TOP-15 Modern mutfak tasarımının en muhteşem stilleri (210+ Fotoğraf)

Mutfak tasarım tarzını seçerek, oda güzel ve işlevsel olmalıdır, çünkü azami dikkat göstermelisiniz. Uzman tavsiyesi ve mutfak tasarım stillerinin fotoğrafları karar vermenize yardımcı olacaktır.

İçerik:

Ana stilleri

Günümüzdeki düzinelerce düzinelerce kavramsal özellikler, yaratma kuralları, hatta ruh halleri farklıdır. Stillerin çoğunda birbirleriyle ortak bir şeyler var, ancak bu onları daha az muhteşem yapmıyor. Mevcut tüm seçenekler birkaç kategoriye ayrılabilir.

klasik - Bu sınıfın temsilcileri klasisizm, barok, imparatorluk, rokoko, gotik. Hepsi aristokrasi, doğal malzeme kullanımı ve renk paleti ile birleşiyor. Bu tarz stillerde yapılmış mutfaklar zarif, pahalı görünüyor.
Klasik tarzda

Klasik tarzda

modern. Bu kategorideki stillerin listesi kitsch, modern, art deco, çatı katıminimalizm, yüksek teknoloji, diğerleri. Hepsi farklı dönemlerin ve moda trendlerinin etkisi altında kuruldu, bu yüzden ortak özelliklerinin izole edilmesi zor. Bununla birlikte, modern eğilimlerin her biri doğrudan, etkileyici ve işlevsel bir çözümün başlığını iddia ediyor. mutfak dekorasyonu.
Modern ve güzel

Modern ve güzel

etnik. Bu kategorideki en popüler iç tasarım stilleri Japon, Akdeniz, Afrika ve İskandinav idi. Her birinin gerçekliği o zamanın atmosferine dalmanıza izin verir.
Etnik tarzda

Etnik tarzda

menüye dön ↑

Zamansız klasikleri

Popüler mutfak tasarımları listesinden ilki klasik olarak belirtilmelidir - diğer birçok stilin atası olan oydu, ama aynı zamanda alakadarını kaybetmedi. Laconic ve zarif, bu iç ferah aydınlık odalar için uygundur. İstenilen etkiyi elde etmek için çok fazla finansal yatırıma ve çeşitli temel kurallara uymanıza gerek yoktur.

Moda dışı bir klasik

Moda dışı bir klasik

mobilya

Klasik kulaklıklar özlü ve katı çizgilerdir. Özellikle önemli olan simetri, yani konum mobilya genellikle:

 • açısı;
 • paralel;
 • U-şekillidir.

malzemeler

Doğal malzemelere kısıtlı klasikler. Mobilya, masif ahşaptan (pahalı bir seçenek) veya kaplamadan (yaygın tüketime yönelik) seçilir. tezgahı veya kabukları doğal olabilir veya yapay taş. Perdeler tercih edilen kumaştır.

Doğal malzemelere klasik

Doğal malzemelere klasik

Renk aralığı

Kısıtlanmış renkler burada hüküm sürer:

 • süt;
 • bej;
 • açık kahverengi.

Duvarlar ve zemin beyaz ve bej tonlardan yapılmışsa, mobilya daha koyu seçilebilir.

Özel özellikler

Buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer aletler, kulaklıklı tarz kapılı nişlere daha iyi yerleştirilmiş, ancak bunun aksine yemekler daha iyi görünüyor. dolapları Cam kapılı Bu mutfak mutlaka olmalı: yemek tablo güzel bir masa örtüsü ile tamamlandı lamba yemek yerken duvarda veya yerde halı üzerinde bölge. Klasik bir tarz için, çiçeklere sahip vazolar, resimler ve diğer hoş küçük şeyler de uygundur.

Tekniği kapıları olan nişlere koymak daha iyidir.

Tekniği kapıları olan nişlere koymak daha iyidir.

menüye dön ↑

Lüks Barok

Şimdi Barok'un içi çok nadir kullanılıyor, çünkü bu tarz odalar pahalı, lüks ve hatta biraz görkemli görünüyor. Buna ek olarak, fikirlerin uygulanması için geniş bir alan ve önemli finansal yatırımlar gerektirecektir.

Barok

Barok

mobilya

Barok mutfak takımları klasik mobilyalara pek çok açıdan benzer, ancak ciddi bir fark var - dekorun bolluğu. "Altın altından" aksesuarlar, çok sayıda oyulmuş süslemeler, figürlü masa ayakları, sandalyeler olabilir.

malzemeler

Böyle bir mutfakta lider konumu ahşap ve türevleridir. Ek olarak, dolapların kapılarındaki cam ekler sıklıkla kullanılır - bu tür pencereler sayesinde “yanlışlıkla” biri zarif porselen setlerin ve diğer lüks unsurların farkına varır.

Sıva dekoratif unsurları bu stildeki vurgu olacaktır.

Sıva dekoratif unsurları bu stildeki vurgu olacaktır.

Bu kadar çok detayda odayı bitirmek mümkün olduğunca basit olmalıdır. Katta genellikle bulunur:

 • parke döşeme;
 • laminat parke;
 • muşamba.

Duvarlar boyanabilir sıva yapmak veya tek sesli yapıştırın duvar kağıdı. Asla incitmeyen tek şey, sıva dekoratif unsurlarıdır.

renk

İstenilen efekti elde etmek için sonda nötr renkleri seçin. Mobilya gelince, en iyi seçim olacaktır:

Parlak aksan gibi diyelim ki:

 • leylak;
 • altın;
 • çelik;
 • kahve.

Yüzeyde nötr renkler

Yüzeyde nötr renkler

Takviyeler

Barok tarzın önemli bir detayı aydınlatma armatürleridir - çoğunlukla şamdan şeklinde şekillendirilmiş büyük avizeler ve apliklerdir. Pencerelerin tasarımı için bol dökümlü perdelere uygundur.

menüye dön ↑

Ülke müziğinin sıcaklığı ve sadeliği

Ülke tarzı oda tipik kır eviBununla birlikte, şehir için doğru atmosferi yaratmak mümkündür. daire. Bu tasarım ideal olarak geniş ve küçük mutfaklarla uyumludur, ayrıca yeni mobilyalar büyük harcama gerektirmez.

Ülke tarzı

Ülke tarzı

mobilya

Kırsal yaşam tarzı, kırsal yaşamın sadeliği ile modern bir şehir dairesinin işlevselliğini başarıyla birleştirmenizi sağlar. Bu nedenle, oda için mobilyalar geniş, ancak özlü bir tasarıma sahiptir. Eski zamanlara dokunarak ya da bir patinanın etkisiyle kulaklıklar çok iyi uyuyor.

Masa genellikle ada tasarımına göre odanın ortasına taşınır. Belki de geniş bir alandaki yemek alanının performansı bar sayacı.

Modern bir şehir dairesinin işlevselliğiyle kırsal yaşamın sadeliği

Modern bir şehir dairesinin işlevselliğiyle kırsal yaşamın sadeliği

malzemeler

En iyi malzemeler doğal - ahşap (veya kaplamalı mobilya panelleri), cam ve birçok tekstil ürünü olacaktır. Dekorasyon tasarımcıları için tavsiye:

Duvarlarda yeterince sıva veya badana olacaktır.

renk

Tek başına, ülke tarzı çok renkli farklı değil. En sık pastel tonları kullanan tasarım, mutfağa sade ve rahat bir görünüm kazandırır. Kazan-kazan kombinasyonları listesinde:

 • kahverengi tonlarında beyaz;
 • zeytinli bej;
 • Kahve ile süt.

Pastel tonları rahatlık verir

Pastel tonları rahatlık verir

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji işlevselliği

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, yüksek teknoloji tarzındaki mutfaklar (İngilizce "yüksek teknoloji" - "yüksek teknoloji" kavramından) inanılmaz bir popülerlik kazanmıştır. Şık, dinamik, bu tarz iç mimar ve sıradan insanların dikkatini çekti.

Böyle bir tasarım için oda yüksek ve geniş olmalıdır tavanlar.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

mobilya

Geleneksel yüksek teknoloji formları, mekanın organizasyonundaki en basit unsurlardır. Oblik boyunca dikdörtgenler ve çizgilerden oluşan dekorasyon ve mobilyada. Burada, dekoratif elemanların yokluğu, istisna mobilya aksesuarları - kromdan yapılmış.

malzemeler

 Bu stilin “yüksek teknolojisi”, kullanılan malzemelerin türü ile doğrulanır. Bu bir sendika:

 • metal;
 • çeşitli cam türleri (buzlu ve şeffaf);
 • plastik;
 • polikarbonat.

Bu mutfakların nemi iyi temizlemesi ve tolere etmesi kolaydır, ancak bazı insanlar burada evde “sıcaklık” yoktur.

Yüksek teknoloji - stilin ana avantajı

Yüksek teknoloji - stilin ana avantajı

Renk aralığı

Renk paleti, kontrastı vurgulayarak iki, maksimum üç renkle sınırlıdır. Solist rolünü gerçekleştirecek:

 • kırmızı;
 • çikolata;
 • mor;
 • Genel olarak, herhangi bir doygun renk (siyah dahil).

Bir çiftinde beyaz veya bej herhangi bir gölge seçin.

En fazla üç renk olmalıdır.

En fazla üç renk olmalıdır.

Özel özellikler

Böyle bir odada herhangi bir elektrikli cihaz uygundur (tercihen aynı tarzda). Aydınlatma sistemi avizeler, aplikler, mobilya aydınlatması ve çalışma alanı kullanır. Biraz parlatın ve görsel olarak genişletin, cilaya yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑

Mutfak alanında modern

İç mekan stilleri listesinde modernin özel bir yeri var. 19. yüzyılın sonlarında ortaya çıktı ve eski tasarımdan yeni olan her şeye devrimci bir geçiş oldu. Diğer birçok stilin (minimalizm, yüksek teknoloji ve diğerleri) yaratılmasının başlangıç ​​noktası haline gelen moderndi.

Art Nouveau

Art Nouveau

mobilya

Yüksek teknoloji (kübizm unsurlarının olduğu) aksine, modern birkaç düz kavisli çizgilerin varlığına izin verir. Bu yarım daire şeklinde bir çubuk veya zarif bir eğriye sahip sandalyeler olabilir. Gerisi katı özlü özellikleri ile hakimdir.

Kurulu
Mobilya duvar boyunca yerleştirilebilir veya bir ada tasarımı olarak yerini alabilir.
Kesin özlü özelliklerin geçerli olması gerekir

Kesin özlü özelliklerin geçerli olması gerekir

malzemeler

Bu iç mekandaki lider pozisyon işgal ediyor:

 • plastik;
 • doğal veya yapay taş;
 • metal;
 • cam;
 • az miktarda ahşaba izin verilir (yalnızca kontrast bir geçiş oluşturmak için kullanılır).

Zemin kaplama malzemeleri olarak fayans veya laminat seçin. Duvarlar için uygun boyama, duvar kağıdı veya fayans.

Renk paleti

Bu mutfaktaki mobilyalar tek renkli bir yüzeye sahiptir. Kullanılabilir:

 • beyaz;
 • bej;
 • kahverengi tonlar;
 • siyah.

Oldukça sık, modern tasarım odalarındaki duvarlar, iç kısımdaki daha koyu detayların yerleştirildiği beyaz renkte dekore edilmiştir.

Derin tonlar şık bir ektir:

 • mavi;
 • şarap;
 • hardal.

Bu mutfaktaki mobilyalar tek renkli bir yüzeye sahiptir.

Bu mutfaktaki mobilyalar tek renkli bir yüzeye sahiptir.

ayrıntılar

Böyle bir tasarıma sahip bir mutfakta, mümkün olduğunca çok sayıda ev aleti yerleştirmek faydalı olacaktır, ancak bunları yerleştirmeniz ve saklamanız gerekmez. Pencereler eşit derecede iyi panjur ve kumaş perdeler gibi görünecektir.

menüye dön ↑

Minimalizm tarzında özellikler

Aşk düzeni ve her şeyde netlik? O zaman Avrupa'da yaygın olan minimalist mutfağı beğeneceksiniz. Belirgin basitliğine rağmen, minimalizm gerçekleştirmesi en zor tasarımlardan biridir.

Minimalizm tarzında

Minimalizm tarzında

mobilya

Bu stildeki mutfakta sadece en gerekli eşyalar bulunur. Ön planda büyük formlar ve mobilya blokları vardır. Yumuşak çizgiler ve yuvarlaklık burada kullanılmaz ve tüm küçük eşyalar ve ev eşyaları gömme dolapların kapılarının arkasına gizlenir. Odanın böyle bir organizasyonu mekansal özgürlük elde etmenizi sağlar.

malzemeler

Ahşap veya türevlerinden yapılmış minimalist tarzda mutfak mobilyaları. Dolapların cepheleri plastik veya cam olabilir - buzlu cam seçmek daha iyidir. Çelik ve deri elemanlarına da izin verilmektedir.

Aşağıdaki malzemeler bitirme malzemeleri olarak sunulmaktadır:

 • laminat parke;
 • bir taş;
 • karo.

Cesur seçeneği

Cesur seçeneği

renk

Bu stildeki ana kurallar monokrom yüzeyler ve klasik ölçülü renkler. Olabilir:

 • beyaz;
 • bej;
 • asil kahverenginin tüm tonları;
 • siyah renk

İç mekanı biraz "canlandırmak" için, birkaç parlak ayrıntıya izin verilir, ancak küçük olmaları gerekir.

Tablo yerine bar sayacı

Tablo yerine bar sayacı

Özel özellikler

Minimalizmde geleneksel yemek masası kabul edilemez. Küçük bir bar tezgahı veya uzanmış masa üstü ile değiştirilir. Kanepeler ve koltuklar da terk edilmek zorunda kalacak - bunların yerine deri yemek ve bar tabureleri gelecek. Son dokunuş, panjur veya pencerelerde hafif şeffaf bir perde olacaktır.

menüye dön ↑

Rahat Provence

Tarzında mutfağa bakarken ProvenceDüşünceler istemeden fırıncılık kokusu olan bir kır evinin sıcak, rahat ve rustik atmosferine aktarılır ve manzara muhteşemdir.

Provence tarzında

Provence tarzında

mobilya

Bu tarzda mutfak için mobilya seçimi (özellikle küçük) özellikle dikkat etmeli, çünkü sesi belirleyen kişi o. Merkezi bir yer sobaya verilir (ocak), genel ortamdan kuvvetle izole edilir. Provence tarzında rustik tarzda masa ve mutfak dolapları basit, hatta bazen kaba.

malzemeler

Bu mutfaktaki tüm rustik mobilyalar gibi doğal ahşaptan yapılmış (veya en azından öyle görünüyor). Mutfak tezgahı taştan yapılabilir (doğal veya yapay), sınırlı metal kullanımına izin verilir.

Notta
Tekstiller özel bir rol oynamaktadır: basit kumaş perdeler pencerelere, peçetelere, dolaplardaki perdelere ve diğer dekorlara dikilir.
Modern Provence

Modern Provence

Bir mutfak olarak kullanabilirsiniz:

 • laminat parke;
 • döşeme tahtası;
 • karo;
 • duvar;
 • ağacın veya taşın altındaki duvar panelleri.

renk

Bu mutfak için uygun bir renk paleti şunları içerir:

 • beyaz;
 • bej;
 • zeytin;
 • açık kahverengi;
 • tuğla;
 • şeftali;
 • mavi, sarı, mor pripylenny tonları (parçalar olarak kullanılır).

Klasik Provence, sıcak ve hoş bir güneşli odadır. Mutfağınızdan çok uzaktaysa, daha sarı ve açık kahverengi unsurlar kullanmaya değer.

Güneşli oda, sıcak ve hoş

Güneşli oda, sıcak ve hoş

Özel özellikler

Elektrikli ev aletleri, gömme dolapların kapılarının arkasına gizlendiğinden, rustik atmosfere uymazlar. Ancak mekana raflarda sevimli biblolar, çiçek vazoları, tablo ve tablolarla birlikte sofra eşyaları gelecek.

menüye dön ↑

Mutfak retro

Minimalist tasarım kişisel olmayan görünüyorsa ve ruh romantizm isterse, mutfağa retro ruhu içinde dikkat edin. Bu kategoride en sık olarak 20. yüzyılın 20-50 yıl karakteristik tasarımı bulunur. Bu seçeneğin avantajları: düşük maliyetler ve çeşitli büyüklükteki mutfaklarla uyumluluk.

Retro tarzı

Retro tarzı

mobilya

İç mimarlar, özenle restore edilmiş eski veya iyi döşenmiş yeni mobilyaların kullanılmasını önerir. Aynı zamanda, bu gibi iç mekan eşyalarını modern eşyalarla tamamlamak daha iyidir. Mutfağa hafif bir antika dokunuş getirmeye yardımcı olacak ve onu bir çöplüğe dönüştürmeyecek keskin kontrast.

malzemeler

Ürünler:

 • ahşap;
 • plastik;
 • Metal.

Oda küçükse, lamine tezgah ve dolap önleri, cam ve ayna ek parçaları görsel olarak genişletilmesine yardımcı olabilir. Linolyum ve fayans zemini bitirmek için uygun olacaktır, duvarlar ve tavan sıvalı veya boyanabilir, duvar kağıdı tam olarak sığacaktır.

Aletler - bu mutfağın öne çıkanları olabilir

Aletler - bu mutfağın öne çıkanları olabilir

Renk paleti

Retro tarzı bir mutfağın canlı detayları görmeden hayal etmesi imkansızdır:

 • mavi;
 • kırmızı;
 • leylak;
 • Sarı.

Bununla birlikte, aşırıya kaçmamak önemlidir: renkli nesneler beyaz, bej veya kahverengi öğelere bitişik olmalıdır.

Mükemmel bir çözüm, zemin veya duvarlara yerleştirilmiş beyaz ve parlak bir kiremittir.

Stil patlaması

Stil patlaması

ayrıntılar

Modern modellerin tüm ev aletleri kulaklığın içine monte edilmeli ve dolap olarak gizlenmelidir. Sevimli hediyelik eşyalara gelince, sadece retro mutfağı dekore etmek zorundalar. Aynı zamanda, onları hiçbir şekilde satın almak gerekli değildir - depoda dolaşmak ve bulunan ıvır zıvır koymak için yeterlidir.

menüye dön ↑

Vahşet çatı

Önemsiz olmayan çözüm sevenler için, iç tasarımcılar daima aralarında bir çatı katı olacak birkaç ilginç seçenek sunacaklar. Bu iç mekan tarzı, pahalı kiralık daire zamanlarında ortaya çıkmıştır. Bu insanları tavan arasında ve hatta fabrikaları terketmeye zorladı. Şimdi çatı katı sadece Bohemyalılar tarafından değil, aynı zamanda sadece yaratıcı insanlar tarafından da seviliyor.

Çatı tarzı

Çatı tarzı

mobilya

Klasik çatı katı maksimum alan ve minimum bölme içerir, ancak küçük mutfaklarda istenen etki elde edilebilir. Önemli olan - doğru mobilyaları seçmek, mümkün olduğunca özlü olmalı, kolay vahşiliğe açığız.

Geleneksel kulaklıkları güvenli bir şekilde reddedebilir, açık raflarla değiştirebilirsiniz. Yemek alanı genellikle masif masif bir masa veya bir çubukla temsil edilir - bu iç öğeler oda imar görevi görür.

Stil, maksimum alan ve minimum bölüm anlamına gelir.

Stil, maksimum alan ve minimum bölüm anlamına gelir.

malzemeler

İç mekanda ihmal şu ​​şekilde sağlanabilir:

 • duvarcılık;
 • badana;
 • taş.

Mobilyalara genellikle ahşap, metal, kumaş veya sandalyelerin ve sandalyelerin deri döşemeleri, yani doğal kökenli her şey hakimdir.

renk

Tasarım, renklerin yumuşak bir geçişi veya keskin kontrast ile oluşturulabilir.

En başarılı seçenekler listesinde:

İç kısım, düz renk geçişleri veya keskin kontrastlarla oluşturulmuştur.

İç kısım, düz renk geçişleri veya keskin kontrastlarla oluşturulmuştur.

ayrıntılar

Çatı katı tarzındaki odanın dekoru hakkında ayrıca bahsetmeye değer - kesinlikle diğer tarzlardaki mutfaklar için uygun olmayan şeylerin çoğu burada uygundur. Buraya vinil plakları, posterleri ve hatta bir yol işaretini güvenle yerleştirebilirsiniz.

menüye dön ↑

Akdeniz tazeliği

Akdeniz mutfağından tuzlu deniz meltemini esiyor ve yemyeşil bitki örtüsünün kokusu havada uçuyor. Bu eğilimin iç mekanda oluşması, kıyılarda yaşayan birçok halk tarafından derhal etkilendi. Onu eşsiz ve çekici yapan şey budur.

Akdeniz tarzı

Akdeniz tarzı

mobilya

Akdeniz tarzı mutfak tamamen lüks ve gösterişçilikten yoksun, bu nedenle böyle bir oda için mobilya rustik, ancak işlevsel ve kaliteli seçmektir. Yemek masası için odada (muhtemelen merkezinde) özel bir yer tahsis edilmiştir. Özel bir ruh, yaşlı mobilyaları patinin etkisiyle aktarabilir.

malzemeler

Akdeniz tarzı mobilyalar ahşap ve metalin iyi bir kombinasyonudur. Sandalye çerçeveleri ve kanepeler sahte ürünler içerebilir, hasır sandalyeler de etkileyici görünecektir. Bazı durumlarda, yapay ve doğal taştan yapılmış tezgahın kullanılması.

Ahşap ve metalin başarılı kombinasyonu

Ahşap ve metalin başarılı kombinasyonu

Odanın dekorasyonu genellikle kasıtlı olarak dikkatsizdir. Dokulu sıva, fayans, boya ve mozaik olabilir. Ve sık sık bu seçenekler birbirleriyle iyi geçinir. Döşeme seçeneği kiremit.

renk

Tarzın yönüne bağlı olarak, mutfağın renk paleti de değişir:

 • Yunan yönü denizin soğuk renkleri ile doludur (zümrüt, turkuaz, doymuş mavi);
 • İtalyanca kursunda sıcak bir paleti uygulanır (pembe-kırmızı, pişmiş toprak, portakal, hardal).

Bununla birlikte, gerçekte ve başka bir durumda, parlak elemanlar iç kısımda solcu olan kar beyazına bitişiktir.

Yunan yönü denizin soğuk renkleri dolu

Yunan yönü denizin soğuk renkleri dolu

Özel özellikler

Uyum sağlamak için tüm modern cihazların bir niş ve gizli ahşap dolap kapılarında sökülmesi gerekecektir.Bir iç mekanda işe yaramaz önemsiz şeyleri reddetmek gerekli olacak.

menüye dön ↑

Sıcak Afrika motifleri

Afrika tarzında yapılmış mutfaktan uzaklara bakmak imkansız, kendine özgü, şehvetli ve rahat. Bu eğilimin tüm etnik tasarımlar arasında en alakalı olanlardan biri olmasına şaşmamak gerek.

Afrika tarzı

Afrika tarzı

mobilya

Tüm etnik mobilyanın ayırt edici bir özelliği sadelik, işlevsellik ve bir dereceye kadar kitleselliktir. Afrika mutfak dolabı da aynı, görkemli bir baobab gibi. Aynı zamanda, tasarım katı çizgileri ve zarif dekoru (hasır mobilyalar, yuvarlak masa, orijinal avizeler ve aplikler) birleştirebilir.

malzemeler

Doğal malzemeler olmadan gerçek bir Afrika tadı elde etmek başarılı olmayacak. Mobilya masif ahşaptan (veya kaplama ile kaplanmıştır), rattan mobilyadan, metal ve seramikten ayrı elemanlardan hoş geldiniz. Her zaman fiyatta hayvanların derileri ve derileri olacaktır. Dekorasyonda sıklıkla bulunur:

Mobilya masif ahşaptan yapılmış

Mobilya masif ahşaptan yapılmış

Renk aralığı

Bu stilin mutfağında, güneş kuşlarının manzaralarını aktarmaya yardımcı olacak tüm renkler kullanılır - bunlar bej, kumlu, kahverengi ve katı renk tonlarının tümü. Aynı zamanda, dekorasyon hafif sıcak renklerde seçilmeli, mobilya birkaç ton daha koyu olacaktır.

Farklı Afrika figürinler kullan

Farklı Afrika figürinler kullan

ayrıntılar

Mutfak tasarımına birkaç renkli şey eklemeye değer ve oda tam anlamıyla "hayata geçecek". İyi bir ek Afrika figürinler, maskeler ve diğer hediyelik eşya olacak.

Kurulu
Pencereler için, çok fazla ışığa izin veren kumaş perdelerin seçilmesi daha iyidir.
menüye dön ↑

Oryantal Tasarım

Mutfağın oryantal tarzı iç tasarımı kısalık ve işlevsellik örneğidir. Bu özellikler, aşağıdakiler dahil tüm Doğu ülkelerinin tasarımına bağlanabilir:

 • Japon;
 • Çin;
 • Hint;
 • Arap.

Bugün Avrupalılar bu tasarımı nadiren saf biçimde kullanıyorlar, ancak mutfaktaki birkaç eleman bile bir odayı dönüştürüp başka bir kültürün lezzetini içine çekebiliyor.

Oryantal tarzda

Oryantal tarzda

benzerlikler

 Doğu iç bölümünün tüm alanları bazı ortak özelliklere sahiptir.

Bunlar arasında:

 • minimum mobilya ve daha fazla boş alan (kulaklıklar cihazın içine yerleştirilmiştir);
 • Kulaklıklar kapalı opak kapılar ile yapılır (cam varsa mattır);
 • Mutfak alanı, yemek ve çalışma alanına net bir şekilde bölünmüştür (bu amaçla mobil bölmeler kullanılmaktadır);
 • hem mobilyada hem de binanın dekorasyonunda doğal malzemeler kullanılıyor: ahşap, rattan, taş, cam.

Minimum mobilya ve daha fazla boş alan

Minimum mobilya ve daha fazla boş alan

Ancak, önemli farklılıklar vardır.

 • Çince ve Japonların iç mekanları birbirine çok benziyor, katı çizgiler, halı eksikliği ve en özlü mobilyalarla niteleniyorlar. Pencere açıklıkları güneşlikler (ideal olarak keten veya bambu) ile dekore edilmiştir.
 • Çin istikametinin içi beyaz, zeytin, sarı, mercan ve kırmızı pripylennym olarak sunulmaktadır. Japon mutfağının renk düzeni tam tersine sarı, yeşil ve bej tonlarıyla doludur.
 • Arap ve Hint mobilyalar renklerle doludur, yumuşak yuvarlak çizgiler, bol halı ve diğer lüks unsurlar lehine bir seçim.

Japon iç

Japon iç

Zevkinize izleyin

Zevkinize izleyin

Doğru yaklaşıma sahip tüm eksikliklerin oldukça çözülebilir olduğuna dikkat çekmek önemlidir. Deneyimli bir tasarımcı çok sayıda stilleri anlamanıza yardımcı olacak, aynı zamanda isteklerinize göre bir proje geliştirecektir.

Para gelince, yakın yönlerin içini çok fazla kayıp olmadan değiştirilebilir, bitirmek, birkaç ayrıntı eklemek için yeterlidir.

İç stilleri

Mutfak tasarımını güncelledik

7 Toplam puan
Stilleri çeşitli

İç mekanda sunulan tarzların her biri, mutfağı konforlu, estetik açıdan çekici ve şık hale getirebilir. Ek olarak, iç mekan çok iyi bir şekilde, evin sahibinin stilinin ince hissi hakkında konuşur.Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
7
Konu açıklaması
6.5
Bilginin güvenilirliği
7.5
şekerleme
 • Tasarım seçimi, sakinlerinin isteklerini dikkate alarak
 • İç mekanı istediğiniz sıklıkta değiştirme yeteneği
 • Sahne değişikliği yardımı ile yaşamınıza değişiklik getirmek mümkündür.
eksileri
 • Mutfak tarzını seçmek zor
 • Tüm iç parçaların değiştirilmesi ile pahalı onarım
 • Çok zamana ihtiyacım var
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn