Mutfakta tül asmak ne kadar güzel? Kısa veya Uzun? 145+ İç tekstil alanındaki yeni ürünlerin fotoğrafları

Bir fotoğrafta mutfaktaki tülünü seçtikten sonra, odanın içini hızlı ve ekonomik bir şekilde güncellemek mümkün, mekanı değiştirmek elverişli ve modaya uygun.

İçerik:

Parlak mutfak tasarımında hafif tül

Parlak mutfak tasarımında hafif tül

Neden mutfakta tül kullanmalıyım?

Er ya da geç, hepimiz mutfağı geliştirmekle karşı karşıyayız. Benden önce, çoğunuzdan önce, ilgili soru da ortaya çıktı: mutfakta gerçekten asılmaya değer mi? panjur ya da tül? Sonuçta, bu çok daha pratik bir seçenek olacak yuvarlananve daha da iyisi - güneşlikler.

Bir mutfak yemek yapmak için bir yer olduğundan, herhangi bir bez toz birikimi, çeşitli yiyecek kokuları, lekeler, kurum ve diğer sonuçtaki pişirme efektleri için uygun bir nesne haline gelecektir.Ama yine de, sizin için tül lehine güçlü bir argüman var - bu odada konfor yaratılmasıdır.

Işık perdeleri konfor hissi yaratır.

Işık perdeleri konfor hissi yaratır.

Birçoğumuz yüksek katlı yaşıyoruz evlerKüçük boyutlu bir odanın mutfak, yemek odası ve bazen de oturma odası. Mutfakta misafir almak zorundaysanız, odanın ve kiracı olmanın ve ışığa bakmanın bir zevk olması şarttır.

menüye dön ↑

Nasıl biri

Tül saydam tipte, pürüzsüz veya çeşitli tiplerde olabilen desenlere sahip ince, hafif bir kumaştır. Perdelerin asıl özelliğine başka kim aşina değil, ben söyleyeceğim. Bu sıradışı kumaş, bir yandan iyi bir genel bakış açıyor, diğer yandan görünürlüğü engelliyor.

Mutfakta panoramik pencereler için tül

Mutfakta panoramik pencereler için tül

XV yüzyılda efsaneye göre göründü. Fransız kralının gelininin, etrafındaki insanlardan yüzünü gizleyecek duvaklı bir elbise yapması gerekiyordu ancak görünüşünü sınırlamadı. Bir çok dokumacı böyle bir emri yerine getirmeye çalıştı, ancak yalnızca Tulle kentindeki ustalar görevle başa çıkmayı başardı.

Malzemeye şehrin adını bırakmaya karar verildi. İnsanlar yeni malzemeyi o kadar çok sevdiler ki, sadece gelinlik yapmak için değil, aynı zamanda gündelik kıyafetler, şapkalar ve sonrasında iç giyimi geliştirmek için de uygulamaya başladılar.

Provence tarzında kısa perdeler ile mutfak iç

Provence tarzında kısa perdeler ile mutfak iç

Bu efsaneden ilham alarak, sen ve ben mutfakta tül takabiliriz ve Fransızca olduğumuzu hayal edebiliriz. Provence. Ama önce, size bu perdelerin temel işlevlerinden bahsetmem daha iyi.

menüye dön ↑

İşlevler ve temel gereksinimler

Perdeler pencere çerçevesinin kusurlarını gizleyebilir

Perdeler pencere çerçevesinin kusurlarını gizleyebilir

Mutfak için tül lehine seçim genellikle perdelerin bu tür temel işlevleri ile belirlenir:

 • Işığın ayarlanması - odadaki ışık yeterli olmalıdır. Kumaş tamamen bloke etmemelidir, odada biraz serinlik bırakmak önemlidir.
 • Pencere açıklıklarında veya çerçevelerde kusurların görsel olarak ortadan kaldırılması - tasarım hataları, çarpılmalar, çatlaklar, çatlaklar veya diğer kusurlar varsa, tüm bunları perdelerle gizleriz.
 • Tasarımın eklenmesi - perde olmadan, oda bir şekilde ıssız ve çıplak görünüyor. Perdeleri asarsan, hemen o kadar rahat olur. Bazen bu, tam teşekküllü bir mutfak iç tasarımı oluşturmak için unsuru yeterli olmayandır.

Bitkisel motifli mutfak tülü

Bitkisel motifli mutfak tülü

Size hatırlatmak isterim ki, mutfak için tül ile “beğen-al” alımı en uygun değil. Bunun nedeni mutfak perdelerinin bir takım gereksinimleri ortaya koymasıdır:

gereksinimleri:

 • malzeme sağlam, dayanıklı olmalıdır;
 • Eğer perdeler açık bir alevin yanına yerleştirilmişse, sentetik bir malzeme seçmemelisiniz;
 • Kumaş, olası kirleri kolayca yıkamalıdır;
 • madde için en uygun uzunlukta olmalıdır bölge pencerelerhesaba katmak tavanodanın tarzı, nesnelerin konumu veya diğer özellikler;
 • perde tasarımı gerektiğinde camların açılmasını engellememelidir.

Pencereye kolay erişim için tül tutturma

Pencereye kolay erişim için tül tutturma

Kurulu
Şüpheli malzemelerin perdelerini satın almayın, malzemenin güneş ışığının etkisine yanma olmadan dayanabilmesi önemlidir.
menüye dön ↑

Temel özellikleri

Aslında, tül, pencereleri perdelemek için kullanılan çok yönlü, hafif, yarı saydam bir malzemedir. Universal, bir sebep için aradım. Sadece mutfağın iç kısmına değil, aynı zamanda dairedeki diğer odaların tasarımına da organik olarak uyar.

Seçilen tül herhangi bir odayı dekore edecek

Seçilen tül herhangi bir odayı dekore edecek

Ancak bu tür malzemenin avantajlarına geri dönmeye değer. Bildiğim kadarıyla, tül uzun zamandır popülerliğin zirvesindeydi. Kendinden emin pozisyonlarda tutmak, şık yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi için modelleri sürekli güncellemesine yardımcı olur. Tül perdeler güneş ışınlarının girişine karşı tamamen korunmasalar da çok rahat ve pratiktirler. ve ayrıca birçok erdem var:

 • malzeme sağlam, dayanıklı olmalıdır;
 • Eğer perdeler açık bir alevin yanına yerleştirilmişse, sentetik bir malzeme seçmemelisiniz;
 • Kumaş, olası kirleri kolayca yıkamalıdır;
 • mesele pencere bölgesi için en uygun uzunluk olmalıdır, tavanların yüksekliğini, odanın tarzını, nesnelerin konumunu veya diğer özellikleri göz önünde bulundurmak gerekir;
 • perde tasarımı gerektiğinde camların açılmasını engellememelidir.

Şeftali tonlarında küçük mutfak tasarımı

Şeftali tonlarında küçük mutfak tasarımı

Tül, diğer perdelerle birleştirilebilir. Her mutfak iç stili için, çeşitli şekil ve renklerde kendi uygun perdelerinizi de seçebilirsiniz.
menüye dön ↑

Kumaş çeşitleri

Dikiş kumaşı için başlıca kumaş türleri:

 • Organze;
 • örtü;
 • mesh
 • muslin.

Size her tür hakkında biraz bilgi vereceğim.

Farklı malzeme perdelerinin kombinasyonu: tül ve ipek perdeler

Farklı malzeme perdelerinin kombinasyonu: tül ve ipek perdeler

organza

Organza, polyesterden üretilen en yaygın malzemedir. Lifleri yeterince güçlü ve malzemenin kendisi hafif, saydam, havadarlık, ağırlıksızlık hissi yaratıyor. Orgaz viskon ve ipekten yapılmış, ancak bu çeşitlilik oldukça pahalı. Diğer birçok doku gibi, organze'nin avantajları ve dezavantajları vardır. En büyük dezavantajı nefes alması çok kötü olmasıdır.

Mutfakta organze tül

Mutfakta organze tül

Ancak daha fazla avantajı var:

 • toz biriktirme yeri olarak hizmet etmeyin;
 • yıkanması kolaydır, çabuk kurur;
 • çökmez;
 • Yüksek aşınma direnci ve ışık geçirgenliği işlevi vardır.

peçe

Hafif ve ince örtü

Hafif ve ince örtü

Peçe, pencereleri süslemek için kullanılan hafif, ince, yarı saydam bir malzemedir. Perde pamuktan, ipekten, yünten yapılabilir, ancak aşınma direnci ve dayanıklılığı polyester ürünlerden daha iyidir.

Organze daha yumuşaktır. Yumuşak kıvrımlar örtü ihtiyaç duyuyorsanız bu özellik kullanışlıdır. Bu kumaşın avantajları ve dezavantajları, öncekinin özelliklerine denk gelir, ancak burada daha fazla özen gösterilmesine gerek yoktur.

net

Izgara, delikli bir yapıya sahip olan tuhaf bir tiptir. Güneş ışınları bu malzemeden mükemmel şekilde geçer. Çok fazla renk var.

Mutfak için tül-net

Mutfak için tül-net

Izgara, pencereleri dekore etmek için ayrı bir eleman olarak kullanılan perdeler veya diğer tiplerle birleştirilebilir. Ancak bir dezavantajı var - ağ mutfakta mükemmel bir toz toplayıcı olacak. Alerjisi olan kişilerin mutfağı için bu tür yiyecekleri seçmemeleri gerekir.

gazlı bez

Kisey - haksız yere en az rastlanan biçim. Çok sayıda parlak ipliğin oluşturduğu bir perdedir. Bu malzeme sentetik, pamuk, ipek, ketenden yapılabilir. İplikler havayı kapatır, boşluktan aşırı yüklenme hissi yaratmaz. İmar odaları için çok sık kullanılır.

Işık ve yarı saydam perdeler

Işık ve yarı saydam perdeler

muslin

Muslin gibi bir tür de var - bu mutfak için yoğun bir sentetik kumaş, çok uygun bir çözüm.

Tül ile uzun, bej muslin perdeleri

Tül ile uzun, bej muslin perdeleri

Kurulu
Tasarımcılar her zaman iç mekanı dekore ederken doğal malzemeler tercih etmeyi, istisna olmadıklarını ve pencere perdelerini tercih etmelerini önerir. Ancak, mutfak durumunda, sentetik kumaşların seçimi daha iyidir, çünkü doğal kumaşlar sık ​​sık yıkamaya dayanmadığından operasyonel güçlükleri vardır.
menüye dön ↑

Optimum uzunluğu seçme

Geleneksel olarak, mutfak için tüm perdelerin uzunluğu iki kategoriye ayrılabilir:

 • uzun;
 • kısa.

Tam olarak ne zaman ve kısa perdelerin uygun olacağını ve ne zaman olacağını bilmek istiyorum.

Balkon kapılı mutfak penceresinin tasarımı

Balkon kapılı mutfak penceresinin tasarımı

Kısa tül evcil hayvan sahipleri için idealdir. Sonuçta, kediler, köpekler perdeniz de dahil olmak üzere yolda olan her şeyle oynamayı seviyor. Kısa versiyon akşam yemeğinde faydalı olacaktır. masa veya masa üstü pencerede bulunan mutfak ünitesi. Bu durumda, kısaltılmış perdeler herhangi bir zamanda hareket etmek veya geri çekilmek için uygun olacaktır.

Mutfakta kısa tül

Mutfakta kısa tül

Uzun tül, büyük mutfak ölçülerine sahip olanlar için uygundur, pencerenin etrafında boş alan vardır. Mutfak yerleşmişse balkonKısa perdeli seçenek burada uygun olmayacaktır. Buna ek olarak, büyük bir taslak ile, uzun tül kısa bir çeşitlilik gibi havayı almayacak.

menüye dön ↑

kıvrım oluşumu

Eğer hala anlamadıysan, sana açıkça anlatacağım. Güzellik en çok basitliktedir. Mutfağın içini dekore etmek için harika paralar için tasarımcı perdeleri satın almak gerekli değildir.

Aynı tarzda iç mekan öğelerinin seçimi

Aynı tarzda iç mekan öğelerinin seçimi

Basit bir zarif çeşitlilik satın almak ve biraz yaratıcılık göstermek için yeterli. Örneğin, perdelerde güzel kıvrımlar yapın.

Size birkaç seçenek bile vereceğim:

 • Fold-pencil - en basit ve iyi bilinen bir seçenek. Düz bir dikey dalgadır.
 • Tek taraflı kıvrımlar, kumaşı bir tarafa perdenin tüm genişliği boyunca sabitleyerek elde edilir.
 • Farklı kıvrımlar, tek taraflı bir prensipte oluşturulur, ancak birbirlerine göre düzenlenir.
 • Katlanan şampanya kadehi - tepede birbirinden aynı mesafedeki montajdan küçük bir girintiyle, hacimsel kıvrımlar oluşur ve her biri bir yere dikilir. Bardakların üstlerinin benzerliği ortaya çıkıyor, alt serbest düşme şeklinde ayarlanmalıdır.
 • Saçaklar üzerine atıldığında tül üzerinde oluşan yatay kıvrımlar ve düzensiz yarım daire şeklinde sarkmaların oluşması.
 • Çapraz festoonlar - perdelerin alt kısmı, kumaşın alt kenarına daha yakın bulunan W benzeri bir kıvrımı andırır. Manyetik kelepçeler, pimler yardımı ile oluşturulur.

Plise ile yaratma

Plise ile yaratma

Kurulu
Orijinal ve sıradışı kıvrımlar oluşturmak için, perdeyi perdeye almanızı ve dalgaların istenen şeklini almanızı sağlayan özel şeritler kullanmak en iyisidir.
menüye dön ↑

Renk seçimi

Bir mutfak veya başka bir oda için perde rengini seçmeye değer olduğu temel kural, diğer tasarım öğeleriyle uyumluluğudır. Bazen bu kural ihmal edilebilir.

Parlak renklerde mutfak tasarımı

Parlak renklerde mutfak tasarımı

Perdelerin renklerini seçebileceğiniz temelde oldukça yararlı öneriler var:

 • Mutfağın modernliği ve postmodernizm tarzındaki iç mekanları için, kesinlikle her renkteki perdeleri seçebilirsiniz. Bu tarzlar, tam bir fantezi hostes uçuşu olduğunu gösteriyor. Fakat abartmamanız gereken süs eşyaları ile, yeterince eğik veya dalgalı çizgiler olacaktır.
 • Diğer iç stiller temel olarak seçilen tülün detay tonları ve renk uyumluluğunu tercih eder.
 • Saf bir beyaz perdeyi, diğer mutfak eşyaları ile birleştirilen bu tür gölgelerin perdeleriyle tamamlamak daha iyidir.
 • Çoğu zaman, perdelerin rengini seçmedeki avantaj, açık, sıcak tonlara verilir, aralarında beyaz, kahve, bej, altın, pembe, şeftali bulunur. Bu en pratik ve doğru karardır. Işık perdeleri her zaman mutfak alanını genişletir ve daha hafif hale getirir.
 • Kontrast renklerin alımını unutmayın. Bir deneme olarak, örneğin kırmızı, sarı, mavi, yeşil gibi parlak çığlık perdeleri kullanarak pencereye odaklanabilirsiniz. Fazla abartmamak ve bu özelliği uyumlu bir şekilde iç tasarıma sığdırmamak önemlidir.
 • Mavi, gri, mavi, nane gibi serin renklerden oluşan bir perde, huzur bulmanızda rahatlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Büyük mutfaklarda, kahverengi, çikolata, fıstık gibi koyu renk perdeler asabilirsiniz. Bu seçenek, özellikle perdeler iç palete tam olarak uyacak şekilde seçildiyse, avantajlı görünecektir.

Kontrast çözümü: karanlık perdeler ve hafif tül

Kontrast çözümü: karanlık perdeler ve hafif tül

Mutfağa yönelik monofonik tülün elde edilmesinde korkunç bir şey yoktur, ancak basılı çizimler veya süslemeler vardır.

Güvenle seçebilirsiniz:

 • geometrik süslemeler;
 • çeşitli çizgiler;
 • çıkarılması;
 • çiçek desenleri ve renk geçişleri.

Kurulu
Bir renk seçerken odanın konumunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Çok fazla güneşli rengin bulunduğu mutfakta, soğuk tonlu perdeler uygundur. Karanlık bir oda için, seçim açık, sıcak renklerin perdelerine yönlendirilmelidir.
menüye dön ↑

Yaratıcı tasarım fikirleri

Tül, aşağıda size anlatacağım, alışılmadık şekillerde perde ile birleştirilebilir:

Şık renk kombinasyonu

Şık renk kombinasyonu

 • Renk bloğu tekniği, çizgiler halinde düzenlenmiş birkaç gölgenin bir kombinasyonunu içerir. Aralarındaki geçişler kontrast olabilir. Hazır bir versiyon satın alabilir, perdeleri dikebilir veya boyayabilirsiniz.
 • Eğik yerleştirilmiş tül, pencerenin yalnızca bir bölümünü kaplayabilir. Bu seçeneği tek taraflı olarak yenebilir ve her iki taraftaki iki perde kaplamasını sabitleyebilirsiniz. Bu seçenek, pencereyi meraklı gözlerden gizlemeye gerek kalmaması veya odanın balkona çıkması durumunda uygun olacaktır.
 • Pencereyi hafifçe açabilirsiniz. Bu amaçla, tuvallerin asimetrik bir düzenlemesi kullanılır. Tülün bir kısmı serbestçe asılı bırakılmalı, diğeri yandan sabitlenmelidir.
 • En sıradan şeffaf kumaşta, görünümün estetiğini sağlamak için kalın kumaştan ya da bütün bantlardan yapılmış süsleri dikebilirsiniz.

Tülün diğer perdelerle birleştirilmesi bazen yararlı olabilir. Böyle bir ikili, birçok yararlı işlevi yerine getirir:

Vintage tarzı mutfak tasarımı

Vintage tarzı mutfak tasarımı

 • karanlıkta, ışık açıkken perde parlar ve dünyaya mutfakta neler olduğunu gösterir ve perdelerin varlığı bu sorunu çözebilir;
 • Ters bir durumun varlığında, yani gün boyunca odaya dökülen parlak güneş ışığı, perdeleri odayı sessizce alacakaranlıkta tutabilecektir.
menüye dön ↑

Montaj yöntemi

Mutfak için olası tül tutturma yöntemleri arasında, kanca, cırt, deliğin seçeneklerini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir ve ayrıca tülün eteklerine dikilmesi de mümkündür.

Seçenek kancalar yavaş yavaş ve kesinlikle arka plana kaybolur. Neredeyse görünmez, ancak çok kırılgan, çoğu zaman plastikten yapılmışlar. Ancak, bu bağlantı yöntemini kullanmanın dezavantajı, kancaların genellikle uçması veya kopmasıdır.

Tül kanca bağlantısı

Tül kanca bağlantısı

Cırt cırtlı bağlantılarda, çoğu zaman birkaç parçadan oluşan ve birbirinden ayrı hareket ettirilebilen Japon perdeleri eklenmiştir. Böyle bir tespit farkedilmez olacak, cırt cırt perdeleri temiz, güzel, organik görünüyor. Herhangi bir ani veya dikkatsiz hareket perdelerin sıkışmasını hızlandıracağı için evde hayvan veya küçük çocukların bulunduğu böyle bir montajı seçmemelisiniz.

Velcro Döngüler ile Bej Perdeler

Velcro Döngüler ile Bej Perdeler

Dikiş ile sabitleme, özel dikişli deliklerin yardımı ile tül kornişinde bir gerdirmedir. Bu delikler büyüdükçe, tül germe, kaldırma, kayma açısından daha kolaydır.

İpli üzerinde tül

İpli üzerinde tül

Seni bir sebepten dolayı bir sürü rondela ile bıraktım. Perdelerin sabitlenmesinde en popüler ve kullanışlı yöntem budur. Kuşgözü halka gibidir.

Birçok avantajları var:

 • herhangi bir malzemeden yapılmış - metal, plastik, ahşap;
 • her boyutta gelir;
 • kurulumu kolay;
 • perde inceltme stiline eklendi;
 • perdelerin yapışmasını önemli ölçüde basitleştirin;
 • perdeyi saçakların üzerinde taşımayı kolaylaştıran kumaşı mükemmel tutun;
 • simetrik kıvrımlar oluşturmanıza izin verir.

Contaların üzerindeki perdeler, derin, muntazam kıvrımlar meydana getirir.

Contaların üzerindeki perdeler, derin, muntazam kıvrımlar meydana getirir.

Her zamanki gibi eski perdeleri sabitleme yöntemlerinden uzaklaşmanın zamanı geldi, rondelaları seçmenizi öneriyorum.

menüye dön ↑

İç mekan stiline göre seçim

Tülün özelliği, bu perdelerin hem klasik tarzda hem de modern mutfak tasarımında eşit derecede uyumlu görünebilmesidir.

Aşağıda, her stil için hangi perdelerin en iyisi olduğunu düşünüyoruz:

1

klasik

Uygun ışık geçirgen perdeleri mutlaka perdelik, ancak sakin, sıcak renklerde. Resimlerle ve resim olmadan seçenekleri seçebilirsiniz. Klasik doğal malzemeleri sever. Doğal tonlar, perdelerin beyaz, sarı, altın renklerinin yanı sıra iyi görünüyor.

2

Provence

Bu stil sadelik ve şıklıktır. Provence kısa perdelerin eklenmesinde ideal gözükecek, ekstra seviyeye bir lezzet katabilecek. İlk katman hafif, pürüzsüz ve ikincisi daha yoğun olabilir. Üst katman bir lambrequin veya sıradan kayar perdeler formunda olabilir. Provence tarzında, doğal bir malzeme seçmek daha iyidir - pamuk veya pamuk.

3

Ülke, Chebbi Chic

Bu tarzlarda tül ile benzer pencere dekorasyonları bulabilirsiniz, fark renkler ve süslemeler olacaktır. Toplanmış bir mızıka şeklinde tuhaf Avustralya perdeleri şeklinde toplayabilirsiniz. Veya kısa düz bir lambrequin, rengarenk perdelerle düz bir monofonik tül eklemek için. Provence tarzında da uygun bir tül kemer seçebilirsiniz. Yay, dantel, kanca, tahta halka gibi çeşitli stilistik aksesuarlarla tülü tamamlamak uygun olacaktır.

Provence tarzında mutfak için perdeler kümesi

Provence tarzında mutfak için perdeler kümesi

Kurulu
Tül lambrequins ile süslenirken tavanın yüksekliğini göz önünde bulundurmanız gerekir, çünkü bu örtü görsel olarak odanın yüksekliğini azaltır.
4

modern

Bu stil asimetri, yumuşak çizgilerin reddedilmesi ve yumuşak ve esnek, yumuşak renklerin seçimi ile karakterizedir. İyi tütün tonlarına, inci, mavi, leylak, sonbahar tonlarına sahip gri karışımı.Modern için, çok katmanlı seçenekler seçebilirsiniz - asimetrik bir düzenlemeyle iki veya üç malzemenin birleşimi.

5

Modern tarzı

Camı süslemek için harika bir seçenek - rondeladaki dantel perdeleri. Kaba bir tuğla veya parlak cephelerin olduğu tasarımda, kalın kumaştan yapılmış tül güzel görünecektir.

6

Oryantal tarzı

Karmaşık süslemelerin kullanımı ve ipliklerdeki süslü iç içe geçme anlamına gelir. Sadece doğru renk kombinasyonu stili vurgulayabilir. Perdeler için ideal tonlar zümrüt, bordo, menekşe, altındır. Doğu çadırı ile benzerlik yaratmak için kalın bir perdelik yaratılmış ve ayrıca tüller boncuklu, saçaklı, büyük püsküllü, kordonlu süslenmiştir. Standart dışı perde tutuşları da uygun olacaktır.

7

Art Deco

Birçok kıvrımın, topakların varlığını ifade eder. Ana kumaş ve dekorasyon aynı malzemeden yapılmalı, kumaşın rengi farklı olabilir.

Mutfak İçinde Art Deco Stili

Mutfak İçinde Art Deco Stili

menüye dön ↑

Konaklama seçenekleri

Perdelerin olası yerini düşünün:

 • katı tuval;
 • bezlerin simetrik düzenlemesi;
 • asimetrik kombinasyon;
 • lambrequin ile kombinasyon;
 • perdelerle kombinasyon;
 • iki tip kumaş veya perdenin bir kombinasyonu;
 • muslin ile kombinasyon;
 • uzun bir kanvastan saçak dalgaları oluşturarak kütle dalgalarının oluşumu.

Farklı renklerde çift kumaştan zıt renkler

Farklı renklerde perdeleri farklı kumaşlar.

Dilerseniz, mutfağın tasarımında uygun şekilde dövülebilen daha çeşitli ve sıra dışı çeşitliliklerle karşılaşabilirsiniz. Pencere açıklığını ayrı ayrı dekore etmek veya geleneksel perdeler, stor ve dikey perde dahil olmak üzere çeşitli perdelerle birlikte kullanmak için tülü kullanabilirsiniz.

Şimdi, tülün perdelerle olan çeşitli kombinasyonlarına daha yakından bakalım. Daha özgün, etkileyici, pencerelerin dekorasyonunun tamamen uyduğu mutfağın iç tasarımını yansıtıyor.

Tül ve perde perdelerinin seçenek kombinasyonu

Tül ve perde perdelerinin seçenek kombinasyonu

Bu tür perdeleri birleştirebilirsiniz:

 • Tül + roman güneşlikler. Kontrastla oynama, toplama, köşelerin düzleştirilmesi dahil olmak üzere Roma perdeleriyle birleştirme için çeşitli seçenekler vardır.
 • Tül + örgü perde kumaşı. Bıyıklı bir düette, iki hafif malzemeye sorunsuz bir şekilde dayanabilecek bir korniş kullanabilirsiniz. Veya perdeleri farklı kornişlerin üzerine yerleştirin. Böyle bir pencere, kumaşın tasarım açısından daima şenlikli ve şık görünecektir. İpler, normal pencerenin yanında, balkona da çok yakışır. Avantajları, sürekli olarak itmelerine gerek kalmamasıdır. Bu stil kombinasyonu, klasik veya oryantal tarzda bir mutfak için çok uygundur. Yetenekli renk ve desen kombinasyonuyla, onları diğer stillere sığdırmayı deneyebilirsiniz.
 • Tül + koton veya alacalı kuzu eti. İç mekanın içine ısı, yumuşaklık, konfor ekleyin, bu kombinasyonu kullanabilirsiniz.

Muhteşem lambrequin - iç mekandaki parlak vurgu

Muhteşem lambrequin - iç mekandaki parlak vurgu

menüye dön ↑

Perde stilleri

Tül, yalnızca pencere açıklığının yanına yerleştirilmiş birçok malzeme değil, aynı zamanda çeşitli stillerde perdeler olarak da adlandırılabilir. Mutfağın dekorasyonu için uygun türleri:

 • Roma perdeleri - iç kısımlara asalet ve kısıtlama eklemek. Sert bir yapı üzerine gerilmiş ve pencereye tutturulmuş düz bir tuvalin görünümü çok modern görünüyor.
 • Klasik Portierler - modaya bağlı kalmak şartlar ne olursa olsun, sık sık yoğun perdelerle tamamlanan düzgün bir şekilde akan bir kumaştır.
 • Avusturya manzarası - anavatan modelinin genişliğinde çok yaygın değil, ancak yine de çok ilginç. Perdenin tabanı, yüksekliği ayarlanabilen katlanır. Mükemmel sadece saydam malzemeler görünüyor.
 • Fransız perdeleri - Avusturya türünün benzerliği, ancak sadece alttan değil, tüm uzunluk boyunca kıvrımları olan. Yarım daire biçimleri özellikle kumaş hafif ve ağırlıksızsa çok etkileyici görünüyor.
 • İtalyan perdeleri - doğrudan pencereye veya sabit saçaklara monte edilmiş kaymayan bir yapı. Uzun pencere veya kapıların tasarımı için uygundur.
 • Perde Çeşitleri "cafe" - Denemek isteyenler için tüm orijinal versiyonu. Bu tür perdeler küçük bir uzunluğa sahiptir ve pencerelere değil ortalara yerleştirilmiş saçaklara monte edilir. Klasiklere güzel oynak bir alternatif.
 • Japon panelleri - perdelerden daha çok ekranlara benzer, ancak bazen tül olarak da kabul edilir. Japon perdeleri için genellikle hafif, hatta şeffaf bir yapı üzerine gerilmiş şeffaf kumaş kullanılır. Bazen Japon tarzı üsluplarla süslüdür.

Avusturya perdeleri

Avusturya perdeleri

Kurulu
Uygun iç mekan stili için belirli bir perde tipi seçmek gerekli değildir. Modern tasarım başarılı deneyimlerden yana.
menüye dön ↑

Mutfak perdeleri için fotoğraf baskısı

Her ne kadar bu seçenek bir süredir ortaya çıkmış olsa da, yine de bir yenilik olarak görülebilir. Düzgün monofonik malzeme üzerine fotoğraf baskısından bahsediyorum. Kaliteli hizmet, en hafif esinti etkisinden dolayı canlanan tül üzerinde çok gerçekçi bir resim oluşturur.

Fotoğraf baskısı ile tül

Fotoğraf baskısı ile tül

Standart bir mutfak, ilgili stil deseni veya süsleme ile kolayca canlandırılabilir ve dönüştürülebilir. Örneğin, basılı ağaçlar, çiçek glade veya bir pencerenin yakınında deniz esintisi ile gerçek bir orman çalılık ayarlayabilirsiniz. Fotoğraf baskısı için çok çeşitli resimler. İçinde, herkes kendileri ve mutfak tarzları için mükemmel bir resim bulacak.

Genellikle mutfak, çok renkli çeşitli nesnelerin bulunduğu yerdir. Bir mutfak setinin oldukça parlak bir nokta olduğu anlaşılıyor. Bu nedenle, fotoğraf perdeleri, odanın aşırı yüklenmesine neden olmamak için, rengarenk ve çığlık atan süslemeler olmadan ölçülü seçimi daha iyidir.

Parlak vurgular ile uyumlu iç mekan

Parlak vurgular ile uyumlu iç mekan

Onlara yaratılan doğal kıvrımlar engel olmayacak, sadece tuval üzerindeki resmi gerçek bir hacim kazandıracak.

Tülün desenini bozmamak için çok derin ve hacimli kıvrımların yanı sıra kırışıklıklar oluşturmayın.
Fotoğraf baskısı olan perdeler kıvrılmadan asmak daha iyidir

Fotoğraf baskısı olan perdeler kıvrılmadan asmak daha iyidir

Mutfak pencerelerini dekore etmek için bu seçeneğin lehine, size tül üzerine fotoğraf baskısının birçok avantajını sunacağım.

Avantajları:

 • yüksek mukavemet;
 • tuval yüzeyindeki boyaların iyi dayanıklılığı;
 • tuval yoluyla odaya havanın serbest erişimi;
 • aşırı güneş ışığını susturmak;
 • yabancı kokuların emilimine direnç, kirlilik.

Mutfak için resim baskısı ile perdeler

Modern mutfak için fotoğraf baskısı ile parlak perdeler

Bu perdelerin asıl avantajının, her ölçekteki mutfağa mükemmel uyum sağlamaları olduğunu düşünüyorum.

Mutfak için bir tül alırken, yeni ve ilgili çözümler hakkında soru sormanız tavsiye edilir. Aksesuarın pratik uygulamasını unutmayınız. Sonuçta, iç tasarımdaki tül sadece dekoratif bir işlevi yerine getirmez, aynı zamanda güneş ışığının girmesini de düzenler, kusurları gizler, alanı arttırır ve çok daha fazlasını sağlar.

Aynı tarzda mutfak aksesuarları seçimi

Aynı tarzda mutfak aksesuarları seçimi

 

Mutfak için perdeler

Mutfağı rahat bir hale getirmek

9 Toplam puan
Pencere dekorasyonu için en iyi fikirler

Perdeleri döndürmek için yaratıcı seçenekler sunuyoruz. Ne de olsa, mutfakta tül gerçekten iç mekanın en önemli özelliği olmalı ve odaya girdikten hemen sonra başkalarının gözlerini çekmelidir. Nasıl yapılacağını biliyoruz ve tercih ettiğiniz tüm sırları sizinle paylaşmaya hazırız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Dekoratif bir işlev gerçekleştirme
 • Mükemmel ışık dağılımı
 • Sokaktan alanın korunması
 • Günlük yaşamda kullanım için uygun
 • Uygun fiyat
eksileri
 • Toz çekiyor
 • Güneşte solabilir
 • Gerektiğinde pencereyi tamamen kapatmayın
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn