiçek desenli açık sarı veya saman kumaşlar;
 • yüksek teknoloji ve minimalizmsiyah veya çelik kumaşlar.

İngiliz tarzı - neredeyse algılanamayan desenli kalın koyu kumaşlar

İngiliz tarzı - neredeyse algılanamayan desenli kalın koyu kumaşlar

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Katlanır mutfak masası (küçük, oval, cam): Nasıl seçilir? Nereye koymak Dekore nasıl?

menüye dön ↑

Dikiş kumaşı

Günlük kullanım için, kirlenmeden temizlenmesi kolay termal etkilere dayanıklı kumaşlar seçin. Malzeme ucuz ve pratik olmalıdır.

menüye dön ↑

sentetikler

Sentetik malzemenin avantajları:

 • doğal kumaşlardan üretilen ürünlerden daha uzun ömürlüdür;
 • neredeyse nemi emmez;
 • kahve, şarap ve meyve suyundan çıkan lekeler yenilmez, yıkanması kolaydır;
 • renk güneş ışığından solmaz;
 • kirliliği nemli bir bezle temizleyin, kimya uygulamadan;
 • geniş renk ve desen yelpazesi.

Dezavantajları arasında yangın tehlikesi vardır, bu nedenle sıcak yemekleri bir standın üzerine koyuyoruz ve yanan mumlar kullanmıyoruz.

Isıl etkilere dayanıklı kumaş seçimi

Isıl etkilere dayanıklı kumaş seçimi

menüye dön ↑

Teflon emprenyeli kumaşlar

Yeniliklerden - Teflon emdirilmiş masa örtülerinden faydalanıyoruz. Materyaller güneşte solmaz, su ve nem etkisi altında boya solmaz. Mutfak tezgahı üzerinde ve ülkedeki ahşap bir masa üzerinde eşit derecede iyi görünüyor. Kirlilik bir spatula ile giderilir, daha sonra nemli bir süngerle silin.

Artıları:

 • su itici emprenye, renkli sıvıların lekeleri kalmaz;
 • Teflon kumaş ısıl etkilere karşı dayanıklıdır;
 • çuvalın altındaki şık eşyaları seçin, hücre, şerit veya polka dot'ta.

eksileri:

 • renk yelpazesi çok geniş değil;
 • emprenye zamanla özelliklerini kaybeder;
 • Yoğun kumaşta, keten veya pamuklu kumaşta olduğu gibi kıvrımların düzeltilmesi mümkün değildir.

menüye dön ↑

muşamba

Çözüm, küçük çocuklu aileler için uygundur. Mutfak için parlak renkler seçin, masaların üzerine de koyuyoruz. balkon veya yazlık. Malzeme ucuz, yağmur yağmaz, sıcak yemekler için bambu standları kullanırız.

menüye dön ↑

Silikon masa örtüleri

Silikon yüzeyler hafta içi kullanıma uygundur. Uzaktan, dantel süslenmiş dikişe benziyorlar. İç mekanda kullanmak için desenleri olmayan bir panel yerleştirmek mümkündür. yüksek teknoloji veya minimalizm.

Yan masa seçeneği

Yan masa seçeneği

 • Silikon bez büyük bir aile için uygundur.Nemli bir bez lekesiyle kolayca temizlenir, kirli leke ve yağ damlası olmaz.
 • Malzeme cam ve ahşap tezgahı üzerinde görünüyor.
 • Kirlenmeyi önlemek için, silikonu dantel kumaşın üzerine geriyoruz.
 • Malzemenin esnekliğinden dolayı herhangi bir tezgahın şeklini alır.
 • Termal ısıtmadan bozulmaz.

Pamuklu ürünler hızlı bir şekilde yıkanır ve ütülenir.

Pamuklu ürünler hızlı bir şekilde yıkanır ve ütülenir.

Şeffaf malzemenin altında tüm kusurlar, özellikle de çatlaklar ve talaşlar görülebilir. Silikon kumaşı cilalamadan önce, masayı kir ve lekelerden işlemden geçirin.

menüye dön ↑

pamuk

Pamuklu ürünler hızlı bir şekilde yıkanır ve ütülenir, orijinal görünümlerini koruyarak uzun süre korurlar. Maddenin miktarını sayırken, yıkarken pamuğun “oturduğunu” hesaba katarsak, stok için 20 cm daha eklemeniz gerekir. Önemli bir dezavantajı, kumaşın dökülen sıvıyı emmesi ve ürün büyükse, masada oturan konukların dizlerinin üzerine dökülmesidir.

Kurulu
Sentetik, yani polyester veya viskon eklenmiş tekstilleri seçmek en iyisidir. Doğal kumaşlar kaynatılabilir, ancak karışımlı kumaşlardan elde edilen ürünler kaynatılmamalıdır.
Sentetik katkılarla tekstil seçmek en iyisidir.

Sentetik katkılarla tekstil seçmek en iyisidir.

Pamuklu kumaştan oluşan şenlikli bir masa sunuyoruz:
 • tek renkli kumaşlar her türlü kutlamaya uyacak, renkli masa örtüleri, peçeteler veya geçitlerle kontrast oluşturacak şekilde tamamlanmaktadır;
 • ürünlerin değerli taşların renk yinelenen tonlarında kullanılması ilginçtir;
 • Temalı partiler için siyah bir tuval ördük, arka plandaki beyaz peçeteler öne çıkıyor. Siyah çatal bıçak takımında atıştırmalıklar;
 • Bir düğün veya çocuk partisinde şeker çubuğunun tescili için. Ayrı bir masa beyaz, bej, yumuşak pembe veya lavanta renginde uzun pamuklu kumaşla kaplıdır, flounces ve dantel izin verilir.

Tasarımda parlak çiviler, aplike ve geometrik desen ile birleştirilen bir kafesdeki pamuklu kumaş, modern stile uygun. Mutfakta, masa örtüleri ve peçeteler için bej, kahve veya beyaz-kahverengi renk gamı ​​seçin, etrafındaki ince dantelleri örteriz.

Provence tarzında

Provence tarzında

menüye dön ↑

keten

Masa üstü sadece tatil günlerinde servis edilirse, keten masa örtüleri yıllarca sürecek. Ütü kıvrım oluşturduğunda, kumaş masaya kaymaz, lekelerden uzaklaşır. Malzeme dökülen sıvıyı hızlı bir şekilde emer, ancak kirlenir ve yıkamadan sonra "oturur". Yüksek kalitedeki boyalar bile 8 yıkamadan sonra yıkanır ve kanvas orijinal görüntüsünü kaybeder.

Kumaş "oturduysa", kenarı boyunca aynı malzemeden bir fırçayı ekleyerek ya da el yapımı danteli dikerek durumu düzeltebilirsiniz.

Sentetik kumaşların arka planında kaybolan parlak renklerde üretilen keten kumaş. Fakat beyaz veya bej rengindeki bu tür ürünler dantel veya merezhka ile süslenmiş farklı dokulara sahiptir. Tatil boyunca kullanmak lüks, tamamlayıcı etnik veya romantik tarz duygusu verecektir.
Keten masa örtüleri yıllarca sürecek

Keten masa örtüleri yıllarca sürecek

menüye dön ↑

ipek

İpek masa örtüleri, düğünlerde veya gala etkinliklerinde masalarla kaplıdır.

Hafta içi kullanım için uygun değildir. Kumaşta hemen görünen ipuçları ve yumrular, hızla buruşmuş.

Romantik bir akşam için zemine taşacak açık gri, pembe veya lavanta bezi seçin. Masa dekore edilmiştir mumlar, cam ve çiçek buketleri.

Kontrast renkte olabilen veya kanvasın rengini yineleyen nakışlara sahip ürünleri güzelce görün. Tek renkli kumaşlar, bir düğün hediyesi için uygun olan herhangi bir iç mekanla uyumludur.

Düğünler veya özel günler için

Düğünler veya özel günler için

menüye dön ↑

yağmalama

Belirgin bir dokuya sahip olan jüt malzemesi şenlikli masa örtülerini dikmek için yaygın olarak kullanılır. Ürün, düğünü deniz stilinde dekore edecek, ülke stilini ya da shebbi-chic'i tamamlayacak. Rustik tarzda piknik yapmak için doğada masa üstü servis yapın. Malzeme dayanıklı ve dayanıklıdır, ancak sıcak yemekler için bambu altlığı gerekir.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Mutfakta oval masa - Herhangi bir iç mekan için üniversal versiyon (210+ Sürgülü, cam ve ahşap modellerin fotoğrafları)

menüye dön ↑

Masa örtüleri ve peçeteler

Peçete kullanarak masa örtüleri ile servis yapmak için. Bunlar olabilir:

Büyüklük sofra ve çayın, yani 46 x 46 cm ve 35 x 35 cm olarak bölündüğü, temel tuval ile uyuşacak peçetelerin alınması gerekir. Ürünlerimiz masa seti halindedir, fakat kolayca dikilebilir veya örülebilir.

Peçete kullanarak masa örtüleri ile servis yapmak için

Peçete kullanarak masa örtüleri ile servis yapmak için

Masayı peçetelerle süsledik:
 • günlük kullanım için, çatal bıçak takımını yayan kare ya da dikdörtgen kağıt peçeteler kullanın;
 • Kutlamada kağıt peçeteler kullanmak kabul edilemez. Her kişisel yerde, kumaş ürünlerini katlanmış veya katlanmış olarak döşeriz. Festival seçeneği - pahalı ipli peçeteler, çiçek iliklerine ve yapay incilere tamamlanmış porselen veya gümüş yüzükler içine sokulmuş;
 • Pratik dokuma olmayan peçeteler, çocuk partileri ve ev ziyafetleri için uygundur. Tatilin atmosferini tamamlayacak, parlak notlar getirecekler;
 • Arkadaşlarla yapılan küçük toplantılar için ana panelin rengine uygun küçük altlık peçeteleri uygundur. Bunları doğrudan bir ahşap veya cam masa üzerinde ayrıştırabilirsiniz. Çatal bıçak takımı tabağı peçeteye yerleştirilmelidir.

menüye dön ↑

Cam masanın üzerinde

Cam masalar küçük mutfaklar. Mobilya görsel olarak alanı genişletir, ağırlıksız görünüyor. Dezavantajı, masaüstündeki çatal bıçakların tatsız çalmasıdır, bu nedenle yumuşak maddeyle örtmek istersiniz.. Ancak panel camın güzelliğini gizleyecek, bardak altlıklarının ve kaydırıcının altındaki bardakların kullanılması daha iyi olacaktır. Bir kızak, merkezde veya masanın karşısındaki dar bir kumaş şerididir. Kumaşın yardımıyla, cam masa üstünün daha sık maruz kaldığı yerleri kapatıyoruz.

Bodrum katında genellikle alt raf bulunur. Çiçeklerle birlikte düşük vazolar, deniz kabuklarından kompozisyonlar yapıyoruz, bir halı ya da parlak bir kumaş parçası koyuyoruz.
menüye dön ↑

Düğünde

Ziyafet masaları, düğün masa örtüleri ile dekore edilmiştir. tablo yaka ve hediyeler ile. Bezin şekli masanın şeklini tekrarlar, yani yuvarlak, kare veya oval.

Parlak elemanları ile

Parlak elemanları ile

Düğünler için niteliklere ihtiyacınız var:
 • Naperoni aynı masa örtüsüdür, sadece ana panelin üzerine yerleştirilir. Kir veya sıvı dökülmüşse, bir başkasıyla değiştirmek, uzun alt paneli değiştirmekten daha hızlıdır. İki panelden oluşan bir set çatal bıçak sesini kısar.
 • Ziyafet veya dik etek - dekorasyon için kullanılır, masaüstüne düşen, keten kumaş.
 • Katır - kaymayı önlemek için ana panel için bir alt tabaka olarak kaplanmıştır.
 • Koşucular, koşucular veya pistler - masayı masa örtüsünün üzerine koyarız, ancak onsuz da yapabilirsiniz. Büyük parçaların ana tuvali tül iziyle ilginç görünüyor. Aynı anda, masaüstüne yerleştirilmiş farklı renkteki izleri kullanmasına izin verilir.

Düğün masa örtüleri için sentetik eklenmiş keten veya pamuklu kumaşlar uygundur. İpek kumaşlar daha az kullanılır ve fiyatı daha yüksektir.

Peçeteler ve peçeteler, ana kumaşla aynı kumaş dokusundan dikilmelidir ve sentetikler masa etekleri için uygun olacaktır.

Yılbaşı masası için

Yılbaşı masası için

Düğün Stilleri

Masayı kutlama stiliyle birleştirilen renk şemasında yapıyoruz:

 • klasik stil - aynı yollar ile sıkı saten keten. Tuvalde dantel, fırfır ve raket olmamalıdır. Beyaz, süt veya krem ​​rengi kumaşlar seçiyoruz. Peçetelerin rengi tasarımda hakim olan tonla eşleşmelidir salon. Gül ve şakayık - çiçekleri ile parlak bir vazo paletini Gölge.
 • Provence - stilin havadarlığı leylak, lavanta, hafif masa örtüleri ile ifade edilir.mavi, sarıçelik rengi. Kurdela, nakış ve dantel ile destek veriyoruz. Masalarda dekoru belirledik - melek figürleri, çam dallarına sahip hücreler ve çiçekler.
 • Chebbi-chic - için düğün çiçek tarzı Bitkisel motifli doğal kumaşları seçin. Hakim palet beyaz ve açık pembedir. Masa tablasını geniş beyaz güllerden oluşan uzun beyaz bir masa örtüsü ile servis yapın, dantel yolları, fiyonklar, dantel ile tamamlayın.
 • Vintage - doğada kutlamalar için uygundur. Parlak detayların bolluğu, çiçek buketleri, eski kümeler ve figürinler. Setlerde büyük çiçekler çizilmelidir. Masa örtüleri, flounces, rhinestones ve boncuklarla süslenmiş pahalı malzemelerden dikilir. Beyaz bir bez yerine mercan, pembe veya aloe seçin.
 • Deniz tarzı, iki rengin kombinasyonunu içerir - beyaz ve mavi. Salonun parlak renklerde tasarımı, sandalye ve peçetelerdeki beyaz kapaklarla birleştirilmiştir. Tezgahlar uzun mavi bezlerle kaplı, ortada izleri beyaz ve mavi çizgilerle yerleştirdik.

Ziyafet seçeneği

Ziyafet seçeneği

menüye dön ↑

Beyaz masa örtüsü ile

Beyaz masa örtüleri herhangi bir yemeği süsleyecektir, ancak kumaşta lekeler çabucak görünse de, daha sık yıkanıp ağartılması gerekir. Bir seçenek olarak - ağartılmamış ketenden gelen kumaşları kullanmak, renkli bir bezin üstüne beyaz yolları kaplamak için.

Doğal kumaşlardan yapılmış beyaz dantel paneller şenlikli görünüyor. Güzel madde yıpranır, sıvıyı emer ve zayıf şekilde düzeltir. Ziyafet için sentetik elyafın dahil olduğu bir bez seçerseniz, bakımı kolaylaştırır. Bu ürünler lekeleri kolayca yıkar, çabuk kurur, çökmez.
menüye dön ↑

Kırmızı bir masa örtüsü ile

Yılbaşı Bayramı için kırmızı masa örtüsü kırmızı renk doymuş. Ancak kırmızı, odayı parlayan bir lekeye dönüştürmeyecek kadar fazla olmamalıdır.

Beyaz masa örtüleri herhangi bir yemeği süsleyecek

Beyaz masa örtüleri herhangi bir yemeği süsleyecek

Tasarım İpuçları:
 • Herhangi bir kırmızı tondan oluşan bir panel seçin - kırmızıdan derin yakut rengine. Masayı bölgelere bölen ve kompozisyonun parlaklığını azaltan, merkez boyunca dar beyaz veya kırmızı beyaz bir yol yayacağız.
 • yukarıdan beyaz uzun keten kırmızı dantel masa örtüsü yayılmış, beyaz dantel ile kırmızı kumaş peçeteler gerekir.
 • Kırmızı madde tonunda, aynı kumaştan yapılmış sandalyelere kapak dikebilirsiniz, ancak ilginç bir fikir var - beyaz kapaklarla destekliyoruz, kırmızı gölgeli saten kurdeleler ile bağladık.
 • Tabana uzun beyaz-kırmızı bir kumaş örüyoruz ve üst kısmı kısa, kiraz rengi renginde bir masa örtüsü ile süsledik.

menüye dön ↑

Turkuaz masa örtüsü ile

Turkuaz tonları sadece hafta içi değil aynı zamanda tematik partilerin dekorasyonunda da uygundur. Turkuaz serinlik verir, sakinlik hissi verir, sohbeti ayarlar:

Romantik bir akşam yemeği için

Romantik bir akşam yemeği için

 • Biz bir hizmet masa üzerinde doğum günü oğlan. Deniz temasına odaklanıyoruz - masa örtüleri ve peçeteler turkuaz rengi, aynı renkteki etiketlerden ve toplardan çelenklerle takviye ediyoruz. Kompozisyonun bitiminde cam vazolarda balık ağı, kabuk ve çakıl taşları oluşacaktır.
 • Romantik bir akşam yemeği için turkuazı altınla birleştirin. Biz bir hizmet tezgah turkuaz bir zemin üzerine karmaşık bir altın desenli pahalı bir bez, turkuaz boncuk bir dize ile sarılmış peçeteler.
 • Masayı şık bir şekilde yapıyoruz ülke müziği arkadaşlarınla ​​toplandığın için. Çikolata birleştirinkahverengi turkuaz tonları. Turkuaz bir tabağı ahşap bir masa üzerine yerleştiriyoruz, tabağa hasır stand kullanıyoruz.

Turkuazun iştah kombinasyonunu turuncu tonlarla arttırır. Yaz aylarında, süslemesini dekoratif kabak veya turuncu çiçekli vazolarla tamamlıyoruz, kışın da portakallı hasır sepetler koyuyoruz.

Minimalizm tarzında iç mekanlara uygun

Minimalizm tarzında iç mekanlara uygun

Hafta içi ve tatil günleri için bez, açık renkteki doğal kumaştan dikilir.Tuval, beyaz veya geniş bir çiçek desenli herhangi bir servisi vurguluyor. Ürünü, bulaşıklarla aynı palette olmasını istiyorsanız, o zaman çevresine uyması için bir saten kurdele dikiyoruz. Bir sehpa için, çarpıcı olmayan bir dantel süslemesi uygundur. Eski masa örtüsünü, üstüne şeffaf bir bez koyarak ya da tül.

menüye dön ↑

VİDEO: İç mekanı aksesuarlarla güncelledik

 

Masa örtüsü

Doğru nasıl seçilir?

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (en fazla 265 fotoğraf)

8.8 Toplam puan
Masanın üzerinde masa örtüsü - güzel dekor kendin yap

Güzel masa örtüleri herhangi bir odadaki iç mekanı güncelleyebilir. Odanın tarzı ile birleştirmek çok önemlidir. Ama onu yatırmak nasıl güzel? Kayıt için tüm nüanslar ve ipuçları bu makalede okuyabilirsiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
7.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Sağduyulu bir desen ile düz masa örtüsü, hafta içi rahat bir atmosfer yaratır
 • Gipürlü ya da dantelli ekler ile bezen önemli olay
 • Dikmesi kolay, kroşe veya dekor eklemek
eksileri
 • Doğal kumaşların lekeleri yıkaması, yıkadıktan sonra oturması, pürüzsüzlüğü zor
 • Sentetik malzemeler masa üstünde kayıyor, elektrikleniyor
 • Bir dizi masa örtüsü ve peçetenin yüksek maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn