Mutfakta TV - Pratik, Şık, Orijinal (135+ Fotoğraf). En iyi konaklama seçenekleri

Mutfakta TV odanın birçok seçeneği için uygundur, asıl şey - uygun boyut, yer ve takma yöntemini seçmek. Hangi konaklama seçeneklerinin sizin için uygun olduğunu öğrenin. Ve ayrıca mutfağa konforlu ve kaliteli hale getirmek için en iyi modelleri seçmek nasıl. Bütün bunlar ve bu makalenin ilerleyen kısımlarında sadece ayrıntılı değil.

Bu makalenin içeriği:

Küçük tv

İçin bir TV seçerken Boyut önemli bir rol oynar gıdaÇünkü çoğu orijinal planlarını terk etmek zorunda kaldı. Uymazsa terk edilmek zorundadır. Uzmanlar, küçük bir odada büyük bir TV kurmanın görme açısından tehlikeli olduğu konusunda uyarıyorlar.

TV alanı rahat olmalı

TV alanı rahat olmalı

On beş inçlik ekranın 1,5 metrelik bir mesafeden ve zaten 25 inç ve daha fazlasına - en az 2,5 m.

Küçük ekran diğer birçok bina olan Kruşçev'de standart mutfaklar için uygundur.. Genellikle hepsi zorunlu mobilyabu yüzden fazladan boşluk kalmaz. 15-20 inç diyagonal almak daha iyidir.

Mutfakta TV her hostes mutlu olacak

Mutfakta TV her hostes mutlu olacak

Minyatür bir ekranı farklı şekillerde takabilirsiniz, mümkün olduğunca yerden tasarruf sağlamak için menteşeli bir braket kullanarak asmak daha iyidir. Mobilya, duvarlar ek bağlantı parçalarının kendilerine takılmasına izin vermiyorsa, raflar.

Kurulu
Küçük bir mutfakta, monte edilmiş ekipmanın zarar görme tehlikesi vardır. Buhar, su spreyi, yağ ve diğer faktörlerin zararlı etkilerine düzenli olarak maruz kalır. Bu nedenle, küçük bir TV seçerken, neme dayanıklı, yağ tutmaz etkileri olan seçenekleri düşünmek daha iyidir.
TV alanınızı ciddiye alın

TV alanınızı ciddiye alın

Senin için ilginç olacak:YORUM: Özel bir evde mutfak tasarımı için fikirler: 130+ fotoğraf ve sayfa düzeni seçenekleri

menüye dön ↑

Büyük modeller

Bu seçenek, yerden tasarruf etmek zorunda olmayan büyük mutfak sahipleri için uygundur. Bu, yemek için oda büyüklüğünün genellikle etkileyici olduğu yeni bina sakinleri için geçerlidir. İki parçayı birleştiriyorlar:

 • ocağın, lavabonun, yüzeylerin, cihazların bulunduğu pişirme alanı;
 • öğle ve dinlenme için alan.

Büyük odalar için büyük TV

Büyük odalar için büyük TV

Küçük modeller kurmanın bir anlamı yok, çünkü yalnızca hostes değil, yemek yemeye gelen tüm aile üyeleri de filmi izlemek isteyecek. Bu nedenle, ekranı büyük bir mutfağın farklı açılarından herkesin görebileceği şekilde yerleştirmeniz önerilir. Bunu yapmak için, 30 inç ve daha fazla ekran kullanın.

Teknolojinin türüne göre seçeneklerden birini seçebilirsiniz:

 • LCD. İyi kalitede olduğunu kanıtlamış bir seçenek.Eksiklikler arasında, küçük bir görüş açısı vurgulanır - bazı yerlerden görüntüler biraz bozuluyor.
 • LED. Bu seçenek daha pahalıdır ve net bir görüntü sunar, her yerden iyi izlenir. Dezavantajları arasında yüksek maliyet yayar.

Asıl şey, her açıdan herkes tarafından görülmektir.

Asıl şey, her açıdan herkes tarafından görülmektir.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Balkonlu Mutfak Tasarımı (100+ Fotoğraf): Mekanın birleşimi için !!!

menüye dön ↑

Kanepeli mutfak

Bu iki mobilya parçasının birleşimi 90'lı yıllarda popüler hale geldi. Sonra mutfak sadece yemek pişirmek için değil, misafir almak için de bir odaydı. Bugün, birçok ev ve dairede özel konuk odalarının varlığına rağmen, kombinasyon kanepe tv ile güncel kalır.

Her şeyden önce, onlar rahatlık yaratırlar. Her zaman rahatlamaya isteklidir, yumuşak uzan yastıkEn sevdiğin şovu izliyorum. Hostesin kendisi de bir taburede oturmaktan değil, rahatça yayılmaktan birkaç dakika bedavaya harcamaktan çekinmeyecek.

Kanepeli konforlu bölge

Kanepeli konforlu bölge

Tasarım seçeneklerinin çoğu, kanepenin çalışma yüzeyinin karşısındaki konumunu içerir. Aralarında masaSandalyeler. Ekranı yan duvara asmak en iyisidir; böylece hem yalan söyleyen hem de ocakta duran hostes tarafından eşit derecede net bir şekilde görülebilir. Konuklar masada oturduğunda, meşgul olmayan, ekrana en yakın küçük partilerden birini bırakın.

Kanepe ve perde birbiriyle birleştirilmeli, odanın genel stiline uymalıdır. Pratik döşemeli mobilyalar küçük bir mutfak için seçilmiştir, sıklıkla raflar ve çekmeceler içine yerleştirilmiştir, böyle bir minyatür iç mekana küçük bir ekrana bakmak avantajlıdır. Büyük TV, yerden tasarruf etmenin gerekmediği geniş bir mutfak için uygundur.
Seçenek kombine mutfak-oturma odası

Seçenek kombine mutfak-oturma odası

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Kruşçev'de küçük bir mutfak tasarlayın: 190 + Gerçek ve pratik düzen fotoğrafları

menüye dön ↑

Köşe Mutfak

L şeklindeki mutfak - farklı yerleşim yerlerinde evlerde ve dairelerde kullanılan sık kullanılan bir seçenek. Mobilya, her şey kompakt olacak şekilde düzenlenmiştir, küçük bir odada bile boş alan vardır. TV, uygunsa, L şeklindeki kanepenin karşısındaki köşeye yerleştirilir.

Köşe mutfak, özellikle küçük dikdörtgen odalar için uygundur.
Çok az yer ve çok fazla mobilya olduğunda

Çok az yer ve çok fazla mobilya olduğunda

İç mekânı planlamak, tüm detayları dikkate almak için aşağıdaki ipuçlarını takip edin:

 • Genellikle küçük odalarda L şeklinde mobilyalar kullanılır, bu nedenle TV'nin küçük olması gerekir.
 • Kanepe, diğer tüm mobilyalar köşeli olarak bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda, ekranı L şeklindeki yüzeyin üzerine monte edebilirsiniz.
 • Atılmış monte dolapları, TV’ye erişimin serbest bırakılması. Bazı hostesler odayı onlarsız temsil etmez, ancak orada olmadıklarında, tüm oda daha geniş görünür. Bunları değiştirin geri çekilebilir, açılabilir sistemler olabilir.

Ankastre gardırop seçeneği

Ankastre gardırop seçeneği

menüye dön ↑

En iyi tv

En iyi seçeneği seçmek için aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız:

 • diyagonal. Büyük en iyisi anlamına gelmez, çünkü büyüklüğünü seçerken ana kriter odanın büyüklüğüdür. 32-inç ve büyük ekranlar sadece alan diğer odalarda olduğu gibi 20 m.
 • Görüş açısı. Uygun bir parametrenin 178/178 derece olduğu kabul edilir. Böyle bir model satın almanız mümkün değilse, açının hem yatay hem de dikey olarak en az 17 derece olmasını sağlamaya çalışmanız gerekir.
 • izin. Görüntünün kalitesi büyük ölçüde bu parametreye bağlıdır. Küçük ekranlar genellikle iki format kullanır: 1280 × 720 piksel ve 1920x1080 piksel. Her biri, yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için uygundur.
 • işlevselliği. Bazıları sadece arka plan müziği eklemek, en sevdiğiniz programları izlemek için TV'ye ihtiyaç duyar. Diğerleri dijital yayın için model desteği, USB portunun varlığı, Smart TV gibi özelliklere dikkat eder.

Seçim yapmadan önce birçok farklılığı düşünün.

Seçim yapmadan önce birçok farklılığı düşünün.

Küçük alanlar için popüler seçenekler şu modellerdir: Thomson T19RTE1060, BBK 20LEM-1056 / T2C, büyük olanlar için - Philips 24PHT4031, Samsung T24E310EX. Ayrıca, artan işlevselliğe sahip seçenekler, özellikle Wi-Fi desteği, artan talep görüyor, LG 24MT49S-PZ, en yaygın olarak kabul ediliyor.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Mutfağın içi oturma odası ile birleşti (180+ Fotoğraf): Tasarım püf noktaları ve yerleşim sırları

menüye dön ↑

Konaklama seçenekleri

TV yerleştirenler oturma odasında onun için bir yer bulmanın en kolay yolunun kanepenin karşısında olduğunu söylüyorlar. Diğer odalarda, birisinin diğer mobilyaların varlığını göz önünde bulundurması gerekir.

Ailenin geri kalanından daha fazla zaman harcayan hostes seçimine çok şey bırakıldı. Ana kural ekranın lavaboya uzaklığı, soba. Tercihlerinize bağlı olarak ek yöntemini seçebilirsiniz.
Odanın büyüklüğüne ayarlayın

Odanın büyüklüğüne ayarlayın

menüye dön ↑

Dahili tv

Duvarda özel bir niş oluşturma, yerleştirmenin en iyi yollarından biridir. Raftaki mobilyalardan daha orijinal görünüyor. Bu seçenek nispeten yakın bir zamanda ortaya çıktı, 90'larda dahili ekran hakkında kimse bir şey duymadı.

Niş orta büyüklükte binalarda izin verilir. Küçük de ek olarak alanın bir kısmını gizleyecektir.
İnanılmaz derecede rahat ve fazla yer kaplamaz.

İnanılmaz derecede rahat ve fazla yer kaplamaz.

Niş kendiliğinden, herhangi bir yer buna uygun olacak. Bazıları yemek masasının üstündeki tasarıma benzer. Küçük çocuklu ailelerde, merkezi masanın duvarına, bacak seviyesine yerleştirilebilir. Çocuklar zeminde çizgi film oynamaktan mutlu olacaklardır (masaları oturma alanıyla sınırlandırılmış büyük bir oda için uygundur).

Bir niş için bir yer tasarlarken, güvenlik kurallarını düşünün, gözlerinize doğru mesafeyi unutmayın. Eğer ekran yemek masasının üstünde ise, masa arkasında oturan herkesin rahatça bakabileceği bir boyutta olmalıdır. Belli bir açıdan yapmak istenmiyorsa, sandalyeleri oraya yerleştirmemek daha iyidir.
Küçük çocuklu aileler için gerçek

Küçük çocuklu aileler için gerçek

menüye dön ↑

Brakette

Diğer mobilyalar, duvarlar, yüzeyler kullanılmadan ekranı herhangi bir seviyede kurmanıza olanak sağlayan kolay kurulum yöntemi. Ekranı kolayca doğru yöne çevirebilmeniz için braketin bir pivot işlevi olmalıdır.. Ardından herhangi bir konumdan bakabilirsiniz: oturma, ayakta durma, odanın farklı bölümlerinde olma.

Bu kurulum yönteminin avantajı basitliğidir. Dirsek kurulumu kolaydır, deneyimsiz bile yapabilir. Ayrıca, bu seçenek 15-20 inçlik modellerin tercih edildiği küçük odalar için de uygundur.
İstenilen dönme için dönme işlevi

İstenilen dönme için dönme işlevi

Brakete takılması sadece düz ekran olacaktır, lamba asması başarılı olmaz. Eski büyük modeller için, yalnızca asma raflar kullanılabilir ve bu istenmeyen bir durumdur. Modelin büyük ağırlığı nedeniyle, güvenilir ve dayanıklı bir montaj seçmek çok zordur.

Braketi monte etmek için cıvataları sağlam bir temel üzerine tutturmalısınız - beton veya tuğla. Yeni tasarım çözümleri daha ilginç kurulum seçenekleri sunar: tavandan aşağıya inebilir, kabine yukarıdan sabitlenebilir, böylece cıvatalar görünmez.
Döner duvar braketi

Döner duvar braketi

menüye dön ↑

Rafta

En basit yerleştirme yöntemi rafı kullanmaktır. Bazıları için, bunu yapmak için hiçbir şey yapılmadı ve serbest raf da öyle. Duvarların yapısal özelliklerinden ötürü diğerleri, tüm oda, yapımlarında kullanılan malzeme dirseği terk etmek zorunda kalıyor.

Bu seçeneğin görünen sadeliğine rağmen, güzel bir tasarım verilebilir. Rafın kullanılması sizin için gerekliyse, onu ve mobilyanın geri kalanını uyumlu bir şekilde seçin. O zaman her şey rahat olacak, "yerlerinde" olmak.

Mutfakta doğru rafı seçme

Mutfakta doğru rafı seçme

Diğer durumlarda olduğu gibi, raf sobanın üzerine yerleştirilemez, batar. Kulaklığın geri kalanıyla birlikte sipariş etmek en iyisidir, o zaman tasarım çözümünün bir parçası olur. Birçok mobilya örneği başlangıçta bir raf içerir.

TV, ayrı olarak rafın imalatında ayrı durmalıdır, doğru ölçümler yapmak önemlidir.

TV'yi sobanın üzerine yerleştirmeyin.

TV'yi sobanın üzerine yerleştirmeyin.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Mutfağı yapmak için en iyi tavan hangisidir? 180+ Fotoğraflar En moda seçenekler

menüye dön ↑

Yeni ürün

İşlevsel, kalite sizin için önemliyse, finansal yetenekleriniz var, en yeni modellerden birini seçin. Samsung UE22H560 iyi bir üne sahiptir. Köşegen, orta büyüklükteki odalar için uygun olan 22 inç. Dahili Smart TV, Smart View birçok ek özelliği kullanmanıza izin verir. Akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilir, birinci sınıf ekipmanın diğer avantajlarını öğrenebilirsiniz.

Gömme modelleri arasında, AVEL AVS 220K talep edilmektedir. Genişlik - 6 cm, önemli bir avantaj - neme dayanıklı ön panelin varlığı. Ekran şık görünüyor, yüksek kaliteli görüntü, ses çalma, video farklı formatlarda sorunsuz olarak yürütülür.

Doğru mobilya yerleşimini kullanarak küçük odayı görsel olarak arttırın

Doğru mobilya yerleşimini kullanarak küçük odayı görsel olarak arttırın

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Mutfak için modern duvar kağıdı (240+ Fotoğraf): Fikir Kataloğu

menüye dön ↑

boyutlar

Bu gerçeğe, gençlerdeki vizyonu azaltma eğiliminde olduklarını gösteren göz doktorları tarafından büyük önem verilmiştir.

Önemli bir kural: ekran görüntüleyiciden uzaklaştıkça köşegen boyutuna izin verilir. 7 inç diyagonal uyuyorsa, yalnızca onu seçin.
Kolay görüntüleme için doğru köşegeni seçin.

Kolay görüntüleme için doğru köşegeni seçin.

Aşağıdaki formülü kullanarak izin verilen köşegen noktasını hesaplamanız önerilir: kendinizden ekrana kadar olan mesafeyi 4'e bölün, mutfağın farklı yerlerinden TV izleyeceklerini düşünmek önemlidir, bu nedenle farklı yerlerden birkaç sayı hesaplamak daha iyidir.

Ayrıca yükseklik seçimi de önemlidir, aracın üst kısmı göz hizasında olmalıdır.. Ana görüntüleyici dururken yemek pişiren hostes ise, ekranı yukarı yerleştirmeniz gerekir. Yalnızca öğle ve akşam yemeklerinde, tüm ailenin aşağıdaki masada oturduğunda dahil edilmesi durumunda.

Yüksekliği seçerken de çok önemlidir

Yüksekliği seçerken de çok önemlidir

Önemli. Seçtiğiniz modelin görme için güvenli olup olmadığından emin değilseniz, birkaç santim daha az satın alıp biraz daha asmak daha iyidir.

Şüpheniz varsa, teknoloji salonlarındaki satıcılara danışabilirsiniz. Bununla birlikte, bazen daha büyük, daha pahalı bir model satma arzusundan etkilenirler, bu nedenle fikirlerine tamamen güvenmemeniz gerekir.

menüye dön ↑

VİDEO: Doğru TV’yi seçme

İç mekanınız için TV

Seçim için ipuçları ve püf noktaları

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (135'ten fazla fotoğraf)

8.8 Toplam puan
TV'yi mutfağa yerleştirin

Mutfakta TV artık sürpriz değil. Her hostes, duracağı yeri seçmekten memnuniyet duyar. Ancak, koymadan önce, bir yer ve modelin kendisini seçmeden önce çok önemli olan bütün nüansları bilmeniz gerekir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • oda rahat yapar;
 • soba hostesine harcanan saatleri aydınlatır; aile yemekleri, akşam yemekleri için kullanılır.
eksileri
 • yanlış ekran, konumu görme zarar verebilir;
 • ekipman hızlı bir şekilde işe yaramaz hale gelecektir;
 • kısa devreler, başka problemler de olabilir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn