Mutfakta bir ayna ile alanı artırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

Mutfakta ayna - faydalı ve gerekli bir şey, ama her zaman değil. Ayna yüzeyinin temel amacı, odayı görsel olarak genişletmek, onu aydınlık ve en azından biraz geniş yapmaktır. Zaten geniş olan mutfakta, sadece aksan olarak ve tasarımcı kullanmak istemesine rağmen ihtiyaç duyuluyor. Hangi malzemeyi seçmek daha iyidir? En uygun yer neresi olacak? Makalede daha sonra her şey ayrıntılı olarak.

Bu makalenin içeriği:

Ayna ne olmalı?

Aynalar çok farklıdır ve boyutları, materyalleri ve görünümleri, nereye en iyi göründüklerini ve hangi stilin en uygun olacağını belirler.

Seçilen stil için bir ayna seçtiğinizden emin olun.

Seçilen stil için bir ayna seçtiğinizden emin olun.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Banyoda Aydınlatmalı Ayna (200+ Fotoğraf): Fikrin pratikliği ve özgünlüğü. Ek aksesuarlar seçin (soket / saat / ısıtmalı)

menüye dön ↑

boyut

Büyüklüğü ile her şey basit - mutfak ne kadar küçükse, ayna o kadar büyük olur. Kruşçev'deki küçük bir meydanda, gerçek bir ayna duvarı güzel görünecek ve bir kır evinin büyük mutfağında küçük bir masa aynası yeterli olacaktır. Var:

 • Tam duvar aynaları. Ayna duvar güzel bir vurgu, ancak herkes yansıma hareketlerini sürekli görmek için rahat değil. Buna ek olarak, pahalıya mal olacak. Büyük, kişiyi tamamen yansıtan, ancak dar. Güzel gözüküyor, yansımalar gözlerime yapışmıyor, artı daha ucuza geliyor. Eksi - uygun olduğu şekilde nasıl yerleştirileceği açık değildir.
 • İnsan gelişiminin yarısında ve daha azında. Küçük, genellikle mutfak önlüğünü veya ocağın üstündeki alanı kaplamak için bir araya getirilir. Yansımalar her zaman görünmez, ancak hala bir ayna olmadan daha fazla ışık var.
 • Çok küçük. Aksan gibi davranabilirler - örneğin, rafa yerleştirilmiş bir ayna dikkat çeker ve lambanın yanındaki ayna eki özgünlüğünü vurgular ve ışığı çarpar.

Yemek odanız çok küçükse, duvara bir ayna yerleştirin ve masayı yanına yerleştirin.

Yemek odanız çok küçükse, duvara bir ayna yerleştirin ve masayı yanına yerleştirin.

İhtiyaç ve araçlarınıza göre beden seçilmelidir.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Ayna ve ışıklı tuvalet masası: 140+ (Fotoğraf) Yatak odanız için seçenekler

menüye dön ↑

malzeme

Ayna yüzeyi farklı şekillerde elde edilebilir. Tarafından kullanılan:

 • cam. Cam aynalar - geleneksel, fakat pahalı ve ağır.Basit camdan da kırılgandırlar, çünkü genellikle temperli veya tripleks almayı tavsiye ederler.
 • Plastik film. Yavaşça yapışırsanız, oldukça güvenilir bir etki verir. Önemli olan - tüm kırışıklıkları ve kabarcıkları düzeltmek. Agresif kimyaya karşı duyarlıdır, camdan çok daha az hizmet eder, ancak daha ucuzdur ve kırılmaz.
 • akrilik. İnce plastik yedek cam. Herhangi bir yere yapıştırmanız gerekmez, koyabilirsiniz veya asabilirsiniz. Akrilik hafif, kavga etmiyor, ucuz, ancak zamanla bulanık olma ve mekanik hasardan korkma özelliğine sahibiz - bu etkiden çatlar.

Ayna yüzeyi farklı şekillerde dbitsya olabilir.

Ayna yüzeyi farklı şekillerde dbitsya olabilir.

Kurulu
Duvara bir akrilik yerine koymak asmak daha iyidir, böylece düşerse kırılmaz ve kimseye zarar vermez. Ayna duvar plastik filmden yapmak daha iyidir - değiştirilmesi kolaydır ve daha ucuzdur. Ama elbette herkes kendisi için karar verir.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Görünümlü camdan tasarım - Dairenin içinde küçük ve büyük aynalar (290+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

dekorasyon

Farklı şekilde kesilmiş aynalar farklı görünür ve iç kısımda farklı notlar bulunur.

Ayna bitirmek de farklı olabilir

Ayna bitirmek de farklı olabilir

 • Vitray. Farklı bir izlenime sahip olmasına bağlı olarak herhangi bir renkte olabilir. Böylece sıcak tonların aynalarında, tüm dünya rahat ve kibar görünüyor. Ama soğuk gölgelerde, aksine, katı. Mutfakta büyük renkli bir cam asmamak daha iyidir. Daha iyi - farklı renklerde küçük bir karo. Alışılmadık, orijinal görünüyor, ayrıca apartman sakinleri alışılmadık bir rengin kendi yansımalarına bakmak zorunda değil.
 • Desensiz buzlu cam. Buzlu ayna biraz sıradışı görünüyor: Sanki yansımayı görmek imkansız olduğu için küçük oyuklarla kaplı gibi. İlginç görünüyor, ama yine de böyle bir cilalı büyük cam asmaktan daha iyi - sıradan bir aynanın özelliklerinden yoksun. Desendeki yansıtıcı ve mat elemanları değiştiren karoyu kullanmak daha iyidir.

Dolaplarda ayna yüzeylerinin ilginç kullanımı

Dolaplarda ayna yüzeylerinin ilginç kullanımı

 • Buzlu cam desenli. Bir resim olmadan daha ilginç görünüyor. Aynı sonuç kumlamadır ve çizim kesinlikle her şey olabilir. Çiçekler ve desenler özellikle popülerdir, ancak kuşları veya bir insanın yüzünü veya daha alışılmadık bir şey seçebilirsiniz. Bu cam bir resim yerine kullanılabilir, ancak sıradan bir aynanın avantajları da mahrumdur.
 • Yaşlı cam. Bazı yerlerde kararmış, bazı yerlerde kararmış, hatta çatlak bulunan yerlerde. Eski eşyaların aksesuar rolü oynadığı eski ve benzer stillere mükemmel uyum sağlar. Fakat modern ve geleneksel klasik stillerde kök salmayacak ve yabancı görünecek.
 • Faset cam. Dokuya sahip olması bakımından diğerlerinden farklıdır. Basit bir geometrik desen olabilir (elmaslar özellikle yaygındır), karmaşık olabilir. Bu aynalar klasik tarzlarda harika görünüyor. Genellikle müşterinin eskizine göre sipariş yapılabilir.
 • ayna karo. Küçük aynalar bir düzende bir araya geldi. Etki faset camının etkisine biraz benzer, ancak yine de farklı. Döşeme desenine mat veya renkli öğeler ekleyebilirsiniz.

Ayna güneşi - güzel ve rahat

Ayna güneşi - güzel ve rahat

Tasarımda ek adım - arka ışık. Aynayı, çevredeki iç kısımdan daha da ayırt eder. Aşağı lekeler, küçük LED lambalar veya herhangi bir renkteki LED şeridi olabilir. Böyle bir aynada güzel görünüyorsun.

Kurulu
Tasarım seçimi, çok kıskanç olmayın ve çok fazla öğeyi birleştirin. Görünümü ayrıntılarla dolu olan ayna, güzelden daha iç karartıcı görünüyor.
Çok fazla ayrıntıyı birleştirmeyin ve içini aşırı yüklemeyin.

Çok fazla ayrıntıyı birleştirmeyin ve içini aşırı yüklemeyin.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Koridorda bir ayna nasıl seçilir? 235+ (Fotoğraf) Dekorasyon için Tasarım Fikirleri (gardırop, tuvalet masası, şifoniyer)

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Mutfakta nereye yerleştirilir?

Aynanın en küçük mutfağında bile en az birkaç yer var.

menüye dön ↑

Ocağın üstünde

Sobanın üzerine asılan ayna, alanı genişletmek ve arttırmak için pek uygun değildir, ancak ocağı ve davlumbazı vurgulayan mükemmel bir vurgu yapar. Eğer güzellerse, modernler ve görülmeye değerlerse, burası iyi bir yer.

Sobanın üstünde kullanmak için en iyi seçenek değil

Sobanın üstünde kullanmak için en iyi seçenek değil

Bununla birlikte, buradaki camı asmadan önce, kaçınılmaz olarak kirleneceği ve sık sık et suyu, yağ, meyve suyu ve buhar izlerinden sıçraması gerekeceklerini düşünmelisiniz.

Akrilik aynalar buraya asılmaz ve plastik film tutmaz - yüksek sıcaklıklara karşı çok hassastırlar.

Ayna tasarımı anı boyunca iyi düşünün

Ayna tasarımı anı boyunca iyi düşünün

menüye dön ↑

Ayna önlüğü

Mutfak önlüğünü aynalarla süslemek, mutfak setine odaklanmak demektir. Eğer yakışıklı, modern, şıksa, bu iyi bir fikir.

Ayna önlüğü brzgov yağ ve kurumundan muzdarip ilk olacak

Ayna önlüğü brzgov yağ ve kurumundan muzdarip ilk olacak

Ancak eksi soba ile aynıdır: yağ sıçraması, meyve suyu, yiyecek parçaları aynaların üzerine düşer. Haftada bir kez, tüm bunların agresif kimya ile yıkanması gerekecek. Bu nedenle, ne akrilik ne de plastik film buraya da bağlanmamıştır - bu koşullar altında hızlı bir şekilde işe yaramaz hale gelecektir.

menüye dön ↑

Raf üstünde

İç kısım açıksa raflar bulaşıkların, ıvır zıvırların veya aletlerin altında, aynalar üzerlerine asılabilir - hatta rafları kendileri yansıtır.

Bu, iç mekan ferahlığı ve hafifliği sağlayacak, içindeki raflar küçük nişler gibi görünmeye başlayacak. Bununla birlikte, yapıların akrilikten yapılması önemlidir, çünkü cam raf düşerse birisini sakatlayabilir. Ek olarak, mevcut cam kaygandır. Onunla işler düşebilir.

Burada bile fazla ayna yok.

Burada bile fazla ayna yok.

Bu tür problemlerin olmadığı plastik seçimi daha kolaydır.

menüye dön ↑

Lavabonun üzerinde

Lavabonun üstündeki ayna sadece bir süsleme değil, aynı zamanda banyo meşgul ise temizleme fırsatıdır. Bununla birlikte, dikkatli bir şekilde asılması gerekir: çok düşük değil, böylece üzerine hiçbir sıçramanın düşmemesi, çok yüksek olmaması, böylece tüm aile üyelerinin rahatça ulaşması.

Asıl mesele, tüm aile üyelerine açık olacak bir yüksekliğe yerleştirmektir.

Asıl mesele, tüm aile üyelerine açık olacak bir yüksekliğe yerleştirmektir.

Kabuğun genişliği konusunda geniş olmalı, kendi içinde çok küçük olmamalıdır.

Her hafta yıkanması gerekecek, çünkü su kaçınılmaz olarak üzerine düşecek. Çünkü su ile bulanıklaşan cam akrilik ve plastik film seçmek daha iyidir.

menüye dön ↑

Kulaklık

Mutfakta küçük aynalar yerleştirebileceğiniz birçok yer var. Dolaplardaki rafların üzerinde ayna kapıları yapın, küçük ayna ekleri yapın.

Mutfakta, başlangıçta aynaya girebileceğiniz birçok yer

Mutfakta, başlangıçta aynaya girebileceğiniz birçok yer

 • Aynaların yerleştirilmesi için rafların üstünde, yalnızca kulaklıktaki kabinler açıksa ve herhangi biri içeriden bakabiliyorsa anlamlıdır. Aksi takdirde, böyle bir kararın güzelliği basitçe kaybolacak.
 • Ayna kapıları akrilikten yapılmalıdır, aksi takdirde mekanik hasar görmeyecek kadar ağır ve dengesiz olacaktır.
 • Küçük ayna ekler harika bir fikir. Gerçek camdan olabilirler, renkli veya opak olabilirler, en karmaşık şekillerden herhangi biri olabilirler. Görsel olarak hiçbir şeyi genişletmeyecekler, ancak dikkat çekecek ve güzel görünecekler.

Çekici bir görünüm elde edin ve dekorunuz yeni renklerle ışıldar

Çekici bir görünüm elde edin ve dekorunuz yeni renklerle ışıldar

Genellikle aynalar hemen kulaklığa dahildir. Ancak bazen kendiniz eklemek, yeni mobilya almaktan daha kolaydır.

menüye dön ↑

Duvarda

Duvarda ayna en iyi ortaya çıkıyor: ışığı yansıtıyor, mutfağı büyütüyor, güzel görünüyor.

Burada kesinlikle her şey olabilir. Küçük ve yuvarlak, büyük ve kare, aynalı karolar, mat veya renkli ekler, ışıklı veya ışıksız.

Seçim yalnızca tasarımcının hayal gücü ile sınırlıdır.

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

Kurulu
Fonksiyonel aynaları insan büyüme seviyesine yerleştirmek daha iyidir.Ancak herhangi bir yüksekliğe yalnızca dekoratif yerleştirilebilir.

Bir ayna bile tek olmayabilir - bütün bir ayna duvarı olabilir.

Tüm duvardaki ayna paneli muhteşem görünecek

Tüm duvardaki ayna paneli muhteşem görünecek

menüye dön ↑

Ayna mozaik

Ayna parçalarıyla süslenmiş ilginç görünüm resimleri, vazolar ve fotoğraf çerçeveleri.

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

menüye dön ↑

Ayna ile tavan

Aynalı bir tavan yardımıyla, sıkıcı iç mekanlara bir dokunuş ve dokunuş katabilirsiniz.

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

menüye dön ↑

Tablonun üstünde

Yemek alanı aynalarla da düzenlenebilir.

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

Mutfaktaki bir ayna yardımıyla alanı arttırmak: Nereye yerleştirilir? Nasıl alınır? Nasıl yapılır? En iyi seçeneklerin seçilmesi (duvarda, rafın üzerinde, masanın üzerinde, önlük üzerinde)

menüye dön ↑

VİDEO: Mutfağa ayna yerleştirmek için en iyi seçenek

Mutfakta bir ayna nasıl yerleştirilir?

Tasarımınız için başarılı seçenekler

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Sonuç

Önemli olan - belirli bir mutfağa ve belirli bir ailenin zevklerine uyan bir ayna seçmek. Bunu yapmak için, sadece düşünmekle kalmaz, aynı zamanda eskiz çizebilir ve hatta hangi seçeneğin ideal olacağını denemek için bir bilgisayar kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (85'ten fazla fotoğraf)

6.3 Toplam puan
Ayna mutfağı

Mutfaktaki aynalardan korkuyor musun? Bunun gerçek ve kabul edilemez bir şey olduğunu düşünüyor musunuz? Size mutfakta, iç kısmına zarar vermeden aynayı organik olarak sığdırabileceğiniz birçok yer olduğunu kanıtlayacağız.

bakım
6
pratiklik
6
Seçenek seçimi
7
şekerleme
 • Küçük bir mutfağa sahip bir apartman dairesinde çok kullanışlı olan mekanı görsel olarak genişletmenizi sağlar, mükemmel bir aksan olabilir, mal sahiplerinin istediği yere odaklanın ve gösteriş yapmak istemediklerinden uzaklaşın; .
eksileri
 • önce onu seçmeli, sonra onu almalı, sonra eve götürmeli, sonra tamir etmelisin, ve yerin yanlış seçildiğini ortaya çıkarsa, tekrar düzeltmelisin - tüm bunlar zaman, emek ve para alır, düşebilir, kırılabilir veya hatta yaralanabilir o zaman her yerde uygun değildir - aynı kanıtlamada ondan bir anlam çıkmaz.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn