İç Mekandaki Pişmiş Toprak Rengi - Başlangıçtan günümüze. 195+ (Fotoğraflar) Parlak renklerin uyumluluğu

Otantik pişmiş toprak, evlerimizi Akdeniz bungalovları yapan İspanyol kültürünün bir parçası olarak herkes tarafından bilinir. Fakat iç kısımda bu rengin başka yönleri var. Vahşi Batı'yı yücelten macera kitapları ve filmler üzerinde büyüyenler için pişmiş topraktan daha güzel ne olabilir?

İçerik:

Pişmiş toprak, dokunduğu her yere sıcaklık hissi veren dünyevi bir renktir. Heykel, seramik ve yapı malzemeleri de dahil olmak üzere keşiflerinden bu yana birçok form ile uzun ve zengin bir tarihe sahiptir.

İç mekanda pişmiş toprak

Sessiz bir kil rengi veya turuncu pas rengi gölgesi olsun, bu renk farklı stil ve zevklerle eşleşebilir. Latince'de "pişmiş toprak" kelimesi iki kökten oluşur: "pişmiş toprak" ve "kedi" (pişmiş veya pişmiş) ve "kil" olarak çevrilir. Uzayda konfor ve rahatlatıcı sıcaklık oluşturur. Yanı sıra kırmızı renk, turuncu baz iştahı uyarır. Bu nedenle, bu renk kantinler ve restoranlar için kullanıma uygundur.

Son zamanlarda moda pişmiş toprak

Son zamanlarda moda pişmiş toprak

Güzel turuncu-kahverengi bir renge sahip doğal bir malzemedir. Bu renk, yakma işleminde oksijenle reaksiyona giren yüksek demir içeriğinden gelir. Yanma işlemi bittikten sonra en çok tanınan bitiş, kolayca tanınabilen turuncu ve kırmızı tonlardır, ancak pişmiş toprak, pembe, gri ve kahverengi olarak da bulunabilir. Bu kil, yüzyıllarca evlerin ve çevre alanların dekorasyonu için kullanılmıştır. Pişmiş toprakların atalarımızın ilk iç deneyimi olması mümkündür.

İşte bu sezon için bazı tasarım ve pişmiş toprak tasarım ipuçları:

 • Yeni yollarla kullanın. Pişmiş toprak geleneksel olarak çinilerin veya saksı bitkilerinin rengi olarak kabul edilir. Bunun yerine mutfağınıza renk eklemeyi düşünün. dolapları Herhangi bir renk pop sanatı ile birlikte.
 • Lüks sıcak tavan. Tavanı pişmiş toprakla boyamak kendisini sıcak ve rahat hissetmesini sağlar. Renkli tavan parlak hiçbir şeyin olmadığı bir yere ilgi ekler. Duvarları kararacaksanız, tavanı da karartmaya çalışın.
 • Terracotta karo harika mutfak özelliği olarak. Sıcak parlayan renkler ve rustik notlar: açıkken kat pişmiş toprak fayans döşenmiştir. Yeni bir montaj olarak ve geleneksel iç mekanda uygun olabilir.
 • Pişmiş toprakların temel renk olarak kullanılması mobilyaPopüler inanışın aksine, pişmiş toprak her zaman bir renk vurgusu olmak zorunda değildir.Döşemelik kumaş olarak kullanıldığında doğrudan mavi ve beyaz tonlara entegre edilebilir. Turuncu ve mavi Aynı zamanda tamamlayıcı renklerdir ve neredeyse her yerde güvenle çalışırlar.
 • bitkiler saksılarda ve sulu meyvelerde. Pişmiş toprak kapları boyayabilir, üzerlerinde şablonlanmış bir desen oluşturabilir, bir şeyi sarabilir ya da farklı görünmeleri için herhangi bir tür haline getirebilirsiniz. Ancak pişmiş toprak bir klasiktir ve yeni sezonda modaya uygun bir vurgu elde etmek için kil çömleklerinizi güvenle çıkarabilirsiniz.

Klasik iç mekanlarda parlak vurgu terracotta

Klasik iç mekanlarda parlak vurgu terracotta

Pişmiş toprak için birçok şaşırtıcı ton ve seçenek var. Alanınızı bu renkle dekore etmek, ruh hali ve etkileyici olabilir ve daha nötr vurgularla ilişkilendirilebilir.

menüye dön ↑

Tercüme yolları

Pişmiş toprakların neden geliştiği ve neden bu kadar güçlü bir varlık ile geri döndüğü açık. Özel renk ve sıcaklığı, güzel dekoratif öğeler oluşturmak için uygundur. Ek olarak, esnekliği çeşitli formların kullanılmasını içerir. Pişmiş toprak trendi Avrupa'da 2014 yazından bu yana geçen 3-4 yıldır popüler olmuştur.

Bu geleneksel malzemeyi kullanan Toskana (İtalya) bölgesindeki Siena çevresindeki güzel köylere bakın. Dayanıklıdır ve herhangi bir şekilde kalıplanabilir, bu da seramik ve heykellerde yaygın olarak kullanıldığını açıklar. Doğada yangına dayanıklı, uzun süredir zemini tasarlamak için kullanılmış olup, toprak kaplar.

İç mekanı aksesuarlarla tamamlıyoruz

İç mekanı aksesuarlarla tamamlıyoruz

Aslında, şu anda küçük mobilyalar, büyük mobilyalar ve aksesuarlar gibi çeşitli ürünlerin tasarımında kullanıldığını görüyoruz. Pişmiş toprak saksıları da geri dönüyor.

Kurulu
Evin dışında pişmiş toprak benzersiz, ancak doğal bir renk seçeneği olabilir. Tüm yapıyı örtmek veya garaj, portiko veya giriş gibi belirli bir mimari detayı vurgulamak için kullanın.
menüye dön ↑

aksesuarlar

Terrakottanın aksesuarlarda, bunlardan birinin doğal bir toprak tonu olması gibi birçok avantajı vardır. Ondan çıkan ürünler genellikle ateşlenmeden önce sırlanır, bu da daha parlak bir sonuç verir ve malzemenin dayanıklılığını arttırır.

Tasarımda parlak kaplama

Tasarımda parlak kaplama

Malzeme doğal olarak refraktertir ve herhangi bir şekilde kalıplanabilir. Bununla birlikte, hazır el sanatları, özellikle bir kişiyle çok yakın etkileşim kurduktan sonra, zaman içinde görünümünü hızla kaybeder.

Geleneksel olarak, pişmiş toprak, diğer iklimlere göre daha az ısı emdiğinden, sıcak iklimlerde yer döşemesi ve fayanslar için kullanılmıştır. Bu, malzeme ile geleneksel Akdeniz iç mekanları arasında görsel bağlantılara yol açtı.
menüye dön ↑

duvarlar

Pişmiş derinin tonu rustik duvarlar için mükemmel bir seçimdir. evde. Bronz ya da yakın bir renk tonu seçin kahverengiböylece odayı boğmaz ve daha sonra bölgeyi çiğ ile vurguluyor. bir ağaç, bir taşgüneybatı tarzında altın kaplama objeler veya aksesuarlar.

Renk odayı bastırmaz ana şey

Renk odayı bastırmaz ana şey

Kurulu
Daha geleneksel bir evde, yumuşak görünen, yumuşak, yumuşak bir kavun rengi kullanın. Bu renk gri, krem, kahverengi, deniz ve altınla iyi gider. Başlamak için, aksan boyunca turuncu aksesuarlarla desteklenebilecek vurgu duvarına uygulamayı deneyin.

Modern bir ev için, görsel ilgi eklemek için daha doygun, enerjik turuncu pas tonları kullanmaktan korkmayın ve odada sıcak. Oda geometrisinin bir parçası olup olmadıklarına, vurgu duvarına veya mobilyaların anahtar kısımlarına bakılmaksızın, bu renk tonu zengin renklerle deneme yapmak için harika bir yoldur.

Tonları denemekten korkmayın.

Tonları denemekten korkmayın.

menüye dön ↑

mobilya

Duvarların rengini değiştirmeye hazır değilseniz, tozlu pembe ve pişmiş toprak tonlarında sanatsal resimler seçin.Veya bir mobilya parçasını vurgulayın - örneğin, paslı turuncu bir gölgede yapılmış bir sandalye.

Çöl elemanları, ev tasarımında zaten bir eğilime sahiptir, ancak şimdi doğal pembe, kırmızı ve turuncu, daha otantik ve çok yönlü hissetmektedir. Bu renklerin ince kalitesi, boşluk bırakmadan hepsini bir arada karıştırmanıza olanak tanır.
menüye dön ↑

karo

Pişmiş toprak karolar, ahşap ve taş zeminler ile birlikte, Akdeniz tarzı iç mekanlara özgü zamansız klasikleridir. Böyle bir karonun temel avantajı doğal kökenlidir.

Mutfakta fayans kullanımı

Mutfakta fayans kullanımı

En sık pişmiş toprak kiremitler ya klasik olarak kullanılır. mutfaklarveya açık alanlarda bahçede, onlara daha çekici bir görünüm kazandırmak için. Ama bunun için de kullanabilirsiniz yatak odalarıona sıcak konfor eklemek için. Pişmiş toprak cilaları çok farklılıklar gösterebilir ve bu kalite kombine zeminlerde kullanılabilir.

Renkleri toprak bejinden kırmızı tonlara başlar. Bu taş döşemelerin yüzeyleri dokulu olup, gerçek bir aşınmış görünüm sağlar. Yoğun trafik veya tozlu alanlar için uygundurlar ve temizlenmesi kolaydır. Düzgün kullanılırsa, minimalist bir yatak odasında bile iyi çalışacaktır.
Maksimum etkiye ulaşıyoruz

Maksimum etkiye ulaşıyoruz

doku

Bugün, pişmiş toprak, 1980'lerde sıklıkla kullanılan popüler granit çinilerden daha doğal bir mat yüzeye sahiptir. Ancak döşemeniz eski görünümünü korumasına rağmen, diğer dünya tonları ve malzemeleriyle karıştırıldığında kendini taze hissedecektir.

şekil

Kare döşemeler her zaman klasik bir seçenek olacaktır, ancak mat kırmızı altıgenler gibi yeni şekiller uzaya bir sıcaklık ve modern tarz katar.Özellikle bu desen, diğer desen ve renklerle birleştirildiğinde hoş.Geleneksel sırlı pişmiş toprak kiremitlerin tasarımında da hala bir yeri vardır ve en son moda tasarımcıları koleksiyonları bunu doğrulamaktadır - bu sezon pişmiş toprak popülerliğin zirvesinde.

Fayans şekli ve doku bakımından farklıdır.

Fayans şekli ve doku bakımından farklıdır.

menüye dön ↑

panjur

panjur Bu gölgede genellikle odada parlak bir nokta oluşturmak için kullanılır. Kontrast ile uygun bej iç, koyu kahverengi döşeme ve ahşap dekor. Bu gibi perdelerin desenleri, altın veya açık sarı tonlarda uygulanır.

Perdelerle yapılan bazı kombinasyonlar, bu şemaları içerir:

 • pişmiş toprak + açık bej + sıcak çikolata;
 • açık turuncu + bej + altın;
 • havuç + bej + sarı;
 • pişmiş toprak + beyaz + koyu çikolata;
 • portakal + bej + maun;
 • koyu pişmiş toprak + gül ağacı + fildişi veya bej;
 • dişbudak turuncu + pastel kahverengi + beyaz.

Bu her odada parlak bir mekandır.

Bu her odada parlak bir mekandır.

Bunlar yatak odasının tasarımına uygun, ancak daha yumuşak pastel renklerde evrensel kombinasyonlardır.

için gıda ve yemek odası da uygun tuğla tonları. Ancak, herhangi bir renk gölgeleri pencerelerdeki bu renkten kırılacağı zaman her zaman çok fazla sıcak güneş alır.

menüye dön ↑

Pişmiş toprak kombinasyonu

En belirgin kombinasyon, birçok yeşil bitkinin bulunduğu minimalist beyaz bir alandır. Ancak, ısının bu alanlara toprak tonlarından ve yeni dokulardan nasıl girdiğini görmeye başlıyoruz. Son birkaç yılın iç mekanlarına hâkim olan beyaz yerine kil pişmiş toprak chic daha derin ve etkileyici hale geldi.Sıcak tonları düşünün:

 • tarçın;
 • pas;
 • koruma;
 • soluk pembe;
 • bordo.

Sessiz gri ile kombinasyon

Sessiz gri ile kombinasyon

Uygun iç tasarım renkleri, uyumlu oda dekorunun geliştirilmesinde ve hoş bir ruh hali yaratılmasında rol oynamaktadır.Pişmiş toprak rengi turuncu, modern iç mekan tasarımını güneşli, mutlu ve rahat kılar ve odanın dekorunu zenginleştiren iç mekana uygun renk tonlarını yerleştirmek için birçok olanak sunar.

Pişmiş toprak paleti birçok renk içerir, öncelikle:

 • kırmızımsı kahverengi;
 • kırmızı;
 • pembemsi kırmızı;
 • sarımsı turuncu gölge.

Renk paleti çok büyük

Renk paleti çok büyük

Bütün bu renkler doğal, yumuşak, topraklıdır. Zengin turuncu, koyu sarı, havuç ve tuğla tonları daha soluk, narin tonlarla birleştirilir. Pişmiş toprak turuncu renkleri, sonbaharda, ılık ve yatıştırıcı bir dekor oluşturmak, hoş ve neşeli bir etki yaratmak için harika dekorasyonda şık trendlerdir. Rahatlar ve canlanırlar, özellikle sonbahar fikirleri için mükemmel bir seçenek sunarlar.

Pişmiş toprak turuncu renkleri parlak olabilir, koyu tonlu tonlarda modern iç tasarıma zengin tonlar getirir. Hafif turuncu tonları, açık gri, beyaz, bej veya süt beyazı süslemelerle iyi uyum sağlayan daha sessiz ve daha yumuşak renk şemaları oluşturur.

Güneybatıya seyahat eden herkes terracotta ve turkuazın çölde yeryüzüne ve gökyüzüne benzeyen parlak bir kombinasyon oluşturduğunu bilir. Bu, iki rengin birbirini tamamladığı bir kombinasyondur.

Pişmiş toprak ve turuncu - aydınlık, sıcak ve rahat

Pişmiş toprak ve turuncu - aydınlık, sıcak ve rahat

Pişmiş toprak diğer kırmızı, turuncu ve sarı tonları ile birlikte rahatlık verir. Derin ahududu sır, pişmiş toprak duvarlarla en iyiyi ortaya çıkarır. Pişmiş toprakla çalışırken, amacınız bir tutarsızlık, belki de yüksek sesle çevreyi ve stratejik olarak dağınık bir karmaşa içeren küçük bir boho motifi oluşturmaksa, mor ve yeşil kullanın.
menüye dön ↑

turuncu

Turuncu, pişmiş toprakların birincil rengidir ve siz kahverengiyle veya siyah.

Daha parlak ve pembeye daha fazla çıkacak olan güneş batırılmış rengi tercih ederseniz, gün batımının rengini oluşturmak için turuncu ışığı sarı yapın. Ardından toprağa renk katmak ve denge sağlamak için kahverengi kullanın.

Turuncu, pişmiş toprakların ana rengidir.

Turuncu, pişmiş toprakların ana rengidir.

Kontrast renk şemaları turuncu ve mavi renklerle, tamamı kahverengi veya siyah tonlarıyla ifade veren özgün ve cesur bir iç tasarım yaratır. Koyu sarı, kırmızımsı kahverengi ve turuncu sonbahar yaprakları açık mavi, turkuaz ve yeşil renklerle birlikte modern iç mekan tasarım fikirlerine taze ve genç bir görünüm kazandırır.

Terracotta turuncu paleti, klasik veya koloni tarzında odanın dekoruna parlak vurgular ekleyen, antika mobilyalar ile ev iç mekanlarını süsleyen, ev dekoruna enerji katan, vintage tarzdaki odaları aydınlatan ve avangardda iç tasarımına etki yaratan her iç mekan için evrensel ve uygundur. tarzı.
Sömürge tarzı mobilya - güzel ve şık görünüyor

Sömürge tarzı mobilya - güzel ve şık görünüyor

Afrika motifleri ve Güney Avrupa tasarımları, altın sarısı ve kırmızımsı kahverengi tonlarda vurgulu duvarlar, tuğla duvarlar ve ahşap duvar panelleri, seramik masa lambaları ve ev dekorasyonları, plastik veya kil tencere ve turuncu vazolar pişmiş toprak tasarım için uygundur.

menüye dön ↑

Yeşil

Sıcak yeşiller her zaman koyu sarı toprak tonları ile iyi karışır. Pişmiş toprakta mükemmel renk tonu adaçayı için. Bu kombinasyondan boğulmuş sakin bir atmosfer çıkıyor. Yeşil alanda ek bir renk tonu mor olacak ve yastıklarda veya diğer detaylarda bulunabilir.

Tazelik için biraz yeşillik ekleyin.

Tazelik için biraz yeşillik ekleyin.

menüye dön ↑

Gri ile

Aşırı beyaz ve gri olan şeyler sert görünmeye başlar ve hiç ılık değil. Sorun, pişmiş toprak zemine, mutfağa ısı eklenerek çözülecektir. önlük veya süslemeler - tüm bu detaylar odanın steril olmamasını sağlar.

Bu kombinasyon evi modern, ancak sıcak hale getirecek. Palet mat metalik ve yıpranmış gri kaplamalıdır. Haute couture aynı zamanda nötr gri renkteki klasik silüetlere komik geometrik şekiller uygulayarak ve renk patlamaları ekleyerek de bu paleti benimsemiştir. Altın Küre'nin kırmızı halısında metalik elementlerin olduğu turuncu ve pembe tonlar görüldü.

Tasarımda klasik kombinasyon

Tasarımda klasik kombinasyon

Kurulu
Modern iç mekanlarda pişmiş toprak, genellikle şaşırtıcı bir doku zenginliği sağlayan gri betonla birleştirilir.

Gri ve turuncu palet ayrıca Art Nouveau ayarında çalışır; minimal çizgiler ve evin açık konseptleri cesur mobilyalar sahnesine girmenize izin verir.

menüye dön ↑

Boşluklar ve stiller

Bugün doğaya ve çevresel malzemelere geri dönme ihtiyacı var. Bu arzu, doğal tonları dekora döndürür. Tek renkli atmosfer, bize dünyanın zengin renk tonlarını hatırlatan sıcak renklere yol açar.Pişmiş toprak, kırmızımsı koyu sarı ve çok doğal bir görünüme sahip kahverengi rengin yumuşak bir karışımını içeren belirgin bir renge sahiptir.. Aynı addaki mineral pigmentinden ilham alan bu toprak rengi, iç mekanı canlandırır ve canlandırır, samimi ve arkadaşça bir atmosfer oluşturur.

Pişmiş toprak hemen hemen her alanda çalışır. Koyu kırmızı hardal rengindeki zeminler ve koyu ahşap set ile en iyi şekilde birleştirildiği mutfağa eklenebilir.

Pişmiş toprak herhangi bir alan stiliyle birleştirilebilse de, bu pişmiş toprak gerçekten bir çöl malzemesidir. Çok sayıda dokuya ve eklektik, çöl kabile desenlerine sahip bir bohem mesire terracotta trendini tam olarak yürürlüğe koymak için doğru yer.

Mobilya ve eşyalarda olduğu kadar hafif kumaşlarda da kullanılan bu renk aynı zamanda zerafet ve sıcaklık verir. Pişmiş topraktaki portakal rengi tonu, Akdeniz kıyılarındaki rahat evlere benzeyen yemek odalarında kullanıldığında samimi bir atmosfer verir.

menüye dön ↑

Güneşli Toskana tarzı

Toskana tarzı palet, güney İtalya kırsalında bulunabilecek bir ton sıcak ton alır. Yanmış elek, zeytin yeşili, altın hardal, koyu kahverengi, kömür siyahı, kırmızı - tüm bu güneşli tonlar kaçınılmaz olarak bizi yaz hakkında düşündürür. Evinizi Akdeniz tarzında dekore ederseniz, duvarlar en dinamik pişmiş toprak tonları ile kaplanacaktır.

Eşleşecek koltuk ve duvarlar - mükemmel kombinasyon

Eşleşecek koltuk ve duvarlar - mükemmel kombinasyon

Daha güvenilir bir etki için, Venedik gibi dekoratif bir koyu sarı kaplama kaplamayı düşünün alçı. Ek olarak, bu tip duvar kaplamaları derinlik ve "lüks" izlenimini vermektedir. Pişmiş toprakların olanaklarını tüm incelikleriyle kullanmak isteyeceksiniz. Yumuşak döşemeye bu rengi eklemeye odaklanın kanepeler koltuklar bu rengi duvar halılarına ve sanatsal sanata ekler. Koyu ahşap mobilyalar veya dövme demir ile dekore edin.

menüye dön ↑

Güneybatı

Güney-Batı tarzı, bütün bir dönemi tek bir iç tasarım tarzında birleştiriyor. "Vahşi Batı" nın ünlü görüşü, çeşitli kültürlerden ve tarih dönemlerinden öğeleri birleştirmenize izin verir, aynı zamanda modern evlere de aktarmanızı sağlar.

Turkuaz bir gökyüzü, ışıltılı bir gün batımı ve yeşil bir kaktüs ile Amerikan yerlilerinin tarzından ilham almıştır. Güneybatı paleti de siyah renkte doğal tonlarla zenginleştirilmiştir, bazı vurgular parlak sarı ve pembe renktedir.
Pişmiş topraklarda kırmızı bir belirti ile birlikte güneybatı tarzı not

Pişmiş topraklarda kırmızı bir belirti ile birlikte güneybatı tarzı not

Etnik stildeki bu samimi atmosfer, dünyevi çiçekler için bereketli bir toprak haline gelir. Evinizde nazikçe sunmak için, döşemeye ve dekoratif aksan ekleyin.

Kurulu
Etnik seçin halı doğal ahşap zemin veya fayans tamamlamak için Hint desenleri ile. Duvarlardaki etnik süslemeler, dekoru küçük doğal dokunuşlarla yenilemenin özgün bir yoludur. Resimler, avcılık kupalar, sanat eserleri gerçek bir otantik rustik cazibe verir.
menüye dön ↑

İspanyol motifleri

Geleneksel İspanyol tarzı

Geleneksel İspanyol tarzı

İspanyollar, bölgedeki İspanyol stilini bu güne kadar son derece etkili kılan Amerikan güneybatısına başarıyla yerleşen ilk Avrupalılardı. Bölgede hala geleneksel İspanyol tarzı evler inşa ediliyor.Bu görünüm, dokulu sıva duvarlı turuncu pişmiş toprak rengini vurgulamaktadır, iç kısımları, genellikle kalıplanmış kenarları ve köşeleri ve köşeleri olan beyaz sıvadan yapılmıştır.

Beyaz duvarların yanı sıra İspanyollardan esinlenilmiş evlerin iç kısımlarında hemen hemen her zaman yer döşemeleri ve yüzeyler olarak kil kiremitler, bazen de özellikle mutfak ve banyoda zarif dekoratif çiniler bulunur. birParmaklıklar ve parmaklıklar gibi mimari detaylar, daha yüksek sınıftaki odalarda genellikle ferforje veya güzel oyma ahşap ürünlerden oluşur.

menüye dön ↑

Kızılderili

İspanyollar gelmeden önce Amerikan yerlileri, Amerika'nın güneybatısındaki tek sakinleriydi ve Navajo kabilesi, tarza gelince en etkili olanıydı. Navajo'nun uzun bir tekstil sanatı geçmişi var, desenli dokuma geleneklerini yüzlerce yıl boyunca geçirdiler. Bu grafik stilini battaniyelerinizde tanıyacaksınız, çünkü şimdi çok popüler.

Dokuma tekstillerin yanı sıra Amerikan yerlileri, güneybatıdaki diğer sanat eserlerini tanıtır, örneğin:

 • dokuma sepetler;
 • seramik;
 • turkuaz;
 • Deri eşya
Egzotik sevenler için Hint tarzı

Egzotik sevenler için Hint tarzı

Birçok modern perakendeci Hint tasarımlarının kopyalarını satarken, bir Navajo tarzı halı satın almanın en saygılı yolu, halı yapan Navajo esnafından satın almak. Basit bir Google araması bazı tanınmış Navajo sağlayıcılarını gösterecektir.

menüye dön ↑

Amerikan

Batıya yerleşen ilk modern Amerikalılar çoğunlukla çiftlikler ve misyonerlerdi. Çalışkan erkekler ve kadınlar, sığırları evcilleştirmek ve toprağa hakim olmak için tehlikeli bir maceraya teşebbüs ettiler. Köy evlerinde, genellikle kilden yapılmış basit bir yaşam sürdüler. Tekstilleri kaba el yapımı veya işlenmemiş hayvan derileriydi.

Mobilya ve fenerler faydacı odunlardı ve avizeler bazen sahte metal kadar fantastik bir görünüm kazandı. Rustik çiftliğe bir bakış, ram boynuzları, kilim ve sığır derisi döşemesi gibi dekoratif unsurların yanı sıra döşemede derinin sık kullanılması gibi modern bir güneybatı stiline dönüşür.
Güneybatısında bir ipucu ile

Güneybatısında bir ipucu ile

Batı’da yaşayan misyonerler de açıkça basit yapılara sahipti. Mobilyaların tarzı genellikle arabalarında yanlarında getirdikleri veya yeni evlerde kolayca yapılabilecekleri üzerine kuruludur. Misyonerlerin çoğu Doğu'da bile basit bir hayat yaşadılar, bu yüzden mobilya da bir çalkalayıcı tarzında basitti. Bunlar sırt destekli sandalyeler ve kalp şeklinde bir boyun çizgisi gibi sade süslemeli büyük elbise dolabı ve süslemelerdi.

menüye dön ↑

Oturma odası iç

İç mekanda pişmiş toprak rengi oturma odası sıcaklık ve cömertlik katar, atmosferi mükemmel bir şekilde canlandırır. Pişmiş toprak da evimize bir anlam getirebilir. Provence veya Toskana veya Amerika yerlilerinin yaşam tarzı. Tsıcak ve parlak, pişmiş toprak lüks izlenimini veren bir renktir, odanın karakterini verir. İç kısımdaki yoğun pas güçlü bir etki yaratacaktır, ancak akıllıca kullanın.

Oturma odasında beyazla birleştirmek enerjik bir kombinasyon verecektir. Gri ile karıştırmak yeni bir zerafet katacaktır. Kış mevsiminde enerjisiyle sıcak tutmak için ve yazın çevre ile uyum hissini arttırmak için yılın herhangi bir zamanında pişmiş toprak kullanın.
Oturma odasında atmosferi canlandırmak

Oturma odasında atmosferi canlandırmak

Kurulu
Kışın, büyük mobilyalarda iyi görünecek. Onun dünyevi ve güneş kökenli yazında anında herhangi bir atmosfer sıcak.

Bu renk oldukça gergin görünse de, kolayca karışan tonlardan biridir.

Beyaz veya bej gibi nötr ve açık tonlarla koordine etmek tonun yoğunluğunu yumuşatır.

Kurulu
Çeşitli gri tonlarıyla karıştırılan pişmiş toprak hem modern hem de zarif bir atmosfer yaratır.
Atmosferi yumuşatmak için renkleri karıştırın

Atmosferi yumuşatmak için renkleri karıştırın

En etkileyici etki için, duvarlar için düşünün. Aksanlı tek bir duvar seçip seçmediğinize veya tüm odayı dekore etmenize bakılmaksızın, hem karmaşık hem de basit olabilen sıcak ahşap ve nötr vurgular için iyi bir arka plan oluşturur.

Açık tuğla bir duvarınız varsa şanslısınız, çünkü aynı zamanda pişmiş toprak da olabilir. Daha ileri gitmek istiyorsanız, benzer tonlarda bir duvarın altını çizin. Kesitli kısımdaki pişmiş topraktan daha açık olan gölge, koyu renkli beton zeminlerde ve parlak bir bakır aksanıyla iyi çalışır. Gri veya siyah su sıçramalarına sahip ılık nötr tonlarda desenli halı görünecek ve doğal doku alan derinliği verecektir.

Tuğla duvar pişmiş toprak olabilir

Tuğla duvar pişmiş toprak olabilir

menüye dön ↑

Mutfakta ve yemek odasında

Pişmiş toprakları odaya çevirmenin basit bir yolu için, tencere kullanın. Rustikliği eklemek için, el yapımı seramik tabakları ve el yapımı şamdanları zaten tasarımda olan bir renkte düşünün.

Bir yemek odası veya rustik bir mutfak için büyük bir vurgu, odaya yeni bir stil kazandıran, farklı şekil ve renklerde gruplandırılabilen bir pişmiş toprak kolye ışık grubudur.
menüye dön ↑

Yatak odasında

Pişmiş toprak sakinleşecek kadar ince ve yumuşak olabilir. Fildişi, dokulu yastıklar ve yeşilliklerle seyreltin.

Doymuş renk yastıklarla kolayca seyreltilebilir.

Doymuş renk yastıklarla kolayca seyreltilebilir.

Mevcut nötr pastel şemalarını vurgulamak için, dekoratif aksanlarda küçük bir pişmiş toprak sprey düşünün. Türk yastıkları rengi açmak için iyi bir yoldur. Veya odaya kişilik kazandırmak için pişmiş topraktan ve diğer pastellerden oluşan geometrik halılar kullanın.

Pişmiş toprak rengi

İç mekanı güncelliyoruz

8.8 Toplam puan
Pişmiş toprak - sıcaklık ve konforun rengi

Pişmiş toprakların dekorunu favori tarzınıza getirmek oldukça kolaydır. Beyaz duvarlara yapıştırın ve koyu sarı ve kahverengi tonları gibi toprak renkleri ile vurgulayın. Masmavi gökyüzü gibi görünmesi için biraz turkuaz ekleyin. Deri elemanlı, orta ve koyu renkli ahşap, daha zarif İspanyol lambaların yanında güçlü vurgular oluşturur. Ve güzel tekstilleri, kumaşları, sepetleri ve toprak eşyaları unutmayalım. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Yumuşaklık verir, eve sıcaklık katar.
 • Toprak rengi, kahverengi spektrumun diğer renkleri gibi temel güvenilirlik duygusu verir.
 • Çok yönlü, her dekor için uygun
eksileri
 • Doğru gölgeyi bulmak zor
 • Renk, odadaki ışığa çok bağlı olduğu için dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.
 • Pahalı dekor
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn