Kağıdın pencerelerinde kendi elleriyle süslemeler nasıl yapılır? (150+ Fotoğraf). Yeni 2018 Köpek Yılı'nı güzel bir şekilde karşılıyoruz

Volumetrik dekor, odada şenlikli bir atmosfer yaratır. Pencerelere uygun bir kağıt süsleme nasıl seçilir?

İçerik:

Kağıt pencere dekorasyonlarından bir seçki

Çelenkler, kar taneleri, hacimli kağıt rakamlar, iç mekanlara aşırı yüklenmeden neşeli bir atmosfer getiriyor. Pencereler için süslemeler düz veya hacimlidir, çeşitli kağıtlardan yapılır. Düz aksesuarlar odada yer kaplamadan cam yüzeye yapışır.

Geyik figürinler - Noel sembolü

Geyik figürinler - Noel sembolü

Kağıdın şekilleri, ebatları ve renkleri Noel oyuncakları odanın alanına, pencerelerin boyutuna ve aydınlatma seviyesine bağlıdır. Pencere dekorasyonları gün ışığının geçişini engellememelidir, aksi halde stil sadece daire sahiplerinin hayal gücü ile sınırlıdır.

Kar taneleri - Yeni Yıl için çocukluk süslemeleri beri favori

Kar taneleri - Yeni Yıl için çocukluk süslemeleri beri favori

Geleneksel "kar taneleri", beyaz kağıttan kesilmiş - odaya neşeli bir hava vermek için hızlı ve ucuz bir yol. Yaratıcılık için çeşitli malzeme türleri daha sofistike aksesuarlar için uygundur: hacimli el sanatları, figürler ve çelenkler.

menüye dön ↑

Kağıt türleri

Parlak dekorasyonlar oluşturmak için tasarımcı kağıdı kullanın.

Parlak dekorasyonlar oluşturmak için tasarımcı kağıdı kullanın.

Aydınlık Yılbaşı dekoru, yüzeyi çeşitli materyalleri taklit eden ve ışıltılar, kıllar, desenler ile kaplı tasarım kâğıtlarından yapılmıştır.

Büyük eşyalar için yoğun

 • Geleneksel beyaz kağıt, farklı bir yoğunluk seviyesine, parlak veya mat bir yüzeye sahiptir. Bu tür malzemeden yapılmış el sanatları, odaya her renk yelpazesine sığacak, Noel dekorunun “kış” tadıyla geçeceklerdir.
 • Dut (dut) - şablondaki rakamları kesmek için uygun olan saydam, yoğun tabakalar. Örneğin, minyatür kar kütükleri veya çam dallarının çelenklerinin taklidi.
 • El sanatları, yoğun nesneler yaratmak için yoğun bir kahve ve süt tonu malzemesidir. Doku "zencefilli evler" taklit eder.
 • İnce liflerle kaplı velvet, uzaktan kumaşı andırıyor. Bu malzeme basit formlara doku verir. Örneğin, kadife dokusundan oyulmuş küçük ağaçlar, çekici görünür ve her iç mekana sığar.

Zencefilli ev yapımı kağıttan yapmak ve pencere pervazına süslemek

Kraft kağıttan bir zencefilli ev yapın ve pencere eşiğini süsleyin

Küçük el sanatları için ince

 • Pirinç - ince ve dokulu, pencerelerde don, kar veya buz tabakasını güvenilir şekilde simüle eder. Bunun figürleri, ayaz bir desenin etkisini yaratarak, çevre etrafındaki pencere camının tasarımı için uygundur.
 • İtalyan oluklu - bir çelenk oluşturmak ve Yılbaşı rengini pencere saçaklarına vermek.
 • Eco-Lux, sıkıştırılmış ipeğe benzer şekilde belirgin bir dokuya sahip, genellikle holografik bir etkiye sahip ince bir malzemedir. Ecolux çelenkleri, dokudan dolayı alışılmadık görünen basit formda küçük daireler (daireler, elmaslar, kar taneleri) içerir.

Oluklu kağıttan yapılmış Noel topları

Oluklu kağıttan yapılmış Noel topları

Oldukça az sayıda tasarımcı kağıdı vardır, büyük, basit şekilli mücevherler için bir malzeme seçerken, daha yoğun seçeneklerin kullanılması daha iyidir (Kraft, dut). Küçük elementler belirgin dokulardan (oluklu, ecolux) yapılır.

Bitmiş dekor, çeşitli el sanatları türlerini birleştiren uyumlu bir kompozisyon oluşturmak için saçaklara, pencere kenarlarına ve pencere camının yüzeyine sabitlenir.

Oluklu kağıt çok renkli çelenk

Oluklu kağıt çok renkli çelenk

menüye dön ↑

Windows için dekor türleri

Kırmızı ve beyaz pencere dekorasyonu

Kırmızı ve beyaz pencere dekorasyonu

Noel aksesuarlar, cam yüzeyine yapıştırılır, saçaklara ve pencere pervazlarına takılır ve açıklığın her iki tarafına da asılır.

Düz cam dekorasyonları

Geleneksel kağıt dekor - kar taneleri, Noel Baba figürleri, Kar Kızlık ve yılın sembolü, şablonlar üzerinde kesip. Yapma çok zaman almaz, el sanatlarının güzelliği önemsiz bir şekle, dokulu parlak renkler verir.

Pencereden dışarı bakan bir geyik sizi gülümsetir

Pencereden dışarı bakan bir geyik sizi gülümsetir

Kağıt rakamlarının boyutu dekorasyon sayısına ve pencerenin boyutuna bağlıdır: aksesuarların bolluğu geniş açıklıkları olan geniş odalarda uygundur. Parlak odaların minyatür düz nesneleri, küçük odaların dekorasyonu için uygundur.

Çocuğunuzla birlikte renkli kartonlardan karton evler yapılabilir.

Çocuğunuzla birlikte renkli kartonlardan karton evler yapılabilir.

Saçaklar ve pencere pervazları için hacimsel dekorasyon

Ajur kar taneleri, kağıt topların çelenkleri, çiçekler, hayvan heykelcikleri, basit renkli farklı yoğunluktan kendi ellerinizle yapılabilir. Bu tür ürünlerin imalatında kullanılan popüler teknikler:

Origami Kızıl Yıldız

Origami Kızıl Yıldız

 • Origami, bir sayfa kağıda süslü el sanatları yaratmanın geleneksel yoludur. Noel origami oyuncaklarının boyutu küçük, parlak ve zarif seçenekler glitter kaplı dokulu kağıttan üretilmiştir.
 • Quilling, farklı renkteki ince tabakalardan oyuncak ve şekil oluşturmak için kullanılan bir tekniktir. Oyuncakların renk şeması çok çeşitlidir.
 • Kirigami - şablonlardan tasarımları yapıştırma tekniği. Birkaç element yoğun bir monokromatikten kesilir, üç boyutlu bir bileşim halinde birleştirilir ve pencere üzerine monte edilir.
 • Oymacılık - çekici Yeni Yıl aksesuarları yaratma tekniği. Her nesnenin kalbinde - bir desen ile malzemenin parçaları ile yapıştırılan kalın bir kağıdın şablon. Oymacılık oyuncakları, eklektik iç mekanlarda çatı katı tarzıyla birlikte iyi görünüyor.
 • Kartonpiyer, tutkalla ıslatılmış birkaç malzeme katmanından kağıt süslemeleri yapmanın bir yoludur. Pencere kenarına yerleştirilmiş figürler, bazen garland'a eklenir.

Kirigami tekniğinde pencere üzerinde kış köyü

Kirigami tekniğinde pencere üzerinde kış köyü

Windows için süslemeler

Garlands saçaklara, pencere pervazlarına, pencere camlarına sabitlenir.

Yeni yılda çok seyahat etmek isteyenler için karttan yapılmış kuş çelenkleri

Yeni yılda çok seyahat etmek isteyenler için karttan yapılmış kuş çelenkleri

 • Geleneksel versiyon, bir dişe tutturulmuş farklı renk ve boyuttaki elemanlardan oluşur. Çeşitli tarzlardaki bu tür kağıt çelenkleri pencerenin herhangi bir yerine yerleştirilir, başka bir dekorla birleştirmeleri kolaydır.
 • Tamamen kağıt çelenkler birbirine yapıştırılmış ayrı elemanlardan oluşur. Popüler bir seçenek, birbirine bağlanmış ayrı kağıt halkalar zinciridir.
 • Tasarımcı çelenkler - akılda kalıcı ve orijinal olan birçok unsurdan oluşan kompozisyonlar. Dekor öğelerinin geri kalanı nötr gölgelerdir.

Ampuller ile çok renkli oluklu kağıt Garland - kalın ve orijinal

Ampuller ile çok renkli oluklu kağıt Garland - arsız ve orijinal

menüye dön ↑

Pencere dekorasyonuna sahiptir

Kağıt çelenklerin, figürlerin ve diğer el işçiliğinin penceredeki uyumlu düzeni şenlikli bir kompozisyon oluşturur. Pencere pervazları, cam ve korniş yapmak kendi kurallarına sahiptir.

Minimalizm tarzında dekore edilmiş, zarif bir şekilde dekore edilmiş pencere.

Minimalizm tarzında dekore edilmiş, zarif bir şekilde dekore edilmiş pencere.

menüye dön ↑

Takı renk düzeni

Yaratıcılık için kağıt çeşitli dokularda ve renk tonlarında sunulur, böylece dekorasyonlar herhangi bir tarzda yapılabilir.

Geleneksel tasarımda beyaz renk

Geleneksel tasarımda beyaz renk

 • Geleneksel beyaz kar taneleri, toplu çelenkler - pencere dekorasyonunun evrensel bir yolu. Tek renkli nesneler, sıcak renklerde LED arka plan aydınlatması ile harika görünür.
 • Noel süslerinin doğal renkleri, modern bir tarzda özlü iç mekanlara iyi uyum sağlar. Parlak elementler ve karmaşık şekillerle tamamlanan kum, gri ve yeşil gölgeler, camı aşırı yüklemeden süsleyebilir.
 • Endüstriyel kağıt dekor üretiminde kullanılan göz alıcı renk şeması, her oda için uygun değildir. Parlak, ışıltılı kar taneleri ve festolar, bir pencere perdesi, duvar kağıdı ve diğer mobilyalardan oluşan bir dokunuşla birleştirilmelidir. Aksi takdirde, iç aşırı görünüyor.
 • Kağıt renklerinde eşlik eden renklerin kombinasyonu, parlak ancak göze çarpmayan bir stil yaratır. Tasarımcı Noel oyuncaklar, ev aksesuarları mağazalarında mevcuttur, istediğiniz renkteki malzemeyi seçerseniz bunları kendiniz yapabilirsiniz.
İç mekanı aşırı yüklememek için parlak dekorasyonlara dikkat edin.

İç mekanı aşırı yüklememek için parlak dekorasyonlara dikkat edin.

Dokuma kağıdın nötr tonlarının dekorasyonu, tekstillerin (yün, ipek, pamuk) taklit edilmesiyle klasik iç mekanlar için Provence veya Norman tarzındaki odalar için uygundur. Bu dekor, dikkatleri iç kısmın geri kalanından rahatsız etmiyor.
Noel renkleri - kırmızı ve yeşil. Bunlar, dökmeyen ladin ve ocaktaki alevin renginin sembolleridir.

Noel renkleri - kırmızı ve yeşil. Bunlar, dökmeyen ladin ve ocaktaki alevin renginin sembolleridir.

menüye dön ↑

Pencereye aksesuar yerleştirme

Pencere açıklığındaki elemanların düzeni, büyüklüklerine, malzemelerine ve odanın aydınlatma seviyesine bağlıdır.

Elementlerin yeri birçok faktöre bağlıdır.

Elementlerin yeri birçok faktöre bağlıdır.

 • Büyük parlak aksesuarlar pencerenin orta kısmını kaplar. Bunlar Noel ağaçları ve toplar, şablonlardan kesilmiş figürler veya tüm kompozisyonlar şeklinde el sanatları olabilir.
 • Arka plan dekoru renkli kağıt çelenkler ve basit beyaz malzemelerden (kaplanmış veya pirinç kağıdı) kesilmiş kar taneleridir.
 • Dokulu kağıttan yapılan küçük hacimli süslemeler kompozisyonu tamamlar, renk vurgularını yerleştirir.

Simetrik yerleşim

Büyük Noel oyuncaklar, pencerenin orta bölümünü kaplar

Büyük Noel oyuncaklar, pencerenin orta bölümünü kaplar

Büyük Noel oyuncakları pencerenin orta kısmını kaplar, yan yüzeyleri çerçeve boyunca çelenklerle süslenir. Saçakların ve pencere kenarlarının tasarımı simetriktir, görsel olarak kompozisyonu tamamlar. Bu düzenleme, çok sayıda yumuşak renk arka plan dekorasyonu gerektirir.

Merkezi konum

Küçük odalardaki pencereler göze çarpmayan bir şekilde dekore edilmiştir, dekor genellikle büyük bir elemanla, örneğin dokulu kağıttan parlak bir kar tanesi ile temsil edilir. Aksesuarların geri kalanı boyut olarak çok daha küçüktür, çoğu zaman tüm Yılbaşı atmosferi camın ortasındaki büyük bir kar tanesi ile sınırlıdır.

Küçük bir pencere, büyük bir element ile dekore edilebilir.

Küçük bir pencere, büyük bir element ile dekore edilebilir.

Asimetrik yerleştirme

Bu nedenle, dar yüksek pencereleri yapın: Kağıt süsleri çapraz olarak yerleştirilir, bazen pencere açıklığının ortasına, altına veya üstüne yerleştirilir. Bu dekorun amacı, dikkatsiz, doğal elemanların düzenlenmesi izlenimini yaratmaktır.

Asimetri ihmalkar bir etki yaratır.

Asimetri ihmalkar bir etki yaratır.

menüye dön ↑

Cam, saçak ve pencere pervazlarının tasarım özellikleri

İyi dekore edilmiş bir pencere, çeşitli süslemelerin eksiksiz bir bileşimidir. Malzemeler ve boyutlar, pencere açıklığının boyutuna, odanın genel tarzına bağlıdır: İç mekan, parlak bir dekorla tamamlanan açık renktedir. Parlak renkler, çatı katı veya eklektik tarzdaki odalar, küçük kağıt topları ve açık renk fiyonklarla dekore edilmiştir.

Sofistike kompozisyon Yeni Yıl için iyi bir dekorasyon olacak

Sofistike kompozisyon Yeni Yıl için iyi bir dekorasyon olacak

Saçakların dekorasyonu

Pencere saçakları, parlak tonlardaki hacimli kağıt çelenklerin yerleştirilmesi için uygundur. Dokulu kağıtla süslenmiş pencerenin üst sınırı şenlikli görünüyor. Dekorasyonun tonu perdelerle ton olarak veya onlarla zıt olarak seçilir.

Kağıdın pencerelerinde kendi elleriyle süslemeler nasıl yapılır? (150+ Fotoğraf). Yeni 2018 Köpek Yılı'nı güzel bir şekilde karşılıyoruz

Parlak kağıt çelenkler kornişleri süslüyor

Kağıt çelenk, pencere lambini yapan simetrik dalgalarla saçaklara yerleştirilir. Büyük topların, Noel ağaçlarının veya figürlerin parlak çelenkleri kornişin ortasına yerleştirilir veya kenarlarına asılır.

Bayrakların çelenkleri simetrik dalgalara yerleştirilebilir.

Bayrakların çelenkleri simetrik dalgalara yerleştirilebilir.

Cam dekorasyon

Kağıt tonlarında bulunan kağıt figürleri, pencereden gelen ışığın akışını engellemeden neşeli bir atmosfer yaratır. Valflerin açılıp kapanmasını engellememek için ortada olmaları daha iyidir. Parlak kağıt, sıradışı şekiller veya hacimsel öğeler, bileşimin uyumunu bozmamak için az miktarda kullanılır.

Pencerelerdeki dekorasyon en iyi şekilde camın ortasına yerleştirilir.

Pencerelerdeki dekorasyon en iyi şekilde camın ortasına yerleştirilir.

Ajur kuyumculuklarına bolca yarık vermeleri tavsiye edilir: daha "havadar" görünürler. Kalın kağıttan yapılmış opak dekor, odadaki doğal ışık seviyesini düşürmemesi için camın kenarlarına yerleştirilir.

Dökme süsler, camın kenarına görsel olarak küçültüldüklerinden, cam üzerine çıkıntıya daha büyük çelenkler yerleştirilir.

Küçük boyutlarda kar taneleri, örneğin burada, bu tür geyik gibi farklı şekiller ortaya koyulabilir

Küçük boyutlarda kar taneleri, örneğin burada, bu tür geyik gibi farklı şekiller ortaya koyulabilir

Vitrin

Pencere pervazlarında çeşitli tekniklerde el sanatları, standlardaki figürler, kağıttan yapılmış toplar vardır. Aksesuarlar, camların açılıp kapanmasına, perdelerin çekilmesine engel olmamalıdır.

Kağıttan kesilmiş Yılbaşı kentinin silueti, mumun içine yerleştirildiğinde rahat görünecek

Kağıttan kesilmiş Yılbaşı kentinin silueti, mumun içine yerleştirildiğinde rahat görünecek

Geniş pencere pervazları genellikle çalışma yüzeyi olarak kullanılır, daha sonra dekor yüzeyin köşelerinde daha iyi yerleştirilir, düz seçenekleri seçin. Mücevheri yoğun kullanımın iyi tolere ettiği scotch bant ile düzeltebilirsiniz.
menüye dön ↑

sonuçlar

Kağıt el sanatları, Yeni Yılı pencerelerini herhangi bir stil ve renkte dekore etmenin hızlı bir yoludur. Yoğun zanaat basit düz takı için uygundur, küçük öğeler ince malzemelerden imal edilmiştir. Saçaklara yerleştirilmiş kağıt aksesuarlar, pencere bölmesi, pencere kenarı. Büyük süslemeler kompozisyonun altında daha iyi görünüyor.

Yeni Yıl için güzel vytynanki

Yeni Yıl için güzel vytynanki

Yılbaşı dekorunun renk şeması, iç mekana uyması veya onun aksine olması için seçilir. Geleneksel beyaz renk, parlak sıcak doğal renk tonları çoğu iç mekana uyar. Açık tonlardaki kısıtlanmış iç mekanlar, akılda kalıcı bir kontrast ölçeğinde veya tamamlayıcı renkler kullanılarak yapılan kağıt aksesuarlarını tamamlar.

Yılbaşı Gecesi

Pencereleri dekore ediyoruz

9 Toplam puan
Orijinal süslemeleri

Yeni yıl geliyor mu? Ve biz hazırız. Evet, size dekorasyon pencereleri için ilginç koleksiyonlar sunmaya hazırız. Minimum zaman ve maliyet - maksimum sonuç. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Güzel pencereler
 • Deneme fırsatı
 • Minimum zaman
 • Takı geniş seçimi
eksileri
 • Ön hazırlık
 • Gözlükten çıkarılma zamanı
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn