Akşam Yemeği İçin Hizmet Veren Teknoloji Masası - Sevdiklerinize özen göstermek (225+ Fotoğraf)

Akşam yemeği için sofra düzeni göz ardı edilmemesi gereken önemli bir adımdır, asıl şey fanteziyi açmaktır.

İçerik:

Neden servise ihtiyacınız var

“Hizmet” kavramı bize Fransa'dan geldi - stil ve görgü kurallarını dikte ettiği bilinen bir ülke. Kelimeyi kelimenin tam anlamıyla çevirirsek, "masanın hazırlanmasını ve yemek için gerekli olan öğeleri" alırız. Bazı insanlar hizmet etmenin yüksek toplumlu insanlar meselesi olduğunu düşünmektedir ve ortalama bir insanın vakti yoktur ve bununla zaman harcamak zorunda kalmamaktadır.

Akşam yemeği için masa yemek

Akşam yemeği için masa yemek

Akşam yemeğinde neden servis yapmak istiyorsun? İşte temel faktörlerden bazıları:

 1. Estetik memnuniyet İnsanlar böyledir, her zaman etrafındaki her şeyin “güzel” olmasını isterler. Bazen bilinçsizce kendimizi göze hoş gelen şeylerle çevrelemek için biraz harekete geçiyoruz. Tüm aile öğle yemeğinde bir hafta sonu ya da iş ortaklarıyla resmi bir yemek yerken ya da herhangi bir tatil kutlandığında, bunların hepsi hizmet için zaman ayırma zamanıdır.
 2. Pratiklik. Özellikle akşam yemeğine hazırlanmanın alışılmış olmadığı bazı ailelerde, birileri her zaman doğru ürünler için koşmak zorundadır. Birinin başka bir kaşıka ihtiyacı olacak, diğeri küçük bir bardaktan komposto içmek istemeyecek, üçüncüsü ek talep edecek. Masa nitel olarak servis edildiğinde, her şey yerindedir ve herkes bir şeyin eksik olduğunu düşünmemekle birlikte, birbirleriyle hoş bir şekilde iletişim kurarak bir yemeğin tadını çıkarabilir.
 3. Mide için faydalar. Garip gelebilir, ancak bilim adamları uzun zamandır güzelce döşenmiş bir masanın ve özellikle hoş bir şirket tarafından tamamlandığı takdirde iştah üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu kanıtladılar. Rahat bir atmosfer kendi başına yaratılmamıştır, çünkü bunun için çaba sarf etmeniz gerekir. Ve servis yapmaya dikkat etmek, bunu yapmanın harika bir yoludur.
İştah üzerinde olumlu etki

İştah üzerinde olumlu etki

menüye dön ↑

masa örtüsü

Yemek masasında masa örtüsü muşamba olmamalıdır, bir seçenek bir kumaş, tercihen pamuktur. Muşamba mutfak için tasarlanmıştır, yemek pişirmek için çok uygundur, çünkü onunla kolayca çöp ve suyu silebilirsiniz. Yemek masasına servis yapmak için kullanmak estetik açıdan hoş değil.

Kumaş masa örtüleri seçmek daha iyidir

Kumaş masa örtüleri seçmek daha iyidir

Renklere gelince, hiçbir durumda masa örtüsü örülmemeli, özensiz görünmemeli ve aşırı dikkat çekmemelidir. Anında konukları hemen göze çarpan masaların temel özellikleri pişmiş yemeklerdir. En iyi, açık, nötr renkler, örneğin bej bir masa örtüsünü seçmek en iyisidir, ancak aynı zamanda bulaşıkların rengini de dikkate almak gerekir.

Nötr renklerden oluşan bir masa örtüsü seçin

Nötr renklerden oluşan bir masa örtüsü seçin

Masa örtüsünün hazırlanmasına dikkat etmek önemlidir: hiçbir yerde kıvrılma veya kırışıklık oluşmayacak şekilde yıkanmalı ve ütülenmelidir. Ayrıca, boyutuna uyması gerekir, kenarlar sadece sandalyelerin oturma seviyesine kadar düşebilir. Köşelerde, her iki tarafta eşit şekilde bacaklar boyunca ilerlemelidir.

Köşeden aşağıya inmeli.

Köşeden aşağıya inmeli.

Masa örtüsünün üzerinde yıkamayan ya da delik açmayan küçük bir nokta varsa, hiçbir durumda masaya yatırmayın. bu Küçük değişiklik genel izlenimi mahvedebilir akşam yemeğinden misafir.
menüye dön ↑

çanak çömlek

Yemekleri yerleştirmek konuklara konfor sağlamada önemli bir rol oynar. Hangileri yerleştirilir, öncelikle pişmiş yemeklere bağlıdır.

Ne tür yemeklere ihtiyacınız olduğunu seçmek önemlidir.

Ne tür yemeklere ihtiyacınız olduğunu seçmek önemlidir.

Tabak sayısını ve tipini seçerken temel kural aşağıdaki gibidir: Birçoğundan bir tabaktan ve bir tabaktan iki yemek yemeye gerek kalmayacak kadar çok olmalı ve yiyeceklerin cihazlara kolayca uygulanabilmesi ve işe alınabilmesi için olmalıdır.
 • İlk plaka dekorasyon için kullanılır ve stant görevi görür. Yemek için değil ve doğru boyutta olmalıdır. Standartlara göre bir kişinin üzerine düşen masanın alanı 80 cm'dir, bu nedenle plaka standı tam olarak bu aralığın ortasına yerleştirilmelidir.
İlk plaka bir stand görevi görür

İlk plaka bir stand görevi görür

 • İkinci yemek için bir plaka üstüne, birincisine üstüne bir plaka yerleştirilir. Bu klasik bir programdır, çünkü hemen hemen her öğle yemeği menüsü bir sıvı bulaşık ve ana menü içerir. Sadece ikinci tabak servis edilirse, her iki tabağı koyma seçeneği de ortadan kalkar.
 • Üstte solda ekmek için bir tabak yerleştirilir. “Pirozhkovaya” olarak adlandırılır ve tüm unlu mamüllerin üzerine ekmek ürünleri koymak için kullanılır.
Unlu mamüller için levhalar

Unlu mamüller için levhalar

 • Yemek ve atıştırmalık tabakların kullanılıp kullanılmayacağına karar vermek ve bunların numaralarını menüye dayandırmak gerekir. Meze doğrudan ondan yemek için tasarlanmış bir tabakta servis ediliyorsa, bu plakaları koymanıza gerek yoktur. Soğuk ya da sıcak bir atıştırmalık örneğin salata şeklinde hazırlanmışsa, ek bir tabak hazırlamanız gerekecektir.

Salata tabağı koyarız

Salata tabağı koyarız

Tüm plakalar hazırlandıktan sonra, öğle yemeği için ihtiyaç duyulacak cihazların hazırlanmasına devam edebilirsiniz.

Standı ve üst kısmı geri yerleştirirken, güvenliği hatırlamanız gerekir. Kenara asgari uzaklık en az 2-3 cm olmalıdır.

menüye dön ↑

cihazlar

 1. Çatallar levhanın sol tarafına yerleştirilir, kesinlikle dişler yukarı çıkar. Kaç tanesi olacak ve neye benzeyecekler bulaşıklara bağlı. Çatal yerleştirme prensibi basittir: kullanım sırasına göre sağdan sola. Örneğin, tabağa en yakın olanı ikinci bir çatal (önce yenir), yakınlarda snack barlar ve başka tatlılar da olacaktır.
 2. Bıçaklar ve kaşıklar çatallarla aynı prensipte ama zaten plakaların sağına yerleştirilmiş. Tüm bıçakların bir yöne "bakması" önemlidir - tabağa. Tabağa daha yakın bıçaklar ve arkalarına kaşık koydu.
Tabağın soluna yerleştirilen çatallar

Tabağın soluna yerleştirilen çatallar

Cihazların baharatlarla beslenmesi için de ayrı kurallar vardır. Tuz çalkalayıcı 1/3 oranında doldurulmalı ve pepperbox ½, hardallı kap kenarına doldurulabilir, bununla birlikte bir kaşık servis edilir. Tüm sıvı baharatlar, zeytinyağı, sirke ve diğerleri, küçük şişelerde (genellikle 100-150 ml) servis edilir.

Masanın üzerindeki baharatları unutma

Masanın üzerindeki baharatları unutma

Sos kaseleri farklı şekillerde ve hacimlerde olabilir, servis yaparken sosun kolay yazıldığından emin olmak önemlidir ve aşınmayacak şekilde açık durmaz. Baharat ve tencere içeren cihazlar merkeze yerleştirilmelidir. İstenilen öğeye herkes ulaşabilecek kadar olmalıdır.

Sosun masaya servis edilmesi

Sosun masaya servis edilmesi

menüye dön ↑

kadeh takımı

Güzel gözlükler her zaman lüks görünür ve akşam yemeğinde atmosfere özel bir şıklık verir. Mutlaka bulunması gereken ana cam, su için tasarlanmış olandır. Bıçakların üzerine, yaklaşık 7 cm yukarıda olacak şekilde yerleştirilir.

Bardaklar gerektiği gibi ayarlandı

Bardaklar gerektiği gibi ayarlandı

Kalan bardaklar planlanan içeceklere göre ayarlanır. İlkine daha yakın bir bardak meyve suyu (veya komposto), ardından şarap. Bunun veya o konuğun, örneğin şarap içmeyeceğini düşünseniz bile, her kişi için aynı miktarda ekipman sağlamanız gerekir.Bu rahatsız edici anlardan kaçınır ve konukları garip bir duruma sokmaz.

Aynı sayıda gözlük koyduk

Aynı sayıda gözlük koyduk

Çocukların masada bulunması durumunda, meyve suları için ayrı bardak koymalarına izin verilir, yaşa uygun çizimlerle boyanabilir veya dekore edilebilir. Diğer tüm durumlarda, tüm konuklara aynı gözlük, aynı renk, desen ve beden kullanılması önerilir.

Alkol, şarap hariç akşam yemeğinde nadiren kullanılır. Bununla birlikte, olay başka içeceklerin varlığını gerektiriyorsa, güçlü, alkol seçimine bağlı olarak bardak ve diğer mutfak eşyaları konulabilir. Ana gözlüklerin arkasına konurlar.

Alkole bağlı olarak maruz bırak

Alkole bağlı olarak maruz bırak

menüye dön ↑

peçeteler

Akşam yemeğinde kağıt peçeteler kullanmak kötü bir tat işaretidir. Sokak yemeği yerken veya misafirsiz yemek yerken, örneğin ringa balığı gibi uygun görünüyorlar. Güzel ve daha şenlikli örtü kaplandığında, üzerine bez peçeteler bulunmalıdır.

Bez peçete kullanmak daha iyidir

Bez peçete kullanmak daha iyidir

Peçetelerin birleştirilmesi gereken en önemli şey masa örtüsüdür. Bunları orijinal bir şekilde yerleştirmenin birçok yolu vardır, bu nedenle basit zarflar veya konvolüsyonlar klasik değişkenler olarak kabul edilir. Onları saymak önemlidir, böylece hiçbir misafir peçetesiz bırakılmaz.

Çeşitli seçenekler nasıl dosyalanır

Çeşitli seçenekler nasıl dosyalanır

Güzel ve zengin görünen farklı şekil ve dekorlara sahip bardak altlıkları önemli bir rol oynar. Peçeteleri hiçbir zaman şeffaf bir bardağa koymayın, normal plastik bardak kullanmanız da önerilmez.

Bir zarf şeklinde çıkıyoruz

Bir zarf şeklinde çıkıyoruz

Odak temiz mendiller: temiz ve ütülü olmalılar. Uzun süre kullanılırlarsa, sürtünme oluşumu mümkündür, bu kopyalar değiştirilmelidir. Konukların dizlerini örtmek için bez peçeteler kullanacakları ve bu nedenle, kıyafetlerine güvenle uygulanabilmeleri için düzgün görünmeleri gerektiği varsayılmaktadır.

Temiz dosyalama çok önemlidir.

Temiz dosyalama çok önemlidir.

Bez peçeteleri, her plaka üzerinde tek başına döşenecek şekilde ayarlamak en iyisidir. Bu nedenle, yanlış hesaplamak kolay olmayacak ve konuklar kirli çamaşırların riskini düşünemeyeceğinizi hemen görecekler.
menüye dön ↑

Dekor ve dekorasyon

En basit, ama aynı zamanda bir akşam yemeğini dekore etmenin yolu, merkeze bir demet çiçek koymaktır. Çok büyük bir buket olmamalıdır, çünkü hiçbir şey bulaşıklardan dikkatini dağıtmamalıdır ve konuklar birbirlerini iyi görmelidir. Bu nedenle, şık ve estetik açıdan hoş görünen ve ayrıca özellikle renkli olarak genel tasarıma uyan küçük bir boyutta kompozisyon kullanmak daha iyidir.

Çiçekler gereksiz olmayacak

Çiçekler gereksiz olmayacak

Buketin izin verilen yüksekliğini belirlemek için iyi bir kural: Ayakta duran en yüksek camdan daha büyük olmamalıdır.

Temalı dekorasyonlar da şık görünüyor, akşam yemeği bir tatil için zamanlandığında kullanılmaya uygundur. Örneğin, bölgemizde bir aile tatili olarak kabul edilen Noel için, melek heykelcikleri düzenleyebilirsiniz. Bir elemanın bulaşıkların kullanımı ve transferine müdahale etmemesini sağlamak önemlidir.

Göre dekore

Göre dekore

Mumlar, rahat bir ortam yaratmak için aydınlatma için pek kullanılmayan mükemmel bir dekordur. Bu kadar sıcak bir atmosferde misafirlerimizin iletişim kurması mümkün olacak ve hepsinin ışık olması şart değil, güzel mumlar sadece bir dekorasyon olabilir.

menüye dön ↑

Genel kurallar

 • Kötü bir öğle yemeği deneyimi yapmanın en iyi yolu düzensiz yemekler kullanmaktır. Bu nedenle, normal sudan bile kalabilecek lekeleri ve diğer kirleri gidermek için her cihazı birkaç kez kontrol etmek önemlidir.
Servis yapmadan önce tüm yemekleri inceliyoruz

Servis yapmadan önce tüm yemekleri inceliyoruz

 • Görünüşe göre farklı olan örnek olaylardan ziyade bulaşık setlerini kullanmak en iyisidir. Bu mümkün değilse, birkaç farklı set alabilir, ancak uyumlu bir şekilde almaları için onları toplayabilirsiniz kombine birbirleriyle.
 • Konukların kolayca oturabilmesi için sandalyeler biraz uzatılmalıdır.Optimum mesafe kenardan 40-50 cm'dir. Uygunsa sandalyeler, masa örtüsü ile karışan bir kumaşla süslenebilir. Sipariş vermek için dikilirse, derhal ilgilenebilirsiniz.
Sandalyeleri bir bezle süsledik

Sandalyeleri bir bezle süsledik

 • Akşam yemeğinin sonunda çay veya kahvenin olması gerekiyorsa, yemekleri önceden hazırlamak, ancak hemen hazırlamamak önemlidir. O yakın olmalıdır, böylece, en kısa sürede, hostes onları hızla ortaya çıkarabilir.
 • İçecekler farklı uçlardan ve tek bir miktar içindeyse, o zaman ortada bulunmalıdır. Su, meyve suyu ve komposto sürahilerde servis edilir. Şarap ve şampanya, önceden kaydedilmemiş yüze konur, ancak bu, konukların varışından önce içeceklerin kaybolmaması için hazırlıkların en sonunda yapılmalıdır.
Alkollü içeceklerin güzel porsiyon

Alkollü içeceklerin güzel porsiyon

 • Menüyü hazırlarken ve yemek masasını ayarlarken, konuklarla ilgilenmek önemlidir, çünkü hostesin görevi her şeyi herkesin rahat etmesi için organize etmektir. Bunu yapmak için, mevcut olanların tümü, giysilerinin seçimini bile etkileyecek olan temanın olayı, teması konusunda önceden uyarılmalıdır. Servis yaparken, küçük şeyler olmaz, bu yüzden zamandan tasarruf etmek buna değmez.

Tablo ayarı

İlköğretim Sunum Kavramları

9.5 Toplam puan
İştahınız için servis yapın

Güzel bir masa ayarı hemen göze çarpar. Zaman alıyor, ancak sonuç buna değer. Kendinizi ve sevdiklerinizi neşelendirin. Bu makalede, dikkate almaya değer en uygun anları topladık. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Erişilebilirlik Uygulaması
9
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Güzel dekor
 • Duygusal ruh hali
eksileri
 • Ne zaman ve ne kullanılacağını herkes bilmiyor.
 • zaman
 • Dekore Ürünlerin Maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn