Pencerelerde Panjurlar (200+ Fotoğraf): Eviniz için çeşitli tasarım seçenekleri

Panjur, pencere tasarımının pratik, güzel ve fonksiyonel bir yöntemidir. Belirli bir odaya uygun ana ürünleri dikkate alacağız.

İçerik:

Özel özellikler

Antik kökenlerine rağmen, plastik perde pencereler alakalı kal. Bu onların çok yönlülüğü, pratikliği ve dayanıklılığı nedeniyledir. Odaya giren ışığı ayarlama kabiliyetleri basit perdelerden farklıdır.

Modern panjur tasarımları elektronik veya mekanik kontrolle hareket ettirilen, yani elektrikli tahrikler veya zincirler kullanılarak bağlanan plakalardan oluşur. Yatay çubuğa bağlı kontrol mekanizması. Ve lamellerin hareketi, plakalara yerleştirilmiş halkalar boyunca gerilmiş bir kablo sistemi ile gerçekleştirilir.

Güzel, fonksiyonel pencere tasarım yöntemi

Güzel, fonksiyonel pencere tasarım yöntemi

Sistem, ışığın gelmesinden önce binaların tamamen veya kısmen değiştirilmesine hizmet eder. Panjurların basit olanlara göre birçok avantajı vardır. perdeler:

 • Rahatlık. Elektronik kontrolü kullanarak, bir tuşa basarak gün ışığını ayarlayabilirsiniz.
 • Pratiklik. Sistemlerin bakımı kolaydır.
 • Stil. Herhangi bir iç mekan için çeşitli seçenekler.

menüye dön ↑

Malzeme seçimi

Lamellerin üretim malzemesine göre, sistem türleri vardır:

 • Tahta, bambu türleri dahil.
 • Kumaş.
 • Alüminyum.
 • Plastik.

Işığın gelmesinden sonra binaların tamamen veya kısmen değiştirilmesi

Işığın gelmesinden sonra binaların tamamen veya kısmen değiştirilmesi

menüye dön ↑

bez

Rahat bir atmosfer oluşturdukları için, oturma odalarını dekore etmek için uygundurlar, desen, renk ve doku çeşitlerinde farklılık gösteren katı bir tuval veya tek tek şeritlerden oluşabilirler. Genellikle kumaş rulo ve dikey perde yapılır. Farklı dokuya sahip şeffaf veya yoğun malzemeler kullanılabilir.

Bunlar doğal (pamuk, keten, ipek) ve yapay ketenlerdir (polyester, jakar). Üreticiler, tek renk, birleşik çeşitler de dahil olmak üzere basılı desenlere veya fotoğraf baskısına sahip çok çeşitli kumaşlar üretir. Malzemenin yoğunluğu, ışık geçirgenliğini ve panjurların ömrünü etkileyecektir. Başlıca avantajları şunlardır:

 • kapsamlı iç çözümler;
 • kumaşların antibakteriyel, kir ve toz tutmayan bileşiklerle işlenmesi;
 • yüksek aşınma direnci ve yanmaya karşı koruma.

Kumaş seçeneği

Kumaş seçeneği

Eksiklikler arasında doğru bakıma, güneşte yanma ihtimaline ve kanvasın deformasyonuna ihtiyaç vardır. Yangında tehlikeli alanlarda fiberglas kullanılmalıdır.
menüye dön ↑

ahşap

Çam, bambu, mantar ağacı ve Kanada ıhlamur ağacından yapılmış pahalı ve nadir bir çeşittir. Bunlar çevre dostu ve dayanıklı ürünlerdir, sıcaklık değişimlerine dayanıklı, dayanıklı ve her türlü tasarım için uygundur. Bununla birlikte, ahşap boyalı değildir, bu nedenle renk aralığı bej-kahverengi tonlarıyla sınırlıdır. Bu malzeme artan neme dayanıklı değildir, bu nedenle kuru bir bezle silinir. Ahşap perdeler tekstil, plastik ve alüminyum analoglardan daha pahalıdır.

Bir kaset veya rulo yapısına sahip olabilecek popüler bambu ürünleri. Bambu şeritler hafif, güzel bir dokuya, farklı renklendirme renklerine sahip, odanın iç mekanına ve mobilyaya göre belirli bir seçenek seçmenize olanak tanıyor. İlk olarak, tuval duman ve şeffaf bir mat vernik ile muamele edilir.

Ahşap seçeneği

Ahşap seçeneği

Alüminyum, güneşlikler için ucuz ve popüler bir malzeme olarak kabul edilir. Tesislerin dekorasyonunda geniş olanaklar sağlar. Alüminyum şeritler farklı tonlarda boyanabilir, mat veya pürüzsüz bir yüzeye sahip olabilir. Delikli kayışlar bile olsa. K Metalin avantajları arasında yüksek yansıtma, temizleme kolaylığı ve odadaki sıcaklığın düşürülmesi bulunmaktadır. Ancak çıtalar incedir, bükülür ve sık açılan pencereler için uygun değildir.

Alüminyum ucuz ve popüler bir malzemedir.

Alüminyum ucuz ve popüler bir malzemedir.

Özel bir yerde plastik panjur vardır. Plastik, farklı renklerde boyanmış her türlü şekil ve dokuda verilebilen dayanıklı, dayanıklı ve ucuz bir malzemedir.

Malzeme ısıya, ıslak temizlemeye ve deformasyona dayanabilir. Ancak ürün düşük kaliteli hammaddelere sahipse, şeklini hızla kaybedebilir ve güneşte yanabilir.
Plastik, dayanıklı, dayanıklı ve ucuz bir malzemedir.

Plastik, dayanıklı, dayanıklı ve ucuz bir malzemedir.

menüye dön ↑

Çizim ile

Odaya bireysellik kazandırmanın harika bir yolu, fotoğraf baskısı teknolojisi kullanılarak uygulanan bir desen olan güneşliklerdir. Böyle bir pencere tasarımı sadece güneş ışınlarından korunma sağlamakla kalmaz, ışığın yoğunluğunu da ayarlar, aynı zamanda odaklanır. Yenilikçi teknolojiler sayesinde, çizim veya fotoğraf her yüzeyde kullanılabilir. Zamanla, görüntü netliği, doygunluğu, ıslak temizliğe ve solmaya karşı dayanıklı olmayacaktır.

Resimli seçenek

Resimli seçenek

menüye dön ↑

Tasarım farklılıkları

İstenirse, birkaç malzemeden bir lamel kombinasyonu seçebilirsiniz.

Tasarımla ayırt edin:

 • kıvrımlı;
 • kaset;
 • rulo;
 • dikey;
 • yatay güneş koruma sistemleri.

Plastik pencerelerde, kanala bağlı kaset veya panjur sistemlerini seçmek daha iyidir. Bu, oda hacminde görsel bir artış ve güneş ışığından korunma sağlar. Ayrıca, sınırlı alanlarda (örneğin, mutfak, balkon, banyo oda, vb.) Bu sistemler arasındaki seçim, tasarım, görevler ve odanın kirlenme derecesi ile ilişkilidir.

Ayrıca, araba ve tozun egzozu 5-7 katın üstüne çıkmadığından, kat sayısını da hesaba katın. Malzemenin yoğunluğunu hesaplamak için, odayı dış görünümlerden gizlemek için komşu evlerin yerlerini de dikkate almak gerekir. Yatay kasetler kire, sıcaklık değişimlerine ve yüksek neme karşı daha dayanıklı olarak kabul edilir, kolayca kirden arındırılabilir, güneşte solmaya dayanıklı ve dayanıklıdır.

Kurulu
Uygun panjurları seçerek, tasarımlarını, tuval ve malzeme parametrelerini önceden düşünmeniz gerekir.
menüye dön ↑

yatay

Bu perdeler, ana yapıcı elemanların yatay olarak yerleştirilmiş çubuklar olduğu klasik tiplere aittir. Saçaklara bağlanan elemanlar bir araya getirilmiş, bağcıklarla hareket ettirilmiş, plakaların kenarlarındaki delikler boyunca gerilmişlerdir.

Yatay panjur kanat, tavan veya duvarların iç tarafında olabilir. Özel dirsek kullanarak delme olmadan plastik pencereye koyabilirsiniz.Çerçeveler arasında saçaklardaki pencere kanadı arasına körüklerin yerleştirildiği çerçevenin yerleştirilmesi popüler olarak kabul edilir.
Yatay - Klasik versiyona bakınız.

Yatay - Klasik versiyona bakınız.

Yatay tasarımlar farklı hammaddelerden ve gölgelerden yapılmıştır.

Bu perdeler küçük odalar için uygundur, çünkü onların yardımlarıyla alanı görsel olarak genişletebilirsiniz.
menüye dön ↑

dikey

Bu tür modellerde, tabakalar dikey olarak yerleştirilir, alt bölge bir zincir ile bağlanır. Zarif görünüyorlar, odanın yüksekliğinde görsel bir artış sağlıyorlar ve toza karşı daha dayanıklılar. Lameller plastik, alüminyum, ahşap veya toz tutmayan kumaştan yapılabilir. Modern modellerin öne çıkan halat sistemleri.

Yapı, açıklığa, tavana veya üst eğime bağlanır. Plastik pencerelerde, bu tasarım elementlerin cama çok yakın yerleştirilmesinden dolayı nadiren kullanılır.

Plakaların açısını değiştirerek ışığın yoğunluğunu kademeli olarak değiştirebilirsiniz. Kaburgaların genişliği 8-9,5 cm olabilir, pencere çerçevesinin üst kısmını kapatabilir veya pencere eşiğinin altına gidebilirler. Alt kısım yatay kesimli, yarım daire biçimli veya dalgalı bir şekle sahip olabilir. Plakalar tek seslidir, dokulu kabartma ve görüntü ile birleştirilmiştir.

Zarif görün, yükseklikte görsel artış

Zarif görün, yükseklikte görsel artış

Kurulu
Ağırlıklandırma dikey kumaş yapıların ağırlıklandırılması için kullanılır. Alüminyum, ahşap ve plastik sistemlerde buna gerek yoktur.

Yenilik, çekiciliği işlevsellik ile birleştiren çok amaçlı seçeneklerdir. Tekstil veya plastikten yapılabilirler.

Dikey panjurların diğer versiyonları, çıta uzunluğunun pencerenin tabanına veya üstüne ulaşabileceği kemerli sistemlerdir.

menüye dön ↑

rolling

Haddelenmiş panjur diğer adı - silindir. Yapay ve doğal malzemelerden yapılmışlardır. Ürünlerin yoğunluğundan ve dokusundan, dayanıklılıklarına, güçlerine ve şeffaflıklarına bağlı olacaktır. Odanın aydınlatma gereksinimlerine bağlı olarak, herkes yoğun, yarı saydam veya saydam bir tuval ile güneşlikler sipariş edebilir.

Laminat malzemenin ilk versiyonu ışık yaymayan bir karartmadır. İkinci tip ılık havayı hapseden ılımlı miktarda güneş ışığı geçirebilir. Şeffaf perdeler oda aydınlatmasının yumuşak dağılmasını sağlar.

Bütün kumaş tipleri antibakteriyel, toz önleyici ve statik önleyici bileşiklerle özel işlemden geçirilir.

Stor perdeler - güneşlikler

Stor perdeler - güneşlikler

Bu tür panjurlar, kaldırmayla birlikte bıçağın kılavuzlar boyunca hareket ettirildiği ve bir merdane şeklinde büküldüğü basit bir kontrol mekanizmasına sahiptir. Panjur aynı seviyede sabitlenebilir.

Plastik pencereler için iki tip inşaat sağlanmıştır:

 • Sistemin pencere kanadı üzerine özel braketler üzerine yerleştirildiği mini panjurlar.
 • Kaset. Farklı hammaddelerden, kanatta sabitlenmiş yaprağın katlanması için bir kasetten oluşurlar. Yapışkan bant üzerinde delik açmadan pencereye tutturulmuşlardır.

Bu tipler eğik ve düz pencereler için uygundur, kanadı tamamen açmanıza izin verir.

menüye dön ↑

Gündüz ve gece

Yarı saydam yetenek ile değişen yatay çizgilerden oluşur. Sistemin bitişik kısımlarını dengeleyerek odanın aydınlatma seviyesini ayarlamanıza izin verir.

Silindir türlerinden biri, farklı seçeneklerle temsil edilen Roma perdeleridir. Bu tür tasarımlarda, kumaş bir akordeonya giriyor. Kumaştan, samandan veya bambudan yapılabilir.

Odanın ışık seviyesini ayarlamanıza izin verin

Odanın ışık seviyesini ayarlamanıza izin verin

menüye dön ↑

Pileli Perdeler

Plisse - Bu "akordeon" biçiminde bir kumaştan perdelerin orijinal tasarımıdır. İlk defa, Almanya'da 20. yüzyılın sonunda güneşlikler ortaya çıktı.Görünüşe göre yatay görünümlere benzerler, ancak tek tek şeritler küçük kıvrımlara katlanan bir kumaş bezle değiştirilir. Saçaklara perdelerin sıkılaştırılması, ayar mekanik veya uzaktan yapılır. Bu perdelerin birçok avantajı vardır:

 • Sıkılık.
 • Zerafet.
 • Solmaya karşı direnç.
 • Ayrılma ve yıkamada basitlik.
 • Tüm iç ve pencere şekilleriyle uyumluluk (kemerli, üçgen, yuvarlak ve sıradan dikdörtgen).

Pileli - bu perdelerin özgün tasarımıdır

Pileli - bu perdelerin özgün tasarımıdır

Pilelerdeki fark:

 • pratiklik;
 • inşaatın ciddiyeti;
 • işlevsellik;
 • zarif tasarım ve kullanım kolaylığı.

Bu tür sistemlerin bir başka avantajı yüksek yansıma özelliğidir. Güneşten korunma için ayrı olarak veya standart perdeler ve perdelerle birlikte kullanılabilirler..

Sabitleme cam veya çerçevede parantez veya çift taraflı bant ile yapılır. Bazen iskelede montaj kullanılır. Eğimli pencereler için perdelerde, fark, kanvasın kenarlarından geçen ve sarkma dışında kalan kablolarda yatmaktadır. Güneşten korunma sistemlerinin geri kalanıyla birlikte, kıvrımlar monte edildiklerinde 5 cm kalınlıktan daha düzgün görünmezler.

Camda neredeyse görünmeyen küçük bir alüminyum profile tutturulmuş polyester kumaş. Kumaş, yüzeyi kir ve toz birikmesinden koruyan antistatik bir bileşim ile muamele edilir. Dış tarafta, iç boşluğu aşırı ısınmaya karşı koruyan sedefli veya metalize bir tabaka vardır. Bu, fabrikalardaki veya toplu iş topluluğunun bulunduğu ofislerdeki büyük tesisler için uygun bir seçimdir.
Pratik, titiz tasarım, işlevsellik

Pratik, titiz tasarım, işlevsellik

Kurulu
TV veya monitör bulunan odalar için, parlama önleyici özel piller satın alabilirsiniz.

Bu sistemler ayrıca, aralarında iki malzeme tabakasının yerleştirildiği üç üniform profilli bir gündüz-gece tasarımına sahiptir (ilki, bulutlu havalarda gece veya kötü ışıkta kullanılır ve ikincisi, odanın dış görünümlerden ve güneş ışığından tamamen koyulaşmasını sağlar).

menüye dön ↑

Görüntü ile

Görüntü genellikle rulo ve dikey türlere uygulanır. Ancak günümüzde fotoğraf baskısı farklı malzemelerden yatay perdeleri süsleyebilir. Masif ağ yapıları katlandığında gizli görüntünün bir kısmını kaybeder.

Plakalardan oluşan perdelerde, görüntü yalnızca kapalı biçimde bütünsel görünecektir. Kanatların pozisyonunu değiştirirken, desen bulanıklaşır, ancak ürünün estetiği ve özgünlüğü azalmaz.

Kreş iç

Kreş iç

Ton doygunluğu, kullanılan malzemenin yoğunluğu ile ilgilidir. Böylece, saydam perdeler için desen uygulanırken, desen bulanık görünür, ancak fenerlerin veya güneş ışınlarının aydınlatmasından dolayı, vurgulanır, olağanüstü hale gelir. Yoğun tuval üzerine baskı daha net ve daha renkli görünüyor.

Görüntüye sahip olan perdeler, kafe, salon, daire, ofis ve diğer odaların tescili içindir. Onlar için, odanın içi ile birleştirilecek bir desen seçmeniz gerekir..

için Çocuk odalar çizgi film, uzay ya da masal karakterlerine sahip perdelerle donatılmıştır. oturma odası ve yatak odası manzara, yıldızlı gökyüzü veya gece şehir fotoğrafları ile ilgili tasarımlar olacaktır. Mutfakta meyve, sebze ve çiçeklerden oluşan bir fotoğraf seçebilirsiniz. ofis Bir şehir panoraması, bir şirket logosu veya doğa seçebilirsiniz.

Mutfak penceresinin sıradışı tasarımı

Mutfak penceresinin sıradışı tasarımı

menüye dön ↑

Bir pencerede güneşlikler ve tüller

Bu pencere dekorasyonunun birçok avantajı vardır:

 • İç işlevselliği ve titizliği vermek.
 • Eşsiz ve estetik bir tasarım yaratmak.
 • Güneş ışığının rahat bir pencere dekorasyonu ve dekorun özgünlüğü ile ayarlanması.

Panjurları tüllerle birleştirirken, tek bir stil uygulayabilirsiniz (bunları renk tonu, renk, süsleme ve kendi aralarında uyum içinde birleştirmeye çalışın). Bu kombinasyon, gelen ışığı ayarlamayı denemenize izin verir. Stor perde yüksek karartma kriterlerine sahiptir.

Kurulu
Odanızda tek tip bir aydınlatma oluşturmak istiyorsanız, en iyi çözüm dikey tuvaller olacaktır. Genellikle en büyük pencerelerin kurulu olduğu salonun tasarımına uyacaklar. Üstüne yerleştirilmiş perdelerle birleştirilebilirler. Güzel tül iç mekanı yumuşak ve rahat bir hale getirerek konuklara rahat bir ortam yaratacaktır.

Kalın panjurları havadar tül ile kaplı bir pencerenin ortasına kombine etmek popülerdir. Kenarlar boyunca, tasarım kontrast veya ipek perde tonları ile birleştirilebilir.

Mutfak veya ofis için, kısa şeffaf perdelerle stor perdeleri seçebilirsiniz ve oturma odasında iyi ahşap perdeler görünecektir.

Genellikle kullanılan pencerelerin tasarımında pamuk, viskon, polyester veya ipek ilavesiyle yapılan peçe, organze veya mesh, desenli, örgü veya pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Doğal seçenekler güvenli ve çevre dostudur, ancak kullanımları daha pahalı ve daha az pratiktir. İç kısımda perdeler genellikle zenginlik görünümü veren fırfırlar veya nakışlarla süslenir.

Farklı kumaş kıvrımları ve havalı tül dalgaları seçeneklerini sıkı panjurlarla birleştirerek sıradışı çözümler elde edebilirsiniz.
menüye dön ↑

Balkonda ve sundurmada

Balkon camlarının alüminyum çerçevelerinin kanala sabitlenmiş tasarıma uymayacağına dikkat çekmek gerekir. Bunun birkaç nedeni var:

 • metallere zorla bağlanmış kepenkler;
 • vanaların özellikleri normal açılma ve kapanmayı zorlaştıracaktır;
 • gerçeğinden dolayı balkonlar genellikle havalandırılan, güneşlikler yoğun ve şiddetli kirlenmeye maruz kalır.

Sundurmanın iç

Sundurmanın iç

Balkondan, küçük bir alanı gizleyebilecek, birkaç kapı yüzünden montajı zor olan dikey sistemleri koymayın.

Panjur, kaset ve yatay modelleri seçmek daha iyidir. Bu, kullanılabilir alanı koruyacak ve balkondaki kapıları rahatça yönetecektir.

Perdelerin uyumlu ve güzel görünmesini sağlamak için, temel kurallara uygun olarak yapılmaları gerekir:

 • Alüminyum çerçevelerde, sürgü sistemleri kanala sabitlenmiş panjurları toplayamaz.
 • Dikey tipler, sürgülü pencereler için uygundur, çünkü bunları döner yapılar üzerine kurarken açarken zorluklar yaşanacaktır.
 • Küçük bir alanda uygun olmayan yere perde olacaktır. Yatay modeller satın almak ve bunları pencere açıklığına monte etmek daha iyidir.
 • Bir dinlenme köşesini donatmak için, açık renkteki kumaş seçeneklerini tercih etmek daha iyidir.
 • Dağ evi için, ülke veya etnik tarzda, bambu veya odun çeşitleri önerilir. Plastik perdeler minimalizmde uygun olacaktır.

Balkon için konforlu tasarım

Balkon için konforlu tasarım

menüye dön ↑

Mutfak tasarımları

Tüm ürün yelpazesinde, mutfak, panjurlar için sadece bazı seçenekleri seçmelidir. İlk önce kendinizi avantajları ve dezavantajları ile tanıştırmalısınız.

Kompakt, kullanımı kolay, aydınlatmayı kolayca ayarlayabilen ve güneşten koruyan yatay çıtalara sahip popüler sistemler, farklı çıta tonlarında ve genişliklerinde sunulmaktadır. Küçük veya kompakt mutfaklar için uygundurlar. Ancak kir ve toz hızla lamellere nüfuz eder ve ışık şeritlerine nüfuz eder gözleri yorur.

Yatay çubuklar - kompakt, kullanımı kolay.

Yatay çubuklar - kompakt, kullanımı kolay.

Mutfakta çeşitli panjur türleri kullanılabilir:

 • Açıklığın içinde sabitleme ile.Yapılar pencereyi mümkün olduğunca kaplar, ancak tamamen açmak ve pencere eşiğini kullanmak zordur.
 • Bir çift gözlük arasında camın içine monte edilir. Yer kaplamazlar, üçüncü taraf etkilerden korunurlar.
 • Pencere panjuruna montaj ile. Kanatın açılmasını ve pencere eşiğinin çalışmasını kolaylaştıran çerçeveye sabitleme yapılır.

Dikey ürünler nem direnci ile karakterize edilir, optimum bir açıyla döndürülebilir, farklı perdeler ve perdelerle iyi bir şekilde kombine edilebilir, herhangi bir yüksekliğe sabitlenebilir, toz, nem ve yanma özel bir bileşim ile kaplanır. Dikey panjurlar, küçük ve geniş mutfaklar için uygundur, görsel olarak düşüklerin yüksekliğini arttırır tavan ve oda konforu veriyor. Halatlar yardımıyla yatay tipler şeklinde düzenlenirler. Eksilerden, pencere pervazının erişilemezliği, temizliğin karmaşıklığı ve pencere açıkken veya çekildiğinde kaburgaların kırılma tehlikesine dikkat edilmelidir.

Dikey ürün

Dikey ürün

Stor perdeler sağlam bir tuvalden oluşur, oryantal veya minimalist tarzda odalar için uygun, estetik olarak hoş görünürler. Açık formda, ağ, üst açılış alanında bulunan bir kutuya yerleştirilmiş bir rulo ile sarılmaktadır. Kutusuz açık modeller var. Ayrıca, plastik parçaların kırılganlığı, gres ve kurum temizleme zorluğu ile ilişkili dezavantajları vardır. Perdeleri temizlemek için çok uygun olmayan kuru temizleme gerekir. Koyulaşmaya ek olarak, panjurlar gürültüden, bozulmalardan ve atmosferik etkilerden korur.

Pileli montaj, sertliği artıran ve nem, yüksek sıcaklıklar, tozdan korunma sağlayan özel dolgu maddelerine sahip akordeonlara benzer. Dikey olarak yerleştirilmişler, standart olmayan ebatlarda mutfak pencereleri için bile uygun olan farklı bir genişliğe sahipler.
Mutfakta Roma güneşlikler

Mutfakta Roma güneşlikler

Roma perdeleri, retro veya klasik dekore edilmiş odalara uygun dekoratif tasarıma dikey olarak katlanır ve tasarıma özel bir pompa eklenir.

menüye dön ↑

Mutfak için perde perdesi seçimi

Genellikle mutfak için beyaz renkli güneşlikler seçiliyor ve bazı insanlar orijinal renk kombinasyonlarını kullanıyor. Bambu ve metal, düzgün bir plastiğin yerine geçti. Metal plakalar, lila, sarı, açık yeşil tonları ile kaplı güneşlikler rahat bir atmosfer yaratır. Işık kombinasyonları beyaz Turuncu süslemeli tonlar iştahı arttırır, karanlık bir iç mekana uygulanır.

Böyle bir oda için bakımı kolay olan uygun bambu perdeler vardır. İç mekana göre tonlarını seçebilirsiniz (ceviz, bakır, sarı veya bej). Küçük alanlar için açık tonlar çok uygundur, perdelerde parlak egzotik renkler hariçtir.

Gölge panjurları, pencerenin gittiği dünyanın yönüne uygun olarak seçilmelidir. Böylece, güney nane tonları için, heather ve masmavi seçilir. Ve kuzey için - sıcak renkler (tuğla, şeftali veya turuncu).

Açık tonlar küçük alanlar için çok uygundur.

Açık tonlar küçük alanlar için çok uygundur.

Birkaç gölgenin birleştirildiği çok dokulu sistemleri tercih edebilirsiniz: gri ile bej, akuamarin ile beyaz, limon ile limon. Prestij için, menekşe, garnet veya koyu kırmızı renklerin plastik veya kumaş perdeleri kullanılabilir.

Tuval üzerine veya çıtalar üzerine modern teknolojinin yardımı ile görüntüler (hayvan, çiçek, süs, doğa görüntüleri) uygulanabilir. Ayrıca, bu kategoriye dahil edilenler, lamellere laminasyon yoluyla herhangi bir görüntünün uygulandığı fotoğraf çekme perdeleridir.

Zeytin, açık yeşil ve ayrıca ballı bambu modelleriyle tül kombinasyonlarının, koyu kahverengi ve fındık tonlarının ürünleri panjurlarda gerçek olarak kabul edilir. Modern stiller ve katı çizgiler için, siyah ve mavi, gri veya gümüş kombinasyonu olan çizgili iki tonlu ürünler iyi seçilmiştir.

Işık koruyucu elemanlar için birçok tasarım çözümü vardır. Bazı projelerin geliştirilmesi durum için ayrı ayrı gerçekleştirilir.

menüye dön ↑

Uygun ışık perdeleri seçmek için ipuçları

Panjurların ana çeşitleri ve açıklamaları ile tanıştıktan sonra, aşağıdaki nüansları belirlemeniz gerekir:

 • Pencere tipi ve bağlantı elemanı yöntemi. Plastik pencereler için kepenkleri veya kaset sistemlerini kanala sabitlemek daha iyidir. En iyi sabitleme yöntemi çift taraflı bant veya braketler kullanan, deliksiz yöntemdir. Sundurma veya balkonda rulo, kaset veya yatay yapılar monte edebilirsiniz. Bu, kullanılabilir alanı koruyacak ve konforlu bir çalışma sağlayacaktır.
 • Yönetim türü. Manuel kontrol için kanadına kolay erişim sağlayın. Yüksek çerçeve yerleştirme özelliğiyle, elektronik kontrolü seçmek daha iyidir.
 • Görünüş. Panjurların rengi odanın dekoruna göre seçilir. Ofislerin, mutfağın ve meskenlerin vitrin tasarımındaki farkı unutma.
 • Fiyat. Perde alımı için ayrılan bütçeyi önceden belirlemelisiniz.

Plastik pencerelerde panjur

Kullanma seçeneği

8.5 Toplam puan
Güneşlikler nasıl seçilir?

Pencerelerde güneşlikler - perde yerine harika bir seçenek. Çok kolay düzenlenir, geniş seçenek yelpazesi. Herhangi bir iç ve stil için seçebilirsiniz. Her tür yapının tüm avantaj ve dezavantajları. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Rahatlık. Elektronik kontrolü kullanarak, bir tuşa basarak gün ışığını ayarlayabilirsiniz.
 • Pratiklik. Bakımı kolay
 • Stil. Herhangi bir iç mekan için çeşitli seçenekler
eksileri
 • Maliyeti
 • Kısa ömürlü
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn