Duvardaki odada bulunan cam raflar: 150+ Oturma odasında, mutfakta, banyoda kullanılan fotoğraflar. Hangi seçenek seçilmeli?

Duvardaki cam raflar, evinizin herhangi bir odasına asılabilir. Oturma odasında çiçekler veya TV uygun bir şekilde oturma odasında bulunur, çocuk odasında kitaplı oyuncaklar vardır, yatak odasında akrabaların fotoğrafları, küçük aksesuarlar veya favori figürinler koleksiyonu vardır, banyoda bezler, sabunlar, şampuanlar, jeller ve mutfakta - baharatlar veya bulaşıklar bulunur.

İçerik:

Tabii ki, her zaman mümkün olan en iyi çözüm değildir. İç kısımlardan biri ahşap, diğeri metal, üçüncü kısımda ise parlak, ucuz plastik organik görünüyor. Ancak camsız eksik görünen stiller var. Ayrıca, cam raflar, genel olarak onları tüm raflardan ayıran artı, eksi ve özelliklere sahiptir.

Avantajlar ve dezavantajlar

Camın başlıca avantajı bir: güvenilir. Eğer düşürmeyecekseniz, görünüşünü değiştirmeden on yıllarca sürebilir. Ancak bu sadece kısa bir özetidir.

Her zaman eğilimde, her zaman doğru

Her zaman eğilimde, her zaman doğru

Ayrıntılara girerseniz, artıları çok daha fazla olacaktır:

 • Agresif kimyasallara karşı dayanıklıdır. Herhangi bir madde kullanılarak yıkanabilir - rafların dayanıklılığını veya görünümünü etkilemez.
 • Bakım kolaylığı. Cam agresif kimyasala dirençlidir - ancak çoğu durumda yıkamak için gerekli değildir. Rafları kuru bir bezle, ya da tozlu değilse, ancak yumuşak bir sabun çözeltisiyle kirlenmişse silerek temizleyin - tekrar parlar. Temizlik toz halinde yapılabilir.
 • Kokulara karşı dayanıklıdır. Ağaç yavaş yavaş onlarla ıslatılır, sunta çabuk yapar, ama prensipte cam hiçbir şey kokmaz.
 • Neme karşı dayanıklıdır. Yüksek nem, suya doğrudan maruz kalmak - cam rengini değiştirmez. Başına gelen tek şey, üzerinde özel bir araçla kaldırılması gereken boşanmalar olacağıdır.
 • Güneş ışığına karşı dayanıklıdır. Cam daha bulanık hale gelmez, güneş ışınlarının üzerine düştüğü halde solmaz.
 • Sıcaklığa ve biyolojik tehlikelere karşı direnç. Hiçbir cam mantarı parazitlerin yanı sıra korkunç değildir. Aynı zamanda sakince sıcaklık düşüşlerini de aktarır - hatta ocağın yanında, mutfağa bile yerleştirilebilir.
 • Güvenilirlik, dayanıklılık. İyi sabitlenmiş bir tripleks veya temperli cam rafı yirmi kilo ağırlığa dayanabilir - üzerine bir TV veya birkaç düzine kitap koyabilirsiniz. Ek olarak, zamanla bozulmaz, deforme olmaz ve on yıllarca hizmet edebilir.
 • Mükemmel seçim Cam opak veya saydam, renkli veya renksiz, oyulmuş veya düz, ucuz veya pahalı olabilir. Herhangi bir istek üzerine, herhangi bir cüzdanın altında uygun bir raf var.Ayrıca, cam farklı malzemelerle birleştirilerek farklı kombinasyonlar yapmanıza olanak sağlar.
 • Estetik. Cam çok güzel. Odanın daha geniş, daha hafif ve stillere uygun görünmesini sağlar. yüksek teknoloji ve modern, iç kısmın aşırı yüklenmesini önlemeye yardımcı olur.
 • Yaratıcılık için harika fırsatlar. Bir rafı kendi ellerinizle asabilirsiniz, boyayabilir ya da ışık tutabilirsiniz, başlangıçta yapılacak bir taslak çizebilirsiniz. Fantezi olan bir kişi için büyük olasılıklar.

Önemli olan iç mekanı aşırı yüklememek

Önemli olan iç mekanı aşırı yüklememek

İnce camları düşük bir fiyata almazsanız, modern cam neredeyse güvenlidir. Kırılsa bile (ve bu olayları dikkatle ele alsanız bile gerçekleşebilir), birçok parçaya ayrılmaz ve künt kenarları ile birleştirilmesi kolay olan büyük parçalara çatlar.

Eksi arasında yayar:

 • Mekanik hasara karşı direnç eksikliği. Pahalı takviyeli camları büyük para karşılığında almazsanız, rafı birkaç parçaya bölmek için güçlü bir darbe yeterli olacaktır. Bu nedenle, içinde Çocuk Cam rafların, bir çocuğun ulaşabileceğinden daha yükseğe asılması önerilir - bu durumda.
 • Kaygan yüzey Cam spesifik değilse, kumla işlem görmüş ve bu nedenle pürüzlü ise, yüzeyi kaygan kalır. Üzerindeki dengesiz nesneler koymak değil, ama gibi bir şey koymak için kararlı altında peçeteler.
 • Fiyat. Gerçekten güzel ve dayanıklı cam pahalıdır.

Dikkatli olmanız gerekir, çünkü raflar kaygan camdır.

Dikkatli olmanız gerekir, çünkü raflar kaygan camdır.

Ek olarak, eğer keskin bir şeyle tutarsanız veya metal bir süngerle kirlenmeyi temizlemeye çalışırsanız cam çizilebilir, bu nedenle biraz dikkatli olmalısınız.
menüye dön ↑

tür

Rafları güzelleştirmek için hangi aksesuarların kullanıldığını ve hangi malzemeleri kullandıklarını ve dış ortama karşı dayanıklı hale getirdiklerini açıklamadan önce, genel olarak hangi rafların bulunduğunu bulmaya değer.

menüye dön ↑

prefabrik

Adından da anlaşılacağı gibi, bu raflar doğrudan duvara değil, üzerine asılan çerçeveye tutturulur. Kapalıysa, aslında, cam raflı bir dolap ortaya çıkıyor, ancak açıksa, normal bir duvar konstrüksiyonudur.

Seçim için çerçeve seçeneği

Seçim için çerçeve seçeneği

Çerçeve için malzemeler aşağıdaki gibi kullanılabilir:

 • cam. İç mekan hafiflik, havadarlık, şeffaflık gerektiriyorsa ve hala çerçevede raf yapmak istiyorsanız, bu seçenek en uygunudur. Çerçevenin ve rafların tüm avantajları aynıdır, genel izlenim ahenkli ve hoşdur. Ayrıca, para harcamaya hazırsanız, farklı renkte bir kare sipariş edebilir veya başka şekilde işleyebilirsiniz. En ilginç şey, şeffaf rafların ve vitray çerçevenin birleşimidir.
 • odun. Tüm şeffaflığı için cam, biraz soğuk bir malzemeye benziyor. Ağaç, genel izlenimi daha rahat ve sıcak hale getirmek için bu gösterimi dengelemeye yardımcı olacaktır. Ancak, o kadar güvenilir değildir - nemden korkar, sıcaklık düşüşünü tolere etmez, mantar veya parazitler tarafından tahrip olabilir. Sert yıkayın, agresif kimyasallar işlenemez. Kombinasyon için uygundur oturma odasıama için değil banyo veya gıda.
 • maden. Soğuk metal ile birleştirilmiş soğuk cam - ileri teknoloji için ideal. Rafları banyoya, mutfakta, her yere koyabilirsiniz, çünkü metal de nemden, sıcaklık değişimlerinden veya mantarlardan korkmaz. Bir çocuk için böyle bir kombinasyon çok katı olurdu.
 • plastik. Metalden farklı olarak, kreş için iyidir - camın titremesini sulandırır, parlak renkler ekler. Mutfağa yerleştirilmemesi daha iyidir, sıcaklık dalgalanmalarından korktuğu için eriyebilir. Banyoda - mümkündür, çünkü plastik neme karşı tamamen duyarsızdır. Oturma odasında veya yatak odasında yalnızca belirli iç mekanlarda iyi görünecektir, çünkü her zaman ucuz görünmektedir.
 • Sunta ve bu tür diğer malzemeler.Gerçekten de her şeyden korkuyorlar - agresif kimyasalların arıtılmasından yüksek neme kadar. Çürümesine veya çatlamasına neden olabilir, eğer zayıf şekilde yapılırsa toksik duman çıkarır. Fakat partiyi iyi seçerseniz, çok daha düşük bir maliyetle gerçek bir ağaç kadar güzel görünebilir.

Ahşap - rafların yeri için temel olarak

Ahşap - rafların yeri için temel olarak

Çerçevenin şekli herhangi bir olabilir - dallı bir ağaç veya bir korsan gemisi gibi geometrikden daha ilginç.
Kurulu
Gerçekten özgün bir tasarım elde etmek istiyorsanız, çizimlerinize göre sipariş edin. Fantezinizi çizemiyorsanız, tasarımcıya ödeme yapın.
menüye dön ↑

Duvara monte

Çerçeve duvara asılır, raflar tutturulur - bu anlaşılabilir bir durumdur. Ancak, aralarında camın sabitlendiği özel sabitlemelerle hemen duvara sabitlenmiş duvar rafları da vardır.

İç duvar rafları

İç duvar rafları

Onlar farklı:

 • normal. Sabitleyicilerle sabitlenmiş düz çizgiler genellikle geometrik bir şekle sahiptir - bir dikdörtgen veya üçgen veya yuvarlak köşeli. Orijinalliği, en yaygın olanı değiştirmeyin.
 • takılı. Cıvatalar duvara tutturulur, zincir, dantel ve hatta misina yardımı ile raflara asılır. Büyük boyutlar ve büyük ağırlıklar için uygun değildir, çünkü montaj çok güçlü ve dolayısıyla kalın olacaktır - öyle ki, estetik görünmeyecek kadar.
 • döküm. Ayrıca sabit bağlantılar, ancak şekli farklıdır. Bunlar, bir küp veya yarımkürede, spiral veya zikzak formda, göreceli olarak karmaşık bir figür şeklinde yükseltilmiş kenarlı raflardır. Merdiven şeklinde gel.
Raflar da bir niş içine yerleştirilebilir.

Raflar da bir niş içine yerleştirilebilir.

Ayrı olarak açısal ayırma - onlar odanın köşesine gömülü olarak üçgen şeklindedirler. Genellikle, küçük bir banyoda veya küçük bir oturma odasında yer kazanmanız gereken yerlerde kullanılır.
Kurulu
Oyuncular daha ucuz, her zamanki gibi ucuz. Ekler yaygın değildir, ya kendinizi bağlamanız ya da iyi bir usta aramak için zaman harcamanız gerekecektir.
Keyifli şeyler için köşe rafları

Keyifli şeyler için köşe rafları

menüye dön ↑

Cam türleri

Cam farklı - ve farklı tiplerden yapılmış raflar farklı görünecek. Dahası, farklı yüklere dayanabilecekler, vurulduğunda farklı davranacaklar. ayırt edici:

 • Cam levha. İnce, şeffaf, onlarca yıldır kullanılmaktadır. Vurulduğunda ucuzdur, birçok küçük parçaya bölünür.
 • sertleştirilmiş. Tavlanmış tabaka, yüksek sıcaklığın etkileri nedeniyle mekanik strese karşı çok daha dayanıklı hale gelmiştir. Kırmak için, darbe daha güçlü olmalı ve parçaları keskin kenarlı, büyük olacaktır.
 • üç katlı. Özel bir filme yapıştırılmış birkaç katmandan oluşan dayanıklı cam - bu saydamlığı etkilemez, ancak sonucu mekanik gerilmelere karşı daha az hassas hale getirir. Ünlü kurşun geçirmez camın yanı sıra ön camların çoğunda tripleks malzemeden üretilmiştir.
 • şamandıra. Erimiş cam kütlesinin aynı erimiş metal üzerine dökülmesiyle yapılır. Sonuç olarak, yüzey ideal olarak pürüzsüzleşir, kalınlığı her yerde aynıdır. Modern pencerelerin çoğu, aynı zamanda mobilyave ayna.
 • takviyeli. Yüzeyin bir buçuk milimetresinde bulunan, mukavemet sağlayan metal bir ızgara temelinde yapılır. Vurulduğunda kopar, ama hiçbir şey olmamaktan daha sık görülür. Asla tamamen şeffaf değildir - ızgara onu küçük karelere böler. Yalnızca çok ağırlığa dayanacak şekilde tasarlanmış büyük raflar için kullanılır.
 • akrilik. Aslında, özel bir şeffaf plastik kadar cam değil. Ucuzdur, normalden iki kat daha hafiftir, beş defadan fazla darbeye dayanır. Böyle bir ihtiyaç varsa delinebilir, boyanabilir, kesilebilir. Aynı zamanda kolayca yanar (bu, mutfakta kullanılamayacağı anlamına gelir), kolayca çizilebilir.

Akrilik cam sıradan plastik gibi görünüyor.

Akrilik cam sıradan plastik gibi görünüyor.

Kullanılacağı yere bağlı olarak malzemeyi seçmeniz gerekir. Banyodaki küçük bir raf için, tripleks almanın bir anlamı yoktur ve büyük bir akrilik TV için kesinlikle işe yaramaz.

Ek olarak, belirli işlemenin bir rafı süslemenin ana yolu olduğunu unutmamak gerekir.. Buna göre, vitray istiyorsanız, güçlendirilmiş camlar işe yaramaz, çünkü sadece uymazlar.

menüye dön ↑

Dekorasyon yolları

Şeffaf rafın kendisi güzel görünüyor, ancak belirli bir oda için uygun, biraz daha özgün hale getirmek için görünümünü değiştirmek için yollar var. Bunu yapmak için işleme özelliklerini veya ışığını kullanabilirsiniz.

İç mekanı daha orijinal yapmak

İç mekanı daha orijinal yapmak

menüye dön ↑

Tedavi nedir?

Cam farklı şekillerde işlenir - bunun bir sanat olduğunu varsayabiliriz. Vardır:

 • Vitray. Vitray raflar, güçlü bir aksana ihtiyaç duyarsanız iyi bir çözümdür ve üzerinde çok fazla eşya olmayacaktır. Tabii ki, vitray pencerede karmaşık araziler yapmak gerekli değildir, hiç kimse onları yine de göremez, ancak basit desenler, çiçekler, kuşlar parlak ve çekici görünecektir. Vitray pencereler genellikle çeşitli ebat ve şekillerde renkli camdan monte edilir ve daha sonra bitmiş çizimi tek parça cam ünite içine alarak birleştirilir - böylece kolayca kırılmaz.
 • eritme. Aslında, aynı vitray pencere, ancak biraz farklı dekore edilmiş. Sıradan cam üzerine, daha küçük bir cam uygular, bir resim toplar ve sonucu sekiz yüz derecelik bir sıcaklıkta pişirir. Sonuç olarak form biraz bunaldı, ama şimdi onu parçalamak çok zor ve orijinal sayfadan ayırmak daha da zor. Bir çocuk odası için iyi bir çözüm, öncelikle kırılmamaktır ve ikinci olarak, çocuk bir çizim taslağına katılabilir.
 • kumlama - saydam buzlu cam. Yüksek basınç altında normal bir küçük kum parçacıklarına maruz kalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Sonuç, özellikle işleme sırasındaki kısım özel olarak kapatılmamış ve bir çizim elde edilmişse, muhteşem görünen hafif pürüzlü yarı saydam bir yüzeydir. Çizim, kenar boyunca iyi görünen bir desense, kitaplıklarda özellikle iyi görünür. Tek dezavantajı - bu cam, işlem sırasında çok az mikroskobik çatlak alır ve daha az dayanıklı olur.
 • gravür - Şimşek gibi görünen güzel izleri olan yarı saydam buzlu cam. Muhteşem, pürüzlü görünüyor, olukların kenarları pürüzsüz, pürüzsüz, mikro çatlak yok.
 • Fotoğraf baskısı. İstenilen desenin tabakalar arasındaki filme basıldığı tripleks kullanılarak yapılır. Parlak görünüyor, resim iyi görülebilir. İsterseniz kurutulmuş çiçekler veya yapraklar ile değiştirebilirsiniz. Bu, gücü etkilemez, tripleks hala parçalara ayrılmaz, ancak sadece çatlaklara yol açar.
 • Elmas kaplama. Saydam buzlu cam, parlak güzel desen verir.
 • desenli. Yukarıdan kabartma olarak farklılaşan süsleme konur.
 • Anti-Yansıma. Güneşte parlamayan her zamanki şeffaflığı verir. Kristal rafa ayarlanırsa özellikle iyi görünüyor.

Mobil raflar çok pratiktir

Mobil raflar çok pratiktir

Karmaşık işlemeye ek olarak, neredeyse her tür camla uygulanabilen daha basit olanlar da vardır:

 • renk. Renkli cam, tripleks, renklendirme filmden yapılmıştır. Renkli emayeyle sıradan emaye kaplayarak ya da akrilik boya ile boyayarak yaparlar. Palet zengin, seçim ise geniş, sonuç daha fazla çarpmıyor, saydamdan daha basit değil.
 • Ayna. Tabaka üzerinde yapılan ayna kaplama, güzel bir yansıtıcı yüzey elde edilir. Banyoda veya yüksek teknoloji odasında iyi görünüyor.
 • Popo rengi. Şeffaf cam, tüm rafa hafif bir renk parıltısı veren ve ayrıca estetik olarak hoş görünen, parlak renkli bir uç yapar.
 • Mat renk. Buzlu vitray, dağlama veya kumlama ile elde edilir.Sonra, sonuç olarak, sadece kaba değil, parlaktır.

Renkli camlar çok daha parlak ve daha güzel görünüyor.

Renkli camlar çok daha parlak ve daha güzel görünüyor.

Genel resmi, bir resim çizerek veya vitrayın vitrinlerini raflarda değil, üzerinde duracakları cam çerçevede yaparak tamamlayabilirsiniz.. Böylece daha iyi görülecektir, genel izlenim daha sağlam olacaktır. Ancak, her iç mekan uygun değildir.

Kurulu
Rafları kendi çiziminize göre sipariş edebilirsiniz - ancak bu, fiyatı da artıracaktır.
menüye dön ↑

LED bant ile raf dekore nasıl?

Işık yardımı ile vurgu, özellikle içeriklerini içeren rafları seçmek istiyorsanız, iyi bir iç çözümdür. Bunu yapmanın en iyi yolu, eski akkor ampulleri değil, LED şeridi kullanmaktır - ilk olarak, ısınmaz ve bu nedenle, duruma zarar vermez ve ikincisi, sadece arka ışığın parlaklığını değil, rengini de ayarlamanızı sağlar.

En kolay yol, bandı rafın üzerine veya rafın altına takmaktır - basitçe duvara yapışır ve açıktaki nesnelere ışık atar veya alttan vurgular. Ek bir ekipman gerekmez, sadece yeterli tutkal.
Arka ışık, LED şerit kullanılarak yapılır

Arka ışık, LED şerit kullanılarak yapılır

Ancak farklı şekilde hareket edebilirsiniz, böylece raf içten çıkarılmış gibi yanardı. Bunu yapmak için, bir metal profil satın alın ve içindeki bandı sabitleyin..

Bu dört adımda yapılır:

 • bir alüminyum profil satın almak, tam olarak raf boyu boyunca o kadar kesin, çarpmak için cilalayın;
 • profilin alt kısmında delikler açın, duvarda aynı çapta delikler açın ve sonra vidaları veya plastik dübelleri kullanarak ilkini ikinciye takın;
 • profilin uçlarındaki açık oyuğa bir LED şerit yerleştirin - ve kapalıysa, profili kendi alt vidalarının kapaklarını kapatarak profilin alt kenarı boyunca yapıştırın;
 • profile bir cam raf yerleştirin - çok sıkı gelirse, hafifçe çekiçlemek için lastik bir tokmak kullanabilirsiniz.
Arka ışık güzel bir dekoratif rol oynar.

Arka ışık güzel bir dekoratif rol oynar.

Sonuç, ışığın yoğunluğuyla birleştiğinde rengi ayarlayabilen usulca aydınlatılmış bir iç tasarımdır. Aynı zamanda mat ise, etki özellikle hoş olacaktır - ışık dağınık, zayıf olacaktır.

Kurulu
En sevdiğiniz oyuncaklarla aydınlatılmış raf, çocuğunuzun karanlık korkusu ile başa çıkmasına yardımcı olacaktır. Gecelik renk seçenekleri ise eğlenceli bir oyuna dönüştürülebilir.
menüye dön ↑

Odaların içindeki cam raflar

Camın bakabilmesi için yerinde olması gerekir. Her odada, burası diğerlerinden biraz farklı.

Banyoya sığdık

Banyoya sığdık

menüye dön ↑

banyo

Banyo genellikle küçük olduğu için fazla yer kaplamayan pahalı cam ve köşe rafları kullanmak iyidir. Ulaşmak için rahat olması için, çok düşük olmayan, çarpmamaya, çok yüksek olmayacak şekilde, uzama bölgesinde asın. Başka bir ortak raf alanı aynanın altında. Eğer onu öne çıkarırsanız, yüzünü daha iyi düşünmek yardımcı olacaktır - kadınlar makyaj yapmak için büyük kolaylık sağlıyor. Bir zamanlar, alay temizlenir, çünkü üzerinde nem olacaktır ve bu lekeleri bırakır. Sadece metal ise diğer malzemelerle birleştirmek mantıklıdır - her şey yüksek nemden korkar.

Herkesin erişebileceği bir yerde tutmanız gerekir

Herkesin erişebileceği bir yerde tutmanız gerekir

menüye dön ↑

kreş

Burada, camın özellikle çocuğun çalıştığı seviyenin üzerinde yer alan güçlü olması gerekir. Köşeleri yuvarlatılmış, böylece eğer - o kendine zarar vermedi. Arka ışık gece lambası olabilir, oyuncakları ya da kitapları rafın üzerine yerleştirebilirsiniz. Onun için ortak bir yer masanın üstünde, okula malzeme koyabileceğiniz ve çocuğunuzun vurma ihtimalinin düşük olması. Parlak plastik ile iyi gider, çünkü çocuk odası fikri, temiz camın yüce titizliğini değil, genellikle parlak renkleri ifade eder.

Mutfak bu tür yapılar için iyi bir yer.

Mutfak bu tür yapılar için iyi bir yer.

menüye dön ↑

mutfak

Çalışma önlüğü alanında, sobanın yanında bile pahalı camlar asılabilir - yanlışlıkla dokunsanız bile, hiçbir şey olmaz. Gerisi çevreye asmak daha iyidir, böylece yemek pişirirken sadece zarar vermez. Baharatları düzenleyin (özellikle aynı güzel cam kavanozlarda iyi görünüyorsun), tahıllar, tabaklar. Temizleme işlemi çok fazla zaman almadığından ve mümkün olduğu sıklıkta gerçekleştirilir ve taze yağ veya meyve suyunu silmek kuruduğunda fırçalamaktan daha kolaydır.

Dikkat çekmek için parlak odak

Dikkat çekmek için parlak odak

menüye dön ↑

Oturma odası

Burada cam çok pahalı olmayabilir - en önemli şey iyi görünmesidir. Kitabın altındaki, aksesuarların altındaki, bulaşıkların altındaki, hatta TV'nin altındaki rafları kullanabilirsiniz. Göze çarpan bir yere yerleştirilmişler, böylece parlak bir aksan olmaları dikkat çekti. Dengesizlik, renk karmakarışıklığı, aşırı parlaklık olmadığından emin olmak önemlidir - vurgu, yalnızca kirlenmenin olmayacağı nispeten nötr odalarda uygundur. Diğer durumlarda, rafları köşeye, odaklanmadan, sadece iç kısımların bir parçası haline getirebilirsiniz.

En sevdiğiniz şeyler için yer olmadığı zaman.

En sevdiğiniz şeyler için yer olmadığı zaman.

menüye dön ↑

Bir yatak odası

Yatak odasında, cam ahşapla iyi seyreltilir - ancak bu oda için nadiren soğuk yüksek teknoloji kullanılır. Onları köşeye sabitleyebilirsiniz, eğer onlara dikkat çekmek istemezseniz (ve örneğin akrabaların fotoğraflarını düzenlemek veya yeşil bitkiler koymak için kullanabilirsiniz), bir aksana ihtiyacınız varsa, vitray veya gravür yapmak için duvara dayayabilirsiniz. Arka ışık yatak odası için iyi bir çözüm olabilir - gece lambası yerine kullanılabilir, yavaş yavaş solması ve odayı karanlıkta bırakması için programlanmış bir gece lambası yerine kullanılabilir. Buzlu camdaki dağınık ışık özellikle iyi görünüyor.

Yatak odası için iyi bir çözüm

Yatak odası için iyi bir çözüm

Hangi odaya yerleştirilmiş olursa olsun, rafların her zaman başka bir şey için bir kompozisyon yaklaşımı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Renkli - iç ana renklerle birlikte olsun. Şeffaf - genel konseptten çıkmayın. Mat, ayna, kazıma, vitray - herhangi bir raf tasarım fikrini tamamlamalı ve imha etmemelidir.

Kurulu
Sonucun iyi göründüğünden emin olmak için, kağıda çizin veya özel bir programda oluşturun.
Herhangi bir odada zarif cazibe

Herhangi bir odada zarif cazibe

menüye dön ↑

Mağazada raf seçimi

Her şeyi seçtikten sonra - rafın hangi malzemeden olması gerektiği ve nasıl çerçevelenmesi gerektiğinden, mağazaya gidip bitmiş bir yapı veya cam satın alabilirsiniz. Her durumda, ilki kalınlık olan önemli nüansları dikkate almak gerekir.

 • Dört milimetre. İnce raf, güçlendirilmiş camdan yapılmadığında kırılması kolaydır. Onurlu görünüyor, bir çift duş jeli veya ağırlıksız figürin ağırlığına dayanabilir. Daha önemli bir çatlak altında.
 • Beş milimetre. Biraz daha az ince, fakat kırılması kolay. Pencereleri bu camdan yaparlar, camın altına koyarlar, böylece arkasında oturan kişi gerekli tüm kağıtları zarar vermeden yayabilir. Raflar için uygundur, ancak biraz daha fazla kalınlık tercih etmek daha iyidir.
 • Altı milimetre. Standart olarak kabul edilen ortalama kalınlık. Kitaplar, birkaç heykelcik, bulaşık koleksiyonu koyabilirsiniz. Mümkünse daha sert parçalayın. Oldukça güvenilir görünüyor.
 • Sekiz ila on milimetre. Kalın, gerçekten büyük ağırlık için geçerlidir. Böyle bir rafa TV koyabilir, üzerine kitaplar yerleştirebilir, bir set oluşturabilirsiniz. Tripleks yapılmışsa kırmak zordur. Sadece güvenilir görünmüyor - sağlamca.
Camın kalınlığına dikkat edin

Camın kalınlığına dikkat edin

Kalınlığa ek olarak, ürünün kalitesiyle doğrudan ilgili bazı nüansları da dikkate almanız gerekir:

 • bütünlük. Cam kalınlığında herhangi bir çatlak, yonga, küçük hava kabarcığı olmamalıdır - tüm bunlar düşük bir kaliteyi, bir darbenin kırılması için yeterli olduğunu gösterir.
 • sesi üzerine Ton. Cam üzerinde bulanık lekeler, küçük kusurlar, diğer hoş olmayan şeyler olmamalıdır - tamamen saydam olmalı veya renkliyse ideal biçimde homojen olmalıdır.
 • belgeleme. Satıcının bir parti cam sertifikası olmalı ve satın almadan önce gözden geçirilmelidir. Belge yoksa, bu malların kalitesinin düşük olduğunu gösterebilir.

Cam getirildiğinde, makbuz üzerine bir kağıt imzalamadan önce bütünlüğünü tekrar kontrol etmeye değer - yolda herhangi bir şey olabilir ve her işçi bunu kabul etmez.

Kurulu
Camı arabanıza ya da toplu taşıma araçlarına götürmeye karar verirseniz, dikkatli olun - kırırsanız, ne üretici ne de satıcı zaten sorumlu olmadığı için yeni bir tane satın almak zorunda kalacaksınız.

Genel olarak cam raflar, içini tamamlamaya, biraz daha havadar, saydam ve cesur hale getirmeye uygundur. Hayal gücünü göster - ve odanın içinde göründükten sonra nasıl değişebileceğini görün.

Cam raflar

İç mekana sığdık

8.5 Toplam puan
Kuru üzüm ekleyin - cam raflar

Camdan yapılmış raflar baktı ve hala güzel ve orijinal görünüyordu. Özellikle farklı vitray pencerelerle boyanmışsa, fotoğraf baskısı ya da çeşitli çizimler kullanın. Ve en ilginç şey, kesinlikle her odanın iç kısmına sığabilmeleri. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Estetik. Cam çok güzel görünüyor, diğer malzemelerle iyi gidiyor, istediğiniz gibi işlenebiliyor, yüksek teknolojiye mükemmel uyum sağlıyor.
 • Harika fırsatlar Cam işleme siparişe göre yapılır. Bir çizim yaparsanız, tamamen benzersiz olacak bir raf alabilirsiniz. Ve fabrika raflarında bile farklı renk, farklı boyut, farklı doku var. Yeteneklerine ve hayal gücüne uygun olarak düzinelerce kombinasyon bulabilir, somutlaştırabilirsiniz.
 • Kararlılık. Cam yanmaz, çürmez, nemden korkmaz, sıcaklık değişimlerinden zarar görmez. Yağ lekelerini temizlemek, tozu temizlemek, lekeleri çıkarmak kolaydır. Tek zorluk boşanmaları temizlemektir, ancak bunun için özel araçlar var.
eksileri
 • Kırılabilirler. Pahalı çeşitlerini almazsanız, cam kırılgan bir malzemedir. Ve hatta eğer yeterli güç uygulanırsa kırılabilirler. Sonra tüm iş boşa gider.
 • Tüm stillere uymuyorlar. Cam, soğuk, parlak, kendine has bir malzemedir, bunu provada bırakamazsınız ve hiçbir klasikte kullanamazsınız. Bir çaba göstermeniz, düşünmeniz, bir araya gelmeniz gerekiyor.
 • Güvenli olmayabilirler. Keskin köşeler, hızlı koşmaya, yükseklere zıplamaya ve aynı zamanda evcil hayvanlara alışkın olan çocuklar için tehlikelidir. Sonuç, ilave bir kısıtlamadır - evde bir çocuk veya evcil hayvan varsa (veya çok doğru değilseniz), yuvarlak köşeli rafları seçmek zorunda kalacaksınız.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn