Yeşil bir yatak odası içini rahatlamak için en iyi yer nasıl yapar? 175+ (Fotoğraflar) Tasarım seçenekleri (perde, duvar kağıdı, duvar)

Bir kişi gün boyu işte veya ev işleri yaparak çok yoruluyor. Daire uygun bir rekreasyon alanı sağlamalıdır. Burada ertesi günden önce güçlenecek. Bu amaç için en iyisi, uygun yatak odası. Gece uykusu tamamen odanın rengine, mobilyalarına ve tekstillerine bağlıdır. Yeşil tonlarında bir oda yapmak stresi giderir, gün içerisinde harcanan kuvvetleri yeniler, vücudu emzikle doldurur. Rengin insan ruhunda ve sağlık üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ana şey odanın tüm unsurlarını birbirleriyle birleştirmektir.

Bu makalenin içeriği:

Tasarım kavramları

Renk çoğu insan için donuk ve monoton görünüyor, bu nedenle dekorasyon için yeşillik kullanmaktan korkuyorlar. yatak odaları. Monokromu önlemek için odanın genel tarzına uymanız gerekir. Yeşil evrensel bir renktir. Neredeyse tüm tasarımlarda kullanılabilir. Odanın özelliklerini dikkate almak için ana şey.

Yeşil - evrensel renk

Yeşil - evrensel renk

En yeşil iç mekanı en organik şekilde yaratmaya yardımcı olacak birkaç temel yatak odası konsepti vardır. 

menüye dön ↑

ECOSTYLE

Bu yatak odası dekorasyonu için popüler bir yer. Yeşil renk taze otları, ağaçların yapraklarını temsil eder. Ahşap iç eklerseniz veya kahverengi elemanları, açık hava rekreasyonu izlenimi veriyor. Efekti geliştirmek için alabilirsiniz duvar kağıdı, çiçek eğimli süs eşyaları gösterir. Odanın kaydı sırasında sadece doğal malzemeler kullanmak mümkündür. Bunlar arasında:

 • ahşap;
 • kâğıt;
 • tekstil işlerinde;
 • rattan.

Ecostyle Yatak Odası

Ecostyle Yatak Odası

menüye dön ↑

Tropikal tarzı

Bu yön, egzotik ülkelerde olmayı seven insanlar için uygundur. Bu nedenle, apartman dairelerinde, ana rengin yeşil olduğu tropik veya vahşi orman görüntüsünü yeniden yaratmaya çalışıyorlar. Odayı seyreltmek için, aşağıdaki gibi öğeleri yerleştirebilirsiniz:

 • ahşap;
 • parlak çiçekler;
 • saman panelleri;
 • bambu ürünleri;
 • Hasır sepetler

Tasarımda tropik

Tasarımda tropik

İç mekan eko-stile benzer. Fark etnik kökendir. Afrika maskeleri, hayvan heykelcikleri, hafif gölgelikler olabilir. yatak veya bir palmiye ağacı şeklinde sembolizm. Bir resim, fotoğraf veya diğer dekoratif elemanlar şeklinde tasvir edilebilir. Konunun temel amacı, ormanın veya yatak odasındaki tropiklerin görüntüsünü güçlendirmek ve vurgulamaktır.

menüye dön ↑

gevşeme

Böyle bir yöne sahip bir odada, bir kişi hızlı bir şekilde gerçek sorunlardan uzaklaşabilir ve bir huzur durumuna dalabilir. Bu etkiyi elde etmek için, içteki beyaz tonlarla birlikte yeşil tonların kullanılması gerekir. Kontrast ve vurgulamak için kahverengi kullanılan ana aksan. Odadaki zemini veya mobilyaları yaparlar. Huzurlu bir atmosfer yaratmak için çok sayıda iç mekan bitki yatak odasına yerleştirilir. Buraya ayrıca küçük fıskiyeler koyabilirsiniz. Çırpma suyu her zaman rahatlar ve rahatlar, özellikle de uzun ve yoğun bir çalışma gününden sonra.

Gevşeme atmosferine ulaşmak

Gevşeme atmosferine ulaşmak

menüye dön ↑

Çiçek bahçesi

Stil genellikle dişi yarıya hitap ediyor. Odada lavanta, leylak ve gül notalarının yer aldığı soluk yeşil tonlarla doludur. Gölgeler yatak odasını doğal bir hale getirerek rahatlamaya yardımcı olur. Bir kişinin havasız bir şehirde olmadığı, çiçekli bir çayırda olduğu anlaşılıyor..

menüye dön ↑

Kırılmaz klasikleri

Bu yatak odası iç lüks, şık, modern görünüyor. Burada, atmosferi hafifçe etkileyen koyu mavi bir renk ekleyebilirsiniz. Bu uyku daha yumuşak ve daha rahat hale getirecek. Tekstil ve dekor seçimine özellikle dikkat edilir. Daha açık renklerde durmak daha iyidir. perdeler ve battaniyeler. Klasik iç mekanda ahşap mobilyalar kullanmak gerekir. Genellikle koyu gölgelerdir.

İskandinav tarzı

İskandinav tarzı

menüye dön ↑

Gizemli doğu

Bu stil karakteristiktir minimalizm. Koyu ve derin yeşil tonları yatak odası için uygundur. Örneğin, malakit. İç geniş ve özgür kalmalıdır. Bu nedenle, dekoratif elemanlarla aşırı yüklenmesine gerek yoktur. Sadece tematik eşyaların odasına yerleştirilmesine izin verilir. Bunlar oryantal figürler, maskeler, lambalar olabilir.

menüye dön ↑

Provence

Rustik tarzda iç mekanı, kişinin geri kalanını olumlu yönde etkileyen kolaylıkla ve pozitif bir şekilde doldurur. Burada yeşilin doğal ve doğal tonlarını kullanabilir ve birleştirebilirsiniz. Odayı orijinal yapmak için süs, canlı buket, çiçek aranjmanı ekleyebilirsiniz. Yatak odasındaki mobilyalar görsel olarak yaşlandırılabilir.

Fransız cazibesi ve rustik cazibesi

Fransız cazibesi ve rustik cazibesi

menüye dön ↑

Gençlik ruhu

Son teknoloji ürünü iç mekan, gelişmiş çözümleri bir araya getirir. Burada yeşil ile birleştirir kırmızı, beyaz veya koyu mavi gölgeler. Böyle bir oda yaratıcı bir insan için uygundur. Onu ziyaret eden herkes için aydınlık ve unutulmaz olacak.

Yeşil renkler organik olarak yatak odasının klasik iç kısmına uyacaktır. Burada farklı tonları kullanabilir ve temel tonu diğer renklerle birleştirebilirsiniz: gri, bej, granit, gümüş, mermer. Mobilyaların aynı tarzda seçilmesi önemlidir. Odanın dekorasyonu ile birleştirilmelidir.
Yeşil duvar aksanı

Yeşil duvar aksanı

menüye dön ↑

Yeşil tonları

Yeşil tonlarda aşırıya kaçarsanız, oda uyumak için rahat olmaz. Kasvetli bir görünüme sahip olacak ve renklerin yanlış kombinasyonundan kaynaklanacak. Bunun yatak odasında gerçekleşmesini önlemek için bir ana ton almanız gerekir.

Bir yatak odasını rahat bir konaklama için yapmak zor değildir. Öncelikle gelecekteki tasarımın tüm ayrıntılarını düşünmeniz gerekir. Birkaç temel renk seçemez veya çok sayıda farklı ton içeren alanı aşırı yükleyemezsiniz. Parlak vurgular, alanı belirli işlevsel alanlara bölmek için en iyi şekilde kullanılır.
Yatak odasını rahat bir yer yapmak.

Yatak odasını rahat bir yer yapmak.

Birçok insan koyu yeşil rengin yatak odası için uygun olmadığını düşünüyor. Çok miktarda kullanmazsanız, iç kısım asil notalarla doldurulacaktır. Oda uyumak ve dinlenmek için rahat olacaktır.

Yeşil ve mavi renkler karıştırılarak elde edilir. Bileşenlerin konsantrasyonuna ve oranlarına bağlı olarak farklı gölgeler elde edebilirsiniz.

İç mekanı bitkisel motiflerle canlandırın.

İç mekanı bitkisel motiflerle canlandırın.

Kurulu
Güneş ışınlarının çoğu zaman girmediği bir odada, karıştırırken daha fazla sarı boya kullanabilirsiniz. Sonuç, sıcak yeşil tonlar olacaktır. Aksine, oda evin güney tarafındaysa, o zaman daha fazla mavi ton alabilirsiniz. Bu, yatak odasına biraz serinlik ve tazelik verecektir.

Boşluğu, yatak odasında bulunması gereken gönül rahatlığıyla doldurmak için pastel tonları seçmek daha iyidir.

Bunlar şunları içerir:
 • fıstık;
 • zeytin;
 • nane.

Psikoloji açısından iyi bir seçenek

Psikoloji açısından iyi bir seçenek

Odayı çok sıkıcı ve monoton hale getirecek gibi görünüyorlarsa, birkaç parlak ve zengin renk ekleyebilirsiniz. Bu şenlikli bir ruh hali yaratmanıza yardımcı olacaktır. Yatak odasının rengi seçilen stile bağlı olmalıdır.

Bunu yapmak için, çeşitli tonları yeşil bir tonla birleştirmenin kurallarını bilmeniz gerekir:
 • Klasik seçeneğin yeşilin beyaz, şeftali veya beyazın detaylarına eklenmesi olarak kabul edilir. sarı gölge.
 • Odanın bir deniz dalgası etkisi varsa veya mavi-yeşil bir ton hakimse, o zaman biraz sarı, beyaz veya deniz tonu eklemek uygun olur.
 • Kivi ve mentol gibi renkler odaları daha aydınlık ve neşeli hale getirmeye yardımcı olacaktır.
 • Yatak odası sadece zor bir günden önce canlanamaz ve yeni güçlerle dolmaz, aynı zamanda güven verir. Bunun için açık yeşil ve pastel tonların burada geçerli olması gerekir.
 • Uzaya zenginlik ve şıklık kazandırmak için zümrüt, malakit, kireç rengi kullanmak gerekir.
 • Rahatlama ve tam rahatlama için hardal, zeytin, yeşil çay gibi uygun tonları vardır.

Biraz şık ve parıltılı

Biraz şık ve parıltılı

Odanın tonu seçilen ışığa da bağlı olacaktır. Işık yeterli değilse, yeşil elma renginin yanı sıra ana gölge olarak zeytin veya fıstık kullanmak daha iyidir.

menüye dön ↑

Terbiye için malzeme seçerken genel kurallar

Konforlu bir atmosfer oluşturmak için tüm yüzeyleri uygun şekilde düzenlemek gerekir. Bu, zemin, duvar ve tavan için doğal malzeme seçimine yardımcı olacaktır. Yeşil renk odanın doğallığını vurgulamaktadır.

Ana renk olarak beyaz

Ana renk olarak beyaz

Aşağıdaki nüansları göz önünde bulundurmak çok önemlidir:
 • Yeşilin tüm tonları ucuz standartların dekorasyonuna tahammül etmez plastihem de çok sayıda metal element. Sadece asmadaki bu maddeler her şeyi taze ve iç hafifliği öldürür;
 • Yeşil bir yatak odası için, kaliteli duvar kağıdı yapacak. Bazı stillerde akrilik boya kullanılmasına izin verildi. Bütün duvarları kaplamaması arzu edilir;
 • çeşitli germe veya asma tavan yapıları yatak odasına sığacaktır. Odanın doğallığını iletmek istiyorsanız, sadece beyazlatmak veya boyamak daha iyidir tavan;
 • dekoratif kirişler, yatak odasını doğaya yaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Tavana monte edilirler. İnşaat doğal ahşap türlerinden yapılmıştır;
 • Yeşil renk rattan ve ahşapla iyi gider. Bu nedenle, bu malzemelerden herhangi biri yatak odasını tasarlamak için güvenle kullanılabilir;
 • üzerinde kat sadece iyi bir döşeme tahtası veya kalite vermeniz gerekir laminat parke. Onlarla oda konfor ile dolu olacak.

Dekorasyon için parlak tekstiller

Dekorasyon için parlak tekstiller

Tekstiller için uygun doğal kumaşlar. Bunlar pamuk ve keten içerir. Yatak örtüleri, perdeler, yastık.

menüye dön ↑

Duvar kağıdı seçimi

Yatak odası için duvar kağıdını seçmek daha iyidir. Duvarları boyamak, rahatlık hissi vermeyecektir. Tuval üzerindeki çizim, alanı aşırı yüklemeyecek şekilde seçilmelidir. Yapıştırmak veya 1 veya 2 duvar yapmak en iyisidir. Bu özellikle geometrik şekilli kapak için geçerlidir.

Küçük odalar için, duvar kağıtları küçük çizimlerle seçilir. Dikkat çekmemek için göze çarpmayan olmaları gerekir. Bu tuvaller 3 duvarı yapıştırdı. Kalan büyük boy veya kontrastlı parlak bir deseni vurgulamak gerekir fotoğraf kağıdı. Görsel olarak oda bu tekniği uyguladıktan sonra genişleyecektir.
Ana renge uygun fotoğraf duvar kağıtları kullanın

Ana renge uygun fotoğraf duvar kağıtları kullanın

menüye dön ↑

Tavan yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Bugün, çeşitli seviyelerde bir gerilme veya süspansiyon yapısı seçebilirsiniz. Her şey odanın tarzına bağlıdır.

Tavan için organik olarak yatak odasının yeşiline bakacak birkaç popüler renk var.

Nane renkli tavan

Nane renkli tavan

Bunlar şunları içerir:
 • Açık yeşil. Gün boyu gergin bir durumda olan sinirleri yatıştırmaya, stresi azaltmak ve sorumluluk yükünü ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Bu, bir kişinin rahatlamasına ve tamamen rahatlamasına yardımcı olur. Bu, yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasının yanı sıra, bir sonraki iş günü için yeni güçlerin gelgitine katkıda bulunur.
 • fıstık. Bu gölge sakinliği ve etkileyiciliği ile dikkat çekiyor. Saldırganlık veya negatif enerji yoktur. Bu nedenle, renk yatak odasında güvenle kullanılabilir.
 • Grimsi mavimsi yeşil. Bu gölge nispeten yakın zamanda yatak odasını dekore ediyor gibi göründü. Onun sayesinde oda bir kış bahçesi izlenimi yaratıyor.
 • zümrüt. İnsanların bir çim veya çim ile ilişkili güçlü bir gölgesi vardır. Bu nedenle, istirahat eden bir kişiye her zaman barış içinde davranacaktır.

Kurulu
Tavanın ana rengi odadaki duvarlara ve mobilyalara dokunarak birleştirilmelidir.
menüye dön ↑

Uygun perdeler nelerdir?

Yeşil yatak odasında perdeler bulunmalıdır. Odada belli bir ruh hali yaratırlar. Uyumsuz tekstilleri seçerseniz, odanın görünümünü olumsuz yönde ciddi şekilde değiştirebilir.

Parlak yeşil tonlarda yapılmış yatak odası için, daha koyu perdeleri seçmeniz veya tam tersi gerekir. Hem tek renkli perdeler hem de işlemeli bir desen veya desenli kumaşlar organik olarak buraya sığacaktır.
Perdeleri ile donuk iç tazelemek

Perdeleri ile donuk iç tazelemek

Güneş odada çoğu zaman güneşlenirse, perdeler duvar kağıdının renginden daha koyu olmalıdır. Bu, gözlerinizi dinlendirme fırsatı verecektir. Kuzeyde yer alan yatak odasında daha yumuşak ve sıcak tonların perdelerini asmak daha iyidir.

Beyaz tül her zaman odanın yeşil tonlarına uygun görünecektir. Ona siyah, mavi, açık veya kahverengi perdeler alabilirsiniz.

Kurulu
Yeşil yatak odasındaki perdelerin tek renkli seçilmesi daha iyidir, ancak görsel olarak tüm iç öğelerle birleştirilir. Camlardaki tekstiller ve yataktaki pelerin farklı olmalıdır.
Bej perdeler harika bir ektir.

Bej perdeler harika bir ektir.

menüye dön ↑

Doğru dekor nasıl seçilir?

Odanın temel havası çeşitli aksesuarlar tarafından yaratılmıştır. Odanın temel rengine göre seçilir. Başlıca görevi rahat ve rahat hissetmenize yardımcı olacak odaya özel bir ruh solumaktır. Dekor elemanları nalapistosti olmadan seçilir ve çok düşünceli.

Tasarımcılar bir odada 2-3 tonu birleştirmeyi öneriyorlar. Bunlardan biri yatak odasının temel rengi olur. Gerisi - seyreltilmiş veya kapalı.
İsteğe bağlı aksesuarlarda ana renk

İsteğe bağlı aksesuarlarda ana renk

Dekorun ana unsurları:

Tüm bu unsurlar genel mekan algısını etkiler. Yatak odasının ruh halini ve karakterini aktarmaya yardımcı olurlar. Boşluğu arttırmanız gerekirse, açık tonlardaki aksesuarları seçmek daha iyidir. Buradaki en önemli şey odaya aşırı yükleme yapmak değil. Temel amacı, bir insanın hayali ve geri kalanıdır.

Yastıklar - dekorun ana unsuru

Yastıklar - dekorun ana unsuru

Canlı vurgular eklemek için, odaya birkaç bitki türü yerleştirilir. Yatak odası küçükse, o zaman iç mekan çiçekleri daha iyi yerleştirilir aynalar. Bu, boşluğu ortadan kaldırmaya ve odadaki dolgunluk izlenimini yaratmaya yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑

Yeşil bir yatak odasını dekore ederken birkaç ipucu

Yeşil bir odayı dekore etmek için basit kurallar vardır. Boşluktan fazla yüklenmemek için takip edilmeleri gerekir. Başlıca ipuçları:

 • Ana arka plan için sakin renkleri seçin.

Bunlar arasında:

 • haki;
 • kuşkonmaz;
 • zeytin;
 • açık yeşil;
 • nane.

Ana arka plan için sakin tonlar

Ana arka plan için sakin tonlar

Odada parlak renkler hakimse, kişi tam olarak rahatlayamaz ve uyuyamaz. Odanın çok sıkıcı ve monoton hale gelmemesi için, odaya vazo, resim, yastık şeklinde vurgular ve dekoratif öğeler yerleştirilmesi önerilir.. Onlar için bahar yeşili, kireç ya da kireç tonlarına uyar.
 • Parlak veya parlak yüzeylere sahip bir oda yapamazsınız. Sadece doğal ve doğal malzemeler kullanır.
 • Farklı tonları kendi aralarında birleştirme kurallarına uymak. Koyu ve açık renk dengesi bulmak önemlidir. Bu odanın onurunu vurgulamaya yardımcı olacaktır.
Renkler arasındaki dengeyi bulun

Renkler arasındaki dengeyi bulun

Yeşil yatak odası özel muamele gerektirir. Burada, tüm elemanlar bilerek seçilir, böylece birbirleriyle uyumlu olurlar. Ana şey odanın genel tarzını korumaktır.
menüye dön ↑

Yeşil özellikleri

İç insanda çeşitli duygulara neden olur. Dinlenme odasında, sadece olumlu olması gerekir. Bu nedenle, dekorasyon ve mobilyada parlak ve agresif renkler kullanamazsınız.. Romantik bir tarz seçebilirsiniz. Alanı saflık ve tazelikle dolduruyor. Uyku ve dinlenme için önemlidir. Zor bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olur ve hızlı bir şekilde iyileşir. Yeşil renk ruh halini iyileştirir, sinirlilik rahatlatır ve sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkisi var.

Ruh halinizi yükseltin ve sinirlilik rahatlatmak

Ruh halinizi yükseltin ve sinirlilik rahatlatmak

Sakinleştirici yeşil tonlarda yapılan yatak odası, kaliteli uykuya katkıda bulunuyor. Böyle bir odadaki bir insan hızlı bir şekilde uykuya dalmakta ve kısa sürede günlük harcanan gücü arttırmaktadır. Psikologlar bu rengin yatak odası için en başarılı olduğu konusunda hemfikirdirler.

Kurulu
Atmosferi inceltmek için, odaya sarı, kahverengi, bej ve mavi tonların eklenmesi önerilir.
menüye dön ↑

Mobilya seçimi

Odanın uygun şekilde döşenmesi gerekir. Tüm ürünler birbiriyle birleştirilmeli ve ana renkle üst üste gelmelidir. Bu uyumlu bir iç mekan yaratır. Rahatlama ve kaliteli dinlenme teşvik edecektir.

Her şeyi mümkün olduğunca birleştiriyoruz

Her şeyi mümkün olduğunca birleştiriyoruz

Ahşap mobilyaların yeşil yatak odasına yerleştirilmesi önerilir. Yatak ve diğer eşyalar herhangi bir renkten olabilir. Önemli olan, odanın seçilen tarzında uygun görünmeleridir.

Gibi stilleri ProvenceYeşil yatak odasındaki klasik, romantizmi beyaz mobilyalar koyabilirsiniz. Organik ve modern görünecek. Bazı stiller, mobilyaların yeşil unsurlara ahşap elemanlar veya ekler yerleştirilmesine izin vermektedir.

Kurulu
Alışılmadık bir iç mekan oluşturmak istiyorsanız, bambu veya rattandan yapılmış mobilyalar kullanabilirsiniz. Dekor, odanın doğal ve doğal olmasına yardımcı olacaktır.
Güzel mobilyalarla destekliyoruz

Güzel mobilyalarla destekliyoruz

menüye dön ↑

Tasarım detayları

Yatak odası birkaç temel görevi yerine getirir. Buna dayanarak, tasarımı için çeşitli seçenekleri seçebilirsiniz.

 • Uyumak için oda. Açık yeşil veya fıstık tonlarını kullanabilirsiniz. İç mekanda koyu yeşil, zümrüt veya malakit perdeler için uygundur.
 • Aşk için yatak odası. Sadece sulu ve doygun renkler, eşler arasındaki tutkuyu korumaya yardımcı olacaktır. Olumlu duygular eklemek için zıt gölgelerin perdelerini seçmeniz önerilir. İyi turuncu, sarı, mor perdeler gibi görünecek.
 • Bir kişinin oturduğu ve çalıştığı oda. Oda aynı anda küçük dairelerde birçok işlevi yerine getirebilir. Bu durumda, alanı yeşil ile aşırı yükleyemezsiniz. Kahverengi tonlarla seyreltilebilir.

menüye dön ↑

VİDEO: Yatak odasını yeşil tonlarında yendik

Yeşil yatak odası

Yeşil tonlarında iç

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.6 Toplam puan
Yatak odanız için biraz yeşil

Yeşil renk rahatlatır ve rahatlatır. Bu tonlarda yapılmış bir yatak odası, zor bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Birincil renkler ve odadaki durumun dengesini bulmak çok önemlidir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • stil çeşitliliği;
 • istirahat eden kişinin psikolojik rahatlığı;
 • rahat bir atmosfer yaratmak.
eksileri
 • yeşilliklerle giderseniz agresif bir iç mekan elde edersiniz;
 • maliyeti;
 • tüm stiller için değil.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn