Erkek çocuk odasında duvar kağıdı (+200 Fotoğraflar): Çocuğa kendilerini ifade etme fırsatı veriyoruz

Kreşin içi, küçük adamın zevkini ve eşyalarını düzenli tutabilmeyi geliştirmede önemli bir rol oynar. Çocuk odasında uygun şekilde seçilen duvar kağıdı, çocuğun karakterine tam olarak uyan kişisel bir atmosfer yaratacaktır. Duvarlardaki duvar kağıdı, çocuğun yaşı, cinsiyeti, tercihleri ​​ve uygulanabilirliği dikkate alınarak seçilir.

Bu makalenin içeriği:

Duvar kağıdını seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Bir çocuk için çocuk odası üreten ebeveynler, sevecekleri bir ortam yaratmaya çalışırlar. Hangi noktalara dikkat etmeli?

Konfor ve rahatlık yaratırız

Konfor ve rahatlık yaratırız

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yenidoğan bebek karyolasında kaliteli yatak takımı - Sağlıklı bebek uykusu için anahtar

menüye dön ↑

Ekolojik saflık

Fidanlık için herhangi bir malzemeye uygulanan temel gereklilik - çevre dostu olması. Bu, duvar kağıdının zararlı kimyasallar içermemesi gerektiği anlamına gelir. Şimdi çeşitli satın almak için uygun duvar kağıdıHem görünüşte hem de kompozisyonda, seçebileceğiniz çok şey var.

Her biri için ayrı iç

Her biri için ayrı iç

menüye dön ↑

Aşınma direnci - zorunlu gereklilik mi değil mi?

Diğer bir gereklilik ise dayanıklılık. Kreş için çocuğun belli bir yaşını hedef alan renkli duvar kağıtları seçildiyse, birkaç yıl sonra değiştirilmeleri gerekir. Duvar kağıdının çok uzun süre hizmet için tasarlanmadığını dikkate alıyoruz.

Belirli bir yaşa odaklan

Belirli bir yaşa odaklan

Fidanlık duvarlarının tasarımında nötr bir renk seçerken, örneğin çizgili duvar kağıdı tasarımı daha uzun sürecektir. Bu durumda, malzemenin aşınma direnci daha önemli olacaktır.
menüye dön ↑

temizlik

Hiçbir yerde hijyen şartlarından ve duvarların ıslak temizliğini gerçekleştirme yeteneğinden uzak durmayın. Çocuk odasının küçük bir sakini "sanat" kalem ve keçeli kalem kaldırmak için dahil.

Parlak duygular için parlak tasarım.

Parlak duygular için parlak tasarım.

menüye dön ↑

Fidanlık iç tasarımına uygunluk

Duvar kağıdının mobilya ve aksesuarlarla tek bir topluluğu temsil etmesi için, dekorasyon için doğru renk şemasını ve motifleri seçmek önemlidir. Aynı zamanda odanın büyüklüğünü, aydınlatmayı, pencerelerin sayısını ve boyutunu dikkate almanız gerekir.

Renkleri seçiyoruz

Renkleri seçiyoruz

menüye dön ↑

Renklerin oyunu: bir renk yelpazesi seçin

Oda için renk paleti seçiminde, çocuğun karakter ve karakteristik özellikleri dikkate alınmalıdır:

  • duygusal bir çocuk için, sakin serin renkler en iyi seçenek olacaktır;
  • çocuk balgamlı ise, o zaman ortamda sıcak renkler seçebilirsiniz;
  • İnert küçük bir kişilik için, zengin tonlardaki tasarım yapacak.

Güzel bir iç mekan için her ayrıntı önemlidir.

Güzel bir iç mekan için her ayrıntı önemlidir.

Bir çocuk için çocuk odasında en sık tercih edilen renkler şunlardır:

Genellikle, açık yeşil renk tercih edilir.

Genellikle, açık yeşil renk tercih edilir.

En popüler ve aranan renk deniz ve hava temalarında kullanılan ve nötr görünen mavidir.
menüye dön ↑

Arsalar: tüm odanın stilini belirleme

Çocuklar aktif, daktilo, uçak, gemi ve favori kitap ve çizgi film karakterlerinin dinamik dünyasında yaşıyorlar. İsteklerini karşılamak yetişkinler için bile çok heyecan verici olacak.

Bütün odanın arsa ayarla

Bütün odanın arsa ayarla

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yıllara göre beşikler: bebekler için konforlu olacak çok işlevli tasarımlar

menüye dön ↑

Duvar resmi - parlak vurgu ve imar

Duvarlardan birini dekore et fotoğraf kağıdı En sevdiğim tema, tüm iç mekana yön vermenizi ve duvarlardan birini vurgulamanızı sağlayan iyi bir çözüm. Neden sadece bir? Her şey ölçülü olarak iyidir.

Fotoğraf duvar kağıdı kullanarak alımı, çocuğun kendi çıkarlarını vurgulamak için kendini ifade etmesini sağlar. Bu nedenle, arsa çocuğun katılımı ile seçilmelidir.
Favori konularımızın kahraman duvar resimleriyle süslüyoruz

Favori konularımızın kahraman duvar resimleriyle süslüyoruz

Tasarımın seçilen teması çocuğun ruh halini etkileyecektir.

Duvarlardan birinin parlak bir kontrast seçimi ile, aşırı değişkenliği önlemek için geri kalan, yatıştırıcı tonlarda tutulmalıdır. Tek renkli bir tasarım, bir şerit veya orta boyutlu bir desen olabilir.
Asıl şey, kontrastlarla aşırıya kaçmamak.

Asıl şey, kontrastlarla aşırıya kaçmamak.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Kız ve erkek çocuk odalarındaki modern perdeler: Güzel haberler (175+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Şeritler - Nötr Tasarım

Çizgili duvar kağıdı sadece duvarları süsleyen bir araç değil, aynı zamanda çocukların parametrelerinin algılanmasını görsel olarak ayarlama yeteneğidir.. Böylece, dikey çizgiler odanın daha yüksek görünmesini sağlar, yatay olanlar alanı genişletir.

Tüm favori çizgiler

Tüm favori çizgiler

menüye dön ↑

Graffiti - gençlerin seçimi

Duvar, grafiti dekore - oda genç için orijinal versiyonudur. Böyle bir tasarım kendini kanıtlamanın bir yolu olarak kullanılacak, atmosfere dinamik ve genç bir lezzet katacaktır.

Genç odasının düzenlenmesi sırasında, parlak boyalar yardımı ile ek etkiler uygulanabilir. Ancak, dikkatlerini dağıtıp uykuya dalmalarını engelleyebileceği için çocukların kişisel alanlarının tescili için uygun değildir.
Atmosferi dinamik hale getirin

Atmosferi dinamik hale getirin

menüye dön ↑

Büyük veya küçük parçalar: hangisi daha iyi?

Duvarların ana arka planı, duvar kağıdındaki orta ölçekli desenleri tercih etmek için en iyisidir. İç mekanın uyumlu görünmesi için, parlak bir vurgu ile sadece bir duvarın vurgulanması istenir. Photowall kağıdı dekoratif bir tasarım olarak seçildiyse, tüm oda, aksesuarlar, renk ve stille vurgulanan özel bir tema ile korunabilir. mobilya, yastıklar ve benzeri

Duvarlardan birine odaklanıyoruz

Duvarlardan birine odaklanıyoruz

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Çocuk odası ne olmalı (310+ Fotoğraf): Duvar kağıdı, zemin, tavan, karyola seçimi

menüye dön ↑

Yaşa göre duvar kağıdı seçimi

Çocuğun kreşteki rahatlığı duvarların görünmesi ile başlar. Yaşa bağlı olarak, tercihlerin yanı sıra tasarım gereklilikleri de değişir.

menüye dön ↑

Yeni doğanlar için - en çevre dostu

Yenidoğanın uyuduğu kreşde, duvar kağıdının sakin tonları asılmalıdır. Parlak, tahriş edici renkler içermeyen böyle bir atmosfer, çocuğun sinir sisteminin sakinliğine katkıda bulunur ve uykusunu daha iyi hale getirir. Bu durumda, kağıt duvar kağıdı iyi bir seçenek olacaktır.

Yenidoğan için sakin renk tonları seçmek daha iyidir.

Yenidoğan için sakin renk tonları seçmek daha iyidir.

Hava sızdırmazlığı nedeniyle vinil en iyi seçenek olmayacaktır. Bebeğin hassas cildine zarar verebilecek düzensiz bir yüzeye sahip istenmeyen ve sıvı duvar kağıdı.
menüye dön ↑

Okul öncesi: bebek dünyayı bilir

Büyüyen çocuk etrafındaki alanı merakla inceliyor. En sevdiği çizgi film karakterlerinin büyük ve parlak görüntülerine ilgi duyuyor. Çocuğun ilgi alanlarına girerek, duvar duvar resimleri ile bir duvar çizebilirsiniz.

Çocuğun çıkarlarını karşılıyoruz

Çocuğun çıkarlarını karşılıyoruz

Ek olarak, kontrast olanlar da dahil olmak üzere birkaç renk duvar kağıdı paneli kombinasyonu kullanmak mümkündür. Konu tasarımında genellikle alfabenin harflerinin görüntüsü, muhteşem yorumlar, deniz veya araba yönü bulunur.

menüye dön ↑

Ortaokul öğrencisi: yeni ilgi alanları

Okulun başlamasıyla birlikte çocuğun görüşleri ve yaşam ritmi değişmektedir. Sınıflar ve ödevler için kreş tasarımında değişiklik yapılabilir. Mümkünse boşluk, örneğin fotoğraf duvar kağıdının yardımı ile veya duvarların tasarımında farklı tonların kullanılmasıyla arzu edilir. Bu yüzden çalışılacak yer oyun ve rekreasyon alanlarından ayrılacaktır.

Duvardaki Vintage kartları

Duvardaki Vintage kartları

Okul çocukları zaten bazı tercihlere sahipler, bu nedenle hayvanların, deniz çapalarının, arabaların veya roketlerin görüntüsünün yer aldığı temalı duvar kağıdı, çocuğun yaşıyla tutarlı olacak. Okul çocuğunun odasında ilginç bir şekilde eski haritaların, bilgilendirici kitapların grafikleri ve hatta ünlü resimlerin kopyaları ile duvar kağıdının duvarına bakın.

Dünyanın coğrafyasını öğrenin

Dünyanın coğrafyasını öğrenin

Senin için ilginç olacak:YORUM: Yumuşak bir kanepeye sahip bir çocuk odası tasarımı: Nasıl ve nereye koymalıyım?

menüye dön ↑

Genç: tasarımı ile memnun etmek zor olabilir

Ergenliğe girişte, çocuk bir yetişkin gibi hisseder, açık tercihlere ve hayata dair belli bir görüşe sahiptir. 10-11 yaş arasındaki kreş tasarımında, bu tür konularla ilgili sıklıkla izlenen ilgi alanları vardır:

  • özelliği;
  • deniz;
  • coğrafya;
  • ev aletleri (uçaklar, arabalar vb.);
  • spor.

Favori gençler spor konuları

Favori gençler spor konuları

Duvarların tasarımında en sevdiğim temalar, etrafındaki dünyaya olan tutumunun bir tür gösterimi olacak. Geçiş yaşı deneylerden farklıdır; çocuğun sadece odadaki duvar kâğıdını değil, görüntüsünü bile değiştirmesini istediği için hazırlıklı olmalısınız.

Sevgili kahramanlar her zaman oradadır.

Sevgili kahramanlar her zaman oradadır.

Duvar kağıtları dış dünyaya karşı tutumlarını ifade etmek için bir araç olabilir. Baskılar - soyutlama, parlak süslemeler ve kontrast renklerin bir kombinasyonu. Odanın tasarımında çocuklar aktif bir rol almayı, duvarları posterlerle doldurmayı, duvar duvarlarını en sevdikleri filmlerden sahnelerle doldurmayı severler.

menüye dön ↑

delikanlılık

Büyüdükçe, çocuk zevkleri ile belirlenir. Son sınıftaki bir öğrencinin odasını yapıştırmak için, sadece bir duvarı aydınlatan nötr bir duvar kağıdını seçebilirsiniz. Seçeneklerden biri muhteşem grafitidir, ancak spora veya gelecekteki bir mesleğe olan tutkuyla ilişkili olan müzikal bir tema veya görüntü mümkündür.

Genellikle duvarlar çocuğun hobisi altında yapılır.

Genellikle duvarlar çocuğun hobisi altında yapılır.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Farklı cinsiyetteki iki ve üç çocuk için bir çocuk yatak odası tasarımı - 240+ İç mekan imar için fikirler

menüye dön ↑

Çocuk için ne tür duvar kağıtları uygun?

Hangi duvar kağıdını seçerseniz seçin, kreş tasarım malzemesi için bir güvenlik sertifikanız olduğundan emin olmak çok önemlidir. Bebeğin sağlığı her şeyden önce olmalı.

Her tür duvar kağıdı bir kreş için eşit derecede iyi değildir. İdeal bir seçenek var mı? Örnekleri düşünün.

Duvar kağıdındaki en önemli şey - güvenlik

Duvar kağıdındaki en önemli şey - güvenlik

menüye dön ↑

Kağıt - çevre dostu, ancak engelli

Yalnızca çevre dostu olma kriterini alırsak, bu seçenek en iyisidir. Ayrıca ucuz. Renkler - Birçoğu her zevke uygun seçebilirsiniz.

Ancak kağıt duvar kağıdı tasarımı en iyisine uygun olamaz, dayanıklı değildir ve neme maruz kalmaya tahammül etmez. Çocuğun çizimlerini ve duvardaki el izlerini kazımak neredeyse imkansız olacak. Ayrıca, böyle bir yüzey küçük bir deneycinin elindeki mekanik hasara maruz kalır.

Kağıt duvar kağıtları sıklıkla bebek deneylerinden geçer.

Kağıt duvar kağıtları sıklıkla bebek deneylerinden geçer.

menüye dön ↑

Vinil: hava sızdırmazlığı ile katlanmış mı değil mi?

Bu seçenek bazen genç odaları için tercih edilir. Uygun şekilde, vinil duvar kağıtları, yüzeydeki kusurları gizlemenize ve ıslak temizliği gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Aynı zamanda, tasarım yeterli aşınma direncine sahiptir ve görsel temyiz kaybı olmadan yıllarca hizmet edebilir. Dezavantajları, hava geçirgenliğinin olmamasıdır.
Vinil duvar kağıtları hızlı ve kolay bir şekilde kusurları gizler

Vinil duvar kağıtları hızlı ve kolay bir şekilde kusurları gizler

menüye dön ↑

Flizelin: orijinal iç çözümler

Bu tür duvar kağıdı güvenli ve dayanıklıdır. Yeniden boyanabilirler, dayanıklıdırlar. Ancak sakıncaları olmadan yapılmadı. Bu yüksek bir fiyattır.

menüye dön ↑

Sıvı - boyayabilirsiniz

Bu duvar kağıdı tasarımı ile popüler. Güvenlidirler, tekrar tekrar boyamaya izin verirler.

Olası boyama nedeniyle kullanmak çok pratik.

Olası boyama nedeniyle kullanmak çok pratik.

menüye dön ↑

Cork - sıradışı doku

Çevre dostu ve hoş dokunsal hisler bu kaplamaları çok çekici kılar. Dış sihir mantarına ek olarak, yüksek ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahiptir.

Mantar duvar kağıtları küçük bir renk paletine sahiptir ve oldukça pahalıdır.
menüye dön ↑

Duvar resmi - herhangi bir arzunun somutlaştırılması

Fotoğraf baskısı kreş kayıt için geniş olanaklar sunmaktadır. Bu, bir odayı imar etmek, bir duvarı vurgulamak, odanın tematik odağını oluşturmak için iyi bir fırsattır.

Oda imar duvar kağıdı

Oda imar duvar kağıdı

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Çocuk odasındaki gardırop: Nasıl bir yanlışlık yapmamalı? 205+ (Fotoğraf) tasarımlı seçenek (sürgülü dolap, köşe, gömme)

menüye dön ↑

Pratik tasarım ipuçları

Basit ve aynı zamanda çocuk odasının tasarımına dair kapsamlı öneriler birçok hatadan kaçınmaya yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑

Fidanlık düzeni ve büyüklüğü tasarım seçimini etkiler.

Kare küçükse, odayı büyük renkli baskılar içeren parlak renkli duvar kağıdıyla aşırı yüklemek istenmez. Böylece bebek, etrafındaki alanı aşırı yüklenmiş ve sıkışık olarak alarak rahatsızlık hissedecektir.

Küçük bir oda, çok miktarda mobilya ile aşırı yüklenmemesi daha iyidir

Küçük bir oda, çok miktarda mobilya ile aşırı yüklenmemesi daha iyidir

Evinizde bir kreş için büyük bir oda var mı? Çocuğun rahatlık hissi yaratması için, parlak tek renkli duvar kağıdını ve küçük bir desene sahip olanları terk etmek arzu edilir. Aksi takdirde, oda çocuğa boş görünecektir. Soğuk ve meçhul.

Coğrafya sevenler için

Coğrafya sevenler için

Yüksek tavanlar ve büyük kareler ile odayı, tasarım temasını destekleyen parlak renkler ve niteliklerle doldurabilirsiniz. Bu nedenle, deniz teması için duvar kağıdını güzel bir yelkenli teknede kullanabilir, tasarımları saklamak için “korsan” sandığı kullanabilir, tasarımda ipler ve tekne modelleri uygulayabilirsiniz.

menüye dön ↑

Mobilya önemli

Mobilya ile duvar kağıdı tarzının iyi bir kombinasyonu iç mekanın çok önemli bir bileşenidir. Şık bir duvar tasarımına sahip uygun bir kulaklıklı mikrofon seti, her şeyin dengeli ve hizalı olması gereken odanın genel görüntüsünü oluşturur.

Odanın tonunda mobilya seçiyoruz

Odanın tonunda mobilya seçiyoruz

Fidanlıkta düzenli onarımlar yapmak, yatağın, masanın ve gardıropların hala çocuğa uyduğundan ve onlardan hiç çıkmadığından emin olun. Belki bir yetişkin için çocuk yatağını değiştirme zamanı gelmiştir?

menüye dön ↑

Çocuğun duvar kağıdı boyamak arzusu ile nasıl başa çıkılır?

Bundan kurtulmanın birkaç yolu var. İlki, boyanabilecek özel duvar kağıtları ile duvarların üzerine yapıştırmak. Siyah bir taslak ile beyaz bir arka plan üzerinde gerçekleştirilen büyük bir renklendirme gibi görünüyorlar.

Üzerine çizebileceğiniz duvar kağıdı

Üzerine çizebileceğiniz duvar kağıdı

Başka bir seçenek de üzerine boya kalemi ile çizebileceğiniz karatahtaya benzer bir yüzey kullanmaktır.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Çocuk odasında kitaplar ve oyuncaklar için raf: Depolama sisteminin kendi elleriyle basit ve özgün bir çözümü (225 + Fotoğraf)

menüye dön ↑

Genç ve onun ifadesi

Genç çocuğun kreşini zevklerine göre ayarlamasına izin verin. Belki de geçiş çağında doğasında isyan etme arzusunu yumuşatır.

Bir gencin kendini ifade etmesi için bir yer veriyoruz

Bir gencin kendini ifade etmesi için bir yer veriyoruz

Çocuğun isteklerine göre bir kreş yapmak, ona danışarak, sadece bir kreş değil, çocuk için rahat ve aydınlık bir kişisel alan yaratabilirsiniz.

menüye dön ↑

Video: rahat duvar kağıdı ile kreş

Bir erkek için duvar kağıdı

Çocuk için rahat bir oda için duvar kağıdını seçiyoruz

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (200'den fazla fotoğraf)

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn