Dar yatak odası: Tasarım seçenekleri. Optimal yerleştirmenin tüm inceliklerini (115+ Fotoğraf)

Yatak odası, herkesin kaynaklarını yenilemek için geldiği, tamamen dinlenip rahatlayabileceğiniz bir yer olduğundan, bu odanın tasarımı bunu yansıtmalıdır. Yatak odasının geleneksel anlamda kare bir düzeni vardır. Uygulamada, dikdörtgen biçimli yatak odaları vardır. Görme alanı nasıl genişletilir? Akıllıca nasıl döşenir ki mobilyaların haksız bir kargaşası gibi görünmüyor mu? Sınırlı bir alanı rahatlık ve rahatlama vahasına nasıl dönüştürebilirim?

Bu makalenin içeriği:

Dar yatak odasının tasarımının esası ve ciddiyetleri

Bu iç mekanların tasarımda kendi hileleri vardır.

Bu iç mekanların tasarımda kendi hileleri vardır.

Yatak odası tasarımı sırasında aşağıdaki avantajlara dikkat edin:

 • birçok seçenek;
 • Açık ve koyu tonların kontrast oyunu;
 • yatay bir çizgide harika bir parke döşemek;
 • germe tavanların montajı;
 • çalışma alanının organizasyonu.

Aslında, kararların kütlesi, kendileri için en uygun olanı seçmek için pek çok öneri ve fikirlerin en önemlisi

Aslında, kararların kütlesi, kendileri için en uygun olanı seçmek için pek çok öneri ve fikirlerin en önemlisi

Dikdörtgen bir yatak odası yaparken bu odanın eksikliklerini göz önünde bulundurmalısınız: küçük, geniş, yüksek tavan.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yatak odasında duvar kağıdı - 2017'nin modern iç fikirleri, göz ardı edilemeyecek fotoğraflar ve tavsiyeler

menüye dön ↑

Kruşçev'de Tasarım

Eski bir Kruşçev'de dar bir yatak odası - bu olağanüstü bir yaklaşım gerektiren bir durumdur, çünkü bu standart dışı alan tasarımı için özel taleplerde bulunur. Alan sadece 6-10 metrekaredir. m.

Kruşçev'de iyi planlama

Kruşçev'de iyi planlama

menüye dön ↑

Uygun imar

Tek odalı bile olsa Kruşçev rahat bir uyku alanı yaratabilir. Konforlu bir yatak ağır perdelerle ustaca gizlenebilir, alçıpan, kontrplaktan yapılmış hafif bölme duvarları gerçekleştirmek de mümkündür. kabine, raflar veya tavandaki bir kitaplık, bir odayı bölgelere ayırmak için uygundur.

Bölümleme ile imar

Bölümleme ile imar

menüye dön ↑

Katlanır yatak

Yer tasarrufu açısından harika bir seçenek de katlanır yatakgün duvara dikey olarak oturur. Hakkında söylenemez dolu bir yatak olacak kanepe-transformere.

Yatağı dönüştürmek - çok fazla boş alan

Yatağı dönüştürmek - çok fazla boş alan

menüye dön ↑

Küçük podyum

Zeminin üzerinde küçük bir yükseklik oluşması sağlar - dikey alanın rasyonel kullanımına güzel bir örnek. Yükseltilmiş bir platforma geniş bir yatak koymak, podyum yapısının içine saklama kutuları yerleştirmenize olanak sağlar. Küçük bir yükselti altında, geri çekilebilir bir yatağı ustalıkla gizleyebilir, başka bir yatak yapmak için rahat bir kanepe koyabilirsiniz.

Çekmeceli bir podyum, daha fazla şey saklamanızı sağlar.

Çekmeceli bir podyum, daha fazla şey saklamanızı sağlar.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: İki renkli duvar kağıdı olan yatak odası 210+ Fotoğraf: Kimseyi kayıtsız bırakmayacak tasarım fikirleri

menüye dön ↑

Balkonlu dar oda

Küçük boyutu ile yatak odası için çok zor bir görev değil balkon, görsel olarak fazladan alanı genişletebilirsiniz.

menüye dön ↑

Işık aynaları

Alanı görsel olarak yarı yarıya büyütmek için, duvarlardan birine veya dolaba yerleştirebilirsiniz aynatüm mevcut durumun detaylara yansıtılacağı yer.

Aynalar alanı görsel olarak arttıracak

Aynalar alanı görsel olarak arttıracak

menüye dön ↑

Zarif duvar kağıtları

Sağ gamında yaşlı fotoğraf duvar kağıtları Dikdörtgen oda görsel olarak genişletin. Manzara veya panoramik görüntüler bu görevle tam olarak başa çıkıyor.

menüye dön ↑

Balkonlu bir odanın birleştirilmesi

Balkonlu konforlu bir dikdörtgen yatak odası, balkona bağlıyken görsel olarak genişleyebilir; bu durumda, ayırıcı bölmeyi ve geniş bir pencereyi çıkarmanız gerekir. Bu prosedür, rahat bir çalışma alanı veya yumuşak bir köşe inşa edebileceğiniz birkaç metrekare ekleyecektir.

Balkonla birleştirerek daha fazla bölge ekleyin

Balkonla birleştirerek daha fazla bölge ekleyin

menüye dön ↑

Başlığın üstünde güzel duvar

Geniş dolaplara sahip geniş bir modüler duvar ve başlığın üzerine geniş bir asma kat inşa edilmişse dikey alan maksimum fayda sağlayabilir. Duvar tutamaksız çalışır, böylece dolaplar görünmez.

Ekstra alandan en iyi şekilde yararlanın.

Ekstra alandan en iyi şekilde yararlanın.

menüye dön ↑

İç kısımdaki doğru yön

Yatak odası için stil seçimi bireysel bir meseledir, çünkü seçtiği detaylar sakinlerinin kişisel tercihlerini yansıtmalıdır.

Kruşçev'in boyutlarını dikkate alan ana kural, genel tasarımı aşırı gösterişli detaylar ve hacimli bileşenlerle aşırı yüklememek değil.
Burada her ayrıntı önemlidir.

Burada her ayrıntı önemlidir.

 

menüye dön ↑

Dar yatak odası için minimalizm

Kompakt konforlu mobilyalar, fırfırlar yok - minimalist stildeki temel özellikler, sıkışık Kruşçev yatak odaları için ideal. Bu tasarım maksimum boş alan bırakıyor, zarif görünüyor, fırfırlar yok.

menüye dön ↑

Rahat bir modern tarzda yatak odası.

Yatak odasının modern tasarımında, dokulu mobilyaların var olduğu varsayılmaktadır, ayrıca çekici cilalama seçenekleri, kabaca cilasız ahşaptan orijinal dolaplar da bulunmaktadır.

Aydınlık yatak odasında uzayda büyük görünecek

Aydınlık yatak odasında uzayda büyük görünecek

menüye dön ↑

Dar çatı tarzı yatak odası

Yaratıcı ve özgürlüğü seven insanlar, dinlenme için bir odanın tasarımında şık bir endüstriyel tarzı tercih eder. Yaşamınız için böyle eşsiz bir atmosfer yaratın, beton ve tuğladan yapılmış çıplak duvarlar, dayanıklı metal raflar ve kabaca işlenmiş ağaçtan yapılmış dayanıklı direkler.

Yüksek kaliteli - minimal ve şık

Yüksek kaliteli - minimal ve şık

menüye dön ↑

Klasik tarzda güzel yatak odası.

Klasik iç tasarım, çizgilerin kesin bir simetrisini, bir bütün olarak mobilya durumunun kısıtlı güzelliğini ifade eder. Bu tasarım yönünün ayırt edici özellikleri kavisli oyulmuş bacaklar, yüksek başlık, zarif avize ile rahat emaye mobilyalardır.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Bir yatak odasının tasarımı (240+ Fotoğraf): uygun tasarımın nüansları

menüye dön ↑

Pencereli dar yatak odası

Salonun bir pencereli tasarımının tüm özellikleri, mekanın görsel olarak genişletilmesine yöneliktir. Aynı zamanda, tavanların beyaz tonlarda daha da yükseltilebileceğini hatırlatmak önemlidir, bu nedenle seviyelerini biraz düşürmek için bej ve pembe tonları olacaktır. Asma tavan yapıları, alanı farklı bölgelere bölmeye yardımcı olacaktır.

Bu odalarda yüksek tavan yapmak daha iyidir.

Bu odalarda yüksek tavan yapmak daha iyidir.

Alanın görsel olarak genişletilmesi, doğru döşemenin doğru şekilde seçilmesine yardımcı olacaktır. Açık tonlarda, dar bir yatak odasına kolaylık verir. Parke çapraz olarak yerleştirildiğinde, yaşam alanını da genişletir. Dinlenme odasının genişliğini arttırmak için döşeme tahtaları dar tarafa paralel olarak yerleştirilir. Uzun duvarlar açık tonlarda, kısa duvarlar koyu renklerde yapılır. Bu eylemler dar yaşam alanını biraz ayarlayacaktır.

Pencere dar bir duvara yerleştirilirse, boyutları pencerenin geçerli genişliğini aşan karanlık perdeler odanın çok uzun sürmemesine yardımcı olur. Uzun bir yatak odasının tasarımının temel yasası kısa bir duvara vurgular uygulamaktır. Genel olarak yatak odasının tasarımında uzun duvarların kelimenin tam anlamıyla “kaybedilmesi” gerekir. Optimal renkler, rahat aydınlatma ve gerekli mobilya parçaları, genel tasarım trendini tamamlayacak.
Karanlık perdeler odayı aydınlatacak

Karanlık perdeler odayı aydınlatacak

Senin için ilginç olacak:Yorum: Yatak odasında yenilik güzel yataklar: 225+ (Fotoğraf) Konforlu ve sağlıklı uyku için seçim

menüye dön ↑

Dikdörtgen yatak odası tasarımı

Klasik dikdörtgen yatak odasının tasarımını yaparken, temel kurallara uymak önemlidir - hacimli mobilyaların uzun duvarlara yerleştirilmesinden kaçınılması gerekir.

Bu hareket zaten uzun bir odanın daha da gerilmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Bu amaçla, ana mobilya parçalarını yerleştirmenin U şeklindeki veya L şeklindeki şekli uygundur.

Duvarlara hacimli mobilya koymayın.

Duvarlara hacimli mobilya koymayın.

Mobilyaların orijinal duvar dekorasyonu ile birlikte asimetrik düzenlenmesi, genel tasarıma standart dışı bir dokunuş getirecektir.. Rahat bir yatak kurulacak yer seçiminde önemli bir rol verilir. Tesis genelinde ve genelinde kurulabilir. Her şey genel genişliğine bağlıdır. Odanın uzamasını görsel olarak gizlemek için küçük dolap Dar tarafında, güzel aynalarla dekore edilmiştir.

Bir odayı dar bir alan için dekore etmek de bu tasarımda belirleyici bir rol oynar. Temel bir ışık oyunu, uzun duvarlara ışık duvar kağıdı ve dar duvarlara koyu renklerden oluşan malzemeden oluşan odanın dikdörtgen şeklini gizlemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca parlak malzemeler kullanılmasına izin verilir, aynalar uzun destekleyici yapılara monte edilir.

Yatağın doğru yerini belirleyin

Yatağın doğru yerini belirleyin

Genellikle duvarlar normal sıva, doğal boya altında yapılır. Dar duvarlarda dikey çizgiler, yumuşak pastel renklerde uzun panellerin boyanması. Yerdeki kare bir halı veya desen, aynı zamanda, dar alandaki eksikliklerin görsel olarak gizlenmesi hakkındaki genel tasarım fikrinin devam etmesine de katkıda bulunur.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Şilteli ve şiltesiz tek kişilik yatak: Rahat bir yatak nasıl seçilir?

menüye dön ↑

mobilya

Sınırlı alan koşullarında sadece kişisel tercihler ile değil, aynı zamanda genel boyutlarla da yönlendirilmeye değer.

Parlak vurgulara sahip oda kusurlarını gizleyin

Parlak vurgulara sahip oda kusurlarını gizleyin

Kalifiye tasarımcılar dar bir yatak odasında ilginç mobilya çözümleri sunar:

 • Herhangi bir yatak odası, konforlu pijamaları, nevresimleri ve diğer şeyleri saklamak için bir yere sahip olmalıdır.
 • Yer tasarrufu açısından en uygun çözüm, gündüzleri monte edilen katlanır tasarımlı bir gardırop yatağı olacaktır. Yaşam alanından önemli ölçüde tasarruf sağlayacak, genel tasarım seçeneğinde belirli bir stil yaratacaktır.
 • Ayrıca duvar boyunca yerleştirerek konforlu katlanır uyku sistemleri seçebilirsiniz ve odanın çoğunu mobilyalarla doldurma sorunu çözülmüştür.
 • Dar bir odayı doldururken, mobilyaların sadece üzerine yerleştirilemeyeceğini unutmamak önemlidir. katgeniş dolaplar bu amaç için uygundur, raflarduvarlara monte edilir.

Yer kazanmak için raflar kullanıyoruz

Yer kazanmak için raflar kullanıyoruz

Hacimli koltuklar yerine yumuşak keseler almalısın. Tuvalet masası organik olarak masa ile birleştirilebilir. Yatağın yanında geceleri küçük şeyler katlanan kompakt dolaplar yerleştirilir. Uygun aydınlatma aynı zamanda sınırlı alanı gizlemeye yardımcı olacaktır, hantal aydınlatma cihazları burada uygun değildir. küçük fenerler Sınırlı işlevsel alanlarda, her iki spot aydınlatma da bu amaç için oldukça uygundur.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Yatağın üstündeki yatak odasında yer nasıl düzenlenir: Resimlerin Feng Shui tarafından yerleştirilmesi. 170+ (Fotoğraflar) parlak ve şık vurgular

menüye dön ↑

Deneyimli tasarımcılardan ipuçları

Deneyimli tasarımcılar dar yatak odalarını dekore ederken aşağıdaki ipuçlarına uymanızı tavsiye eder:

 • Bazı ahşap unsurların sıcaklığını ve rahatlığını yatak odasına ekleyin.
 • Yatak odasında karartılmış aydınlatma gevşetici, surround ve çok seviyeli aydınlatma sınırlı alanı gizleyecektir.
 • Odadaki sıcaklık, kumaşların uykuya geçirilmesi için kumaşlara çok katmanlı bir doku katacaktır.
 • Spalenka, mobilya parçalarını ve küçük detayları biriktirmek için bir yer değildir, buradaki her şey uyumaya ve dinlenmeye ayrılmalıdır.
 • Güzel bir şekilde dekore edilmiş başlık da yatak odasının cazibesini ve konforunu sağlayacaktır.
 • Uyuyan tekstillerden doğal "nefes alan" malzemelerden modeller seçin.

Ahşap elemanlarla rahatlık katıyoruz

Ahşap elemanlarla rahatlık katıyoruz

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Romantik konfor için dört direkli lüks bir yatak tasarlayın. 160+ (Fotoğraflar) Yetişkin ve çocuk yatak odaları için (+ Yorumlar)

menüye dön ↑

VİDEO: Dar yatak odası tasarımı tasarımının ana incelikleri

Çekici dar yatak odası iç

Tasarıma yetkin yaklaşıyoruz

menüye dön ↑

Sonuç

Herhangi bir yatak odası, orijinal boyutundan bağımsız olarak gerçek bir dinlenme ve rahatlama yeri olabilir. Açık renkler, tasarımda görsel olarak geliştirilmiş bir alan oluşturmak için kullanılır. Uzun duvarlardaki ayna yüzeyleri görsel olarak odanın uzamasını gizler. Açık renklerin yatay çizgileri daraltılmış alanı genişletir.

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (115'ten fazla fotoğraf)

8 Toplam puan
Rahat dar yatak odası tasarımları

Dar bir yatak odasının tasarımında tasarımdaki incelik ve püf noktaları vardır. İlk bakışta, bu oda rahatsız görünüyor ve pratik değil. Ancak beğendiğiniz çözümler bulduk. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

dizayn
8
fiyat
8
pratiklik
8
şekerleme
 • birçok seçenek;
 • Açık ve koyu tonların kontrast oyunu;
 • yatay bir çizgide harika bir parke döşemek;
 • germe tavanların montajı;
 • çalışma alanının organizasyonu.
eksileri
 • küçük bir genişlikle birlikte uzunluk;
 • Yüksek tavanlar.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn