Yeşil duvar kağıtları: İç mekanınız için 200+ Tasarım Resimleri. Hangi duvar kağıtları yatak odasında, mutfakta, oturma odasında duvarlar için uygundur?

Yeşil duvar kağıtları veya bunların birleşimi herhangi bir stile ait organik atmosfere katkıda bulunur, karakterini pozitif enerjiyi arttırır, konforu korur. Olumlu bir etkisi vardır ve olumlu duygular yaratırlar. Düzgün şekilde birleştirin ve maksimum etki elde edin.

İçerik:

Yeşil, uyum, huzur, doğallık ile ilişkili doğal bir renktir. Psikologlar, irade, dayanıklılık ve istikrarı geliştiren renk paleti ile ilişkilendirir. Yeşil gözlere bakarken gevşeyin, uyarılma azalır. Psikoterapistler bu tür bir dekorasyonun ısıyı telafi ettiğini, negatiflerden kurtulmaya yardımcı olduğunu iddia ediyorlar. Ofiste çalışmaya adapte olur, iş ortamına girer, verimliliği arttırır.

Yeşil, uyum ve sükunet ile ilgili doğal bir renktir.

Yeşil, uyum ve sükunet ile ilgili doğal bir renktir.

Mülkiyet dekorunda yeşil tonları:

 • sinir sistemini yatıştırır;
 • vizyon üzerinde olumlu bir etkiye sahip;
 • ağrının yoğunluğunu azaltmak;
 • kan basıncını düzenler;
 • beyin aktivitesini iyileştirmek;
 • uykusuzluk ile yardım.

Üreticiler farklı renk, desen ve kompozisyondan oluşan duvar kağıtları üretiyorlar. Ancak, tasarlanan fikirle karıştırılmamak için, gölgenin insan ruhundaki etkisini hesaba katmak gerekir.

Renk sinir sistemini rahatlatır

Renk sinir sistemini rahatlatır

Hangi tonu seçmeliyim?

Renk seçimi odanın işlevine, özelliklerine bağlıdır:

 • alanı;
 • geometrik yapı;
 • pencerelerin sayısı (ne kadar az doğal ışık olursa, renk o kadar parlaktır);
 • uzayın sömürü türü;
 • yerleri (güney tarafı için, yeşil tarafı serin renkler, kuzey tarafı için daha iyidir - koyu sarı, zeytin veya haki).

Vizyona olumlu etki

Vizyona olumlu etki

Stili odaklar

Tasarım stili duvar kağıdını seçmek için başka bir kriterdir, çünkü yeşil renk art deco, loft, modern uyumunu bozabilir. Tasarımcılara göre:

 • Koyu zümrüt, turmalin, yeşim taşı, malakit duvar kağıdı - gerçek bir klasik. Barok, imparatorluk, romantizm, erkeklerin ofislerine, ofislerine mükemmel şekilde uyuyorlar.
 • Açık yeşil duvar kağıdı atmosfere kolaylık katıyor yatak odalarıferah gıda, salon basit ve işlevsel country müziği tarzında, eklektik çağdaş, basit Provence.
 • Zengin yeşil duvar kağıdı, özgünlük, durumun etkililiğini vurgular yüksek teknoloji, Art Deco, minimalizm.

Beyin aktivitesini geliştirir

Beyin aktivitesini geliştirir

Dekoratörler, görüntünün duygusal aşırı yüklenmesini önlemek için, aynı tada birkaç yeşil gölgenin bir arada kullanılmasını önermezler.

Gölgeleri çeşitli stil çözümlerin iç mekanlarında birleştirmek kolaydır.:

 • açık yeşil;
 • fıstık;
 • zeytin;
 • zümrüt;
 • kireç;
 • mersin;
 • bataklık;
 • eğreltiotu;
 • bitkisel.

Bu gölgeler uykusuzluğa yardımcı olur.

Bu gölgeler uykusuzluğa yardımcı olur.

Bu gölgeler doğal ortamda bulunur ve bu nedenle insan ruhunda olumlu bir etkiye sahiptir.

Pantone Institute uzmanları renkleri popüler trendler olarak adlandırıyor:

 • lahana;
 • fındık;
 • taze yapraklar;
 • zümrüt;
 • malakit.

Koyu yeşil duvar kağıtları konsantrasyon yardımcı olur. Açık yeşil duvar kağıtları sakin, iyi bir ruh hali korur.
İnsan ruhunda olumlu etki

İnsan ruhunda olumlu etki

menüye dön ↑

Bir desen veya düz duvar kağıdı?

Tek renkli tuvaller, tüm tasarım nesneleri için arka plan rolü oynar. Örneğin, desenli perdeler için, işlemeli döşemelik, süslemeli halı, aksesuar ve resimler. Görüntüler ile duvar kağıdı, tasarım canlandırır, bir karakter verir.

MOde, duvar dekorunun ya düz duvar kağıdı ya da yeşil baskılar olmasına izin verir. Çizimler için özel bir gereklilik yoktur. Eşit derecede popüler geometrik, soyut ve bitkisel görüntüler. Seçim kendi zevkinizi etkiler:

 • düz tuvaller evrenseldir, tüm duvarları ya da bireysel olarak dekore edebilirler alanı;
 • açık yeşil çizgilerle renklendirme, oturma odası, mutfak veya kreş ortamının dinamiklerini vurgulayacak, küçük mutfağın tavanını genişletecek veya yükseltecek, koridor,

Koyu yeşil duvar kağıtları konsantrasyon yardımcı olur

Koyu yeşil duvar kağıtları konsantrasyon yardımcı olur

 • Parlak bitki örtüsü güzel unsurları ile duvar kağıdı romantik tarzı salonda rahat bir atmosfer yaratacaktır;
 • büyük bir süsleme yatak odası, oturma odası klasik görüntüsünü vurgulayacaktır;
 • fotoğraf duvar kağıtları açık yeşil bir çiçek ve orman kompozisyonu ile oturma odasında koridorda bir doğa hissi yaratır.

Böylece yeşil duvarlar ruh üzerine baskı yapmaz, konforu bozmaz, iç kısım beyaz, bej ve açık tonlardaki unsurlarla tamamlanırsarı, griMavi Duvarların soluk pembe veya sarı çiçeklerle yeşil tonlu yumuşak duvar kağıdıyla sıvandığı bir odada rahat olacaktır.

Daha net gereksinimler sadece hayvanların şablonlarının, çizgi karakterlerin ve masalların, kuşların, tanınabilir siluetlerin ve baskıların baskın olduğu çocuklar için odaların tasarımında mevcuttur.

Tek sesli tuvaller evrenseldir

Tek sesli tuvaller evrenseldir

Yeşil duvar kağıdı olan odalarda doğru renk tonlarının seçilmesi rahatsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olur.
menüye dön ↑

Şeritli - uzayı görsel olarak algılamanın bir yolu

Moda trendlerinden biri - çizgili yüzeyler. Yeşil şeritli duvar kağıdı, mekanın görsel algısını değiştirir. Bezler dar, geniş, dikey ve yatay çizgilerle gelir.

Çizgili duvar kağıdı görsel olarak mekanı değiştirir. Dikey şeritler yüksek tavan yanılsamasını yaratır, yatay olanları dar bir odayı genişletir. Klasik ve modern iç mekanlarda kullanılabilirler, çünkü:

 • her türlü teknoloji, aksesuar ile birlikte;
 • düz mobilyalar tamamlayacak.

Her türlü teknolojiyle birleştirilmiş aksesuarlar

Her türlü teknolojiyle birleştirilmiş aksesuarlar

Tuvallerin yeşil tabanı ile birleşen ince çizgili duvar kağıtları, gözleri zorlamaz ve alanı genişlik ve yükseklik olarak görsel olarak genişletmez. Kontrast şeritler en çok aksan için kullanılır.
menüye dön ↑

Yeşil yapraklı - doğal serinlik tazeliği

Moda zirvesinde - yaprakların büyük görüntüleri ile duvar kağıdı. Tropikal, palmiye ve muz görüntüleri özellikle popülerdir. Romantik bir ortam yaratıyorlar, rahatlamaya yardımcı oluyorlar.

Bu tür baskılarla duvar kağıdı, özellikle küçük bir oda olmak üzere tüm duvarlar kabul edilmez. Çok nalyapisto. Yaprakları ile yeşil duvar kağıdı için aksan yüzeyleri dekorasyon için iyidir kanepe, girişin karşısında, başlıkta yataklar. Nötr ışık yüzeylerinin geri kalanı yeşil yapraklı duvar kağıdının yoğunluğunu ve çeşitliliğini yumuşatır.
Romantik bir atmosfer yaratın, rahatlamaya yardımcı olun

Romantik bir atmosfer yaratın, rahatlamaya yardımcı olun

Bu kuralın istisnası, bu duvar dekorunun gözleri rahatlattığı ve psikolojik olarak sakinleştiği, olumlu tuttuğu bir banyo.

menüye dön ↑

Organik kombinasyon, kavramın birliğinin anahtarıdır.

Yeşil, mavi ve sarı birliğidir, bu nedenle soğuk gamı ​​ifade eder. Daha az mavi, daha sıcak ve daha yumuşak gölge, daha mavi, daha soğuk. Kombinasyonla ilgili özel bir kısıtlama yoktur. Ana şey, oranların dengesidir.

İç mekanın görünüşünü tamamlamak için, doğru gölgeyi ve resim desenini seçmek yeterli değildir. Bir duvar dekorunun tüm iç mekan konseptinin bir paleti ile bir kombinasyonunu düşünmek gerekir:

Renk soğuk aralığı ifade eder

Renk soğuk aralığı ifade eder

Yeşilliklerin diğer renklerle herhangi bir kombinasyonu, palet derinliğini ve tazeliğini vermenin, yeni bir görüntü ve kompozisyon oluşturmanın gerçek bir yoludur.

Birleştirildiğinde, yapışma şu şekilde yapılır:

 • uçlar;
 • bir duvara vurgular;
 • çeşitli tuval türlerinin alternatif alternatifi.

Yeşilin ek tonları olarak, gri, beyaz bej ve kahverengi sesi. Gümüş ve altın tonları kazan-kazan görünüyor. Mavi-yeşil - gümüş ile birlikte iyi, parlak yeşil - beyaz komşular.

Aksan yoksa yeşil duvar kağıtlarıyla iç kısmı sıkıcı olacaktır, bu nedenle dekoratörler özel alanları vurgulamak için farklı renklerin bir kombinasyonunu kullanır.

BYeşil paletin tuvalleri sayesinde, herhangi bir odadaki vurgulu yüzeyleri dekore etmek mümkündür. Ancak mütevazı büyüklükteki odalarda tüm yüzeyleri doymuş renk duvar kağıdı ile yapıştırmak mümkün değildir.

Tuvaller yeşil tonları, panel pervazlarında, çerçeve pervazlarında ara parçalarda kullanılabilir. Tekstil duvar kağıdı veya vurgu için pahalı kabartmalı bezler kullanıyorsanız, bu seçenek orijinal görünür.

Yeşil duvar kağıdı ile iç sıkıcı olacak

Yeşil duvar kağıdı ile iç sıkıcı olacak

menüye dön ↑

Açık yeşil siyah - kesinlikle ama şık

Koyu yeşilliklerin kombinasyonu ve siyah Renkler sadece kasvetli görünüyor. Bu tür tasarımların grafikleri mekanı anlam ve dinamizmle doldurur. Altın eklemek konutlara eşsiz bir güzellik katacaktır. Siyah ve Yeşil Kontrast İttifakı gençler için bir oda tasarım seçeneğidir.

menüye dön ↑

Beyaz-yeşil duvar kağıdı - gölgelerin evrensel birleşimi

Yeşilin beyazla birleşimi klasik hale geldi. Hem basit hem de orijinal. Bu renk paleti; açıklık, ferahlık, eko, iç mekanlara tazelik ve Provence tarzında tazelik sağlar, rahatlamaya yardımcı olur. Beyaz süpürgelik panoları ve pervazlar açık yeşil desenli beyaz duvar kağıdının odağını oluşturur.

Fotoğraf duvar kağıtları kullanma

Fotoğraf duvar kağıtları kullanma

Kurulu
Tasarımcılar bir dengeyi gözetmeyi önerir: yeşillikler - daha fazla, beyazlıkta - daha az. Zeytin veya nane duvar kağıtları tüm duvarları ve parlak yeşil tonları süslemek için kullanılabilir - ikiden fazla değil.
menüye dön ↑

Yeşil Sarı - kazanan birlik

Sarılık ve yeşillik kombinasyonu iyimserliğe neden olur. Duvarların böyle bir rengi hırslı, kendine güvenen insanların tavrını karşılar. Sarı-yeşil tasarım görsel olarak genişlik, canlılık ve parlaklık hissi yaratır. Oturma odaları, yatak odaları, mutfaklar ve böyle renk kaplamalı banyolar modern görünmektedir.

Halka açık yemek organizasyonlarının iç mekanlarında, sarı-yeşil palet ahşap-kahverengi, pembe-kırmızı, turuncu, kırmızı ve pişmiş toprak mobilyalarla birlikte iyi görünüyor.

Sarı ve yeşilliklerin kombinasyonu iyimserliğe neden olur

Sarı ve yeşilliklerin kombinasyonu iyimserliğe neden olur

Kurulu
Tuval üzerinde güneş sarılığı ve yeşillik zenginliği İttifakı çocuk odasında veranda, balkon, kır evi, teras, duvarlarda çok etkileyici görünüyor.
menüye dön ↑

Yeşil ve kahverengi tonları - yaratıcı düşünme için bir teşvik

Kahverengi tonlu yeşil tonlu bir tandem doğanın klasiğidir. Özellikle, mekanın aydınlanma derecesine ve boyutuna bağlı olarak, paletin derinlik ve parlaklık dengesi gözlendiğinde. Küçük bir oda için, en iyi seçenek orta büyüklükte bir süs, geniş, büyük bir desen veya duvar kağıdı için olabilir.

Kurulu
Yeşil gama ne kadar hafif olursa, kahverengi paletin o kadar koyu olması ve tam tersi olur.
Tandem yeşil tonu ile kahverengi tonları - doğanın klasiği

Tandem yeşil tonu ile kahverengi tonları - doğanın klasiği

menüye dön ↑

Modern bir ortamda mavi yeşil

Mavi-yeşil tonlarının duvar kağıdını kullanıyorsanız, muhteşem bir atmosfer yaratabilirsiniz. Renkli bir yanılsama yaratırlar ve baskın menzili seçmek mümkün değildir. Mavi tonlardaki yeşillikler, oda canlılığına katkıda bulunur, asaleti ve soylu atmosferi yansıtır.

Yumuşak formattaki mavi-yeşil bezler, bir oturma odası veya yatak odası konforu, rahatlık, dinlenme için uygun koşullar yaratır. Dekorasyon için daha dinamik bir sulu seçenek uygundur:

 • ofis;
 • mutfak;
 • Çocuk odası

Kreş iç

Kreş iç

Psikologlar böyle bir rengin karar vermeye yardımcı olduğunu, olumlu duygularla suçlandığını, mantıklı düşünmeyi harekete geçirdiğini kanıtlamışlardır. Baz turkuaz veya yeşilin başka bir serin tonuysa, parlak mavi unsurlara sahip olan uç, tasarıma canlı ve sıcak bir dokunuş katar. Soğuk mavi-yeşil palet, mavi ve mavi, bej, beyaz, gri renklerle organik görünüyor.

Parlak yeşil-mavi renk gamı ​​ile, parlak kırmızı, mercan, turuncu ve yoğun sarı renkler en iyi şekilde birleştirilir. Sulu yeşillikler - beyaz, gri, kırmızı, kahverengi ve mavi tonlarında. Turuncu ve zengin gri renkler açık yeşil bir arka plan üzerinde avantajlı görünüyor.

Kurulu
 Geniş odalar için, herhangi bir anahtarın ve desenin tuvalleri uygundur ve küçük odalar için - küçük desenlerle veya bunlar olmadan hafif bir ölçek daha iyidir.
Verilen renkte aydınlık oturma odası

Verilen renkte aydınlık oturma odası

menüye dön ↑

Farklı mekanlar için yeşil dekor

Renk paletinin duygusal durum üzerindeki etkisi uzun zamandır kanıtlanmıştır. Bu aralık müdahaleci değil, güzel, diğer gölgelerle iyi gidiyor.. Bu nedenle, yatak odasında uygun yeşillikler, ofiste - sulu zümrüt veya malakit tonları yoğunlaşarak konsantre olur.

Kurulu
Koyu yeşil duvar kağıdı, merkezi duvar aydınlatma aydınlatmasının eklenmesini gerektirir.
menüye dön ↑

Oturma odası iç yeşil duvar kağıdı

Oturma odası için kaliteli duvar kağıdı gerekir. Yeşil duvarlı oturma odaları - gerçek bir klasik. Geçmiş yüzyıllarda bile, sakinleştirici yeşil tonlarda sade ve şeritli tuvaller, İngiliz ve Rus aristokratlarının saraylarının süslemelerine hizmet ediyordu.

Bu seri diğer tonlarla iyi uyum sağlar.

Bu seri diğer tonlarla iyi uyum sağlar.

Oturma odası dekorasyonu için iyi bir seçenek - parlak yeşil. Aksan yerleşimi duvar kağıdı ile dekore edilmiştir.

Kurulu
Çizgili yeşil duvar kağıdı bir duvarın yüzeyini veya dördünün alt bölümlerini kaplayabilir. Duvarların üst kısmı, alt renk düzeninde renkli yankı yapan eş duvar kağıdı ile kaplıdır.

Yeşil kanvasın duvar yüzeyindeki konumuna bağlı olarak:

 • iyi aydınlatılmış mekanlara hava vermek;
 • Odanın pencereleri güneşli tarafa yerleştirilmişse, bu tür bir dekora sahip yüzeyler iç mekanı “serinletir”;
 • Yeşilin görsel olarak baskınlığı odayı daha geniş bir hale getirir.

Odaların duvarlarını ülke tarzında dekore etmek için yüksek teknoloji ürünü Provence, Chebbi Chic, beyaz ve yeşil renkli kareler veya çizgili duvar kağıdı olabilir.

Duvar dekorundaki yeşilliklerin serin tonları, küçük bir alan için önemli olan alanı görsel olarak genişletir. Duvar kağıdının yaldız darbeleri, odaya “törensel” bir katılık kazandırıyor.

Oturma odasına sarı-yeşil duvar kağıdının ek yumuşak fildişi tonları ile birlikte yapıştırılması, fırınlanmış süt, aile yemeklerinde, arkadaşlarla partide ekstra konfor sağlayacaktır.

Kurulu
Oturma odası dekore ederken duvar kağıdı uygun olacaktır parlak zümrüt yeşili veya diğer gölgeler ile dengelenmiş katı kuşkonmaz çiçekleri.
Modern bir oturma odasının iç kısmında

Modern bir oturma odasının iç kısmında

menüye dön ↑

Yatak odası için seçim

Doğallık, doğal doğallığın herhangi bir dekorasyonuna, dengeye katkıda bulunur. Böyle bir ortamda uyum, rahatlık hüküm sürecek. Psikologlara göre, yeşil gama yatmadan önce dinlenir, pozitif bir uyanışı garanti eder. Yatak odasının yumuşak ve göze çarpmayan bir renk düzeni seçmesini tavsiye ediyorlar.

Hafif zeytin ve gümüş tonları düeti başarılı olacak. Tasarımın monokrom bir kompozisyonundaki duvar kağıdının yumuşak yeşil kaplamaları, sağlıklı rahatlama ve uyuma yardımcı olur. Aksan yüzey duvar kağıdının aydınlık dekorasyonu, yatağın başının arkasındaki duvar kağıdı ile süslendiğinde, dinlenme ve gece uykusu için hazırlık sırasında rahatsız edici olmayacaktır.
Duvar dekorunda yeşilin serin tonları, alanı görsel olarak iter

Duvar dekorunda yeşilin serin tonları, alanı görsel olarak iter

Tek duvarlı, süslemeli tuvallerle ve diğerleri - tek sesli veya bir şeritle yapıştırmak mümkündür. Yatağın arkasındaki duvarlarda, tavan yüzeyine sorunsuzca geçen tuvaller, yüzeyi görsel olarak uzatır.

Kurulu
Siyah-beyaz minimalizm paletinde yeşil tonlar canlanma ve tazelik getiriyor.
menüye dön ↑

Çocuk odası

Çocuk odasının tasarımı çocuğun yaşına bağlıdır. Soluk yeşil çok aktif bir çocuğu "sakinleştirir" ve yaratıcılığı, enerjiyi uyandırmak için doygun renklerin aksanı olarak kullanın. Doğal ahşaptan mobilyalar, beyaz tavan, parlak tekstiller veya oyuncaklar içeren düetlerde, duvar dekorasyonu için yeşil bir palet uygun değildir.

Üç yaşından küçük bebekler için yumuşak bir aralık önerilir:

 • doymamış yeşil;
 • soluk zeytin;
 • nazik yeşim.

Çocuk odasının tasarımı çocuğun yaşına bağlıdır.

Çocuk odasının tasarımı çocuğun yaşına bağlıdır.

Daha büyük çocukların duvar kağıdı daha iyi olur:

 • doymuş yeşil;
 • zümrüt;
 • Çimen rengi

Çocuk odasında güneşli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bir öğrencinin odasını dekore ederken, çocuğun oyun oynadığını, dinlendiğini, ev ödevi yaptığını dikkate almak gerekir. Bir sessiz fıstık, zeytin gama önerilir. Bu duvar kağıtlarını vurgulamak için kırmızı tonları kullanmak daha iyidir. Bu düet beyini uyarmaya yardımcı olur.
Soluk yeşillikler aktif bir çocuğu sakinleştirir.

Soluk yeşil çok aktif çocuk "sakinleşir"

Kurulu
Parlak yamalar başucu alanında ve narin mavi, bej, beyaz vurgular kullanarak süslemek için başka bir alan için uygundur.
menüye dön ↑

Yeşil mutfak

Yeşil duvar kağıdı ile mutfak iç telaşsız konuşmaları atmak, eğlenceli, romantik, katı veya klasik olabilir.

Yeşil tonların heyecanlanmadığı ve iştahı bastırmadığı kanıtlanmıştır.. Kırmızı ve turuncu tonlar iştahı uyandırırsa, mavi gamın tüm tonları onu bastırır. Doğal yeşillerin rengi sindirimi olumlu yönde etkiler, enerjilendirir. Bu nedenle, yeşil tonlarda, mutfak önlüğünün yüzeyleri, bir mobilya setinin eşyalarıyla meşgul olmayan duvarlar çizilir.

Mutfağın iç kısmında

Mutfağın iç kısmında

Gölge seçimi mutfağın yerini etkiler. “Kuzey” odalar için sarıya yakın olan sıcak renkler daha iyidir, “güney” renkler koyu yeşildir.

Yeşilliklerin diğer renklerle organik birleşimi, deniz ve klasik tarzlarda, ülkede ve kanıtlarda inanılmaz iç mekanlar yaratmayı mümkün kılar. Yeşil bir mutfak ancak eşlik eden çiçek dengeleri gözlendiğinde organik görünüyor. Örneğin, eşit miktarda beyaz ve yeşil, havadar, ferah ve hassas görünüyor. Böyle bir düet altın lekeleri canlandıracak. Sonunda, mutfaktaki camın görüntüsünü tamamlar, çizimler.

Siyah ve yeşil gamma minimalizm, tekno ve modern dekorasyonunda etkilidir. Ancak yeşil siyahtan daha fazla olmalıdır. Açık gri ve beyaz tonların eklenmesi mutfağa sofistike ve organik bir görünüm verecektir. Yeşil paletin enerjisini dengeler, soluk mavi, koyu mavi tonları.
Gölge seçimi mutfağın yerini etkiler

Gölge seçimi mutfağın yerini etkiler

Sarılık hardal ve kireç skalası, haki tonları ile dostudur. Yeşil ne kadar sadık olursa, sarılık o kadar şeffaf olmalıdır, çünkü yeşilin zenginliği açık sarı tonları kirli beyaz lekelere dönüştürebilir. Eşlik eden bej veya gri bir palet ise, tasarım projesi kısıtlanır.

Mutfak duvarlarının kireç bezemeleri popülerdir ve alan için incelik ve yaz aydınlatması sağlar. Limon setiyle birlikte kullanılan kireç tonlu duvar kağıtları, göze hitap eden ve iyi bir ruh hali yaratan bir kombinasyon oluşturur. Duvar kağıdına çiçek baskı, eğlence ve renk mutfak alanına ekler. Yeşil mutfağın kahverengi yamalar ile süslenmesi, doğaya yakınlık hissi sağlayacaktır.

Kurulu
Küçük mutfakların dekorasyonu için koyu yeşil tonları önerilmez. Bununla birlikte, yaldızlı, beyaz ve açık kahverengi palette organik görünüyorlar.
Provence tarzında

Provence tarzında

menüye dön ↑

banyo

Yüzeyi banyonun çalışma alanına yapıştırmak - bitirmek için kötü bir yol, hatta neme dayanıklı malzemeler. Suyun nadiren düştüğü banyo alanlarının dekoru, sıhhi tesisatın beyazlığı ile birlikte yeşil dekor için iyi bir fikirdir. Yeşil duvar kağıdı panelleri, bir pencere veya tropikal motiflerle 3D panoramalar biçiminde olabilir.

menüye dön ↑

Yeşil tavana duvar kağıdı

Yeşil tonların tavanı herhangi bir alanı dekore edecektir. Önemli olan - tüm elementlerin organik bir kombinasyonu. Yeşilin beyaz ve kahverengi vurgularla birleşimi, odanın görüntüsünü taze ve etkileyici yapar. Aynı rengin parlak tonları ile yeşilin yumuşak ışık tonlarının değişimi güzel görünüyor. Örneğin, malakit renkli duvar kağıdına sahip marul tavan yüzeyi.

Çocuk odasının yaratıcı tasarımı

Çocuk odasının yaratıcı tasarımı

Yeşil bir paletin germe tavanlarının parlak yüzeyi, festival alanına ilave olarak koridorda veya koridorda uygun olacaktır. Yatak odasında, nane, iğne yapraklı ve koyu şişe tonları kombinasyonu iyi görünüyor. Dekorasyon için, hem klasik monokrom dekoru hem de resim yazdırmayı, duvarları boyamaya devam eden karmaşık desenleri kullanabilirsiniz.

Kurulu
Soluk yeşil veya zeytin tonları kullanırsanız, alçak duvarlar daha yüksek görünecektir.
menüye dön ↑

Hangi perdeler uygun?

İç mekanın önemli bir özelliği de pencerelerdeki tekstiller. Duvarların paleti ile uyumlu olmalıdır. Oturma odasındaki yeşil duvar kağıdının altındaki perdeler, odada “kaybolmama” ve odaklanmamaları için parlak veya çok hafif olmalıdır. Renklerin etkisi için döşemeli mobilya, abajur, halı tekrar edilmelidir.

Koridorun iç kısmında

Koridorun iç kısmında

Açık yeşil kumaşlar için, açık kahverengi tonlardaki kumaşları kullanmanız gerekir. Koyu koyu doymuş duvar kağıtları, iç mekanlara parlaklık ve hafiflik katan ışık perdelerinin bir birleşimidir. Evrensel perde tonları - gri, beyaz, bej tonları. Yeşil duvar kağıdı için turkuaz, mavi, mavi perde veya parlak kırmızı, turuncu, sarı tonları satın alabilirsiniz.

Perde alırken 3 kurala uymalısınız:

 • Monoton kaplama duvarlar veya aynı tipte bir baskıyla, geniş bir desene sahip bir perde çekmek daha iyidir.
 • Duvarlardaki büyük desenler için, desensiz gizli bir kumaş tercih etmek daha iyidir.
 • Aynı perdelerin ve duvar kâğıtlarının baskıları birleşecek ve bu durum görünüme uyumsuzluk getirecektir.

Kahverengi tonları kullanın

Kahverengi tonları kullanın

Kurulu
Pencere yapısının özellikleri göz önüne alınarak odanın amacı, stil kararı için perde stili seçilmiştir.

Uyumlu bir şekilde kombine:

 • gri, beyaz, kahverengi kumaşlı zeytin duvarları;
 • pastel sarı, mor ve beyaz çiçekler ile hafif zeytin tuvalleri;
 • gri, siyah ve zeytin tonlu turkuaz yüzeyler;
 • doymuş yeşim kakao, salata, pembe, bej renk uygundur.

Kurulu
Evrensel seçenek - perdelerin pastel ve nötr renkleri. Beyaz, gri veya bej kumaşlar çok aktif yeşillikleri yumuşatır ve rahat bir atmosfer yaratır. Bunun aksine, yoğun malzemelerin perdelerini kullanabilirsiniz.
Evrensel seçenek - perdelerin pastel ve nötr renkleri

Evrensel seçenek - perdelerin pastel ve nötr renkleri

menüye dön ↑

Hangi renk kanepe satın alınacak?

Bir kanepe alırken çoğu kişi yalnızca rahatlığına dikkat eder. Duvarlarda duvar kağıdı ile döşeme kombinasyonu - tekrar. Ancak moda bir atmosfer yaratmak için değil. Odanın duvarları, parlak yeşil duvar kağıdı ile dekore edilmişse, aynı rengin bulunduğu kanepe, mekanın merkezi olacak ve rahatlık, hafiflik ve bahar havası hissini artıracaktır.

Aksine, bir bataklık gibi derin yeşilliklerden oluşan bir kanepe daha az farkedilir. Bununla birlikte, bu tür döşemeler, dövüşlerin ve diğer eşyaların güzelliğini yavaşça ortaya koydu. Minderli bir zeytin skalası olan kanepe, bir "jaguar" baskısı, atmosfere eko tarzı bir "orman" atmosferine ormanlık bir çalılık katacaktır. Uygun fotoğraf duvar kağıtları ile, tasarımın benzersizliği bitki örtüsü taklidi ile cam masa tarafından kolayca vurgulanır.
Rahat rustik yatak odası

Rahat rustik yatak odası

İki katlı tavanlı ve merkezde yeşil duvar kağıdı bulunan geniş bir odada, aynı renkteki bir kanepe ve oda palmiye ağaçlarına sahip bir vazo, klasik modernizmin ruhunu yaratacaktır. Yeşil bilardo şık ekleyecektir.Zümrüt duvar kağıdı tonları, koyu kahverengi bir kanepenin ve turkuaz ve zümrüt taşlarla süslenmiş küçük bir zırh koleksiyonunun yanındadır.

Yeşil döşemeli kanepe, tasarımları organik olarak tamamlıyor:

 • kalın füzyon;
 • özgün modernite;
 • modern çatı katı;
 • mütevazı minimalizm;
 • sessiz bir provenans;
 • sade eko tarzı.

Yeşil tonlarda bir şerit içinde duvar kağıdı

Yeşil tonlarda bir şerit içinde duvar kağıdı

Yumuşak yeşil duvar kağıdı soluk pembe, açık mavi ve mor renkler, deniz yeşili bir gölge için arka plan olacaktır.

Kahverengi, açık kahverengi, kanepenin kahve döşemesi zeytin ve bataklık duvar kağıdı ile birleştirilmiştir. Beyaz, gri kanepeler iç mekanlara daha fazla tazelik getirir, doğal yeşil paletle bir arada bulunur.

menüye dön ↑

6 dekoratör sırları

 1. Yeşil gamanın hafif nötr tonları sakin ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratır.
 1. Koyu yeşil, zümrüt ve malakit tonları lüks dekorasyonu vurgulamaktadır. Oturma odalarının cömert dekorlarına, özellikle siyah veya gri mobilyalara sahip düetlerde iyidirler.
 1. Zeytin duvar kağıdı yelpazesi - sahiplerinin zerafeti ve tadı düzenlemesi.
 1. Pencereler kuzey tarafına yerleştirildiğinde, duvarlar ılık yapılır:
 • hardalı;
 • sarı yeşil;
 • mersin;
 • çim;
 • parlak yeşil tonları.

Sahiplerin zarafeti ve tadı uygulaması

Sahiplerin zarafeti ve tadı uygulaması

Güney mülk için - soğuk turkuaz, zümrüt, zeytin, yeşim.

 1. Nötr yeşil, nane yeşili, konum vektöründen bağımsız olarak herhangi bir alana uygun soluk yeşil.
 1. Çocuklar için sakin sarı-yeşil bir renk seçmek daha iyidir. Sakinleştirici etkiye sahip huzursuz - sessiz gölgeler için. Melankolik için - parlak desenleri ile sulu tonları, enerji verici.

Yeşilin kırmızı veya parlak mor renkteki tekstil tonlarıyla birleştirilmesi zordur.

Bu renk ile iç kısım sıkıcı olmayacak

Bu renk ile iç kısım sıkıcı olmayacak

Sağlanan bilgileri kullanarak, özel bir iç mekan oluşturabilirsiniz.

İç yeşil duvar kağıdı

Tasarımı yeniliyoruz

9.3 Toplam puan
Yeşil duvar kağıtları - huzur ve sükunet

Yeşil duvar kağıtları, herhangi bir odadaki her iç mekana kolayca sığabilecek bir enerjiye sahiptir. Bu renk, sakin ve hafif bir atmosfer getiriyor. Sadece psikolojik ve duygusal durum üzerinde değil, aynı zamanda başkalarının gözünde de iyi bir etkiye sahiptir. Yeşil duvar kağıdı seçiminiz - kesin pişman olmayacaksınız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Sınırsız renk seçimi
 • Neredeyse tüm paletle kombinasyon
 • Çevre dostu
eksileri
 • Karmaşık bakım
 • Sınırlı servis ömrü
 • Yangın tehlikesi
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn