Provence tarzında banyo tasarımı - beden ve ruh için nazik romantizm (205+ Fotoğraf)

Keyifli bir Provence tarzındaki banyo, Fransız romantizminin huzurunu ve bir huzur paletini doldurdu. Provence tarzında popüler bir ülke müziği türüdür. Provence, Fransa'nın güneydoğusundaki sıcak güneşin altında doğmuş, lavanta tarlaları arasında, deniz havası ve bitkilerin kokusu ile doygun hale getirilmiş bir doğa çocuğu.

İçerik:

Provence bölgesinde, sakin konuşmalar köylüler, esnaflar ve tüccarlar tarafından yapılır. Ve evleri konfor dolu. Provence'a aşık olduktan sonra, asla ayrılmaya karar verdim. Ve bundan ne çıktı bugün yaptım ve sana söylemek istiyorum.

Provence banyo - ilk görüşte aşk

Provence banyo - ilk görüşte aşk

Banyo dekorasyonu

Bilindiği gibi tiyatro, bir askı ile başlar ve herhangi bir stil odanın iç dekorasyonu ile başlar. dekorasyon banyo Provence tarzındaki odalar, daha sonraki iç mekanların tonunu belirliyor. Herkes bu görevle başa çıkacak.

Modaya uygun ve modern malzemeler gerektirmez. Provence'in sloganı kolaylık, güzellik, basitlik ve ekolojik saflıktır.

Provence tarzının yıllarca yaratıldığını unutmayın. Artıları ve eksileri önceden tart, bütün nüansları keşfet ve önemli bir detayı kaçırma.
Fransız romantizminin sakinliği ve pasifikasyon paleti

Fransız romantizminin sakinliği ve pasifikasyon paleti

Banyoda proaktif bir görüntü denemek için herşeyi sıfırdan başlatmanız gerekir. Provence tarzında eski içini değiştirmek, herhangi bir profesyonel gücünün ötesindedir. Zihinsel olarak bir rüya banyo düşünelim. Ne olması gerektiğini düşünüyorsun?

menüye dön ↑

Paul

Bugün, çevre açısından temiz yer döşemesinin banyo yerinin altına yerleştirilmesi giderek daha önemli hale geliyor. seramik karo. Bunun birkaç nedeni var - bakımı zor değil, estetik ve seçimi çok çeşitli.

Provence tarzında yer karosu düz olabilir veya doğal motiflere, bitkisel baskılara ve kalın süslemelere sahip olabilir.

Odanın ortasına yerleştirilmiş döşeme mozaiği veya fayans, taklit ediyor halı.

Zeminler için temiz seramik kullanın

Zeminler için temiz seramik kullanın

Daha cesur, ancak geleneksel bir çözüm - bu pazarlık üzerinde kat banyoya, belirgin bir yapıya sahip bir tahta tahtası koyun ve ardından cila ile tonlayın veya özel bir macunla işleyin.

Yapısız (daha ucuz) ahşap, herhangi bir açık veya kahverengi renkte neme dayanıklı emaye ile kaplanabilir.

Orijinal ve beklenmedik bir şekilde yapılan pazarlık bir kat gibi görünüyor mavi renkler. Bize muhteşem Provence'nin yaşadığı ve büyüdüğü kıyılardaki Akdeniz sörfünü hatırlatıyor. Bu durumda, beyaz zemin ideal olarak mavi zemin ile birleştirilebilir. mobilya.
Kurulu
Ahşap döşeme banyonuza özel bir Fransız lezzet katacaktır ve doğal ahşap her yaşta asil ve saygındır. Bununla birlikte, ahşap döşeme dikkatli bir bakım gerektirecektir.
Yer karoları tek sesli olabilir veya doğal motiflere sahip olabilir.

Yer karoları tek sesli olabilir veya doğal motiflere sahip olabilir.

Banyo zemindeki fayans ve ahşabın yanı sıra, doğal taş veya mantar koyabilirsiniz. Her iki seçenek de Provence tarzında kendini iyi hissediyor.

menüye dön ↑

tavan

Provence tarzında her detay en küçük detay için önemlidir. İçindeki tavan boşluğu ahşap kirişler veya yüksek kaliteli taklitleri (kiriş şalları) ile dekore edilmiştir. Beyaz ahşap hiç şüphesiz stilin idealdir. tavan ve kahverengi kirişler.

Kiriş yok, onlarsız yapabilirsiniz. Banyo tavanını bitirmek için kullanılan malzemeler farklı olabilir. "Eski Provence" in yapay malzemeden yapılmış tavanları kategorik olarak reddettiğini söylemeliyim.

Bu tarzda her detay en küçük detay için önemlidir.

Bu tarzda her detay en küçük detay için önemlidir.

Zaman yeni kuralları belirler ve bugünün tarzında banyoda Provence’de, hem tavan hem de tavandan yapılan tavanları görebilirsiniz. Alçıpan.

İzin verirse düzendaha sonra vitrayın tavana yapılması uygundur. pencere. Böylece, gerçek gökyüzünün bir parçası başınızın hemen üzerindeki odaya yerleşecek.

menüye dön ↑

duvarlar

Banyoların duvarlarının dekorasyonu için Provence tarzında kullanılır. odun veya seramik. Birbirleriyle dokularını tamamlayan iyi bir şekilde birleştirilebilirler. Kesinlikle banyo duvarlarında beklenmedik bir görünüm nem geçirmez vinil duvar kağıdı çiçek temalı

Banyoda duvarlar ile sonsuz uzun bir süre hayal kurabilirsiniz. Bunlar tuğla, ahşap veya mantar ile dekore edilebilir ve birleştirilebilir. paneller tarafından, duvar kağıdı, fayans tamamlayan, alçı ve resim. Duvarların bu şekilde bölünmesi yatay ve dikey olabilir.
Duvarları bitirmek için ahşap veya seramik kullanılır.

Duvarları bitirmek için ahşap veya seramik kullanılır.

Banyo nemin fazla miktarda buharlaşmasına maruz kalır. Tamamlanması için tüm doğal malzemeler mümkün olduğu kadar su geçirmez olmalıdır ve iç havalandırma sistemi en iyisidir.
menüye dön ↑

Ön kapı

Banyo girişten başlıyor kapılar. Bize arkasında yatan kazançlı mucizeyi açığa vuran kişidir. Böyle bir kapı masif ahşaptan yapılmıştır, Provence'a özgü çatlaklar, çizikler ve pürüzler ile desteklenebilir.

Kapının rengi iç mekanın temel fikrine göre seçilir. Buzlu cam ile dekore edilebilir. Genellikle, Provence tarzı kapılar peçeteler ve suni olarak çatlak vernikleri ile yaşlandırılmıştır.
Masif ahşap kapı

Masif ahşap kapı

Kapı kolunu hatırlayın, aynı vintage ve vintage kapıya uygun olmalıdır. Zarif kapı kolları porselen elementlerle bakırdan yapılmıştır.
menüye dön ↑

Windows ve aydınlatma

Provance tarzındaki tüm kanonlara göre, banyo ışıkla doldurulmalıdır. Düzen, içinde bir pencere olmasını sağlarsa, bu gerçek bir şanstır. Doğal aydınlatma, odayı herhangi bir moda ile değiştirilemeyen doğal güneş ile doldurmanızı sağlar lamba. Ayrıca, pencere mükemmel bir havalandırma yöntemidir.

Windows küçük ve büyük, klasik veya olağanüstü formlar olabilir. Provence'ın karşısındaki pencerede, stil kurallarına göre, zarif bir banyo veya şık bir lavabo var.
Banyo ışıkla dolu olmalı

Banyo ışıkla dolu olmalı

Ne yazık ki, banyolarda şehir dairelerinde pencereler projesi sağlanmamaktadır ve bu sayede şehir dışına çıkmaktadırlar. evler. Bu durumda, tavandaki avize ve duvar yardımı ile banyoda en aydınlık ve konforlu aydınlatmayı yaratmanız gerekecektir. fikstürler.

Kurulu
harika ayna ahşap veya metalden yapılmış şık bir çerçevede ışığı yansıtmaya yardımcı olur ve miktarını ikiye katlar.

Avizeler ve kanıtlardaki sütyen taklit edilemez tarzını sürdürmeli. Çok kanallı büyük avizeler mumlar veya güzel abajurlar.

Bir tutam, bir spot tavan kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, stil uyumunu ihlal ettiğine ve kırsal yaşam tarzından uzak olan modernitesini tamamladığına inanıyorum.

Doğal aydınlatma, odayı güneş ile doldurmanızı sağlar

Doğal aydınlatma, odayı güneş ile doldurmanızı sağlar

menüye dön ↑

Provence Paleti

Kurulu
Banyo için bir renk paleti seçmek kolaydır. Tüm doğal, doğal tonları kullanın ve soğuk, aydınlık ve çığlıktan kaçının.

Provence banyo mümkün olduğu kadar doygun olmalıdır, yani beyaz Renk baskın olarak seçilmelidir.

Beyaz soğuk karlı olabilir ya da sıcak süt tonları, inci, opal, ay, hindistancevizi olabilir. Asıl mesele mat olmak.

Tüm doğal, doğal tonları kullanın ve soğuktan kaçının

Tüm doğal, doğal tonları kullanın ve soğuktan kaçının

Beyaz renkte iyi bir şirket olacaktır:

 • lavantanın tüm tonları;
 • serin gökyüzü rengi;
 • külden pembe;
 • eritilmiş süt ve tereyağı rengi;
 • otsu, nane;
 • zeytin ve fıstık;
 • soluk yeşil;
 • soluk turkuaz ve malakit;
 • gök mavisi;
 • ahududu;
 • ahşap kahvesi;
 • kumlu ve bütün bej tonları.

Provence tarzında bir banyo yapmanın kaba hatalara izin verilmemesi gerektiği gerçeğine dikkatinizi çekmek isterim. Bir tuhaf dokunuş güzel provosen rüyanı kalıcı olarak yok edebilir.
Beyaz soğuk karlı olabilir veya ılık süt tonlarında olabilir.

Beyaz soğuk karlı olabilir veya ılık süt tonlarında olabilir.

 • Soğuğa dikkat edin gri tonlarda
 • Oda yapmayın kahverengi ve mor renk.
 • siyah Provence tarzında renk kesinlikle yasaktır.
 • kırmızı, Turuncu, sarı sessiz seslere sahip olmalıdır. İç kısımlarda küçük bir rol oynarlar.
 • Odanın tasarımında kullanılan tüm renkler güneş ışığında yandıklarını hissetmelidir.

menüye dön ↑

mobilya

Provence tarzındaki banyo mobilyalarının karakteristik özellikleri “dövülmüş” ve hoş, yuvarlak ve kavisli ana hatlarıdır. Geçtiğimiz yüzyılların üzerinde durmuş gibi görünüyor.

Oda kahverengi ve leylak ile doyurmayın

Oda kahverengi ve leylak ile doyurmayın

Özel banyoda yeterince yer olmalıdır, çünkü bunun için mobilyalar büyük boyutlara göre seçilir. Doğal ahşaptan yapılmıştır. Modern plastik ve serin parlak yüzeyleri unutun. Bizim seçimimiz sıcaklık, pürüzlülük ve maksimum doğallık.

Banyodaki mobilyalara yaratıcı bir şekilde yaklaşıyorsunuz çünkü Provence tarzı çocukluğumuzdan gelen iyi bir masal gibi. Neşe ile unutulmuş iç eşyalarını kucağında alacak:

 • kitaplık;
 • çekmeceli dolap;
 • konsol;
 • banyo aksesuarlarını saklamak için sandık.

Provence banyosu konforlu hasır sandalyeleri barındırır ve nadirdir dolap banyo aksesuarlarını saklamak için.

Banyoda yaratıcı olun

Banyoda yaratıcı olun

menüye dön ↑

Bir lavabo altında bir kaldırım taşı, bir dava ve diğer mobilyalar

Banyo grubunun ilk kemanı şüphesiz ki lavabo. Bu bir mucize mucizesidir, hayranlığımıza layık. Bükülmüş ve oyulmuş, yıpranmış ve yaşlı, ancak her zaman eski. Lavabonun altındaki Provence baba, tarihi güzelliğinin manzarasını çekiyor.

Hijyenik bakım malzemelerini saklamak için işlevsel bir durumla yankılanıyor. Tarz kabinle aynı olmalıdır. Banyo kasası yüksek ve dardır ve bazen tipik bir * la Provence tarzı çekmeceli dolap ile değiştirilmiştir.

Bütün bunlar monte edilmiş olarak tamamlanmaktadır raflar, çok sayıda dekor ve aksesuarları saklamak için.

Provence tarzı banyoda masif mobilyalar tamamen ahşap olabilir veya cam unsurlara sahip olabilir. Sahte parçaları ağırlar ve tutamakları doğal porselenden yapılabilir.

Birisinin mobilya cipsi, çizik, sıyrık ve çatlaklarının varlığı yerinde görünmüyor. Ancak, banyo için, Provence - Bu stilin ilk işaretidir ve bize antik tarihini getiriyor.

menüye dön ↑

Büyükannesinin çatı katından mobilyalar

Üreticilerin ahşabın yapay yaşlanması yardımı ile istenen etkiyi sağlarlar. Hafif örümcek ağlarının varlığı mobilyalarda memnuniyetle karşılanır, bronz, pirinç veya bakır renginde olabilir.

Masif mobilyalar tamamen ahşap olabilir veya cam elemanlara sahip olabilir.

Masif mobilyalar tamamen ahşap olabilir veya cam elemanlara sahip olabilir.

Provence tarzında banyonun iç kısmında, modern mobilyalar kullanamazsınız, bunun yanı sıra paslanmaz çelik parlaklığı ve yaldızlı lüksü yoktur ve gümüş karartılmalıdır.

Provence tarzındaki doğal mobilyalar ucuz değildir ve herkes satın alamaz. Çatı katından kaldırılan eski "büyükanne" mobilyalarının yardımıyla durumdan çıkmanın bir yolunu buldum. En iyi saatini bekliyor gibiydi ve tasarım fikrime mükemmel bir şekilde uyuyordu.

Kuşkusuz, eski banyo mobilyası zımpara kağıdı ve yetkin boyama ile akla getirmek zorunda kaldı. Yenilenmiş mobilyalar ikinci bir hayata kavuştu, yeni renklerle oynadı ve zarif ve nadir bir görünüm kazandı.
Bu tarzda modern mobilya kullanamazsınız.

Bu tarzda modern mobilya kullanamazsınız.

Kurulu
Çatlak elementli dekupaj tekniğini kullanarak banyo için Provence tarzında mobilya ayarlamanızı öneririm.

Arzu ederseniz, eski çekmecelere bir lavabo takabilir ve havluları ve diğer stand-alone eşyaları saklamak için eski bir dolap yerine restore edilmiş bir dolap kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

panjur

Provence banyo perdeleri konuşan, üç seçenek demek istiyorum:

 • pencereler için perdeler;
 • küçük olanlar panjurmobilya için -zadergushki;
 • banyo perdesi için özel olarak tasarlanmış perde perde.

İç Roma perdeleri

İç Roma perdeleri

Her pozisyonu ayrı ayrı düşünün:

Bir banyo için pencere perdeleri Provence, gerçek bir fantezi uçuşudur. Tek sesli veya çiçeklidir, fırfırlı ve fırçasızdır.. Doğal malzemelerden yapılmış olmaları önemlidir (ipek bir istisnadır).

"Roma" ve "banyo seçeneklerinin bekleme pencerelerine özgün ve çok şık bir görünümyuvarlanan»Perde veya kör Ağacın altında. Rustik perde kepenkleri, lavabonun altındaki raflar, mobilyalar veya dolaplar için zarif bir dekorasyon görevi görür.

Banyo perdesi olmayabilir, ancak banyoyu romantik bir ruh haliyle hoş bir şekilde sararken daha rahat olur. Böyle bir perdenin normal bir mağazada satın alınması zordur. Özel su itici malzemelerden sipariş vermek için dikilebilirler.
Perdeler doğal malzemelerden yapılmalıdır.

Perdeler doğal malzemelerden yapılmalıdır.

Provence tarzında banyo için perde perde sıradışı bir şekil saçak asılır. Yuvarlak ya da oval. Her durumda, böyle bir perde asil ve zarif görünüyor.

menüye dön ↑

sıhhi mühendislik

Provence için stilize Sıhhi Tesisat ekipmanları, özel bir hikaye. Odanın genel kompozisyonunu tamamen tamamlıyor gibi görünüyor.

Borular ve havlu ısıtıcıları stilin derinliğini vurgular ve musluklar ve vanalar alışılmadık bir şekle sahiptir, renkleri aşırı parlaklık ve çekicilikten yoksundur. Aşağıdaki metallerden yapılmış sıhhi tesisat donanımlarını seçin:

Sıhhi tesisat genel bileşimi tamamlamalıdır.

Sıhhi tesisat genel bileşimi tamamlamalıdır.

Ama odadaki ana odak elbette banyo üzerine yerleştirilmiş. Yüksek, süslü ve oval bir şekle sahiptir. İçinde zorunlu eleman karmaşık, kıvırcık, sahte bacaklar. Böyle bir “güzellikte” su arıtımı yapmak gerçek bir rahatlamadır.

Banyo, pencerenin yanında, köşede durabilir veya bu Fransız Provence'inde en alakalı olan odanın merkezinde bulunabilir.Bazen banyo çok orijinal görünen bir tür podyumun üzerine monte edilir.

duş Provence veya modern kutulardaki kabinlerin tamamı en azından bu sıcak rustik stile uygundur, ancak zaman geçtikçe ve kişinin gereksinimleri değişir.

Odanın hiç şüphesiz dekorasyonu, zarif bir lavabo. Garip lavabo "lavabo" hoş, pürüzsüz hatlara sahiptir ve keskin köşelerden yoksundur. Bükülmüş ayaklarda olabilir, monolitik bir kaidenin veya ajurlu kitaplığın bir parçası olabilir.

Provence kabuğu:

 • doğal granit taşı;
 • pişmiş toprak;
 • porselen;
 • toprak;
 • Doğal ahşap

Modern çamaşır makinesi, bekleme durumundaki resmin görünümünü bozabilir. Bu durumda teknik ya kapılarla maskelenir ya da nişlere monte edilir. Onun için başka bir odada olması en iyisi.
menüye dön ↑

aksesuarlar

Provence, hoş aksesuarların ve ek iç mekan malzemelerinin bolluğudur; minimalizm. Provencal banyo o kadar rahat ki, bırakmak istemeyeceksiniz.

Burada, sabunluktan diş fırçası tutucuya kadar her şey zamanla doyurulur, havlular bile gerçekten geçici olmalıdır.

Hoş aksesuarların ve ek iç mekan malzemelerinin bolluğu

Hoş aksesuarların ve ek iç mekan malzemelerinin bolluğu

Bu odada, banyoya koymak için farklı tarzlarda kimsenin düşünmeyeceği her şeyi bulabilirsiniz:

 • Hasır sepetler
 • Dantel peçeteler ve perdeler.
 • Yumuşak paspaslar.
 • Mumlar ve şamdanlar.
 • Seramik vazolar
 • Figürinler.
 • Saatler.
 • Resimler ve çerçeveler.
 • İç bebekler
 • Yer ve masa lambaları.
 • Güzel kokulu otlar ile kavanozlar ve poşetler.

Burada sabunluktan diş fırçası tutucuya kadar her şey zamanla doyurulur.

Burada sabunluktan diş fırçası tutucuya kadar her şey zamanla doyurulur.

menüye dön ↑

bitkiler

Provence olmadan renkleri kanıt değil. Çiçekler her yerde olmalı. Banyoda çiçekler canlandırılabilir veya kurutulabilir, fakat hiçbir durumda yapay olamazlar. Provence eyaletinin kartvizit - Kraliçe Lavanta tercih edilir.

Çiçekler pastel renkler ve klasik formlarda olmalıdır. Provence'in arkadaşları güller, Düğünçiçeği, eustoma, ortanca, şakayık. Renkli çiçekler parlak veya egzotik olmamalıdır. Stil dengesini bozmadıklarından emin olun.

bitkiler kaplarda ve kaplarda da bu kadar rahat bir banyonun sakinleri olabilir. Burada iddiasız, nemi seven ve gölgeyi seven tropik bitkiler büyür. Önemli nokta - yetiştiriciliği için kapasite ahşap, kil veya porselen yapılmış ve plastik ipucu olmamalıdır.

Çiçekler canlı veya kurutulmuş olabilir.

Çiçekler canlı veya kurutulmuş olabilir.

menüye dön ↑

Küçük banyo

Her birimiz Provence tarzının tamamen dolanabileceği büyük bir banyonun sahibi olacak kadar şanslı değiliz. Ancak, umutsuzluğa kapılma, çünkü mini-Provence yaklaşırken normal bir şehir dairesinde küçük metrekarelerde düzenlenebilir.

Gönderilen fotoğrafların onayını ve onayını alabilirsiniz. Stil kurallarına uygunluk bu sorunu iki şekilde çözecektir.

Bükülmüş ayaklardaki büyük bir banyo, düzenli bir banyo ile değiştirilip, antika olarak ayrılabilir. Ek olarak, karaçam ile kaplanabilir ve daha sonra eski bir yazı tipi gibi görünür.

Tarz kurallarına uyulması, oda büyüklüğündeki bu sorunu çözecektir.

Tarz kurallarına uyulması, oda büyüklüğündeki bu sorunu çözecektir.

Bu durumda, banyonun bir banyo ile birleştirilmesi önerilir; bu da alanı en üst seviyeye çıkarmanıza olanak sağlar.

Kurulu
Duvarların ve yerlerin dekorasyonunda açık renkler kullanın (ışık ışınlarını emmezler). Merkezi aydınlatma ve aydınlatmayı aydınlatın.

Güzel bir tavan avizesi asın ve sıkıcı dikdörtgen bir ayna tuval yerine, duvarı dövme veya ahşap bir çerçevede bir ayna ile dekore edin.

Duvarların ve zemin ışık renklerinin dekorasyonunda kullanım

Duvarların ve zemin ışık renklerinin dekorasyonunda kullanım

Önemli olan kurallara uymamaktır:

 • doğal kaplama malzemelerinin kullanımı;
 • pastel doğal tonların renk paletine uygunluk;
 • serbest duvarların kullanımını en üst düzeye çıkarmak;
 • İç kısımları ayrıntılarla aşırı yüklemeyin;
 • ekstra rafları ve dolapları tercih edin;
 • büyük desenleri ve baskıları atın;
 • düz yüzeyleri seçin ve çiçeklerle daraltın;
 • mavi, mor ve mor, açık ve havadar tonlarla değiştirilir;
 • parlak parçalardan ve zıt geçişlerden kaçının;
 • ekstra aksesuarları reddetmek;
 • şampuanları ve diğer kozmetik ürünlerini dolap kapılarının arkasında saklayın veya doğal porselenlerden yapılmış şık dispenserlere aktarın.

Banyonuzun içinde kazanan fikirlerin başarıyla gerçekleştirilmesini diliyorum!

Provence banyo

Tasarımınız için zarif fikirler

9 Toplam puan
Provence - rahatınız için eşsiz bir klasik

Provence tarzında dekore edilmiş banyoda her şeyin gönül rahatlığı ve yaratıcı ilham kaynağı olması gerekiyor. Böyle bir iç mekan romantikler için, megalopolislerin telaşından bıkmış olanlar için, barış ve zarafetle barışı ve birliği bulmaya çalışanlar için uygundur. Sadece ayağınızın altına yumuşak bir altlık atmak, üzerine aromatik lavanta yağı damlatmak ve tamamen gevşetmek için kalır. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Görsel güzellik
 • Uygun yerleşim seçenekleri
 • Ekolojik saflık
eksileri
 • Pahalı zevk
 • Tasarımcıların ve tasarımcıların yardımı gereklidir.
 • Bir şehir dairesinde oluşturmak zor
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn