Oturma odasında modern duvarlar (370+ Fotoğraf): Modern oda tarzı

Modern duvarlar - bu hemen herkese önem veren bir şeydir. Herkesin kıskançlığına bir iç yaratalım. Malzemeyi, oturma odası duvarındaki tasarım fikirlerimizin herhangi bir arama sorgusunu karşılayacağı şekilde seçtik.

İçerik:

Oturma odası mobilyaları

Duvar için gerçekten çok işlevli bir iç tasarım düşünmek için, her şeyi tasarım açısından analiz etmeniz gerekir. Açıkçası, duvarın yakınında bir tür mobilya ve büyük olasılıkla modüler bir tasarım olacağından, odanın seçilen kısmının hangi hedefi taşıyacağını önceden seçmek daha iyidir.

Olanakları analiz ediyoruz

Olanakları analiz ediyoruz

Canlı duvarlar için en sık modüller oluşturur:

Çeşitli modüller

Çeşitli modüller

Kuşkusuz, bu bölge için hedef seçiminden sonra modül boyutları ve bileşenleri seçilir. Modüler mobilyalar son derece kullanışlıdır, çünkü odanın herhangi bir boyutuna sığabilir ve hatta bazen alanı kaplayabilir.

Doğru entegre edilmiş işlevsel bir modüle sahip çekici bir iç mekan oluşturmak için profesyonel bir tasarımcının hizmetlerini kullanmalısınız. Ek olarak, odanın tüm boyutlarını korumak ve mevcut alanı rasyonel bir şekilde kaplamak için sipariş edilecek bir duvar satın almak daha iyidir.
Genellikle insanlar, sağlanan alana sığacak şekilde ısmarlama mobilyalar satın alırlar.

Genellikle insanlar, sağlanan alana sığacak şekilde ısmarlama mobilyalar satın alırlar.

menüye dön ↑

Duvar yeri

Konuk salonundaki duvar sadece farklı donanıma sahip değildir, aynı zamanda şartlara bağlı olarak da olabilir.

menüye dön ↑

Düz çizgi

Standart olarak, bu seçenek tüm duvarı kaplar, ancak odanın büyüklüğüne ve satın alınan mobilyaların boyutlarına bağlı olarak belirli bir alana yerleştirilebilir. Aynı zamanda, iç mekanın genel tasarımını da göz önünde bulundurur, bu sayede bazen odaya yer ayırmayı daha verimli hale getirmek için bir nişe sığar.

Düz duvar seçeneği

Düz duvar seçeneği

menüye dön ↑

açısal

Çok büyük odalar için seçenek. Çoğunlukla yapılandırmada TV'li bir dolap veya kabin ile birlikte kurulur, ancak köşedeki mobilyalar için başka seçenekler kullanın. Açısal bir format seçtiğinizde, yemek odası için bir kanepe veya sandalyeli bir sehpa gibi oturma odası mobilyaları kurmak için çok fazla boş alan elde edersiniz.

Köşe duvar

Köşe duvar

menüye dön ↑

U şeklinde

Bu durumda, iki köşe halihazırda kullanılacaktır, bu nedenle çok fazla alan harcanır. Bu, bu duvarın düşünülmesi veya oturma odasının gerçekten geniş olması gerektiği anlamına gelir.

Böyle bir modül, sahiplerin, bir ev sinema sisteminin, bir koltukun bulunduğu bir gardırop ile bir gardıropu birleştirebilir, çünkü her şeyi tek bir yerde toplamak oldukça elverişlidir, çünkü diğer odalarda yer boşaltmaya yardımcı olur.

U şeklinde duvar

U şeklinde duvar

menüye dön ↑

Tepe

Tamamen farklı tasarımlardan oluşan bir duvar genellikle tam olarak boyuttadır. Adından, slaytın, elementlerin yüksekliğinde oldukça eşitsiz olduğu açıktır, bazen de asimetrik olabilir. İlginçtir ki, tüm yükseklik değişimleri yumuşak geçişlere sahiptir.

Oturma odasında seçenek slaytlar

Oturma odasında seçenek slaytlar

Mini duvarın düzenlenmesi. Daha çok düz bir biçime benzer, ancak oldukça dar boyutta bir mobilya modülünü içerir: bir raf ve bir kaide. Böyle bir duvar en çok stereo sistemli, çeşitli hediyelik eşyalara sahip TV için kullanılır ve bazen sadece küçük raflar veya standart bir raf bir kaide ile donatılmıştır.

Mini bir duvar küçük bir misafir odası için mükemmel bir seçenektir.
menüye dön ↑

Bazı tasarım seçenekleri

Gerçekten ilginç bir tasarım seçeneği yapmak için, tasarımı en küçük ayrıntısına kadar düşünmeli, ilginç bir renk şeması seçmeli ve dekoru düşünmelisiniz.

Tüm detayları düşünüyoruz.

Tüm detayları düşünüyoruz.

menüye dön ↑

Malzeme doku

Mobilya modülü için doku seçimi sadece sahibinin isteği ile sınırlıdır. Dairenin iç kısmına ve özellikle oturma odasına bağlı olarak, modülün tasarım stili seçilmiştir. Çoğu zaman insanlar, farklı türdeki ahşaplar için taklit mobilyalar seçerler, ancak varyant klasik olsa da, özellikle ilginç değildir, moderndir.

Suni ağaç ile mobilya

Suni ağaç ile mobilya

Bazı kısımları daha koyu gölgeliyse çeşitlendirebilirsiniz, diğerleri hafifken ve mat ile oynamak, lake ahşap da çalışacaktır.

Daha ilginç bir tasarım yapmak için ahşabın diğer sıra dışı malzemelerle, örneğin kumaş, demir veya kağıt gibi ahşap kombinasyonlarını bulabilir ve bu durumda ahşap boyaması arka plan olarak kullanılacaktır, ve örneğin ilginç bir desene sahip kumaş ekler genel kompozisyonu tamamlamak için güzeldir. Ama yine de klasikleri istiyorsan, kapılara yeterince cam çizim eki olacak.

Çizilmiş kapı ekler

Çizilmiş kapı ekler

menüye dön ↑

renk

Renkler açısından klasik beyazdır. Beyaz raflar ve dolaplar zamanımızda oldukça popülerdir, çünkü sadece estetik açıdan hoş değil, aynı zamanda oldukça modern, minimalist görünmektedir. Özellikle güzel olan kar beyazı mobilyalar daha kolay görünür, bu da küçük bir odanın alanını görsel olarak genişletmenizi sağlar.

Klasik beyaz renk

Klasik beyaz renk

Hafif mobilyalar seçtiğinizde, konuk odası için sadece hoş ve rahat bir görüntü oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda evin etrafındaki gereksiz sorunlardan kurtulabilirsiniz - açık renkli yüzeylerde neredeyse gözle görülür toz, kirli parmak izi yoktur.

Ayrıca, özellikle beyaz renk diğer tüm renkler ve dokularla iyi gider. Bu, odayı ahenkli bir şekilde düzenlemenizi sağlar, ancak renklerin kontrastlarıyla oynayarak gerçekten şık.

Zıt renklerde oynamak.

Zıt renklerde oynamak.

Dar dairelerde açık tonları kullanmak daha iyi ise, o zaman geniş bir oturma odasında koyu doygun renkler kullanabilirsiniz, ancak bu durumda, odayı çok fazla yüklememek için iki veya daha fazla renk kombinasyonu seçmek daha iyidir.

Klasik versiyon beyaz ve siyahın bir kombinasyonudur, ancak sadece siyah beyaz bir iç mekana sahip olan bir odaya uyar. Bu kombinasyon odayı sadece son derece şık, uyumlu değil aynı zamanda estetik açıdan da hoş kılar.

Siyahla mükemmel beyaz

Siyahla mükemmel beyaz

Daha fazla özgünlük istiyorsanız, orijinal ve sıradışı renk kombinasyonlarını seçebilirsiniz - örneğin, morla ahşap. Bu durumda, arka plan daha doygun bir renktir ve ahşap uçlar elemanları bir ek olarak süslüyor.

Bu arada, tam olarak bu gölgeler, ister mor ister leylak isterse mor olsun, odanın herkesin hatırlaması gereken anlamlı ve duygusal bir tasarımını oluşturmak için seçildi.

Odadaki parlak vurgu

Odadaki parlak vurgu

menüye dön ↑

Dekor tasarımları

Duvarın kendisi oturma odası için mükemmel bir dekordur, ancak mobilya modülünün kendisi salonun genel tarzına uygun, iyi bir tasarıma sahip olmalıdır.

Klasikler istiyorsanız, o zaman boyalı camlı rafları ve dolapları ve ayrıca dövme kulplu mobilyaları seçmelisiniz. Bu gibi unsurlar genel bir tarza biraz zariflik katacak ve mal sahibinin zevkini gösterecektir.

Her şeyi stilde koruyoruz

Her şeyi stilde koruyoruz

Daha canlı ve modaya uygun bir dekor için, evdeki iç mekanın tarzına bağlı olarak hem standart hem de orijinal çok renkli olabilen güzel aydınlatmalı rafları ve tasarımları bir bütün olarak seçin. Buradaki harika bir ilave, duvarlara, kapılara ve mobilya cephelerine fotoğraf baskısı yapmak olacak.

Fotoğraf baskısı ile canlandırılmış dekor

Fotoğraf baskısı ile canlandırılmış dekor

Mobilyanın dekorunun bir kısmı da bireysel elemanların yapımıdır, bu nedenle dekorasyon için mükemmel bir fikir bir mini-barın modüllerden birine yerleştirilmesidir. Bu durumda, aynı zamanda haklı bir karardır, çünkü oturma odası için yapılmıştır.

Ayrıca, özellikle sandalyeler ve konuklar için bir masa ile birlikte açılabilen veya geri çekilebilir bir modülün kurulması doğrulanacaktır.

Mini barın yerleşimi harika

Mini barın yerleşimi harika

Modül raf aydınlatmasını takarken, kablolar gibi iletişimi önceden nasıl saklayacağınızı ve bu ışığın nereye bağlanacağını düşünün.
menüye dön ↑

Şömineli oturma odası duvar

Konuk odalarındaki bazı özel ev sahipleri şöminelidir ve ayrıca şömineli bir duvar da yeterince dekore edilmiş olmalıdır. Bunun için genellikle modüler olanları kullanırlar çünkü şömine etrafındaki fonksiyonel mobilyaların düzenlenmesi tasarım açısından boş alanlardan daha rasyonel ve doğrudur.

İçinde şömineli duvarları sık sık bulabilirsiniz.

İçinde şömineli duvarları sık sık bulabilirsiniz.

Bu, yalnızca bir şeyleri depolamak için ev yapılarına uygun bir şekilde monte etmek için değil, aynı zamanda odanın bu bölümünde denge oluşturmak için de gereklidir. Genellikle, video ve ses sistemleri, TV'nin doğrudan baca duvarına monte edildiği şöminenin üzerine yerleştirilir ve stereo sistem, şöminenin yanına önceden monte edilmiş raflara kurulur.

Dairenizin sıcaklığı ve konforu

Dairenizin sıcaklığı ve konforu

Bu arada, bu video bölgesini modernize etmek ve eski şömine ile yeni teknolojiler arasında ilginç bir kontrast oluşturmak için, stereo sistemli raflar vurgulanabilir. Şömine göre modüler elemanların asimetrik bir düzenleme fikri, oldukça ilerici bir seçenek olarak adlandırılabilir.

menüye dön ↑

Kütüphane ile duvar

Evinizde şömine yoksa, geniş bir alanı aristokrat bir şeyle doldurmak istiyorsanız, ancak kullanışlı, oturma odası duvarını ev kütüphanenizle donatmalısınız. Belki de evinizde çok sayıda kitap birikmiştir ve duvarın tüm uzunluğu boyunca gözlerinizi ve misafirlerinizi memnun etmek için son derece güzel bir şekilde düzenlenebilirler.

Böyle bir kütüphaneye çok sayıda kitap yerleştirilebilir.

Böyle bir kütüphaneye çok sayıda kitap yerleştirilebilir.

Bu arada, kitaplar, renklerin köklerinden eşsiz bir desen oluşturmanıza izin veren ilginç bir tasarıma sahiptir. Kitaplara ek olarak, hobinizin tüm öğelerini tamamen düzenleyebilirsiniz: müzik CD'leri ve kayıtları, küçük hediyelik eşyalar veya tahsil edilmiş oyuncaklar, kartpostallar, yemekler vb.

Öğeler de buraya yerleştirilebilir.

Öğeler de buraya yerleştirilebilir.

Bunların hepsi açık raflarda yer almak, iç mekanı mükemmel bir şekilde dekore edecek, ev konforu katacak, çünkü hobilerinizi ve hobilerinizi konuklarınızla paylaşmak istiyorsunuz. Kuşkusuz, bazı özel değerli sergiler veya kitaplar, bozulmaması için kapalı tip kutular veya raflarda saklanabilir.

Kapalı tip kullanım için uygun raflar

Kapalı tip kullanım için uygun raflar

Fikir, üzerine yerleştirilen raflara ve nesnelere sürekli özen gösterilmesini gerektirir, çünkü sergide kaliteyi etkileyebilecek yüzeyde sürekli toz birikir. Sürekli temizliği sağlamaya hazır değilseniz, bu fikri kullanmamak veya rafları cam kapılarla donatmak en iyisidir.
menüye dön ↑

Uzay Kullanım Fikirleri

Duvarın işgal ettiği misafirhane alanını harcamanın ne kadar yararlı olduğunu zaten çoktan verdik, ancak bunlardan birkaçı var.

  • Pencerenin yanında bulunan bir köşeyi seçerek, bir şeyi saklamak için pencerenin altına birkaç sistem yerleştirerek çok fazla alan kazanabilirsiniz. Böyle bir fikir, sadece doğrudan camların altında radyatör bulunmayanlar için uygundur.
  • Ayrıca, salon gerçekten yeterince büyükse, ilginç bir tasarım hareketi uzay bölgeleri için modüler köşe raflarının kullanılması olarak da adlandırılabilir. Ayrı bölgeler yaratma ihtiyacı olduğu ortaya çıkıyor - rekreasyon, eğlence, bu duvarlar buna uygun ve bazı şeyleri depolamak için kullanılıyor.
  • Bilgisayarın altında bir çalışma veya yazı masasıyla birlikte modüler bir tasarım ve birçok raf ve çekmeceyi düzenleyerek bunu oturma odasının çalışma alanına dönüştürebilirsiniz. Pakette, gerektiğinde modüle geri konabilecek küçük, rahat bir sandalye de satın alındı.
  • Odanız için hangi tasarımı seçeceğinizi bilmiyorsanız, slaytta durun. Duvar tepe hem küçük hem de büyük odalar için uygundur, oldukça pratiktir, ancak çok fazla yer almazlar. Slaytların göze çarpan doğası, aynı zamanda ilginç ve modern kalırken, neredeyse her iç mekana uygun evrensel olmalarıdır.
En iyi seçenek bir slayt olarak kabul edilir

En iyi seçenek bir slayt olarak kabul edilir

Hepsi püf noktası değil, ama sizin için en önemli ve faydalı olanı toplamaya çalıştık. Umarız mobilya modüllerinin ne kadar konforlu olduğunu görmüşsünüzdür, çünkü pratik olarak sınırsız olanaklarla benzersiz tasarımlar yaratabilirsiniz.

Oturma odasında duvarlar

Tasarım Güncelleme Seçenekleri

Lyudmila Zavyalova

Rerayter, metin yazarı ve sadece sevimli bir kız.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn