Iç minimalizm tarzı (185+ Fotoğraflar) - Uzay sanatı. Sıkışık ve kısıtlı kurtulun

İç mekanda minimalizm tarzı, iç tasarım, mimarlık, sanat dünyasında ilk sıradadır. Popülerliğine rağmen, basit şekilleri ve zarif çizgileri ile minimalist bir tasarım oluşturmak zordur. O katı, mükemmel bir tarz, denge gerektirir. Amacınız dengeli, tamamen işlevsel bir minimalist tasarım oluşturmaksa, bu makaleyi okumalısınız.

Bu makalenin içeriği:

İç tasarımda minimalizm

Minimalizm, günlük 1500 kalorili bir diyetin eşdeğeridir ve takip etmesi de zordur. Bu bir felsefe, alternatif tasarımdır, yüksek netlik duygusu ile sadeleştirmek, sakinleştirmek, huzur ev dekoru aramak istiyor. Fikir, tüm gücünüzü gerçekten değerli şeylere koymaktır. O zaman her detayı netleştir.

Resim çerçevelerinin stili, lambadaki kordon tipi, zeminde bitiyor. Odanın darmadağın olup olmadığını farketmeyeceğiniz şeyler, yer azaldığında bir işaret olacaktır. Minimalizmin bir şey içermeyen bir tarz değil, dikkatsiz içeriğini önleyen bir tarz olduğu söylenir.

Minimalizm alternatif bir tasarımdır.

Minimalizm alternatif bir tasarımdır.

Bazıları, minimalizmin aslında diğerlerinden daha bütünsel bir üslup olduğunu iddia edebilir, her çizgisinde, her mobilya parçasında, her boş alan tasarımın ayrılmaz bir parçası olarak hizmet eder.

Minimalizm tüm aşırılıklardan kurtulmuş bir tasarım olarak tanımlanabilir, sadece kesinlikle temel unsurları içerir. İç tasarım ve mimarlıkla sınırlı değil, sanat ve müzikte de görülebilir. Sanatta minimalizm 1960'larda başladı, ilk olarak 20. yüzyılın başında Kasimir Malevich'in “Kara Meydan” resminde kullanıldı.

“Daha Az Daha İyi”, minimalist iç tasarımın temel prensibidir.

Buradaki fikir takıdan tamamen kaçınmak değil, gereksiz unsurları kaldırmaktır. Ana şey, ahşap ürünler, kapı kolları gibi tasarıma giren her öğenin onu iyileştirmesini sağlamaktır. Minimalist tasarım siteleriyle çalışan iç mimarlar, bina ve çevre arasında bir “ilişki” olması gerektiğini savunuyorlar. büyük pencereler ve aç düzenBöylece minimalist iç mekan tarzının markası haline geldi.

Basit şekiller ve zarif çizgiler

Basit şekiller ve zarif çizgiler

menüye dön ↑

renk

Minimalizmin Japon tasarımı ile yakından ilişkili olduğu söyleniyor. Ev iç mekanlarını minimalist bir tarzda tasarlamak için 1-2 renkli bir palet seçin. Minimalist palette genellikle hakim beyaz, gri, siyah. Diğer doğal gölgeler, metalik cila, iç kısımlarda da görülebilir. Çok az iç mekan üçüncü renkte vurgu duvarlara sahip olacak. Çok parlak bir renk seçilirse, bu sanata, yastıklara gider.

Kurulu
Sanatı seçerken küçük kolaj yerine büyük büyük rakamlar seçin.
1-2 renkli bir palet seçin

1-2 renkli bir palet seçin

malzemeler

En başından beri, minimalizm cam kullanımını üstlendi. aynalarcilalı çimento odun doğal yüzey Minimalist iç mekanlar geniştir ve mekanı büyük ve açık yapmak için tasarlanmıştır.

Aynalar, daha küçük alanları büyütmek için minimalist iç tasarımda büyük bir rol oynamaktadır. Döşeme için, minimalizm, odaya kusursuz bir görünüm veren büyük karoların kullanılmasını teşvik eder. Parke ve diğer karmaşık tasarım unsurlarından uzak dururlar. Minimalist iç mekanlarda, parlak, mat yüzeyler parlak cilalı elemanlarla bağıntılı olabilir.

Geniş seçenek

Geniş seçenek

menüye dön ↑

mobilya

İç mimarlar, mekanın% 20 olduğu minimalist iç mekanlar tasarlarken genellikle 20-80 ilkesini kullanırlar mobilyave gerisi serbest kalır. Basit geometrik şekiller ve işlevsellik, minimalist tarzda mobilya seçerken en önemli kriterlerdir. Buna ek olarak, minimalist mobilyalar kompakt, genellikle çift işlevli, düşük uyumlu olabilir.

Kurulu
Bir efekt oluşturmak için, alışılmadık bir alışılmadık bir öğe, örneğin bir masa veya sandalye ekleyebilirsiniz.

Minimalist ev içlerinde, aydınlatma için doğal ışık tercih edilir. Ek aydınlatma işlevleri genellikle gizlenir veya heykel süslemesi görevi görür.
Mobilya en fazla% 20 işgal etmeli

Mobilya en fazla% 20 işgal etmeli

menüye dön ↑

desenler

Minimalizm kalıplardan uzak durur, döşemelik kumaşlarda, perdelerde yalnızca katı renkler kullanır. geleneksel panjur minimalist ev içlerinde neredeyse hiç bulunmazlar ve pencereler genellikle perdeli perdeler veya stor perdelerle gölgelenir.

menüye dön ↑

Herkes için değil

Minimalizmde, nesne yokluğundan daha az önemlidir. İç tasarım kişiliğin dolgunluğunu, yaşadığı yerin yaşam felsefesini gösterir. Minimalist tasarım, bir insanın hedeflerinin bir yansımasıdır - dengeli, kalabalık bir yer gerektirmeyen bir birey için uygundur.

Hayatlarının karmakarışık olduğunu düşünen insanlar, telaşlı, değişken bir ortamda rasyonellik arayışı içinde olan insanlar genellikle dengeli, temiz, sakin, akıllı bir atmosfer yaratmak isterler.

Tüm bu özellikler, bir insanın karakterini, düşünceli adımlarla yeni hedeflere ulaşma isteğini yansıtır. Fonların ve arzunun mevcudiyeti ile, akıllı bir evin hayalini gerçekleştirmek için minimalist tasarımınız için en son teknolojiyi alabilirsiniz. Modern, zeki, işlevsel, pratik teknolojilere duyulan tutku, modern, modern, taze, modern tadı olan görüşleri yansıtır.

Minimalist bir tarzda tasarlanan mekan sizin için çok basit, soğuk veya hastane gibi görünmüyorsa, kendinizi birkaç kelimeyle ifade etmekten rahat hissediyorsanız, bu sizin tarzınız olabilir.

menüye dön ↑

Oturma odası

Minimalizm basit, sıkıcı veya ucuz mobilya ve aksesuarların seçimi anlamına gelmemelidir. “Daha az iyi” tanımı, odanızı doğru mod veya temaya odaklamaya yardımcı olacaktır.

Şık oturma odası

Şık oturma odası

olarak oturma odası evin en önemli yerlerinden biri olarak hizmet veriyor, zevkinize ve favori tarzınıza göre düzenlenmesi gerekiyor.

Kurulu
Minimalist tarzda bir destekçiyseniz, temiz çizgiler, pürüzsüz mobilyalar, sade, net dekorasyonlar seçin, ama aynı zamanda zarif, zarif.

Belki de hepimiz minimalist iç mekan tasarımını beyaz, gri veya siyah beyaz olarak görmeye alışkınız ancak minimalist ortamınıza renk katmaktan korkmayın! Aslında, renkler oturma odasını donuk, donuk hale getirebilir.

Kullanarak sadece biraz renk ekleyebilirsiniz kilimperdeler veya tercih ederseniz, mobilyayı parlak bir renkte seçebilirsiniz, ancak minimalist tasarımdan uzak olmayan geometrik şekilleri ve düz çizgileri hesaba katabilirsiniz.

Bu nedenle, minimalist tasarım stili her zaman orijinaldir, oturma odanızda geleneksel yerini alan bir yenilikçi olabilirsiniz. kanepe daha temiz bir model ve daha net bir modelde, temiz çizgiler ve keskin bir form ile tablo.

Temiz çizgiler, şık mobilyalar, basit ve net mücevherler seçin.

Temiz çizgiler, şık mobilyalar, basit ve net mücevherler seçin.

menüye dön ↑

yatak odaları

minimalist yatak odaları - gizli güzellik. Çok az insan açık sözlülüğü nedeniyle stile gidiyor, ama aslında ilk bakışta göründüğünden daha fazla. Mükemmel minimal yatak odası, rahat ve özgür görünmek için bir dizi kurala uyuyor. Detay eksikliğinin içsel durumunuzu nasıl etkilediği çok şaşırtıcı. Yatak odasını olabilecek en iyi yatak odası yapmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

 • beyaz yatak odası. Asgari yatak odasının temeli duvarlardır. Bunların büyük çoğunluğu, en iyisi olarak en uygun olanı beyaza boyanmış. Fakat yatak odanızda yeterince ışık varsa, gri, kahverengi gibi yumuşak nötrler de iyi çalışır;

Gizli güzellik

Gizli güzellik

 • nötr yataklar. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok renk ve desen olsa da, minimal yatak odaları sadece nötr, temel bir şey gerektirir. Bu, paranızı bir yorganın kalitesine harcamanın daha iyi olduğu anlamına gelir;
 • perdeler. Pencerelere bak. Her minimal yatak odası, pencerelerde iki stilden birine sahiptir: çıplak veya şeffaf. Minimal pencere kapsamı alanı kolaylaştırır. Veya daha fazla etki için onları çıplak bırakın;
 • ilginç aydınlatma Temel yatak odalarının belirleyici özelliklerinden biri vurgulu aydınlatma olmalıdır. Cüzdanınızı hazırlayın, çünkü minimal yatak odalarında yaratıcı zemin lambaları veya kolye bulunmaktadır. Pirinç ve diğer ilginç metaller kullanılır;
 • ilginç komidin. Minimal bir yatak odasında kalan her şey mümkün olduğunca basit olsa da, komodinlerinize yaratıcı bir yaklaşım kullanın. Bir klasik almak yerine, antika bir rustik tarzda satın almak tezgah üstü. Bu, stilde özgünlük hissi verecektir.

Nötr yatakları seçin

Nötr yatakları seçin

Kurulu
Minimal tarzı seviyorsanız, ancak görüşünüzü tamamen bırakamıyorsanız, beyaz duvarlar, çıplak pencereler, farklı dokular gibi minimal yatak odasının temellerini alarak ödün verebilirsiniz. Keten için parlak bir baskı seçerek yatağınıza en sevdiğiniz rengi ekleyin.
menüye dön ↑

Giriş salonu

Koridordaki bu minimalist fikirleri deneyin - önde gelen tasarımcılardan şık notlar alın:

 • Büyük boy bir ayna altına monte edilen konsol masası, modern cam vazolarla tamamlanmaktadır;

Ahşap dükkan - kullanışlı, fazla yer kaplamayan

Ahşap dükkan - kullanışlı, fazla yer kaplamayan

 • pencere çerçevelerini yansıtacak şekilde monokrom paletteki bronz kaplama ile vurgulanmış cilalı mermer zemin;
 • İlginç bir fotoğrafik baskı (yeni stil eğilimi) minimalizm ideallerinin sanatsal bir temsilidir. Uzayda merkezi bir yer kaplar, birçok özdeş eleman gösterir. Soyut veya modern temalar yapacak;
 • stilin ayırt edici unsurları - kolay bir oyun için bir arzu, mimariye odaklanmak, belirgin bir dekorasyon eksikliği;
 • minimalist konsol masası, tek mobilya olarak tüm tasarımın temeli olacak;
 • simetri minimalizmde dikkat çekici bir özelliktir, ancak dikkatli asimetri kullanımı aynı derecede etkilidir;
 • siyah beyaz bir paletin kullanılması tasarımı daha az sıkıcı hale getirecek ve antipodlar görünür bir çaba göstermeden birbirlerinin güzelliğini artıracak - minimalizmin önemli bir ilkesi;
 • aydınlatma kurulumu, pozitif ve negatif alan anlayışı, doğru oranlarla sıcak bir minimalizm yaratın.

Siyah elemanlar koridor tasarımını daha az sıkıcı hale getirecek.

Siyah elemanlar koridor tasarımını daha az sıkıcı hale getirecek.

İkna edici bir şekilde temiz paleti, çizgileri ve simetriyi yatıştırıcı kullanımı (minimalizm zekice yatıştırır), mutlak bütünlük, minimalizmi arzu eder, yaşam için uygun hale getirir.

menüye dön ↑

mutfak

asgari gıda - Bunlar minimalist tarzda ısmarlama şık mutfak tasarımlarıdır. Minimal mutfak tasarımları şık sadelik ve işlevsellik göstermektedir. Minimalist tarzda yenilikçi modern mutfak tasarımı, merkezinde bir ada bulunan modern mutfaklar için mükemmeldir.

Minimalist tarzda modern mutfaklar yemek pişirme, eğlence ve yemek keyfi için fonksiyonel küçük ve büyük odalar oluşturmak için uygundur. Basit düz çizgiler, pürüzsüz yüzeyler, küçük detaylar küçük iç kısımları daha da genişler.

Küçük bir mutfak için seçenek

Küçük bir mutfak için seçenek

Minimalist tarzda modern mutfaklar soğuk görünebilir, kişisel olmayan, doğal basitlik için şık bir susuzluğa sahip, nötr renkler ile yüksek teknoloji ürünü cihazlar ile döşenmiştir. Başlıca özellikleri:

 • rafine basitlik;
 • uyum atmosferi, düzen;
 • basit dolapları gizli veya çıkarılabilir tutamaklar, temperli cam kapılar, metal parçalar;
 • genellikle bar tezgahları, mutfak adaları, küçük işçiler bölge;
 • paslanmaz çelik cihazlar, yerleşik, kompakt cihazlar, siyah cihazlar.

Modern mutfak tasarımı

Modern mutfak tasarımı

Modern iç mekanlar minimalist tarzda nasıl tasarlanır:

 • Pencerenin büyük ve basit olması gerekir. Güneşlikler, nötr monokrom veya kontrast renklerdeki perdeler, pencere dekorasyonu için mükemmeldir.
 • Bir veya iki renk, beyaz, siyah, gri, doğal ahşap tonlarının renk kombinasyonlarını kullanın.
 • İlgi eklemek için farklı dokular kullanın.
 • Modern mutfak aydınlatma tasarımı dekoratif spot aydınlatma içerir fenerleraydınlatma çalışma alanı. Gerektiğinde gerekli aydınlatma seviyesini sağlamak için fonksiyonel alanları tanımlamaya yardımcı olur.
 • Işığın parlaklığını değiştirmek, mutfakta doğru atmosferi oluşturmak ve enerji tüketimini azaltmak için karartıcıları kullanın.
 • Modern mutfak eşyaları, tabaklar, dekoratif kaseler, vazolar tasarıma son dokunuşunu veriyor. cam raflar, küçük cam raflarla süslenmiş duvar nişleri, mutfak için modern dekoratif aksesuarlar istenen dekoru yapacaktır.

Gereksiz mobilya, aksesuar ve dekoratif kumaşlardan kaçının.

Gereksiz mobilya, aksesuar ve dekoratif kumaşlardan kaçının.

Geniş tasarım, sade dekorasyonlar zihni canlandırır, yemek pişirmeye konsantre olur.

Bu tarz kaçınmayı önerir:

 •  duvar;
 • ekstra mobilya parçaları;
 • aksesuarlar;
 • dekoratif kumaşlar;
 • tekstil işlerinde;
 • Geleneksel dekorasyon için kullanılır.

Kurulu
Soğuk ışık grisi ile iç mekanın sıcak nötr renklerini birleştirin, örneğin ahşap ile betonu birleştirin, rahatlamak için bir özgürlük hissi yaratın.

Ahşap ile beton, metal ile cam, nötr hafif ahşap ile gri, odayı çiçeklerle süslemek, büyük pencereler, gün ışığı, mutfağı boş zamanlarında geçirir - boş zamanlarını önemli şeyler için kullanmak isteyenler için.

Geniş tasarım, basit dekorasyon

Geniş tasarım, basit dekorasyon

menüye dön ↑

Çıktı yerine: modern minimalist dekorun 5 özelliği

Son yıllarda minimalizm tasarım felsefesi, yaşam tarzı olarak oldukça popüler hale geldi. Minimalizm teorisi mimarlıkla ilgili olarak, sadeliği sayesinde daha iyi bir tasarım elde etmektir:

 • formları;
 • uzay;
 • madde;
 • parçaları;
 • rengi.

Minimalist tasarım netliği sağlamak için gerekli olmayan tüm kısıtlamaları ortadan kaldırarak dikkatli analizler yapar.

Modern minimalist tasarımı takdir ediyoruz. Odadaki mimarinin, mobilyaların ve malzemelerin solunmasına izin veren temiz, açık alanları kim sevmez? Basit, dürüst ayrıntıları (fazladan hiçbir şey yok), basit malzemeleri kim sevmiyor? Bu nedenle minimalist mekanlar yaratmayı seviyoruz - çünkü bu tarzın yaydığı sakinliğe, sıcaklığa, güzelliğe değer veriyoruz.

Tasarım kısıtlama gösterir

Tasarım kısıtlama gösterir

Modern minimalist ev tasarımını en çok gösteren özellikler şunlardır:

 • biçiminde sadelik, fonksiyon;
 • karmaşık kaplama, duvar dekorasyonu;
 • temiz, açık, aydınlık alanlar;
 • dekorasyon olmadan basit detaylandırma;
 • görsel ilgi, doku ve kişilik için malzemelerin stratejik kullanımı.

Minimalist mimarlığın zihniyetini, ilham almak için buraya yerleştirdiğimiz modern projeleri “daha ​​az iyidir” olarak mükemmel bir şekilde gösterin.

1Form ve fonksiyonda sadelik

çok evde minimalist tarzda, kompakt bir alana sahip basit, net ve etkili bir düzen bulunur. Bu, karmaşık olmayan öngörülebilirlik yaratır. Basit şekiller, açık kat planları, minimal iç duvarlar, mütevazı depolama alanları, genel bakış ve gün ışığına yapılan vurgu, birçok minimalist planın özelliklerini tanımlar.

Basit, açık, etkili bir düzen var.

Basit, açık, etkili bir düzen var.

Kapı ve pencereler için düz delikli açıklıklar vurgulanır cepheleri. Genel olarak, çok sayıda giriş ve çıkıştan, bir dizi eğriden veya köşeden kaçınmanızı sağlayan basit bir ev tasarımı vardır. Basit çatı profilleri, minimalist evlerde de karakteristiktir.

2Basit kaplama, duvar dekorasyonu

Basit bir homojen dış kaplama malzemesinin kullanımı, malzemelerin fiziksel özelliklerini, yapılarını ifade eden görsel çekiciliği, eklemlenmeyi kolayca sağlayabilir.

3Temiz, açık, aydınlık alanlar

Mutfak ve yaşam alanı arasındaki açık düzen, alanı doldurmak için bol miktarda ışık sağlar. Duvarların ışık yüzeyleri, temiz modern detaylar, düzenli alanlar, nötr bir palet (birkaç renk sıçramasıyla) sakin bir ilgi çağrısı yapar.

Hafif, geniş çizgilerle, iddiasız estetiklerle dolu geniş odalar, minimalist iç mekanların tipik bir örneğidir. Sadece gerekli mobilya ve nesneler arasında boş bir alan olacak şekilde kullanılan aksesuarlar. Doğal ışığın bolluğu atmosferin sıcak, rahat ve soğuk ve steril olmamasına yardımcı olur.

4Dekorasyon olmadan basit dekorasyon

Birçok minimalist iç mekan, saf ahşap, kaliteli mobilyalar, merdivenler, döşeme parçaları kullanır - yalnızca ihtiyaç duyulan şeyleri hesaba katar.

Açık veya gömme paneller yerine, gizli, en az donanıma sahip, etkileyici dolaplar, dolaplarda meydana gelen görsel gürültüyü ortadan kaldırır.
Salon tasarımındaki çizgilerin netliği

Salon tasarımındaki çizgilerin netliği

Pencerenin temiz ve net detayları, iyi tasarlanmış cepheler gereksiz son işlemleri ortadan kaldırır. Ek yerlerinde kaplama malzemesi ile birlikte kullanılan bir pencere çerçevesi, pencereler için temiz bir minimalist çözüm sunar.

5Görsel ilgi, doku, kişilik için malzemelerin stratejik kullanımı

Oturma odası için malzeme paleti esas olarak beton ve camla sınırlı olabilir.Beton doku sağlar, minimalist iç tasarıma ilgi gösterir. Doku, tahıl fayans modern bir banyoda basit bir nötr paleti ile birlikte.

Bir tuğla duvar gibi ilginç aksanlar, karışıklık yaratmamak için rafa ve bibloya ihtiyaç duymadan kendi başlarına durabilir.

İç mekanda minimalizm

Tarzın tüm sırları

8.5 Toplam puan
Minimalizm - sadelikte mükemmellik

İyi minimalist ev tasarımı basitlikle sağlanabilir - formlarda, malzemelerde ve ayrıntılarda basitlik. Bu duyusal mahrumiyet, mülkünüzün temizlenmesi veya evin acımasız temizliği ile ilgili değildir. Minimalist düşünce düzen, açıklık, sükunet, amaç seçimi ile ilişkilidir. Birkaç öğeye odaklanarak, kendimizi sınırlamıyoruz, bunun yerine şekillerin, renklerin, dokuların ve içinde yaşadığımız alanlara dikkat ediyoruz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • güçlülük
 • Siparişi tutmak kolaydır
 • güzellik
eksileri
 • Bir şeyleri saklamak için hiçbir yerde.
 • Serin, sıkı tarzı
 • Çok keskin köşeler
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn