Basit ve hacimli DIY kağıt kar taneleri: Adım adım talimatları ile 75+ Fotoğraflar. Evi tatil için dekore ediyoruz (+ Yorumlar)

Bu makalede, Yılbaşı tatili boyunca evinizi süsleyecek kendi elinizle kağıttan nasıl kar taneleri yapılacağını anlatacağım. Güzel bir dekor için ayrıntılı bir açıklama ile çeşitli seçenekler. Eviniz için biraz güzel bir dekor.

Bu makalenin içeriği:

Önemli

Yakında, her birimiz uyandığınızda unutulmaz bir deneyim yaşayacağız, Noel Baba'nın ilk sanatsal eserlerini görüyorsunuz - kar taneleri. Bu güzel desenler zamanın öncüsüdür.

Dairenizin tasarımı ile gelip zamanı geldi. Ve benzersiz bir Yeni Yıl iç mekanının oluşturulmasına katkıda bulunmak istemeyecek böyle bir insan yoktur, böylece konut gelecek masal ile daha da uyumlu hale gelir.

Bunu yapmak için bir sürü Noel oyuncakları, çelenkler ve diğer güzel eşyaları almanıza gerek yok. Ne de olsa, kendi ellerinizle benzersiz ürünler üretebilirsiniz, bu sizi memnun edecek yaklaşan tatili hatırlatır.

Hepimiz gelen harika el sanatları hatırlıyoruz. renkli kağıtkarton Bizi çocuklukta yapmayı sevdiler Sana bir sır vereceğim: yetişkinler de çocuk ama bu konuda kimseye söylenmedi. Bu nedenle, çocuklarınızı alın, evinizi kendi elinizle yapılan kar taneleri ile dekore etmeye başlayın, size bunun nasıl yapıldığını söyleyeyim.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Yeni 2018 için Noel ağacını dekore etmek ne kadar şık ve güzel? Ne tür oyuncaklara ihtiyacın var? (175+ Fotoğraf)

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Ağacı kar taneleri ile süsleyin

Kendi ruh halinizi yaratın

Kendi ruh halinizi yaratın

Kar taneleri, orman güzelliklerine uygun, hafif ve ağırlıksız süslemelerdir. Burada hayal gücünüzü sınırlandıramazsınız. Kağıt el sanatlarını kendi elleriyle istediğiniz renkte yapabilirsiniz, parlak tonları kullanmak daha iyidir ve tabii ki geleneksel beyaz rengini unutmayın. Bunu yapmak için, birkaç kağıt yaprağına, seçtiğiniz renklere, makaslara, kurşun kalemlere, bir iletkiye ihtiyacınız olacak.

Misafiriniz için sıradışı dekorasyonlar

Misafiriniz için sıradışı dekorasyonlar

Çocukluğumuzda bu mesleğin bize nasıl bir zevk getirdiğini hepimiz hatırlıyoruz. Bugün daha az getirmeyecek. Kar taneleri nasıl yapılır, muhtemelen her şey. Ancak, bugün biraz yeni yollar hakkında anlatacağım.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Kendi elinizle Yeni Yıl için bir DIY ağacı nasıl yapılır? Tatilden önce evi dekore ediyoruz (185+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Mühendislik kirigami

Altıgen ürünler genellikle yapılır, ancak deneyebilirsiniz.Bir iletki yardımıyla, kar tanemizi kesecek bir şablon çizmeniz gerekir. Sayfanın en altına düz bir çizgi çizin, ortasını seçin. Ondan sonra üç farklı yöne doğru köşeler yaparız, 60 ve 120 dereceye eşit olmalıdırlar.

Kağıdı doğru şekilde bükün

Kağıdı doğru şekilde bükün

Başka bir sayfa alın, kare olmalıdır. Çapraz olarak bükün. Yuvarlanmış üçgen, yapılan deseni koymak gerekir. Alt kısmı sırasıyla aşağıya çektiğimiz çizgiye uzanmalı, keskin kısmı yukarı doğru yönlendirilmeli ve nokta merkez kirişe denk gelmelidir.

Altı köşe almak için kesin

Altı köşe almak için kesin

Alt çizgi ile temas halinde olan açılar yukarı kalkar, bükülür. Demek lale gibi bir şey yaptın.

Desenin konturu boyunca kesin

Desenin konturu boyunca kesin

Açık hale getirmek için, katlanmış bir kağıda bir desen çizin veya hemen kesmeye devam edin.

İstediğiniz deseni kesin

İstediğiniz deseni kesin

Bitmiş işi çevirin ve bazı parçalarını bir kenara koyun. Parlaklığı parlatabilir ver.

Kar taneleri iç kısımlarını bükün

Kar taneleri iç kısımlarını bükün

Noel ağacı oyuncak hazır

Noel ağacı oyuncak hazır

Böylece, güzel ve havadar olsun. Bir Noel ağacını süslemek için onları farklı boyutlarda yapmak ve aşağıdan yukarıya doğru düzenlemek daha iyidir.

Alt kısmı büyük ebattaki ürünlerle ve üst kısmı da süsleyin. Çok renkli, onları Noel süsleri ile renk ve boyutta birleştirilecek şekilde düzenleyin.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için Dekupaj şişeleri (170+ Fotoğraf). DIY takı Yeni fikirler ve atölye çalışmaları

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Kar tanesi - avize için çiçek

Bir avize için bir beden seçmek kolaydır. İzinsiz görünmüyorlarsa, onları küçük boyutlarda yapmak daha iyidir. Elbette, bunun için biraz sabra ihtiyacınız olacak, ancak sonuç buna değer. Peki, avize için hangi seçeneklerin en uygun olduğu. İşte onlara nasıl yapılacağı konusunda bir ana sınıftır:

 • iki adet aynı boyutta kağıt alın;

İstediğiniz rengin kağıdını seçin

İstediğiniz rengin kağıdını seçin

 • Üçgenler olsun diye onları iki kez bükün;

Gösterildiği gibi bükün

Gösterildiği gibi bükün

 • daha sonra her iki boşlukta da orta kısmı bu şekilde kesmeniz gerekir (). Bunu, kalan alanın sildiğiniz alandan biraz daha büyük olacak şekilde yapmanız gerekir. Katlanmış üçgeni, açının daha büyük olduğu keskin kısım ile aşağıya çevirin. Sonra her kenardan birkaç milimetre. Parçayı bir taraftan diğerinden kesin. Üçgenin daha geniş açısına birkaç cm kesmeyin. Böylece orta kısmı ayıracaksınız;

Gösterildiği gibi çizin ve kesin

Gösterildiği gibi çizin ve kesin

 • o zaman bu bölümlerin her iki tarafının da 2 kez daha kesilmesi gerekir. Ve ışınlar merkezde birbirine bağlanmamalıdır. Bir çiçek gibi bir şey olacak;

Çiçek formunda hazırlıklar alıyoruz

Çiçek formunda hazırlıklar alıyoruz

 • çiçeğin orta şeritlerini içeri sokun ve merkeze yapıştırın. İlk bölüm sizin için hazır. İkinciyi yapmak için, bu boşluğa farklı bir çiçek koymanız gerekir, ancak uzun yaprakları zaten mevcut olanlar arasında yer alır. Ayrıca, orta kısımları önce merkeze doğru hareket ettirin ve yapıştırın.

İki boşluğu yapıştırıyoruz

İki boşluğu yapıştırıyoruz

Böylece avizenizi süsleyecek çok güzel, hacimsel ve sıradışı bir kar tanesine sahip olacaksınız. Ancak, yirmiden fazla parçadan yapılmaları ve bir olta ile takılmaları gerekir. avize.

Bitmiş işi kendi elleriyle alıyoruz

Bitmiş işi kendi elleriyle alıyoruz

Bir avize için hacimsel bir kar tanesi yapmanın başka bir yolu var. Bir öncekinden daha hafiftir, ancak ürünler güzelliği bakımından ilk değişkene göre daha düşük değildir.

menüye dön ↑

Kar Tanesi - çiçek (basit versiyon)

Yapmak için ihtiyacınız var:

 • tutkal;
 • küçük zımba;
 • makas;
 • boncuklar;
 • kalın kağıt;
 • karton.

Bu seçeneğin üretimi için yoğun, çok renkli bir kağıt seçmek daha iyidir. Renk seçimi tamamen size bağlı, farklı mavi tonlarında bir gümüş, yeşil, avizenin Noel dekorasyonu için daha uygun. Bir ürün yapıyoruz:

 • kalın kağıdı aynı genişlikte şeritler halinde kesin;
 • her birini bir zarfa sarın (büyükannelerin tohum satın alırken satın aldığı eski), fazlalıkları makasla kesin. Seni aynı küçük boyda yapmalılar;

Gerekli boşlukları hazırlıyoruz

Gerekli boşlukları hazırlıyoruz

 • zarfımızın üst kısmını zımba ile tutturmanız gerekir;
 • bir daire çizin, elde edilen zarfları tutkal yardımı ile yapıştırın. Bir kağıt kar tanesi için, yedi zarf yeterlidir;

Zarfları daireye yapıştırma

Zarfları daireye yapıştırma

 • Ortası süslemek ve eklemi örtmek için, boncuklar veya başka süslemeler kullanabilirsiniz. Onlar da sopa gerekir;

Kar taneleri ortasını süslüyoruz

Kar taneleri ortasını süslüyoruz

 • olta için delik üstünde.

Sonuç olarak, dekorasyon için çok güzelliğimiz var

Sonuç olarak, dekorasyon için çok güzelliğimiz var

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Evde kendi elinizle mum nasıl yapılır? İlginç atölye çalışmaları (155+ Fotoğraf)

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Evde gerçek bir kar yağışı yapın

Dairenin her tarafında bulunan düzinelerce kar taneleri, Yılbaşı havası vermeye yardımcı olacak. En sevdiğiniz filmi ekleyin ve ürünler üretmeye başlayın. Evi dekore etmek için kendi elinizle yaptığınız herhangi bir kağıdı kullanabilirsiniz.

Yeni Yıl için basit dekorasyon

Yeni Yıl için basit dekorasyon

menüye dön ↑

Usta sınıf nasıl bir kar tanesi-balerin yapılır

Şimdi standart şekillerden, üretim yöntemlerinden biraz uzağız. Bir kar tanesi balerin yapalım. Çocuk odasında güzel görünecek. Gerekli kılmak için:

 • bir kalem;
 • kağıt;
 • makas.

Bir başyapıt yaratmak için gerekli malzemeler

Bir başyapıt yaratmak için gerekli malzemeler

 • iki yaprak kağıt almanız gerekir, A4;
 • iyi çizerseniz, balerin kendiniz tarafından tasvir edilebilir. Değilse, İnternet'ten fotoğraf çekebilirsiniz. Bir görüntü bulun, monitöre veya dizüstü bilgisayar ekranına bir sayfa ekleyin ve etrafını kurşun kalemle daire içine alın. Balerinler herhangi bir fotoğrafını kullanabilirsiniz. Kolları kaldırılmış, dağılmış, sıçramış veya dans unsurları hazırlamış olabilirler;

Şablonu yazdırın veya çizin

Şablonu yazdırın veya çizin

 • özenle biçilmiş kaftan, iğne işi temeli olacak güzel, zarif bir bebek almak;
 • etek imalatına devam edin. Bunu yapmak için, ikinci kağıdı alın, bir üçgen elde etmek için bükün. Fazlalığı kesin;

Boş bir etek yapmak

Boş bir etek yapmak

 • üçgeni üç kez katlayın ve fazlalık olan kısmı kesin;
 • böylece etek güzeldir, desenleri kesmek, üçgen üzerine bir desen çizmek ve sadece gereksiz parçaları kesmek daha iyidir;

İş parçasını çizerek kesin

İş parçasını çizerek kesin

Sonra, boşluğun merkezinde, onu pupaya koyabilmemiz için küçük bir kesi yaparız.
Balerinler güzel kar taneleri alıyoruz

Balerinler güzel kar taneleri alıyoruz

Balerin hem duvara hem de Noel ağacına yerleştirilebilir. Bunu yapmak için üst kısmında iğne ile iplik küçük bir delik açın. Duvara yerleştirilirse, istif (etek) yüzeye bitişik olan taraftan kaldırılır. İstenirse, balerin onu bireysellik vererek dekore edebilir.

Evdeki her yeri dekore et

Evdeki her yeri dekore et

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Güzel Şamdanların Yeni Yıl için kendiniz yapması (95+ Fotoğraf): Ustalık sınıfları için orijinal fikirler

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Basitleştirilmiş Quilling

Quilling teknolojisi en popüler olanıdır. Ancak, bu yöntemi yapmak sabır, zaman gerektirir, ancak sonuç buna değer.

Quilling tekniğinde sıradışı çalışma

Quilling tekniğinde sıradışı çalışma

El sanatları üretimi için ihtiyacınız olacak:

 • yumuşak kağıt, eski bir gazete bile yapacaktır;
 • gereksiz kitap;
 • makas;
 • tutkal;
 • Pul.

İmalatına devam ediyoruz:

7-10 adet 7 yığınlık şerit yapmamız gerekiyor. her birinde. Bunu yapmak için onları kesmeye başlayın. Şeritlerin genişliği ve uzunluğu ayrı ayrı seçilmelidir. Şeritlerin ortalama büyüklüğü 2 cm genişliğinde ve 20 cm uzunluğundadır.
Şeritleri gösterildiği gibi kesin.

Şeritleri gösterildiği gibi kesin.

Her bir şerit yığını yarıya bükülür ve bunları bir araya getirir. Sabitlemek için bir iplik kullanın. Özelliği: orta yığın diğerlerinden biraz daha büyük olmalıdır. Yani bir yay gibi bir şey var.Güzelleştirmek için, petalın uçlarını tamamen makasla kesmeniz gerekir. Sonra bir iplik ile toplanan petal, yükün altına koymak gerekir, herhangi bir ağır nesneyi kullanabilirsiniz.
Olta ile yaprakları bağlama

Olta ile yaprakları bağlama

Bir lüle yapın. 15 şeritten oluşan bir yığın daha kesin ve bükün. Güvenilir yapı sağlamak için şeritlerin uçlarını tutkalla yapıştırın.
Halka tabanlı büküm

Halka tabanlı büküm

Daha sonra elde edilen tüm yaprakların tabanda tutkalla bulaşması ve el bileğine bağlanması gerekir.
Çözgü hazır yaprakları tutturulmuş

Çözgü hazır yaprakları tutturulmuş

Yapılmış işi sermek için parıldayarak serpin, tutkalın üzerine koyun. Böylece, Yeni Yıl tatillerinde evi dekore etmek için güzel kar taneleri elde edersiniz. Avizeler, Noel ağaçları için uygundur.

Bitmiş ürünü Noel ağacına asıyoruz

Bitmiş ürünü Noel ağacına asıyoruz

Senin için ilginç olacak:YORUM: Yeni Yıl için çam kozalaklarından el sanatları (büyük, boyalı) (175+ Fotoğraf) Tatil için güzel el sanatları!

menüye dön ↑ menüye dön ↑

3B çevre

Birkaç dakika, biraz hayal gücü ve evinizi dekore etmek için güzel kar taneleri alacaksınız. Avizeleri, kornişleri süslemek için idealdirler.

3B pişirmek için: makas, kırtasiye bıçağı, cetvel, bant, zımba. Yani, adım adım üretim:

 • kalın kağıt almanız gerektiğinden. Ayrıca, geleneksel olarak beyaz olmayan sayfaları da kullanabilir ve çok renkli;
 • 6 eşit büyüklükte kareler kağıttan kesilmelidir;

Altı kareyi kesin

Altı kareyi kesin

 • dikkat, dokunmamaları gerekir (aralarında 1 cm);

Üç kesim yapmak

Altı kareyi kesin

 • iş parçasını keserek dikey olacak şekilde açın. Daha sonra, iç kenarların birbirine yapıştırılmış bir tüpe bükülmesi gerekir;

İlk kesimi yapıştırın

İlk kesimi yapıştırın

 • bir yaprağı çeviririz, aşağıdaki şeritleri tutkalla birleştiririz. Bundan sonra, sayfayı tekrar çevirin, üçüncü sırayı bağlayın. Böylece, bir el feneri gibi bir şey var;

Tüm kesimleri sırayla yapıştırın

Tüm kesimleri sırayla yapıştırın

 • aynı işin tüm boşluklarla yapılması gerekiyor. Altı tane aynı kar tanesi aldıktan sonra, birlikte zımbalanması gerekir. Orta kısmı ve yanları birbirine yapışır, böylece güzel bir hacimsel olan ortaya çıkar.

Hazır fenerleri zımba ile tutturuyoruz.

Hazır fenerleri zımba ile tutturuyoruz.

menüye dön ↑

Daha da parlak hale getirmek

Renkli kağıda veya boyamaya yardımcı olmasını daha parlak hale getirin. Örneğin, bantların her birini farklı bir renkte boyayabilirsiniz. Sadece çirkinleşmemek için parlak tonları kullanmanıza gerek yoktur. Mavi, pembe, altın, sarı seçmek daha iyidir.

Her elemanı renkli yapın.

Her elemanı renkli yapın.

Biraz zaman harcamak için yeterince yapmak, sabır. Sonra Çocuğunuzla birlikte Yeni Yıl tatili için süslemeler yapacaksınız. Ayrıca çocuğunuza el sanatını asmanın daha iyi olduğu yerleri sorun. Yeni Yıl için çok sorumlu iş - ev dekorasyonuna katılmaktan mutluluk duyacaktır.
Yeni yıl kağıt dekoru

Yeni yıl kağıt dekoru

Noel ağacı, pencere - bunlar süslemeler için kullandığımız standart seçeneklerdir.. Ancak, biraz hayal gücü gösterirseniz, evinizi farklı bir şekilde dekore edebilirsiniz. Dekorasyon için mükemmel seçenekler: bir avize, bir pencere pervazına, yemek masasına, duvarlara.

Yeni yılda çok güzel bir görünüm el sanatları masa. Yeterince süslemek için, standart ürünleri renkli kağıttan kesin, masaya koyun ve üstüne cam veya başka bir saydam malzeme yerleştirin.

Evin her köşesini dekore et

Evin her köşesini dekore et

Pencerelere yeterince ışık gelmezse, bu seçenek sizin için değildir. Ancak, aksine, el sanatları pencereye yapıştırılabilir, ancak bunun için kendinizi sadece standart sürümlerle sınırlamayın. Hayal gücünü gösterin, kağıdın yardımıyla farklı manzaralar çizin, resimler yapın. Örneğin, ormanda çok karla çevrili bir ev.

menüye dön ↑

VİDEO: Dekor için güzel kar tanesi kirigami

Birlikte bir kar tanesi yapmak

Kirigami tekniğinde kar tanesi

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (75'ten fazla fotoğraf)

9.5 Toplam puan
Güzel kar taneleri

Master sınıflarımızı seçerek evi kar taneleri ile dekore ediyoruz.İnanmayacaksınız ama yapmak gerçekten kolay ve hızlı. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

9.5Uzman puanı
Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
10
10Kullanıcı oyu
Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
10
Konu açıklaması
10
Bilginin güvenilirliği
10
şekerleme
 • Güzel dekor
 • Birçok tasarım seçeneği
 • Yürütme kolaylığı
eksileri
 • zaman
 • Her yere uygulanabilir değil
 • Kısa ömür
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun
1 yorum
 1. 5
  Bilginin alaka düzeyi
  100
  Uygulamanın kullanılabilirliği
  100
  Konu açıklaması
  100
  Bilginin güvenilirliği
  100

  Makaleyi okuduktan sonra, hemen kağıttan bir kar tanesi yapmak istedim. Her zaman çok zahmetli ve uzun olduğunu düşündüm. Ve bunun için sadece hepsini yapabilmeniz gerekir. Eski gazeteleri bulup kesmeye başladı. Sonunda gözlerime ve ellerime inanamadım, daireye takılmak utanç verici olmayan çok güzel bir kar tanem vardı. Olumlu bir deneyimden sonra, birkaç tane daha yaptığınızdan emin olun. Benim gibi yeni başlayanlar için ana sınıf için teşekkürler.

  + Artıları: Her şey açık ve iyi yazılmış. Ve en önemlisi fotoğrafla.
  - Eksileri: Benim için hayır
  yararlı(2) Hayır iyi(1)Zaten oy verdin

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn