Kontrastların psikolojisi: 105+ İç kısımdaki sarı renk kombinasyonlarının fotoğrafları. Tüm artılar ve eksiler

Renk yelpazesinde sarı en kolay kabul edilir. Birçok tonu vardır: kum, vanilya, çay gülü, bej, açık kahverengi, şampanya, fildişi, kehribar. Canlandırır, zihinsel yetenekleri ve tonları üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Güneş ışığı ve yazla ilişkili, sıcak tonları ifade eder.

İçerik:

Neden tam olarak sarı?

Diğer renklerle birleştirmek çok kolaydır. Ne de olsa belli çelişkileri ifade edebilir. Örneğin, çok fazla sarı, çok zengin ve yoğun bir iç mekan yaratacaktır. Doğal haliyle olacak. Diğer tonlarla bir arada olmadan kullanmamak daha iyidir.

Diğer tüm renkler gibi sarı da derecelendirilmiştir. Sıcak tonları olabilir, altın rengi ve parlak olabilir, ancak soluk sarı renkte bir soğuk gölgeye sahiptir. Eğlenceli tonlar dekorasyon için uygundur mutfaklaronlar kişi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. için yatak odaları sarı soluk tonları seçmek daha iyidir. Sakinleştirici bir etkiye sahiptir, kişiyi rahatlatır ve yatak odasına sakin bir atmosfer verir.

İç dekorasyonda kullanım, deneyimli tasarımcıların tavsiyelerine uyarak çok dikkatli olmalıdır.

Çok geniş alanlarda kullanılması tavsiye edilmez: katlar, tavanlar veya seramik karo (bölgesindeki banyolar oda). Büyük miktarlarda aşırı aktif hale gelir. Bir kişiye baskı uygulayabilir, onu kızdırabilir. Başka bir deyişle, rahatlamayı engeller.

Kurulu
Aksan veya mobilyalarda limon kullanılması tavsiye edilir. Bu yüzden, içini canlandırmayacak canlanacak.

İç kısımdaki sarı rengi seçerek, kullanıcının kişisel tercihler ve zevkler tarafından yönlendirilme hakkı vardır. Ancak odanın ilginç, güneşli olması için yalnızca bir veya birkaç eşya ve aksesuar yeterlidir ve kişi ondan iyi bir ruh hali ve huzur alır. mobilyayılanlar, halı, Yastıklar, kanepesandalyeler - bütün bunlar evin içine uyum sağlayacak, canlılığı dolduracak ve yorulmayacak.

menüye dön ↑

Sarı ile başarılı renk kombinasyonları

Diğerleriyle kombinasyon fikirlerini her yerden çizebilirsin:

 • çiçekler ön bahçede;
 • atalarımızın milli kostümü;
 • tropikal meyveler;
 • tatlılar;
 • arması

Kafanız karışıksa ve seçiminizin doğruluğundan şüphe ediyorsanız, tasarımcıların güneş gölgesini tüm otellerle nasıl doğru şekilde birleştirecekleri ve prensipte mümkün olup olmadığı konusunda tavsiye alın.

Diğer renklerle birleştirmek çok kolaydır.

Diğer renklerle birleştirmek çok kolaydır.

menüye dön ↑

beyaz

En yaygın kombinasyon sarı-beyazdır.Doğal ışık eksikliği olan küçük odalarda iyi görünecektir. Beyaz, görsel olarak alanı genişletecek ve sarı, güneş ışığı ile dolduracaktır. Bu kombinasyonun karmaşıklığı ve sadeliği büyüleyicidir. Beyaz bir arka plan üzerinde en doymuş bile daha sessiz görünecek.

Sarı ve beyaz kombinasyonu

Sarı ve beyaz kombinasyonu

menüye dön ↑

siyah

Siyah ve sarı kombinasyon öncekinden tamamen farklı. Saldırganlık göstermesi gerekiyor, zıtlıklar net ve keskin oluyor. Küçük odalar için prensip olarak uygun değildir. Bu aralığın parlak yüzeyli krom elementlerle seyreltildiği durumlarda şık ve iyi görüneceklerdir. Bu kombinasyon olağan olmasına rağmen çok yaygındır.

Siyah ve sarı kombinasyonu

Siyah ve sarı kombinasyonu

menüye dön ↑

altın

Böyle bir iç mekan lüksün bir niteliği olarak kabul edilir. Altın elementler taşmalı: eğer öyleyse duvar kağıdıÖyleyse bir süs veya desene sahip olmalılar, eğer bir perde ise, o zaman kıvrımların varlığı gereklidir, mobilya ise, o zaman üzerinde oyulmuş detaylar olmalı. Saf haliyle altın renkli iç mekan - nadir. Altın elemanları genellikle yumuşak beyaz tonlarında (fildişi, sütlü, krem ​​ve diğerleri) bej, siyah veya kahverengi tonlarıyla birleştirir.

Böyle bir iç mekan lüksün bir niteliği olarak kabul edilir.

Böyle bir iç mekan lüksün bir niteliği olarak kabul edilir.

menüye dön ↑

bej

Bej uyumlu, yumuşak tonlardaki sarı tonlarla bir kombinasyon için:

 • kara armut;
 • safran;
 • altın;
 • Sarı.

Bej renkli bir arka plan üzerinde aksan olarak limonun iyi bir kombinasyonu gibi görünecek. Sarı-bej renkli versiyon geniş odalar için uygundur. Hemen konforla doludurlar.

Tasarımcılar tavsiye bej duvarlar, döşemeler, tavanlar ve mobilyaların çoğu için kullanın, ek elemanların hepsinde veya çoğunda kullanın. Bu uygulamada, bazı mobilya parçalarının saf sarıyı seçmek mümkündür.
Bej ile birlikte

Bej ile birlikte

menüye dön ↑

gri

Bu renk evrensel olarak kabul edilir. Bu arka plana karşı, sadece sarı değil, aynı zamanda renk gamından diğerleri de iyi görünüyor. Bu çiftte, tasarımcılar limonun zengin ve ultra parlak tonlarını tercih ediyorlar. Sakin olduğu düşünülen gri, aşırı enerjiden arınacaktır. Duygusallığını ve güzelliğini vurgulayacaktır. İç gri-sarı renk, ne yazık ki, nadiren ortaya çıkıyor. Bu, ancak çok az kişinin bu çiftin avantajlı taraflarını bilmesi gerçeğiyle açıklanabilir.

Evrensel renk kombinasyonu

Evrensel renk kombinasyonu

menüye dön ↑

kırmızı

Her ikisi de sıcak renkler kategorisine ait olduğu için iç kısmı “aşırı ısınabilen” aşırı doymuş bir ikili. Her ne kadar çifti oldukça ilginç, orijinal ve sıradışı görünmesine rağmen.

Bu iki kişilik yatak odası veya çocuklar için kullanılamaz. Kırmızı, çocukların ve yetişkinlerin ruhunu uyaracaktır. Bu yüzden rahatlamak ve tamamen rahatlamak için müdahale edecektir.

Çok daha ilginç ve daha güvenli ve daha özgün olan bu kombinasyon seçeneği mutfakta görünecek. Sizler için iki sıcak ve çok parlak renkler çok fazla görünüyorsa, bordo denemelerini deneyebilirsiniz. O daha sakin.

Bir çift renkte oldukça ilginç, orijinal ve sıradışı görünüyor

Bir çift renkte oldukça ilginç, orijinal ve sıradışı görünüyor

menüye dön ↑

yeşil

Bu kompozisyon belki de en neşeli ve olumlu. Sulu sarı ile sulu sarı - enerjiyle bulaşan, odayı tazeleyen, gülümsemeye neden olan, ruh halini iyileştiren bir tandem. Bu kontrast seçeneği kayıt için uygundur Çocuk, mutfak, banyo.

Hayatta en yaygın olanı, inanılmaz popülaritesinden yararlanarak, her birinin sessiz tonuyla sarı-yeşil renk. Soluk sarı ve nane tonlarının kombinasyonu bir kişi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Parlak yeşil ile sulu sarı - enerji ile enfekte bir iki kişilik

Parlak yeşil ile sulu sarı - enerji ile enfekte bir iki kişilik

menüye dön ↑

mavi

Bu kombinasyon hem tasarımcılar hem de sıradan kullanıcılar için geçerlidir.Sarı-mavi düette "zıt" iki karşıt renkte - biri soğuk, ikincisi ılıktır. Bu nedenle birbirlerine zıt ve keskin bir şekilde bakıyorlar.

"Sıcaklık dengesizliği" ni gidermek için tasarımcılar parlak değil, sessiz renkler kullanmanızı önerir. Genelde, mavi ve sarı iç mekan insanı dinlenme, plaj, ılık deniz ve aynı zamanda sonbahar mevsimi hakkında düşündürür.
Soğuk ve sıcak tonların kombinasyonu

Soğuk ve sıcak tonların kombinasyonu

menüye dön ↑

mor

Bu kombinasyon genellikle parlak dergilerin sayfalarında veya şık salonların pencerelerinde bulunur. Bir yerleşim bölgesinde bu seçenek uygun mu? Bunlar çok parlak iki renk ve birini ana renk, ikincisini de ek renk olarak kullanıyor - fikir iyi değil. Bundan bir insan çok çabuk yorulur.

Kurulu
Bunun olmasını önlemek için, bu iki parlak olanın nötr bir arka planla seyreltilmesi gerekir. Bir tanesi yeterli olacak.
Bu renkler, gri gibi nötr bir şeyle daha iyi söner.

Bu renkler, gri gibi nötr bir şeyle daha iyi söner.

menüye dön ↑

kahverengi

Bu kombinasyon, kontrast açısından, koyu kahverengi renkteki parlak tonlardan daha yumuşak bir açık sarı-kahverengi arasında değişebilir. Böyle bir düet, iki mutlak karşıtın birleştiği bir hassasiyeti sembolize eder: somurtkan biçimde karaya oturmuş kahverengi ve spontan limon. Yeşil gibi, kahverengi sarıya benzer olarak kabul edilir. Bu nedenle, pek yaygın olmayan, tüm dünyada, gölgeler basitçe birleşerek sarı-kahverengi içini daha derin hale getirir.

Böyle bir düet, hassasiyeti simgeliyor

Böyle bir düet, hassasiyeti simgeliyor

menüye dön ↑

Duvar ve tavan nasıl yapılır?

Kurulu
Sarı iç kısımda yatay yüzeylerde limon kullanımını sınırlandırmanız gerekir. Gözlerde çok acıyor, gevşemeye engel oluyor, ruhu tahriş ediyor. Zemin ve tavanla ilgilidir. Tavan yüzeylerinde mavi, beyaz veya açık yeşil ve beyaz kombinasyonlarının kullanılması önerilir. Paul leke kahverengi.

Duvarlara gelince, doygun ve parlak olabilirler. Bir kaplama malzemesi olarak her şeyi kullanabilirsiniz: duvar kağıdı, boya, dekoratif alçı veya duvar panel. Tamamen limon duvarlarını yapmak istenmeyen bir şeydir. Renkleri birbiriyle birleştirmek en iyisidir. Örneğin, vurgu duvarını sarı yapmak için, diğer üçü farklı bir gölgede çizmek için.

Kayıt sırasında oturma odası sarı renkte, bu önerilere sadık kalın ve sizi rahat ve konforlu bir atmosferle memnun edecektir:

 • Bu odada çok fazla limon, kaba ve anlamsız bir karardır. Sarı ile abartmaya gerek yok.
 • Salonun tamamı sarı ise: panjur, mobilya, aksesuar vb. İçinde olmak çok zor olacak ve içindeki sıcaklık aşırı yüksek görünecek.
 • Bir otelde çok parlak limon tonları kullanırsanız, o zaman konsantre olmak çok zor olacak, entelektüel aktiviteler önemli ölçüde azalacak ve okurken veya çalışırken konsantre olmak çok zor olacaktır.

menüye dön ↑

Hangi tonlar parlak sarıyı değiştirebilir?

Böylece doymuş limon rengi ruhu etkilemez ve bir kişiyi heyecanlandırmaz, yerine:

Hardal gölge

Hardal gölge

Sarı renkteki bu gölgelerin kullanılması ruh ve sinirleri olumsuz yönde etkilemeyecektir. Bu rengin tüm olumlu özelliklerini tam olarak deneyimlemenizi sağlayacaktır.

menüye dön ↑

Oturma odasında neşeli sesler

Sarı, daha önce de belirtildiği gibi, iç tasarımda, özellikle yatak odasında ve Çocuk. Tonları doğru seçerseniz, iyi bir ruh hali içinde hızlı bir uyanma garanti edilir. Olmazsa, o zaman parlak (zehirli sarı) bir sevinç olmayacak ve kişi dinlenmemiş, depresyona girmemiş ve heyecanlanmayacak şekilde uyanacaktır.

Moderasyon, çocuk odalarında gözlemlenmelidir.Çocukların bu rengi sevmelerine rağmen, çocukların sinir sistemi çok fazla ise duygularla baş edemez. İç mekanı odalarına sokmak, çocukların her zaman aşırı heyecanlı ve aşırı aktif olmalarına yol açacaktır. Ve eğer bir okul çocuğu evde yaşıyorsa, performansı da etkileyebilir.

Parlak sarı, güneşli iç

Parlak sarı, güneşli iç

Tüm bu korkutucu argümanlar, genellikle bu tasarım seçeneğini bırakması gereken kanıtlar değildir. Sadece Merya'nın hissini bilmeniz, doğru gölgeleri seçmeniz, onları bir araya getirmeniz gerekiyor. O zaman oda güzelliği ve ışıltısı ile her zaman keyif alacak.

menüye dön ↑

Sarı mutfak

Burası çok parlak ve doymuş olanlar dahil, limonla yapılan her türlü deneye izin verilen bir oda. Ancak iç üzerinde düşünün hala buna değer.

Mutfakta, sarı tonlarda parlak bir cepheye sahip aydınlık bir mutfak olmasını tercih ederseniz, odanın arka planı aydınlık olarak seçilmelidir, böylece kontrast oluşturmaz, saldırganlığa neden olmaz.

Örneğin beyaz, bu kombinasyon saflığı sembolize eder, iştahı arttırır. Mutfak mobilyalarına odaklanabilirsin. Sarı mutfak sandalyeleri, perdeler, tabaklar ve diğer dekor malzemelerinin genel görünümüne fena değil. Bir seçenek olarak bölgeyi seçebilirsiniz. önlük sarı

Yemek alanını nazik limon tonlarında vurgulayarak, sıcak yeşil renklerle detaylar ekleyerek, odaya bir cazibe kazandıracak doğal bir kombinasyon elde edersiniz.

Farklı sarı tonlarının narin gri ile birleşimi mutfağa gerekli uyumu sağlayacaktır. Uyum içinde özel bir dokunuş siyah aksesuarlar yapacaktır. Mutfak mobilyalarının parlak panelleri iyi krom iç unsurlara benziyor. Bol miktarda limon sadece iştahınızı tutar. Mutfaktaki beyaz iç tazelik ve saflık verir, sarı vurgular eklerseniz, mutfak baharda farklı bir şekilde oynayacaktır.

Mutfaktaki duvarların sarı rengi tazeliğini ve sofistike olmasını sağlar. Ve eğer gri gölgelerle eklerseniz, iç mekan abartılı bir görünüm kazanacaktır.

Mutfak set gri çelik rengi sarıya karşı çekici görünmeyecek cephe ve yerler tuğla rengi kırmızıdır. Yemek alanı klasik bir tarzda tasarlanmışsa, pahalı unsurlarla ve hardal rengi ahşap mobilyalarla vurgulanarak iç mekanda parlak bir ses çıkar.

Sarı mutfak İştahı uyandırmak için tasarlanmıştır, bu yüzden onu bu odada kullanmak gerekçeli ve uygundur ve eğer ona siyah tonlar eklerseniz, bu yaklaşım sarı derinliğini vurgulayacaktır.

menüye dön ↑

Aydınlık oturma odaları

Bu odanın kısıtlanmış gri tonda yapılması tavsiye edilir ve süslemeler ve aksesuarlar şeklinde sarı renkte eklenir: Halılar, sandalyeler, tablobaşucu masaları.

Sarı-siyah paleti olan minimalist bir ziyaretçi defteri iyi bir seçenektir. Oda mükemmel görünüyor.

Sarı süslemeleri olarak eklemek daha iyidir

Sarı süslemeleri olarak eklemek daha iyidir

Mobilya üzerine sarı döşemeli oturma odasım.

Yemek odasını konuk odasıyla birleştirmek iyi bir seçenek. Bağlantı, tek bir odaya bölünerek gerçekleştirilebilir. Beyaz-sarı kombinasyonu, iç detaylara odaklanmanıza izin verir. Bu tasarım çok ilginç görünüyor. Yeşil ve sarı renklerin yumuşak döşenmesi, oturma odasının en önemli özelliği, paleti çeşitlendirecek.

Nazik limon tonlarında yapılmış misafir odası: saman, şampanya veya vanilya güzel ve rahat olacaktır. Ayrıca, doğal renklerden birini kullanabilirsiniz. Örneğin, yeşil veya kahverengi.
Bir yemek odasını misafir odasıyla birleştirmek iyi bir seçenek.

Bir yemek odasını misafir odasıyla birleştirmek iyi bir seçenek.

Abartılı sarı ile dekore edilmiş salon bakacak siyah. Ve biraz da krom kaplı elemanlar, standart olmayan boyutlarda ve şekillerde mobilyalar eklerseniz, o zaman böyle bir iç kesinlikle kendine dikkat edecektir.

Hafif ve açık iç mekan hayranlarının oturma odasını sarı-beyaz bir şekilde dekore etmeleri önerilir. Aksesuar şeklindeki kırmızı tonlar, konfor ve yaşam katacak.

Konuğu gri-sarı yaparsanız, sınırlı ve zarif tasarım stili elde edilebilir. gri sarı isyanı bastıracak, canlılığını vurgulayacaktır. Ve buraya biraz gümüş ekleyerek, neşeli bir ruh hali ekleyin.
Rahat oturma odası

Rahat oturma odası

Konuk rengindeki yumuşak kayısı rengi beyazla mükemmel bir uyum içindedir ve vurgu sarıdır. şömine aynı rengin diğer parlak detayları ile onun lüks ve saygınlık katacak.

Zeytin veya sarı renklerin parlak unsurları ile yatıştırıcı renklerde dekore edilmiş oturma odası tasarımı rahat ve neşeli kılar. Cephede oturma odasında soluk sarı renkte ve taze çiçeklerle ve hafif tekstillerle birlikte beyaz mobilyalar tasarıma romantizm dokunuşu getirecek.

Sınırlandırılmış ve modern tasarım stili

Sınırlandırılmış ve modern tasarım stili

Sakinleştirici tonların cephesinin arka planındaki sarı mobilyalar iç mekana güneşli bir atmosfer katacaktır. kanepe orijinal duvarın arka planına karşı oda huzur ve sükunetle doldurur.

menüye dön ↑

Giriş salonu

Bu odanın tasarımı, kullanılabilir alanı görsel olarak arttırma görevi ise girişi boyayın kapı sarı renkte

Farklı limon tonlarında bir cepheye sahip olan varyantlar çok ilginç görünüyor. Sarı siyah dekoru sulandırırsanız, bu seçenek daha da iyi görünür.

Sarı kullanarak koridor

Sarı kullanarak koridor

İkinci seçenek görselde küçük bir artış koridor - Duvarları ılık sarı tonlarda boyayın.

menüye dön ↑

Banyo içi

Banyo saf sarı renkte dekore edilmişse, geniş ve ferah görünecektir. Buraya ayna eklerseniz görsel boyutları daha da artacaktır. Banyolar için cilayı sıcak sarı bir palette veya kahverengi olarak seçmek kolaydır. Bu renkler birbiriyle ideal şekilde birleşerek banyoya yumuşaklık ve uyum kazandırır.

Bu renk banyoyu geniş ve ferah hale getirecektir.

Bu renk banyoyu geniş ve ferah hale getirecektir.

Bir seçenek olarak, banyonun cephesini farklı kalitede kiremitli fayanslarla dekore edebilir, beyaz bir banyo kurabilir ve koyu renkte banyo malzemelerini seçebilirsiniz. Küçük banyo parlak renklerde genişletilebilir. Bu yaklaşım görsel olarak mekanı genişletecektir. Bej ile eşleştirilmiş vanilya veya saman bu konuda size yardımcı olacaktır.

Mozaik dolgulara ve asma tavanlara sahip parlak fayanslar, küçük bir banyo için iyi bir tasarım seçeneğidir ve bölgeyi görsel olarak artırmanın bir yoludur. Burada hem sarı hem de parlak ışık tonlarını kullanabilirsiniz.

Hassas renkte tasarım seçeneği

Hassas renkte tasarım seçeneği

Tüm odayı banyoda veya tek tek parçalarında düzenleyebilirsiniz:

 • zemin;
 • sıhhi tesisat;
 • tekstil işlerinde;
 • duş kabininin kapısı.
menüye dön ↑

Fidanlıkta

Bu renk aynı zamanda çocuk odaları için de uygundur. Burada odanın sarı tasarımı zerafet, eğlence ve şenlik verir. Fidanlıkta, parlak renklerin salata veya yeşil ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Bu kombinasyonların çocuğun ruhu ve sinirleri üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Geliştirmeye, etkinliği tanıtmaya yardımcı olun.

Fakat önce çocuğunuz için tam olarak ne tür bir çocuğun gerekli olduğu sorusuna karar verin.

Kurulu
Aşırı aktif bebekler için parlak renklere gerek yoktur. Onlardan çocuk daha da heyecanlanacak, aktif ve rahatlayacak burada onun için çok zor olacak. Sakin çocuklar hafif renkler seçmek zorunda değildir. Ona baskıcı davranacaklar.
Oda zerafeti, eğlence ve şenlik verir

Oda zerafeti, eğlence ve şenlik verir

Parlak sarı ve yeşilin bulunduğu bir çocuk odası için tasarım seçeneği sadece sakin çocuklar için uygundur. Bir bebeğin nom problemleri varsa, böyle bir iç mekan da terk edilmelidir. Bu durumda arka plan düşük anahtar ve sakin olmalıdır. Ayrıca şık mobilyalar ve aksesuarlar sayesinde tasarımı yenileyebilirsiniz.

Çocuk kurumlarında sarı sık kullanılır.Araştırmacılar, çocukların duvarları veya mobilyaları daha az şımarttığını fark ettiler. Tüm sarı tonlarını severler. Bu renk çocukların tasarımında çok popüler. Ancak, dikkatlice bir tasarım projesi geliştirmeniz gerekir. Çocuğun aşırı aktivitesi dolaşım sistemini etkileyecek ve bu nedenle yatmadan önce dinlenmeye engel olacaktır.

Bu renkler aktivitenin gelişmesine, tanıtımına yardımcı olur

Bu renkler aktivitenin gelişmesine, tanıtımına yardımcı olur

Sarı tasarım hiç şüphesiz odayı aydınlık, duygusal kılar. Ancak, kötü bir şekilde sarsılmış sinir sistemine sahip insanları olumsuz yönde etkiler. Ayrıca insanlığın erkek yarısını da sevmiyor. Bir tasarım oluştururken bu dikkate alınmalıdır.
menüye dön ↑

Bir yatak odası

Duvarlarda sarı tonları yatak odaları daha geniş, daha şık ve daha hafif hale getirin. Beyaz ile mükemmel uyum içinde narin kayısı. Sıcak sarı tonlarında düzenlerseniz, yatak odası zarif ve ölçülü görünecektir. Ek olarak, bu son işlem seçeneği görsel olarak genişletir. Hardal renginde bir mobilya iç mekana uyum sağlıyor.

Bahar havası, pastel duvarları ve sarı pastelleri yatak odasına getirecektir. yataklar. Tarafsız bir tasarım seçeneği oluşturmak istiyorsanız, projede sarı-kahverengi renk vurgularını ve aksesuarlarını kullanmanız gerekir. Beyaz bir cephenin arka planında şık ve renkli görünüyorlar.

Benzer yatak odası zarif ve gizli görünüyor.

Benzer yatak odası zarif ve gizli görünüyor.

Kurulu
Saf haliyle sarı doygun sarı projelerde kullanılması tavsiye edilmez. Bir tür yumuşak veya nötr ile seyreltilmelidir. Aksi takdirde, odadaki durum uyumak ve rahatlamak zorunda kalmayacaktır. Sıcak kahverengi tonlarıyla birleştirmek iyidir.

Son yatak odaları, açık renklerin kullanılmasını içerir. Sarı bir tasarımsa, tasarımcılar bunu bir baz olarak kullanmanızı önerir: şampanya, saman rengi veya kayısı.

Yatak odasında zehirli bir sarı renk kullanılmasına karar verilirse, o zaman bir tür nötr, örneğin beyaz, gri veya bej ile seyreltilmelidir. Herhangi bir biçimde bu kombinasyon avantajlı olacaktır. Kahverengi ve sarı renkli yatak odalarındaki kombinasyon, köydeki rahatlık ve sıcaklıkla doludur.

Yatak odasının duvarlarında sarı tonları daha ferah, daha zarif ve daha hafif hale getirir.

Yatak odasının duvarlarında sarı tonları daha ferah, daha zarif ve daha hafif hale getirir.

Bu odadaki romantizm, zeytin ikilisini beyaz detaylarla ve çeşitli tekstillerle birleştirecek:

Yatak odasında iyi bir vurgu sarı paletinin narin tonlarında dekore edilmiş duvarlar olarak hizmet verebilir. Burada hardal veya köri ile deney yapabilirsiniz. Duvarlarda narin sarı renk ve gri laminat parke de iyi bir kombinasyon ve tasarım projesidir. Bu tasarım seçeneği taze, uyumlu ve güneşli görünecek.

Kahverengi sarı yatak odası - iyi bir kombinasyon, ancak sadece aksan. Bu düet odaya nötr bir aralık verecek tek yoldur. Ve beyaz duvarların ve zeminlerin arka planında, taze ve modern görünecek.

Saf haliyle sarı doygun sarı projelerde kullanılması tavsiye edilmez.

Saf haliyle sarı doygun sarı projelerde kullanılması tavsiye edilmez.

Yatakta aynı tonda bir örtü ile kafasında sarı göze çeker, iç uyum ve benzersizliği ekler.

menüye dön ↑

Hangi aksesuarlar uygundur?

Projenin eksiksiz ve mükemmel görünmesini sağlamak için, çeşitli ürünler ve aksesuarlar ile seyreltebilirsiniz. Alternatif olarak, beyaz cepheye karşı çiçekler (yapay olabilir) olan güzel bir sarı vazo uygun olacaktır, kırmızı bir vazo alınabilir, bu durumda sadece çiçeklerin sarı olması gerekir.

Bir masa veya kattaki altın bir heykelciği, bir proje yaratma konusunda yaratıcı bir yaklaşımı vurgulamak için odanın karmaşıklığını verecektir.

Siyah, benzer bir iç mekanda parlak bir nokta olacaktır.

Siyah, benzer bir iç mekanda parlak bir nokta olacaktır.

Sarı tonu tamamlayıcı olarak şunları yapabilir:

 • dekoratif yastıklar;
 • perdeler;
 • Mobilya

Tasarımcılar odayı aşırı yüklememek için cepheyi sarı olarak tasarlamayı reddediyor. Fakat onu şık aksan şeklinde eklemeler olarak kullanıyorlar. Kanepe ve sarı yastıklar dikkat çekebilir ve sıra dışı şekil ve ebatlardaki mobilyalardaki sarı döşeme her zaman avantajlı görünecektir.

Afrika tarzında ilginç aksesuar seçenekleri

Afrika tarzında ilginç aksesuar seçenekleri

Perdeler ve sarı perdeler, kuzey tarafındaki odaların pencerelerini gizlemenin iyi bir yolu değil, aynı zamanda onları daha parlak ve güneşli hale getirme yeteneğidir.

menüye dön ↑

Sarı tasarım mobilya

Odayı sarı renkle düzenlemeye karar verirseniz, aynı renkteki mobilyaları satın almanıza gerek yoktur. Aksine, daha zıt tonları seçin. Bununla beraber, inanılmaz vurgular ve kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Koyu tonlardaki dolap mobilyaları: gardıroplar, kanepeler, büfeler sarı renkteki yumuşak tonlarla mükemmel uyum sağlar.

Beyaz yumuşak sandalyeler aşırı derecede güneşli bir atmosferi gölgede bırakıyor, sarı iç mekanda huzur, sükunet ve rahatlama dokunuşu getiriyor.

Mobilya için zıt tonları seçin

Mobilya için zıt tonları seçin

Sarı odadaki siyah mobilya, profesyonel bir tasarımcıyla istişare gerektiren çok cesur bir karardır. Utançtan nasıl kaçınacağınıza dair paha biçilmez tavsiye ve tavsiyeler alacaksınız.

Sarı bir cephenin arka planında yer alan kırmızı mobilyalar çok parlak, heyecan verici ruh, evdeki atmosfer yaratabilir. Çok fazla doymuş kırmızının her zaman tehlikeyle ilişkili olduğu anlaşılmalıdır. Bu renk paletinin seyreltik versiyonlarını tercih etmeniz önerilir.

Sarı mobilyalar mavi cephenin arka planında harika görünecek. Kombinasyon, aslında, tüm değişkenlerde başarılıdır. Mavide çok soğuk, sarı sıcağında. Bu düette iki mutlak karşıtlık birbirine bağlıdır. Ve buraya biraz daha mavi eklerseniz çok karmaşık bir kombinasyon elde edersiniz. Mavi tavana parlak yeşil bir avize asın, etrafınızdaki herkes doğanın kendisinde bir çıkış olduğu izlenimini edinecek.

Sarı ve siyahın şık kombinasyonu

Sarı ve siyahın şık kombinasyonu

Sarı kombinasyonu

Kontrast tasarımı

9 Toplam puan
Neşelen

Sarı, zenginlik ve zenginlik sembolüdür. Nereye bakarsanız bakın ve o her yerde onun gölgeleriyle. Ve bunların çoğu asla gerçekleşmez, çünkü onunla sıcak ve rahat. Bazıları herkes için çok antidepresan diyor. İçinize sarı bir uç eklemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Onunla alanı görsel olarak büyütmek kolaydır.
 • Çok canlandırıcı oda, daha güneşli hale getirmek.
 • Başarılı bir palet kombinasyonuyla sarı, zihinsel yetenekleri olumlu yönde etkiler.
eksileri
 • Sarı tasarıma sahip odalarda, titrek sinir sistemi ve dengesiz bir ruhu olan insanlar kendilerini sık sık depresyonda hissederler.
 • Zengin sarı renk, tavan ve duvarların tasarımı için kesinlikle uygun değildir.
 • Odadaki aşırı sarı miktarı bir insanın tamamen rahatlamasına ve sakinleşmesine izin vermez.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn