Balkonda elbise kurutma araçları 85 + Fotoğraflar kendin yap: Askı, Lianas, Halatlar. Hangi seçenek seçilmeli?

Balkondaki çamaşır kurutma makinesi ilk bakışta küçük bir şeydir, ancak onsuz yapmak zordur.

İçerik:

Çamaşır kurutma makinesi

Dairelerin çoğunda odalarda yıkanmış eşyaları kurutmak mümkün değildir, bu nedenle balkonu kullanmanız gerekir. Yaz aylarında, bu yöntem genellikle avantajlıdır, çünkü güneş altında herhangi bir yoğunluktaki kıyafetler neredeyse anında kurur. Kışın, kurutmak için bir zorunluluktur, daha zordur - sırlı bir balkona sahip olmaktır, çünkü aksi halde sadece buza dönüşürler.

Ama camlı bile balkon Bir çamaşır kurutma makinesinin, ücretsiz olarak erişilebilecek şekilde düzenlenmesi önemlidir. pencereye, çünkü odayı havalandırmak için düzenli olarak açmak zorundasınız. Aksi takdirde küf ve nem kaçınılmazdır.

Balkona rahat kıyafet kurutucu

Balkona rahat kıyafet kurutucu

Soğuk mevsimde, kurutucu balkonda ne kadar iyi olursa olsun, dairedeki çamaşırları kurutmanız gerekir. Bunu yapmamak için mükemmel bir seçenek pildir. Bazı dairelerde, kurutma işlemini kolaylaştırmak için özel olarak balkonda tutulur.

Bir daire satın alırken, balkon diğer tüm odalar kadar dikkat edilmez. Aslında, bu oda vazgeçilmezdir, bu nedenle duvarlarda küf, hoş olmayan bir koku ve nem varsa, çamaşırların nerede kurulacağını hemen düşünün. Odada bir kurutucu düzenleme seçeneği yoksa, birçok sorun yaratacaktır.

Dış mekan kullanımı için seçenek

Dış mekan kullanımı için seçenek

Kurulu
Bu odada çamaşır kurutmak için kullanıyorsanız, balkonun onarımını asla geciktirmemelisiniz. İlk rutubet, küf ve diğer rahatsız edici olayların ilk işaretlerini bulursanız, onları derhal ortadan kaldırmanız gerekir. Aksi takdirde, bir süre sonra kurutma makinesini balkonda kullanmak mümkün olmayacaktır.
menüye dön ↑

Kurutma makinesinin artıları ve eksileri

Balkonda kurutma - bu bir heves değil, gerekli bir önlemdir. Başka seçenek yoksa, o zaman bu odayı işgal etmeniz gerekir. Bununla birlikte, bu sürecin bazı olumlu yönleri vardır, uzun süredir birçok gelişmiş ülkede uzun süredir uygulanmaktadır:

 • dairede yer tasarrufu yapılır;
 • keten havalandırılır, hoş bir tazelik kokusu çıkar;
 • Çocukların ıslak şeylere erişimi engellemesi kolaydır - kolayca kapatabilirsiniz kapı;
 • Çamaşırları gizlemek de kolaydır - camı balkon üzerine kapatabilirsiniz.

Apartmanda yer kazandırır

Apartmanda yer kazandırır

Özellikle bu avantajlar, balkon pencereleri yola bakmayan, ancak ormana veya diğer doğalara bakan dairelerde göze çarpmaktadır. Hiçbir durulama, bu kadar doğal bir koku kadar tazelik ve aroma vermez.

Kurulu
Balkon pencereleri karayolu ve diğer tozlu yerlere bakarsa, çamaşırlarınızı gece ve sabah erkenden kurutmak en iyisidir.

Balkondaki çamaşır kurutma makinesinin dezavantajları da vardır. Ancak, bu süreci terk etmek kadar feci değiller, tüm nüansları bilmek ve bunlara adapte olmayı öğrenmek önemlidir. Balkon elbise kurutucusunun dezavantajları arasında aşağıdaki faktörleri vurgulayabilirsiniz:

Hava durumuna bağlı. Yağmur yağarsa ve balkondaki pencere açık veya yazın açıksa, tamamen yoktur, büyük olasılıkla, yıkama tekrarlanmalıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, biri evde olduğunda bir şeyi kurutmak ve önceden hava durumunu kontrol etmek daha iyidir.
İç çamaşırları çok dikkatli bir şekilde asılmalıdır.

İç çamaşırları çok dikkatli bir şekilde asılmalıdır.

Duman kokusu. Bazıları balkonu sigara içmek için bir platform olarak kullanıyor, bu nedenle komşular alttan duman çıkarsa ve balkon pencereleri açıksa, duman kokusu kesinlikle giysinin içine emilecektir. Ve eğer yukarıdan sigara içiyorsanız, kül pencereye de uçabilir. Bu gibi durumları önlemek için kurutucuyu pencereleri kapalıyken kullanmak ve odayı önce ve sonra havalandırmak daha iyidir.
Tehlike. Kulağa garip gelebilir, ama insanların balkon penceresinden düştükleri, özellikle de balkonun üstünde elbiseleri asan elbiseleri asarken hâlâ duyduklarını duyuyorsun. Bu bakımdan küçük çocuklara da dikkat ederek güvenlik önlemlerine uymak önemlidir.
Taşınabilir seçenek

Taşınabilir seçenek

Notta
Bazı ülkelerde, balkonun dışındaki şeyleri (cadde tarafında) kurutmak kanunen kesinlikle yasaktır. Yetkililer, bunun kentin genel görüşünü bozduğuna ve turistler arasında olumsuz bir izlenim yarattığına inanıyor.
menüye dön ↑

estetik

Çoğu ve özellikle de kadınlar, balkondaki bir kurutucunun konukların gözünde itibarı mahvedebileceği ve bir apartman dairesinde rahat bir izlenim bırakabileceği konusunda endişeli. Bu an sizi endişelendiriyorsa, birkaç basit kural ve ipucu uygulayabilirsiniz. Dairelerin genel görünümünü bozmayacak şekilde eşyaların kurutulmasını organize etmeye yardımcı olacaklar.

Balkon görünümünü bozma

Balkon görünümünü bozma

Daha önce de belirtildiği gibi, bir balkonun sokak tarafındaki şeyleri kurutma uygulaması uzun zaman önce modası geçmiş ve bu davranış kötü bir tat işareti olarak kabul edilmektedir. Çok az insan kıyafetlerini ve özellikle iç çamaşırlarını yabancıların görmesini istiyor, bazıları tereddüt etmeden herkesin görmesi için takılıyor. Her şeyi bir seferde kurutma imkanı olmasa bile, koşullarınıza uyum sağlamanız ve onları daha az miktarda fakat daha sık yıkamanız gerekir.

Islak şeyleri misafirlerin gözünden gizlemek için, mevcudiyetinize dikkat etmeniz gerekir. panjurBu oda ve balkon arasındaki pencereyi kapatır. Yoğun olması ve yarı saydam olmaması istenir. Bazı hostesler bu sorunun orjinal çözümünü buluyor - pencereye büyük bir dokuma koymuşlar bir çiçekbu da tüm camı tamamen kaplar, böylece hiç kimse sadece bir ev bitkisi değil, aynı zamanda iç kısmın önemli bir parçası olduğunu tahmin edemezdi.

Balkonda yer tasarrufu

Balkonda yer tasarrufu

Perdeyi kapatma imkanı yoktur: eğer konuklar gün içerisinde gelirlerse odada gün ışığı bulunmalıdır. Bu durumda, elbiseleri asarken faydalı olması gereken her zaman uyulması gereken basit bir kural vardır: samimi şeyler, iç çamaşırları merkeze yerleştirilmeli ve geri kalan her şey yanlarda olmalıdır. Sonra kazaklar, tişörtler ve diğer büyük kıyafetler, samimi kıyafetleri meraklı gözlerden koruyan bir bariyer olacak.

menüye dön ↑

Çamaşır

Balkonda bir kurutucu organize etmenin en kolay yolu ipleri uzatmaktır. İlk bakışta, bu zor bir şey yok gibi görünüyor. Fakat yerde kırılmış halatlarla bulunması nedeniyle elbiseleri cilalamak için zaman harcamak zorunda kalanlar, bunun böyle olmadığını biliyorlar.

En kolay yolu

En kolay yolu

Başlamak için, uygun bir malzeme seçmek önemlidir - hafif olmalı, ancak aynı zamanda dayanıklı, hızlı bir şekilde yıpranmamak için.Ayrıca, bir lastik bant gibi gerilmemeli ve kirlenmemelidir, çünkü ip kararırsa, herhangi bir hostesin üzerine temiz çamaşır asmak istemesi muhtemel değildir. Bulması kolay en uygun malzemeler:

 • PVC'ye sarılmış metal kablo;
 • jüt;
 • Polipropilen.

Metal kablo

Metal kablo

Ayrıca ucuz olan, ancak bir süre için mükemmel hizmet verebilecek standart malzemeler de vardır. Ancak dayanıklılıkları o kadar uzun değildir, zamanla aşağı ve aşağı sarkmaya başlarlar ve çabucak kirlenirler, böylece bundan sonra derhal bir yedek aramanız gerekir. Bunlar arasında:

 • Ülkemiz sakinleri arasında en çok talep gören standart büküm ipi;
 • mevcut çeşitli renklerin dikkatini çeken plastik.

Halatı duvara sabitlemek için, genellikle bir set olarak satılmadığından, ayrı olarak satıldığından, kendi ellerinizle özel tasarımlar yapmanız gerekir. Bunu yapmak için iki çıtaya ihtiyacınız vardır, uzunlukları kaç satırın bulunacağına bağlıdır. Birbirlerinin karşısına monte edilirler, güvenilirlik için güçlü tırnakların veya özel bükülmüş kancaların kullanılması daha iyidir.

Kurutma makinesi iyi bir seçim

Kurutma makinesi iyi bir seçim

Kurulu
En kolay yol, ilk önce ipin kenarını aşırı çiviye sıkıca bağlamak, sonra çıtaların her çivisinin etrafına dolanıp onu farklı yönlerde gerdirmektir. Son çivide, ilkinde olduğu gibi, güçlü bir düğüm yapılır.
menüye dön ↑

sarmaşık

Balkonun genel görünümünü bozmayan, keten kumaşlar için şık görünüm. Ayrıca, dayanıklılık ve dayanıklılık açısından, böyle bir kurutucu çıtalara tutturulmuş basit halatlardan birkaç kat daha iyidir. Kurutma işleri için tavan armatürleri kategorisine girer.

Çamaşır için Liana

Çamaşır için Liana

Liana, kablolarla donatılmış ve makaralar üzerindeki mekanizmaya bağlı bir çerçevedir. Bu modelin avantajlarından biri, her bir ipin uzunluğunun kolayca ayarlanabilmesidir. Özel bir tutucu sayesinde çubuklar istenen seviyede kolayca sabitlenebilir.

Birçoğu asmanın bir başka avantajına dikkat çeker - katlanabilir ve bu konumda kesinlikle gerçekleşmez ve dikkat çekmez.. En yeni modeller öyle incelikle yapılmış ki, bunlara monte edilmiş biçimde bakıldığında, bunun ne olduğunu anlamak genellikle zor.

Uzun sarmaşık

Uzun sarmaşık

Creepers yükleme

Bağlantı elemanlarının hazırlanması ile başlar, ahşap kirişler ve diğer dayanıklı malzemeden olabilirler. Bundan sonra, bir mezura ve kurşun kalem kullanarak yeri işaretlemeniz gerekir. Panelleri silindirlerle monte etmek için önceden monte edilmiş montaj aparatını delmeniz ve içine bir mantar sürmeniz ve paneli üstüne vidalamanız gerekir.

Bundan sonra zeminden 1,5 m ölçülür ve bir braket tutturulur, halatlar dönüşümlü olarak silindirli panellerden geçirilir. Bu durumda, kısa olan tutturma yönünde yönlendirilir ve uzun olanı - silindire kendi önünde tutulur ve sabit braket boyunca iner. Sonuç olarak, tüm halatlar aynı uzunlukta olur ve düz bir şekilde gerilir.

menüye dön ↑

Tavan kurutucusu

Tavan kurutucular, duvar uygulamalarına göre uygulamada daha pratiktir, çünkü işlevsellik çok pratikken, minimum yer kaplarlar. Çıtalara bağlı sıradan çamaşır hatları bile bu kategoridedir. Böyle bir talep kesinlikle haklı, çünkü tavan sistemlerinin bir takım avantajları var:

 • hem zemin hem de balkonun duvarları serbest kalır, böylece serbestçe hareket edebilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz mobilya;
 • Üzerinde hiçbir şey olmadığında dikkat çekmeyin;
 • yüksek maliyetler gerekli değildir ve bazıları sadece gerekli malzemeleri satın alarak yapılabilir.

Kullanımı en pratik

Kullanımı en pratik

Popüler tavan kurutucu modellerinden biri “kurutma-harmonik” olarak adlandırılan geri çekilebilir sistemlerdir. Mekanizmanın prensibi, modelin tavana tutturulmuş olmasıdır ve üzerine çamaşır asmak için önce onu istenen seviyeye indirmeniz gerekir.

Tetik sistemi için geri çekilebilir kurutucularda çeşitli seçenekler vardır, bunlardan en popüler olanı ip çekerken çalışan mekanizmadır. Yapı derhal düştüğü için, serbest bırakıldıktan hemen sonra durduğu için aşağı çekmek yeterlidir. Tasarımların kendisi tamamen farklı boyutlarda olabilir ve herhangi bir sayıda ip içerebilir.

Çoğunlukla geri çekilebilir tavan kurutucularında ipler yerine, plastik veya başka malzemeden yapılmış ince borular mevcuttur.

Dezavantajı kırılganlıktır

Dezavantajı kırılganlıktır

Böyle bir tavan modelinin tek dezavantajı kırılganlığıdır.. Çoğu geri çekilebilir kurutucu, 5 kg'dan daha ağır olmayan bir ağırlık için tasarlanmıştır, ancak öyle olsa bile, genellikle erken başarısız olurlar. Bu nedenle, bu tavan modelleri küçük hacimli şeyler kuruyan küçük aileler için uygundur.

Kurulu
Bazı ev hanımları, birkaç tavan tipi kurutucuyu başarıyla birleştirmiştir. Örneğin, geri çekilebilir bir kurutucu ve özünde geri çekilebilir bir mekanizmaya sahip olan Liana kullanabilirsiniz. Ancak bunları yalnızca çamaşır kurutmak için kullanılan geniş bir balkonla birleştirebilirsiniz.
menüye dön ↑

açık

Zemin çamaşır kurutma makinesi sadece balkonlar için değil aynı zamanda herhangi bir odada da kullanılabilir, ancak odaların çoğunda yer yoktur, sadece oda yoktur. Bu modeller, temel olarak, hangi nedenle olursa olsun tavanı takmanın mümkün olmadığı durumlarda kullanılır. Bazı dairelerde, balkonlardaki duvarlar ve tavanlar boyamayacak kadar güvenilmezdir, bu yüzden kullanmadan yapmanız gerekir.

Sadece balkonlarda kullanılmaz

Sadece balkonlarda kullanılmaz

Dış mekan kurutucularının avantajları vardır, bunlardan başlıcaları:

1hareketlilik. Eğer aniden kurutucuyu bir yerden bir yere, hatta geçici olarak başka bir odaya taşımanız gerekiyorsa, sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Genellikle ağır değillerdir, kaldırmayı kolaylaştırmak için katlanabilirler.
2Boyutların çeşitliliği. Zemin kurutucular tamamen farklı boyutlardadır, böylece istenen seçenek herhangi bir bileşimin ailesi için seçilecektir. Ayrıca, bu tür modeller genellikle tavana ek olarak kullanılır; tavan geri çekilebilir ve zeminin altına yerleştirilir.
Farklı şeyler için

Farklı şeyler için

3Kullanmama yeteneği. Bir tavan kurutucusu taktıysanız, ilk ihtiyaç duyduğunuzda kolayca çıkarmanız mümkün değildir. Bununla birlikte, yer kurutucular daha pratiktir - özellikle katlandığında çok az yer kapladığından, kolayca katlanabilir ve çıkarılabilir.
4Montajı kolay. Diğer modellerden farklı olarak, bunların aletler kullanılarak başka şekilde vidalanması veya sıkılması gerekmez. Yapılması gereken tek şey, tam orada açıldığı gibi mekanizmaya basmak.
menüye dön ↑

Zemin çeşitleri

En popüler olanı, mekanizması katlanır ütü masası prensibine benzeyen klasik görünümdür. Destek, şekli "X" harfine benzeyen bir çarpı borudır. Herhangi bir sayıda olabilen boru üzerine giysiler asılır.

Şık kurutucu seçeneği

Şık kurutucu seçeneği

Klasik bir zemin kurutucusu seçerken, tüplerin gücüne özel dikkat gösterilmelidir. Bazı ucuz modeller, 5 kg'dan daha fazla bir ağırlığa dayanacak şekilde tasarlanmamıştır ve böyle bir ürünü satın almamak daha iyidir, çünkü birisi yanlışlıkla üzerine eğilirse bile hemen kırılır. Satın alırken paradan tasarruf etmenin gerçekten gerekip gerekmediğini ve bir ay içinde tekrar mağazaya gitmenin gerekip gerekmediğini düşünmeye değer.

Küçük çocuklu aileler için

Küçük çocuklu aileler için

Küçük çocukların bulunduğu ailelerde ve dolayısıyla, çok miktarda çamaşır yıkadığı zaman, çok katmanlı yer kurutucular pratik olacaktır. Genellikle boruların yerleştirildiği tabandan tavana yapılardır. Dışa doğru, sanki birbirlerine çok sayıda klasik model kurulmuş gibi görünüyorlar.

Yer tipi kurutucular arasında çoğu zaman kırılganlıklarıyla bilinen Çin modelleri ile karşılaşılmaktadır.Satın almalarını önlemek için, üreticinin talimatlarını dikkatlice incelemek, satıcılara güvenmek değil, kendi başlarına yapmak gerekir.
menüye dön ↑

askı

Balkonda çamaşır kurutmak için askılar - giysi kurutmak ve doğal pozisyonda depolamak için tek yol. Bu, özellikle erkek takım elbise ve ıslak iken bükülmemesi daha iyi olan diğer büyük şeylerin kurutulması durumunda pratiktir. Herkesin işleri yanlış şekilde kurutmanın sonucu ortaya çıkan kıvrımları düzeltmek için en az bir kez zaman harcaması gerekiyordu.

Rahatça kuruyan erkek takım elbise

Rahatça kuruyan erkek takım elbise

Kurutma için askılar yardımcı bir yapı olarak kullanılabilir, yani, bir zemin kurutucuyu ve birisini aynı anda kullanabilir veya diğer modellerle birleştirebilirsiniz. Bu şeyleri kurutma yönteminin bir başka avantajı - bunun için evde bulunan araçları kullanabilirsiniz. Bu şekilde askıları olan bir kurutucu yapmanın en kolay yolu:

 • Uzunluğa ihtiyaç duyan bir boru arıyoruz, bir duvardan diğerine ulaşması gerekirken, bağlantı için bir yere ihtiyaç var. Harika bir seçenek askıları için bir tutucu olurdu dolap. Dolapta artık kullanılmayan olanı kullanabilirsiniz, ancak ayrı olarak satın alabilirsiniz, genellikle tutucular birçok mobilya mağazasında ayrı parçalar olarak satılır.
 • Duvarlara bir boru veya tutucu takın. Bazıları doğrudan tavana tutturulur, tutacakları vidalarla vidalayın. Bu tür yapıları kullanarak, uzunluğu seçmek daha kolaydır, çünkü duvardan duvara olması gerekmediğinden, tavanın yarısını veya istenen herhangi bir bölümünü kaplayabilir.
 • Doğru miktarda askı ve kuru elbise seçiyoruz. Bazıları dolaba asılı kıyafetler için de aynı şeyi kullanıyor, ancak bu istenmeyen bir durum. Elbise dolabında saklamak için askıların ayrı ve kurutma için ayrı olması daha iyidir.

Bir askıyı düzeltmek için bir fırsat var - bazen bu yeterli değil

Bir askıyı düzeltmek için bir fırsat var - bazen bu yeterli değil

Kurulu
Mobilya mağazalarında, hazır giyim kurutucusu bulunan bölümlerde neme dayanıklı malzemeden özel askılar yapılmaktadır. Kullanımı rahat ve pratiktir, çünkü uzun süre hizmet edebilirler.
menüye dön ↑

Duvar Kurutucu

Duvara monteli kurutucular farklı durumlarda kullanılabilir: eğer tavanı kullanmak mümkün değilse, balkondaki dübeller çok yüksekse, bu nedenle halat almak kolay değildir ve diğer nedenlerden dolayı. Bu kategori bir tasarım, bağlama yöntemi ve diğer parametrelerde farklılık gösteren çeşitli modellerden oluşur.

menüye dön ↑

süredurum

Katlandığında, bu kurutucular çok kompakttır, bu nedenle depolanmasında herhangi bir sorun yoktur. Atalet modelleri iki bölümden oluşmaktadır.:

 • Konut. Kordonu çeken ve gerekirse onu gizleyen yaylara sahip bir tambur ile donatılmıştır. Bu, iyi bir gerginlik sağlar, böylece kordon sarkmaz ve zamanla kıyafetler hala doğru seviyede kurur ve yürümeye engel olmaz.
 • Dağı. Çünkü diğer tarafa takılı kancalar veya bir kayış kullanılabilir. Sabitleme her zaman duvarda bulunur ve çamaşırların kurutulması gerektiğinde kasa üzerine yerleştirilir.

Atalet seçeneği yüksek tavanlı bir balkon için iyidir.

Atalet seçeneği yüksek tavanlı bir balkon için iyidir.

Ataletli giysi kurutucularının maliyeti farklıdır, ancak daha ucuz modeller daha az pratiktir - zamanla, onlardaki kordonlar hala sarkmaya başlar, böylece gerilme başlangıçta olduğu gibi olmaz. Daha pahalı modellerde, bu sorun ortaya çıkmaz, çünkü kasanın tamburu bir germe işlevi ile donatılmıştır, böylece kablolar sarkmaya başlar başlamaz hemen kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

konsol

Bu duvar kurutucular ataletten daha da küçüktür. Kurutmanın sona ermesinden hemen sonra ihtiyacınız varsa, ip ve kordon izleri olmazsa, bu seçenek sizin için uygun olacaktır.Kapalı bir formdayken, duvarda, boyutu 10 cm'den fazla olmayan küçük bir çubuk görülebilir ve uzunluğu, seçtiğiniz modele bağlı olarak farklı olabilir.

Ataletten bile daha küçüktürler.

Ataletten bile daha küçüktürler.

Konsol duvara monte kurutucu açıldığında, sıralar halinde düzenlenmiş tüpler dışarı çekilir. Onlara sadece kıyafetler atabilir ya da mandallarla sabitleyebilirsiniz. Ataletsiz olduğu için, bu modeller büyük miktarlarda keten kurutmak için tasarlanmamıştır, genellikle 5 kg'dan fazla asmamanız tavsiye edilir.

menüye dön ↑

Sürgülü Kurutucu

Balkonda duvara monte edilmiş bir kurutucuya ihtiyacınız varsa, ancak izin verilen ağırlıktan memnun değilseniz, kayan kurutucular bu durumda mükemmel bir seçenek olacaktır. Standart modeller 10 kg'dan daha fazla olmayan bir ağırlığa dayanabilir, ancak gerekirse daha güçlü modeller bile bulabilirsiniz.

Sürgülü kurutucu, gücünü açıklayan bir metal boru konstrüksiyonudur. Sistem katlandığında, borular kendileri zayıf olduğu için çok az yer kaplar. Kurutma makinesini kullanmak için açmanız gerekir - sadece aşırı boruyu alın ve çekin.

Ahşap versiyon

Ahşap versiyon

Sonuç olarak, katlandığında sağlam bir metal boru gibi görünen tasarım, üzerine çok şey koyabileceğiniz çok katmanlı bir kurutucuya dönüşür. Sürgülü kurutucunun atalet ve konsoldan daha fazla ağırlık için tasarlandığı göz önüne alındığında, montaj alanına çok dikkat etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, hem dübeller hem de vidalar kullanılabilir, ancak asıl şey güçlü bir sabitleme sağlamaktır.

menüye dön ↑

elektrik

Birkaç on yıl önce, hiç kimse elektrikli kurutucular duymamıştı, ancak bugün onları birçok mağazada satın alabilirsiniz. Bu tasarımlar, merkezinden yayılan ışınları olan bir çubuktur. Işınlar genellikle farklı bir boyuta sahiptir, büyük olanlar daha büyük şeyleri kurutmak için kullanılır ve küçük olanlar daha küçük olanlar için kullanılır.

Elektrikli kurutucu tasarımının altında sıcak hava sağlayan bir cihazdır. Bu tür modellerin maliyeti diğerlerinden daha yüksektir, onu etkileyen ana faktör malzemedir. Genellikle elektrikli kurutucular:

 • Alüminyum - en ucuz seçenek, ancak bu madde hızla oksitlendiğinden ve pas lekeleri çamaşırlarda kaldığından, uzun süre yeterli olmaz;
 • paslanmaz çelik - seçenek daha pahalıdır, fakat aynı zamanda daha kesindir;
 • Çelik - tek dezavantajı yüksek maliyet olan en dayanıklı ve güvenilir modeller.

Her zaman acelesi olanlar için

Her zaman acelesi olanlar için

Kurulu
En çok çalışanı, paslanmaz çelikten yapılmış elektrikli kurutuculardır, çünkü alüminyumdan daha pahalıdırlar ve iyi mukavemetleri vardır. Bununla birlikte, satın alırken, titiz olmayan üreticiler bir alüminyum katkısı ekleyebileceği için talimatları dikkatlice incelemek gerekir, böylece zamanla yapı oksitlenmeye ve kullanılamaz hale gelmeye başlar.
menüye dön ↑

Genel kurulum kuralları

 • Sizin için uygun kilonun ne olduğunu düşünün. Yapının her zaman maksimum seviyeye yüklenmesi, izin verilen maksimum ağırlığın asılması durumunda servis ömrünün önemli ölçüde azaldığını unutmayın. Genellikle birkaç kilo çamaşır kuruyorsanız, izin verilen beş kilo ağırlığa sahip kurutucular yeterli olacaktır.
 • Bazı modellerde mobil ve taşınması kolay, bazıları ise sadece imkansız olduğundan, kurutucunun yerini dikkatlice düşünün. Duvara veya tavana bir plan çizin ve küçük şeylerin üzerinde düşünün: camı açmaya çalışın, yapıya karışıp karışmayacağını ve bir geçiş olup olmayacağını deneyin.

Kurulumu oldukça basittir.

Kurulumu oldukça basittir.

 • Yakın gelecekte, balkonun onarılması planlanıyorsa, bir çamaşır kurutucusunun takılması ile beklemeye değer, çünkü bazı yapılar çıkarıldıktan sonra tekrar takılamaz.Balkon dahil apartman dairesi belli bir tarzda yapılmışsa, genel görünümünü bozmamak için kurutucunun tasarımına dikkat etmeniz gerekecektir.
 • Çocuğunuz varsa, kurutucunun güvenliğini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Örneğin, duvar modelini çok düşük yerleştirirseniz, çocuk ona ulaşabilir. Sonuç olarak, kırılacak, ancak daha tehlikeli olan, zarar görebilir.

menüye dön ↑

Kurutucu kendin yap

Kendi başınıza yapabileceklerinizi elde etmek için para harcama noktasını göremiyorsanız, balkonda kendi elinizle bir kurutucu yapmayı deneyin. Aynı zamanda, böyle bir işle hiç ilgilenmediyseniz, riske atmamak daha iyidir. Bir inşaatı bağımsız yapmanın en kolay yolu birkaç aşamadan oluşur:

 • Karşılıklı duvarlara iki ahşap veya metal şerit yapıştırın.
 • Üzerindeki halka vidalarını, kaç tane vida gerektiğine bağlı olarak, kaç tane halat gerektiğine bağlıyoruz.
 • Vidalar için çapı biraz daha küçük olması gereken küçük delikler açıyoruz.
 • Vidaları vidalayın, sıkıca tutturulmalarını sağlamak önemlidir.
 • Vidalama noktalarında boş boşluklar varsa, yapıya güç vermek için geleneksel bir macun veya başka bir araçla kapatılmalıdır.
 • İpi gerer, hazırlanan halka vidalarına geçiririz, sağlam düğümlerle sabitleriz.

Kolay kendin yap

Kolay kendin yap

İpi bir ip ile kurtarmamanız daha iyi olur, kısa sürede yeni bir tane almak zorunda kalmayacak kadar güçlü ve güçlü olmalıdır. "Orta zemini" hesaba katmanız gerektiğinde - sarkmamalı, ancak çok fazla gerginlik kırılmaya neden olacaktır.

Kurulu
Kurutma makinenizi kendi elinizle yaparak, kendi balkonunuzun tüm nüanslarını, boş alanını, duvarların ve tavanın kalitesini ve diğer özellikleri dikkate alabilirsiniz. Rahatsız edecek zaman yoksa, hazır seçeneklerden, çeşitli seçenekleri göz önünde bulundurarak hazır modelleri bulabilirsiniz.

Bu nedenle, balkonda kurutucu kullanılması, bazı dezavantajlara sahiptir.: havaya bağımlılık, tozla kirlenme olasılığı ve sigara dumanının emilim riski. Aynı zamanda, yapıların avantajları tüm dezavantajları gölgede bırakmaktadır: duvara, tavana, zemine uygun herhangi bir montajı olan bir mobil model seçebilirsiniz. Aynı zamanda, herhangi bir tasarım ve hatta renk seçmenin yanı sıra kurutucunun ne kadar ve ne kadar yer kaplayacağına kendiniz de karar verebilirsiniz.

Balkonda kurutucu

Olası seçenekler

8 Toplam puan
Balkonda rahat bir kurutucu arıyoruz

Balkonda çamaşırları kurutmak için birçok seçenek var. Pratik, kullanışlı ve en önemlisi pahalı değillerdir. Hangilerinin size uygun olduğunu bulun. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
7.5
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Apartmanda yer kazandırır.
 • Keten havalandırılır, hoş bir tazelik kokusu vardır.
 • Çocukların ıslak şeylere erişimi engellemesi kolaydır - kapıyı kolayca kapatabilirsiniz.
 • İç çamaşırlarını saklamak da kolaydır - pencereyi balkon üzerine kapatabilirsiniz.
eksileri
 • Doğaya bağımlılık.
 • Duman kokusu.
 • Yükseklik tehlikesi.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn