Evyeli ve Lavabosuz Banyo Tasarımı: Mobilya seçimi (165+ Fotoğraf). Tercih edilen nedir?

Şu anda, iç tasarımın yardımıyla, bir banyonun olağandışı görüntüsünü çoğaltabilirsiniz ve bir lavabo olmadan bir banyo, açık bir örnektir.

İçerik:

Böyle alışılmadık bir çözelti küçük bir banyo için ve geniş bir alan için uygundur. Ancak iç mekanın güzel ve modern görünmesi için tasarımın tüm inceliklerini, mobilyaların yerlerini, renklerin oranını dikkate almak gerekir.

Banyo - tanımı ve amacı

Banyo, yalnızca duş almak için tasarlanmış bir oda olarak hizmet verdiğinde zaman çoktan geçti. Bugün bu yer sadece bedenin değil ruhun da rahatlayabileceği bir oda olarak tanımlanabilir. Banyonun genel arka planı ve atmosferi havayı etkiler. Etrafımızın güzelleşmesi, hoş renklerle çevrelenmiş olmamız önemlidir, bu sadece rahatlamak için değil, aynı zamanda uzun pozitif bir şekilde şarj etmek için de yardımcı olacaktır.

Bir banyonun içini dekore etmek için seçenekler geliştirirken, tüm tasarım talimatlarını dikkate almak gerekir. Birçok modern ayrıntı ve unsur sayesinde, sıradan bir duş odasını modern, şık, rahat bir vahaya dönüştürebilirsiniz, burada sadece zaman harcamak için değil, aynı zamanda rahatlamak da güzel olacaktır.

Modern banyo

Modern banyo

Bir banyo planlarken yerin gerekli özelliklerini dikkate alır. Eğer bu daire veya tek katlı evyanına yerleştirmek en iyisidir yatak odası. Birkaç katlı büyük bir bina ise, yerleştirilebileceği yerlerde birkaç banyo mümkündür. duşlarve eğer yer uygunsa, gerekli tüm mobilya ve aksesuarları içeren büyük bir banyo.

Özel özellikler

Yaşamın ritmi çok yorucu ve sıkı bir çalışmadan sonra gevşeme arzusu çok önemli. Huzur ve mahremiyet kazanın, sadece modern bir banyoda mümkün olan aroma yağları ile sıcak bir banyonun keyfini çıkarın. Ve bu odadaki bütün ortam uzun süre olumlu bir ücret verir, bütün gün için olumlu bir tutum oluşturur.

Hem küçük hem de büyük banyolarda dekorla ilgili bazı şikayetler var. Durum farklı olabilir ve en çok neyi sevdiğinize bağlı olarak bireysel olarak seçilir - klasik veya modern bir trend, hangi tasarımı görmek istediğiniz.

Banyoda huzur ve mahremiyet alabilirsiniz.

Banyoda huzur ve mahremiyet alabilirsiniz.

En sık banyoda gözlenebilir:

 • kabine;
 • çekmeceli dolap;
 • takılı kabine;
 • kalem kutusu ayna;
 • çeşitli menteşeli veya açısal bağlantılar.

Modern banyo iç modüler ile donatılmış olabilir mobilyaboyut ve tasarıma bağlı olarak her oda için ayrı ayrı tasarlanacaktır. Ayrı ayrı aynalar hakkında da söylemek istiyorum. Her şeyden önce, aynalar görsel olarak odanın alanını arttırır.

Banyo küçükse, o zaman duvara büyük bir ayna asılı, görsel olarak odanın boyutunu artırın.

Son zamanlarda, terlemeyen aynalar önem kazanmıştır. Çok kullanışlıdır - duş aldıktan sonra silmenize gerek yoktur.

menüye dön ↑

Lavabosuz banyo dolabı

menüye dön ↑

Bu mobilya nedir?

Modern banyo mobilyalarının özellikleri - kompaktlığı az yer kaplamasına rağmen, gerekli tüm fonksiyonları yerine getiriyor. Mobilya bileşenlerinden biri kabine olarak adlandırılabilir.

Konfigürasyonlarında, yerleşik bir lavaboya sahip olabilirler ya da onsuz olabilirler, bu da kullanılan alanı korur ve gerekli eşyaları depolamak için yeterli alan vardır.
Banyo standı lavabo tutmak zorunda değildir

Banyo standı lavabo tutmak zorunda değildir

Kurulu
Banyo alanı yeterince geniş olduğunda, lavabo olmadan lavabo modellerini seçmek daha mantıklı ve verimli olacaktır.

Mobilya piyasasında üreticiler herhangi bir model sunabilirler.

Bordür taşları olabilir:

 • sıradan klasik;
 • köşe;
 • askıya aldı.

Kabuksuz kaide hareketi mükemmel hareketlilik ile karakterizedir, yapısı içinde çok fazla alan vardır ve tezgah eşyalar ve saklama için stant olarak kullanılabilir. Geniş bir ürün yelpazesinde, odanın tarzına ve tasarımına uyan bir model bulabilir veya başarabilirsiniz. kendin yap.

Her şeyden önce, başparmakların yerleştirileceği en uygun yeri seçmek ve gerekli ölçümleri yapmak gerekir.

Kurulu
Askıya alınacağına karar verirseniz, bu yatak duvarları için uygun. Yeterince güçlüler ve bölmeler hakkında söylenemeyen mobilyaların ağırlığına dayanacaklar. Alçıpan.
Kabinin belirli bir iç stili olmalıdır.

Kabinin belirli bir iç stili olmalıdır.

Komple set

Kabinin çekmeceleri veya açma kapıları varsa, bu tür modeller için daha fazla alana ihtiyacınız varsa, kapılar doğru yönde maksimum açılmalıdır. Banyoda yer sınırlı ise, dolapta raflarla kalabilir ve açılan kapıları sürgülü kapaklarla değiştirebilirsiniz.

Kurulu
Banyo dolabı, tüm odanın iç kısmında belirli bir tarza sahip olmalı, renk ve şekle uymalıdır, bu nedenle genel renk arka planını ve banyonun diğer özelliklerini dikkate almalısınız.

Fitingler belirli bir dikkat gerektirir - renkli plastik daha ucuzdur ve nezih görünür, ancak bir süre sonra boya silinebilir ve ürün tüm mobilyaların genel fonuna karşı özensiz görünecektir. Bu nedenle, uzmanlar aksesuarlara özellikle dikkat etmek için dolap alırken veya imal ederken tavsiyede bulunurlar. Krom parçalar muhteşem görünecek, uzun süre hizmet verecek ve zamanla parlamalarını yitirmeyecektir.

menüye dön ↑

malzeme

Stand modelleri çok çeşitlidir ve her türlü gelir için tasarlanmıştır.

En ilkel, sıradan raflara ve en çok ihtiyaç duyabileceğiniz kapılara sahip olan normal dikdörtgen kutudur.

Daha gelişmiş seçenekler var - çeşitli bölmeler ve çekmecelerle, bazı modellerde yerleşik çamaşır sepeti vardır.

Modellere ek olarak:

 • aydınlatma;
 • bir ayna;
 • tekerlekler üzerinde bacaklar.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Genelde bu tür dolapları ortak malzemelerden üretiyorlar - sunta ve MDFSuya karşı direnç gösteren ve yukarıdan özel bir film ile kaplanmıştır. Bu tür mobilyalar özgün bir görünüme sahiptir, pratiklik ile karakterize edilir, ucuzdur.

MDF kaplama cephe mahfazası imalatında kullanılır, içerisinde lamine sunta kaplama görülür. PVC film sayesinde çeşitli renk ve doku seçenekleri mümkündür. Ağacın altında, metalin altında bir dolap oluşturabilirsiniz, yoksa aynı renkte olabilir veya bir resmi olur.

Ucuz üretim seçenekleri; plasti.

Hafifler, fazla yer kaplamazlar, nemden hiç korkmazlar ve bu nedenle banyo veya duş kabinine uyumlu bir şekilde bakacaklardır. En sofistike iç mekanda bile, banyoya uyumlu ve etkili bir şekilde bakacak ucuz bir plastik başucu masası satın alabilirsiniz.

Doğal ahşaptan, rakorsuz

Doğal ahşaptan, rakorsuz

malzeme

Bordür taşları doğal ahşaptan yapılabilir, ancak maliyeti nedeniyle yalnızca elit kulaklıklar için kullanılır. Ahşap, ürünü nemden koruyan özel araçlarla işlenir ve uygun bakım ve uygun kullanımla kaide uzun süre hizmet edebilir.

Birçoğu birleştirilmiş ürünleri göz önüne alır. Böyle bir dolap olabilir - tahta sandık, taş tabla ve pleksiglas kapılar. Terbiye için tasarıma bağlı olarak bir araya getirilen çeşitli krom kaplı malzemeler kullanın.

menüye dön ↑

Başparmak nedir?

Tablonun türüne ve yapısına göre, karakteristik parametreleri ile belirli tiplere ayrılabilir:

 • açık - en yaygın şeklidir. Bu, seçilen yere kolayca yerleştirilebilen ve gerektiğinde kolayca taşınabilen modüler bir mobilya türüdür. Bacaklarda, tekerleklerde veya sadece takılıyorlar zemin;
 • Askıya alınmış - daha kompakt model, çok daha şık görünüyorsun, ancak küçük bir kapasiteye sahip. Onları yalnızca yatak duvarlarına braketlerin yardımıyla sabitlemek gerekir, alçıpan bölmeleri ağırlığa dayanamaz;

Yerden tasarruf için kompakt seçenek

Yerden tasarruf için kompakt seçenek

 • köşe - bu seçenekle, dolaplar alt kattadır veya köşede askıya alınabilir. Bu durumda, odadaki boş herhangi bir köşeyi doldurabilirsiniz.

menüye dön ↑

Orijinal çözüm, musluk deliği olmayan bir banyo lavabosu.

Bu lavabo, banyoyu özgün ve benzersiz kılacak modern bir tasarımcı tesisatına sahiptir. Sofistike ve lüks tasarım, klasik bir iç mekan veya modern bir trend olsun, her banyo için bir dekorasyon görevi görür. Pek çok insan lavabodaki muslukları sevmez, kaba görünüyor ve temizlik sırasında bazı rahatsızlıklara neden oluyor.

Mikser, lavabonun dışına monte edilebilir - duvarda veya yerde olabilir.

Böyle bir değişiklik, lavaboda tam anlamıyla bir duvar veya tavandan görünen bir su akışı izlenimi yaratabilir. Bu varyasyon özel bir tasarım ve iç mekana belli bir yaklaşım gerektiriyor.

Böyle bir lavabo, banyoyu özgün ve benzersiz kılar.

Böyle bir lavabo, banyoyu özgün ve benzersiz kılar.

Banyo içi ana ve gerekli unsurlardan biri lavabo olarak kabul edilir. Son zamanlarda, banyo tasarımına modern bir yaklaşımla, gittikçe daha sık olarak, lavabonun değiştirilmiş bir görüntüsünü sunar - musluk için bir delik açmaz. Hem dekoratif görünüşü hem de randevuyu gerçekleştiren sıhhi tesisat tasarım tipine aittir.

menüye dön ↑

Orijinal lavabo şekli

İlk bakışta, banyo için lavabo musluk için bir delik olmadan en yaygın şekli oldukça basittir. Ancak bu durum böyle değil, aksine oldukça karmaşık bir cihaz. Bazı örneklerde hiç delik yok, su deşarjı bile görülmüyor.

Dikdörtgen model - şık ve orijinal

Dikdörtgen model - şık ve orijinal

Bazı modellerde, lavabonun ve tezgahın bağlantısının birleşme noktasıyla örtüşmesiyle bir tarafı vardır. Bazen lavabo tüm derzleri kapatan, masa tablasının altına sabitlenmiştir.

Ancak en orijinal ve hijyenik olarak doğru olan, katı bir cam lavabo seçeneğidir.

Bu uygulamada, kir birikeceği, görünüşünü bozacak ve hijyen standartlarına uymayan dikişler yoktur. Büyük bir lavabo, spreyi odaya saçmak için vermez.

menüye dön ↑

Mikser nerede?

Süpernova modern banyo tasarımı tercih edildiğinde, musluk için deliksiz yeni lavabo modellerini tercih ediyor. Bu yapılar için, duvara, tezgahta, zemine gömülü olan uzun musluklu bir mikser kullanılır.

Duvar muslukları için tüm mekanizma, hiçbir şekilde farkedilmediği duvardadır. Suyu açmak için sadece vana görünür ve içinden su akacak olan boru. Musluk masa tablasına monte edildiğinde, ana koşul, batarya musluğunun, lavabo tarafının kendisinin yüksekliğine tekabül ettiği kabul edilir. Pahalı modellerde neredeyse hiç delik yoktur, gerekirse doğrudan lavaboya yakın bir yere monte edilir.

Duvar karıştırıcıları için bütün mekanizma duvardadır.

Duvar karıştırıcıları için bütün mekanizma duvardadır.

Bu tür lavabolar Avrupa'daki sıhhi tesisat üreticileri tarafından derhal serbest bırakıldı. Zaman içinde, tasarımcılarımız daha gelişmiş banyo lavabo modelleri üretmemizi sağlayan Avrupalı ​​uzmanlarla yakın çalıştı.

menüye dön ↑

Taşma sistemi

Operasyon sırasında, lavabonun suyunun taşmaması, uzmanlar ve tasarımcılar, sorunlardan kaçınmak için bazı çözümler geliştirdi. Günümüzde, suyun taşma olmamasını sağlamaktan sorumlu sistemin birkaç fikri vardır:

 • İlk varyantta, lavaboda su yüzeyin belirli bir yüksekliğine ulaştığında, drenaj otomatik olarak açılır ve suyun dışarı akmasını önler.
 • İkinci durumda, inşa edilmiş olan kurtarmaya bir sifon gelecek, orada zaten drenaj borusuna bağlı. Tahliye deliği kapatıldığında, basınç altındaki su lavaboda sifon seviyesine çıkar.
 • Yüzeydeki belirli bir noktaya geldiğinde, yerleşik bölmeden taşacak ve kanalizasyona düşecektir. Bu versiyonda, lavabo, kilitlenmeyen özel bir tahliye vanasıyla donatılmıştır. Belirli bir su seviyesindeki bu vana otomatik olarak devreye girer, taşma gerçekleşmez.

menüye dön ↑

Artıları ve eksileri

Bu tür bir orijinal ve ilk bakışta, diğer tesisatlarda veya mobilyalarda olduğu gibi, mikser için deliksiz bir lavaboda hem avantajlar hem de dezavantajlar vardır.

Bu tasarımın avantajı, miksere su dökülmemesidir.

Bu tasarımın avantajı, miksere su dökülmemesidir.

Bu tür yapıların eksikliği kurulumda belli bir zorluktur. Gerekli malzemeleri, boruları döşemek için, banyodaki duvarları oymak gerekir, bu nedenle banyoda böyle bir lavabonun gerekli olup olmadığına karar vermek için, onarım başlamadan önce bile başlangıçta gereklidir.

Ancak, avantaj - çalışma sırasında, mikserin altına su dökülmez ve böylece bozulmaz, conta giyilir. Bu tür lavabolar normal lavabolar gibi kendi içlerinde kir toplamazlar. Bu sıradışı tasarım sayesinde, banyo şık ve sofistike görünecek. Lavabonun uzun süre hizmet verebilmesi için, sadece markalı olması, montajın bir uzman tarafından yapılması gerekir.

menüye dön ↑

Lavabo olmadan banyoda Çekmeceli

Daha önce, tarayıcılar yatak odası takımlarına konu olmuş, çarşaf ve yatak takımları içindeydi. Tipik banyo, sıhhi tesisatlarla sıradan mobilyalar ile donatılmıştı, kimse şifresini duymadı. Halen, banyo içi projenin hazırlanmasında tasarımcılara ayrı bir eleman olarak bir çekmece sunuldu. Diğer mobilyalar ile harika görünüyor, kullanımı vazgeçilmez hale geldi, gerekli tüm öğeleri içeriyor.

Diğer mobilyalar ile harika görünüyor

Diğer mobilyalar ile harika görünüyor

Diğer mobilyalar gibi, tarayıcılar da:

Ve modern banyo şimdi böyle bir konu olmadan ortaya çıkmıyor bile. Bir şifoniyer gibi, gerekli ve faydalıdır:

 • duş kabini;
 • başucu masası;
 • ayna

menüye dön ↑

Ne yapılabilir?

Bir banyodaki çekmeceler, diğer elemanlar gibi, çeşitli malzemelerden yapılabilir:

 • plastik;
 • ağaç;
 • MDF ve sunta.

Bu malzemeler uzun süre kullanılır, her yıl üretim teknolojisi geliştirilir.Ancak, geri kalan malzemelerde olduğu gibi, farklı eleştirilere, özelliklere - olumlu cevap veren, öneren, olumsuz tarafları bulanlara sahipler.

malzeme

1

MDF

Küçük dispersiyon fraksiyonlarından yapılmış mobilyalar, mukavemete sahiptir, bu malzemenin temeli, ağaç yongaları ve gelişmiş polimerlerin karışımıdır. Ancak bu karışım neme tahammül etmez, dayanıklılık kazandırır, uzmanlar yüzeyi özel bir boyayla kaplar ya da dekoratif efektli koruyucu filmlerle yapıştırır. Giysilerin MDF levhalarının imalatı için - bu iyi bir seçenektir, kullanımda rasyoneldirler, kolayca kesilirler, ürüne istenen şekli, istenen pürüzlülüğü, konfigürasyonu vermenizi sağlar.

Göğüs farklı malzemelerden yapılabilir.

Göğüs farklı malzemelerden yapılabilir.

2

Sunta

Ancak sunta mobilyalar neme çok duyarlıdır. Üretim daha büyük talaşlara dayanmaktadır. Hammaddenin nemi çok emmesi nedeniyle, özel bir su itici kaplama ile kaplanmaya çalışılmıştır. Bu malzemeyi zehirleyicilerin üretimi için uygulayın, ancak ne yazık ki, kısa bir süre sonra nem kendini hissettirir.

Şifonyerin nemlendiği kısımlar, özellikle şifonyerin bacakları yumuşayabilir, preslenmiş cipsler kenarlar boyunca ufalanır ve bunun sonucunda malzeme çürür. Bu tür malzemeden ürünler ucuzdur, bu muhtemelen bu malzemenin tek artısıdır.

3

plastik

Ancak plastik mobilyalar nemden korkmaz. Bu tür şifreler, şifrenin bacaklarının zarar göreceğini düşünmeden banyonun herhangi bir köşesine yerleştirilebilir. Ancak, diğer malzemeler gibi, plastiğin dezavantajları vardır. Ondan ürünler kırılgan, yumuşak. Üzerlerine ağır şeyler koyamazsınız ya da üzerlerine büyük şeyler koyamazsınız, zamanla çatlatabilirler, zorla çekmeceye yaslansanız bile, dayanamazlar.

Plastik mobilyalar nemden hiç korkmaz

Plastik mobilyalar nemden hiç korkmaz

Tasarımla ilgili sorunlar olabilir. Çoğunlukla tek bir renge sahiptirler, özel bir parlak renk vermek için özel bir filmle yapıştırılırlar veya boyanırlar. Zamanla sabit nemin etkisi altında, boya içeren film bozulabilir.

Kurulu
EPlastik ve MDF çekmeceler arasında seçim yaparsanız, biraz fazladan ödeme yapmak en iyisidir, ince dağılım fraksiyonundan gelen çekmeceler size uzun süre hizmet eder.
4

odun

Tahtadan yapılmış mobilyalar plastikten üstün, sunta ve MDF'li mobilyalar için en pahalı seçenek. Ağaç, ürünleri dayanıklı ve nemden korkmayan kılan özel bir emprenye sayesinde böyle bir özelliğe sahiptir. Doğal ahşaptan yapılmış bir çekmece sandığı sağlığa zararlı değildir, kimyasal bir plastik değildir. Bir vernikten polimerik boyaya veya filme kadar bir ürünün çeşitli şekillerde kaplanması yoluyla bir dekor elde etmek mümkündür. Böyle bir çekmece sandığı mobilyanın geri kalanından ve gerekirse, seçilen dokunun diğer konumlarla uyum içinde gerçekten öne çıkacaktır.

Doğal ağaçtan

Doğal ağaçtan

Banyoda şifonyer yapmak için uygun tüm malzemelerin avantaj ve dezavantajlarını ayrı ayrı göz önüne alarak sonuçlandırabiliriz. En iyi malzemelerden biri ahşap, ancak fiyatı yüksek görünüyorsa, bu mobilyaları yapmak için çok uygun olan MDF'yi düşünebilirsiniz.
menüye dön ↑

Göğüs Çeşitleri

Tasarımlara dayanarak, banyoda kullanılacak tarayıcılar esas olarak iki tiptedir - düz ve köşeli. Banyodaki herhangi bir tasarımın sandıkları güzel ve şık görünüyor, hepsi de diğer mobilyalarla harmanlayacakları yerleştirmelerine bağlı. Bir şifoniyer sipariş etmeden önce, duvarın veya köşenin yakınında bir karar vermelisin - bakılacak en iyi yer neresi?

Düz şifoniyer - Bu normal bir şifonyer, yatak odasındaki gibi. Genellikle duvar boyunca yer alır ve banyoda iyi uyum sağlar. Ürünün yüksekliği, genişliği ve uzunluğu, banyonun büyüklüğüne, müşterinin isteklerine bağlı olarak oldukça farklı olabilir.Zamanla, bu modellerin hepsi geliştirilecektir, üreticiler komple bir set için yeni seçenekler sunar, bu da yerden tasarruf sağlar ve giyside daha fazla eşya saklama olasılığını arttırır.
Yatak odasında bir sandık gibi görünüyor

Yatak odasında bir sandık gibi görünüyor

Çekmeceli köşe sandığı - Şifonyerin daha modern bir versiyonu. Orijinal tasarımı sayesinde, minimum yer kaplarken, banyonun herhangi bir köşesinde kolayca olabilir. Duvarın yakınındaki yer diğer mobilyalarla doluysa ve köşeler boşsa bu çok kullanışlıdır. Bu tür zehirlemeler hem plastik hem de tahta olabilir.
menüye dön ↑

Çekmecelerin tasarım özellikleri

Günümüzde banyoda kullanılan tarayıcılar, büyük, hantal ve hantal olan mobilyalara hiç benzemiyor. Şimdi bu özgün model, tamamen farklı bir tasarım ve proje, her bir müşteri için ayrı ayrı yapılmış, farklı malzemelerden yapılmış.

Modern seçenek

Modern seçenek

Şifonyerin temel özelliği, temel olarak, banyo için en gerekli şeyleri saklayabileceğiniz, bornozlardan havlulara kadar birçok büyük çekmeceye sahip olmalarıdır. Küçük kutular çoğunlukla küçük eşyaları depolamak için kullanılır.

İsteğe bağlı olarak yerleştirmek mümkündür:

 • yıkama jelleri ve tozları;
 • kişisel bakım ürünleri;
 • diş macunu; Tıraş ürünleri

Yüzeye gerekli aksesuarları da yerleştirebilirsiniz. Bazı modellerde, masaüstü yerine yerleşik lavabo.

Ayrıca son zamanlarda büyük talep gören şifonyerin orijinal versiyonu hakkında da bilgi vermek istiyorum. Bu bir pierum. Yukarıda, masa üstünde bir makyaj masası olarak kullanılmasını mümkün kılan bir ayna olabilir. Çekmece tasarımında mükemmellik yüksekliğine, aynaların ve evyelerin aynı anda birleştirildiği ürünler denilebilir.

Klasik, modası geçmiş

Klasik, modası geçmiş

Böyle bir yapıya sahip, banyo dağınık değil, duvarlarda fazla asma yoktur, banyo prosedürleri için gerekli her şey bir yerdedir. Ancak, bu tür çok işlevli tarayıcılar, plastikten daha dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır, çünkü belli bir ağırlığa sahiptir.

menüye dön ↑

Bir çekmeceli dolap nasıl seçilir?

Banyo için bir şifoniyer alırken, ne istediğinizi, hangi tasarımdan, hangi malzemeden yapılmış olması gerektiğini bilerek, doğru seçimi yapmanıza ve satın almanın tadını çıkarmanıza yardımcı olacak ipuçlarına uymanız gerekir:

 • Kalite ana parametrelerden biridir. Malzemenin gücünü kontrol ettiğinizden emin olun, her şeyin kusursuz çalıştığından emin olun - kapılar tamamen açılır, çekmeceler sonuna kadar kayar. Ürün çiziksiz ve cipssiz olmalı, boya tamamen ve düzgün bir şekilde uygulanmalı, tüm tutturucular yerinde ve çalışmalıdır. Plastik sandıkların diğerlerinden daha az dayanıklı olduğunu unutmayın;
 • boyutlar da önemli bir faktördür. Çekmeceli bir dolap satın almadan önce, çekmeceliğin nerede durduğunu, bunun için yeterli alan olup olmadığını tam olarak bilmeniz gerekir. Banyo küçükse veya tam tersi geniş bir alana sahipse, mobilyayı tek tek sipariş etmek en iyi çözüm olacaktır;

Doğru beden ve stili seçin.

Doğru beden ve stili seçin.

 • aksesuarlar ve kalitesi - kaliteli mobilyaların ana göstergelerinden biri. İyi donanımlar pahalıdır ve pahalı ve kaliteli mobilyalar ucuz bir seçenek sunmayacaktır. Tüm kollar, kapatıcılar, bacaklar, kıskaçlar iyi kalitede olmalıdır;
 • yürütme tarzı - dresser mobilya diğer tüm ile uyumlu olmalıdır. Tüm mobilyalar hazır olduğunda ek bir ürün sipariş etmeye karar verirseniz, seçimini sorumlu bir şekilde almak gerekir, aksi takdirde, tamamen renk, boyut, mobilya yapısı tamamen uygun olmayan bir çekmece sandığı kendilerine dikkat çekecektir.

Günümüzde mobilya endüstrisi yüksek düzeydedir, mobilya her gelir seviyesine sahip alıcılar için yapılmıştır.. En tuhaf ve seçici alıcı bile zevkine göre bir çekmece bulacak. Ucuz veya pahalı olabilir, tahtadan veya plastikten yapılmış, tek sesli veya renkli olabilir.Bu sorunlar, şifonyeri alan alıcı tarafından çözülür.

menüye dön ↑

Lavabosuz banyo mobilyaları

Sadece son zamanlarda, banyo tamamen sıradan bir odaydı sadece En gerekli şeyler:

 • raflar;
 • bir ayna;
 • Soyunma.

Bugün, banyo için mobilya çeşitliliği o kadar büyük ki herhangi bir tasarım kararı ve fantezileriniz gerçekleşebilir.

menüye dön ↑

Çeşitli banyo mobilyaları

Bugün, banyo sadece günlük bir duş almak için değil, aynı zamanda tamamen rahatlayabileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz bir yer olarak da tasarlandı. Rahatlık için gerekli tüm banyo ve kozmetik aksesuarları uygun yerlerde bulunmalı ve meraklı gözlerden saklanmalıdır. Bu, herhangi bir üreticiden satın alınabilecek veya bireysel projeler için sipariş verebilecek çeşitli mobilya setlerine yardımcı olacaktır.

Banyo gerçek bir sanat eseri olabilir.

Banyo gerçek bir sanat eseri olabilir.

Genel olarak, bu kulaklıklar ana bileşenlerden oluşur:

 • Duvar dolapları açık veya kapalı.
 • Dolaplar normaldir veya lavabonun altına yerleştirilmiştir.
 • Döşeme dolaplarında, davalar ve yarım cezalar var.
 • Su geçirmez dahil çeşitli aynalar.
 • Ek aksesuarlar - çamaşır sepetleri, hijyen kitleri, havlu ısıtıcıları.

Dekorun farklı unsurlarını kullanın

Dekorun farklı unsurlarını kullanın

Temel olarak, banyodaki tüm mobilyalar pratik ucuz malzemelerden yapılır - sunta veya MDF veya ahşaptır. Malzeme seçiminde ana kriter nem direncidir.. MDF ve suntadan yapılmış levhalar, kendinden yapışkanlı, lake veya emaye kaplama filmi ile özel olarak kaplanmıştır.

menüye dön ↑

Pratik öneriler

Banyoda uzun süre dayanacak ve hepsi aynı kalitede olacak muhteşem ve şık bir mobilya seçmek için, birkaç pratik ipucunu izlemeniz gerekir.

İpuçları
 • Mobilyaların büyüklüğü oda parametrelerine uygun olmalıdır. Oda küçük ve mobilya hacimli ise, çok az yer kalacak ve bazı rahatsızlıklar olacaktır.
 • Son kat ile iyi bir şekilde birleştirilecek mobilyaları seçmeniz gerekir.
 • Mobilya seçerken nem direncinin temel parametrelerini hatırlamanız gerekir. Bu nedenle, banyodaki yatak odası için bir başucu masası uymamaktadır.
 • Birçoğu köşeli ve asma modelleri tercih eder, kompakt, şık ve modern çok az yer kaplarlar. Ancak bu seçim sadece bireysel olabilir.

Keyifli banyo seçeneği

Keyifli banyo seçeneği

Banyoda bulunacak mobilyalar hem güzel hem de kaliteli ve işlevsel olmalıdır. Rahatlık ve konfor yaratacak, odanın bireysel tasarımını vurgulayacaktır. Bu nedenle, mobilya seçiminde mükemmel kalite ve güzel görünüm elde etmek için tüm incelikler dikkate alınmalıdır.

Küçük lavabo

Ve böyle bir model seçerseniz?

8.5 Toplam puan
Lavabo olmadan banyo - ne kadar rahat?

Lavabosu olmayan bir banyo, küçük banyoları olan ve bir şekilde ihtiyaç duydukları her şeyi içermek zorunda kalan insanların seçimidir. Ancak, organik olarak çok uygun seçenekler var. Alternatif, bazen standart bir mobilya grubundan daha iyidir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Temel ihtiyaçlar için ilave yatak
 • Satın almak daha ucuz
eksileri
 • Pratik değil
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn