Fidanlıktaki kitap ve oyuncaklar için raf: Basit ve orijinal kendin yap kendin için depolama sistemi çözümü (225 + Fotoğraf)

Çocukların her zaman bir sürü oyuncakları vardır. Bu nedenle, ebeveynler çoğu zaman doğru depolama alanını organize etmekte zorlanırlar. İdeal çözüm, kitap, oyuncak ve diğer çocukların eşyalarını yerleştirebileceğiniz raflar kurmak olacaktır.

İçerik:

Çocuk odasında yer organizasyonu

Her yaşta, bir çocuğun çok farklı oyuncakları vardır. Tasarımcılar, bebekler, arabalar, yumuşak oyuncaklar ve çok daha fazlası olabilir. Bazı insanlar tatil için büyükanne ve büyükbaba verir, bazıları sadece ebeveynlerini alır. Zamanla çok fazla olurlar. Bu nedenle, en uygun depolama sistemi hakkında düşünmeniz gerekir.

Fidanlıklar ve kitaplar için fidanlıkta yerin organizasyonu

Fidanlıklar ve kitaplar için fidanlıkta yerin organizasyonu

Bazıları bu amaçla sepetler veya kutular kullanır.. Başlıca avantajı erişilebilirlik. Bir başka deyişle, çocukların eğlencesini her bir ebeveynin gücüyle saklamak için böyle bir eşya satın almaktır. Buradaki oyuncaklar, düzensiz bir şekilde düzensiz bir şekilde katlanacak. En sevdiğiniz arabayı veya bebeği bulmak, kutuyu tamamen sökene kadar mümkün değildir. Bu, ilave temizlik gerektirecektir. Rafın takılması eşyalarda, oyuncaklarda ve kitaplarda düzen elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Düzenli olarak düzenlenmiş şeyleri ve oyuncakları olan çocuk odası görsel olarak çok daha sıcak ve sıcak görünüyor.
menüye dön ↑

Rafların ayırt edici özellikleri

Her şeyden önce mobilya işlevselliği için seçin. Raf, her yaştaki çocuğun odasına yerleştirilir. Sadece oyuncakları değil aynı zamanda kitapları, kırtasiye malzemelerini, nevresimleri, yatak takımlarını ve giysileri de saklamak uygundur.

Raf montajı işlerin düzenini sağlamaya yardımcı olacaktır

Raf montajı işlerin düzenini sağlamaya yardımcı olacaktır

Raf için nötr renk seçimi, zamanla yeni bölümlerle desteklenebilir, raflar veya büyüdükçe kırışacak olan kayma sistemleri. Rafların doğru yerini gözlemlemek çok önemlidir. Çocuk herhangi birinden eşyayı almakta zorluk çekmemelidir. Bu nedenle, çekmeceler ve raflar rafın altına daha iyi yerleştirilir ve raflar en üste açılır.

İlk etapta raf - Bu çocuk için mobilya, ebeveynler için değil.

Fidanlıktaki mobilyalar güvenli olmalıdır. Her şeyden önce, tüm açıları ilgilendirir. Yuvarlak şekilli elemanlar seçmek en iyisidir, böylece aktif oyunlar sırasında çocuk yaralanmalara ya da yaralanmalara neden olamaz. Raflar, dikkatsizlikten kırılabilecek cam ve ayna elemanları ile donatılmamalıdır. Bu, değişken şiddette yaralara neden olabilir.

Kurulu
Çocuk odası için mobilya tasarımında özel dikkat sarf edilmelidir. Mat veya mat olmamalıdır. Aksine, raf, oyunlarında da kullanılabilecek şekilde yapılmalı ve depolama sistemi, odadaki düzeni geri çağırmak için çağrılmalıdır.
Her yaşta bir çocuğun odasına takılabilir

Her yaşta bir çocuğun odasına takılabilir

Renk tasarımı olarak, klasik kız veya erkek tonlarında raf kullanılması önerilmez.

Çocuklar hızla mavi ve pembe renkleri aşıyor.
menüye dön ↑

Modern uygulama

Farklı çocuk odaları için uygun çeşitli raf tipleri vardır.

Bunlar arasında:

 • ile yatak. Rafların altında çocuk oyuncakları ve yatak takımlarının depolanması için açık raflar ve çekmeceler bulunur. Böyle bir çözüm organik olarak küçük bir odaya sığacaktır;
 • masa ile. Raflar, çeşitli kitapların yanı sıra kırtasiye için de kullanışlıdır. Raflar genellikle çalışma yüzeyinin üstünde veya yanlarında bulunur;
 • muhteşem kaleler, gemiler, ağaçlar veya diğer olağandışı biçimler halinde. Mobilya oyunun bir parçası haline gelir, bu yüzden yerlerine dağılmış şeyleri ayarlamaktan mutluluk duyacaktır.

Cam ve ayna elemanlarıyla donatılmamalıdır.

Cam ve ayna elemanlarıyla donatılmamalıdır.

İstediğiniz mobilya rengini seçebilirsiniz. Önemli olan odanın seçilen tarzına ve tasarımına uymasıdır. Bu nedenle, raf çocuk odası alanında çözünür ve mobilya ve tekstil ürünlerinin geri kalanıyla tam olarak uyum sağlayabilir.

menüye dön ↑

avantajları

Rafın çocuk odasına yerleştirilmesi, depolama sisteminin doğru şekilde organize edilmesi için akılcı bir çözümdür. Mobilya çok sayıda avantaja sahiptir. Bunlar arasında:

 • çokişlevlilik. Görsel olarak, raflar, yakın geçmişte her birinde bulunabilecek olan büfelere benziyor. daire Sovyet adam Kapıdan yoksundurlar, yani çocuk en sevdiği oyuncağı veya kitabı kolaylıkla alabilir.
 • çeşitlilik. Bugün bir çocuk odasının herhangi bir tarzı ve tasarımı için bir raf yapmak mümkündür. Ebeveynler seç dolapları Çocuğun yaşına bağlı olarak belli bir yükseklik ve derinlik. Gelecekte, yeni bölümler ve raflarla desteklenebilirler. Bu aile bütçesini korumaya yardımcı olacaktır. Yani, kırıntıları olgunlaştıkça, odasındaki mobilyaları tamamen değiştirmeniz gerekmez.
 • kolaylık. Açık raflarda, en sevdiğiniz oyuncakları, tasarımcıları, kitapları veya çizim için nesneleri yerleştirebilirsiniz. Çekmeceler en iyi şeylerle veya yataklarla doldurulur. Bu, odadaki düzenin korunmasına yardımcı olacaktır. Rafı bir gemi veya bir ağaç şeklinde monte ederseniz, çocuğun kendisi tüm nesneleri kendi yerlerine yerleştirmekle ilgilenecektir. Onun için eğlenceli olacak.

Uygun depolama sistemi organizasyonu için rasyonel çözüm

Uygun depolama sistemi organizasyonu için rasyonel çözüm

 • güvenilirlik. Raflar genellikle fidanlıkta yeterince büyük bir işletme dönemi için kurulur. Oyuncakların yerine eğitim materyalleri, daha sonra çeşitli sahte numaralar veya çizimler yerleştirilecektir. Daha büyük çocuklar için mobilya, ders kitaplarını ve yazılı okul malzemelerini saklamak için bir yer haline gelir. Buradaki gençler, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı, kozmetik ürünlerinizi, sertifikalarınızı ve bu yaş için diğer önemli şeyleri düzenleyebilir.
 • emniyet. Tüm raflar çevre dostu malzemelerden yapılmıştır. Çocuk odasında mobilya seçerken bu önemlidir. Tüm keskin köşeler olabildiğince yuvarlanır. Aktif oyunlar sırasında yaralanmaları önlemek için burada dikkatsiz kullanımla kolayca kırılan cam ve ayna yüzeyleri kullanılmaz. Raflar ayrıca güvenilir ve dayanıklı bağlantı elemanları kullanılarak monte edilir.

Görsel olarak, raflar büfeye benziyor

Görsel olarak, raflar büfeye benziyor

Bu tür bir mobilya, çocuğun oyun düzenindeki sıranın ne olduğunu anlamasına yardımcı olur. Örneğin, belirli bir raf tipi tipi, daktilolar için bir garaj, oyuncaklar için bir yatak odası veya peluş hayvanlar için bir dinlenme yeridir.Yani, yatmadan önce her bir sakini onun yerini almalı.

Elementler ve raflar farklı renklere sahipse, bunun için önceden belirlenmiş renklere göre oyuncaklar ve kitaplar düzenleyebilirsiniz.

Bu sayede çocuklar bağımsızlık ve sorumluluk almaya alışırlar.

Genellikle üst raflara kırıntı günlük olarak oynamadığı büyük yumuşak hayvanlar yerleştirilir. Burada eski ya da sinir bozucu oyuncakların depolanmasını düzenleyebilirsiniz. Onları güzelce dekore edilmiş kutulara veya kasalara koymak daha iyidir. Bir çocuk onları unutursa, anne ya da baba onları tekrar alır. Çocukların duygularına göre, uzun süre çalışacağı veya oynayacağı kesinlikle yeni oyuncaklar olacak.
Özel çözüm

Özel çözüm

menüye dön ↑

Nasıl seçilir?

Mobilya aşağıdaki kriterlere göre seçilir:

 • yükseklik. Çocuk bütün raflara ulaşmak için başkalarından yardım almadan mecburdur. Bu nedenle, rafın yüksekliği, büyümesi için seçilmektedir. Gelecekte, tasarım çeşitli bölümler ve unsurlarla desteklenebilir;
 • raf ölçüsü. Çeşitli parametreler ve derinliklerde açık rafların bulunduğu rafları seçmek gerekir. Bu, tüm oyuncakların ve kitapların uyumlu ve doğru bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olacaktır. Rafta birkaç büyük raf bulunmalıdır. Onlara, örneğin, bebekler için büyük bir ev koyabilir, yumuşak bir oyuncak koyabilir veya kinderden bir sürpriz koleksiyonu düzenleyebilirsiniz;
 • sürgülü yapıların kullanılabilirliği. Bu tür kutularda veya bölmelerde, bebek karyolaları, bazı bebek eşyaları, hatta kitaplar ve masa oyunları için yatak takımları;

Çocuk bağımsız olarak tüm raflara ulaşmalıdır.

Çocuk bağımsız olarak tüm raflara ulaşmalıdır.

 • tasarımın özgünlüğü. Çocuğun üst raflara ulaşması için, alt olanların biraz daha geniş olması ve biraz öne doğru itilmesi gerekir. Yani, görsel olarak raf bir merdivene benzer;
 • kalite. Mobilya çocuk odasına kurulacağından, çevre dostu malzemeler seçmesi çok önemlidir;
 • emniyet. Mobilyadaki tüm köşeler ve diğer parçalar yuvarlatılmalıdır. Ayrıca burada cam rafların veya ayna yüzeylerinin takılmasına izin verilmez. Çocuk oyunlarında çok aktif olduğundan, odadaki hiçbir mobilya yaralanmaya veya hasara neden olmamalıdır;
 • renk çözümü. Fidanlık için, çeşitli parlak vurgular taşıyan mobilyalar en uygunudur. Bu, oda renklerini vermenin yanı sıra depolama sistemini de doğru şekilde düzenlemeye yardımcı olacaktır. Raflar, hayvanların görüntüleri - kulplarda farklı renklerde boyanabilir.

Birkaç büyük rafla donatılmış olmalı

Birkaç büyük rafla donatılmış olmalı

Kör bir satın alma yapamazsınız. Sonunda rafın görüntüsüne karar vermeden önce, önce mobilyayı görmelisin. Ebeveynler, temel malzemeye, yapının sağlamlığına ve tüm bağlantılarına dikkat etmelidir.
menüye dön ↑

Depolama sistemleri türleri

Raflar, çeşitli raflar ve diğer tasarımlarla donatılmıştır. Hobileri yanı sıra çocuğun doğası tarafından seçilir. Bunu yapmadan önce oyuncaklar, kitaplar ve diğer eşyalar için olası depolama sistemlerini göz önünde bulundurmalısınız. Bunlar arasında:

menüye dön ↑

raflar

Tüm raflarda bulunurlar. Fidanlıktaki düzeni düzenlemek için uygun bir çözüm sunar. Bu tür rafları, herhangi bir cinsiyet ve yaştaki bir çocuğa, yaşamın ilk yılından başlayarak kurmak mümkündür.. Başlangıçta, sadece bebek ürünleri burada saklanacaktır. Örneğin, çocuk bezi, kişisel bakım ürünleri veya giysiler. Çocuk büyüdükçe, açık raflar çeşitli oyuncaklarla dolmaya başlayacaktır.

Kompakt çözüm

Kompakt çözüm

menüye dön ↑

Kare hücreler

Raf yüksekse, küçük bir çocuk için önce yatay olarak yerleştirmek en iyisidir. Böylece bağımsız olarak en sevdiği oyuncaklarına ulaşabilecek ve oyunlardan sonra onları yerinden çıkaracak. Bebek büyümeye başladığında, tasarım dikey olarak yerleştirilir ve serbest kalan yere başka bir raf satın alabilirsiniz.

menüye dön ↑

Farklı yükseklikteki modüller

Farklı yüksekliklerde mobilya yerleştirmek çocuk odası için çok orijinal ve kullanışlı bir çözümdür. İlk olarak, çocuğun kendisi şu anda ilgisini çekecek bir kitap ya da oyuncak alabilecektir. İkinci olarak, aktif oyunlar için benzer bir tasarım kullanılabilir. Önemli olan, modüler sistemin tüm parçalarını ve duvarlarını güvenli bir şekilde tutturmaktır.

Gerekli tüm malzemeler için alan

Gerekli tüm malzemeler için alan

menüye dön ↑

Geri çekilebilir raflar

Burada masa oyununu genişletebilir veya bulmaca toplayabilirsiniz. Oyun sıkıldıktan sonra, tüm yüzey tekrar rafa geri döner. Çocuk tekrar oynamak istediğinde rafa basması yeterli olacaktır. Geri çekilebilir yapının çocuk için güvenli olması için ebeveynlerin onu özel durdurucularla donatması gerekir.

menüye dön ↑

Sürgülü kutular

Çeşitli malzemelerden yapılmışlardır. Örneğin, plastik, tekstil, odun. Genellikle rafın altına yerleştirilirler, böylece çeşitli kitapları veya oyuncakları saklayabilirler.. Çocuğun nerede ve nerede olduğunu anlaması için kutunun önünde çeşitli işaretler bulunur. Örneğin, arabalar, bebekler veya kitaplar çizilir. Ek olarak, kaplar, odaya parlak renkler katacak ve depolama sistemini düzenleyecek çeşitli renklerde seçilebilir.

Burada masa oyununu genişletebilir veya bulmaca toplayabilirsiniz. Oyun sıkıldıktan sonra, tüm yüzey tekrar rafa geri döner. Çocuk tekrar oynamak istediğinde rafa basması yeterli olacaktır. Geri çekilebilir yapının çocuk için güvenli olması için ebeveynlerin onu özel durdurucularla donatması gerekir.

menüye dön ↑

kutuları

Bu yapılar genellikle büyük hacimlerden yapılır ve yalnızca rafın altına monte edilir. Onlara hacimsel oyuncaklar veya yatak takımları koymak mümkündür. Kutu çok büyükse ve uygun büyüklükte oyuncaklar yoksa, içindeki yapı birkaç bölmeye ayrılabilir.

Sabit raflara ek olarak, raf çeşitli uygun tasarımlarla tamamlanmaktadır. Bir tanesi menteşeli raflara veya ceplere dönüştü. Bunları açık raflara veya kapılara asabilirsiniz. Küçük oyuncakları veya çocuğun her zaman kullandığı diğer küçük eşyaları katlamak uygun olacaktır. Bu tür ceplerin uzun süre boyunca hizmet edebilmesi ve şeklini kaybetmemesi için örneğin kontrplak gibi sert ve sağlam bir temel seçmek en iyisidir.

Parlak renkler kullanma

Parlak renkler kullanma

menüye dön ↑

Tasarım özellikleri

Fidanlıkta bir raf seçmeden önce, odanın özelliklerini ve amacını göz önünde bulundurmalısınız. Odanın tasarımı ve tüm mobilyalar çocuğun yaşına ve cinsiyetine göre seçilir.

Küçük bir prensesin odasına raflar, bir çocuk için bir kale, küçük bir ev biçiminde monte edilebilir - bir gemi, bir garaj veya bir kale. Okul çağındaki çocuklar için rafın cephesi bir dünya haritası veya yıldızlı bir gökyüzü ile dekore edilebilir. Oyun sırasında bilgi çizebilecek ve çevrelerindeki dünyayı keşfedebilecekler.

Mobilyaların rafları kapalıysa, yuvarlak deliklerle donatılması uygundur. Böylece herhangi bir yaşta bir çocuk, kapıları zahmetsizce açabilecek ve ilgilenilen nesneyi alabilecek. Ayrıca onlar aracılığıyla en sevdiğiniz oyun veya kitabı arama süresini kısaltmak için hangi oyuncakların olduğunu görebilirsiniz.
Odanın özelliklerini ve amacını dikkate almak gerekir.

Odanın özelliklerini ve amacını dikkate almak gerekir.

Bir çocuk odasında raf satın alırken, raflarında, nişlerinde ve çekmecelerinde belirli bir düzen sistemi tutmanız gerekir.

Böylece işler daha düzenli görünecek. Bu çocukta sorumluluk ve temizlik geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Rafı zorlamamak için, çeşitli kutular, sepetler, kutular, çekmeceler, dışarıya çekilebilir yapılar ve benzeri bölümlerle desteklenmesi gerekir.Bu, tüm öğeleri kolaylaştırmaya ve birleşik bir depolama sistemi oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Kurulu
Tüm mobilya parçaları farklı şekil ve boyutlarda yapılırsa çocuğun oyuncaklarını katlaması daha uygun olacaktır.

Her bölüm için belirli bir görüntüyü yapıştırabilir veya kendi renginizle işaretleyebilirsiniz. Küçük makineler için küçük kutulara, kitaplar ve yaratıcı çalışma çekmecelerine uygundur.

Kolay kendin yap

Kolay kendin yap

menüye dön ↑

Bir raf nasıl yapılır?

Üretimde üretilen tüm mobilyalar, başka amaçlarına bakmaksızın, kişiliğini kaybeder ve aynı tipte olur. Oyundaki çocuk etrafındaki dünyayı bilir, bu nedenle etrafı çok parlak ve canlı nesnelerle çevrili olmalıdır.. Kural için bir istisna değil raf oldu.

Özel yapım mobilyalar, bir dizi ayırt edici özellik kazanır.

Bunlar şunları içerir:

 • özel tasarım;
 • çeşitli ilginç görsel çözümler ve performanslar;
 • odada bulunan stil yönü ile tam bir uyum;
 • özgünlüğü;
 • benzersizliği;
 • kalitesi;
 • çevre dostu;
 • işlevsellik;
 • güvenlik;
 • yapısal dayanım

Raf, çocuğun odasına yaşamın ilk aylarından itibaren kurulabilir. Başlangıçta, kişisel hijyen ürünleri, bebek bezleri ve eşyaların raflarda saklanması mümkündür.. Daha sonra, ebeveynler kırıntıların yaşına uygun olacak şekilde mobilyalara kolayca dönüştürebilir. Burada oyuncaklar, kitaplar, tasarımcılar, yaratıcı kümeler ve çocuğun ilgisini çeken diğer nesneler belli bir sırayla düzenlenmeye başlar.

Çocuğun odasında bir raf oluşturarak, 2 temel kurala uymalısınız:

 • Tasarım mümkün olduğunca sağlam olmalıdır. Diğer bir deyişle, mobilya üretimi sırasında taban ve tüm bağlantı elemanlarına odaklanıp kontrol etmeniz gerekir.
 • Güvenlik. Cam veya ayna yüzeylerin raflarını donatmanın yanı sıra, keskin köşeli bir rafa sahip bir çocuk odasına yerleştirilmesine izin verilmemelidir. Bu, yaralanmaya neden olabilir.

Doku kutularını kullanma

Doku kutularını kullanma

Bu basit kuralları göz önüne alarak, kendinizle birlikte büyüyecek çocuğunuz için kendi ellerinizle kolayca ve hızlıca bir raf ünitesi oluşturabilirsiniz.

menüye dön ↑

Çocuğun yaşına göre seçim

Oyuncak depolama sistemi aşağıdaki sınıflandırmaya sahiptir:

 • 1 yaşın altındaki çocuklar için. Şu anda, hala çok az oyuncağı var, fakat daha fazla hijyen ürünü ve giyimi var. Tüm oyuncaklar kolayca tek bir rafa sığabilir;
 • kırıntıları için 1 ila 6 yıl. Bu yaşta çocuklar merakı ve aşırı aktiviteyi arttırır. Fidanlıktaki mobilyalar işlevsel, güvenli ve rahat olmalıdır. Tüm oyuncakların yerleştirilmesine yardımcı olacak özel bir depolama sistemi geliştirmek en iyisidir;

Kız için seçenek

Kız için seçenek

 • 6 ila 10 yaşındaki bir çocuk için. Kırıntılar aktif oyunlar, yaratıcılık ve masa oyunlarıyla ilgilenmeye başlıyor. Ayrıca okulda da dersleri var. Rafta, ders kitaplarına, defterlere ve kırtasiye malzemelerine yer açmalısınız;
 • genç için. Neredeyse oyuncak oynamıyor. Onların yerine okul gereçleri geliyor. Buna ek olarak, olgunlaştı kızlar kozmetik ve takı için yer ayırması gerekir.

Mobilya, çocuğun yaşına uygun olmalıdır.

Ayrıca seçim yaparken cinsiyetini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, bir çocuk için daha fazla kısıtlanmış renk tonu uygundur. Gelecek adamın parlak ve gösterişli bir tasarıma ihtiyacı yok. Küçük prensesler için romantik ve zarif tonlarda kalabilirsiniz. Kızlar ek dekorasyonun tüm unsurlarını takdir edeceklerdir.

Kullanışlı ve pratik

Kullanışlı ve pratik

Kurulu
Raf, organik olarak çocuk odasının genel tasarımına uygun olmalı ve şık olmamalıdır.
menüye dön ↑

Köşe çocuk rafları

Çocuk için odada mobilya düzgün ve uyumlu bir şekilde dağıtmak için çok önemlidir. boşluk darmadağın olmamalıdır. Oda küçükse, burada açısal bir raf seçmek daha iyidir. Raflarda rahatça tüm oyuncaklar ve kitap kırıntılarını barındıracak. Aynı zamanda odada aktif oyunlar ve yaratıcı aktiviteler için çok fazla alan olacak.

Köşeli depolama sistemi sayesinde, her değerli alanın oda içinde doğru ve verimli bir şekilde kullanılması. Bu nedenle, bu raflar ebeveynler arasında popülerdir.
Küçük, açısal seçenek

Küçük, açısal seçenek

Mobilyaların temel avantajları:

 • kolaylık. Burada, çocuk giyeceklerini ve oyuncaklarını depolamak için favori raf ve çekmeceler yapılandırmasını seçebilirsiniz. Boy ve boy tamamen çocuğun yaşıyla tutarlıdır.
 • emniyet. Raf sağlam ve sağlam bir şekilde duvara tutturulmuş. Çocuk tamamen üstüne çıksa bile, yaralanma riski sıfıra düşürülür.
 • ferahlık. Açılı tasarım, yandan küçük mobilya izlenimi veriyor olmasına rağmen, birçok çocuk eşyası ve oyuncağı barındırıyor. Alt bölmelerde, yatak örtülerini veya giysileri gizleyebilir ve üst raflarda oyuncaklar ve kitaplar düzenleyebilirsiniz.

Çocuk köşesi

Çocuk köşesi

 • çeşitlilik. Raflar çok popüler. Her mobilya üreticisi bu mobilya türüyle bir koleksiyonla tanışabilir. Bu nedenle, ebeveynler, çocuk odası için mobilya seçimi için birçok seçeneğe sahip olacaktır. Renk ve konfigürasyona dikkat edilmelidir. Oda çok küçük ise, o zaman en iyi seçenek mobilya seçmek olacaktır. beyaz rengi. Uzayda çözünür ve odada bir hafiflik ve havadarlık hissi yaratır.
 • ekonomi. Köşe rafları odada az yer kaplar. Yani, boşluk ve tıkanıklık hissi olmayacak. Çocuk aktif oyunlar için çok fazla boş alana sahip olacaktır.
 • çokişlevlilik. Kabin, odanın köşesine ve bitişik iki duvarına oturacak şekilde monte edilir. Bu, mobilyanın çeşitli iç içeriğine katkıda bulunur. Ebeveynler, açık raflar, kayar tasarımlar, kapalı dolaplar ve hatta kıyafetler için barbelller içeren bir raf seçebilirler.

Ucuz seçenek

Ucuz seçenek

Bu tip raf, yanında bir yatak veya masa olsa bile odanın herhangi bir köşesine kolayca monte edilebilir.. Boş alan bulunmasını gerektiren menteşeli kapılar olmadığından karışmaz.

menüye dön ↑

Raf beyaz

Ebeveynler, bir çocuk odasının tasarım ve mobilya seçimine tüm sorumluluklarıyla yaklaşmalıdır. Tüm çevre mümkün olduğu kadar güvenli olmalı ve çocuğun içinde yaşayacağı yaş veya cinsiyetten bağımsız olarak birbiriyle uyumlu olmalıdır.

En doğru kararlardan biri beyaz çocuklar için bir raf seçmek olacaktır.. Birçok anne-baba, yanlışlıkla bu tür mobilyaların kısa sürede yanlış şekilde olacağına inanıyor. Ancak bugün raflar, temizlenmesi kolay, yüksek kaliteli ve güvenilir malzemelerden üretilmiştir. Çocuk boya veya keçeli kalemle boyanmış olsa bile, orijinal görünümlerine çabucak getirilebilirler. Beyaz bir rafa bakmak mümkündür.

Beyaz raf

Beyaz raf

Kurulu
Mobilya seçerken asıl şey güvenli ve fonksiyonel modeller seçmektir.

Beyaz raf, odadaki diğer mobilyaların farklı renkleriyle uyumlu bir şekilde birleştirilecektir.

Hem oğlanın odasına hem de kıza kurulabilir. İç mekanda karanlık ve asit mobilyalarını terk etmek ve ışık ve yatak tonlarını seçmek daha iyidir. Raf herhangi bir malzemeden yapılabilir: ahşap, plastik.

Bir çocuk odası için beyaz renkli rafın birçok avantajı vardır. Bunlar şunları içerir:

 • Beyaz gölge, çocukta doğru renk algısını oluşturmaya yardımcı olur.
 • İç çok zarif ve havadar.
 • Görme alanı genişler ve artar. Bir ferahlık hissi yaratır.
 • Çocuk bilinçaltında temizlik için çaba göstermektedir.
 • İyi ve doğru tat oluşur.
 • Raf herhangi bir stil yönünde monte edilebilir.
 • Mobilya temizliği kolaydır.Taban için kaliteli malzeme alınırsa, temizlik çok fazla zaman almayacaktır.
 • Farklı kombinasyonların geniş seçimi. Beyaz bir raf odadaki diğer renkteki mobilyalarla uyumlu bir şekilde bakacaktır.

Beyaz mobilyalar için doğru kaplama malzemelerini seçmek zor olmayacaktır. Tek renkli boyalı duvarlar veya çizimli duvar kaplamaları ile eşit derecede iyi görünecektir.

Bir raf seçin

Bir çocuğu dekore etmek için fikirler

 

8.4 Toplam puan
Fidanlık rafı - pratik ve kullanışlı

Fidanlıktaki bir raf ünitesi, depolama sistemini doğru bir şekilde donatmak için mükemmel bir seçenektir. Çeşitli konfigürasyonlarda ve renklerde seçilebilir. Her şey çocuğun cinsiyetine, yaşına ve tercihlerine bağlıdır. Uzun süre dayanacak uygun, güvenilir ve güvenli bir tasarımdır. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • çokişlevlilik
 • çeşitlilik
 • kolaylık
 • güvenilirlik
 • emniyet
eksileri
 • Maliyeti
 • Gerçekleşme zamanı
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn