İç mekanda retro tarzı (130+ Fotoğraf) - Bilmek istedikleri her şey, ancak tasarım hakkında sormaya korkuyorlardı

İster hayal kırıklığına uğratmak, isterse retro temasıyla ciddiye alınmak isteyip istemediğinize bakın - içi yaşam biçiminde şekillendiren bu şiddetli dönemi öğrenin. Stilin oldukça karmaşık ve çok katmanlı olmasına rağmen, kurallara uygun bir retro iç yaratalım.

Bu makalenin içeriği:

Retro tarzı nedir?

Seni tanımıyorum, ama retro tarzından bahsettiğimde, bu parlak ceketler, boncuklar, perdeler ve saçma bir çılgın yaşam tarzı ile hemen Kusturica'nın filmlerini hatırlıyorum. İç tasarımdaki retro tarzı parlaklık, neşeli ruh hali ve özgünlüktür. XX'lerin ortalarının en dikkat çekici tasarım fikirleri, tam olarak retro tarzında dekore edilmiş iç mekanlara yansır.

Müzik, moda ve tasarım da dahil olmak üzere birçok sektörde, "retro" kelimesi eski trendlerin ve tarzların taklit edilmesinde kullanılır. İç tasarım dünyasında, “retro” genellikle 1950'li ve 1980'li yıllar arasında on yıllardır tipik olan mobilyalara atıfta bulunur.

Bunun bir kısmı vintage olabilir ve başlangıçta bu dönemde serbest bırakılabilir ya da zamanın tarzını belirleyen şekil ve renklerden ilham alabilir.Retro tarzın nihai damgasını eski ile yeninin eklektik bir karışımı oluşturuyor: klasik tasarım, tek bir bütünsel görünüm oluşturmak için bir araya getirilen yeni çalışmalarla değişiyor.

Retro parlaklık, neşeli ruh hali ve özgünlüktür.

Retro parlaklık, neşeli ruh hali ve özgünlüktür.

Günümüzün tasarım standartlarında “retro”, nostaljiye layık kalırken, otantik bir görünümü en iyi modern teknolojilerle güvenle birleştiren bir stildir.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Bir kır evi iç basit ve çok taraflı Country tarzı. 200+ Doğal tasarım ve sadelik fotoğrafları

menüye dön ↑

Retro tarzı tarihçesi

1950'den bu yana Almanya, İngiltere ve Kuzey Amerika'da retro tarzı yaygınlaşmıştır. Fakat konsept yıllardır oldukça popüler olmuştur. Günümüzde, aynı zamanda popüler ve birçok tasarımcıdan yeniden düşünür. Bu tarzı ilham vermek için kullandı, özellikle Walter Knol, Rolf Benz.

Bununla birlikte, Vintage, Orta Yüzyıl Modern ve Retro arasındaki çizgilerin nerede çakıştığını belirlemek zordur. Her üç stil de yöntemlerine göre tamamen ayrılmıştır, ancak ortak bir noktaya sahiptir: geçmişin tasarım fikirlerine bir sevgi. Retro tasarımınızın çok belirsiz olacağı ifadesi, ancak herhangi bir sayıda uygun tasarım stilini bir araya getirmesiyle çalışır.

1950'den beri Almanya, İngiltere ve Kuzey Amerika'da yaygın olarak kabul gördü.

1950'den beri Almanya, İngiltere ve Kuzey Amerika'da yaygın olarak kabul gördü.

Dairelerin ve diğer tesislerin iç mekan tasarımında retro tarzın karakteristik özellikleri:
 • Modaya odaklanan XX yüzyılın 50-70-ler moda trendleri.
 • Sentetik malzemelerin kullanımı (plastik, sentetik kumaşlar, PVC vb.).
 • Parlak renkler
 • Vintage dekor elementleri (dekoratif vinil kayıtlar, eski moda tekstiller, lambalar, geçen yüzyılın vazolar);
 • mobilya sıradışı şekil;
 • Stilizasyon eğilimi, soyut formlar.

İç tasarımda retro tarzı süslü şekiller, renk kombinasyonları, dokular. Parlaklık, özgünlük: vinil plakalı plastik figürler, şehirlerin resimlerini içeren resimler, dudaklı lav lambaları, cam, plastik, sentetik metal (özellikle suni deri, kadife), boncuklarla işlenmiş metal kombinasyonu panjur ve asimetrik desenler.

Süslü şekiller, renk kombinasyonları, dokular

Süslü şekiller, renk kombinasyonları, dokular

menüye dön ↑

Ayırt edici özellikleri

Retro, neşeli 60'ların, parlak 60-70'lerin tarzıdır. Bu, güzel kıyafetleri ve çekiciliği ile hippi modasının bir karışımı, çiçek temalı renkli hippi elbiseleri ve gökkuşağı renkleri, asit renkleri ve çeşitli şekillerde parlak patlayıcı disko ile.

İç mekanda retro tarzı geçmişe vurgu yapıyor, geleneklere, geçmiş yüzyılın moda trendlerine değiniyor: çiçek grafikleri, krom köşeli çift ayraçlar, sentetik paspaslar, parlak patentli deri, o yılların karakterlerine sahip film afişleri, orijinal mobilyalar, sıkıcı ve sıradan her şeyin reddi.

1950'lerde dolaplarda, kulplarda ve sandalyelerde ayaklar üzerinde krom kulplar tanıtıldı. Suni parlak deriden yapılmış sandalyelere döşemelik, renk kombinasyonları:

Stil - geçmişe odaklanmak

Stil - geçmişe odaklanmak

60'larda hippi hareketi (çiçekler, barışın sembolleri, gökkuşağının) alakalıydı. Biraz daha kısıtlı renkler ve geometrik desenler (bitkisel motiflerle birlikte) o sırada popülerliğin zirvesindeydi.

70'ler - disko dönemi: önceki tonlar altın, mavi, parlakyeşil. Parıltı, parlaklık, eğlence - o dönemin ruh halini bu şekilde tarif edebilirsiniz. Modada büyükler vardı kanepelerbar tabureleri dolapları, büfeler, dergi tablolarOsmanlılar.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: İç Mekandaki Minimalizm Tarzı (185+ Fotoğraf) - Uzay Sanatı. Sıkışık ve kısıtlı kurtulun

menüye dön ↑

Retro tarzı nerede

Bu stil büyük şehirlerde popüler, dekorasyon için yaygın olarak kullanılıyor daireler, kafeler, oteller, sinemalar. Restoranın retro tarzında iç tasarımı veya bir kafenin iç tasarımı parlaklık, özgün özellikler, şık bar tabureleri, masalar, dolapların pürüzsüz parlak yüzeyi, bar tezgahları anlamına gelir.

Bu tarz büyük şehirlerde popüler.

Bu tarz büyük şehirlerde popüler.

Retro tarzında dairenin iç tasarımı, konfor, gösterişli çekicilik, neşeli bir ruh halidir. Alışılmadık şekilli mobilyalar, boncuklu perdeler, eski moda figürler, geçmiş yılların kahramanları ile posterler, parlak renkler - tüm bunlar retro tarzı özel bir hava yaratıyor: aydınlık ve sıcak.

Bu tarzdaki modern iç tasarım tasarımcıları tarafından şöyle görülür:
 • Zengin renkler, koyu renk kombinasyonları.
 • Malzemelerin yetenekli kombinasyonu (PVC, sentetik, plastik) hafif ve eğlenceli bir atmosfer yaratır.
 • Sıradışı mobilya ve dekor kullanımından iç mekanın belirginliği.

Zengin renkler, koyu renk kombinasyonları

Zengin renkler, koyu renk kombinasyonları

Cesur, beklenmedik tasarım çözümleri: çok renkli avizelerrenkli panjur, parlak mobilyalar, parlak lake yüzeylerin ve deri döşemenin şaşırtıcı derecede konforlu bir şekilde harmanlanması. Renklerin çeşitli, retro tarzı bireysel fotoğraflar.

menüye dön ↑

İç Stil: Genel Bakış ve Örnekler

Retro tarzı özel bir tutum yaratıyor: zorlayıcı, neşeli, parlak, benzersiz. Bu unutulmaz, şık ve eğlenceli bir atmosfer, alışılmadık antikalar ve yapay malzemelerin birleşimidir.

En yaygın baskılar:
 • çiçek teması;
 • "Oryantal salatalık";
 • geometrisi
 • çıkarılması;

Gerçek tonları:

 • parlak yeşil;
 • pembe;
 • beyaz;
 • kırmızı;
 • siyah;
 • san;
 • altın;
 • turkuaz;
 • turuncu;
 • karanlıkmavi.

Daha kısıtlı renkler - zeytin, krema, hardal.

aksesuarlar:
 • vintage ayna çerçeveleri;
 • masa takımları;
 • kristal vazolar, sürahiler;
 • kayıtları;
 • ahşap çerçevelerdeki çizimler veya fotoğraflar;
 • o yıllarda popüler olan araba modelleri;
 • Plastik figürler

Aydınlatma için kullanılır:

 • zemin lambaları;
 • dantelli avizeler;
 • Abajurlu Lambalar;
 • saçak ile dekore edilmiştir.

Retro tarzı, bu tarzdaki her iç mekana nüfuz eden parlak ruh hali nedeniyle popülerdir. Standart çözümlerin ve sıkıcı tasarım seçeneklerinin reddedilmesi, bu stili bireysellik, parlaklık ve dinamikleri takdir edenler arasında popüler kılmaktadır.. Aynı zamanda, gönül genç olanlar için, modern trendlerin unsurlarıyla şık bir atmosfer yaratmak isteyenler için - evde ya da işyerinde bir seçimdir.

Stil, parlak havası nedeniyle popülerdir.

Stil, parlak havası nedeniyle popülerdir.

İç mekanda Retro tarzı parlak bir çağrı, tanıdık şeylere güncel, taze ve orijinal bir görünüm.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Loft Interior Loft Interior Apartment: Kendi Kendini İfade için Sınırsız Alanın 215+ Tasarım Fotoğrafları

menüye dön ↑

Retro mobilya özellikleri

Retro mobilyaların tarzı geleneksel Bauhaus tarzındadır. Pazarın yüksek kaliteli, konforlu, ancak ucuz mobilyalara olan ihtiyacı nedeniyle ortaya çıkmıştır.

60'lı 70'li yıllardaki yeni frezeleme tekniği ile, metal cephelerde dekoratif bir tasarım öğesi olarak delikli delikli veya hatta delikli mobilyalar ortaya çıktı. Giderek daha fazla sandalye hemen işlevine indirgenmiştir. Sırtlar daha kısadır - çoğu durumda omuzların uzunluğunu aşmamışlardır. Yumuşak kolçaklar sökülmüş, böylece telkari ayaklı mobilyalar, konforlu döşemeye rağmen, çok genel bir görünüm kazanmıştır.

Parlak, canlandırıcı tonlar

Parlak, canlandırıcı tonlar

menüye dön ↑

Ana mobilya özellikleri

1950'lerin 1970'lerin retro mobilyaları ilk başta bir tabandan nispeten net, sade tasarımlar biçimindeydi. Mobilya parçasına bağlı olarak, ya yeni kaplama yöntemleriyle (örneğin arkada uzunlamasına ya da enine dikişlerle) yapılmış ya da malzemeler karıştırılmıştır, böylelikle kabin, ahşap çerçeveli, genellikle çekmeceli ya da çeşitli renklerde bir cephe ile metal ayaklar içerebilir.

Malzemelerin kombinasyonu aynı zamanda sehpalara ve komodinlere de odaklandı - altın metal çerçeveli, masif ahşap ya da metal konstrüksiyonlu, ağır mermer plakalarla kaplı - malzemelerin karışımı, retro mobilya tasarımında trend belirleyici oldu.

Dolaplar susturuldu, örneğin kirli sarı, deniz yeşili, bej, kahverengi, ama aynı zamanda 1950'lerde ve 1960'larda yumuşak turuncu göründü. Popüler odun türleri kiraz, ceviz, meşe, kayın gibi kırmızı renkli tonlardır.

Mutfak seçeneği

Mutfak seçeneği

üzerinde katlar net bir geometrik yapıydı. Siyah ve beyaz dama tahtası deseni bir trenddi ve linolyum, birçok renk ve desende yeni bir karmaşık olmayan kaplama olarak kullanıldı. Duvar kağıdı ellilerde oldukça kısıtlandı. Genellikle, küçük çiçek desenli, bazen ince ipek ışıltılı, ağır kumaş duvar kaplamalarıydı. 50'ler için tipik olan, rengarenk neredeyse basit duvar kağıdının yanı sıra, sessiz renklerde mobilyalardı.

Ayrıca yenileri, metaller (küresel, küboid, sivriltilmiş) ile zıt renkler için (çoğunlukla siyahla altın pirinç) zıt renkler oluşturuyordu. Esas olarak tahtadan yapılmış ahşap mobilya ayaklarına veya odunsu metal kombinasyonuna karşılık gelirler.

menüye dön ↑

Dekor fikirleri

Retro iç kısım, ayrı parçalar olarak veya belirli bir oda için komple bir retro makyaj olarak entegre edilebilir. oturma odası veya mutfak. Bütünün yeniden tasarlanmasına karar verebilirsiniz evBu dönemin nostaljisini yansıtmak için - bu sizin taahhüdünüzün derecesine bağlıdır.

Daha zayıf bir klasik dekoru tercih eden kalbin zayıfları veya insanlar için değildir.Saf retro, son on yılda dekorunuzu güncellememiş gibisiniz. Gerçek eski süslemeler büyük talep görüyor, bu nedenle bodrum katında veya tavan arasında birkaç lamba gölgeniz varsa, bunları temizleme ve yeni projeye entegre etme zamanı.

menüye dön ↑

Dönemlere göre dekorasyon fikri

Tüm retro projeler eşit yaratılmıyor, her dönemin farklı bir tutumu var. Tamamen modernden psychedelic'e kadar değişen retro iç mekanlardaki farklı dönemleri ayırt etmeyi öğrenin.

Kalın yemek odası dekorasyonu

Kalın yemek odası dekorasyonu

Modern yüzyıl ortası: 1920'ler - 1960'lar

Hareket 1920'lerde art deco tarzına bir tepki olarak ortaya çıktı ve on yıllarca sürdü. “Bağbozumu” den “yüzyılın ortalarına” geçiş, daha sonraki tasarım değişikliklerinden biraz daha yavaş olmuş olabilir, ancak temiz, ultra katı dekordan biraz daha rahat bir şeye doğru açık bir geçiş oldu. II. Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonra, tasarım endüstrisi, 40'larda durduğu başlangıç ​​noktasından hareket etti; bunun sonucunda, 50'ler, iç tasarım tarzını tamamen yeni bir seviyeye getiren kendi tasarım stillerinin bir ifadesi haline geldi.

Anahtar noktalar:
 • Pürüzsüz ve minimalist: Minimum ayrıntılarla pürüzsüz şekillere sahiptir.
 • Bu gün bilinen tasarımcılar: Ünlü tasarımcılar, mimar olan Eames (Charles ve Ray), Mies van der Rohe ve Iero Saarinen'di.
 • Retro sandalyeler: Ciddi retro koleksiyonlar için Barcelona sandalyesi veya Womb sandalyesi gibi klasik eşyalar gereklidir.

Bu tarzda ilginç mobilyalar

Bu tarzda ilginç mobilyalar

Geometrik şekiller, düz çizgilerle süslemeler, yumuşak eğriler, asimetrik motifler metalik vurgular, cam, beton, ahşap ile yüzyılın ortalarında tasarlanmış odalarda güzel görünüyor. Eski anahtarlar ve kapı kolları, lambalar ve retro duvar saatleri, modern evlere nostalji eklemeye yardımcı olur.

İşte bazı fikirler:
1desenler. Pop kültürünün etkisi, hippi hareketi, çiçek desenlerine duyulan tutku, iç tasarıma huzur ve çiçek baskı sembollerini getiriyor. Girişlerde boncuklu perdeler veya bölme olarak kullanılan iç mekanı yüzyıl ortası tarzında dekore etmek için başka bir harika fikir.
2İç renk. Kırmızı, siyah, pembe, sarı, turkuaz, deniz ile kahverengi ahşap mobilyalar - dekorasyon için iyi bir seçimdir. Tüm ana renklerin yumuşak tonları dekorasyon için mükemmeldir. Konforlu bir tasarım yaratır, yaşam alanına doğal bir his verir.
3Modern iç tasarım fikirleri. Orta yüzyılın stilinin büyüleyici bir özelliği, tasarımın renklerin veya dokuların kombinasyonu üzerinde önemli bir kısıtlamaya sahip olmamasıdır. İç mekanlar eklektik görünebilir, eski ve yeni ortamları, fikirleri karıştırabilir ve eşleştirebilir. Zarif sadelik, işlevsellik, konfor tasarım unsurlarıdır.
Sıradışı sandalyeler - iç mekanı vurgulayın

Sıradışı sandalyeler - iç mekanı vurgulayın

50'li yılların tarzı geçmişi günümüze getiriyor ve tasarımcılar evlere modern ya da fütüristik bir tarz katıyor. Bu, benzersiz, işlevsel, modern iç mekanlar yaratmanın etkisini arttırır. Yüzyılın ortalarından kalma bu harika fotoğraf koleksiyonundan ilham alın, en sevdiğiniz fikirleri evinize taşıyın.

1950'lerde Mutfak Tasarımı

Renk şemaları: Popüler renk şemaları, siyah beyaz kareli zemini fayans, kiraz kırmızısı, turkuaz, pembe gibi kalın bir vurgu ile.

Tipik malzemeler: Mobilya ve diğer cilalarda en çok kullanılan malzemeler açık renkli ahşap, krom, vinil, tezgahı Formica, pleksiglas (organik cam).

Lokanta Stili: bu süre mutfak tasarımında iyi bir şekilde üretildiğinden, mutfağa ziyafet sandalyeleri veya 50'lerin snack bar'ından bir çift bar taburesi eklemeyi düşünün. masa kahvaltı için.

50'ler tarzı

50'ler tarzı

Asi 1960'lar

Teknolojideki ilerleme, iç tasarımın akışını kökten değiştiren evdeki gelişmelere 60'ların sonunda yeni bir tur attı. Yeni renkli ev aletleri serisi, ev tasarımı için sağlam bir temel oluşturmaya yardımcı oldu.

Kontrast renkler de büyük bir rol oynadı ve her odaya ayrı bir kişilik kazandırdı. Yosun yeşili ile siyah beyaz veya leylak ve morun sarı chartreuse ile kombinasyonu popülerliğin zirvesindeydi.

Bu yeni palet, ev için heyecan verici bir tempo değişikliği teklif etti. Sadece renk şemaları gelişmekle kalmadı, aynı zamanda kalıplar da vardı. Yaygın çiçekler, dinamik baskılar. Bu heyecan verici projeler, dünyanın hızlı gittiği zamanların bir göstergesiydi.

60'ların tarzı

60'ların tarzı

Popüler renkler: yeşil avokado, bakır, turuncu veya bej hardal sarısı dekoru.

duvar kağıdıC: Bu dönemde duvar kağıtları çok popüler hale geldi, özellikle de duvar kâğıtları. Bugün, Paisley veya floral gibi 1960'ların birçok reprodüksiyonu var.

Karakteristik mobilya: Kalıplanmış plastik, dikdörtgen sandalyelerin yanı sıra masalar, sehpalar, dolaplar gibi düzleştirilmiş ahşap Danimarka mobilyalarına dikkat edin.

Diğer aksesuarlar: Görünümünüzü Andy Warhol'dan ilham alan pop art ve uzun saçlı halı ile tamamlayın. 60'ların retro rengini çoğaltmak istiyorsanız, büyük boy bir binbeg sandalyeli lav lambasına ihtiyacınız olacak.

1970'lerin ritmik

1970'lerin dekorunun, 60'lı yıllarda yeni bir şeylerin oluşum dönemi olarak pek çok ortak noktası vardır. Sadece birkaç on yıl önce, tasarım herkes için aynıydı ve şimdi “70'ler” herkes için bireysel bir tarz sundu. Şimdi standart projeler yoktu. Parlak renkler, vahşi desenler, evi yeni hayati enerji ile doldurarak muazzam bir popülerliğe yükseldi.

Parlak renkler, vahşi desenler

Parlak renkler, vahşi desenler

70'lerin tasarımına genellikle “psychedelic” denir, bu doğrudur çünkü parlak renkler, onun için vahşi desenler bir kaleydoskoptaki gibi yapılır. Evin halısı uzun bir kestirmeden lucista sandalyelere, kadifeden kroma kadar çeşitli dokularla doluydu.

Parlak renkler: 1970'lerin duvar kağıtları parlak folyo, bambu desenleri, çimenlerdi.

Akılda kalıcı halılar: Halı yığınının uzunluğu artmış ve üzerindeki desenler daha cesurlaşmıştır.

Mutfak renkleri: Portakal, pas, kahverengi, buğday gibi sonbahar tonları yoğun talep görüyordu. Mutfak aletleri uygun olduğundan emin olmak zorunlu.

Malzeme Değişiklikleri: Popüler yüzeyler arasında ahşap duvar panelleri, yastıklı bordürlü ağır paçavra, lekeli koyu ahşap, rattan mobilyalar, hasır işçiliği, hemen hemen her şey için desenli baskılar bulunur.

70'lerin tarzı

70'lerin tarzı

70'ler sona erdiğinde, psychedelic iç mekanları 80'lerin yeni "korkak" projelerine yönelmeye başladı. Daha az delice, bu iç kısımlar daha uyumlu hale geldi. Projeler "telaşlı" değil, daha organik hale geldi. O zamanlar çeşitli eğilimler pekiştirilmeye başlandı, iç tasarım dünyası sürekli evrim yolundaydı.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: İskandinav Stili: 240 + Tasarımda Sünnet ve Kısıtlama Fotoğrafları. Bu Stili bunun içinde yapan nedir?

menüye dön ↑

Tarzda renkler

Dekorasyonunuza retro renkleri, kumaşları, mobilyaları, sanat eserlerini ve ev aletlerini kullanarak bir retro desen ekleyebilirsiniz.

menüye dön ↑

Retro renkler

Ne zaman 20. yüzyılın ortalarındaki evleri düşününce akla özel renkler geliyor. Yeşil avokado özellikle popülerdi, bu nedenle dekorunuza eklemek, retro tarzınızı oluşturmak için sağlam bir temel oluşturmanın en hızlı yollarından biri.

Yeşil renk özellikle popülerdi.

Yeşil renk özellikle popülerdi.

Diğer popüler renkler arasında:

 • sarı hardal;
 • turuncu;
 • kahve;
 • buğday;
 • deniz dalgası.

Bu renklerden herhangi biri etkili bir retro tasarım oluşturmak ve tasarımınızı ona bağlamak için kullanılabilir.

menüye dön ↑

Retro teknolojisi

Retro teknolojisinde şekil, malzeme, renk önemlidir. 1950'lerde ve 1960'larda, aletler için yuvarlak kenarlar zorunluydu. İyi bir örnek için, retro Smeg buzdolabılarına bakın. Modern teknolojide de bu yuvarlak kenarları arayın.

Kurulu
Bu temayı tüm mobilyalarınız için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, bu teknik ünlü otomobil tasarımlarını yansıtıyor.Ocaklar, fırınlar, buzdolapları 50'li ve 60'lı yıllarda popüler arabalardan birçok eşya ödünç aldı.

Kırmızı retro buzdolabı

Kırmızı retro buzdolabı

Krom malzeme ve renk için en iyisidir. Krom buzdolapları, tezgahlar, masalar, ocaklar - çok fazla olmayacak. Bir fark yaratmak istiyorsanız, birkaç krom aleti, dönemin rengine uygun olanlarla değiştirin - bir avokado plakası veya kırmızı bir bulaşık makinesi de harika görünür.

menüye dön ↑

Ek tasarım öğeleri

Krom aksan, tutamak, döşeme, özel ve çekici bir görünüm verir. Ev mobilyaları, kanepeler, fonksiyonel çerçeveli sandalyeler ve minimalist yastıklar, mutfak masaları, krom metal boru ayaklı sandalyeler, duvarlarda posterler - hepsi retro tarzı bir oda.

Görünümünüzü canlandıracak diğer retro tasarım öğeleri şunlardır:

 • uzun tüylü halı;
 • yuvarlak abajurlar;
 • geometrik desenli kumaşlar, pembe, turkuaz, sarı, limon yeşili gibi parlak renkler;
 • seramik karo zeminler (siyah ve beyaz, kırmızı ve beyaz, kırmızı ve siyah, turkuaz siyah);
 • binbeg koltuğu.

Akılda kalıcı duvar kağıdı - şık tasarım öğesi.

Akılda kalıcı duvar kağıdı - şık tasarım öğesi.

En sevdiğiniz dönemi tanımlayın. Sonra bir tasarım planı geliştirin - duvarlardan ve zeminlerden başlayın ve ardından mobilya ve aksesuarları seçin.

menüye dön ↑

İpuçları

İlk önce, her zaman retro tarzının eğlenceli ve canlı olduğunu unutmayın. Bu, hissi kaybetmeden tasarım temasına birçok parlak renk ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Kurulu
Alanınıza tamamen yeni ve sıra dışı bir görünüm veren vahşi projeler denemekten korkmayın. Eğlenceli, canlı, cesur olun.

Parlak renklerin karışımı olan bir palet seçin. Doğru duygu koleksiyonunu güvenceye alın:

 • pembe;
 • kırmızı;
 • mavi;
 • gümüş;
 • mor çiçekler

Aslında, bu, spektrumun tamamen zıt taraflarında bulunan renk kombinasyonlarını kullanabileceğiniz stillerden biridir. En iyi şekilde yakalamak için, 60'lı ve 80'li yıllarda kullanılan kumaşlara ve dokulara odaklanın.

Eğlenceli ve canlı iç mekan

Eğlenceli ve canlı iç mekan

Ancak, bir tema oluşturmak için yüksek renklere gerek yoktur.

Ayrıca, çok popüler olan monoton bir renk şeması seçebilirsiniz. Örneğin, siyah ve beyaz kullanmak istiyorsanız, o zaman kesinlikle organik.

Retro esintili iç mekanlarda genellikle güzel semboller, duvar resimleri, duvarlara posterler yerleştirilirdi. Sadece her şeyi tek bir yere atmanıza gerek olmadığını unutmayın. Fikirlerinizi adım adım planlayın, uygun olan mücevherleri seçin. Duvara sembol çizmek istiyorsanız, iç tasarımın geri kalanına tam olarak uyduğundan emin olun.
Retro iç mekanlarda çok fazla ahşap mobilya bulunmadığını unutmayın. Plastik, metal, cam veya kauçuktan yapılmış mobilyaları seçmelisiniz.

Binbeg, yuvarlak sandalye veya koza sandalye gibi nesneler bu ilginç retro görünümü yaratabilir. Ekle yastık, odaya pompa ve renk katmak için büyük bir ayak sandalyesi. Bu öğeleri yerleştirirken uygunsuz görünmemeleri için odanın boyutunu düşünün.

Fikirlerinizi adım adım planlayın

Fikirlerinizi adım adım planlayın

Retro tarzdaki iç tasarımın detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. Eşsiz görünecek nesnelerin dokularını, renklerini ve şekillerini seçmeli ve elbette birbirleriyle mükemmel bir şekilde birleşmelisiniz. Retro mobilyalar hakkında iyi bir şey, çok dayanıklı ve rahat olmasıdır, ikinci elden alınabilir.

Bazı eşya parçaları ve aksanlar, eski eşyaların depolandığı yerlerde bulunabilir.. Mekanınızı benzersiz kılacak olağandışı şekiller ve renkler var. Mutfağınızı, banyonuzu veya tüm evi retro tarzında değiştirmek istiyorsanız, bu konunun cesur renk ve şekilleri karıştırmakla ilgili olduğunu unutmayın, bu nedenle “tüm gücünüzle” denemekten korkmayın.

menüye dön ↑

VİDEO: İç mekan için biraz retro tarzı

İç Retro

Tasarımı yeniliyoruz

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (140 fotoğraftan fazla)

8 Toplam puan
Geçmişe dönüş

“Retro” geçmişin bir tasarımıdır, bugün hayal ettiğimiz modaya uygun bir tarz olmayabilir, ancak iç tasarım tarihinin bir parçasıdır ve hala birçok ilham kaynağı sunar. 50'li ve 60'lı yıllardan daha klasik bir retro ya da 70'li ve 80'li yıllardan türetilmiş, gerçekten etkileyici bir şey tercih ediyorsanız, “retro” iç tasarımın küçük bir tarihini evinize solumanın harika bir yoludur. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
7.5
şekerleme
 • Canlılık, dinamizm, yaratıcılık
 • "Büyükanneler" de dahil olmak üzere farklı şeylerin ideolojik birleşim olasılığı
 • Şema için geniş renk seçimi
eksileri
 • Çiçek bolluğundan dolayı bazı "saplantılar"
 • Melankolik mizaç uymayabilir
 • Kolayca kötü tada götüren aşırı fikir isyanı
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn