Yatak odasında güzel yatakların yenilikleri: 225+ (Fotoğraf) Konforlu ve sağlıklı bir uyku için seçim

Yatak odasında birçok yatak modeli vardır ve bir seçenekle karşı karşıya kaldıklarında herkesin tavsiyeye ihtiyacı vardır. Makalede model çeşitleriyle tanışabilir, rahat bir yatak seçebilir, büyüklüğüne ve şekline karar verebilirsiniz. Tüm stil ve konfor - pişman olmayacaksınız seçiminizi hızlı ve keyifli hale getirmeye çalıştık.

Bu makalenin içeriği:

Neden seçim için zaman ayırmaya değer?

Birçok seçim mobilya, bu konuya dikkat etmemek, çünkü yeterli zamana sahip değil. Herkes onun evini istiyor veya daire güzel ve şık görünüyordu. Ancak, mobilya seçerken yatak odasısadece nasıl görüneceğini değil, ne kadar rahat olacağını da düşünmelisin.

Mobilya rahat olduğu en önemli şey

Mobilya rahat olduğu en önemli şey

Yatak odası, her şeyin, özellikle misafirlerin gitmediği “kutsal” bir yer. Bu odanın kapıları genellikle kapalı olduğundan, özel bir odaya benziyor.

Psikologlar, yatak odasındaki duruma göre bir insan, karakteri ve yaşam tarzı hakkında çok şey öğrenebileceğinizi söylüyorlar. Ne de olsa, orada gerçekte olduğu gibi, maskesiz.
Turkuaz yastıklarla klasik

Turkuaz yastıklarla klasik

Yatak odasında bir yatak seçerken sağlığınızı seçersiniz, çünkü doktorlar üzücü istatistikler hakkında konuşurlar: 40 yaşın altındaki erkeklerin ve kadınların% 50'sinden geri problemi vardır ve bunlar uygun olmayan bir uyku yerinden kaynaklanmaktadır.

Sorumlu bir şekilde sağlık sorununa gelirseniz, güvenli bir yatak seçin.. Oldukça büyük olan fiyatını tamamen haklı çıkarır, çünkü karşılığında iyi bir sağlık alırsınız, geri sorun olmaz ve size uzun süre hizmet eder.

Önemli bir faktör yapının yüksekliğidir.

Önemli bir faktör yapının yüksekliğidir.

Yatak seçiminden tasarruf etmemelisiniz, çünkü güvenilir bir model satın alarak sağlıklı bir uyku elde edersiniz. Ayrıca, refah ve ruh hali, yüksek performans ve aktif beyin aktivitesinden sorumludur.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yıllara göre beşikler: bebekler için konforlu olacak çok işlevli tasarımlar

menüye dön ↑

Yatak çeşitleri

Bazı insanlar, bir mobilya mağazasına gittiğinde, ne tür bir yatak olması gerektiği konusunda net bir ön eke sahiptir.

Beyaz yatak seçeneği

Beyaz yatak seçeneği

Son modeller arasında talep var:

 • Yatay "kabine". Dönüşmek kolaydır kabine, bu yüzden bu model temelde odada yer kazanmak isteyenler tarafından seçildi. Genişlikte yükselir ve yatak katlandığında üzerine kitapların ve diğer nesnelerin yerleştirilebileceği bir rafa dönüşür. Genellikle bu model çocuklar tarafından seçilir.
Yatay kabin şeklinde trafo

Yatay kabin şeklinde trafo

 • Dikey "kabine". Yüksekten yükselir ve kaldırıldıktan sonra kabin olarak da kullanılabilir. Genellikle bu modellerin aynası vardır.Yatay dolap-yatak çoğunlukla tekli ve kreşlerde kullanılıyorsa, dikey genellikle iki kişi için tasarlanmıştır ve normal bir yetişkin yatak odası için uygundur.
 • «kanepe". Bazıları yatak odasına koydu, ancak uzmanlara göre bu model oturma odası için daha uygun.
Yumuşak bir koltuktan en az konforlu bir yatağı alabileceğiniz zaman

Yumuşak bir koltuktan en az konforlu bir yatağı alabileceğiniz zaman

 • «podyum". Çok estetik görünüyor. Bu yatağın iskeleti sabittir, dolayısıyla "podyum" veya "platform" olarak adlandırılır. Genellikle bu model, yanlardaki çekmecelerle tamamlanır, bu nedenle kullanışlı olduğu ortaya çıkar.

Muhteşem podyum

Muhteşem podyum

Yatak odası için kullanılabilecek başka tip yataklar vardır. Bununla birlikte, uzmanlar model veya tasarıma dayalı değil, boyut, çerçeve, yatak ve diğerleri gibi faktörleri göz önünde bulundurarak seçimi önermektedir.

Seçim yaparken tüm göstergeleri dikkate alıyoruz

Seçim yaparken tüm göstergeleri dikkate alıyoruz

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Ortopedik yataklı çekyat nasıl seçilir günlük kullanım? 180+ Fotoğraf

menüye dön ↑

Boyut ve şekil

Uzunluğu seçmek çok kolaydır - eşinizin boyunu ve boyunu hesaba katmanız gerekir. Bu parametreyi tanımlayarak hata yaparsanız, uyuyan yeri kolayca mahvedebilirsiniz, böylece uyku gerçek bir test haline gelir. Bacaklarını bir yatakta asılı halde en az bir kez uyuyan herkes bunun ne kadar rahatsız edici olduğunu bilir.

Satın almadan önce uzunluğunu ölçmek

Satın almadan önce uzunluğunu ölçmek

Yatağın uzunluğunu belirlerken, "Yedi kez ölçü" ilkesini uygulayabilirsiniz. Başınızın altında bir yastık olacağını unutmayın, bu nedenle yüksekliğiniz 180 cm ise, bu 180 cm uzunluğundaki bir yatağın size uyacağı anlamına gelmez. Üreticiler en az 20-30 cm boylarında eklemelerini tavsiye eder, o zaman uzunluk rahat olacaktır.
Deri ekler daha az ilginç görünüyor.

Deri ekler daha az ilginç görünüyor.

Kurulu
Gerekli genişliğe sahip Vymeryuya, konforu da hesaba katmanız gerekir, çünkü geniş olması önemlidir ve bütün gece yanınıza yatmadınız.

Mağazadaki genişliği ölçebilirsiniz: uzanmanız, ellerini başınızın arkasına koymanız ve dirseklerinizi farklı yönlerde germeniz gerekir. Ve yatağın yarısı boş kalmalıdır - ikinci kişi için.

Rahat olmak için kontrol edin

Rahat olmak için kontrol edin

Yatak odasındaki yatak modelleri, çeşitli olası formlarla hayranlık uyandırmaktadır. Daha önce onlar sadece dikdörtgen ise, o zaman kimse bir yuvarlak yatak hayal edemezdi. Bize, yuvarlak, oval, ve kemerli, bazı üreticiler ise iki yarım kalpli diğer orijinal fikirlerde modeller üretiyorlar.

Bir not için orijinal fikirler

Bir not için orijinal fikirler

Tüm bu özgünlüklerin arkasında, bu tür yatakların pratikliğindeki sorun var. İlk önce, yatak takımlarını ve battaniyeleri alın. yastık Onlar için kolay değil ve ikincisi, sıradışı şekli mobilya çok yer kaplar. Tabii ki, hiç kimse sizi yuvarlak veya eğri bir yatak satın alma fikrinden caydırmayacaktır, fakat onu seçerken, ilk önce bir kaç defa nevresim takımı ve diğer gerekli eşyaları bir kerede nereden alabileceğiniz sorusunu düşünmelisiniz.

Modern tarzda yuvarlak yataklar

Modern tarzda yuvarlak yataklar

Dikdörtgen yatak klasik. Ürünün lüks ve ayrıcalığına odaklanmak istiyorsanız, alışılmadık şeklini almak gerekmez, çok basit görüneceğini sanmayın. Pahalı malzeme, kaliteli yatak ve şık tasarım seçmek daha iyidir.

Her zevke uygun Royal

Her zevke uygun Royal

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Altta bir kanepe ile Ranza - Şık ve pratik (90+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

çerçeve

Tüm yapının ana unsurlarından biri olan bir çerçeve seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey, onun malzemesidir. En kaliteli ve güvenilir olanlar ahşap veya metalden olanlardır.

Doğal bir ağaçtan bir çerçeve

Doğal bir ağaçtan bir çerçeve

Ahşap bir çerçeve seçerseniz, en iyi malzeme çeşitli mobilyaların imalatı için yaygın olarak kullanılan meşe olacaktır. Çevre dostu bir malzeme olmasının yanı sıra, dayanıklılığı ve güvenilirliği ile ayırt edilir.

Bir meşe çerçevesi seçtiğinizde, uzun süre dayanacağından ve çocuklar ve hatta torunlar tarafından kullanılacağından emin olabilirsiniz.Büyük olasılıkla güncellenmesi gereken tek şey şiltedir.

En güçlü malzeme meşedir.

En güçlü malzeme meşedir.

Çerçeveyi yapmak için bir başka yaygın malzeme meşe ağacından daha ucuz olan ve çok dayanıklı olmayan çam. Ancak, onunla yapay bir malzeme arasında seçim yaparsanız, örneğin MDF veya sunta, kesinlikle önceliklidir. Odun yerine kullanılan yataklar daha ucuzdur, ancak daha sık kırılırlar, böylece her zaman yenilerini satın almanız gerekir.

Ahşap yerine geçen kareler daha sık kırılır

Ahşap yerine geçen kareler daha sık kırılır

Doğal ahşap çerçeveli bir yatağın sizin için çok pahalı olduğunu düşünüyorsanız, bunun ne kadar süreceğini sayın. Ardından, MDF veya sunta kaideli kaç yıl yeterli mobilya bulunduğunu hesaplayın. Her şeyi önceden bulursanız, gerçekte ne kadar tasarruf edebileceğinizi şaşırtabilirsiniz.
MDF'nin inşaatı iyi bir seçimdir.

MDF'nin inşaatı iyi bir seçimdir.

Çerçeve tasarımına gelince, zevkinize ve tercihlerinize dayanarak malzemeden farklı olarak onu seçmeniz gerekir. Yatağın ya da bir destek yapısının arkasında dört ayak olacak, arka olsun ya da olmasın, siz karar verin.

Uzmanların tavsiye ettiği tek şey, başında geri dönmenin istenmesidir. Bazıları meşe gibi kaliteli bir malzeme seçmeye karar verir, ancak biriktirmeyi reddeder. Birini ayağa kaldırmaya izin veriliyorsa, kafanın başında en azından küçük bir panel bırakmak daha iyidir.

Yumuşak deri başlık

Yumuşak deri başlık

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Şilteli ve şiltesiz tek kişilik yatak: Rahat bir yatak nasıl seçilir?

menüye dön ↑

şilte

Yatak seçimi, yatağın sağlık açısından güvenli olmasını sağlamada en önemli rolü oynar. İyi bir yatağın sert bir yatak olduğuna inanılmaktadır. Doktorların, ortopedistlerin ve diğer uzmanların hiçbiri bu açıklamaya katılmayacaktı. Ve sert bir yatak üzerinde en az bir gece uyuyanlar, kendileri tarafından ne kadar rahatsız edici ve hatta bazen acı verici olduklarına ikna oldular.

Yatağa dikkat

Yatağa dikkat

Satın almış olsun veya olmasın iyi bir yatak belirleyin, üzerinde geçirdiğiniz bir geceden sonra sahip olabilirsiniz. Sırtınızdaki ağrı, uyuşukluk ve halsizlik ile uyanırsanız, seçim yanlıştı.
Yatağın sizin için uygun olup olmadığını kontrol edin

Yatağın sizin için uygun olup olmadığını kontrol edin

Tabii ki, tamamen vücudun tüm kısımlarına düştüğünüz bir yatak da çok sağlıksız bir seçenek. İki yanlış seçenekten hangisinin sağlık için daha tehlikeli olduğunu söylemek zordur, çünkü çok sert ve çok yumuşak sırtın onarılamaz bir hasara neden olabilir. Bu nedenle, iki ana tipte olan ortopedik yatak satın almak en iyisidir:

 • yay;
 • springless.
Ortopedik yatak kullanıyoruz

Ortopedik yatak kullanıyoruz

Ayrıca popüler olan ortopedik şiltelerdeki modeller:

 • Bağımsız yay blokları ile. Böyle bir modelin her yayı kendi kutusunda paketlenmiştir. Birine basıldığında diğerlerine dokunmuyor. Bu şilteler insan vücudunun kıvrımını mükemmel bir şekilde takip eder, böylece her ikiniz de birlikte olmanız rahat olur, çünkü bir hareket ettiğinde, şiltenin altındaki yatak şekli değişmez.
 • lateks. Popüler olarak "kauçuk ağacı" olarak bilinen hevea suyuna dayanan bu yaysız şilte. Bu çevre dostu bir malzemedir ve doktorların ortopedik özelliklerini tanıdı.
 • "Hafızalı". Tamamen insan vücudunun şeklini alan, “ezberleyen” ve ortopedik bir etki sağlayan poliüretan köpüğü temel alır. Herkes böyle bir yatağa hemen alışamaz, ilk birkaç gece rahatsızlık yaşayabilir, ancak birkaç hafta sonra bir kişi onsuz daha önce nasıl uyuduğunu hayal edemez.

Hafızalı yatak

Hafızalı yatak

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Kaldırma mekanizmalı çift kişilik yatak nasıl seçilir? Tasarım ve Rahatlık için En İyi Modeller

menüye dön ↑

stil

Yatağın yatak odasının genel tarzına uyması çok önemlidir.Sıfırdan onarım yapan bazıları ilk önce kendi yatağını ve ardından seçilen modelden ve tarzından başlayarak iç kısmın geri kalanını seçiyor. Aşağıdaki tarzlarda yapılanlar modern görünüyor:

 • Barok. Eğriler, çiçekler gibi eğrisel biçimlerde farklılık gösterir. En sık kullanılan malzeme meşe veya diğer yüksek kaliteli ağaçlardır. Altın tonlarıyla beyaz, mavi ve pembe renklerinde özellikle zarif görünüyor.
Barok yatak

Barok yatak

 • modern. Böyle bir yatağın formları yuvarlatılmış, pürüzsüzdür, ancak her şeyde bir kısıtlama vardır, bukleler ve diğer dekoratif öğeler yoktur. Gri, beyaz, kahverengi tonlarında güzel görünüyor.
 • Provence. Bu modelin farkı ayağın zorunlu varlığıdır. Tasarımın geri kalanı yumuşak çizgilerle yapılmış, pastel renkler uygundur.
Provence tarzında yatak odasında

Provence tarzında yatak odasında

 • Yüksek teknoloji. Keskin köşeleri ve çizgileri olan düşük model. Başında genellikle bir veya daha fazla küçük lamba yapılır. Yatak krom kaplamalı metalden yapılmıştır, soğuk tonlar en uygun şekildedir.
 • Art Deco. Büyük dekor elemanlarını farklılaştırır: başlıklara yerleştirilmiş çiçekler, kalpler. Başlığın kendisi de sıklıkla büyük bir çiçek veya taç yaprağı şeklindedir. Bu yatağın rengi genellikle parlaktır ve materyal olarak metal ve ahşap kullanılır.

İlginç bir yüksek teknoloji seçeneği.

İlginç bir yüksek teknoloji seçeneği.

Yatak odasında yatak stilini belirlemek için, esas olarak yatak başlığını tasarlayabilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:YORUM: Çalışma Alanına Sahip Tavan Arası (165+ Fotoğraf): Küçük odalar için orijinal fikirler

menüye dön ↑

Yatağın pratikliği

Yatak odasındaki yatağı sadece şık yapmakla kalmayıp aynı zamanda pratik yapmak için ek donanımlar kullanın.

Şık, pratik, sıradışı

Şık, pratik, sıradışı

Ek olarak, bu tasarım özellikleri ile donatılmış bir yatak seçebilirsiniz:

 • Gaz asansör. Bu, yatağı ve yatağın içindeki diğer şeyleri tutmanıza izin veren bir kaldırma tabanıdır. Çok pratiktir, ancak şasinin içindeki havasızlık nedeniyle hızla kullanılamaz hale gelen şilte zararlıdır.
 • çekmeceler. Uygulama prensibi gaz asansörlü modellerle aynıdır. Ancak bunlarda şilteler eşyalara erişim için artarsa, çekmeceli modellerde onlara erişim kolaylaştırılır.
Bir oda boşaltmak için çekmeceler

Bir oda boşaltmak için çekmeceler

 • gömme raflar. Onlar başlığa takılıdır ve küçük eşyaları saklamak için tasarlanmıştır, örneğin Fotoğraf veya hediyelik eşya.
 • Yan duvar. İlave duvarlı yataklar, köşe oda olan yatak odaları için uygundur. Sokak duvarının yakınında uyumak zorunda kalırsanız, yan plaka soğuktan korunacaktır.
 • arka ışık. Dekor olarak veya akşamları okuma kolaylığı için kullanılır.
Ek aydınlatma

Ek aydınlatma

 • Uzaktan kumanda. Sadece pahalı yataklarda bulunur. Onun sayesinde bir sandalye, gardırop ve diğer mevcut seçeneklere dönüştürmek kolaydır.

Bazı pahalı tarzlarda yatak odasında bir yatak satın almak, en son pratikliği düşünmeniz gerekir. Örneğin, zarif bir barok yatak, yerleşik raflar veya soğuktan bir yan duvar ile saçma görünecek.
menüye dön ↑

VIDEO: Konforlu modeller - iç kısmı güncelliyoruz

 

Yatak odasında yatak

Rahat bir model seçimi

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (225'ten fazla fotoğraf)

9 Toplam puan
Serin tasarım

Yatak, sabahları kuvvetli ve rahat hissedeceğiniz şekilde olmalıdır. Bu konuya doğru yaklaşın ve bilinçli bir seçim yapın. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
10
Erişilebilirlik Uygulaması
8
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Rahatlık ve konfor
 • Büyük seçim
 • fiyat
eksileri
 • Genel boyut
 • Permütasyonda ağır
 • Bazı modellerin kırılganlığı
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn