Banyo Fayansı için Sonlandırma Seçenekleri (175+ Fotoğraf). Hatırlanacak bir tasarım yaratın

Evdeki banyo, herkesin ziyaret ettiği ve sürekli kullanıldığı bir yer. Burada, duşta suyun altındaki zorlu bir günün ardından dinlenebilir ve sadece banyoya girebilirsiniz. Ancak bu etkiyi pekiştirmek için, odada hoş bir atmosfer yaratmanız gerekir. Seçilen banyo tasarımı bu konuda yardımcı olabilir. Bu odanın tasarımı için hangi stiller bugün modadır ve dekor onu daha pratik hale nasıl getirebilir?

İçerik:

Üstün kalite

Banyo, rutubetin sürekli olduğu, çok fazla su ve sonsuz sıcaklık düşüşlerinin yaşandığı bir odadır. Bu nedenle, malzemenin kalitesi temel özelliklerinden biridir. Döşeme güvenilir ve dayanıklı olmalı ve mağazada hala bu nitelikleri belirlemek için aşağıdaki göstergelere bakmalısınız:

 • Bütün kiremit, farklı nem direnci göstergelerine karşılık gelen 8 ana gruba ayrılabilir. Bunlardan 1-3 grup banyoda en sık kullanılanlardır. Islak bir ortamda kalmak için en iyi özelliklere sahiptirler. Banyodaki karo ideal olarak ince gözenekli bir yapıya sahip olmalı ve minimum nemi emmelidir.
Banyo için ince malzeme

Banyo için ince malzeme

 • Doğru hedefin döşemesini seçmeniz gerekir. Her şeyden önce, döşeme için anlamanız gerekir, farklı bir fayans gerekir. Döşeme arka tarafında özel bir simge ile gösterilir - "ayağın silueti" ve duvarlar için döşemeler "hurma silueti" simgeleriyle belirtilir. Bu iki karo tipi arasındaki fark kuvvetlidir. Duvarlar için fayans çok kırılgandır, ancak bu yönde uygulanabilir. Döşeme malzemeleri, 2. ve 3. banyolara uygun, farklı güç sınıflarında gelir. Ve kiremit ne kadar güçlü olursa evinizde o kadar uzun süre dayanır.
  Bir döşeme satın almadan önce etiketlemeyi inceleyin.

  Bir döşeme satın almadan önce etiketlemeyi inceleyin.

 • banyo fayansları her türlü kimyayla sürekli iletişim kuracak. Duvarlar ve döşemeler sürekli olarak yıkanmalı ve dezenfekte edilmelidir, bu nedenle fayansların kimyasal maddelere maruz kalması gerekir. Bunu yapmak için, doğru işarete sahip materyali seçin, bu durumda "AA" işaretli uygun karo. Güneş ışığına karşı direnç ve dona dayanımı gibi parametrelerin en son dikkat edilmesi gerekir. Bu oda için büyük bir rol oynamıyorlar.
Ev kimyasallarına direnç

Ev kimyasallarına direnç

menüye dön ↑

Odanın büyüklüğüne dikkat edin

Büyük bir banyo hayal gücünüzü sınırlandırmamanızı ve oda için herhangi bir görüntü oluşturmanızı sağlar. Küçük bir alan böyle bir fırsat vermez. Özellikle eski örnek evlerin banyosunda banyo alanı çok küçük. Doğru seçilmiş materyallerin kullanılması, odanın görsel olarak büyütülmesine yardımcı olacaktır. Deneyimli tasarımcılar bu numarayı ustalıkla kullanırlar.Küçük bir banyoyu güzel ve orijinal yapmak için bir karo kullanmak için birkaç öneri vardır:

 • küçük oda Büyük bir karo kullanılması tavsiye edilmez. Kesintisiz olarak istenen boyutlara ayarlayarak kesmeniz gerekir ve küçük bir alanda büyük bir karo saçma görünüyor. Ancak küçük bir döşemeden ilginç desenler oluşturabilir ve odaya özgün bir görünüm verebilirsiniz.
Küçük bir banyo için karo tasarımı

Küçük bir banyo için karo tasarımı

Tavanları görsel olarak yükseltin, düşey şekilde döşenmesine yardımcı olun. Zeminde, zıttır doğru, fayans döşeme yatay olarak daha iyidir.
 • Odadaki doğru renk şeması da nihai sonuçta büyük rol oynayacaktır. Soğuk renkler ve açık renkli fayanslar odayı görsel olarak genişletebilir.
Doğru renk aralığı

Doğru renk aralığı

 • Odayı daha görsel hale getirecek bir başka püf noktası da parlak bir yüzeye sahip bir karo kullanımıdır. Odayı daha geniş yapan odadaki ışığı yansıtır.
Parlak yüzey - alan artışı

Parlak yüzey - alan artışı

Seramik karolarla yapılmış duvardaki raf nişlerinden kaçınmak daha iyidir.
menüye dön ↑

Genel tasarım kiremit seçiminde yardımcı olur

Bir döşeme seçmek için, tüm odanın genel stilini seçmelisiniz. Bu, bütün bir resim oluşturmanıza yardımcı olacak ve banyoda kalmak çok daha güzel olacaktır. Bugün, en popüler stiller:

Klasik. Klasikcilik, birkaç alt türe ayrılabilir: Venedik, İngilizce ve Fransızca. Tüm bu stiller herhangi bir banyo için mükemmel, estetik açıdan hoş görünüyorlar ve gelecek yüzyıllar boyunca modada kalacaklar.

Kural olarak, bu seçeneklerin tümü mavi, beyaz ve bej tonlarının parlak monokromatik çini kullanımını içerir. Neoklasiklik gibi bir çarpışma da var. Modernitenin notalarını ve klasik tasarımın tüm geleneklerini birleştiriyor. Klasik tarzların bir tamamlayıcısı olarak, altın ve bronz renkli unsurlar mükemmeldir.

İngiliz tarzı banyo

İngiliz tarzı banyo

Zarif ve şık odalar Akdeniz tarzında dekore edilmiştir. Bu amaçla, doğal Akdeniz kıyılarının tüm tonları kullanılır: pişmiş toprak, yeşil, mavi, sarı. Bu stilin bir başka zorunlu unsuru mozaik veya panel olarak kabul edilir.

Dinlenme odasında mozaik

Dinlenme odasında mozaik

Yüksek teknoloji daha modern bir tarza sahip ve şimdi popülerliğinin zirvesinde. Bu stilin temel özelliği pratiklik ve işlevselliktir. Kural olarak, bu renklerin unsurları hakim: gri, gümüş ve beyaz. Karolar yüksek kalitede ve dayanıklıdır. Olağandışı grafik desenlere veya metal elemanlara sahip yer karosu, ileri teknoloji tarzında gereksizdir. Ek olarak, aynalı döşemeler, stilin bir gösterge unsuru olarak kabul edilir.

Yüksek teknoloji tarzında banyo ve aranjman

Yüksek teknoloji tarzında banyo ve aranjman

Modern, lüks ve zenginlik hissi veren başka bir stildir. Bu tarzın ana unsuru mozaiktir. Kapladı, duvarları, sıhhi tesisat ve hatta aynaları. Arka plan pastel tonlarda bir kiremit. Parlak renkler odadaki ana aksanları yerleştirmeye yardımcı olur.

Mükemmel banyo tasarımı

Mükemmel banyo tasarımı

3B çizimi kullanarak stillerden herhangi birini ekleyebilirsiniz. Güzel tasarım ve okyanusun duvarlardan birinde derin görüntüsü etkileyici görünüyor ve odada tarif edilemez bir atmosfer yaratıyor. Sanki banyoda değil, okyanusun dibinde.
Banyo için 3D efekti

Banyo için 3D efekti

Tabii ki, bu banyo bitirmek için tüm stillerin listesi değil. Bugün, popüler de kabul edilir: Japon, Mısır ve Oryantal stilleri. Country ve retro, odada romantik bir ruh hali yaratmanıza yardımcı olacaktır. Zenginlik ve lüksü sevenler art deco ya da barok tasarımları tercih ediyorlar.

Japon tarzı banyo tasarımı

Japon tarzı banyo tasarımı

menüye dön ↑

Çeşitleri ve tasarım seçenekleri

Seramik karolar çeşitliliklerinde dikkat çekicidir ve herkes ürün yelpazesinde kendileri için ayrı ayrı bir şeyler bulabilir.Seçim sırasında, hem finansal fırsatları hem de kendi tercihlerinizi oluşturabilirsiniz.

Mozaik banyoda ilginç bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olur. Tabii ki, bu tasarım pahalıdır. Küçük bir alanda bile, mozaik çok temiz ve saygın görünüyor.

Banyo mozaiği

Banyo mozaiği

Küçük bir oda için bir panel çalışmayacak, ancak orta büyüklükte bir banyoda ve daha büyük bir odada, böyle bir tasarım ilginç ve çok güzel görünecek. Panel tarzı seçimini dikkatlice düşünmek gerekir. Bu tasarım çok pahalı değil, herhangi bir fiyat kategorisinde bir panel seçebilirsiniz. Ayrıca, kaplama tekniği de karmaşık değildir ve en azından böyle bir çalışma hakkında fikriniz varsa, kendiniz halledebilirsiniz.

Bir banyo için mozaik paneli Bir mozaikten çiçekler

Bir banyo için mozaik panel "Bir mozaikten çiçekler"

Banyo tasarımında bordür çok dikkatli kullanılmalıdır. Bu tasarım elemanı oda boyunca tek bir zincir olarak gözlenmelidir ve parçaları bir aletle, havluyla kapatılırsa veya bir ayna tarafından kesilirse tüm özelliği kaybolur.

Güzel bir görüntüye sahip 3 boyutlu kiremit, istediğiniz zaman ve herhangi bir odada önemlidir, ancak dikkatle seçmeniz gerekir ve bitirme işleminin kendisi özel bir dikkat gerektirir. Ana arkaplan ve resmin iyi bir kombinasyonunu bulmak zordur, ancak bu görevle başa çıkmayı başarırsanız, oda gerçekten harika olacak.

Deniz temasının 3 boyutlu döşemesi uyumlu görünüyor. Bu tarz genellikle banyo için çok uygundur. Ancak, küçük bir oda için, kalıbı ve düz duvarları yetkin bir şekilde bir araya getirmeniz gerekir, aksi takdirde tasarımın yapışması ve odanın alanını önemli ölçüde daralması zor olabilir.

3D deniz fayansları

3D deniz fayansları

menüye dön ↑

Ne olur

Seramik karoların imalatı son derece basittir ve bu nedenle fiyatları düşüktür. Kil ve kum karo tabanını oluşturur ve daha sonra üst yüzey sırla kaplanır. Farklı dokular ve süslemeler ile malzeme oluşturmanıza olanak sağlayan şey budur. Birkaç ana tip fayans seçebilirsiniz:

 • Matt.
Seramik Mat Banyo Karoları

Seramik Mat Banyo Karoları

 • Parlak.
Kombine banyo son işlemesinde parlak karolar

Kombine banyo son işlemesinde parlak karolar

 • Bir toz ile.
Püskürtme ile fayans parçaları

Püskürtme ile fayans parçaları

Birçok tasarımcı, birkaç banyo türünü tek bir banyoda birleştirir. Odada daha özgün ve şık bir iç mekan yaratılmasına yardımcı olur.
menüye dön ↑

Porselen fayans

Bu malzeme binaların dış cephe kaplaması için sıklıkla kullanılır, ancak temel özellikleri banyo için ideal bir seçenek haline getirir. Malzeme nemi hiç emmez ve sudan korkmaz. Bu malzeme, aşırı mukavemeti nedeniyle zemin için uygundur. Kumtaşları taş gibi bir şeydir, bu yüzden cips ve çatlaklar çok nadir görülür.

Porselen taş kaplama

Porselen taş kaplama

menüye dön ↑

taş

Bu malzeme doğal ve çevre dostudur. Ancak bu malzeme diğerleri kadar dayanıklı değildir ve çoğunlukla çatlaklarla örtülmeye başlar. Böyle bir karo üzerindeki mekanik etki onu da işe yaramaz hale getirebilir.

Taşın altına dekoratif karolar

Taşın altına dekoratif karolar

menüye dön ↑

cam

Cam karo şık ve ilginç görünüyor. Fütüristik tarzı hayranları için. Bu harika bir seçenek. Birçok cam karo çeşidi vardır: şeffaf, renkli, parlak, dokulu, buzlu vb.

Banyo için cam karo

Banyo için cam karo

menüye dön ↑

Avantajlar ve dezavantajlar

Diğer malzemeler gibi karo da avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Bunları bilmek, kaplama malzemelerinin seçiminde nihai kararın alınmasına yardımcı olacaktır:

 • Kimyasallardan etkilenmez

Karo güvenle deterjanla yıkanıp temizlenebilir. Ayrıca, seramik karolar kokuyu emmez.

Banyoda yeşil renk

Banyoda yeşil renk

Yüksek kaliteli katı bir kiremit seçerseniz, bir düzine yıldan fazla sürecek.

 • Bu malzemenin dayanıklılığı

Uzun yıllar bitirme

Uzun yıllar bitirme

 • Materyal çevre dostu ve insan sağlığı için güvenlidir.

Güvenli ve çevre dostu malzeme

Güvenli ve çevre dostu malzeme

 • Fayans yanmaz

Sürekli çalışan medeniyetin çeşitli faydaları vardır: saç kurutma makinesi, çamaşır makinesi ve diğer ekipmanlar. Bu nedenle, banyo için terbiye malzemesi, yangına ve akıma karşı çok dirençlidir.

Ateşe ve akıma dayanıklı kiremit

Ateşe ve akıma dayanıklı kiremit

Yangın durumunda, seramikten yapılmış banyo, size saklanma şansı verecektir! Böyle bir durumda, apartman dairesinde en güvenli yer olacaktır.
 • Çeşitli seçim

Seramik fayanslar, finansal olanaklara ve kişisel tercihlere bağlı olarak seçilebilir. Mağazalar, odada özel bir iç mekan oluşturmanıza yardımcı olacak geniş bir renk yelpazesi, her boyutta ve şekilde malzeme sunar.

Hayal gücünüzü çeşitli fayans

Hayal gücünüzü çeşitli fayans

Fakat hiçbir şey mükemmel olamaz. Çini aşağıdakileri içeren bir takım dezavantajlara sahiptir:

 • Fayans döşeme çok zor

Burada mükemmel bir göze ve sert bir ele ihtiyacınız var, çünkü 1 mm'lik bir sapma bile tüm işi tamamen mahvedebilir. Ek olarak, deneyimsiz işçiler, seçilen malzemenin gücüne rağmen, tek bir garip hareketle kolayca parçalayabilirler.

Bir uzmana emanet fayans

Bir uzmana emanet fayans

 • Bu kat çok kaygan ve soğuk.

Tabii ki, bu sorunların bir çözümü var, kaymaz bir yüzeye sahip özel bir karo satın alabilir ve banyoda "ısıtmalı zeminler" oluşturabilirsiniz, ancak tüm bunlar ek maliyetlere neden olacaktır.

Kaymaz malzeme seçin

Kaymaz malzeme seçin

 • Fayanslar arasındaki dikişler

Her şeyden önce, koyulaşabilirler, çünkü banyodaki mükemmel toz ve kir toplayıcılarıdır. Ancak bu dikişlerde bir mantar oluşmaya başladığında daha fazla rahatsız edici olur. Bu nedenle, fayanslar arasındaki dikişler özel dikkat ve antiseptik maddelerle düzenli işlem yapılmasını gerektirir.

Dikişler özel temizlik gerektirir.

Dikişler özel temizlik gerektirir.

Döşemenin kendisi böyle pahalı bir zevk olmasa da, bir yığındaki tüm maliyetler düzenli bir toplamla sonuçlanacaktır.

 • İş maliyeti

Bir iç mekanda birkaç rengin kombinasyonu

Bir iç mekanda birkaç rengin kombinasyonu

menüye dön ↑

Sonuç olarak

Çini - bir banyo tasarımı için en ekonomik ve dayanıklı seçenek. Çeşitliliği kişisel bir tarz seçmeye yardımcı olacak ve bu odadan zevk için gerçek bir yer yaratacaktır. Tarzınızı seçin ve banyoda orijinal bir iç mekan oluşturun; fayans, başka hiçbir şey gibi, bu konuda yardımcı olabilir!

Seramik fayans

Seçtiğiniz için ipuçları

9 Toplam puan
Seramik banyo karosu

Banyonuzda özgün bir tasarım oluşturmak ister misiniz? Seramik fayans kullanmayı öneriyoruz. Parlak renkleri ve dokusu sayesinde iç mekanınızı büyük ölçüde güncelleyebilirsiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Erişilebilirlik Uygulaması
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Kimyasallardan etkilenmez
 • dayanıklılık
 • Malzeme çevre dostu ve güvenli
 • Fayans yanmaz
 • Çeşitli seçim
eksileri
 • Fayans döşeme çok zor
 • Zemin çok kaygan ve soğuk.
 • Fayanslar arasındaki dikişler
 • İş maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn