Yollar Yatak odasına ve oturma odasına imar odaları: 195+ Fotoğraf örnekleri ile en iyi tasarım fikirleri

Bir odayı bir yatak odasına ve oturma odasına çekmek, büyük bir odanın alanını bölmenin bir yoludur.

İçerik:

Bir yatak odası ve bir oturma odasının fonksiyonlarını bir odada birleştirmek oldukça yaygın bir durumdur. Küçük bir daire veya stüdyo daire düzenlerken gelişir. Çekici ve aynı zamanda çekici bir iç mekan yaratmak kolay bir iş değildir, fakat oldukça uygulanabilir.

Ortak alan iyi mi yoksa kötü mü?

Birkaç işlevi birleştiren bir odanın belirtilmesi gereken avantaj ve dezavantajları vardır.

Tek bir boşluğun avantajları şu anları içerir:

 • ilginç bir orijinal düzen yaratma imkanı;
 • kişisel alan tahsisi, küçük bir kareyle bile;
 • pratiklik odası eklendi.

Olumsuz anlar da meydana gelir:

 • uyku alanının ses yalıtımını organize etme imkanı yoktur;
 • yatak odası samimiyet sağlamaz.

Bir odayı imar ederken her şeyi düşünün

Bir odayı imar ederken her şeyi düşünün

Çoğu zaman, minimalist ya da modern bir tarzda gerçekleştirilen çeşitli fonksiyonların bir araya geldiği oda. Katı klasisizm kuadratürün sağlayabileceği mütevazı bir odadan daha fazla alan gerektirir. Laconic mobilya parçaları, iç mekanlara aşırı yüklenmeyecek şekilde seçkin dekorun yanı sıra bunun için seçildi.

Odanın içine aşırı yüklenmeyin

Odanın içine aşırı yüklenmeyin

menüye dön ↑

İmar Yaklaşımları - Optimalin Seçimi

Birkaç farklı fonksiyonel bölgeyi birleştirmek büyüleyici bir işlemdir. Alanın sadece rahat değil aynı zamanda şık olması gerektiği gerçeğinden hareket etmek gerekir. Bunun için birkaç yaklaşım var.

İki ana imar seçeneği grubu:

Bölme, podyum ve diğer yapıların montajı ile ciddi onarım ve inşaat işleri içeren geri dönüşümsüz.

İç mekanda geri dönüşümsüz tasarımlar

İç mekanda geri dönüşümsüz tasarımlar

Tersinir, kullanımı daha ucuzdur. Tasarım fikrinin gerçekleştirilmesi için ekranlar, perdeler, mobilya düzenlemesi yardımı ile ayırma kullanılır.

Alan bölümündeki ekran

Alan bölümündeki ekran

menüye dön ↑

Çok fonksiyonlu mobilyaların kullanımı

Standart ve bilinen bir çözüm, katlanır kanepelerin kullanımı olarak kabul edilir. Gün boyunca, bu tür mobilyalar katlanır ve yatmadan önce uykuya dalar. Bu küçük daireler için uygundur. Küçük bir alanda yer rasyonel kullanılmalıdır.

Yatak olarak bir kanepe seçin

Yatak olarak bir kanepe seçin

Kare izin verirse, bölgelere bölünme bir raf veya kabin kullanılarak yapılabilir.

menüye dön ↑

İmar için malzemeler - kaplama malzemeleri

Farklı renkli duvar kağıtları kullanmak, ayırmanın popüler bir yoludur. Her bölge kendi rengine sahip olmalıdır. Bu amaçla, sınırın açıkça vurgulanması için zıt tonlar kullanılır.

Bölgeleri bölme duvar kağıdı

Bölgeleri bölme duvar kağıdı

Diğer bir seçenek de çeşitli kaplama malzemelerinin kullanılmasıdır. Uyuma alanında ahşap kaplama, oturma odasında dekoratif sıva olabilir.

Aynı odada farklı malzemelerin kullanılması

Aynı odada farklı malzemelerin kullanılması

Duvarlara ek olarak, tavanın dekorasyonu, yer döşemeleri ve aydınlatma sisteminin organizasyonu alanı bölmek için yardımcı olabilir. Oturma odası için uykuya göre daha parlak bir ışık sağlanmalıdır.

menüye dön ↑

Hafif bölmeleri takın: onarımlı veya onarımsız?

Boşluk sınırlaması bölümleri kullanarak elde edilebilir:

 • sürgülü kapılar;
 • Alçıpan;
 • ekranlar.

Oturma odası yatak odasında uzman cam takma

Oturma odası yatak odasında uzman cam takma

Odadaki böylesi bir sınırlamanın harika görünmemesi için, malzeme, cam ekler ve iyi düzenlenmiş aydınlatma kombinasyonları kullanılabilir.

menüye dön ↑

Tekstil - bütçe seçeneklerinden biri

Kumaş genellikle yatak odasını ayırmak için kullanılır. Perdeler samimiyet yaratabilir ve diğer kişilerin görüşlerine karşı güvenilir bir koruma işlevi görür. Perdelerin yardımı ile oturma odası bölümünden sadece yataktan değil aynı zamanda komodin, çekmeceli dolap, gardıroptan ayrılabilir.

Ayıran kumaş

Ayıran kumaş

Perde sistemi, gerektiğinde hareket ettirilebilecek veya tamamen çıkarılabilecek şekilde düzenlenmelidir.
menüye dön ↑

Duvarlar: kontrast

Odanın yatak odasında ve oturma odasındaki odanın onarımı ve bölünmesine fazla para verilmezse, çeşitli renklerde duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Güzel ve orijinal fotoğraf duvar kağıdı yardımı ile seçim görünecektir.

Yatak aksanı için fotoğraf kağıdı

Yatak aksanı için fotoğraf kağıdı

Ortalıkta kalmamak için bazı önemli noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • küçük odalar için, küçük bir baskıyı büyük bir baskıya tercih etmek daha iyidir;
 • kabul edilebilir seçenek - genel renk gamı;
 • renklerin yumuşak bir geçişini organize etmek arzu edilir;
 • Küçük desen büyük tercih edilir.

menüye dön ↑

Zon tahsisi problemini çözen tavan

Bir odayı bölgeye koymak için küçük bir odalı bir daire için kolay bir sorun değildir. Ayrımı planlarken, alanı görsel olarak genişletmenize izin veren teknikleri kullanmanız önerilir. Bunun için araç tavanın tasarımıdır.

Oda bölgeleri için farklı aydınlatmalı tavan

Oda bölgeleri için farklı aydınlatmalı tavan

Tavanı kullanarak alanları vurgulama yolları:

 1. Seksiyonel boyama
 2. Alçıpan konstrüksiyonları.
 3. Manipüle tavan lambaları (avize, spot aydınlatma).
menüye dön ↑

Sınırlayıcı olarak kabine: artılarını ve eksilerini

Kabini bir boşluk sınırlayıcı olarak kullanmak, uzun yıllardır kullanılmış olan eski bir tekniktir. Sadece yatağı güvenli bir şekilde örtmekle kalmaz, aynı zamanda eşyaların saklandığı yerle sorunu çözmenizi sağlar.

Oturma odasında gardırop ve yatak odası imar

Oturma odasında gardırop ve yatak odası imar

Ekstra rahatlık için, TV'yi sınır bölgelerinde bulunan döner mekanizmaya sabitleyebilirsiniz. TV'yi çevirerek, TV izleyebilir veya yatakta ya da oturma odasında kanepede oturup dinleyebilirsiniz.

Bölgeler arasındaki raf aynı zamanda bir alan bölümü görevi görür. Bunun için arka duvarı ve hafif bir kitaplığı olan bir model uygundur. Ayırma işlevsel, kabine durumunda aynıdır.

Ekstra depolama için mükemmel çözüm.

Ekstra depolama için mükemmel çözüm.

Raf ve gardırop, odaya büyüklük hissi katar, bu nedenle bu imar yöntemi küçük daireler için uygun değildir.
menüye dön ↑

Bölümler: mekan algısını değiştirmek

Bir alçıpan bölmesi, karmaşık onarımlara ihtiyaç duyulmadan bölümlenmenin kolay bir yolu olacaktır. Plastik kullanımı bir hafiflik hissi yaratır.

Bölmeler için dayanıklı malzemelerin avantajları vardır. Uygun tasarımla, depolama sistemlerinin organizasyonuna uyarlanabilirler. Bu amaçla kitapların, bibloların ve fotoğrafların düzenlenebileceği raf ve nişlerin oluşturulması sağlanmıştır.

Önemli şeyler için tasarım

Önemli şeyler için tasarım

Bölme sistemi iç kısımla birleştirilmelidir. Aydınlatmayı engellememeli veya serbest geçişi engellememelidir.

Geniş alana sahip daireler için alçıpan bölmesi iyi bir çözüm olabilir. Onun yardımıyla, tavana kadar uzanan bir asma duvar düzenlemek ya da alçak bir yapıya sınırlamak mümkündür.

Düşük alçıpan duvar takarken iyi aydınlatma ve havalandırma olasılığı kalır. Yüksek bir duvar olmadan yapamazsanız, geçişi kemer şeklinde ya da perdelerin yardımı ile düzenleyebilirsiniz.

İyi alçıpan konstrüksiyonu

İyi alçıpan konstrüksiyonu

İç mekan çözümleri için alçıpan tasarımı için en uygun malzemelerden biridir. Tasarım ve renk her iki bölgenin içiyle birleştirilmelidir. Sadece istenen boyda kesilemez, aynı zamanda çeşitli son işlem tipleriyle de birleştirilebilir:

 • duvar;
 • macun;
 • resim vb.

Dikdörtgen veya kemerli alçıpan kemerler güzel ve orijinal görünüyor.
menüye dön ↑

Sürgülü kapılar - ne kadar rahat?

Santimetrekare kaybetmemek için, odanın ayrılmasını sürgülü kapı sistemi yardımıyla kullanabilirsiniz. Bu durumda, iki bağımsız bölge organize edilecektir. Kapı kapalıyken, ayrı odaların izlenimi ve açık - tek bir alan.

Sürgülü kapaklarla yerden tasarruf

Sürgülü kapaklarla yerden tasarruf

Bu yaklaşımın sakıncaları vardır. Oda dar ve uzunsa, sadece bir pencereye sahipse, ayrılabilir kısımda ciddi bir dezavantaj olabilir - doğal aydınlatma seviyesinde bir düşüş. Işık geçirgenliği yüksek, ancak uyku alanını gizlemenizi sağlayan buzlu veya oluklu cam kapılar kullanabilirsiniz.

Kaliteli sürgü sistemleri pahalıdır.

Ekranlar sayesinde sadece uyuyan bir yer veya bir odanın bir parçasını diğer mobilya parçalarıyla izole etmek mümkündür. Bu ayrım yüksek hareket kabiliyetiyle karakterize edilir - ekran katlanabilir, yeniden düzenlenebilir, tamamen veya kısmen açılabilir. Orijinal ve standart olmayan, odanın genel tasarımına karşılık gelen, renkli bölümlere benzeyecektir.

Ekran herhangi bir alanı ayırmanıza izin verir

Ekran herhangi bir alanı ayırmanıza izin verir

Çatı katı tarzı için, alanı ayırmanın bu yolu en ilginçlerinden biridir. Oryantal tasarıma ek olarak elekler doğal malzemelerden seçilir. Bir liste ve diğer ilave dekorlarla yansıtılabilirler.

menüye dön ↑

Perdeler - bütçe seçeneği

Perdelerin kullanımı - yatak odasını ayırmak için basit ve çok pahalı değil. Bunun için yoğun bir tekstil ve hafif ağırlıksız tül olarak kullanılabilir. Oturma odası ve yatak odası arasında keskin ve keskin bir geçiş düzenleyebilirsiniz.

İpliğin orijinal ve çok estetik yollarından biri - sicim perdelerinin yardımıyla. Tek renkli veya tüm renklerle oynamak, bu tür perdeler odayı tamamen değiştirebilir ve yeni hale getirebilir.

Bağlantı elemanlarını düzenlemek için perdeler çeşitli şekillerde olabilir. Bunu yapmak için raf sistemine, çubuk saçaklarına veya fantezinin anlattığı gibi.

Yatak odasının oturma odasından keskin ayrılması

Yatak odasının oturma odasından keskin ayrılması

Perdelerin sıkıcı ve ilginç görünmemesi nasıl sağlanır? Malzeme seçimine çok fazla karar veriyor. Ağır goblen kumaş, güvenilir bir koruma görevi görecek, ince - hafiflik hissi yaratacaktır.

Seçilen kumaşın temizlik - yıkama ve ütülemeye dayanması gerekir.

Birbirleriyle birleştirilmiş malzemelerin kombinasyonu güzel görünüyor. Bu bir atlas ve organze olabilir. Perdelerin sadece odanın tarzına değil, aynı zamanda pencerelerdeki perdelere de uygun olduğunu dikkate almak gerekir.

Kumaştan yapılmış perdelere ek olarak, tasarım bu malzemeleri içerebilir:

 • bambu;
 • boncuklar;
 • konuları ve diğer dekoratif öğeler.

Odanın içinde boncuklu iplik perdeleri

Odanın içinde boncuklu iplik perdeleri

menüye dön ↑

Küçük bir odada birden fazla bölge: imkansız mümkün

Tek odalı bir dairede yaşayan veya tam yatak odası ve oturma odası tahsis edemeyenler için, imar tek çıkış yolu olur. Sabit bölümlü bir imar seçeneği seçilirse, bu ayrımın hızlı bir şekilde değişiklik yapmadan uzun yıllar sürecek olan operasyonlara odaklanacağı unutulmamalıdır.

Bölgede tek yatak odalı apartman rafının bölünmesi

Bölgede tek yatak odalı apartman rafının bölünmesi

Mobilya imarlarında kullanıldığında en iyi mahremiyet yüksek dolaplar ve raflar tarafından yaratılır. Bir ayrım olarak perdeler - bir perdeyi sık sık değiştirebileceğiniz, ruh halinizi veya mevsime bağlı olarak değiştirebileceğiniz basit bir seçenek.

menüye dön ↑

Yüksek tavanlar: Bu avantaj nasıl kullanılır?

Odanızda yüksek tavanlar var mı? Bu çok büyük bir artı. Geniş bir alan hissine ek olarak, duvarların kayda değer yüksekliği, ikinci asma kat seviyesinde bir uyuma yeri düzenlemeyi mümkün kılar. Bunu yapmak için, bir merdiven ile sağlam bir taban oluşturun.

İkinci seviyede rıhtım oluşturulması

İkinci seviyede rıhtım oluşturulması

Tasarıma bu yaklaşım yaratıcı. Bazen genç insanlar tarafından kullanılır. Ancak geniş bir popülaritesi yok. Boşluğu iki seviyeye böldüğünüzde, yatak boşluğunun finiş renginde veya dokusunda tahsisi çok belirgin olmayacaktır.

Böyle bir organizasyon alanının avantajları:

 • kullanılabilir alanın serbest bırakılması;
 • müdahale olmadan bir gün dinlenme imkanı;
 • ek bölümlere, ekranlara ve perdelere gerek yoktur.

Ek ücret ödemeden iyi odaklanma

Ek ücret ödemeden iyi odaklanma

Bir rıhtımın en üst seviyede tahsisi, dikkatli bir şekilde aydınlatılmasını ve sadece yerden değil, aynı zamanda yukarıdan da açılıp kapanabilmesini gerektirir.
menüye dön ↑

Renk ayrımı kolay mı zor mu?

Odanın tarzı, iç mekandaki renklerin ve tonların ahenkli birleşimini gerektirir. Bu mobilya, aksesuar ve duvar dekorasyonu için geçerlidir. Son işlem için malzemelerin iyi uyumu, tüm odanın tonunu belirleyecektir.

Duvarlara uyması için mobilya

Duvarlara uyması için mobilya

Bir odanın iki parçaya bölünmesi, her bölgenin boyut olarak nispeten küçük olacağı anlamına gelir, bu nedenle çok koyu renklerin atılması önerilir.

Basit imar renklendirme yöntemleri arasında farklı renkteki duvar kağıdının kullanılması veya farklı renklerde resim kullanılması sayılabilir. Bitirirken zengin renkler sunma arzusu varsa, o zaman gri, mavi, bordo veya başka bir duvardan sadece bir veya iki duvar seçebilirsiniz.

Oda kontrastı için farklı duvar kaplamaları

Oda kontrastı için farklı duvar kaplamaları

Aynı zamanda, tasarımda pastel renkler hakim olmalıdır:

 • tatlı nane;
 • bej;
 • beyaz;
 • açık mavi ve diğerleri.

Çiçeklerin kavşağında çekici görünmek ve göze zarar vermemek nasıl? Bu amaçla, sınır boyunca yapılar kurmak mümkündür: bölmeler, raflar veya perdeler.

Oda bölgeleri arasında yumuşak geçiş

Oda bölgeleri arasında yumuşak geçiş

İmar, farklı renklerde duvar kağıdı ile yapılırsa, stilleri bir yönde tutulmalıdır. Olabilir:

 • benzer bir baskı ile klasik;
 • desenli ile birlikte tek sesli;
 • Bir şerit, vb. ile birlikte klasik süsleme

Desenli duvar kağıdına tercih verilirse, duvarlardan birinin baskı yapılmadan bırakılması gerekir.

Çok doygun, zıt bir kombinasyon, duvar kağıdı tüm duvarları işgal etmeyebilir ve yalnızca bir taneye yerleştirilebilir. Aynı zamanda, parlak bir duvar, odayı vurguluyor, dikkat çekiyor.

Duvardaki parlak vurgular

Duvardaki parlak vurgular

İmar rengi hala çeşitli tonlarda mobilyalar kullanıyor olabilir.Örneğin, zengin mobilyalarla aydınlık mobilyaların uyku alanı ve oturma odası seçimi - pastel renkte.

menüye dön ↑

Yatak mı, kanepe mi?

Pratikte, yatak odası alanını odadaki oturma odası ile birleştirmek zorunda kalan herkes, yatak seçiminde zorlukla karşılaşmaktadır. Bu tam yatak, çekyat veya çekyat olabilir.

Yer kazanmak için oturma odası-yatak odasında kanepe

Yer kazanmak için oturma odası-yatak odasında kanepe

Katlanır kanepe, geleneksel ve zaten bilinen bir karardır. Ama bu gerçekten o kadar iyi mi?

Bu modellerin birçok dezavantajı vardır:

 • her gün kanepenin döşenmesi ve katlanması ihtiyacı, nevresimlerin toplanması;
 • Kanepede uyumanın konforu yataktan daha düşüktür.

Odanın alanı küçük değilse, yatağın altındaki alanın tahsisi çok istenir olacaktır.

Salonun bir bölümünde rahat koltuklar olacak. Alan küçükse, geleneksel koltuk çiftlerinin terk edilmesi gerekir.

En iyi çözüm olarak çekyat

En iyi çözüm olarak çekyat

menüye dön ↑

Ek bölge olarak Loggia

Yeterince geniş yalıtılmış loggia odadan yatak yapma imkanı sağlayabilir. Bu durumda, duvar bir imar aracı olarak görev yapacak. Ek materyal kullanımı gerekli değildir.

Loggia'da yatak

Loggia'da yatak

Önemli bir nokta, eski mantığın kalite yalıtımı ve ilgili kuruluşlarda iyileştirmenin kaydedilmesidir. Bu yaklaşım, şimdi tamamen oturma odasına tahsis edilen odada yer kazanmanıza olanak tanır.

menüye dön ↑

Mobilya düzenlemesi: hatalardan nasıl kaçınılır

İlk aşamada, hangi mobilya türünün oturma odasına, hangisinin yatak odasına gideceğine karar vermek gerekir. Yatak odası için yan masalarla standart bir yatak alabilirsiniz. Oturma odasında bir kanepe, koltuklar, normal bir gardırop veya gardırop, raflardan ya da raflardan yararlanmanız gerekir. Bu teknoloji olacak - TV, bilgisayar, yazıcı, radyo.

Böyle bir oda için standart mobilya düzenlemesi

Böyle bir oda için standart mobilya düzenlemesi

Mobilya ayrıca ayırıcının rolünü oynayabilir. İç mekanlarda bu rol genellikle yüksek bir başlık veya raf oynar. Ve en kapsamlı imar, sıradan bir gardırop veya gardırop verebilir.

Aynı zamanda, kitaplık-bölücüler en sık yüzleri oturma alanına doğru yerleştirilir ve kıyafetlerin depolandığı yerler yatak odasına doğru gider. Alternatif - çok sayıda raf ile alçıpan bölme. Kitaplık, arka duvarı olmayan bir raf şeklinde yapılmışsa, hem oturma odasından hem de yatak odasından kullanılması uygun olacaktır.

Alanı bölmek için alçıpan konstrüksiyonu

Alanı bölmek için alçıpan konstrüksiyonu

İki bölgenin organizasyonu hesaptaki her santimetre tam anlamıyla, yer kazanmak için tasarım tekniklerini kullanabilirsiniz:

 • duvar rafları kitaplık ve başucu masalarının yerini almaktadır;
 • duvara monte edilmiş TV'yi döner bir brakete asın;
 • mobilya transformatörlerini tercih etmek.

Alan izin verirse ve odadaki mobilyalar fazla değilse, ayırıcının rolü masaya bile verilebilir. Ancak küçük bir alanda, bu teknik işe yaramaz.

Küçük bir oda için mobilya transformatör

Küçük bir oda için mobilya transformatör

Odanın sıradışı ve çok güzel bir bölümü, güzel bir yüksek kaide üzerinde büyük bir akvaryum, bir bar veya büyük iç mekan bitkileri olacak.
menüye dön ↑

Mekanın organizasyonu için öneriler

Yatak odasını ve oturma odasını tam olarak nasıl böleceğinize karar vermeye başlamak için aşağıdaki önerileri uygulamanız gerekir:

 • yatak odasının, yatak odasının ön kapıdan gözü yakalamaması için tahsis edilmesi arzu edilir;
 • uyku alanı doğal ışığa sahip olmalıdır;
 • oturma odası alanı genellikle odanın orta kısmında düzenlenir;
 • oda mobilyalarla aşırı yüklenmemelidir;
 • mahremiyetin önemli olmadığı durumlarda, rıhtım podyumda bir yana bırakıldığında zeminin farklı yükseklikleri kullanılarak imar düzenlenebilir;
 • çok küçük bir oda için, bir katlanır mobilya kullanmak;
 • oturma odası, işyeri ve küçük bir bilgisayar masası montajı ile birleştirilebilir;
 • dahili ve yerel aydınlatma merkezden tercih edilir;
 • mobilya aynı tarzda tutulmalıdır;
 • iç mekan çok işlevli ve küçük parçalar olmalıdır;
 • oturma odası kapıya daha yakın olmalıdır;
 • boşluğu karıştırmamak için aksesuarların sayısı minimum olmalıdır;
 • pencerenin altında bir yatak koymak daha iyidir;
 • Özellikle odada birden fazla insan yaşıyorsa önemli olan farklı bölgeler için ayrı aydınlatma sistemleri sağlanmalıdır;
 • yatak odası alanı geçilmemelidir;
 • Bir gardırop veya gardırop yatağı olan bölgeye girerse uygun olacaktır.

Uzmanların tavsiyelerini dinleyin.

Uzmanların tavsiyelerini dinleyin.

Ya fazladan mobilya varsa? Hiçbir şekilde sıkıştırmamaya çalışın. Uygun olmayan eşyaları kulübeye götürün veya saklayın.

Bir odayı oturma odasına ve yatak odasına çekmek, bir uyuma yerini yalıtmanıza ve kendi iç mekanınızı yaratmanıza izin verecek büyüleyici bir işlemdir. Bunu yapmak için, mobilya ve dekor parçalarını kullanabilirsiniz.

Sizin tarafınızdan seçilen tasarım, odayı dekore etmeli, rahat ettirmeli, özgünlük sağlamalıdır. Seçilen yaklaşımdan odanın rahatlığına ve rahatınıza bağlı olacaktır.

İmar odaları

Odaları ayırmanın yolları

9 Toplam puan
İyi düşünülmüş imar

Odayı nasıl böleceğini bilmiyor musun? Çok fazla boş alan kaybetmekten korkuyor musunuz? O zaman tüm bilgilerimiz sizin için yararlı ve ilginç olacak. Okuduktan sonra, yorumlarınızı argümanlarla yorumlarda bırakın. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Aynı anda 2 oda alıyoruz
 • Birçok ayırma yöntemi
eksileri
 • Tüm yöntemlere kolayca erişilebilir ve pratik değildir.
 • Boş alan kaybı
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn