265+ Ev stilleri fotoğrafları - Hatırlanması gereken cepheler

Stillerin çeşitliliği evi benzersiz, farklı kılar. Cephe binanın yüzüdür. Ve bir portre oluşturmak için tüm sorumluluk ve dikkat ile ortaya çıkmanız gerekir. Her biri dikkate değer olan ev stillerinin fotoğraflarını sunuyoruz, özellikleri ve özellikleri ile detaylıca inceleyelim.

İçerik:

Provence Evi

Cephe tarzında romantik tarz Provence her zaman temiz ve rahat görünüyor. Tuğla işi hafifçe çıkıntılı, mozaik ve pişmiş topraktan yapılmış yüzeyler, Fransız yerlerinden gelen evleri andırıyor. Pürüzlülük burada ortadan kalkar. Herhangi bir bölgede böyle bir ev zarif ve zarif görünecek.

Provence Evi

Provence Evi

Ana özellikler:

 • bu stil doğal malzeme kullanıyor;
 • hoşgeldin öğeleri odundövme demir;
 • doğal renkler kullanılır;
 • el yapımı aksesuarlar.

Cephenin bu tarzda dekore edilmesi, ildeki eski evlere benzemelidir.

Doğal malzemeler kullanılması tavsiye edilir, ancak genellikle pahalıdırlar, bu yüzden yapay bir meslektaşı ile değiştirilebilir ve çok tasarruf sağlarlar.

Bu stil doğal malzeme kullanıyor.

Bu stil doğal malzeme kullanıyor.

Provence tarzında, doğal inşaat ürünlerinin yerine geçenlere izin verilir:

 • dekoratif alçı;
 • bina taş düzensiz şekli ile;
 • kırılmış kenarlara benzeyen, pürüzlü parçalara benzeyen, pürüzlü parçalara benzeyen vahşi taş;
 • Ahşap Kirişler

Renklere gelince, burada çeşitli seçenekler söz konusudur. Duvarlar açık renkli malzemelerden yapılmış ve yüzey koyu renklerden yapılmıştır.

stil Ülke müziği Provence'a çok benziyor, çoğu onun kafasını karıştırıyor. Country müziğinde daha sıcak tonlar kullanılır. Ve sonuçta daha fazla kontrast. Provence'ta daha soğuk tonlar.
Cephe eski evlere benzemelidir

Cephe eski evlere benzemelidir

menüye dön ↑

Malzeme seçimi için faydalı ipuçları

Dokuyu Provence'a mümkün olduğunca yaklaştırmak için dekoratif karışımları kullanabilirsiniz:

 • ince taneli, taklit kum veya irmik;
 • kaba taneli olup, bir kabuklu böcek tarafından zarar görmüş antik bir taş veya ağacı taklit eder.

Alçı farklı renklerde olabilir:

 • Endüstriyel renklendirmede, yüksek kalitede ve daha doygun renk elde edilir.
 • karışım gri veya beyaz Duvarlara boyadıktan sonra boyanabilecek renkler.

Temel, pencerenin altında veya üstünde ise, evin köşelerinde, mekanında, vahşi bir taş ile donatılmıştır. Bu malzeme dekorasyonda kullanılır balkonlar, Loggia, verandalar.

Duvarlar hafif malzemelerden yapılmıştır.

Duvarlar hafif malzemelerden yapılmıştır.

Bu stilde talep, ahşap gibi doğal malzemeler, özellikle de astar gibi her türlü tasarım projesini uygulayabilirsiniz. Evin etrafındaki alan da bu stille aynı olmalıdır.

Sitede uygun çeşmeler olacak, çardaklar. Ahşap masa ve sandalyeler. Harika bir ek, herhangi bir antika dekorun yanı sıra ferforje fener olabilir. Tırmanma tesisleri rahatlık ve sıcaklık verecektir.

İngiliz tarzında inşa edilmiş evlerin avantajları, uzun ömürlü olmasını garanti eden klasik tuğlalardan yapılmış olmaları. Neme dayanıklı ve çevre dostu malzemeden üretilmiştir. İyi ses yalıtımı ve nem ve sıcaklık değişimlerine karşı direnç de bir avantajdır.

Provence tarzında evler

Dekoratif cephe çözümleri

menüye dön ↑

İngilizce tarzı

19. yüzyılda İngiliz tarzı kavramı, Gürcü-Viktorya tarzının sürümleriyle ilişkilendirildi. Neredeyse Londra'nın tamamının inşa edildiği bu tarzda. Majesteleri, hatta görkemli, ama her şey oldukça basittir. İngiliz tarzı evlerin büyüleyici ve romantik tasarımları, İngiltere'nin kırsal kesimi ve bazı Avrupa ülkelerinin yer aldığı köy evlerine çok benzemektedir.

İngiliz tarzında evler

Dekoratif cephe çözümleri

Geliştiriciler, eski zamanlardaki gibi, kar ve yağmurdan koruyan, özellikle samanla kaplı dik çatıları kaplar. Popülerliğin ortasında, geçen yüzyılın yirmili ve otuzlu yıllarının önündeki çatıdaki saman, kayrak bir çatı ya da sedir ile değiştirildi. Evler, yerden ısıtma ve yemek pişirmek için kullanılan bir şöminenin varlığını gösteren belirgin bir bacaya sahiptir.

İngiliz tarzında

İngiliz tarzında

menüye dön ↑

Özel özellikler

Zarif ve zarif formlar İngiliz tarzının bir özelliğidir.

Ana özellikler:

 • Çeşitli tipte tuğla duvarlı evler.
 • Küçük sütunlar
 • Evin dekorasyonunda nadiren oymalar ve çizimler bulunur, eğer varsa küçük miktarlarda.
 • Sundurma küçük.
 • Windows birkaç bölümden oluşmaktadır.
 • İdeal düz duvarlar.
 • Tavan arasında çatılar var.

Evin tasarımındaki yeni moda trendlerinin aksine, düzgün form sevenler için evin zarif ve katı şekli.

Büyüleyici ev

Büyüleyici ev

Genellikle, evin cephesi büyük bir taşla tamamen kaplanır, ancak erken eğilimlerden - ahşap kaplama, ancak sabit yağmurlar nedeniyle, bu tür malzemelerin yapımında kullanımdan vazgeçilmesi gerekiyordu. Ahşap nemi çabuk emer ve çabuk bozulur.

Binalar çoğunlukla tek katlı veya çatı katlıdır. İki kat veya daha fazla nadiren buluşuyor Böylece asimetri, tuhaf ağlar ve yanlış, kemerli ya da küçük çatı pencereleri, eve eşsiz ve unutulmaz bir görüntü kazandırır. Sadece bazı durumlarda, özellikle Gürcü tarzında, simetriyi ikiz borularla izleyebiliriz.
menüye dön ↑

vakıf

Tipik olarak, bu stildeki evler temelsiz ya da neredeyse görünmez olan düşük boyutta inşa edilmiştir. Bu, uzaktaki bu tür evlerin tepelere, tepelere, kayalara inşa edilmesinin bir sonucudur.

Çoğu zaman büyük taşlarla karşılaşırsınız.

Çoğu zaman büyük taşlarla karşılaşırsınız.

menüye dön ↑

Çatı

Çatı karmaşık, büyük, evin etkileyici bir bölümünü kaplar, ancak buna rağmen çok sık bir çatı katı yoktur. Bu çatı şekli, bu ülkenin iklimini belirleyen eğik yağmurlara karşı koruma sağlamak için sağlanmıştır. Dik eğim, nemin çatı üzerinde durmasına izin vermez ve çok çıkıntılı çıkıntı binanın duvarlarını yağmur suyundan korur.

menüye dön ↑

pencereler

pencereler birçok dokunarak ile, büyük kullanılır. Özelliği, standart tasarımların biraz altında ayarlanmış olmasıdır. Panoramik pencereler de kullanılır.

Çatı karmaşık, büyük, evin etkileyici bir bölümünü kaplar

Çatı karmaşık, büyük, evin etkileyici bir bölümünü kaplar

Giriş evin ortasında.
menüye dön ↑

görünüm

Tuğla veya taştan yapılmış evler bitirmeden bırakılabilir. Sadelik ve doğallık takdir edilir.Ya da taş panellerle ve ayrıca cephe tuğlalarıyla karşı karşıya. Bazen dekoratif sıva kullanın.

Kullanılan renkler çeşitli, açık ve koyu. Kumla tanışabilirsin bejgri gölgeler veya kırmızı, kahverengi. Çatının evin duvarlarından biraz daha koyu olduğu seçenekler var.

Ciddi bir şekilde beyaz veya bej kenarlı evlerin yanı sıra parlak renklerde sütun ve kenarlıklarla evinize bakın.

Tasarımın tasarımında büyük rol oynamaktadır. Çok temiz ve kesinlikle düzgün çim biçimli, kesilmiş çalılar görünüyor. Güzel bahçe, bir su birikintisi harika bir ek olacaktır.

Tuğla veya taştan yapılmış evler bitirme olmadan bırakılabilir

Tuğla veya taştan yapılmış evler bitirme olmadan bırakılabilir

İdeal olarak, yakındaki bir orman veya çayır olduğunda. İnsan tarafından yapay olarak yaratılmış doğal ortamdan doğal çevreye geçişi algılanamayan sınır, tüm bunlar doğa ile atmosferi yaratır. Uzun boylu ağaçlar şiddeti ve önemi vurgulamaktadır.

İngiliz kıvırcık evleri arasında çok popüler bitkiler üzerinde ön ev gibi yosun. çiçekler asılı tencerelerde asılı ve parlak renkli renkler veya sadece yeşiller önemli değil.

Lianas ve loaches yardımı ile bir çit oluşturur.

menüye dön ↑

Alman

Alman halkının tasarruf, doğruluk ve pratikliği mimarlarında bile hissedilir. Bu nitelikler sayesinde, cephenin Alman tarzı ve evlerin iç yapısı Avrupa çapında ün kazanmıştır. İlk bakışta, bu tarz konfor, sıcaklık ve güvenilirliği solur. Alman tarzı, simetrik şekilli ev, sade dekoratif çizgiler ve ölçülü renk gamı ​​ile diğerlerinden ayrılıyor. Temel malzemeler her zaman doğaldır.

Alman tarzı

Alman tarzı

Oynama yapmak çocuk odası Tavan arasında - oldukça Alman tarzı ruhu içinde. Bir çocuk için yerden ve konfordan tasarruf uymuyor.

Alman tarzında evlerin yapımında en zor şey - doğru oranlarda. Çatı alanında küçük bir asimetriyi tercih eden insanlar var, bu durumda, oranlar daha çok dikkatle gözleniyor. Evin Alman tarzındaki kat sayısı önemli değil.
menüye dön ↑

Özel özellikler

Evler hem tek hem de üç katlıdır. Çoğunlukla evler dikdörtgen veya karedir. Alman tarzı geniş bir alanın varlığını seviyor, bu stilin pek çok aşçısı bodrum katlar ya da cumbalı pencereler ve tavan aralıkları donatıyor.

Tasarruf, doğruluk ve pratiklik

Tasarruf, doğruluk ve pratiklik

Teras küçük, korkuluk düşük ve mütevazı. Önceden, avantaj açık balkonlardı, modern projelerde kapalı veya camlı balkonlar devralmıştı. İstisnalar tek katlı binalar.

En basit ve popüler evlerde, iki adet asma kiremit çatı. Konaklarda, kalça çatıları bulmak veya karmaşık bir yapıya sahip olmak nadir değildir.

Kapılar basit bir tarza sahip, dikdörtgen şeklinde yapılmış, sık sık sırlı bir üst kısım bulabilirsiniz. Ancak bunun aksine ana girişi tahsis etmeye karar verilir.

Windows benzeri kapılarince lentolara ve üzerinde çok fazla bitki örtüsünün bulunduğu küçük bir pencere pervazına sahip dikdörtgen şeklindedir.

Bu stil basit ve özlüdür.

Bu stil basit ve özlüdür.

Doğal malzemeler popülerdir, bu yüzden çoğunlukla doğal kül blok, seramik blok, taş ve kırmızı tuğla kullanırlar. DSP, sandviç paneller ve iskelet yapıları için yapıştırılmış lamine ahşap. Çok uzun zaman önce, birinci ve ikinci katların taş ve kül bloklarından yapıldığı ve üçüncü katın ahşaptan yapıldığı binada bir numara yarattılar. alçı resim yapmak, genel bir bitirme yöntemidir.

Duvarları, fazlalık olmadan sorunsuz, düzgün bir şekilde sıvalamak önemlidir. Nadir durumlarda, doku formülasyonları kullanılır. Bodrum, doğal taş yayar. Prof. Döşeme nadiren çatı kaplamalarında, çoğunlukla fayanslar için kullanılır.

Ton paleti sakin, eksantrik değil. Çoğunlukla duvarlar bej, kum boya ile boyanmıştır. Daha az yaygın pişmiş toprak boyalı duvarlardır. Ahşap bir dekor için kahverengi tonları seçin. Daha büyük bir palette çatısı vardır, kırmızıdan gri tonlarına boyanmıştır.

Doğal malzemeler popülerdir.

Doğal malzemeler popülerdir.

menüye dön ↑

yol tarifi

Alman tarzı evler birkaç yöne sahiptir:

 • Gotik - görsel olarak evin yüksekliğini arttırır. Hem büyük konaklarda hem de küçük evlerde bulunur. Tabii ki, Gotik çatılı küçük evler inşaatın geri kalanından sıyrılıyor ve renkli bir görünüme sahip. Bu stilin özelliği sadece sivri uçlu sivri uçlu çatıda değil, aynı zamanda tuğla sütunlarda, uzun, dar pencerelerde ve tuğla duvarlardadır. Ayrıca taban, eğimli taşlardan döşenmiştir.
 • Yarı ahşap evler - Popüler bir Alman tarzı. En basit bitirme sayesinde, bu stildeki evler sıradışı, simetrik ve renkli görünüyor. Ev, çapraz olarak ve dikey olarak bağlanmış ahşap kirişlerle inşa edilmiştir. Kirişler cepheleri görsel olarak ayırır ve bunun yardımı ile evi sadece yarı ahşaplara tahsis edilmiş orijinal bir dekorla dekore ederler.

Dezavantajları, bu durumun ucuz olmayan bir ustanın elini gerektirmesi gerçeğini içerir. Duvarlar yetersiz yalıtım olduğundan, kuzey bölgelerinde yaşamak çok rahat olmayacaktır. Çerçeve ahşap olduğu ve ayrıca açık olduğu için, ahşap genellikle yangın geciktiriciler ve mantar önleyici maddeler ile işlenmelidir.

Ancak, çerçeve tabana özel bir yük vermeyen hafif ahşaptan yapılmıştır. Bundan dolayı, geniş bir temel katmana ihtiyaç duyulmaz ve yapım süresi önemli ölçüde kısalır.

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji

Yüksek teknoloji İngilizce'den "yüksek teknoloji" olarak tercüme edilmiştir. Bize bu mimari tarzı geldi. Farkı, özlü tasarımdır, vurgu işlevselliktir. Kullanılan malzemenin yapımında ve en son teknolojik gelişmeler. Ana özelliği - asimetri: dikdörtgen ve kare şekli. Büyük pencerelere ve cam veya metal kapılara odaklanın.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

menüye dön ↑

pencereler

Yüksek teknolojili bir pencere sadece boşluğa ihtiyaç duymaz. Bu iç mekandaki ana tasarım unsurlarından biridir. Her bir pencere tipi çok çeşitlidir, özellikle 2017-2018 dönemindeki yeni gelişmeler:

 • Hava durumu göstergesine sahip bir pencere sadece termometre olarak değil, aynı zamanda uygun bir gece lambası olarak da işlev görür.
 • Cam ünitesinin içinde entegre panjur bulunan pencereler, gıda. Kanadın dışına kontrol çıkışı. Yenilik, pencerenin cadde tarafında bir alüminyum kaplamaya sahip olmasıdır, yani cephenin yüksek teknoloji tarzında maksimum tasarımını elde etmeniz gerekiyorsa, farklı renklerde alüminyum kullanabilirsiniz.
 • Pencerede siyah yüksek teknoloji tarzı. Yaprak tamamen camdan yapılmıştır. Siyah kanat ek olarak, birkaç renkte daha sunulur: beyaz, zengin kırmızı, İsveç kirazı, turuncu, yeşil ve sarı. Güç gelince, merak etmeyin, geliştiriciler her şeyi doğru hesapladı.

Windows ana tasarım elemanıdır.

Windows ana tasarım elemanıdır.

menüye dön ↑

kapılar

Kapıların tipi oldukça tek tip: kentsel iç tasarım ve soğuk metal renkleri. Bu stildeki kapı, lazerle kesme, cam veya ayna, çeşitli pervazlar kullanılarak yapılan paslanmaz çelik gibi metal yüzeylerin baskınlığıdır.

Giriş kapısının dekorasyonundaki asgari dekor, cilalı yüzeylerdeki ışıkla telafi edilir. Kapının tavsiye edilen rengi metalik, gümüş, beyaz, siyahtır. Genellikle iç mekana uyum sağlamak için seçilir, yani yönlendirme iç kapılara, özel kapsamaya veya bazı aksesuarlara gider, ancak bunun üzerinde durmanıza gerek yoktur, çünkü kontrast üzerinde oynayabilirsiniz.

Tasarımcılar gittikçe artan bir şekilde, içleri parlak bir şekilde serpiştirilmiş renklerle seyreltilerek, tercih edilen iç mekanı tercih ediyor. Parlak, hacimli elemanlar ve net renk tonları - tüm bunlar modern iç mekanlara özgün bir dokunuş getirecek.

Minimal dekor

Minimal dekor

Kurulu
Evcil hayvanların bulunduğu evde, pençelere karşı dayanıklı plastik panellerin kullanılması tavsiye edilir, çizilmelere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.Yüksek teknolojili stildeki kapı sadece uyumlu bir şekilde evinizin veya ofisinizin iç kısmının bir parçası değil, aynı zamanda en önemli özelliği haline gelebilir.

En yaygın durumlarda, evler 1.5-2 tuğla kalınlığında çift tuğladan inşa edilmiştir. Duvar yalıtımının mineral yünden yapılması tavsiye edilir.

menüye dön ↑

Çatı

Bir diğer yüksek teknoloji özelliği ise düz çatıdır. Klasik çatıya göre düz bir çatının avantajı, herhangi bir mühendislik ekipmanının eşit şekilde yatay bir yüzeye monte edilebilmesidir. Rahat, çünkü çatıya tırmanmak için çaba harcamaz.

Yol basit - her zamanki merdivenkatlanmış ve sabitlenmiş tavan. Dezavantajları, kışın bir kürek almak ve çatı yüzeyini kardan temizlemek zorunda kalacakları gerçeğini içerir. Ancak bu, biri açık havada spor yapan artılara kıyasla küçük bir dezavantaj.

Yüksek Teknoloji Evi

Dekoratif cephe çözümleri

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji ve minimalizm

Pek çok "uzman olmayan", ileri teknoloji ve minimalizm. Bu iki stil büyük hacimler gibi. Aşağıdaki kriterlere göre ayırt edebilirsiniz:

 • Minimalizm, ek iç parçaların yokluğunu memnuniyetle karşılarsa, hi-tech büyük hacimlerden kaçınır. Modern teknolojilerin tarzına doğrudan bir yön göstererek daha kompakt, ancak tüm görünümleri ile değiştirerek. Her şeyden önce, tıpkı havalandırma cihazları gibi kapatılmaması gereken borular gibi teknik, elektrikli cihazlar ile ilgilidir. paneller tarafından ve minimalizm gibi dekore edilmiş ve tersi - mümkün olduğu kadar açık olması, tüm teknolojisini göstermesi.
 • Renklerdeki farklılıklar. Yüksek teknoloji, zeytin ve bej gibi doğal renkleri önler ve kabul etmez.
 • Minimalizm cam bölmeleri memnuniyetle karşılıyor.

Bu iki stil büyük hacimler gibi.

Bu iki stil büyük hacimler gibi.

menüye dön ↑

Minimalist tarzda evlerin özellikleri

Minimalizmin temel kalitesi, hanımın ve iç yapının yapımında her şeyde doğallık ve rahatlıktır. Asıl mesele, fazladan hiçbir şeyin olmaması, en önemlisi. Maksimum boş alan. Evin içinde ve dışında nötr renkler kullanın. Hiçbir şey sinir bozucu, sakin ve uyum olmamalıdır.

menüye dön ↑

pencereler

Bu tarz evlerde büyük pencereler, basit formlar koydu. Odanın içinde yer ve rahatlık yaratmak için maksimum ışığı geçmelidirler. Bu nedenle tercihen güney tarafına monte edilir. Böylece maksimum aydınlatma elde etmek mümkündür.

Minimalist tarz

Minimalist tarz

Evin cephesinde ayrıca net bir minimalizm, gereksiz ayrıntı yok, basit şekiller, keskin köşeler de yok. Ve evin yapımında ve doğal malzemeler kullanılarak dekorasyonda.

Genellikle duvarlar sakin, açık renkler kullanılarak istenen renge boyandıktan sonra sıvanır. Veya dekorasyon için taş ve ahşap kullanın. Cam, beton, seramik ve metal kaplama malzemeleri olarak kullanılır. Ferforje veya ahşap oymacılığı şeklinde popüler el sanatları.

Minimalizm parlak renkler, yumuşak sakin, açık gri, bej, kahve tonlarına tahammül etmez. Cephe şeklini vurgulamak.

Güneş ışığının erişimini artırmak için kapılara ve çatıya ilave elemanlar monte edilmiştir.

Bu tarz evlerde basit bir biçimde büyük pencereler koydu.

Bu tarz evlerde basit bir biçimde büyük pencereler koydu.

Bu tür evlerde, güneş ışığının odanın içine girmesini engellememek için ağır perdeler ve perdeler asmayın.

Yaygın olarak kullanılan roma veya rolling panjur.

Minimalizm tarzında konutlar, kural olarak, tek katlı olarak, yaşam için kompakt bir şekilde yerleştirilmiş ve tüm aile için oldukça rahat olan odaların varlığıyla inşa edilmiştir.

Çatılar teraslarla ve genellikle bir çıkışla inşa edilir ve daha sonra dinlenilecek bir yer olarak kullanılır. Girişin ayrı bir binası var. Gerekli evsel ihtiyaçlar için ev tesislerinden ayrı olarak kazanın montajı, ekipman ve aletlerin bulunduğu oda sağlanır. Bütün bunlar alan özgürlüğü için gereklidir.
Küçük, rahat seçenek

Küçük, rahat seçenek

İki yön var:

 • Japon.
 • İskandinav.
menüye dön ↑

Japon minimalizm

İlk seçeneğin evleri tek katlı, küçük bir arsa üzerinde, her şey işlevsel olarak fazladan bir şey değil. Görünüşte hafif ve kırılgan görünüyor. İç dekorasyonda bambu özellikle kapı ve bölmelerde kullanılır. Çeşitli taşınabilir ekranlar ve perdeler, iç mekanı rahat ve özgür kılar. Büyük ve kalın duvarlar olmadan.

Kural olarak, evin devamı bir yaz bahçesidir. Büyük pencereli geniş ve aydınlık bir sundurma ile erişime sahiptir.

Japon minimalizm tarzı

Japon minimalizm tarzı

menüye dön ↑

İskandinav minimalizmi

Bu stile sahip evler arasındaki fark, geniş ve ferah pencerelerdir.. İki katlı binaların zemin katında konuklar için odalar, mutfak ve yemek odası bulunmaktadır. İkinci katta yatak odaları var. Hangi misafirleri almak için çok uygundur ve aynı zamanda kişisel alan da kaybolmaz. Çatılar geniş çıkıntılara sahiptir ve altlarında dinlenmek için teraslar vardır. Bu sadece tasarımcının arzusu değil. İskandinav ülkelerinde sık sık yağmur yağması nedeniyle, bu şekilde açık havada mümkün olan her türlü havada kullanabilirsiniz.

Oda ve ışık erişimini arttırmaya yarayan camlı cumba pencereleri kullanılır.

 

Minimalizm evleri

Dekoratif cephe çözümleri

Her türlü ıvır zıvırla, heykelle mekanı karıştırmaktan hoşlanmıyorsanız, evinizde maksimum alan ve ışık olmasını istiyorsanız, o zaman evi minimalist bir tarzda beğeneceksiniz.

menüye dön ↑

çatı katı

Çok kelime "çatı katı"Tavan arası" olarak çevrilmiş, ancak stil daha fazla garaj ve hatta endüstriyel bir atmosfer anlamına geliyor. Stil 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkmıştır. İnsanlar apartmanlar, ofisler, atölyeler, sıradışı evler ve endüstriyel binaların, fabrikaların, tesislerin ve depozitelerin parçaları olarak yeniden şekillenmeye başladılar.

Bu stilin karakteristik bir özelliği duvarların dekorasyonu. Bu ya sıradan bir tuğla ya da biraz perişan bir sıvadır, ama bazen duvar kağıdı değildir, bazen hep birlikte. Çatı katı tarzındaki ev, büyük panoramik pencerelere sahip, şimdi popüler. Çok fazla ışık, uzun süre dayanacak olan yanmış tuğla kullandı. Mükemmel aydınlatma ile.
Çatı tarzı

Çatı tarzı

Çatı katı tarzı, katı iç kısımların net bir simetrisi olan büyük iç kısımlarla karakterize edilir. Ve düşük anahtar renkler.

Mümkün olduğu kadar boş alan dekoratif mobilya, büyük aydınlatma alır.

menüye dön ↑

Çatı

Bu tarzdaki çatı, büyük durumlarda, yatay düzlem nedeniyle, rekreasyon alanı altındadır. Yüksek teknolojiden farklı olarak, çatı katı tarzında düz bir çatı da önemli veya göze çarpmayan bir eğim altında inşa edilmiştir.

Loft tarzı geniş iç mekanlarla karakterizedir.

Loft tarzı geniş iç mekanlarla karakterizedir.

menüye dön ↑

Cephe kaplama malzemesi

Duvarlar oldukça sağlam, beton ve metalden yapılmıştır. Demokratik tarz, dekorasyon için pahalı malzemelerden, cephe tuğlasından, sıvadan, metalden yapılmış ön panellerden etkilenmez. Ahşap kullanılır Bu malzemenin yardımı ile bazı projelerde, cephenin bütün kısmını süslüyorlar. Yukarıdan ahşabın doğallığını vurgulamak için tonlama çözeltisi ile kaplanır. Çatı gücündeki evler boyanmaz.

Geometrik şekiller biçiminde metal veya plastik paneller kullanarak başka bir son işlem seçeneği.

Bu tasarımın tarzını vurgulayan cephe dekorasyonunda dar ve uzun çıtalar kullanırlar. Basit ve net çizim, endüstriyel odanın görünümünü verir. Onlar da çıkarırlar ve çıkarırlar. bir sundurma içeriden. Bu cephe, büyük çift camlı pencerelerle birleştirilmiştir. Ek çeşitli olacak fenerler.

Duvarlar yeterince sağlam, beton ve metalden yapılmıştır.

Duvarlar yeterince sağlam, beton ve metalden yapılmıştır.

Çatı katının karanlık odalardan hoşlanmadığı göz önüne alındığında, doğal ışık da kullanılır, yani büyük pencerelerden. Pencereler için geniş açıklıklar inşa ediliyor.

Renk şeması aşağıdaki palete karşılık gelir:

Genellikle, bu evler ormanda, doğanın içinde, komşularından uzakta bulunur. Bu maksimum cam kullanımına izin verir.

Pencereler için geniş açıklıklar inşa ediliyor.

Pencereler için geniş açıklıklar inşa ediliyor.

menüye dön ↑

Chalet tarzı evler

Bu stildeki evler yapı ve güzellik açısından sıra dışı. Ayrıca, bu evler mükemmel dağlara, ve yeşillik isyanı arasındaki ovaya kendi peyzajlarına uyar. Bu tarzdaki ahşap evler, kolaylığı ve romantizmi ile sadece büyüleyici.

Eğimli çatılar, duvarları ve temeli yağmurdan korumak için tasarlanmış geniş vizör. Geniş bir veranda, her aileyi rahatı ile memnun edecektir.

Böyle bir evi inşa etmek önemli bir miktar gerektirir, ancak proje buna değer, gelecekteki ev sahibinin özel statüsünün bir kanıtı olacak.
Dağ evi tarzı

Dağ evi tarzı

Dağ evi tarzına sahiptir:

 • Tavan arası, düz.
 • Büyük bir vizör var.
 • Balkonların çatı çıkıntısı altındaki yeri.
 • Sütunlu geniş bir terasın varlığı
 • Duvarlar resimlerle dekore edilmiştir.

Yapının yerleşimi, özellikleri:

 • Bodrum katında misafirleri ağırlamak için tasarlanmış odalar bulunmaktadır. giriş holü, mutfak, banyo.
 • Birinci katta bir çocuk odası, bir tuvalet var. banyodolap alanı yatak odaları.
 • Tavan arasında misafir odaları, salonlar ve ev sahibinin ofisi vardır.

Odanın mutfağını bodrum katında şömineli ve kazanlı olarak yerleştirmek sebepsiz değildir, güvenlik teknikleri ile sağlanmaktadır. Evin bu kısmı tuğladan inşa edilmiştir.

Cephe kurallarından biri, doğal malzemeler, taş ve ahşap kullanımı.

Genellikle sıva yapılan ilk kat daha sonra beyazlatılır ve ahşap unsurlarla süslenir. Cephe tasarımında kereste ve doğal taş kullanılmıştır. Çatı için, son cephe malzemesi doğal, metal, yumuşak çatıdır.

Kullanılan renkler krem, pişmiş toprak, bej, pastel tonlardır.

Chalet tarzı evler

Dekoratif cephe çözümleri

9 Toplam puan
Tatmak için bir stil seçin

Her tarz kendi tarzında güzel ve işlevseldir. Herkes gözünü memnun edecek bir şey bulabilir. Birisinin minimalizmi tatması için, Provence'ta yerleşik işlevselliği veya sadeliği ve romantizmi ile dağ evi. Alman ve İngiliz tarzının ciddiyeti ve zerafeti. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Çeşitli stiller hayalleri gerçeğe dönüştürecek.
 • Her stilin, evleri birbirinden farklı kılan kendi lezzetleri vardır.
eksileri
 • Her stil, özel bir nakit harcama gerektirir.
 • Proje uygulaması, binanın konumlandırılacağı uygun bir yer olan iklime uygunluk gerektiriyor
 • Çevre düzenlemesi için ek masraflar, evin tarzına uygun olmalıdır
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn