Yeni 2018: 170 + İçin Kullanılması Gereken Fotoğraf Fikirleri

Tatil için bir ev yaptığınız zaman pencereleri unutma. Sonuçta, öncelikle dikkat çekiyorlar. Yılbaşı için pencereleri dekore etmek, ailenizin boş zamanlarını zevkle geçirmekten keyif alacağı heyecan verici bir aktivite olabilir.

İçerik:

Pencere pervazına dekorasyon

Lütfen, olağandışı bir pencere pervazına sahip tasarımıyla konukları ve yoldan geçenleri şaşırtın.

Pencere eşiği dekorasyonu hayal gücünüze bağlıdır

Pencere eşiği dekorasyonu hayal gücünüze bağlıdır

Bu amaçlar için, Yeni Yılı sembolize eden herhangi bir aksesuar uygundur:

 • çeşitli şekillerde ve boyutlarda mumlar (ayrıca içine mum yerleştirilmiş birkaç ev şeklinde kağıt fenerler veya tesisatlar kullanabilirsiniz);
 • peri karakterlerinin figürleri;
 • canlı veya yapay çam dalları;
 • kar ile tozlanan ağaçların dalları: don, bir balondan boya ile kaplanarak veya güçlü bir tuz çözeltisine batırılarak taklit edilebilir;
 • sürüklenir, pamuk kar taneleri;
 • çelenk;
 • saten kurdeleler;
 • pulları;
 • boncuklar;
 • gümüş koniler veya toplarla dolu yemekler;
 • kağıttan görüntü hacmi.

Ladin ve koniler ile dekor

Ladin ve koniler ile dekor

Mini Noel ağaçları dokuma torbalara veya vazolara yerleştirilebilir. Mumlar tabağa veya büyük bir tepsiye yerleştirilir. Kompozisyonun tamamlanmış görünmesini sağlamak için camın kenarları yapay kar ile “tozlanır”. Süslemeye karar verdiğiniz pencere pervazının tamamen açık, kolayca görülebilir olması gerekir. Pencereyi aşırı yüklememek için, gereksiz şeyler çıkarılmalıdır.

Mumlar bir tepsiye yerleştirilebilir

Mumlar bir tepsiye yerleştirilebilir

"Kimin penceresi daha iyi?" Sloganıyla rekabetiniz arasında yeni yılın arifesinde komik ödüller verilmesiyle düzenleyin. Katılımcılara, birincilik ödülünün, odanın genel dekoruyla ideal bir şekilde birleştirilmesi koşuluyla gideceğini hatırlatmayı unutmayın.
En iyi manzara için yarış.

En iyi manzara için yarış.

menüye dön ↑

Vytnanki nedir?

Bu karmaşık isim bize Eski Slavlardan geldi. Sözde arsa kağıt şablonlar. Kar taneleri aksine, desenler içlerinde tekrar etmez, bu yüzden bir desen ve bir bıçak veya tırnak makası kullanarak kesilir. Bununla birlikte, vytnanok için şablonlar hazır satın alınabilir.

Kendi elinizle şablon yapma

Kendi elinizle şablon yapma

Cam üzerinde, örneğin Noel Baba, kızakta yarışan veya Noel ağacında dans eden masal karakterlerinin figürinleri gibi tematik bir kağıt bileşimi oluşturabilirsiniz. Kağıt ürünleri olabilirhacim. Elbette, Yeni 2018’in gelişini simgeleyen bir köpek, festival yuvarlak dansının merkezinde olmalıdır. Rakamlar beyaz bırakılabilir veya sıvı kar, diş macunu vb. İle kaplanmış vernik veya boyalarla boyanabilir.

Bazı renkler ve kuşlar gerçekten uçuyor

Bazı renkler ve kuşlar gerçekten uçuyor

Kompozisyonun doğal görünmesi için pencerenin alt kısmında daha büyük görüntüler sıkışmış - kar birikintileri, evler, Noel ağaçları.En üstte düşen kar taneleri, yıldızlar, Noel topları var.

Küçük bir hayal gücü ve tüm resmi elde ediyoruz

Küçük bir hayal gücü ve tüm resmi elde ediyoruz

Rakamları camın üzerine yapıştırmak gerekli değildir. Elbette sabun veya macun kolayca camdan uzaklaşır, ancak yine de yıkanmaları gerekir. Vytynanki yarı saydam tülün üzerine dikebilir ve dikebilir.
menüye dön ↑

Kağıt Panorama Aydınlatması

Kağıt kurulumları, bir çelenk veya LED şeritle vurguladığınızda çok daha muhteşem görünecektir. Bunu yapmak için, camdan biraz uzağa hareket etmek ve aralarındaki pencere ile aralarındaki boşluğu aydınlık ışıklarla doldurmak gerekir. Sadece dikkat etmeyi unutmayın - hiçbir durumda kağıt onlarla temas etmemelidir.

Aydınlatma dekora daha fazla sihir ve kutlama hissi verecek

Aydınlatma dekora daha fazla sihir ve kutlama hissi verecek

Kağıt veya beyaz kartondan bir bütün oluşturabilirsiniz Magic City tek katlı veya çok katlı evler ve yoldan geçenlerin figürleriyle. Kağıt bileşimlerinin yazıcıya yazdırılması daha kolaydır ve sonra bir kırtasiye bıçağıyla dikkatlice kesilir.

Rakamlar birbirine yapıştırıldıktan sonra, bunların her birine bir ampul yerleştirilir. Pencere kenarında muhteşem şehir hazır!

Çizim kağıdı ile bütün bir hikaye oluşturabilirsiniz.

Çizim kağıdı ile bütün bir hikaye oluşturabilirsiniz.

menüye dön ↑

Elektrikli çelenk dekor

Çelenklerin yardımı ile herhangi bir görüntü oluşturabilirsiniz - bir Noel ağacı, bir ev, bir çelenk, bir hilal, bir yıldız, hayvan figürleri veya masal karakterleri, vb. Izgara veya süspansiyon şeklinde çelenk harika görünüyor. Ayrıca pencerenin konturu boyunca (kenarlar ve üst) takabilirsiniz.

Garlands pek olmuyor

Garlands pek olmuyor

Düzenli doğrusal çelenklerin, karmaşık kompozisyonlar şeklinde düzenlenmesi zordur. Bunun için satın almak daha iyidir:

 • esnek bir ışıklı kordon biçiminde duralight yapımı; kullanarak kolayca etiket ve üç boyutlu görüntüler oluşturabilirsiniz;
 • ızgara şeklinde çelenk;
 • LED saçak: perde oluşturmak için daha uygundur;
 • Işık dinamik yapılardan yapılan garland-fireworks, ürün gerçek bir selam gibi görünüyor.

Bir çelenk çok şey yapabilir

Bir çelenk çok şey yapabilir

Bir çelenk ve Noel çelenk yapabilirsiniz. LED ampullerle doldurursanız, büyük bir şeffaf kristal veya cam kap - büyük bir şişe veya bir vazo - sıra dışı bir durum elde edersiniz sihirli fener. Akülerde bu daha uygun küçük ampuller için. Pencere pervazına bir fener koyun - hiç şüphesiz Yeni Yıl dekorunun en önemli özelliği olacak.

Dekorasyon için çelenk kullanın

Dekorasyon için çelenk kullanın

Bir çelenk ile süslenmiş dökme tel figürleri çok sıradışı görünüyor. Bir kardan adam, bir geyik, hatta bir kızak, bir Noel ağacı, bir neşeli köpek, Kar Kızlık ile Noel Baba, ya da bir karla kaplı, ışıltılı küçük kasabayı esnek metalden yeniden yaratabilecek bir ren geyiği takımı yapabilir. Ortaya çıkan kompozisyonu pencereye koyun - Yeni Yıl tatillerinde bile sevdiklerinizi ve yoldan geçenleri memnun eder.

menüye dön ↑

Pencere askıları

Pencerenin arkasındaki asıl kar yağışı, çeşitli boyutlardaki pamuk toplarından yapılan süspansiyonların yardımıyla taklit edilebilir. Olta ya da güçlü naylon iplik üzerine gerilmiş ve üstü kapalı PVA tutkalı - böylece formlarını koruyacaklar. Daha büyük etki için, pamuklu kar taneleri kağıda göre değişir. İplik uçlarının ucunda beyaz kuş figürlerini veya masal karakterlerini düzeltebilirsiniz.

Dekorasyon için pamuk topları

Dekorasyon için pamuk topları

Noel oyuncaklar da güçlü iplere asabilirsiniz. Bu durumda, plastik kullanmak daha iyidir - yanlışlıkla bunlardan birine dokunursanız, düşerse kırılmaz. Her oyuncunun üstüne küçük bir saten kurdele Bantu takın - şık bir Noel dekorasyonu elde edin.

menüye dön ↑

Boncuk Perdeleri

Oltada sinirli kar-beyaz boncuklar, tatillerde normal perdelerin yerini alabilir. Doğada, en büyük damlalar her zaman en altta bulunur. Perdeleri oluştururken aynı prensip kullanılmalıdır - en küçük boncuklar daha yüksektir, ortada orta büyüklükte "damlalar" ve en büyük, zaten düşmeye hazır gibi - tabanda.

Pencerede sıradışı lambrequin

Pencerede sıradışı lambrequin

Güneşte parlayan buz kütleleri izlenimi yaratmak için beyaz boncuklara birkaç renkli taş ekleyebilirsiniz. İpliklerin her biri yavaşça perde üzerine tutturulmuştur. Sihirli perdeler hazır!

menüye dön ↑

Dekoratif film

Noel temalı vitray filmi önceden satın alınabilir, odanın genel tarzı ve zevkinize uygun bir resim çekilir. Bunlar kar taneleri, buz sarkıtları, buzla kaplı çiçekler, Yeni Yıl temaları, figürinler vb. Olabilir. Güneş ışığının gündüz odaya serbestçe girebilmesi için camın altına yerleştirilmelidir. Aksi takdirde odada sürekli alacakaranlık olacaktır.

Çizimin tüm temasını kolayca aktaran dekoratif film

Çizimin tüm temasını kolayca aktaran dekoratif film

Üst kağıt katmanı filmden çıkarılır ve desen yavaşça yüzeye uygulanır ve hava kabarcıkları giderilerek düzgünleştirilir. Vitrayın üzerine yapışmadan önce, cam silinmelidir - resmin yüzeyine bulaşan toz estetik açıdan hoş görünmeyecektir.

menüye dön ↑

Kağıt çelenk süsleri

Bir kağıt halkalar zincirinden yapılmış ve pencerenin tepesinde asılı olan en basit çelenk çok düzenli görünüyor. Sonuçta, herhangi bir şekilde olabilir: beyaz veya renkli kar taneleri, yıldızlar, bayraklar, çam kozalakları, üvez demetleri, yabani tavşan, köpek, kardan adam veya Noel ağaçları.

Kalplerin çelenk yapmak

Kalplerin çelenk yapmak

Minik yaylarla süslenmiş minyatür Noel hediyeleri biçiminde toplanan çelenk, aslında görünüyor. Avrupa ülkelerinde ve Eski Dünya ülkelerinde Yeni Yıl için hediye katlamanın geleneksel olduğu eldivenler şeklinde yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü gösterin ve kendi benzersiz çelenk yapın.

Hayal gücünüzü gösterin ve güzel bir sonuç alın

Hayal gücünüzü gösterin ve güzel bir sonuç alın

Bunun için rakamlar yazıcıda basılabilir veya hazır satın alınabilir. Çelengi bulamadıysanız bile. En sevdiğiniz single besteleri alın ve bunları bir ip üzerine geçirerek birleştirin.

menüye dön ↑

Noel ağacı veya kar tanesi figürleri

Yılbaşı dekorasyonu olarak uzun süredir kullanılan olağan kağıt kar taneleri, örneğin, bir Noel ağacı gibi tüm resimler oluşturabilirsiniz. Çok sıradışı ve özgün görünecek. Camın tutkal süsleri undan kaynamış sabun veya macun olabilir - çok kolay yıkanırlar. Sadece macunu çok kalın yapmayın, aksi takdirde kullanılması sakıncalıdır - tutarlılığı nedeniyle ofis tutkasına benzemelidir.

Pencereden muhteşem manzara

Pencereden muhteşem manzara

Bir Noel ağacı oluşturmak için, farklı boyutlardaki kar taneleri kağıttan kesmeniz gerekir. İlk önce en büyüğü cam üzerine yerleştirilir, daha sonra orta büyüklükteki kar taneleri ile takviye edilir ve son olarak tasarımı en küçük rakamlarla tamamlar. Noel ağacının etrafındaki etkiyi artırmak için, farklı boyutlarda düşen kar taneleri yerleştirin. Pencerenin çevresi boyunca garland'ı bağlayın.

Noel ağacının camına başka bir sürümü

Noel ağacının camına başka bir sürümü

Küçük kar taneleri ve orta büyüklükteki kar taneleri, basit hayvan figürleri - Yılbaşı Gecesi - 2018'in suçlu - bir jolly köpek, tavşan, beyaz oyuncak ayılar veya Yeni Yıl kar beyaz ağacının etrafında asılı diğer küçük hayvanlar, kuşlar, vb. ve ağacın yanına yapış.

Kes ve yapıştır

Kes ve yapıştır

menüye dön ↑

Makarna Kar Taneleri

El sanatlarından hoşlanan herkese, makarnadan yapılan bir pencereyi dekore etmek için alışılmadık kompozisyonlar yaratma teklif edilebilir. Ağda bu konuda pek çok ders var, bu yüzden onların üretimi hakkında detaylı bir şekilde durmayacağız.

Sıradışı ama güzel

Sıradışı ama güzel

Bir sprey kabı ile beyaza boyanmış kar taneleri, cam üzerine ince iplikler veya farklı uzunluklarda dekoratif boncuklar asılır. Sedefli emaye ile kaplı bu kar taneleri çok zarif görünüyor. Ürünü daha önce PVA yapıştırıcı ile kaplayan buzlu şeker, tuz, irmik içine daldırın. Ancak, boyanabilir ve krema bırakılabilir.

El sanatları sürümünüzü düşünün

El sanatları sürümünüzü düşünün

Makarna kar taneleri küçük fiyonklarla süslenmiştir (sadece kumaş kullanılabilir, aynı zamanda ambalaj bandı da), yapay elmaslar, boncuklar vb. Bitmiş kompozisyonlar pencerelerde kolye veya çelenk şeklinde yapılır.İnce yivlere sabitlenmiş kar taneleri pamuk yünü parçalarıyla birleştirilebilir.

menüye dön ↑

Şablonlu çizimler

Kağıttan uygun şablonlar hazırlayın (hazır bilgisayar çizimlerini kullanmak daha kolaydır) ve bunları gözlüklerde kullanarak alışılmadık desenler oluşturun. Size hayal gücünü anlatan her şeyi kullanabilirsiniz - kardan adamlar, Noel Baba'nın bir atlı kızakta uçan çizimleri, misafirlerini Yeni Yıl 2018'de tebrik etmek için acele eden komik bir köpek veya çocuk masallarından hikayeler.

Şablonlar Yeni Yıldan önce herhangi bir pencereyi dekore edebilir

Şablonlar Yeni Yıldan önce herhangi bir pencereyi dekore edebilir

Resmin netleşmesi ve lekelenmemesi için, şablonun cama sıkıca oturması gerekir. Bunu yapmak için, su ile iyice nemlendirilir ve sonra damlalardan çalkalanır. Kompozisyonlar, pencereyi çok fazla gölgelememek için, merkeze yalnızca birkaç büyük çizim yerleştirilir ve ana desenler camın üstüne ve altına yerleştirilir. Hafifçe sulandırılmış su macunu veya beyaz guaj boyası ile boyayabilirsiniz.

Stencils kullanarak tüm resim

Stencils kullanarak tüm resim

menüye dön ↑

Pencerelerde Noel çelenk

Yapay ladin dalları penceresine bir çelenk koymak daha iyidir - aksi halde parçalanırlar. Satışta çeşitli ebatlarda hazır birçok Noel çelenk vardır, ancak dilerseniz onları kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için merkezde bir delik bulunan kalın karton, köpük veya kontrplaktan bir taban yapılır.

Çelenkler boyut ve dekorasyon bakımından farklı olabilir

Çelenkler boyut ve dekorasyon bakımından farklı olabilir

Çam kozalakları, yılbaşı süsleri, keçe figürleri, saten kurdeleler, süslemeler olarak mumlar kullanılmaktadır. İstenirse, kağıt ürünlerle ve hatta çikolatadan yapılan fındık, portakal veya elma ile süslenebilir. Çelengi dikiş ipliği veya farklı renklerde sadece saten kurdeleler dikilmiş farklı boyutlarda sadece Noel (tercihen plastik) oyuncaklar kullanabilirsiniz.

İstenirse, eldeki her şeyi dekore edin

İstenirse, eldeki her şeyi dekore edin

Pencerenin ortasına bir çelenk bağlarlar, saplarından asarlar, perdeye asarlar veya basitçe pencere pervazına koyarlar, yanlarından mumlar ve yılbaşı aksesuarlarıyla süslerler.

Yılbaşı vitrin dekorasyonu

Yaratıcılık için 10 fikir

9.5 Toplam puan
Pencereyi kendi ellerimizle dekore ediyoruz

Yine de Yeni Yıl için pencereyi nasıl dekore edebileceği fikrini bulamadınız mı? Dekorunuzu daha da iyi hale getirmeye hazırız.

oluşturma
10
benzersizlik
8
pratiklik
7
şekerleme
 • geniş fikir yelpazesi
 • tekrarlanan kullanım
eksileri
 • yürütme zamanı
 • malzeme maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn