Beautiful Corner Living Rooms - 215+ Fotoğraflar İçin En İyi Çözümler Yerden tasarruf edin (dolap, şömine, kanepe)

Küçük apartmanlar için, alan sorunu zirveye çıkıyor. Bu durumda ne yapmalı? - köşeleri işgal! Aşağıdaki makalede farklı mobilya türlerini öğrenecek ve piyasada hangi seçeneklerin olduğunu öğreneceksiniz. Köşe mobilyalarının iç kısımlarına nasıl yerleştirilir? - aşağıdaki makale buna ve daha birçok soruya cevap verecektir.

Bu makalenin içeriği:

 

Yıllar geçtikçe köşe mobilya imalatı Avrupa ülkelerinde popüler olmuştur. Her şey bir köşe ile başladı mutfaklar ve oturma odaları ve bitmiş üretim dolapları, tablo ve diğer birçok tür mobilya.

Köşe mobilya, iç tasarım alanında gerçek bir sansasyon yarattı.

Köşe mobilya, iç tasarım alanında gerçek bir sansasyon yarattı.

Rusya'da, bu tür son birkaç yıla kadar alakalı değildi. İnsanlar açısından fırsatlar ve faydaları gördüklerinde düzen ve apartmanın genel tasarımı, köşe mobilyaları aktif olarak yayılmaya başladı evler. Her serbest santimetrenin önemli olduğu küçük dairelerde özellikle popülerdir.

Köşe mobilya, iç tasarım alanında gerçek bir sansasyon yarattı, çünkü onun yardımı ile düzenini değiştirebilir ve birçok açık köşenin olduğu odayı düzeltebilirsiniz.

Köşe oturma odaları

Konukların çoğu, ev sahiplerini salonları için amaçsız olarak takdir ederler. Geleneklere göre yapılan toplantıların çoğu bu odada yapılmaktadır. Ailenin ve misafirlerin eğlencesinin hiçbir şeyi üzmemesi için boş alana ve rahatlığa ihtiyacınız var. Böyle bir kompleksin satın alınmasına katkıda bulunan alan ve konforun gelişimidir.

Böyle bir duvar seçeneği gerekli boş alan ve rahatlığı verir.

Böyle bir duvar seçeneği gerekli boş alan ve rahatlığı verir.

Yerden tasarruf - köşe duvarlarının temel özelliği. Oturma kompleksi dolaplardan oluşan bir komplekstir ve raflarkurulumun öngörüldüğü yer TV ve oturma odası için tasarlanmış diğer ekipmanlar.

Şimdi ta bölge "Ölü" sayılan daire konforlu dolaplar, raflar vb. ile doldurulacak. - Seçilen komplekse bağlı olarak birçok seçenek vardır. Şimdi daha önce boş olan yerler, çok sayıda şeyi yerleştirebileceğiniz konforlu mobilyalarla doldurulacak.

Küçük boyutuna rağmen, mobilyalar çok sayıda şeyi barındırmaktadır. Dolaplar temel olarak büyük giysi birikimleri için tasarlanmıştır - çamaşır rafları ve hatta raflar vardır. ayakkabı.

Yerden tasarruf - köşe duvarlarının temel özelliği

Yerden tasarruf - köşe duvarlarının temel özelliği

Her kabin mümkün olduğu kadar çok şey içerecek şekilde tasarlanmıştır. Her bölüme bakmaya başlarsanız, bu anlaşılabilir. Kompleksin sofistike tasarımı sayesinde - dolaplar, çekmeceler ve raflar, eşyaların depolanması ve düzenlenmesi kolaylaştı.

avantajları

1Yerden tasarruf

Salon, mekan açısından önemli bir yer. Burası misafirlerin ve aile üyelerinin toplandığı yerdir.Bununla birlikte, TV'yi ve birçok şeyi yerleştirmek çok zordur ve bu nedenle birçok kişi köşe kompleksi kurulumunu seçmektedir. Yerden tasarruf sayesinde, dairenin genel tasarımını kök olarak değiştirebilir veya tamamlayabilirsiniz.

Oturma odası, misafirlerin ve aile üyelerinin toplandığı bir yerdir, mümkün olduğu kadar rahat olmalıdır.

Oturma odası, misafirlerin ve aile üyelerinin toplandığı bir yerdir, mümkün olduğu kadar rahat olmalıdır.

2Stilleri çeşitli

Provence, boho, modern - ve bu seçilmiş gibi görünen liste değil. Oturma odasında diğer odalardan farklı, sıradışı bir şey yaratabilirsiniz. Doğru renk seçimiyle, çekici olmayan bir loş oturma odası tamamen yeni bir şekilde oynayabilir.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

3boyutlar

Büyük daire Bu tür bir mobilya da uygun görünüyor. Genişletilmiş boyutlu ızgara sayesinde, kendi dairenizin tasarımı için bol miktarda fırsat sağlayan, her boyuttaki bir kompleksi kurabilirsiniz.

Köşe oturma odaları, odanın genel görünümünü değiştirmek ve değiştirmek için mükemmel bir çözümdür.

Büyük bir dairede bu tür mobilyalar uygun görünüyor.

Büyük bir dairede bu tür mobilyalar uygun görünüyor.

menüye dön ↑

kabine

Genellikle alan, köşelerden “yenir”. Her zaman kullanılamaması nedeniyle, yer kesilmiş ve bir apartman dairesinde veya odada çok kalabalık hale gelebilir.Bu durumda köşeye bir gardırop koymak en iyi çözümdür.

Böyle bir dolap bol miktarda depolama alanı sağlar.

Böyle bir dolap bol miktarda depolama alanı sağlar.

Bu mobilyanın özellikleri arasından, modellerin mutlak varyasyonunu seçebilirsiniz. Şimdi, her şeyi saklayabileceğiniz dolaplara benzeyen seçenekler yaratıyorlar: ayakkabılar, küçük şeyler, dış giyim ve iç giyim. Dolapların en gerekli şekilde tasarlandığı bir kompleksi satın alabilirsiniz.

Hangi odayı koymak daha iyidir?

Köşe dolabı alanın boşaltılmasına ve “çıplak” köşelerin seyreltilmesine yardımcı olacaktır. Mobilyaların az olduğu bazı dairelerde, en konforlu ortamın olmamasının temel nedeni köşeler olabilir. Eğer dağılırsan halı Dolabın yanında, odadan bağımsız olarak tasarım ve genel atmosfer yeni renklerle parlayacak.

Köşe dolapları özellikle koridorla ilgilidir.

Köşe dolapları özellikle koridorla ilgilidir.

Daha sık böyle bir dolap için kullanılır Ön oda. Bunun nedeni eski evlerde koridorların küçültülmüş olması ve güzel bir tasarım yaratma imkanı olmamasıdır.

Bu durumdaki dolaplar halihazırda var olan genel tasarımı vurgulayabilecek, asıl şey düzeni en küçük detaylara düşünmek.

Duvar kağıdının ve çevresindeki tüm mobilyaların birbiriyle uyumlu olması için mobilyaların seçilmesi önemlidir. Kötü tasarlanmış tasarım durumunda, saçma gelebilir.

menüye dön ↑

kanepe

benzer kanepeler hemen hemen her oda için kullanılır. Tüm bunlar nedeniyle - her türlü iç mekana sığmaları için özel yetenekleri. Tabii ki, birincil renkleri ve stilleri tanımlamaksızın, birbiriyle uyum sağlamak kötü olacaktır. Renklerin uyumunun - başarılı bir tasarımın temeli olduğunu unutmayın.

Hemen hemen her oda için benzer kanepeler kullanılabilir.

Hemen hemen her oda için benzer kanepeler kullanılabilir.

Nasıl yenilir?

Daha sık oturma odasında kurulum yapın. İlk başta konumu kesinlikle köşesinde olmalı gibi görünebilir, ama öyle değil. Oturma odası büyük olduğunda, kanepenin tam ortasına yerleştirilmesi ve duvara uyumlu bir şekilde kocaman bir TV asması veya projektör için bir tuval yerleştirmesi kararlaştırılır.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Kanepe, çatı katı tarzına ek olarak hizmet verirse, birkaç sıra dışı iç mekan elemanı eklerse, uyum inkar edilemez. Diğer tüm durumlarda, koltukta herhangi bir düzenleme olabilir, asıl şey renklerin uyumunu izlemektir.

Beden seçiniz

Oda büyükse, kanepeyi iki şekilde yerleştirebilirsiniz - ortada ve köşede. Viraj alırken çok fazla boş alan kazanırsınız. Genellikle oturma odasındaki tüm mobilyaları odanın çevresine koyun ve orta kısmı serbest bırakın.

İç köşe kanepe

İç köşe kanepe

Kurulu
Kanepenin ortasında organik görünmesini sağlamak için, doğru aksanı yapmak ve etrafındaki her şeyi aşırı yüklememek önemlidir. Bu durumda, ne kadar az dekor varsa o kadar iyidir. Zaten mevcut tasarım hakkında unutma! Yanlış ayarlandığında, koltuk hantal görünecek ve odayı görsel olarak azaltacaktır.
menüye dön ↑

şömine

şömine - bulunduğu eve veya daireye konfor ve güzellik katan detay.

Köşe şömine olabilir:

 • Yerleşik;
 • yalnız kal.

Piyasada farklı montaj seçenekleriyle çok sayıda seçenek. Kurulum şekli ne olursa olsun, şömine hiç şüphesiz rahatlık ekler ve evi daha sıcak yapar.

Şömine - Bir eve veya daireye konfor ve güzellik katan bir detay

Şömine - Bir eve veya daireye konfor ve güzellik katan bir detay

Daha sık "şömine" kelimesi altında, insanlar karşı karşıya demek. Köşe baca kaplamaları şimdi iç mekanlarda özellikle popüler. Kaplama, farklı tarzlarda yapılabilen şöminenin cephesidir. Örneğin, modern veya imparatorluk tarzında. Fırının kendisine daha az dikkat edilir, çünkü şömineyi amaçlanan amaçları için kullanmazlar, ancak sadece güzellik için bırakırlar.

Piyasada, çeşitli stillerde ve farklı malzemelerden çok sayıda seçenek bulabilirsiniz. Köşe şömineleri yardım:

 • aksanları doğru yerleştirin;
 • pürüzsüz köşeler;
 • İçine lezzet katın.

Köşe şömineli şık dekor

Köşe şömineli şık dekor

Birkaç popüler şömine düzeni vardır:

 • oturma odasında;
 • çalışma odası;
 • Mutfak

menüye dön ↑

Oturma odasında yer

Üretimin en klasik versiyonu. Bu durumda, şöminenin yüksekliğini dikkate almak önemlidir. Bir kazan-kazan benzer kurulum diğer mobilyalarla birlikte bakacağız. Örneğin, büyük minderlerle yumuşak sandalyelerin her iki tarafına ve ortadaki küçük bir masaya koyarsanız, rahat bir köşe elde edersiniz.

Üretimin en klasik versiyonu

Üretimin en klasik versiyonu

Akşamları şöminenin yanında oturabilir, okuyabilir, bir şeyler konuşabilir ya da sadece oturup ısınabilirsiniz.

menüye dön ↑

Ofiste

Şömineyi çok katı bir stile sahip olan ofise yerleştirirseniz, iç mekana bu kadar rahat bir katkı eklerseniz, tüm ciddiyet seyreltilir ve ofisteki atmosfer daha yumuşak ve rahat bir hale gelir.

Ofisteki yeri

Ofisteki yeri

menüye dön ↑

Mutfakta

Şömineler köşeleri gizleyebilir ve çok değişkenli kurulum sayesinde, istediğiniz tarzda bir mutfak yaratabilirsiniz. Şömine ile mutfak daha sıcak ve konforlu hale gelir.

Bu şömine mutfakta bile uygun olabilir.

Bu şömine mutfakta bile uygun olabilir.

Köşe şöminesi nereye koymak? - siz karar verin. İç bölümün bu elemanı hemen hemen her odaya organik olarak sığabiliyor.

menüye dön ↑

raflar

Köşe rafları, köşeleri düzgünleştirmek ve yerden tasarruf sağlamak için mükemmel bir seçenektir. Kitaplar ve odanın çevresinde sık sık yatan ve onların yerini bilmeyen diğer küçük şeyler yerleştirilebilirler.

Köşe rafları, köşeleri düzgünleştirmek ve yerden tasarruf etmek için bir seçenektir.

Köşe rafları, köşeleri düzgünleştirmek ve yerden tasarruf etmek için bir seçenektir.

mutfak, banyo ve koridor - en çok sayıda küçük şeyin biriktiği yer. Mekanın sık sık yetersiz olmasından dolayı, günlük olaylara müdahale etmemeleri için uzaktaki kutulardaki gerekli şeyleri çıkarmanız gerekir. Her gün uzak kutularda gerekli şeyleri aramanız gerektiğinden, bu çok sakıncalıdır. Aksi takdirde, ayaklarınızın altındaki şeylerin bolluğundan acı çekmelisiniz.

Raflar - yerden tasarruf için iyi bir yol.

Özel özellikler

 • Kurulum. Kurulumu kolaydır, çivilenmesi için özel bilgi gerektirmez.
 • Tasarım. Köşeyi istediğiniz gibi yenebilirsiniz, çünkü plastik, metal ve ahşap raflar var.
 • Mukavemet. Raflar neredeyse her ağırlığa dayanacak kadar güçlüdür.

Çok orijinal raf modeli

Çok orijinal raf modeli

Köşe rafları - eşyalarınızı saklamak ve yaşam alanını genişletmek için en iyi çözüm, çünkü odanın herhangi bir yerine asılabilirler.
menüye dön ↑

favori

Köşe büfe, oturma odasında veya mutfakta mevcut bir topluluğu tamamlayabilir. İçine küçük süslemeler ve nesneler, ayrıca tabaklar ve diğer bulaşıkları yerleştirebilirsiniz. Herkes bir büfeyi nasıl donatacağını seçer, daha çok insanlar bulaşıkların lehine bir seçim yapar.

Köşe büfe, oturma odasında veya mutfakta mevcut bir topluluğu tamamlayabilir

Köşe büfe, oturma odasında veya mutfakta mevcut bir topluluğu tamamlayabilir

Alan tasarrufu açısından, büfe çok önemli değildir. Evet, bir köşeyi gizliyor, ama yine de güzellik için üretiliyor, böylece iç mekanınızı yemek veya diğer küçük şeyler içeren güzel bir vitrinle tamamlıyorsunuz. Bu nedenle, çok fazla şeyin yerleştirilemeyeceği bir durumda, bir büfe yardımcı olmayacaktır.

Tasarım açısından, açık renk tonları, beyaz tabaklar ve etrafındaki güzel büyük vazolar topluluğu olan İtalyan köşesini yeniden yaratabilirsiniz.

Uyumlu olarak benzer mobilyalar, diğer mobilyalar ile çevrili geniş bir oturma odasına bakacaktır. Toplulukta bir büfenin alınması veya mobilyaların geri kalanının aynı malzemeden renkli ve ahşap olarak alınması önerilir.

Küçük büfe

Küçük büfe

Büfe geleneksel olarak oturma odasına yerleştirilmekten hoşlanır, çünkü orada en iyi şekilde görünecektir:

 • pahalı yemek takımları;
 • favori fotoğraflar;
 • kitap.

Daha sık olarak, insanlar Biedermeier tarzında bir daire veya oda tuttuklarında mobilya satın alırlar, ancak açık bir stil olmasa bile, bir büfe herhangi bir odaya başarıyla sığabilir.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Mini salonlar

Mini-oturma odaları, raf ve dolaplardan oluşan bir mobilya kompleksidir. Bu kompleksin temel özelliği yerden tasarruf etmektir. Rafların bir kısmı duvara yerleştirildiği için yerden tasarruf sağlanır.

Tek duvar şeklinde yapılmış mobilya kompleksleri var. En az raf ve kompleksin sadece 3 dolaptan oluştuğu yerler var. 21. yüzyılda, ev iç tasarımında, giderek daha fazla insan minimalizm için çizilir.

Bu kompleksin temel özelliği - yerden tasarruf

Bu kompleksin temel özelliği - yerden tasarruf

menüye dön ↑

vitrin

Bu tür bir mobilya klasikleşme çağında ortaya çıktı, ancak daha sonra modernler de dahil olmak üzere birçok stil arasında vitrinler ortaya çıktı. Özellikleri arasında - inanılmaz bir stil, çünkü doğru yerleştirme, herhangi bir tasarımın oluşturulmasına yer verecektir.

Böyle bir vitrinde bulaşıkları, vazoları ya da küçük süs eşyaları bulabilirsiniz.

Böyle bir vitrinde bulaşıkları, vazoları ya da küçük süs eşyaları bulabilirsiniz.

Meşe koyu tonları ve nispeten küçük boyut lehine bir seçim yaparak, İmparatorluk stiline yaklaşırsınız.

Önemli olan - içinde veya başka bir kap içinde güzel bir porselen seti düzenlemek. MDF'nin lehine bir seçim yaparak, modern stile yaklaşıyorsunuz.

Pencerenin içine ne yerleştirilir ve nereye yerleştirilir?

En sık orada bulaşıkları yerleştirin, ayrıca sıklıkla vazoları yerleştirin ve küçük süs eşyaları:

 • figürler;
 • figürler;
 • büstler.

Vitrini ofise veya oturma odasına koyabilirsiniz ve yer çok küçükse, oturma odasının veya yatak odasının küçük bir köşesinden hayal gücü gösterebilir ve bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Köşe vitrin köşeyi pürüzsüz hale getirecek ve odaya alışılmadık bir vurgu yapacaktır.

Köşe vitrin köşeyi pürüzsüz hale getirecek ve odaya alışılmadık bir vurgu yapacaktır.

Yerden tasarruf etmeniz durumunda, bir vitrin satın almanız sizin için uygun olmayabilir. Öyle ya da böyle, vitrinler nadiren ferahtır. Temel olarak, bir dizi yemek ve bazı önemsemeler vardır.

Köşe vitrin köşeyi yumuşatabilir, odaya olağandışı bir vurgu katabilir, mevcut mobilyalarla uyumlu malzeme toplayabilir ve uygun şekilde doldurabilir. Uyumlu bir dağıtım ve evreleme ile, vitrin odayı büyük ölçüde süsleyecek.

menüye dön ↑

panjur

panjur konfor ve rahatlık içini ekleyin. Onlarsız, apartman arızalı görünüyor. Şimdi düzen çok farklı olabilir - bir odada 6 köşeden daha fazlası olabilir ve bu modern evler için normaldir.

Perdeler iç mekana konfor ve rahatlık katar.

Perdeler iç mekana konfor ve rahatlık katar.

Köşe perdesi kavisli görünmelidir. pencerelerAncak, yapmak zor olabilir. Tasarımcıların alışılmadık saçak ve perdelerle köşe pencerelerine vurmaları ve vurgu yapmaları şiddetle tavsiye edilir.

Uyumlu bir görünüm oluşturmak için aşağıda listelenen iç mekanın tüm ayrıntılarını göz önünde bulundurun.

 • Pervaz. Saçakları denemek tek bir satırdı. Bunun için sipariş vermek için perde çubuk yapmanız gerekebilir.
 • Perdeler. İçinizin geri kalan kısmı önemli ölçüde farklıysa, aydınlık ve sıradışı perdeleri tercih etmeyin. Odanın renk şemasına dikkat etmelisiniz, ayrıca genel stildeki pencere tekstili seçimi de buna bağlı olacaktır. Perdeler ve diğer iç mekan eşyaları arasındaki uyumu izleyin.
 • Açı. Doğru köşe dolgusu iyi bir tasarımın bir parçasıdır. Köşeyi pencerenin yanında karıştırmayın ve pürüzsüz kıvrımları olan zarif mobilyalara yerleştirin. Aksi takdirde, alanı boş bırakın.

Köşe perdesi pencere dirseklerine benzemelidir.

Köşe perdesi pencere dirseklerine benzemelidir.

Köşe perdelerin kalitesi diğerlerinden farklı değildir. Seçim yaparken asıl sorun - malzeme, yoğunluk ve renk.

Kurulu
Yanılmamak için tasarımcıyı davet etmek veya baskın renkleri bağımsız olarak belirlemek ve benzer tonlarda pencere tekstili satın almak daha iyidir.

Köşe tasarımlarının avantajları

 • Yerden tasarruf. Köşe yapıları dairede yerden tasarruf etmenizi sağlayarak mümkün olduğu kadar sığmanıza olanak sağlar.
 • Çok sayıda stil. Klasik mi, boho mu? - Fikirlerin gerçekleşmesi için herhangi bir stil bulacaksınız. Köşe mobilya çok sayıda şirket üretir. Boyutları, renkleri ve tasarımları çeşitliliği, kusursuz bir köşe oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Köşe yapıları dairede yer kazandırır

Köşe yapıları dairede yer kazandırır

 • Farklı boyutlarda. Hem küçük hem de büyük daireler için seçenekler seçebilirsiniz. Köşe kurulumları çeşitli boyutlarda gelir ve herhangi bir yaşam alanı aramak için uygundur.
 • Herhangi bir tasarıma sığdırın. Köşe kompleksleri, uygun seçim ile, diğer mobilyalarla iyi uyum sağlar ve ortak bir kompozisyon oluşturur.

Güzel Akdeniz tarzı teras

Güzel Akdeniz tarzı teras

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Küçük bir dairede nasıl yer kazanılır?

Sizin için dairenin tasarımı en sonda değilse ve dairenin küçük bir alanı varsa, mekanı uygun şekilde planlamak ve açık tonları kullanmak önemlidir. Çeşitlilik ne kadar büyük olursa, küçük boyutlara o kadar çok vurgu yapar.

Kurulu
Beyaz ahşap tonları kullanın. Mümkün olduğunca çok şeyi yerleştirmek için köşeleri raflarla ve köşe dolaplarıyla doldurun.
Renkler çok parlak olmamalıdır, açık renkler seçmek daha iyidir

Renkler çok parlak olmamalıdır, açık renkler seçmek daha iyidir

Planlama yaparken diğer aile üyelerinin renklerini, ışıklarını ve fikirlerini göz önünde bulundurun. Işığa dikkat edin - daha fazla, daha iyi.

Renkler çok parlak olmamalıdır, uyum için dikkat edin. Bütün daireniz aydınlık ve alacalı ise, aynı mobilya olmalıdır. Görsel olarak yer eklemek istiyorsanız, mobilya alacağınız duvar kağıdının ve ahşabın açık tonlarına dikkat edin.

Kanepeli seçenek

Kanepeli seçenek

Önemli miktarda zaman ve yerden tasarruf sağlamak için, hangi mobilyayı ve nereye koymak zorunda olduğunuzu bulmak için her aile üyesi ile konuşun. Belki de kişisel bir hesabı ve bir köşe penceresini hayal eden biri, uygulamanın akıllıca bir eki olabilir mi? Belki birisi geniş bir oturma odası istedi ve bir köşe duvar en iyi çözüm olurdu? Birlikte hareket etmenin daha iyi olduğunu unutmayın. Fikirleri dikkate alarak ve doğru stil ve renkleri seçerek, bunun için çok fazla alana sahip olmasanız bile, tüm hayatınızı hayal ettiğiniz bir ev yaratabilirsiniz.

Küçük bir daireye en uygun mobilyaların montajı

Küçük bir daireye en uygun mobilyaların montajı

Köşe mutfak takımı

Seçtiğiniz için 50 seçenek

9 Toplam puan
Yerden tasarruf edin - köşeleri doldurun

Mobilyaların en iyi şekilde köşeye yerleştirilmesi küçük bir daireye uyar. Çok sayıda stil ve renk, mevcut tüm iç mekanlarda mobilyanın uyumlu bir şekilde harmanlanmasına katkıda bulunur. Mobilya büyüklüğü için geniş seçenekler herhangi bir alana sahip sakinleri tatmin edebilir. Böylece, geniş bir yaşam alanına sahip olarak, köşe mobilyalarını, boş bir alan bırakarak küçük bir daireye koyabilirsiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız.Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Yerden tasarruf
 • Çok sayıda stil
 • Farklı boyutlarda
 • Herhangi bir tasarıma sığdırın
eksileri
 • Yüksek oranlar
 • Ucuz seçenekler - küçük renk ve stil seçimi.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn