Modern tarzda yatak odası tasarımı (125+ Fotoğraf) - Beyaz perdeler / duvar kağıdı / gardırop. Bir seçim ile aşırıya kaçmayın?

Modern toplum bilgi ve reklamlarla doludur ve düşüncelerimiz her zaman iş ve aile sorunları ile meşgul olur. Yatak odanızda olmasa da, dinlenme ve rahatlama için nereye bakmalı? Odayı doldurmak insan tarafından algılanmasında önemli bir rol oynar. Mobilya odanın tarzını, ruh halini belirler.

İçerik:

Beyaz mobilya

Çoğunlukla beyaz bir yatak odası pratiklik ve seçim çerçevesi ile ilişkilendirilir, ancak beyaz mobilyalar koyu mobilyalardan farklı olarak temizlikten kaynaklanan daha az belirgin toz ve lekelerdir.

Beyaz oda aynı yüzeylerden oluşmamalı, parlak yüzeylerin bolluğu odayı bir marka haline getirecek, temizliği daha uzun sürecektir.

Sadece mat mobilyalar almayın, mekanı matlaştırır. Mobilyaların yüzeyi deterjanlarla yıkamaktan korkmamalıdır.

Pahalı ve kaliteli mobilyalardan tasarruf etmemek ve satın almamak daha iyi, daha uzun sürecek. Beyaz mobilyalar evrenseldir, herhangi bir alana sığabilir.

Mobilya odanın tarzını, ruh halini belirler

Mobilya odanın tarzını, ruh halini belirler

Kontrast için, duvara koyu duvar kağıdı veya dekoratif koyun alçı. Tek renkli rahat bir alan istiyorsanız, pastel renklerde bir oda seçin. Işığı tamamla yatak odası parlak veya koyu aksesuarlar, odayı çeşitlendiren vurgular yapın.

Beyaz mobilyalar için değişken, plastik gibi basit bir malzeme olacaktır. Korkmak ve yaz kafeleriyle ilişkilendirmek zorunda değil.

Bu modern malzeme, yabancı tasarımcılar tarafından giderek daha fazla tercih edilmekte ve teknoloji, rafine, pratik ve dayanıklı ürünler üretmeyi mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda, plastik kendisi için sürekli bakım gerektirmez ve ağır yüklere dayanır.

Beyaz oda aynı yüzeylerden oluşmamalıdır.

Beyaz oda aynı yüzeylerden oluşmamalıdır.

Plastik güvenilir değilse, kontrplak veya tahtadan boyalı tercih edin. Bu tür yüzeylerin bakımı basittir ve fiyatlar her bütçeye göre farklıdır.

Mobilyanın şeklini göz önünde bulundurarak, geometrik olarak karmaşık tasarım mobilyalar, odanın alanına animasyon getirecektir. Klasik veya özel olarak döşenmiş mobilyalar yatak odasına eski moda bir sofistike olacaktır. Mobilya seçimi tarihi bağlıdır stilhangi bir oda yapmak için.

Seçimdeki düşüş hala moda İskandinav tarzıb veya klasik barok ve İngiliz, klasik tarz veya sade minimalizmden hoşlanıyorsunuz. Organik bir yatak odasında asıl şey, nesnelerin uzayda uyumluluğudur.

Odayı doldurmak çok önemlidir.

Odayı doldurmak çok önemlidir.

Beyaz mobilyalar odayı daha hafif kılar, alanı aşırı yüklemez, hafif ve rahat kılar.

dolapları

Beyaz mobilyaların hastane koğuşuyla doğrudan bir ilişkisi olduğu görülüyorsa, krem ​​pastel tonlarını tercih edin veya bir mobilya üzerinde, örneğin dolaplarda beyaz inci vurgular yapın. masif kabine beyaz renk görsel olarak daha açık görünecek ve iç hava alacaktır

Beyaz büyük kabine

Beyaz büyük kabine

Tasarımcının fikri nedeniyle, daha az markalı bir doku seçin, mat, düzensizlik ve pürüzlülüğe sahip. Bu mobilya parçası için buzlu yüzeyler modern yaşamda daha uygundur. Parmak izleri, parlak parlak yüzeyde açıkça görülmektedir.

Kurulu
Asgari etkileşim olacağı parlak iç öğeler elde edin, örneğin raflar. Parlak yüzeyleri temizlemek için doğru temizlik ürünleri ile gelmeniz gerekir.

Parlak yüzeyleri yıkamak için, aşındırıcı bileşenlerle kullanılamaz, hemen görünür hale gelen en küçük çizikler bırakır. Temizlik için paçavra ve cila kullanabilirsiniz.

Bu mobilya parçası için buzlu yüzeyler modern yaşamda daha uygundur.

Bu mobilya parçası için buzlu yüzeyler modern yaşamda daha uygundur.

Beyaz bir kabinin avantajları:

 • parlak ve tek renkli gölgelerle birlikte çalışabilirlik;
 • saflık ve ışıkla ilişkilendirmeler.

Kurulu
Tahtadan yapılmış bir gardırop sipariş edin veya çıkartın Alçıpan ve seçilen rengi renklendirin. Bir veya iki dolap kapısına cam bahis yapın, odanın geniş alanını genişletir. Cam üzerinde bir desen seçin, çiçek süsleri veya yanlarda bulunan geometrik desenler kabine bir bütün olarak dekoratif katacak.

Cam üzerine çizim dağlama ile uygulanır, bu yüzden çizim karmaşık olmamalıdır. Camlı kapılar, mekanik etkilerden ve kaliteden kırılmaması için sağlam olmalıdır, böylece çizilmeler ve talaşlar nedeniyle onları değiştirmeye gerek kalmaz. Teknolojiler, herhangi bir görüntünün kapılara uygulanmasına izin verir:

 • portreler;
 • manzara;
 • çizilmiş resimler;
 • kendi fotoğraflarım.

Daha az markalı bir doku seçin

Daha az markalı bir doku seçin

Bu renk vurguları odanın iç kısmına yazılacaksa dolabı parlak kapılarla dekore edin. Klasik stile veya Barok'a, dolabı altın ekler ve monogramlarla tamamlayın, görünümü zenginleştirin cephe.

menüye dön ↑

renk

Odanın renk şeması seçimi tercihlerinize bağlıdır. Sakin, melankolik kişilikleri için, sıra dışı aktif insanlar için, yatak odasının renk düzeninde aktif parlak renkler içermesi için sakin renk şemaları öneririm.

menüye dön ↑

Siyah ve beyaz yatak odası

Siyah beyaz yatak odası konseptini geliştirirken, önce baskın renk seçilir. Çoğu zaman, beyaz baskın seçilir - saflık ve uzayın rengi, siyah detaylara odaklanmaya yardımcı olur. Siyah mobilyalar, beyaz duvar kaplamalarının arka planına karşı etkin bir şekilde ön plana çıkacaktır.

Modern tarzda yatak odası tasarımı (125+ Fotoğraf) - Beyaz perdeler / duvar kağıdı / gardırop. Bir seçim ile aşırıya kaçmayın?

Siyah beyaz

Siyahı seçerseniz asıl şey, odayı koyu gölgelerle aşırı doldurmamaktır. katsonra tavan sadece kar beyazı, odanın unsurlarını vurgulamak için tasarımcı ışığı ekleyin. Siyah-beyaz bir odanın bir kar-beyaz iç mekânı vardır. Dekor ve tekstil formunda koyu, siyah elemanların eklenmesi gerekecektir. Yatak siyah peçekaranlık abajurlar satın almak fikstürler.

Kurulu
Bir odayı hazırlarken aynı renkteki beyaz ve siyah renkleri kullanmak daha iyidir. Çeşitli tonlar odayı meçhul yapacaktır.

Tek renkli bir iç mekanda, dokular ve dokular ana olanlar haline gelir. Parlak ve mat yüzeylerin kontrastına ek olarak, mobilya ve dekorda zıt geometrik ve pürüzsüz çizgiler kullanın. Odada daha fazla ışık gölgesi varsa, oda sakinleşecektir.

Odayı koyu gölgelerle aşırı yüklemeyin.

Odayı koyu gölgelerle aşırı yüklemeyin.

Tek renkli bir iç mekanda üçüncü rengi almak basit olacaktır.

İç bölüme birden fazla parlak renkten girmeyin.

Minimum renk vurgusu kullanın, tek bir saf renk alın ve içine girin. Öğeler olabilir:

 • küçük yastıklar;
 • vazo;
 • resim çerçeveleri

Üçüncü bir renk olarak, tasarımcı ışığı kullanabilirsiniz: duvar veya tavanı renkli olarak vurgulayın ve oda farklı bir ruh hali kazanacaktır.

İç kısımdaki parlak renkler çok gösterişli görünüyorsa, beyaz tonlarını eklemenizi öneririm: inci, fildişi, sütlü.

Siyah ve beyaz bir oda farklı tarzlarda dekore edilebilir:

Hemen hemen her stil tek renkli olarak gösterilebilir.

menüye dön ↑

Gri beyaz

Sakinleştirici tonları sevenler, parlak tonları olmayan tek bir yatak odasına bayılacaklar. İlk bakışta, alan sıkıcı ve iç karartıcı görünebilir, ancak odanın vurgulanması, yüzeylerin kontrastıdır. Daha fazla aynalı yüzey ekleyin, böylece oda gün ışığında gölgelerle doludur.

Gri ve beyaz

Gri ve beyaz

Huzurlu, huzurlu bir yer istiyorsanız parlak vurgular ayarlamanıza gerek yoktur. Tekstil ve aksesuarlarda şeftali, mor tonları seçin.

belirleyin:

 • doğal kumaşlar;
 • büyük düğümler;
 • kilim yüksek kazık;
 • hayvan derileri.

Odadaki konfor çeşitli doku malzemeleri yaratacaktır.

menüye dön ↑

Kırmızı ve beyaz tasarım

Bu tonlarda yapılmış bir yatak odası hem heyecanlandırabilir hem de yatıştırır. Küçük alanların ana rengi beyaza almasını ve kırmızı gölgeler eklemesini öneririm. Gölge seçimi karakterinize ve mizacınıza bağlıdır. Parlak renkler istiyorsanız, daha sonra kızıl, kırmızı, İngiliz kırmızısı sizi harekete geçirmeye teşvik edecektir. Etkisiz kullanımlı kırmızı, hatalı ilişkide bulunmak için negatif ilişkilere ve saldırganlığa neden olur; kiraz, garnet, somon tonları seçin.

Kırmızı ve beyaz

Kırmızı ve beyaz

Sinir hastalıkları olan kırmızı insanlara karışmayın. Bazı gölgeler saldırganlığa neden olur, herkes kırmızı yatak odasında dinlenip gevşeyemez.

Aksan yöntemi etkileyici görünüyor. Odanın bir kısmında kırmızı renk hakimdir ve boşluğun geri kalanında sadece aksilikte bulunur. Kırmızı renk tutkunun enerjisini getirir, bu konuda uzmanlar, ilişkideki tutkuyu korumak için yeni evlerin yatak odasındaki kırmızı renkleri düzenlemelerini tavsiye eder.

Odanın boşluğunu gri beyaz tonlarda oluşturun ve ayrıntılarda kırmızı tonu girin. Vurgulu duvar yapın ya da başlığı vurgulayın. yataklar, tekstil ve küçük bir dekor ekleyin. Aktif kırmızıyı yumuşatmak ve odanın lüksünü ve stilini vurgulamak için tasarıma kahverengi ekleyin.
Bu tonlarda yapılmış bir yatak odası hem heyecanlandırabilir hem de yatıştırır.

Bu tonlarda yapılmış bir yatak odası hem heyecanlandırabilir hem de yatıştırır.

Kurulu
Kırmızı ve beyazın kombinasyonuna ek olarak da siyahtır. Böyle bir birliktelikte, tek bir renk, iç kısımların% 60-70'ini kaplayan hakim olmalıdır. Eşit renk oranları, iç mekanı telaşlı kılar.

Ek gölgeler sunmak oldukça zordur, iç mekandaki uyumu tahrip edebilirler. Amaç odayı şok edici bir alan yapmak değilse, ana renkleri bırakın ve sadece onları kullanın.

Aksan kabulü etkileyici görünüyor.

Aksan kabulü etkileyici görünüyor.

Sadece kırmızı yapmak oldukça nadirdir, bu zor bir tasarım işidir, ancak profesyoneller bile hata yapabilir ve iç mekanları cansız olacak ve bir otel odasına benzeyecek. Küçük odalarda kırmızıya karışmamalısınız, parlak aktif renk alanı daraltır ve daha kompakt hale getirir. Kırmızı renk birçok stilde, örneğin Barok, İmparatorlukta, etnik, ileri teknolojide kullanılır.

menüye dön ↑

Yatak odasında aksan

Çoğu zaman kiracılar lezzet değiştirerek, lezzet katmaktan endişe duyuyorlar. Büyük miktarda harcama yapmadan, onarım aşamasında ve birkaç yıl içinde lezzet katmanın yollarını düşünün.

menüye dön ↑

Beyaz yatak

Yatak - yatak odasının ana elemanı, dinlenme yeri. İstenilen boyuttaki konforlu yatak, sağlıklı bir uyku sağlar ve güçlenmenizi sağlar. İç kısımdaki beyaz yatak bir his veriyor:

 • kolaylaştırmak;
 • hafiflik;
 • itiraz.

İç kısımdaki beyaz yatak hafiflik hissi veriyor

İç kısımdaki beyaz yatak hafiflik hissi veriyor

Aynı zamanda, beyaz bir yatak, karanlık bir odadan daha hacimli göründüğü için odanın geometrisini bozabilir. Birçok insan yanlışlıkla beyaz bir yatağın küçük bir oda için uygun olduğuna inanıyor, ancak mekan algısını değiştiriyor. Beyaz yatak orta ve daha fazla hacim alanına koymak daha iyidir.

Karanlık yatağınızı beyaza çevirin ve boşluk önemli ölçüde değişecektir.

Kumaş başlıkların hızlı kirlenmesini azaltmak için ahşap, deri veya plastikten yapılmış başlıklı bir yatak satın alın.

Beyaz yatak neoklasik, klasik, minimalist iç mekanlara mükemmel bir şekilde uyuyor. Yatak, karanlık bir yüzeye sahip bir odada parlak bir nokta olabilir veya minimalizm tarzında tembel bir tasarımla yazılabilir, bu durumda yatak uyumsuz görünüyor, öne doğru konuşmuyor.

Beyaz yatak neoklasik, klasik ve minimalist iç mekanlara mükemmel bir şekilde uyuyor.

Beyaz yatak neoklasik, klasik ve minimalist iç mekanlara mükemmel bir şekilde uyuyor.

Yatağın yanında bulunan nesneleri aynı renk şemasında bir setten almak, boşluğu başucu masaları, gri, ahşap, siyah renkteki dolaplarla desteklemek gerekmez. Aynalı yüzeyler ekleyin, beyaz eşyaları hafif nesnelerle tamamlayın ve alanı görsel olarak genişletin.

menüye dön ↑

duvar kağıdı

En popüler malzeme çok uzun, seçimi en seçkin alıcıyı tatmin edecek. Beyaz duvar kağıdı - küçük bir alana sahip yatak odaları için bir seçenek. Işık duvarları, alanı görsel olarak genişletir, hava ile doldurur.

Desenler veya belirgin doku ile beyaz duvar kağıdı aydınlık iç aksanı olacak

Desenler veya belirgin doku ile beyaz duvar kağıdı aydınlık iç aksanı olacak

Beyaz duvar kaplamalarının avantajları:

 • ışık duvarları alanı genişletir;
 • oda mobilya ve aksesuarları almak zor değil. Duvar kağıdını eşleştirmek veya kontrastta oynamak için öğeleri kullanın;
 • beyaz renk saflık ve tazelik hissi bırakır;
 • Farklı gölgeler sayesinde oda derinlik ve heterojenlik kazanır;
 • dokuların çeşitliliği tüm odanın havasını ve tonunu belirler, kinestetik zevk alacak.

Işık duvar kağıdı dezavantajları:

 • kirlenmiş.

Önemli bir dezavantaj, ancak yıkanabilir duvar kağıdı satın alındığında malzeme seçimine yaklaşırken, odanın düzenliliği korunacaktır. Yetişkinler ve çocuklar odada yaşıyorsa, duvarın alt kısmını duvarla süsleyin. paneller tarafından.

Desenler veya belirgin doku ile beyaz duvar kağıdı, parlak bir iç odağı olacaktır.

Duvarların tasarımındaki incelik ve stil, farklı beyaz tonları getirecektir. Gün ışığında, beyaz duvar kağıdının gölgeleri net bir şekilde görülebilir. Şimdi, en hoş görünümlü tonları bulmak için farklı üreticilerden duvar kağıdı almanıza gerek yok. Üreticiler, farklı bir renk ve duvar kağıdı desenine sahip bir odayı dekore etmek için bir albümde birkaç seçenek tamamlıyor.

Kurulu
Beyaz duvarlı alan sıkıcı görünmüyor, kontrast aksanları eklediğinizden veya beyaz ve renkli duvar kağıdını birleştirdiğinizden, zıt mobilyalar satın aldığınızdan veya desen dokulu dokulu duvar kağıdı tutkalı olduğundan emin olun.

Yatak odasını dekore etmek için bir seçenek olarak, parlak veya koyu duvar kağıdını zıt olarak boş başlığı yatağa yapıştırın, dekoratif efekti geliştirmek için pervaz kullanın.

Basit geometrik desenli duvar kağıdının üzgün görünmemesi, ahşap panellerle takviye edilmesi, bu teknik klasik iç mekanlarda geçerlidir. çocuk odaları.

Beyaz duvar kağıdı minimalizm, çatı katı, art deco, klasik tarzı için temel olacaktır. 1960'ların tarzında bir iç mekan yaratmak için geometrik desenli beyaz duvar kağıdı satın alın, yastık ve mobilya döşemelerinin aksine bu deseni tekrarlayın.

menüye dön ↑

panjur

Beyaz yatak odasında perdeler, başka bir aksanla bile parlak ve göz alıcı bir mekan olabilir. Perdelere yapılan modern baskılar, güzellikleri ve çeşitli sanatsal tekniklerin taklidi ile hayranlık uyandırıyor. Perdeleri desteklemek için, odaya bir halı döşeyin, eşleşecek perdeler veya yastıklarla birleştirin. Kendilerine dikkat etmemeli, uyum sağlamalı ve iç mekanı dengelemeliler.

Beyaz yatak odasında perdeleri göze çarpan parlak bir nokta olabilir.

Beyaz yatak odasında perdeleri göze çarpan parlak bir nokta olabilir.

Klasik tarzda yatak odasının tekstil tasarımında detaylar ekleyin, süslemenin içeriği altın renk tonudur. Altın perdeler ve süslü perdeler, mekana parlaklık katacak, altın renginde küçük bir dekor ekleyecek ve iç mekana tam bir görünüm kazandıracaktır.

Beyaz perdeler, duvarlar ve zemin ile aynı renkte olmalıdır. Hafif hava sahası için pilili yarı saydam kumaşları seçin.

İlginç bir dekoratif çözüm gündüz-gece perdeleri.. Açık ve yoğun koyu çizgiler bunlara alternatif olur. Bir ayar kablosu yardımıyla perdeler sıkıca veya kısmen kapatılır. Kullanışlı ve pratik.

Yemyeşil perdeler monokrom barok iç mekanlar için kullanılır. pencereler. İki kumaşı birleştirin - pastel tonu ve daha parlak tonu, yoğun desenleri olan dokular kullanın.

Perdeleri değiştirmek rahatsız edici iç mekanı değiştirmenize olanak sağlar. Farklı bir doku perdeleri seçin, yoğunluk, mevcut pastel tonlarını değiştirmek için parlak desenleri seçin.
menüye dön ↑

stilleri

Yatak odasına ilave cazibe, belirli bir stile bağlanma sağlayacaktır. Aşağıda, yatak odalarında gerçekleştirilen en popüler iç mekan stillerinden bahsedeceğim.

menüye dön ↑

Çatı tarzı

Daireler tarzımızda hala popüler. Beyaz renklerde bir yatak odası böyle bir tarzda avantajlı görünüyor: dokuların çeşitliliği, beyazın bir tonunu bile eğlenceli ve kendisinden farklı kılıyor. Loft tarzı kasıtlı edepsizlik ve sıradışı iç dekorasyonu ile çekiyor. Dekorasyonun sadeliğine rağmen iç tasarım rahat görünüyor.

Çatı tarzı

Çatı tarzı

Endüstriyel iç mekanın temel kuralı dekorasyon eksikliği veya yokluğunu taklit etmektir.

Duvarlar genellikle tuğla, kaba sıva ile bitirilir veya son işlem yapmadan - çıplak betonla bırakılır. Zemin ahşap veya betondur, isterseniz beton veya ahşabı taklit eden bir karo satın alabilirsiniz. Tavanda görünen çapraz kiriş; genellikle bir beton plaka var. Bir duvarı süslemek, iç mekanı dekor ve mobilyalarla aşırı yüklememek yeterlidir ve bir çatı katı hissi yaratır.

Vurgulu duvarı tuğla veya taklit ile döşeyin, kalan duvarları ve tavanı gri veya beyaz boyayın.

Çok sayıda ışık tonu alanı daha görsel hale getirir.

Çok sayıda ışık tonu alanı daha görsel hale getirir.

Karanlık tavan görsel olarak dar alan. Oda küçükse, beyaz tavanı tercih etmeniz gerekir.

İnşaat aşamasında, yükseklik izin veriyorsa, tavana ahşap kirişler ekleyin. Son aşamalarda, iç kısmı orijinal abajurlarla çeşitlendirin - çatı hazır!

Birçok parlak renk alanı görsel olarak büyütür ve yanlış oda geometrisini gizler. Çatı katında, büyük pencereler bile perdeler ve perdeler olmadan bırakılır, ancak odanın eksikliklerini gizlemek veya komşuların görünümünü bastırmak için perdelerin asılmasına izin verilir.

Aydınlık aksesuarlar, klasik mobilyalar, oda boşluğuna aynalar ekleyin.

Aydınlık aksesuarlar, klasik mobilyalar, oda boşluğuna aynalar ekleyin.

Çatı katındaki mobilyalar belli bir stile sahip değildir, ancak ana moderasyon olan farklı stilleri karıştırmaya gerek yoktur. Sıradışı şekillerin tasarım mobilyaları iç mekan için çok uygundur. Genellikle çatı katında, duvara asılı bir bisiklet bulabilirsiniz, burada da dekoratif bir unsurdur.

Parlak aksesuarlar, klasik mobilyalar ekleyin ayna oda boşluğunda. Pratiklik ve rahatlık ilkesiyle yönlendirilmelidir. Genellikle bir çatıya sadece bir yatak koymak yeterlidir, böylece alan tam bir görünüme kavuşur. Gereksiz unsurlarla odayı aşırı yüklemeyin. Boş alan bırakın.

Çatı katındaki mobilyaların belirli bir tarzı yoktur.

Çatı katındaki mobilyaların belirli bir tarzı yoktur.

menüye dön ↑

klasik

Klasik tarz yüzyıllar boyunca cilalanır, içinde gereksiz unsurlar yoktur, bu tam bir kompozisyondur. Uygun bir iç mekan oluşturmak için kurallara uymanız gerekir. Odanın ana elemanı yataktır, kompozisyonun merkezidir. Bir tasarım projesi geliştirirken, tekstile dikkat etmek gerekir, yüksek kaliteli kumaşlar yetersiz bir alanı bile kaldırabilir.

Ucuz tekstiller görkemli olma duygusunu ve asil iç mekanın yüksekliğini yok edecektir.
Klasik tarzda

Klasik tarzda

Klasik bir iç mekanda yer alan yatak, süslemeli bir başlıktan oluşur. Bu amaçlanmadıysa, el nakışı ile özel tekstiller seçin. Odanın en dikkat çeken kısmı, yatak üzerinde bir gölgelik olacaktır. Kanopiyi asarak yatağı daha samimi hale getirin. Bu hacim içi çok fazla yer kaplar ve küçük yatak odaları ve tavanları 2.7 m'nin altındaki odalar için uygun değildir Kumaşın temel özellikleri ağırlıksızlık, yarı saydamlıktır.

Kurulu
Tekstillerin geri kalanıyla uyuşması için bir kanopi alın veya parlak bir renkle vurgulayın, tekstil kanopisi ve ekose yatakta uyum içinde olmalıdır.

Yatak odasının içindeki aydınlatmayı düşünün. Spotları gölgelik etrafına veya duvarların çevresine yerleştirin. Ana ve dekoratif ışık ayırın. Odadaki avize çok fazla ışık vermeli, akşam aydınlatması simetrik duvar aplikleri elde etmeli. Işık sıcaklığı regülatörü, iç mekan ruhunuzu değiştirmenizi sağlar: sıcak bir ışık romantizm getirir.

Klasik iç mekanda yer alan yatak dekoratif oymalı bir başlık sunar.

Klasik iç mekanda yer alan yatak dekoratif oymalı bir başlık sunar.

Doku ve doku malzemelerinden farklı olarak aynı alan içinde birleştirin. Tavan, alçı kalıplarla kanonik olarak dekore edilmiştir, yerine poliüretan, esnek vinil, duropolimerden yapılmış alçı sıva kullanılabilir. Malzemelerin çeşitliliği, farklı modeller seçmenize ve ürünleri tavana ve duvarlara monte etmenize olanak tanır.

Duvarlarda daha ciddi görünümlü yatak odaları için kalıp kullanın. Zemin için, doğal ahşaptan veya kuvars-vinil açık tonlu karodan parke seçmenizi tavsiye ederim. Tekstil için, ipek, pamuk, keten veya yün gibi doğal hipoalerjenik kumaşları seçin.
menüye dön ↑

Provence

Odayı Provence tarzında dekore etmek için, çiçek desenleri ve dekoratif pastel tonları ile duvar kağıdına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Tek renkli kaplamaları ve çiçek desenlerini birleştirin, ücretsiz bir duvarda el yapımı boyama yapın.

Provence tarzında

Provence tarzında

Beyaz renk kolayca karakteristik tonları ile kombine Provence:

 • leylak;
 • krem;
 • açık sarı.

Ahşap, parke veya laminat parke kullanın. Çeşitli renkler, her bütçeye uygun kapsama alanı seçmenize olanak sağlar.

Provence iç mekanında kanyonik mobilyalar Doğal renk tonlarında bir ahşap yatak, çevreye organik olarak sığacaktır. Odanın alanı ilave mobilya yerleştirmenize izin veriyorsa, yatak, dolaplar ve gardıropun yanı sıra bir tuvalet masası ve bir ayna yerleştirin.

Güney Fransa’nın iç tasarım tarzında mobilyalar; aşınmalar, çatlaklar, eski mobilyalar veya yapay yaşlanmış mobilyalar alıyor.

Tekstiller ağırlıklı olarak doğaldır: keten, küçük bir çiçek desenli pamuk veya pamuk.

menüye dön ↑

minimalizm

Minimalizm şık bir tasarıma işaret ediyor, fazladan detay yok.Ana renk olarak beyazı seçmeni ve tonlarını tamamlamanı tavsiye ederim:

 • bej;
 • süt;
 • inci.

Parlak ve mat mobilya kaplamalarının kombinasyonu, odanın alanını daha ilginç hale getirecektir.

Minimalizmin temel malzemeleri:

 • bir ağaç;
 • bir taş;
 • cam;
 • metal;
 • Plastik.

Minimalizm, özlü tasarım anlamına gelir.

Minimalizm, özlü tasarım anlamına gelir.

Minimalizmde, yerleşik mobilyalar kolayca kullanılıyor: bir gardırop, yatağın altındaki elbise için çekmeceler, gizli bir TV. Küçük odalar için bir dönüşüm yatağı kullanın. Gündüzleri yatak monte edilir ve gardırobun bir parçasıdır, akşamları tam teşekküllü bir uykuya dönüşür.

Pratikte ve rahatlık mobilyada önemlidir.. Yatağımın sehpası da gerekli asgari bir mobilyadır. Odada bir işçi varsa masa ya da tuvalet masası, imar gerçekleştirilir.

almak kapılar Gizli kulplu ve boyama için odada hiç kapı olmadığı anlaşılmaktadır. Desenler ve dekorasyonlar minimalist stile uymuyor, duvarlar yerine Duvar kağıdı boya veya dekoratif sıva kullanın. Pencere açıklıkları yaparken klasik perdeler yerine stor perdeleri veya perdeleri seçin.

Pratikte ve rahatlık mobilyada önemlidir.

Pratikte ve rahatlık mobilyada önemlidir.

Perdeleri tercih ederseniz, saçak ve püsküller uygun olmaz. Tasarımcı ışığını kullanarak yatak odasının gizemini karanlıkta ekleyin. Etraftaki odayı spot ışıkları ile vurgulayın, orijinal şeklin zemin lambalarını zemine yerleştirin ve geometrik gölgeler oluşturun.

Tarzın renk şeması net ve özlü, sadece üç renk. Beyaz / açık gri ve siyah iki ana renktir. Mobilya doğal bir renge sahipken kremsi, kahverengi bir renk ekleyin.

Kurulu
Mobilya beyaz ise, birkaç parlak vurgu ekleyin.
Parlak ve mat mobilya kaplamalarının kombinasyonu, odanın alanını daha ilginç hale getirecektir.

Parlak ve mat mobilya kaplamalarının kombinasyonu, odanın alanını daha ilginç hale getirecektir.

Minimalizmin avantajı, çok fazla enerji ve para harcamadan mekanı değiştirebilme yeteneğidir. Mobilyanın yeniden düzenlenmesi, rengin veya rengin şeklinin değiştirilmesi, kökteki vurgu vurguları, alan izlenimini değiştirir.

menüye dön ↑

İskandinav

Rusya'da İskandinav stiline ilgi uzun zamandır sönmedi. Basit, katı, ancak aynı zamanda özensiz ve işlevsel, gereksiz ayrıntıların bulunmaması ve büyük miktarda dekorasyon yatırımı yapmadan ve mobilya satın almadan şık bir alan yaratma olasılığı nedeniyle değerlidir.

İskandinav tarzı

İskandinav tarzı

İskandinav tarzının ana rengi beyazdır, tüm yüzeylerde, mobilya ve perde tonlarında bulunur. Böyle bir iç mekandaki mobilyalar pratiktir, her bir elemanın kendine has bir işlevi vardır: hacimli tarayıcılar, raflar, dolaplar yoktur. Boş alanın etkisi, yatak dışındaki büyük mobilyaların bulunmamasından kaynaklanır. Yatakta en sık şifonyerin yerini alan bir depolama sistemi bulunur.

Ana renk olarak beyaza ek olarak, pastel, süt ve krema tonları da kullanılır. Sıcak bir iç mekanda renk tonları için soğuk renkler kullanın:

İskandinav tarzının ana rengi beyazdır.

İskandinav tarzının ana rengi beyazdır.

Belirgin renk vurgularının olmadığı iç mekanda, doku öne çıkıyor: zeminde cılız bir halı, polar bir örtü ve süslü yastıklar, iç mekanı daha konforlu hale getirecek. İskandinavlar doğal malzemeleri severler, bu yüzden keten, yün ve kürkten yapılmış tekstilleri tercih ederler. İç kısımda hasır, tahtadan yapılmış eşyaları bulmak kolaydır. Ahşap döşemeye alternatif - parke veya laminat parke çam, kızılağaç veya huş ağacından - kuzeyde yetişen ağaçlar. Duvarlar en çok resim yapmak içindir.

İskandinavlar, günışığını ve kışın genellikle yeterli olmayan güneşi severler, bu yüzden camlar perde yapmaz. Yoğun bir Rus bina ile perdeleri yapamaz. seçmekrolling veya romapanjur veya şeffaf bir pencereye asmak tül.

Kurulu
Çiçek veya geometrik desenler eklemekten korkmayın.

Vurgulu duvarı veya başlığın üstündeki boşluğu dekore edin fresk veya fotoğraf kağıdı. Duvar dekoru kullanımı için:

İskandinavya iç için yaratılmış IKEA mağazasında satılan ürünler. Yatak odasında yer varsa, yatağın önüne dekoratif bir şömine yerleştirin.

Beyaz yatak odası

Şık ve orijinal

8 Toplam puan
Biraz havadarlık ve klasik

Sonunda, beyaz yatak odasının evrensel olduğu sonucuna varabilirim. Odanın havasını değiştirmek, değiştirmek veya zıt unsurlar eklemek kolaydır. Hemen hemen her tarihsel stil beyaz olarak çözülebilir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir.Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
7
Konu açıklaması
7.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Beyaz ve tonların kombinasyonu, çeşitli stillerde bir iç mekan oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Alan hissi, ışık
 • Parlak ve sessiz gölgelerin uyumluluğu
eksileri
 • kirli
 • Odanın yanlış renkleri ile "kısırlık" ve "misafirperverlik" hissi
 • Muhteşem mekanı vurgulamak için pahalı kaplama malzemeleri kullanmanız gerekir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn