Yatak odasında modern köşe dolabı: küçükten büyüğe. İçeriği ne olabilir?

Yatak odasında bir köşe gardıropu seçerken, sadece tasarıma nasıl uyduğunu değil, aynı zamanda pratikliğini göz önünde bulundurmak önemlidir. Sonuçta, her modelin hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Ve sizin için hangi dolaba ihtiyaç var? Bu konuda ve sadece bu makalede ayrıntılı olarak öğreneceksiniz.

Bu makalenin içeriği:

Neden yatak odası dolabında ve nereye koymak için?

Bir yatak odası - Bu, çoğu evdeki en küçük odalardan biridir. Bununla birlikte, çok az kişi, tüm odayı sadece uyumak için tek bir yatağa koyacak şekilde tahsis edebilir. Genellikle yatak odasında bulunan komodinlerin yanı sıra, birçoğunda giysi ve çarşaflar için gardırop vardır. Açıklama banal - diğer odalarda yer yok.

Kumaş döşemeli köşe dolabı

Kumaş döşemeli köşe dolabı

Bazıları, giysilerin uyudukları odada olduğu gerçeğini bile seviyor. eğer daire veya ev Küçük, gardırop sadece kıyafetleri saklamak için bir yer değil, aynı zamanda ceketlerin, paltoların vb. depolandığı bütün bir giyinme odasıdır.

Yatak odasında köşe gardırobunun avantajı, benzersiz tasarımı nedeniyle az yer kaplamasıdır.

Bu öğenin adı, "köşesinde" olduğu anlamına gelir. Gardırobun içine yerleştirebileceğiniz açıyı seçerken, yalnızca bir yerin olduğu yeri değil, diğer noktaları da göz önünde bulundurmalısınız:

 • Duvarda yalan söylememeli pencereli. Güneş ışınlarının doğrudan kabin üzerine veya yan tarafına düşmesi en iyisidir.
 • Tüm raflara serbest erişim sağlanmalıdır. Gerekli şeye ulaşmak için yatakta durmanız ya da uzaklaştırmanız gerekiyorsa, gardırobun yeri kesinlikle iyi değil.

Büyük bir yatak odası için ferah tasarım

Büyük bir yatak odası için ferah tasarım

Kurulu
Sürgülü dolap, odadaki en büyük mobilya parçalarından biridir, bu yüzden her şeyden önce duracağı yeri seçmek gerekir. Genellikle planlanan yer yataklar ve dolap, ve sonra küçük eşyalar yerleştirilir.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: DesignFurniture Modern Koridordaki dolapların tasarımı: 95+ Fotoğraflar - İç mekan tadilatı için fikirler

menüye dön ↑

Neden gardırop?

Neden bugün köşe dolapları taze ve şık görünüyor? Bazı insanlar yanlışlıkla bu mobilyanın yeni ürün kategorisine ait olduğunu düşünüyor. Aslında, dolapların ilk sözleri Napolyon günlerine dayanıyor.

Klasik tarz her zaman moda

Klasik tarz her zaman moda

Napolyon, ikisini de evlerinin içini düzenlemek ve birlikleri (taşınabilir dolaplar) düzenlemek için kullandı.

Bu mobilyaların modern dolaplardan tek farkı, sürgülü kapılarla değil sıradan bir ekranla kapatılmış olmalarıdır. Onlarca yıl sonra, tasarımcılar ve tasarımcılar Fransa'nın çok ötesine yayılmış modelleri geliştirme fikrini ele aldılar. Ülkemizde 90'lı yıllarda köşe dolapları yaygın olarak kullanılmaya başlandı ve bugün hemen hemen her dairede veya evde en az bir model var.

Pratik ve zevkli

Pratik ve zevkli

Onların pratikliği ile tanınan, hemen popüler olmaya başladı köşe dolapları oldu. Alanı genellikle büyük olmayan yatak odalarında bu eşyaların kullanılması şaşırtıcı değildir.

menüye dön ↑

türleri

İki ana tip köşe dolabı vardır:

Dahili dolap oda kusurlarını gizlemeye yardımcı olacaktır

Dahili dolap oda kusurlarını gizlemeye yardımcı olacaktır

Hangi tipin seçileceğine karar verilmesi, odanın özelliklerine ve boş alan miktarına dayanmalıdır. Gömme dolaplar, duvarları odanın duvarlarıyla aynı hizada olduğu için genellikle daha az yer kaplar.. Bu sayede odadaki boş alanı kazanabilirsiniz.

Yatak odasında yerleşik köşe gardırobunun bir diğer avantajı, odanın dezavantajlarını gizleyebilmesi için yapılabilmesidir. Örneğin, bunlardan en yaygın olanı düz olmayan duvarlardır. Yerleşik bir dolap bu arızayı sonsuza dek çözecektir.

Gövde versiyonu permütasyon sevenler için uygundur

Gövde versiyonu permütasyon sevenler için uygundur

Aynı zamanda, mobilyanın hareketliliği hakkında konuşursak, kabine dolaplarına bu konudaki tercih verilir.

Gerekirse gövde versiyonunun diğer bölümlerinden ayrı olarak kolayca yeniden düzenlenebilir, örneğin, bu tasarım özelliği, zemin temizliği ve diğer temizlik işlemlerinde yararlı olacaktır. Buna ek olarak, bazıları mobilyaların her zaman aynı yerde olduğunu hayal edemezler, çünkü onlar için odada yeniden düzenleme yapmak ortak bir şeydir, ancak yerleşik bir köşe gardıropuyla yapmak daha zordur.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Koridordaki gömme dolap: 170+ Tasarım ve fikir fotoğrafları. Alan düzenlemeyi öğrenme

menüye dön ↑

Form çeşitleri

Modern mobilyaların tasarımı bazen orijinalliği ile şaşırtıyor. Köşe dolapları bir istisna değildir; bu, formlarının ve tasarımlarının çeşitliliğinin herkesin seçeneği seçmesine izin vereceği anlamına gelir. Bunlardan başlıcaları:

1üçgen şeklinde. Bunlar köşe planlama tarihinin en başında ortaya çıkan klasik modellerdir. mobilya. Başlıca avantajı, fiyatı etkileyen düzen ve tasarımın basitliğidir - genellikle bu tür modellerin maliyeti en düşüktür. Eksiklikler arasında hantal tespit edilebilir, çünkü üçgen dolaplar yatak odasının bir bölümünü “alır”.
Depolama için ekonomik seçenek

Depolama için ekonomik seçenek

2yamuk. Bu formatta yapılmış birçok yamuk şekli ve dolap da olabilir - yanları tamamen farklı boyutlarda olabilir. Üçgen ile karşılaştırıldığında, yamuk köşe dolaplarının tasarımı daha karmaşık ve sofistike görünüyor.
İç mekanda karmaşıklık

İç mekanda karmaşıklık

3L-şekilli. Bu formun modelleri diğerlerinden çok daha fazla kapasiteye sahiptir. Buna rağmen, hantal değil, düzgün görünüyorlar. Üçgen ve L biçimli köşe gardırobunu karşılaştırırsanız, ikincisine daha fazla şey sığdırabilir ancak daha fazla yer kaplamaz.
L şeklindeki model az yer kaplar ve iyi kapasiteye sahiptir

L şeklindeki model az yer kaplar ve iyi kapasiteye sahiptir

4beşgen şeklinde. Bu modeller öncekilerden çok daha pahalı, ancak buna rağmen çok talep görüyorlar. Birincisi, genişlikleriyle ayırt edilirler ve ikincisi, zengin görünürler ve herhangi bir iç mekanın tasarımına mükemmel bir katkı sağlarlar.
Daha pahalı ve şık bir seçenek

Daha pahalı ve şık bir seçenek

5yarıçap. En zor ve zorlu köşe dolapları, bu yüzden nadirdir.Her zamanki gibi klasik bir tasarıma ve mobilyalara sahip olan yatak odasında, bu tür modeller saçma görünecek. Yalnızca İmparatorluk tarzında veya art deco tarzında yapılmış lüks bir iç mekana sığacak, genellikle dükkanlarda bulunmayacak ve siparişe uygun hale getirileceklerdir.
İç lüks

İç lüks

Kurulu
Yatak odasındaki gardırop şeklini seçmede önemli bir rol kişisel zevkler tarafından oynanır ve daha sonra odaya girdikten sonra görünümünün keyfini çıkarması gereken göz önünde bulundurulması gereken görüşlerdir.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Yatak odasında bir gardırop: hayallerinizin gardırobunu bulun. En alakalı ve pratik modeller

menüye dön ↑

Kapı seçimi

kapılar Hem dolabı kullanmanın pratikliği hem de görünümünde önemli bir rol oynamaktadır. Pek çok mağazaya gitmek, hangi tasarım kapılarını görmek istediklerini zaten açıkça biliyor. Ana seçenekler:

 • salıncak;
 • kayar.

Bu seçeneklerin her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Çarpma kapılar, genellikle modern tasarımları sevmeyen eski okul çocukları için uygun bir klasiktir. Kendileri, yani odanın içinde açılırlar.

Menteşeli kapılı köşe dolabı amatör bir seçimdir.

Menteşeli kapılı köşe dolabı amatör bir seçimdir.

Kanatlı kapıların ana dezavantajı büyük yatak odaları için uygun olmalarıdır, çünkü kapıyı tamamen açmak için çok fazla boş alana ihtiyaç duyarsınız.. Yarıya açılırsa, doğru şeye ulaşmak için yatağın üzerinde durmak zorunda kalırken, bu kabine seçiminin iyi olması pek mümkün değildir. Ne yazık ki, her yatak odasının olmadığı alan menteşeli kapılı bir dolap koymanıza izin verir.

Avantajları arasında, hemen hemen her iç mekan için uygun olduklarını ve aynı zamanda basit ama klasik göründüğünü vurgulayabiliriz. Ek olarak, menteşeli kapılar daha güvenilirdir, çünkü geri çekilebilir malzemelerin merkezinde, birçok parçadan oluşan bir mekanizmadır. Sürgülü kapılı dolapta bir şey zamanla bozulursa, büyük olasılıkla kapı mekanizmasıdır.
Sürgülü kapılar odadan tasarruf etmenize yardımcı olur

Sürgülü kapılar odadan tasarruf etmenize yardımcı olur

Sürgülü kapıların ana artı alanı yerden tasarruf sağlar, çünkü odalarının açılması için odaya gerek yoktur. Bu sayede, kayar kapılı yatak odasındaki köşe dolabı, diğer mobilya parçalarının mümkün olduğu kadar yakın çekileceği şekilde yerleştirilebilir; bunun yanında, önünde rahatça durabilmeniz için küçük bir geçit olmalıdır.

Notta
Bazı yaşlı insanlar, bu tasarımın çok karmaşık olduğunu göz önünde bulundurarak sürgülü kapılı dolapları reddediyor. Aslında, bir tren bölmesindeki kapılar prensibi üzerinde çalışırlar ve mekanizmanın basitliğini kişisel olarak doğrulamak için satın almadan önce mağazaya gidip nasıl çalıştıklarını kendiniz denemek daha iyidir.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Oturma odasına güzel bir dolap duvarı: 140+ Geniş ve modüler duvardan oluşan fotoğraflar

menüye dön ↑

boyutlar

Köşe dolaplarının boyutları için standartlar yoktur, bu nedenle seçtiğiniz üretici dikkate aldığınız ölçümleri almayı reddederse, hizmetlerini reddedebilirsiniz, çünkü bu bir profesyonel olma ihtimali düşüktür. Tabii ki, her tedarikçi ürün boyutları için standartlar belirlemiştir. Bununla birlikte, profesyonel üreticiler bunları isteklerinize göre değiştirebilir.

Çok fazla alan ve yalnızca kıyafetler için değil

Çok fazla alan ve yalnızca kıyafetler için değil

Ortalama yatak odası için bu boyutlarda köşe dolapları tahsis:

 • yükseklik: 200-250cm;
 • derinlik: 50-70 cm;
 • genişlik: 50 - 250 cm (şekle ve tasarıma bağlı olarak her bir taraf farklıdır).

Yatak odasında gardırop üretimi için özel sipariş vererek, odanın boyutlarına uygun mobilyayı mümkün olduğunca alabilirsiniz. Bazen, ilk bakışta, belli bir alan tamamen işe yaramaz görünüyor, ancak çok düşündükten sonra, işgal etmek için mevcut mobilyaları yeniden düzenleyebilirsiniz.

Sadece bir gardırop değil, ayrı bir giyinme odası.

Sadece bir gardırop değil, ayrı bir giyinme odası.

Kurulu
Yatak odasında yeni bir köşe dolabı seçerken, eskisinin durduğu yere odaklanmamalısınız.Genellikle mobilyaların değiştirilmesi bir değişiklik yapmak için bir nedendir. Önceki mobilyaları belirli yerlere yerleştirirseniz ve yıllarca ve hatta on yıllar boyunca orada durduysanız, yeni fikirleri ve fikirleri benimseyerek yatak odasının planını yeniden gözden geçirmek daha iyidir.
menüye dön ↑

Doldurma seçenekleri

Dolaptaki depolama sistemi, operasyonda faydalı olacak ve uzun süre kullanılabilecek pratik mobilya satın almak isteyenler odaklı olmak için en önemli göstergedir. Herhangi bir şekilde dolabın doldurulması görevi gören ana elemanlar şunlardır:

1raflar. Bu, herhangi bir kabinin vazgeçilmez bir dolgusu. raflar Köşe gardırop üçgen ise, o zaman yapının şekline bağlı olarak farklı bir şekle sahip olabilir, o zaman raflar şeklini tekrarlar ve l şeklinde ise, onlar kare veya dikdörtgen olacaktır. Önceden, kabin üreticileri “raflar ne kadar fazlaysa, kabin o kadar iyi” ilkesine bağlı kalıyorlardı, ancak modern modeller diğerlerinin iyi yerleştirilmesi için bu parçaların çoğunun varlığını ima ediyor.
Giysileriniz için dağıtım

Giysileriniz için dağıtım

2kutuları. Bu sürgülü elemanlar öncelikle küçük eşyaları depolamak için tasarlanmıştır: çorap, iç çamaşırı vb. Bununla birlikte, bazı köşe dolapları, çekmeceleri, özellikle üçgen olanları içermez, çünkü tasarımlarına yerleştirmek zordur. Kabinin bu kısmını seçerken, nasıl kapandıklarını dikkate almak gerekir, düzgün kapanma için daha yakın bir kapıya sahip olmaları istenir.
Küçük ve şirin gardırop

Küçük ve şirin gardırop

3barbell. Başta üst olmak üzere askıları asmak için kıyafetler tasarlandı. Farklı yüksekliklerde bulunurlar ve seviyelerine göre ne için uygun olduklarını belirleyebilirsiniz: alt olanlar etek ve pantolonlar için, yüksekliği genellikle yaklaşık 1 metre, yüksek olanlar elbiseler ve dış giyim içindir, boyu genellikle yaklaşık 1,5 metredir. . Dış giyim için çubuklar varsa, etraflarında yeterince boş alan var, ancak tüm dolaplarda yoklar.

Notta
Kendi başına, yatak odasındaki bir köşe gardırop dış giysilerin depolanması için tasarlanmamıştır ve eğer böyle bir bölme eklenirse, bu diğer odalarda yer kazanmak için yapılır.
Bu kapılar gardıropta siparişi korumaya yardımcı olur

Bu kapılar gardıropta siparişi korumaya yardımcı olur

4sepet. Genellikle katlanmış olarak saklanan kıyafetler için yapılırlar, örneğin Tişörtler ve Tişörtler. İçlerinde ayakkabıların saklanması da uygundur, bazıları kapalı terliklerin kutulara saklanmasını sağlar. Genellikle köşe dolaplarındaki sepetler, çıkış mekanizmasının çekmeceleriyle aynı tasarıma sahiptir, bu nedenle genellikle üçgen biçimli modellerde yoktur.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Dolaplı bir balkon tasarlayın - bir dairede yer kazanın (165+ fotoğraf). Kendi ellerinle güzel bir dolap nasıl yapılır?

menüye dön ↑

Aynaya ihtiyacım var mı?

Yatak odalarında bir köşe gardırop bulunmaktadır. aynalardiğerleri değildir. İç kısmın bu unsurunun seçilmesinin ya da eksikliğinin nedeni nedir? Kadınların çoğu, giydikten hemen sonra bakabileceğiniz büyük bir aynayı umursamıyor. Aynı zamanda, önyargılar birçok kişiye yabancı değildir, bu yüzden onu diğer dünyaya bir kapı olarak görürler ve büyülü özelliklere sahip olurlar.

Ayna her zaman pratiktir

Ayna her zaman pratiktir

Tasarımcılar ve tasarımcılar her zaman köşe dolabının ana kapısına ayna eklemeye hazırdır. Farklı boyutlarda olabilir ve herhangi bir şekilde olabilir. Eksiklikler arasında, batıl inançların yanı sıra, yüksek maliyeti ön plana çıkarabiliriz, çünkü aynalı mobilyalar her zaman daha pahalıdır.

Bu modellerin avantajları
 • Ayna ışık ekler ve odanın aydınlatması konforu etkiler. Başka bir yerde, eğer yatak odasında değilse, rahat bir ortam yaratmaya özen göstermek gerekir?
 • Ayna, yatak odasının boyutunu ve oranlarını görsel olarak değiştirme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden yüksek aynalar odayı daha geniş kılar, özellikle de küçük bir alana sahip yatak odalarında takdir edilen sınırlarını genişletir.
 • Yatak odasında birçok elbise, bu yüzden bir ayna yerleştirmek pratiklik açısından uygun olacaktır. Bu durumda, bu unsurun varlığı bir zorunluluk olarak bir heves değildir.

Aynalı veya aynasız - bireysel seçenek

Aynalı veya aynasız - bireysel seçenek

Notta
Feng Shui'ye ve benzeri birçok yöne göre, yatak odasında bir ayna kesinlikle zina ve boşanma vaat eden kötü bir aldatmacadır. Bu tür bilgi kaynaklarına güvenip güvenmemek konusunda şüpheniz varsa, duygusal stresi yaşamamak için yatak odasındaki köşe gardırobundaki aynayı reddetmek daha iyidir.
menüye dön ↑

Dolap malzemesi

Malzeme seçimi, özellikle mobilyaların ne kadar süre dayanacağını düşünüyorsanız, yatak odasında bir köşe dolabı seçiminde önemli bir ayrıntıdır. Bir dolabın ne kadar pahalı olduğunu düşünmek yanlış olur. Elbette, yüksek kaliteli malzeme pahalıdır, ancak aynı zamanda belirsiz üreticilerin sunduğu birçok sahte numara da vardır.

Provence tarzında

Provence tarzında

Kurulu
Malzemeyi kendiniz seçebileceğinizden ve kalitesini kontrol edebileceğinizden şüpheleniyorsanız, profesyonellerden yardım istemek en iyisidir. Seçtiğiniz mağazanın satıcıları ve diğer çalışanları değil, bağımsız uzmanlar ise daha iyidir.

Kural olarak, kabin ve içeriği aşağıdaki malzemelerden yapılır:

1Sunta. Bu, herhangi bir kabinin üretimi için en popüler malzemedir, yani özel bir vernikle (laminasyon etkisi) preslenmiş ahşap preslenir. Sunta seçiminin avantajları arasında bütçe tanımlanabilir, çünkü maliyeti diğerlerinden daha düşüktür, hafiflik ve güç. Eksiklikler arasında en önemlisi, bu malzemenin nemden “korkması” gerçeğidir, yatak odasında bile mobilyaya nem girme riski çok azdır, ancak hala mevcuttur.
Ayna ile özel şekil

Ayna ile özel şekil

2MDF. Bu malzemenin imalatı için odun da kullanılır, yüksek basınç altında buhar işlemine tabi tutulur, daha sonra kurutulur ve parafin ve diğer maddelerle yapıştırılır. MDF, suntalardan daha dayanıklıdır ve ayrıca neme, buhara ve diğer dış uyaranlara karşı da dayanıklıdır. Bu bağlamda, MDF malzemeden yapılmış bir gardırop daha güvenilir olacak, ancak daha pahalıya mal olacak.
Dayanıklı ve dayanıklı

Dayanıklı ve dayanıklı

Bazıları için, köşe dolabının etek kısmı, yan duvarları ve arka duvarı kesinlikle önemsiz detaylardır. Ancak, bu unsurlar mobilyanın gücünün anahtarıdır. Bu nedenle, ne kadar güzel ve şık bir dolap seçerseniz seçin, bir yıl sonra dağılmaması için binanın bu özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Cam Kapılı Kitaplık - 170+ (Fotoğraflı) Model Seçenekleri

menüye dön ↑

Renk seçimi

Yatak odasında köşe gardırobunun rengini seçerken ana kural: iç odaya sığması gerekir.

Yatak odasını sıfırdan doldurursanız, kural olarak, mobilya seçimi yataktan veya dolaptan başlar. Bu durumda, istediğiniz dolabı seçme ve ardından rengine ve tasarımına bağlı olarak başka bir mobilya seçme şansına sahipsiniz.

Basılı kapı - parlak çözüm

Basılı kapı - parlak çözüm

Psikologlar odanın renk düzeninin bir insanın duygusal durumunu büyük ölçüde etkilediği konusunda uzun süredir uyardılar. Bir kişinin hayatının üçte birini bir rüyada geçirdiğini ve bu nedenle yatak odasının diğer yerlerden daha sık olduğunu tekrar hatırlarsak, o zaman gardırop renk seçimine zaman verilmelidir. İnsanın popüler renk tonlarına maruz kalmasının özellikleri şunlardır:

menüye dön ↑

kırmızı

kırmızı Yatak odası tasarımında gama çok dikkatli kullanılmalıdır, bu gölgede sadece küçük detaylar bulunabilir. Sürgülü dolap - kırmızı yapmak için çok büyük iç eleman. Psikologlar, böylesine parlak bir rengin sinir heyecanlanmasına ve aşırı zorlanmaya yol açtığını söylüyorlar.

Kalın bir iç için kırmızı renk

Kalın bir iç için kırmızı renk

menüye dön ↑

turuncu

Bu rengin neşe ve pozitiflikle ilişkilendirilmesine rağmen, neşe hissi duyduğunuz odalarda seçiminizi durdurmak daha iyidir. Böyle bir odanın yatak odası olması pek mümkün değildir. Köşe gardırobunu turuncu yaparsanız, açık kahverengiye yakın sakin olmalıdır.

menüye dön ↑

mavi

Bu rahatlatıcı gölge, yatak odasındaki gardırobun tasarımında güvenle kullanılabilir. Mesela, birçok insan Akdeniz tarzında bütün bir oda yaratma fikri gibi mavi mobilya çok uygun görünecek.

Mavi baskılı köşe dolabı

Mavi baskılı köşe dolabı

menüye dön ↑

kahverengi

Bu renk ülkemizde 90'lı yılların en popüler mobilya tonuydu. bugün için hala ilgili, bu yüzden güvenle yatak odasında bir köşe gardırop için kullanılabilir. Ancak, koyu koyu tonları değil, açık tonları seçmek daha iyidir.

Notta
Bazı renkler tüm kabine taşınırsa, saçma, parlak, meydan okuyan veya tersi görünebilir. Bu nedenle, tasarımcılar bunları birbirleriyle birleştirmeyi önerir. Bu renkler beyaz, pembe, mor, yeşil, sarıdır.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Çocuk odasındaki gardırop: Nasıl bir yanlışlık yapmamalı? 205+ (Fotoğraf) tasarımlı seçenek (sürgülü dolap, köşe, gömme)

menüye dön ↑

Mobilya siparişi vermek neden daha iyidir?

Yeni mobilya almaya karar verenlerin çoğu, mağazaya gidip sevdikleri ürünü satın almanın en kolay yolu. Tek tek yatak odasında bir köşe gardırop sipariş etmek hala çok daha pratik. İşte bunun için birkaç neden:

 • İç tasarımdaki trendler koşullarını belirler ve bazen mal sahipleri uyumsuz olanı yatak odası tasarımıyla birleştirmeye karar verir, örneğin, çeşitli teknikler ve stiller kullanın ya da renklerle denemeye karar verin. Yeşil-mor bir dolaba ihtiyacınız varsa, bunun en az bir mobilya mağazasında mevcut olması muhtemel değildir, ancak üreticiyle özel bir siparişle iletişime geçerseniz, dileğiniz memnuniyetle yerine getirilecektir.

Köşe dolap

Köşe dolap

 • Her biri, özellikle hostesleri ilgilendirir, kaç rafa, çekmeceye, sepete ve ihtiyaç duyduğu diğer şeylere sahip olduğunu bilir. Örneğin, bir çift bir kotun kıyafet tarzına yapışırsa, bir erkeğin takım elbisesi olmaması ve bir kadının eteklerini ve elbiselerini sindirmemesi durumunda, dolabın içinde çok sayıda bara ihtiyaç duymaz. Modeli pratik yapmak ve tüm alanını kullanmak için, ayrı ayrı sipariş etmek en iyisidir.

Orijinal gömme dolap

Orijinal gömme dolap

Kurulu
Sipariş edilen köşe dolabını sevdiğinizden emin olmak için önce mobilya mağazalarına gidip bunlarda sunulan modelleri tanıyabilirsiniz. Böyle bir finansal fırsat varsa, dolabın görünümünü ve yatak odasında nasıl görüneceğini tasarlayan tasarımcıların hizmetlerini sipariş edebilir ve sonuçları 3D görüntü üzerinde değerlendirebilirsiniz.
menüye dön ↑

aydınlatma

Bazı dolaplar küçük fikstürlerüst panelde yer almaktadır. Bunları eklemenin en kolay yolu, köşe dolabının üst panelinin hafifçe çıkması ve üzerinde ampullerin bulunduğu bir çeşit “vizör” oluşturmasıdır. Kural olarak, aynanın olduğu modellerde de bulunurlar.

Siyah ve beyaz her zaman harika görünüyor.

Siyah ve beyaz her zaman harika görünüyor.

Bu tür ilave aydınlatma nedeniyle, kendinizi yerleşik aynada görmek daha kolay olduğu için, eşin hala uyuduğu ya da sabahın erken saatlerinde, hala karanlıkken ve birinin kalkması ve kıyafet araması gerektiğine dair gerekli şeyleri bulmaya yardımcı olurlar. Ek olarak, uzmanlar arka aydınlatmayı kabin içinde yapmak için en iyi nedenlerden birini arar:

 • Odadaki ışıklandırma ne kadar iyi olursa olsun, kabin içinde hala karanlık var, bu yüzden gün boyunca bile gerekli olan şeyi bulmak zor: ilk önce onu ışığa doğru çekmek, açmak ve bir hata olması durumunda geri katlamak zorundasınız. Aydınlatma, doğru şeyleri bulmak için harcanan zamanı korur.
Arka ışık bir zaman tasarrufu.

Arka ışık bir zaman tasarrufu.

 • Aydınlatma sağlığın korunmasına yardımcı olur çünkü kıyafetlerin ve ayakkabıların depolandığı yerlerde çok fazla toz ve diğer çöpler birikir. İyi aydınlatmanın varlığı, zamanı tespit eden döküntüleri tamamen temizlemenizi sağlar.

menüye dön ↑

Köşe gardırobunun bakımı

Yatak odasında gardırobun temizliği ve bakımı için uygun zaman ayırmazsanız, bu yalnızca mobilyaların görünümünü değil, aynı zamanda sağlık riskini de kötüleştirecektir. Ne de olsa, bir insanın bir yatak odasında ne kadar zaman geçirdiğini tekrar hatırlarsanız, sürekli toz solunmasının tehlikeli olduğu anlaşılır.

İpuçları:
 • Yatak odasında gardırobun ilk temizliği, hem gömme hem de dolaptan kurulduktan hemen sonra başlar. Kural olarak, montajcılar hem testereleri, hem de matkapları ve diğer aletleri kullanır, bu yüzden bir şeyleri doldurmadan önce kabini ve zemini iyice temizlemelisiniz.

Yarım daire şekli - sıradışı bir çözüm.

Yarım daire şekli - sıradışı bir çözüm.

Kurulu
Yatak odasına bir dolap takmadan önce, zemini folyo ile kaplamanız ve tüm mobilyaları çıkarmanız veya en azından örtmeniz önerilir. Bu, kurulumdan sonra temizleme işlemini kolaylaştıracaktır.
 • Kabinin üzerindeki ve içindeki tozların temizlenmesi, haftada birkaç kez kullanılması önerilir. Bunu yapmak için yumuşak bezler kullanmalı ve sert ovalama bezleri, sıyırıcılar ve diğer ürünler gibi sert aletleri unutmalısınız.
 • Birkaç hafta sonra kabinin boşaltılması ve yüzeyinde ve içinde ıslak temizlik yapılması gerekir. Bunun için sıradan sabun çözeltisi veya doğal bileşimi olan herhangi bir ürün kullanmak en iyisidir. Agresif kimyasallarla deterjan kullanılması kesinlikle yasaktır: sağlık ve mobilyaya zarar verir.

Büyük aynalı alçak kilitli dolap

Büyük aynalı alçak kilitli dolap

 • Dahili bir ayna varsa, özel cam temizleyicileri ile düzenli olarak temizlenmelidir. Küçük noktalar ortaya çıkarsa, lekeli aynalar berbat göründüğü için derhal silinmeleri gerekir.

menüye dön ↑

Seçim ve bakımla ilgili diğer ipuçları

Yatak odasında bir köşe gardırop seçimine başlamak için, odanın ölçümlerini ve kabinin beklenen büyüklüğünü aldıktan sonra ihtiyacınız vardır. Bundan sonra uygun ve sevilen seçeneklere bakmak için mağazaya gitmesi önerilir. Bazı modellerden hoşlandığınızda, almış olduğunuz ölçümlere dayanarak gerçekleştirmenin gerçekçi olup olmadığına bakmanız gerekir.
Mükemmel siyah beyaz yatak odası modeli

Mükemmel siyah beyaz yatak odası modeli

Ne yazık ki, çoğu alıcı yatak odasında mobilyalarını kendi tercihlerine göre izin verilen boyutlara göre seçmek zorunda kalıyor. Özellikle dikkat çeken ancak çok fazla alan gerektiren radyal köşe dolapları çok fazla yer kaplar. Gerçekten bazı modellerden hoşlanıyorsanız, ancak yatak odasına koyma imkanı yoksa neden bir oturma odası ya da koridor için satın almayı düşünmüyorsunuz?

Bütün küçük şeyleri düşünmek gerekiyor. Dışarıya açılan basit bir kapınızın olacağına karar verirseniz, odanın büyüklüğüne ve diğer mobilyalara olan mesafeye bağlı olarak, bunun sizin için uygun olup olmadığına dikkat edin. Ve eğer istersen kapı Aynalı olarak, bunu küçük çocuklarla veya evcil hayvanlarla yapmanın uygun olup olmadığını düşünün.

Melek baskı bebek için iyidir

Melek baskı bebek için iyidir

Sipariş verirken, yalnızca ödeme ve teslimat koşullarını değil, aynı zamanda mobilyayı monte edip etmediğinizi tamamen toplayıp toplamadığınızdan emin olun. Bazı köşe dolap modellerinin kendi başımıza montajı neredeyse imkansızdır, bu sadece bilgi değil, aynı zamanda özel ekipman gerektirir.

Eşyaları dolaba koyarak, yükü almak için eşit şekilde dağıtılmalıdır. raflar, kutular ve diğer doldurucular eşit şekilde uzanır. Bu yaklaşımla mobilyalar daha uzun süre çalışacak.

Basit ama zevkli

Basit ama zevkli

Yatak odasında gardırobun yaklaşık çalışma süresi 8 ila 25 yıldır. İzin verilen süre arasındaki bu kadar büyük farkın sebebi nedir? Her şeyden önce, seçilen modelin kalitesine ek olarak, mobilya bakımına ilişkin kurallara uygunluğa da bağlıdır.

Yatak odasında köşe gardırop - birçok ailenin iç odalarının sık bir parçası. Seçmek için yeterli zaman verirseniz, pratik, şık ve orijinal bir model seçebilirsiniz. Ve düzgün bir şekilde ilgilenirseniz, bu tür bir mobilya bir düzine yıl boyunca size hizmet edecektir.

menüye dön ↑

VİDEO: Yatak odası için gardırop - mobilya takımı için fikirler

Dolap seçimi

43 tasarım seçeneği

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (160 fotoğraftan fazla)

9 Toplam puan
Yatak odasında gardırop

Yatak odasına bir dolap koyun ve yatak odanızdaki pisliği unutacaksınız. Bu, odayı ve düzen gerektiren şeyleri düzenlemek için mükemmel bir çözümdür. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Az yer kaplar
 • Oda kusurlarını gizler
 • İç için mükemmel tamamlayıcı
 • Birçok farklı türde
eksileri
 • Maliyeti
 • Bazı tipler taşımada ağır
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn