Loft tarzı daire içi: 215+ Kendini ifade için sınırsız alan fotoğrafları tasarlayın

İç mekandaki çatı katı stilini beğendiniz mi? Fotoğraflar tasarımcı tavanları zevk yaratıyor mu? O zaman karar ver ve rahat bir alan yarat.

Çatı içlerinde gerçek endüstriyel tasarım son zamanlarda ortaya çıktı. Dönüştürülmüş ofis veya konut binalarında bulunur. Başlangıçta, endüstriyel tesisler (depolar, hangarlar, garajlar, vb.) Olarak inşa edildiler.

Bu makalenin içeriği:

Genellikle kentsel tarzda, çatıya erişimi olan seçkin yüksek binaların çatı katlarını süsleyin. Ayrıca bu amaçla 4 metreden tavanlı, geniş pencereli ve bölmesiz geniş bir düzende terk edilmiş binalar da bulunmaktadır.

İç çatı

İç çatı

Tasarımcılar rahatsız edici binaları konforlu hale getirdi stüdyo. Konukları kabul etmenin, mükemmele ulaşmanın, yaratıcılık ve dinlenme için rahat köşeleri donatmanın mümkün olduğu yerlerde.

Görünümün kökenleri

Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk çatı katı dairesi kriz sırasında ABD'de ortaya çıktı. Her şey, birçok girişimcinin yüksek rant nedeniyle üretimlerini şehir dışına çıkarmaya zorlandığı bir zamanda başladı. Issız, terk edilmiş tavan araları, matbaalar ve üretim alanının atölyeleri, yaratıcı mesleklerden insanlar tarafından kaldırılmaya başlandı. Altı metrelik geniş alanlar tavanlar showroom veya atölye çalışmaları düzenlemek için uygundur.

ABD'de ilk çatı katı dairesi 50'lerde ortaya çıktı.

ABD'de ilk çatı katı dairesi 50'lerde ortaya çıktı.

Sanatçılar, mimarlar ve bu "apartmanlar" ın diğer sahipleri iç mekana dikkat etmediler. Sadece çalışmak, sergi ve etkinlikler düzenlemek için bir yere ihtiyaçları vardı. Bu nedenle, düzenlemede genellikle duvarları, döşemeleri ve tavanları bitmeden terk etmişlerdir.

İçeride, sadece gerekli mobilya. Dekor eksikliği, telif hakkı alınmış sanat eserleri ile doluydu. Gri beton, tuğla veya tahtalarla kaplı duvarlar, sanat eserlerinin iyi göründüğü temelde (sergi standı) görev yaptı. Ve yüksek pencerelerle birlikte büyük pencereler odayı oldukça aydınlık ve ferah hale getirdi.

İç mekandaki gerçek endüstriyel tasarım

İç mekandaki gerçek endüstriyel tasarım

Zamanla bu stüdyolar konut olarak kullanılmaya başlandı. Bunun için donatıldılar:

 • bir banyo. Bölmeler veya duvarlarla kapatılan tek alan;
 • pişirme bölgesi. mutfak genellikle odanın bir köşesine sığar. Küçük bir köşe kulaklıktan oluşuyordu. bar sayacı bu nedenle en az yer kapladı;
 • dinlenilecek bir yer.

Çatı katları bohemler arasında ve iç mekandaki minimalizmi takdir eden genç insanlar arasında talep görüyordu.

Bu stil için 4 metreden tavanlı uygun binalar, büyük pencereler ve bölmeleriz geniş bir düzen

Bu stil için 4 metreden tavanlı uygun binalar, büyük pencereler ve bölmeleriz geniş bir düzen

menüye dön ↑

Farklı olan nedir?

İngilizce çatı katı anlamıyla "dovecot", "loft" olarak çevirir. Şimdi endüstriyel tarzda minimalist bir tasarıma sahip bölmeler olmadan geniş odalar denir. Böyle bir iç mekan endüstriyel bir binanın üst katına benzese de, yine de özgün fikirleri ve rahatlığı ile dikkat çekiyor.

Bölmeler olmadan minimalist sanayi tarzı oda

Bölmeler olmadan minimalist sanayi tarzı oda

Şimdi Lofts gibi özellikler sayesinde öğrenecekler:

 • boşluğun açıklığı;
 • kirişli yüksek tavanlar;
 • panoramik veya sadece büyük pencereler;
 • tuğla veya beton duvarlar olmadan alçı;
 • çimento veya odun kat;
 • kapatılmamış havalandırma ya da su boruları;
 • üstünlük beyaz kaplamadaki renkler;
 • tasarımcı fonksiyonel mobilyalar.

Ancak yine de modern çatı katının ana özelliği fikrin özgünlüğüdür, çünkü Sanat bu iç mekanların ana bileşenlerinden biridir. Bu rolle başa çık:

 • sanat tuvalleri;
 • yazarın farklı malzemelerden heykelleri;
 • pin-up posterleri;
 • klasik mobilyalar

Modernizme geri dönen klasik sanatın diğer nesnelerinin yanı sıra iç mekanda da bulunması gerekir.

menüye dön ↑

Oturma odası ne olmalı?

Şanslıysanız ve yüksek tavanlı dairelere sahip ve açık. düzeno zaman kolayca rahat bir çatı katı oluşturabilirsiniz. Bunun için biraz zaman ve çaba harcamanız gerekir. Ve hepsi çünkü iç mekanın temeli neredeyse hazır ve sadece mobilya ve dekorasyonla desteklenmesi gerekiyor. Oturma odası yapmalıdır:

 • Farklı mimari çözümleri birleştirin. İç mekan eski ve yenilikçi çözümler unsurlarını birleştirmelidir. Eski antika mobilyalar ve modern ev aletleri. Enfes dekor ve yüzeylerde dekorasyon eksikliği vb.
 • Hafif tonlarda ağırlıklı olarak yapılmalıdır.

 • Karma aydınlatma var. Büyük pencerelerde perdelerin olmaması ve birçok farklı aydınlatma türü oturma odasını oldukça aydınlık hale getirir.
 • 6 metre yüksekliğe kadar olan tavanlar, iki seviyeli yapılar oluşturmanıza olanak sağlar merdivenlerle. Oturma odasının ikinci katında dinlenme alanı veya yatak düzenleyebilirsiniz.
 • Modern veya klasik tasarımlı konforlu geniş mobilyalara sahip olun.

Kurulu
Oturma odasının duvarları ve tavanları sert ve işlenmemiş görünmelidir. Onları boyayacaksanız, açık tonları alın.

Birçok insan boyamadan önce hata yapar ve duvarları düzeltir ve daha sonra dokulu sıvalar ve başka malzemeler uygular. Bu onları düzensiz yapar. Duvarlar tuğla veya beton ise, basit bir şekilde beyaz veya gri boya ile kaplanabilir.

Oturma odasındaki zeminde herhangi bir kaplama olabilir. Ahşap parke veya tahtalar, laminat parke, dökme veya beton.

Halı kaplı zemin yanlış yerleştirilecektir. Ayrıca çatı katlarında büyük dış mekan kullanmayın kilim. Onları doğal koyun derisi veya derileri ile değiştirmek daha iyidir.
menüye dön ↑

mobilya

Basit tasarım ve devasa boyutlar, çatı katı tarzındaki mobilyaların ayırt edici özellikleridir. Oturma odasındaki ana öğelerden biri kanepe. Diğer mobilyaların aksine, parlak bir vurgu gibi davranır. Deri veya tekstil döşemeler düzgün ve zengin olmalıdır. Siyah, kırmızı, beyaz veya gri - çatı katının iç kısmında iyi görünüyor.

Mobilya parlak bir vurgu gibi davranır.

Mobilya parlak bir vurgu gibi davranır.

Salon alanı ve ses ve video olmadan hayal edemezsiniz. harika TV Kanepenin karşısındaki duvara monte edilmeli veya monte edilmelidir. Bunu yapmak için, kabini veya destekleri kullanın.

Yemek alanı ile birleştirilen oturma odasında, büyük bir masa. Modelin tasarımı ve boyutu odanın boyutlarına ve diğer nesnelere göre seçilmelidir. masif masa üstü farklı biçimlerde olabilir.Bu, kalın bir ağaç gövdesi testere kesimi ya da metal desteklere tutturulmuş, takılmış birçok tahta olabilir.

Salonda açık ahşap ve metal raflar, hacimli kaideler, tarayıcılar, koltuklar ve asma var raflar.

Swing kullanarak ilginç tasarım

Swing kullanarak ilginç tasarım

Ahşap mobilyalar güzel bir tasarıma sahip olabilir veya tam tersine kaba ve hafif eğimli bir yüzeye sahip olabilir. Ayrıca yazarın hurda malzemelerinden yapılmış eşyaları da var. Ahşaptan, deriden, tekstilden, metalden daha tanıdık gelen modeller, daha az plastik, cam vb. Kullanılır.
menüye dön ↑

dekorasyon

Dekor hakkında unutma. Sanat eşyaları, Loft tarzında oturma odası tasarımının vazgeçilmez bir parçasıdır. Hurda malzemelerinden veya orijinal eserlerden yapılmış orijinal eşyaları seçin. Dekor hizmet verecek:

 • duvardaki büyük saat;
 • vazo;
 • fenerler farklı formlar;
 • alçı veya metal figürinler;
 • resimlerinde;
 • afişler.

Loft tarzı daire içi: 215+ Kendini ifade için sınırsız alan fotoğrafları tasarlayın

Sanat eşyaları, Loft tarzı oturma odası tasarımının vazgeçilmez bir parçasıdır.

Benzersiz bir iç mekan oluşturmak istiyorsanız, daha sonra Loft tarzında tasarımcı veya tasarımcı mücevherleriyle destekleyin. Bit pazarlarında hemen hemen hiçbir şey için yapılabilir veya satın alınabilir.
menüye dön ↑

Yatak odası iç

Bir yatak odası Evdeki en konforlu yer olarak kabul edilir ve geniş Lofts'taki oturma alanı istisna değildir. Kayar bölmeler ile korunabilir ve tavan yüksekliği uygunsa, sadece ikinci kata taşınır. Bu durumda, ahşap, metal, taş veya betondan yapılmış rahat bir merdiven sipariş edin veya inşa edin.

Modern çatı katındaki iç mekanda yatak odasının duvarları düz olmamalı ve beyaz boya ile kaplanmalıdır. Bu görsel olarak alanı genişletecek ve daha parlak hale getirecektir.

Yatak odası evin en konforlu yeridir.

Yatak odası evin en konforlu yeridir.

Yatak odasındaki mobilyadan yükleyin:

 • Büyük rahat yatak. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak model seçimi. Genellikle, rıhtım altında kapasitif nişlere sahip yüksek fonksiyonel yataklar oluşturur. Bu yerden tasarruf sağlar ve iç mekanı ergonomik hale getirir. Yatak hurda malzemelerden yapılabilir veya zarif bir tasarıma sahiptir.
 • Rafları aç. Bu tür depolama sistemleri hacimli yerleştirilmiş dolapları. İç mekana çok iyi uyum sağlar ve raflarda dekor, kıyafet, ayakkabı, kozmetik düzenlemenizi sağlar. Aynı zamanda, bir odayı imar etmek için nesneler olarak raflar kullanılır. Bir duvarın yanına veya başka bir uygun yere kurulurlar.

 • Menteşeli raflar farklı boyutlarda, şekillerde ve farklı malzemelerden bulunur. Raflarda, bir ev kütüphanesinin, dekoratif figürlerin, vazoların, fotoğraf çerçevelerinin yerleştirilmesi ve depolanması kolaydır.
 • Komodinler. Bu tür öğeler çok sıradışı bir şekle ve özlü bir tasarıma sahiptir. Başucu masalarında sandıklar, nadir valizler, "P" harfi şeklinde ahşap veya metalden yapılmış tasarımlar ve diğerleri.
 • Koltukları. Çok fazla alan varsa, yatak odasına rahat ve orijinal bir koltuk yerleştirin. Model farklı malzemelerden yapılabilir.

Geniş ve konforlu bir yatak seçin

Geniş ve konforlu bir yatak seçin

İç mekanın tam görünmesini sağlamak için, ışıklandırmaya ve tekstillere dikkat edin. Rahat ve samimi bir ortam oluşturun, panjurları, perdeleri veya Romalıları kullanabilirsiniz. perdeler tek sesli kaba kumaştan. Ve yatak odasını aydınlık ve rahat hale getirmek için, avizeler, lambalar ve ışıklar monte etmek faydalı olacaktır.

menüye dön ↑

şömine

Bir şömine yatak odasını sıcaklıkla dolduracak ve daha da artacaktır. Ücretsiz planlamadan hoşlanmayan herkese hitap edecek böyle bir çözüm. Ve bunu kullanmak gerekli değildir şömine. Sahte bir şömine kurabilir veya taklit edebilirsiniz. Asıl mesele şekil, renk ve boyut olarak iç mekana çok uymasıdır.

Şömineler ayrıca dinlenme alanında veya oturma odasında iyi görünmektedir.
menüye dön ↑

Banyo ve banyo hiçbir fırfırlar

Çatı katlarını ayrı odalara bölmek alışılmış olmamakla birlikte, bu “kural” banyolar için geçerli değildir. banyolar oda. Genellikle bu odalar farklı malzemelerin bölümleriyle kapatılır.En uygun yer banyo ve WC yatak odasının yanında veya bölge rekreasyon.

Kalın banyo çözümü

Kalın banyo çözümü

Oda yüksek tavanlara sahipse, banyolarda panellerin monte edilmesi ve tavanın alçaltılması faydalı olacaktır. Odanın formda bir kuyuya benzememesi için yapılmalıdır. Gri beton veya gevşek tuğla organik olarak görünecektir. Seramik taban kullanılmalıdır. fayans benzer bir tasarım mozaik, taş veya tahtalar.

Kurulu
Odada pencereler varsa, onları asın. perdeler veya panjurlar. Işıklandırmak için en az iki lamba veya avizeler kullanın.
Gri beton veya açık tuğla organik görünecek

Gri beton veya açık tuğla organik görünecek

Odanın tarzını daha etkileyici yapmak ve aydınlık duvarlar düzensiz bırakılmalıdır. Ancak bunun için, tuğla veya beton duvarı taklit eden dokulu seramik karolar kullanın.
menüye dön ↑

Mobil mobilya

İç kısım boş gözükmemek için banyoya orijinal mobilyalar yerleştirin. Örneğin:

 • ahşap tezgah;
 • düşük bağbozumu kabine;
 • raf, menteşeli dolap.

Orijinal lavabo üstü

Orijinal lavabo üstü

Bu tür ahşap mobilyalar banyodaki yaşamı yaşanabilir ve konforlu hale getirir.

menüye dön ↑

sıhhi mühendislik

Sıhhi tesisatta kullanılan banyo ve tuvalet çatı katlarında yüksek teknoloji. Genellikle sıradışı bir tasarıma sahip nadir modeller de bulunur.

Standart olmayan seçenek

Standart olmayan seçenek

Kurulu
Dekor olarak banyolarda ve banyolarda biblo kullanmak uygun değildir. İstisnalar sanat objeleridir.
menüye dön ↑

Loft tarzı mutfak

Loft tarzı mutfak, kaba duvar dekorasyonu, ergonomik mobilyalar, ev aletleri ve yerleşim düzeni ile ayırt edilir. Genellikle burası ayrı bir oda değil, bir stüdyo dairede bulunan işlevsel alanlardan biri. Bu bölgenin sınırlandırılması için kullanılır:

 • mobilya parçaları;
 • aydınlatma;
 • farklı duvar dekorasyonu türleri;
 • çok katlı zemin.
Loft tarzı mutfak pürüzlü bir yüzeye sahiptir

Loft tarzı mutfak pürüzlü bir yüzeye sahiptir

mutfak çok fazla yer almaz, fakat kullanımda uygun ve ergonomiktir. Bu düzen aktif insanlar için uygundur. Mutfağın ergonomik iç mekanı bu tutumu ve yaşam biçimini kusursuz biçimde yansıtır.

Böyle bir bölge arasındaki fark özlü bir tasarım, en yeni teknoloji ve ergonomik alandır. Odanın duvarlarının dekorasyonu ve farklı doğal malzemeler kullanılarak mobilya imalatı için. Bu onarım masraflarını azaltır ve rahat bir atmosfer yaratır.

Genellikle bu mutfak diğer odalarla birleştirilir.

Genellikle bu mutfak diğer odalarla birleştirilir.

menüye dön ↑

aydınlatma

Mutfakta birkaç ışık kaynağı bulunmalıdır. Gün ışığına ek olarak:

 • spot armatürleri;
 • LED aydınlatmalı;
 • avizeler;
 • Sarkıt veya tavan lambaları;
 • aplikler veya noktalar.

Boşluğu açık ve parlak yapmak için, pencereden gelen ışığın odaya girdiğinden emin olun. Perdeleri veya perdeleri perdahlamaz, bazen panjur veya panjur ile kapatır. Gizliliği korumak için, Roma perdelerini kullanın.

menüye dön ↑

tekstil

Modern çatı iç kısımlarına sahip mutfaklardaki tekstiller nadiren kullanılır. Masalar bir masa örtüsü ile örtülmez, ancak bu sizin için rahat değilse, o zaman doğal elyaftan kaba elyaflı modeller seçmek daha iyidir. Olabilir:

 • çuval bezi;
 • saf bez;
 • keten;
 • paspas, vb

Malzeme renkli olarak diğer nesnelerle iyi bir şekilde birleştirilmelidir.
menüye dön ↑

Mutfak önlüğü

Sobanın, lavabonun ve masaüstünün yanındaki duvar her zaman çabucak kirlenir ve yüzeyi sık sık yıkanmalıdır. İşlemi kolaylaştırmak için, terbiye için uygun malzemeler kullanılmaya değer. Mutfak önlüğü şeklinde olabilir:

 • duvarcılık;
 • beton;
 • Ahşap Komiteler

İşlemi kolaylaştırmak için, terbiye için uygun malzemeler kullanmalısınız.

İşlemi kolaylaştırmak için, terbiye için uygun malzemeler kullanmalısınız.

Bu durumda, duvar şeffaf temperli camdan bir panel ile korunmaktadır. Önlüğü kontaminasyondan koruyacak ve temizlenmesi kolaydır. Ancak, beton, tuğla veya karton altında yapılan seramik karoların işlenmesi için daha pratiktir.

menüye dön ↑

Set ve diğer mobilyalar

Mutfak için kulaklık, köşe ve fonksiyonel seçin. Sağlam, şık ve ergonomik olmalılar. Çoğunlukla, bölgelendirme için de kullanılan çubuğu ayarlayın. Bunun için sandalyeler ve sarkıt lambalar seçildi. Bu ürünler ahşap, metal ve taştan yapılmıştır.

Diğer düzenlemelerde, stant hem yemek masası olarak hem de tabakları saklamak için kullanılan bir ada kaideleri ile değiştirilebilir.

Masifin bu modelleri, diğer mobilyalar ile iyi bir şekilde birleştirilmiştir, yani:

 • dolaplı;
 • dışkı veya sandalye;
 • raflar.

menüye dön ↑

dekorasyon

Mutfağın tasarımı için, birçok tasarımcı modern yazarların resimlerini ya da heykellerini seçer, duvarlardan birinde grafiti oluşturur ya da pin up tarzında yapılmış posterler ekler. Yazarın metal veya ahşaptan yapılmış heykelleri, fotoğraflı bir çerçeve veya bit pazarından gelen parçalar uygun görünüyor.

Teknisyen, metal bir kutuda toplanmalı veya ahşap panellerin yanı sıra metalin arkasına ustaca gizlenmelidir. Buzdolabı, bulaşık makinesi ve diğer ekipmanlar ustalıkla maskeli kayrak kendinden yapışkanlı.

menüye dön ↑

Koridor alanı

Loft donatmak, bölgeye özel dikkat koridor. Duvarlarla işaretlenmediğinden, fonksiyonel mobilyalar, çok katlı zemin duvarları veya diğer stilistik öğelerle sınır çizmeye özen gösterin.

Koridor alanına özellikle dikkat edin.

Koridor alanına özellikle dikkat edin.

Koridor açık tonlarda yapılmalıdır. Odanın duvarları aynı hizada değil, dokulu bırakılmış. Yüzey tuğla ile kaplıysa veya döşemek veya beton için yapılmış fayanslarla döşenirse boyanabilirler. Koridorda yer döşemesi ahşap olabilir, düzleştirilebilir veya laminatla kaplanabilir.

menüye dön ↑

mobilya

Çatı katlarındaki doğal açıklık, koridorda giysi ve ayakkabılar için hacimli dolaplar ve tarayıcılar kurulmasına izin vermez. Depolama için açık askılar ve raflar kurmak en uygunudur. Peki koridorda açık rafları görünüyorsun.

İstisnai olarak, geniş odalara aynalı kapılı gömme dolaplar takın.

Eşyaları yerleştirmek için, yukarıdaki koridorda, tren arabalarındaki raflara benzeyen açık raflar monte edilmiştir. Ve zaten onlar depolama için geniş valizler, kutular veya sepetler yerleştiriyorlar.

Koridor açık tonlarda yapılmalıdır.

Koridor açık tonlarda yapılmalıdır.

Mevsimlik ayakkabılarınızı saklamak için alt kısımdaki açık rafları kullanın. Açıklığın altına monte edilirler askılar Giysiler için Aynı modeller, giysi ve ayakkabı bakımı için aksesuar ve aletlerin depolanması için uygundur.

Raflar ahşap plakalardan ve metal profillerden ve ayrıca krom kaplamalı veya boyalı yüzeye sahip kalın metal ağlardan yapılmıştır. Koridorda büyük olmalı ayna. Çerçevenin şekli ve boyutu iç kısma sığmalıdır.

Büyük mobilyalara koridorda yerleştirmeyin.

Büyük mobilyalara koridorda yerleştirmeyin.

menüye dön ↑

Loft tarzı çatı

Endüstriyel estetik, tavan aralığının dekorasyonunda özellikle önemlidir. Çatı katında yapılan çok katlı bir binanın çatısının altındaki oda, gençlere ve yaratıcı insanlara hitap edecek.

Çatı katının dekorasyonunda, stüdyolar veya küçük daireler için kullanılan stilistik teknikler kullanılmıştır. Ancak odanın özelliğini, yani eğimli tavanı dikkate almak gerekir. Bu alandaki alanı uygun şekilde kullanmak için, orada depolanacak bir yatak veya mobilya yerleştirin.

Büyük bir pencerenin varlığı aydınlık bir oturma odası düzenlemenizi sağlar. Odanın aydınlık olması gerektiği için perdeler kapanmaz. Pencerenin yanındaki pencere eşiklerine veya raflarına birçok canlı bitki yerleştirin. Yeşil saksılar ve güzel saksılar iç mekanı canlandırıyor ve parlak bir vurgu görevi görüyor.

Çatı katındaki oturma odası alanında büyük bir köşe koltuğu takmak, aksine modern ekipmanlarla bir video alanı düzenlemek faydalı olacaktır.

Mutfak köşeye kurmak daha iyidir. Bunu yapmak için, bir köşe seti, modern teknoloji kuruyorlar ve bir bar veya ada kaidesi ile tamamlıyorlar. Alan izin verirse, o zaman yanına bir yemek masası kurmaktır.

menüye dön ↑

Endüstriyel tarz avizeler

Çatı için Avizeler yazarın tasarımına sahiptir ve aşağıdaki malzemelerden yapılmıştır:

 • metal;
 • bir ağaç;
 • cam;
 • seramik;
 • plastik;
 • beton vb.

Modellerin tasarımı olağandışı şekillerle şaşırtıyor. Kare, yuvarlak, zikzak veya düzensiz geometrik bir şekle benziyorlar.

Su boruları, askılar, cam kavanozlar vb. Avizeler de vardır.Odalar onları daha parlak hale getirmek için çeşitli aydınlatma türleri kullanır.. Avizeleri toplayın, böylece birlikte güzel görünebilirler.

Modellerin tasarımı alışılmadık şekillerle sürprizler.

Modellerin tasarımı alışılmadık şekillerle sürprizler.

Ayarlanabilir yükseklikteki metal zincirlerde asılı avizeler ana ışık kaynaklarından biri olarak kullanılır. Tavana veya kirişlere sabitlenebilir ve yüksekliği ayarlayabilirler.

Kurulu
Orijinal formun tasarım modellerini seçin.
menüye dön ↑

panjur

Yaratıcılığın ruhuna doymuş ferah ve aydınlık iç mekanlar, perdeler ve perdeler olmadan yapabilir. Ancak yatak odasında veya salonda klasik perdeler var.

Pencereleri perdelerle perdeleme ihtiyacı varsa, o zaman doğal elyaflı tek renkli kumaştan yapılmış perdeler kullanın. Desen ve desenler olmadan keten, pamuk veya çuval dikişli modeller olabilir. Renklere gelince, hafif olmalı ve stille iyi birleştirilmelidir.

En pratik perdeler gri, beyaz veya bej tonlarında olacaktır.

menüye dön ↑

Ev dekorasyonu ve ev dekorasyonu

Çatı katlarında gereksiz maddeler kullanmayın. Her ayrıntı işlevselliğine göre seçilir. Bu kural dekor için geçerlidir. Genellikle iç mekanlar orijinal eserlerle dekore edilmiştir. Bu tür sanat eşyaları hurda malzemelerden yapılır.

Çatı katlarında fazladan eşya yok

Çatı katlarında fazladan eşya yok

Tarz, özgürlük ve herhangi bir çerçeve eksikliği göstermelidir. Bu nedenle, iç sıradışı ve cesur tasarıma sahip nesneler olabilir. Dolayısıyla dekor olarak kendileri tarafından yaratılan şeyleri kullanırlar.

menüye dön ↑

Palet mobilya

Ahşap paletler mobilya yapımında kullanılır. Onlardan yapabilirsiniz:

1Yatak odası için lüks yatak çerçevesi

Bunu yapmak için birkaç ahşap panel gerekir. Yatak düşükse, zemine tek bir tabaka halinde yerleştirilmeli ve birbirine sabitlenmelidir. Yüksek bir yatağa ihtiyacınız varsa, alt katın üzerine bir tane daha koyun ve bunları bir araya getirin. Çerçevenin üzerine hazır ortopedik şilte, yastık, yatak ve battaniye veya battaniye koymak gerekir.

Paletlerini döşeyin

Paletlerini döşeyin

2Oturma odası için köşe kanepe

Paletin “G” harfi şeklinde tasarımı ve yumuşak yastıklar, salon alanı için kullanılan kanepenin temelidir. Üretim için birkaç tahta palet, 4 metre kumaş, köpük kauçuk rulo ve 3-4 saat süre harcayacaksınız. Paletler vidalarla kolayca tutturulur ve çerçevenin çekici görünmesi için açık tonlarda boyanması gerekir.

Paletten Köşe Kanepe

Paletten Köşe Kanepe

3Rekreasyon alanında düşük sehpa

Üretim için bir palet yeterli olacaktır. Desteğin döner tekerleklerini buna takmak ve cam tablayı yukarıdan monte etmek gerekir. Cam sertleştirilmiş ve darbelere dayanıklı seçmelidir.

Mobil Sehpa

Mobil Sehpa

menüye dön ↑

Lambaları kendimiz yapıyoruz

Herkes kendi başına lamba üretemez, ancak biraz yaratıcılık yapan herkes, lamba gölgeleriyle başa çıkabilir. Bunun için mevcut malzemeleri kullanabilirsiniz:

 • su boruları;
 • askılar;
 • cam kavanozlar;
 • ahşap veya metal nesneler;
 • tekstil.
Kendin yapabileceğin lamba

Kendin yapabileceğin lamba

menüye dön ↑

Orijinal dekor

Çatı katlarındaki süslemeler iç mekanlar için tamamen sıra dışı nesnelerdir. Bu:

 • duvar veya tavan askılarında kapalı alanda depolanan bisikletler;
 • su borularından yapılmış açık elbise askısı;
 • kesilmiş genç ağaçlardan kıyafetler için zemin askıları, kabuksuz. Her dalın bir kanca olduğu yerde.
 • metalden yapılmış zemin lambaları;
 • ahşap çerçeveli ilginç fotoğraflar veya kolajlar;
 • kütüklerin;
 • tasarımcı mobilyaları;
 • hayvan derileri;
 • Çiçek saksıları için metal profilden destekler;
 • yatak örtüleri, el yapımı halılar.

Alışılmadık bir tasarıma sahip bu tür tasarımcı şeyleri, evi çok çekici ve benzersiz kılacak.

Çatı katı bir konut binasında yapılmışsa ve alanı bu alanda genişse, bu tür konutların maliyeti oldukça yüksektir.

Çatı tarzı

Zevkli iç

8 Toplam puan
Çatı ile özgürlük ruhu

Loft tarzı, farklı duygular uyandıran olağanüstü bir stildir. Birisi için bu parlak duyguların denizi, diğerleri için ise tam bir özgürlük. Birisine, bu tarz kendine has bir şeyi, izin verilen normların tamamen reddedilmesini hatırlatır. Peki bu tarz hakkında ne düşünüyorsun? Bizden en alakalı ve alakalı tüm bilgiler. Okuduktan sonra, yorumlarınızı argümanlarla yorumlarda bırakın. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
7.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
7.5
şekerleme
 • Kullanılabilirlik. Terkedilmiş atölye çalışmaları, matbaalar ve diğer sanayi tesisleri temelinde oturma odası altında değiştirilen mülkler nispeten ucuza satılıyor.
 • Ücretsiz düzen. Daire ya da stüdyodaki duvarların ve bölmelerin olmaması onu çok parlak, geniş bir artı kılar. Sonuçta, tüm boş alanları kullanabilirsiniz.
 • Çatı katları farklı amaçlar için kullanılabilir. Konforlu bir iç mekana, geniş ve aydınlık ofislere, dans veya diğer sanat stüdyolarına ve hatta sergi salonlarına sahip konforlu daireler olabilir.
eksileri
 • Minimalist iç mekanlar herkes için değil. Pek çok kişi tekstil, bölüm ve dekor eksikliğinden dolayı rahatsız olacak. Bu tarz lüks tasarımı seven insanları sevmez.
 • Bu odalarda çocuklu aileler için zordur: herkes için rahat bir köşe oluşturmak, samimiyeti sağlamak.
 • Yüksek ve geniş odalar, ses ve ısı yalıtımı için birçok kaplama malzemesi gerektirir. Bu nedenle pratik ve pahalıdırlar. Soğuk mevsimlerde ısıtma gibi geniş daireler çok karlı değildir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn