Koridorda bir ayna nasıl seçilir? 235+ (Fotoğraf) Dekorasyon için Tasarım Fikirleri (gardırop, tuvalet masası, şifoniyer)

Ayna - koridordaki ana özelliklerden biri. Dışarı çıkmadan önce görünüşünüzü değerlendirmenize yardımcı olur ve iç mekanı dekore eder. Koridordaki boş alanı, aynaya yer açmak için kullanmak çok önemlidir.

Bu makalenin içeriği:

Giriş salonu evin ve sahibinin ilk izlenimini yarattığı için bu odanın tasarımı önemli bir rol oynamaktadır. Tasarım hayali olmamalı ve tasarım - uygunsuz olmalıdır.

Her şeyi rasyonel kullanırız

Her şeyi rasyonel kullanırız

Koridor dekorasyonu bu nedenle bir sorun olabilir:

 • Boş alan eksikliği.
 • Çok sayıda öğe ve mobilya.
 • Düşük ışık
 • Uygunsuz oda düzeni.
 • Fon eksikliği.

En sık karşılaşılan durum, mobilya ve iç mekan eşyaları için boş alan olmamasıdır. Ayrıca, koyu renkli ve zayıf aydınlatmalı bir oda çirkin ve sıkışık görünüyor. Sorunu çözmek için, odaya uygun şekilde yerleştirilmesi gereken güzel ve şık bir tasarıma yardımcı olacaktır.

Güzelce seçilmiş mobilyalar, başarılı bir tasarımın anahtarıdır.

Güzelce seçilmiş mobilyalar, başarılı bir tasarımın anahtarıdır.

Ayna sadece bir daireyi dekore etmek için kullanılan dekoratif bir eşya değildir. Dekorasyona ek olarak, ana işlevini de yerine getiriyor - insanlar görünüşlerini öğrenmeden önce içine bakıyorlar.

Seçim en kolay iş değil. Pek çok farklı tip var, bunlar şekil ve boyut olarak değişiyor. Kendi tercihlerinize ve genel tarzınıza göre bir ayna seçmeniz gerekir. koridor.

Ayna şekli ve büyüklüğü bakımından farklıdır.

Ayna şekli ve büyüklüğü bakımından farklıdır.

Tasarım özellikleri

Aynanın tarzı, salonun içinde bulunduğu stille aynı olmalıdır. Tasarım, satın almaların saçma ve tatsız görünmemesi için seçildi. Dört oda tasarım stili vardır:

Provence tarzında - tüm stil altında

Provence tarzında - tüm stil altında

Form herhangi olabilir: oval, kare, düz, yuvarlak veya oyulmuş. Mobilya, duvar rengi, tavan ve diğer mobilyalarla birleştirilmelidir. Çerçeve farklı malzemelerden yapılabilir:

İç parlak vurgu

İç parlak vurgu

Metal çerçeve, retro tarzı (eski stil) koridor için uygundur. Oymalı ahşap çerçeve, büyük bir çekmeceli kutu ile iyi görünecek.

Odanın renginin seçimi, büyüklüğüne bağlıdır. Küçükse, koyu renkleri bırakmak daha iyidir. Aksine, mobilyalar (duvarların rengiyle uygun bir kombinasyonla) karanlık olabilir. Örneğin, wenge mobilya hafif duvarlar için uygundur.

Küçük bir oda için en iyi stil minimalizm. Ülke tarzı mobilya seçebilirsiniz, yüksek teknolojigereksiz tüm öğeleri kaldırarak. Küçük bir koridor mobilya trafosuna fena değil uyum.
Minimalizm tarzında düzenliyoruz

Minimalizm tarzında düzenliyoruz

Büyük bir koridor için, süslemeli klasik bir tarz uygundur (uygunsa). Odanın taşmasından korkma, aksi takdirde boş görünebilir.

menüye dön ↑

Ayna boyutu

Aynayı kullanım amacı için kullananlar, geniş bir dikey satın almak en iyisidir. Bu seçenek, alçak tavanlı koridorların dekorasyonu için başarılı olacaktır. Görsel olarak kaldırıyorlar tavanodayı dışarı çekerek.

Küçük koridorlarda (en çok Kruşçev evlerinde), onları genişletme ihtiyacı mutlaka ortaya çıkmaktadır. Ayna, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır ve geniş bir duvara asmanız gerekir. Volumetrik taban konstrüksiyonları bu tür koridorlar için uygun olmayacaktır, bunun yerine bunlar için yer açmak daha iyidir:

 • Sürgülü kapılı ankastre raflar.
 • Ayna cephe gardırop.
 • Küçük ayakkabılar

Orijinal ayna tasarımı

Orijinal ayna tasarımı

Alan genişlemesinin etkisi, ayna yüzeyindeki yansıma üzerine kuruludur. Yansıyan yüzey ne kadar uzun olursa koridor o kadar geniş görünür.

Düşük tavan için dikey bir ayna almanız gerekir. Genellikle duvara yerleştirilirler, ancak ön kapıya yerleştirmek için daha yaratıcı bir çözüm vardır. İkili genişleme sağlamak için koridorun köşelerine yerleştirilirler.

Ayrıca, yansımasının yarısını görebileceğiniz dekorasyon için küçük bir ayna da kullanabilirsiniz. Genellikle oval bir şekle, ilginç bir çerçeveye sahiptir ve güzel yüzeylerle dekore edilmiştir. Ayrıca sıklıkla yan ve üst kısımda bir arka ışık vardır.

Yansımanız için oval model

Yansımanız için oval model

Başka bir seçenek var - edinimi kabine bir ayna ile. Kapının üzerinde bir veya iki ayna yüzeyi var. Ayrıca başparmak da var ayakkabı veya aynalı tuvalet masası.

mobilya Zemin, duvar veya hatta döner olabilir. Son mobilya tipi yatırılabilir, döndürülebilir veya başka bir yere taşınabilir.
Eşyalarınız ve ayakkabılarınız için gardırop

Eşyalarınız ve ayakkabılarınız için gardırop

menüye dön ↑

arka ışık

Koridorda genellikle doğal bir ışık kaynağı yoktur - bir pencere. Değiştirir lamba tavanda veya üzerinde bulunan bir duvara bağlı bir lamba masa veya çekmeceli dolap. Işıklı ayna - çok şık bir çözüm. Bu tasarım sadece pratik değil, aynı zamanda çok rahat ve güzel.

Aydınlatma, odanın içini daha gizemli ve ilgi çekici hale getirir. Lamba dahil değil, aynanın önünden temizleyebilirsiniz. Ek olarak, bu aydınlatma nedeniyle koridorun atmosferi değişecektir. Bu seçenek küçük bir odada harika görünecek.
Aydınlatma - Bir salon için uygun karar

Aydınlatma - Bir salon için uygun karar

En başarılı seçenek yüksek konstrüksiyondur, çünkü içindeki kişi tamamen yansıtılmıştır. Mağazada çeşitli tasarımlar satın alabilirsiniz - küçükten büyüğe.

Büyük bir aynalı koridor için aydınlatma tek tek seçilir. Bir aydınlatma lambası için, aynanın rayının üst kısmı mükemmeldir (ancak yalnızca zemin seviyesinden iki metreden daha yükseğe yerleştirilmemişse). Genişse, arka lamba yan lambalara yerleştirilir (yükseklikle aynı kısıtlama geçerlidir).

Tam ekran için model

Tam ekran için model

Bazı özellikleri dikkate alarak arka aydınlatmayı seçmeniz gerekir:

 • Renkli ışıkların olmaması.
 • Odanın tarzı ile birlik.
 • Mat ve beyaz fikstürlerden kaçınmak.

Tüm odanın tarzı ile birleştiğinden emin ol.

Tüm odanın tarzı ile birleştiğinden emin ol.

Lambalar tarzlarında bütün koridorun tasarımı ile birleştirilmelidir.. Işık kolye saçak spot ile yapabilirsiniz. Dahili aydınlatmalı modeller de vardır.

menüye dön ↑

Yerleştirme ilkeleri

Bazı tasarımcılar duvara aynalar takarlar. Cam, bir duvarın yüzeyinde veya iki üzerinde olabilir. Böyle bir ayna koridoru çok etkileyici görünüyor, ancak herkes karşılayamıyor.

Çoğunlukla koridorun duvarlarından birine bir ayna yerleştirir. Aynalı kapılı bir çekmeceyi de yerleştirebilirsiniz. Giriş kapısının önüne bir nesne yerleştirmek önerilmez (nadir istisnalar dışında).

Ayna ile hafif bir stil fikri

Ayna ile hafif bir stil fikri

 

 

menüye dön ↑

Salonda Dolap

Aynalı duvara sahip bir gardırop koridorda birçok faydalı işlevi yerine getirir: yerden tasarruf sağlar ve içinde bir şeyleri saklar. İç mekanda böyle bir unsur görsel olarak odadaki boşluğu artırarak onu daha rahat ve konforlu hale getirir.

Koridordaki ayna birçok önemli işlevi yerine getirir:

 • Alanın görsel olarak genişlemesi. Işığı yansıtır, tüm odayı doldurur ve ayrıca renk düzenini doğru şekilde atmanıza izin verir. Beyaz mobilya en iyisidir.
 • Odada küçük şeyler aşırı yükleme yok. Ayna yüzeyli dolap çok kompakt görünüyor. Ek olarak, mobilyaların ayrı ayrı toplanmasına gerek yoktur ve fazla yer kaplamaz.
 • Yüksek konfor. Doğru şeyi yapmak için başka bir odaya gitmek zorunda değilsiniz - sadece kapıyı itin.

Dahili gardırop odanın alanını arttırır

Dahili gardırop odanın alanını arttırır

menüye dön ↑

Kabine genişliği

Dar koridorlu koridorlarda, çok fazla boş alan içermeyen dar ayna dolapları en iyi şekilde görünür. Bu tür mobilyaların makul olup olmadığına dair kolaylık ve pratikliğin yanı sıra kompaktlık da sağlanacaktır.

Bu oda tipi için uygun olduğu kaf kaf için uygundur raflar ayakkabı ve şemsiye depolamak için. Ek olarak, yansıma dar koridoru görsel olarak genişletecektir.

Kare şeklindeki bir odada geniş bir dolap barındırabilir. Sadece dış giyim eşyalarını (ceketler ve yağmurluklar) değil, aynı zamanda dairede yeri bulunmayan diğer eşyaları da (egzersiz ekipmanı, ütü masası, çadırlar, elektrikli süpürge, paspaslar, vb.) Depolamak mümkündür. Böyle bir iç mekan ve koridoru dönüştürmek ve evin gereksiz eşyalarla karıştırılmasını önlemek.

Kare koridorda geniş bir dolap kullanmak daha iyidir

Kare koridorda geniş bir dolap kullanmak daha iyidir

Satın almadan önce (özellikle dar koridorlu bir koridor için) alanın ölçümlerini yapmanız gerekir. Bunun için bir mezura kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

Gömülü modeller

Küçük odalar için, ayna yüzeyine sahip gömülü modeller en uygunudur. Boş alanları doldurmazlar ve kendi başlarına çok kompaktlar. Kumlama dolapları pahalı ve zarif göründüklerinden çok yaygındır.

Bu tür mobilyaların temel dezavantajı, odanın parametrelerine tam olarak uyması gerektiğinden, sipariş üzerine üretilmesidir. Buna göre, üretim biraz zaman alıyor. Bir odanın büyüklüğünde bir model alınamaz.
Resimli gömülü model

Resimli gömülü model

Bir nişiniz varsa, dolabın duvarlarından tasarruf edebilirsiniz, çünkü bunlar yerine duvarlar olacaktır. Sadece sipariş gerekir kapılar ayakkabılar ve diğer şeyler için coupe sistemleri, onları koridorda kurun ve kullanın. Kabinin dekoratif bir işlevi de yerine getirmesi gerekiyorsa, farklı teknikler vardır - dekoratif film veya kumlanmış tasarım.

menüye dön ↑

köşe

Köşe dolapları genellikle bir serbest köşesi olan koridorlara yerleştirilir. Bu mobilya parçası çok geniş, odanın boş alanını verimli bir şekilde kullanabilmenizi sağlar. Kabin, çeşitli aksesuarları, giysileri, çantaları ve odaya sığmayan eşyaları (ütü masası, egzersiz ekipmanı vb.) Depolamak için mükemmeldir.

Çok kullanışlı ve pratik model

Çok kullanışlı ve pratik model

Koridor yeterince genişse, duvarlarla temas edecek yan duvarları olmayan mobilyalar takın. Küçük koridorlar için üçgen değil, beşgen bir dolap seçebilirsiniz.

Dışında çeşitli raflar, çekmeceler ve iç kısımlar var - dış giyim için uzun traversler. Küçük bir dolap bile kullanıcıya ideal bir oda durumu sağlar, yerden tasarruf sağlar ve iç mekanı dekore eder.
Akılcı kullanım alanı

Akılcı kullanım alanı

menüye dön ↑

yarıçap

Radyal dolaplar, standart olmayan mobilyaları sevenler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu mobilya parçası çevrenin etrafında yanlara itilebilen dışbükey kapılı bir modeldir. Bu tür dolaplar sadece geniş değil, aynı zamanda konforlu ve güzeldir. DKumlama teknolojileri, fotoğraf baskısı vb. Bu tür mobilyaların dekorasyonunda kullanılır.

Radyal kabinin etkileyici bir onuru vardır - küçük çocuklar için güvenlidir. Köşeye yazılmışsa ve keskin köşeleri yoksa, okul öncesi çocuklar için tehlike oluşturmaz. Bu mobilyanın avantajları, yüksek bir fiyatla (standart bir kabine kıyasla) telafi edilir.
menüye dön ↑

Odadaki yer

Satın alırken doğru yeri seçmek çok önemlidir. Uygun olmayan şekilde seçilmiş bir kabin koridoru görsel olarak azaltabilir, daha fazla boş alan kaplayabilir veya daha karanlık ve göze çarpmayan hale getirebilir.

Bir odaya doğru şekilde yerleştirmek için çeşitli konum kuralları vardır:

 • Koridordaki koridor uzun ve dar ise, o zaman en kısa duvara kabini kurmanız gerekir. Bu tür durumlarda, genellikle ön kapının önündedir, ancak bu korkutucu değildir. Bu mobilya düzenlemesi oldukça başarılı.
 • Kare odalarda, duvar boyunca ve tüm uzunluğu boyunca yerleştirmek en iyisidir. Sürgülü dolaplar, nişli koridorlar için uygundur.
 • Koridorda, diğer odalara yönlendirilmiş çok sayıda kapı varsa, girişte yer alan dar ve yüksek bir dolap sığacaktır. Bu yüzden, açık kapıya dokunarak müdahale etmeyecek.

Tek bir öğeyle bir tasarım oluşturun.

Tek bir öğeyle bir tasarım oluşturun.

menüye dön ↑

Ayna ile şifoniyer

Şifonyer için birkaç seçenek vardır: birbirlerine elemanlara bağlı olmayan ve yerleşik aynalı monolitik modeller. İlk seçenek, aynanın doğrudan duvara asılmasından farklıdır.

Bir şifonyer model seçmeden önce, satın alındığı amacı gerçekleştirmeniz gerekir. Bundan mobilya tasarımına, tasarımına bağlı olacaktır. Örneğin, dış giyim, şapka ve eşarplar için bir sandık çekmecesi alınmışsa, geleneksel bir model seçmek daha iyidir.
Ayna duvara asıldığında seçenek

Ayna duvara asıldığında seçenek

Raflı bölmeleri olan sandıklar, ayakkabı için anahtar, bardak ve sünger depolamak için uygundur. Küçük ve orta dereceli eşyaları depolamak için çekmecelere göre çok fazla asimetrik olan çok güzel mobilyalar görünecek. Şifonyerin alt kısmında genellikle ayakkabılar için bir raf bulunur. Küçük eşyaları depolamak için özel olarak oluşturulan modeller de vardır.

Artıları ve eksileri

Ayna, koridordaki en önemli unsurlardan biridir, bu yüzden yansıtıcı yüzeyli mobilyalar çok popülerdir:

 • Parlak çekmeceler, dairede özgürlük yanılsaması yaratmak için küçük koridoru genişletmeye yardımcı olur. Beyaz renk, hemen hemen her stile uyar ve çeşitli tiplerdeki koridorlara uygundur.
 • Pek çok değişik ayna giydiricisi vardır. Salonu süslemek için orijinal dekorla çerçeveye yardımcı olacaktır.
 • Göğüs daha az yer kaplar, geçidi engellemez ve işler uygun bir yerde saklanır.

Beyaz Çekmeceli - Özgürlük Yanılsaması Yaratın

Beyaz Çekmeceli - Özgürlük Yanılsaması Yaratın

Bu tür mobilyaların dezavantajları:

 • Bakım zorluğu. Göğsün temiz görünmesi için yüzey özel bir deterjanla temizlenmelidir.
 • Gerekli sökme. Kabini yeniden düzenlemek için başka bir yerde vidalar için delikler açmanız gerekir.

Böyle bir şifoniyerin bakımı daha zordur.

Böyle bir şifoniyerin bakımı daha zordur.

malzemeler

Koridor evdeki en kirli ve temiz odadır, bu nedenle tüm mobilya ve demirbaşlar sağlam ve güvenilir olmalıdır. Şifonyerin malzemesi çok kirlenmemeli, nemden korkmamalı veya keskin nesnelerden bozulmamalıdır:

 • MDF ve sunta. Bu modern malzemelerden, koridor mobilyaları en sık yapılır. Lamine yüzey, rahat ve pratik mobilyaların üretimi için en uygunudur. Klasik iç mekanlara sahip koridor için uygun kaplama cepheleri.
 • Doğal diziler. Pahalı ahşap kullanarak üretime lüks mobilya oluşturmak. Kayın, kızılağaç, kül veya meşe gibi türlerden yapılır. Bu tür mobilyaların cepheleri genellikle elle boyanmış, oyulmuş, kıymetli veya yarı kıymetli taşlarla dekore edilmiştir.
 • plastik. Bu tür mobilyalara bakmak kolaydır, pahalı temizleyiciler gerektirmez.Temizlik için normal alet uygundur. Plastiğin renk yelpazesi geniştir (ahşabın aksine), bu nedenle istenen rengi seçmek kolaydır.

Göğüs malzemesi çok kirlenmemelidir

Göğüs malzemesi çok kirlenmemelidir

Evinize cesur ve özgün tasarım fikirleri yerleştirmeyi seviyorsanız, deri ile süslenmiş, "antika" veya küçük metal unsurlarla süslenmiş birleştirilmiş modelleri deneyebilirsiniz.

Boyut ve şekil

Şifonyerin boyutu odanın boyutuna uymalıdır. Göğüs içinde küçük eşyalar için uygun bir depolama sistemi olmalıdır. Farklı şifonyer türleri vardır:

 • köşe. Bu tür bir mobilya odanın köşesine koydu. Ferah bir çekmecenin kare şeklindeki odalar için en uygun olduğu düşünün. Küçük bir koridor için, kayar kapılı bir çekmeceyi tutabilirsiniz.
 • dar. Koridor boyunca hareket etmeyi engellemeyen küçük boyutları nedeniyle genellikle duvar boyunca yerleştirilirler. Genellikle küçük eşyaları depolamak için birçok rafa sahiptir.
 • kaideler. Aynı anda iki mobilyayı birleştiriyorlar. Depolama için ve stand yerine kullanılabilirler. üzerinde masa üstü anahtarlar, çantalar veya taraklar olabilir.
 • çekmece sandık. Birkaç mobilya tipini birleştiren modeller pratik olmaları nedeniyle yaygındır. Boş alan koridorunun en karlı kullanımıdır. Bu tür kitlerin maliyeti düşüktür.

Kolay hareket için dar çekmece

Kolay hareket için dar çekmece

Nasıl yerleştirilir?

Koridorda rahat ve pratik olmalıdır. Küçük eşyaların depolanması için dış giyim aynası olan bir çekmeceli dolap mükemmeldir. Olabilir:

 • Duvara monte. Bunlar, güzel bir çerçevede geniş yansıtıcı bir yüzeye sahip klasik tarayıcılardır veya krom donatılı modellerdir.
 • yanlış. Genellikle bunlar çeşitli küçük eşyaları saklayan küçük tarayıcılardır. Kompakt tarayıcılar çıkışa daha yakın yerleştirilir, böylece ihtiyacınız olan her şey her zaman elinizin altındadır.
 • açısal. Bu tür mobilyalar, doğru açıları olan kare şeklindeki bir odaya mükemmel şekilde uyar. İçlerinde ayakkabı ve dış giyim (palto ve ceket) saklayabilir ve fırçalayabilirsiniz.

Koridor için askıya alınmış seçenek

Koridor için askıya alınmış seçenek

Mimari bir nişe sahip olan koridorlarda kapalı veya açık bir giyinme odası düzenleyebilirsiniz.

menüye dön ↑

Aynalı Masa

Duvara sadece resimler ve çeşitli süslemeler değil, raflar da asabilirsiniz. panelposterler Ayrıca duvarda duvar mobilyası olabilir. Seçeneklerden biri duvar masası veya konsoldur. Koridordaki bir ayna ile birleştirilmelidir. Bu tür mobilya genellikle tahtadan yapılır:

 • Calvados.
 • Kayın ağacı.
 • Armut.
 • Alder.
 • Maun.

Küçük koridorlar için aynalı tabla

Küçük koridorlar için aynalı tabla

Bu ahşap masa küçük koridorlar için idealdir. Duvar konsollarının seçimi artık çok büyük.

menüye dön ↑

Aynalı iskele camı

Pek çok uygun raf - koridorda mobilya seçerken önemli bir kriter. Uygun seçeneklerden biri aynalı aynadır. En pahalı İtalya'da, daha ucuz - Rusya'da yapılır. Şifonyer, aşağıdaki tarzdaki bir giriş holü için uygundur:

 • Ülke.
 • Klasik.
 • Provence.

Bu oda için popüler model

Bu oda için popüler model

İskele camı her türlü aynayla birleştirilir. Lamine yapılmış ise ucuz olabilir MDF. Ahşap modeller çok daha pahalıdır, bu yüzden herkes böyle bir mobilya satın alamaz.

menüye dön ↑

Baget ayna

Bu tür bir ayna sadece dairelerde değil, aynı zamanda özel evlerde de kullanılmaktadır. Odanın cesur dekorasyon sevenler için kullanılır, aydınlık ve modern görünüyor. Genellikle klasik tarzda odalarda kullanılır.. Koridorlara ek olarak, aynı zamanda yatak odası, banyo oda, lobi veya ofis.

Klasik bir iç mekan için çerçeveleme aynası

Klasik bir iç mekan için çerçeveleme aynası

Mükemmel kombinasyon - beyaz çerçeve veya dövme baget. Baget aynasını değiştirmek ahşap bir masa ile süslenebilir.

Baget aynasının bazı avantajları vardır:

 • Farklı tasarım seçenekleri. Kürk, kil, ipek, elmas taklidi, seramik, ahşap, kâğıt ya da bronz ve hatta çatal bıçak takımı.
 • Değiştirilmesi kolay. İstenirse veya gerekliyse, baget onarımı kolaydır.
 • Fantezi kendi uçuşu. Yaratıcı bireyler hayal gücünü bunun üzerinde gösterebilir. Hurda malzemesi olarak tutkal ve kumaş, seramik veya ahşap kullanabilirsiniz.
 • Hasar koruması. Baget çiziklerden, talaşlardan ve çatlaklardan korur, keskin kenarlarda kesim yapmaz.

Birçok tasarım seçeneği var.

Birçok tasarım seçeneği var.

Ne yazık ki, baget aynaları dezavantajlara sahiptir:

 • Ürün ağırlığı. Böyle bir çerçeve çoğu zaman ağırlaşarak aynayı daha ağır hale getirir. Bu, bağlanmayı imkansız hale getirir kartonpiyer.
 • Özel bakım. Baget işlenmiş bronz ahşap oymalı çerçeveden yapılmışsa özel araçlarla temizlenmesi gerekir.

menüye dön ↑

Model ayna

Fransızcada, “faset” kelimesi “yönlü uçak” olarak çevrilmektedir. Pah açma teknolojisi, modern iç mekanlarda kullanılan olağandışı aynaları oluşturmak için kullanılır.. Bu teknoloji Fransızlar tarafından kullanılmaya başlandı ve bu ülke sayesinde birçok ülkede geniş çapta tanınma aldı.

Model ayna

Model ayna

Faset, ürünün tüm uzunluğu boyunca aynı açıda (100 ila 550 derece) üretilir. Görsel olarak, böyle bir ayna daha hacimli hale gelir ve normalden çok daha fazla ışık yansıtır. Karanlık ve küçük odalar için uygundur - onları görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır.

Birkaç pah kırma yolu vardır, teknoloji gerçekleştirilir:

 • İkili kesim. Bu süreçte küçük bir faset büyük bir birine bindirilir. Bu ayna özel tasarım ve gereksiz detaylar gerektirmez. İçindekileri dönüştüren kompozisyonlar veya özel panellerin üretimi için kullanılır.
 • Eğri Kesim. Böyle bir faset, 0,05 ila 0,15 cm arasında bir kalınlığa sahip olabilir Yüzün eğimi 0,4 cm olabilir ve bir kısmın boyutu 45 cm'den az olmamalıdır.
 • Doğrusal kesim. Böyle bir faset küçük aynalar için uygundur, minimum ebadı 25 ila 25 cm'ye ulaşmalıdır, ürün sınırlarının konikliği 50 ila 450 derecedir. Daha geniş tuvallerin cilalanması gerektiğinden ayna 0.04 cm'den daha ince olmamalıdır.

Çok çeşitli fasetlere sahiptir.

Çok çeşitli fasetlere sahiptir.

menüye dön ↑

İç yağset

Bu ayna yüzeyi farklı yüzeyleri bitirirken veya ayrı bir dekorasyon olarak kullanılabilir. Örneğin zemini veya tavanı, ayrıca kemerleri, girişleri veya direkleri süsleyebilir. Bu, küçük kusurları gizlemenizi, odadaki boş alanı görsel olarak artırmanızı sağlar.. Bu nedenle, küçük bir koridorda ayna kiremit yerleştirmek mükemmel bir çözümdür.

Faset aynası oturma odasına asılabilir. Bu, tanıdık iç mekanı yenmek için yeni bir şekilde yardımcı olacaktır. Ayna kiremitinin olumlu etkisini arttırmak için, yanına ilave bir ışık kaynağı yerleştirilebilir. Odayı ışıltılı bir hale getiren bir spot ışığı kullanabilirsiniz.
Tavanı süslemek için faset kullanın

Tavanı süslemek için faset kullanın

Banyoda faset ayna kullanmak mükemmel bir çözümdür, çünkü bu oda genellikle küçüktür. Böyle bir odada, bu süslemelerin çoğunu yerleştirebilirsiniz, zira abartmak zorlaşacaktır. Aynalar derinlik ve sonsuzluğun etkisini yaratır. Güçlendirmek için kiremitleri çapraz ve alternatif bir seramik üzerine ayna ile döşeyebilirsiniz. Tüm açının bir bütün olarak algılanmasını etkilediği için doğru açıyı seçmek çok önemlidir.

mutfak Faset aynasını yerleştirmek için de harika bir yer. İştahınızı artırmaya yardımcı olacak pişmiş yemekleri yansıtır. Feng Shui'ye göre, bu tür aynaların eve servet verdiğine inanılıyor.

Genellikle mutfakta kullanılır

Genellikle mutfakta kullanılır

Yatak odasında ya yansıtıcı yüzeyler kullanmamalı ya da dikkatlice yapmalısınız. Dinlenme için odada, hiçbir şey zorlanmamalıdır, bu nedenle ayna almak istiyorsanız, küçük bir yerde durmanız gerekir. Odanın herhangi bir yerinden görünmemeli, göze yansımaları ile tahriş olmamalıdır.
menüye dön ↑

Dar koridorda raflar

Koridordaki dar bir koridor için dar bir ayakkabıcı en uygunudur. Yüksek ve ferah obuvnitsu üzerinde kalmak seçerken. Dar dolaplarda çoğu zaman birçok raf vardır ve birçok farklı küçük şeye uyarlar.Bu ayakkabıların geniş bir yelpazesi var, bu yüzden onu almak kolaydır. Kılıflar ve tarayıcılar ile karşılaştırıldığında, kunduracı ucuza mal olur. Ancak, parametrelerinde kendileri için aşağılık değildir.

Ayrıca koltuklu ayakkabılar da var. Küçük eşyaları ve ayakkabıları depolamak için raflara ek olarak, bu tarayıcılar kullanımı çok uygundur. Artık ayakta dururken çizmeler giymek veya ayakkabı bağları bağlamak zorunda değilsiniz.

Popüler koltuk modelleriyle modelleri

Popüler koltuk modelleriyle modelleri

Koltuğa parlak renkler koyabilirsiniz yastıktasarımı çeşitlendirmek. Buna ek olarak, standart siyah veya kahverengi mobilya satın almak gerekli değildir. Renkli bir koltuğa sahip parlak bir ayakkabı kutusu koridorun iç kısmına neşeli bir dokunuş getirecek.

Bir salon için Obuvnitsa, bir aynaya sahip - en bütçe ve uygun seçeneklerden biri. Bu tür mobilyaların dezavantajlarından biri, küçük boyutta, çoğu zaman tam büyümede değil, sadece yarısında. Koridorda büyük olan başka bir ayna varsa, ikincisi onun tamamlayıcısı olacaktır.
En uygun ve bütçe seçeneği

En uygun ve bütçe seçeneği

Koridor için bir başka ilginç seçenek de askıları olan bir ayakkabı kutusu. Bir gardıroptan çok daha ucuzdur, ancak aynı zamanda dış giyim bazı elemanlarını içinde saklamak mümkündür. Bu tür ayakkabıların bir sandalyesi varsa, günlük yaşamda daha uygundurlar. Bu ayakkabı kutuları fazla yer kaplamaz ve küçük koridorlarda kullanıma uygundur.

Ayakkabı türlerinden biri - metal. Ayakkabının havalandırılmasını sağlayan birkaç çıtadan yapılmıştır. Kir ve nem toplamaz ve ayakkabılar doğal kurur. Ayrıca, metal ayakkabı kokusunu emmez (tahta veya plastikten farklı). Shod obuvnitsa mükemmel herhangi bir iç sığdır.

İç ayna

En iyi tasarım fikirlerini seçmek.

8.8 Toplam puan
Koridordaki ayna - alanı genişletmek

Koridordan bir ayna almak kesinlikle iyi bir fikir. Dar dolapların dar koridorlar için, köşeli olanlar için uygun olduğu unutulmamalıdır. Küçük bir odayı genişletmek için bir faset aynası satın alabilirsiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Kolaylık - ayrılmadan önce her zaman kendinize bakabilirsiniz
 • Alanın görsel olarak büyütülmesi - doğru ayna, sıradan bir koridoru dönüştürmeye ve görsel olarak daha büyük hale getirmeye yardımcı olacaktır
 • Dış çekiciliği - aynalar (özellikle yönlü) iç mekanı dekore eder
eksileri
 • Özel bakım - bazıları özel ve kapsamlı bakım gerektirir (özellikle ayna aynalar ve baget için)
 • Kopma olasılığı - Koridorda veya birkaçında büyük bir ayna varsa, kırmak için her zaman bir şans vardır.
 • Keskin kenarlar - bazı aynalar işlemez, böylece kesilebilirler
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn