Barlı mutfak tasarımı (220+ Fotoğraf) - Güzel ve modern bir iç mekan yaratabilme

Bir bar sayacı ile mutfak tasarımı, tasarımın parlak bir vurgu ve aynı zamanda iç işlevsel bir unsurdur.

Bar tezgahı yerden tasarruf etmenize, yeniliğin etkisini yaratacaktır ve durumu çeşitlendirecektir. Çok sayıda model, belirli bir mutfak için en uygun olan seçeneği tam olarak seçmenize olanak sağlar.

İçerik:

Mutfağınızda bir bara mı ihtiyacınız var?

Kendi başına, iç kısmın bu elemanı rahat bir ortamda rahat konuşmalara uyum sağlar. Rahatlamanın etkisini yaratır ve özgünlüğü konforla birleştirir.

Mutfağın ana aksesuarı olarak bar tezgahı

Mutfağın ana aksesuarı olarak bar tezgahı

Bar sayacı çeşitli işlevleri yerine getirebilir:

 • Küçük odalar için önemli olan hantal bir masanın yerine;
 • örneğin, mutfak alanını oturma odasından ayırmak;
 • atıştırma için rahat bir atmosfere sahip bir yer yaratmak;
 • mutfağın iç yüzeyinin ek çalışma yüzeyi olmak;
 • muhteşem bir iç detay olarak hizmet vermektedir.

Kolayca çok yer kaplayan bir masanın yerini alır.

Kolayca çok yer kaplayan bir masanın yerini alır.

Bilginiz için! Bar tezgahına yüksek tabureler verildiğinden, ailede küçük çocuklar ve yaşlılar varsa, yemek masasının varlığından tamamen vazgeçmek mümkün olmayabilir.
menüye dön ↑

Bar sayacı ne olmalı?

Stand, kulaklığın her iki unsuru olabilir ve ayrı bir yapıyı temsil eder. Hangisi daha çok tercih edilir: Bir hazır bar tezgahı satın almak veya sipariş etmek?

Önemli olan, genel iç mekana kolayca uymasıdır.

Önemli olan, genel iç mekana kolayca uymasıdır.

Karmaşık şekilli bir mutfağa sahipseniz, çok küçük veya çok fazla mobilyaya sahipse, sipariş üzerine bir raf yapmak istenir. Bu, odanın büyüklüğü ve bireysel istekleri içeren tüm özelliklerini dikkate alacaktır.

Diğer durumlarda, hazır seçeneklere dikkat edebilir ve tüm gereksinimleri karşılayacak bir model seçebilirsiniz.

Gereksinimlerimiz altında seçiyoruz

Gereksinimlerimiz altında seçiyoruz

Mutfağın bütün görünümünün ahenkli olması için, diğer mobilyalarla aynı tarzda bir raf seçilmesi önerilir. En iyi seçenek, masa üstü ile aynı yüzeyden yapılmış renk ve malzemeyle aynı masanın üstünde bir sayaç olabilir. Daha az ilgi çekici bir görünüm ve masa üstü, zıt renkli veya sıradışı bir dokuda yapılır.

Bar tezgahı, masa üstü ile aynı renkte ise güzel görünür.

Bar tezgahı, masa üstü ile aynı renkte ise güzel görünür.

Bilginiz için! Masa üstü malzeme için net kurallar yoktur.

Tezgah için böyle bir malzeme uygulanabilir:

Metal çubuk sayacı daha az etkileyici görünmüyor

Metal çubuk sayacı daha az etkileyici görünmüyor

Hangi etkiyi almayı planladığınıza bağlı olarak, renk ve malzeme seçilir. Örneğin, bir ışık tezgahı tezgahı ahşap mobilyalarla doğal tonlarında iyi gider. Ya da, aksine, parlak bir stand sessiz mutfak kulaklığı için ilginç bir ek olacaktır. Bu yaklaşım modaya uygun parlak bir vurgu yaratacaktır.

Doğal tonlardaki mobilyalar ile birlikte uyumlu olarak parlak bir bar tezgahı gibi görünüyor

Doğal tonlardaki mobilyalar ile birlikte uyumlu olarak parlak bir bar tezgahı gibi görünüyor

Vurgulanmış bir dokuya sahip masif ahşap bir masa üstü, ülke veya Provence tarzında bir mutfağın tasarımına iyi bir katkı olacaktır. Krom yüzeyler iç mekanı tekno tarzında tamamlar. Cam yüzey hafiflik izlenimi verecek, taş, aksine yapının güvenilirliğini vurgulayacaktır.

menüye dön ↑

Klasik model

Klasik yorumdaki çubuk, 1.1-1.15 m yüksekliğe monte edilmiş dikdörtgen bir masa üstüdür ve uzunluğu kişi başına yaklaşık yarım metre oranında belirlenir. Daha az arzu edilmez, çünkü rahatlama ve rahatlık yerine, kalabalık yerlerde oturan insanlar sert ve rahatsız hissederler.

Klasik Dikdörtgen Stand

Klasik Dikdörtgen Stand

Genellikle raf, küçük kolçaklara sahip olabilecek yüksek tabureler veya yarım sandalyelerle desteklenir. Ahşap çubuk standının klasik geleneksel versiyonunda saygın görünüyor. İç mekana böyle bir ekleme, stilin gerçekliğini vurgulayacaktır.

Tasarımın gerçek bir çubuğun çevresini ayarlaması gerekiyorsa, ek ekipmana ihtiyaç olabilir:

 • gözlükler için özel askılar;
 • tavan rayları;
 • çalkalayıcı;
 • kahve makinesi;
 • meyve sıkacağı, vb.

Gerekli ek aydınlatma

Gerekli ek aydınlatma

Bilginiz için! Klasik versiyonun bir diğer avantajı: Böyle bir masada, rahat yarım sandalyeleri olan bir dizüstü bilgisayarda veya kağıtlarla çalışmak uygundur.
menüye dön ↑

Küçük mutfak: en iyi modeli seçme

Küçük veya çok küçük bir mutfağınız var mı? O zaman kelimenin tam anlamıyla yaşam alanını her santimini takdir edersiniz. Her yemek masası küçük bir odada olmayacaktır. Ve az çok başarılı bir yerleştirme durumunda bile, küçük bir alanı açmayacak.

Mutfak tezgahı ile bağlı stand

Mutfak tezgahı ile bağlı stand

Aynı anda birkaç soruya iyi bir çözüm, çalışma yüzeyine bile bağlanabilen zarif bir bar tezgahın takılmasıyla verilecektir. Bu durumda yüksekliği bu metrenin altında olacaktır.

Böyle bir iç çözümün ek bir avantajı, pişirme sırasında bir pişirme masası olarak başarıyla kullanılabilecek başka bir çalışma yüzeyidir. Böyle bir stand için sandalyeler 0,6 m'ye kadar düşük seçmek zorunda kalacak.

Çalışma yüzeyi olarak kullanılabilir.

Çalışma yüzeyi olarak kullanılabilir.

Ne yazık ki, küçük bir mutfakta depolama alanları ve her türlü süspansiyon ile sağlam bir yapı bulunamaz. Ancak seçenek bir mini raftır. Kısa ve özlü hatları olacak, mutlaka ergonomik tasarım olmalı.

Görece mütevazı bir mutfak için görsel olarak ek mobilyalar bile ağırlıksız ve çok hafif görünmelidir. Asıl görev - genişlik yanılsamasını yaratın.

Mutfakta az yer varken

Mutfakta az yer varken

menüye dön ↑

Seçenek "2'si 1 arada": yemek masası ve bar tezgahı

Bir yemek masasını bir bar tezgahıyla birleştirmek, mutfak tasarımında güzelce dövülebilen ilginç çözümlerden biridir. İç kısmın böyle bir birleşik elemanı, iki seviyeli bir masaüstüne sahiptir.

Aynı zamanda daha yüksek olan kısım bir rafın ve akşam yemeğinin düşük olan kısmının rolünü oynar. Bu seçenek, yemek alanında her iki öğeye de sahip olmak isteyenler içindir. Ayrıca, bu model küçük çocuklu aileler ve yaşlı akrabalar için idealdir.

İki seviyeli bar sayacı

İki seviyeli bar sayacı

İpucu! Odanın genişliği izin veriyorsa, ayrı bir stand ve ayrıca ayrı bir masa takabilirsiniz.

Kombinasyonlarında kompaktlık ve ilginç görünüm elde edilir. Buna ek olarak, kombine versiyonu mutfak-oturma odası için bir nimettir olabilir. Kombine modeli, yüksek yarı odanın oturma odasına ve yemek odasına mutfağa bitişik olarak monte edebilirsiniz.

Mutfaklı birleşik bir oturma odası için iyi bir seçenek

Mutfaklı birleşik bir oturma odası için iyi bir seçenek

Alanın imarına benzer bir yaklaşım, oturma odasını mutfaktan açıkça ayırmanızı sağlar. Ancak aynı zamanda bir açık alan hissi olacaktır.

menüye dön ↑

Mutfak stüdyosu: hangi tasarımı seçmeli?

Mutfak stüdyosunda bölgelerin sınırları pratik olarak silinir. Bu durumda, rafın montajı mutfak alanını sembolik olarak ayıracaktır. Bu yaklaşım genellikle yemek pişirmek isteyen ev kadınları tarafından sevilir, ancak aynı zamanda rekreasyon alanındakilerle de iletişim kurabilir.

Stüdyo dairede çok fonksiyonlu bar tezgahı

Stüdyo dairede çok fonksiyonlu bar tezgahı

İpucu! Bu sınır inşaatı genellikle altta raflarla birlikte verilir.

Mutfağa bir balkon eklenmişse, alan önemli ölçüde artar. Bu durumda, bar tezgahı mutfağın sınırına ve eski balkon kısmına tam olarak oturur. Pencere eşiğini bir bölüm olarak kaydettiğinizde, genellikle bar tezgahının altında elden geçirilir.

Eski bir balkon yerine ahenkli bir şekilde uyar

Eski bir balkon yerine ahenkli bir şekilde uyar

menüye dön ↑

Rack Island: sadece büyük mutfaklar için

Mutfak alanı önemliyse, iç mekanın oluşumu sırasında, kendinize bir özgürlük verebilir ve bir ada şeklinde durabilirsiniz. Bağımsız bir yapı olabilir ve bir odanın ortasında bulunan bir lavaboya veya örneğin bir ocağa bağlanabilir.

Büyük odalar için Rack Adası

Büyük odalar için Rack Adası

Aynı zamanda, bar tezgahı, girişten itibaren bir pişirme veya yıkama yerinin fark edilmeyeceği, yüksek bir barla örtülmeyecek şekilde kurulur. Aynı zamanda, ücretsiz bir yaklaşım ve sandalyelerin uygun şekilde yerleştirilmesi için yeterli boş alan bulunmalıdır.

menüye dön ↑

Modüler model

Bu tipteki çubuk dar bir yan sehpaya benzemektedir. Çoğu durumda, fırfırlar olmadan basit bir şekle sahiptir. Bu seçeneğin en büyük avantajı, odanın herhangi bir yerinde rafı yeniden düzenlemenizi sağlayan mobilitedir.

Konforlu ve portatif mobilyalar

Konforlu ve portatif mobilyalar

Görünümün özlüğü bu ilaveyi evrensel yapar - konumdan bağımsız olarak, stand organik görünecektir. Renk olarak, ana mobilyalara uyması gerekmez.

menüye dön ↑

Dar bir oda için ne seçmeli?

Bir odanın boşluğunun dikdörtgen şekli genellikle oldukça dardır. Böyle bir mutfakta masayı koymak zor olabilir. Bu durumda mobilya, paralel duvarlar boyunca düzenlenmesi arzu edilir. Burada bir bar sayacı da yerleştirebilirsiniz.

Dar bir oda için mobilya seçiyoruz

Dar bir oda için mobilya seçiyoruz

Bu durumda, mobilyaların geri kalanıyla aynı tarzda yapılacak bir bar seçmeniz gerekir. Bu, çalışma yüzeyinin bir duvardaki bir devamı veya uç duvarın yanına veya pencere açıklığı boyunca dik olarak yerleştirilmiş bir model olabilir.

menüye dön ↑

"P" harfi şeklindeki mutfak: rafa nereye koyulacak?

Oda zaten birkaç duvar boyunca düzenlenmiş mobilyalara sahipse, işyeri ve yemek odasının sağlanması daha olasıdır. Bu durumda, yeni ek mobilyanın iç kısmı ağırlaştırma ve aşırı yüklenme tehlikesi vardır.

Pencereye bir raf koyuyoruz

Pencereye bir raf koyuyoruz

Dengeli bir alanı korumak için, çalışma yüzeyine yüksek uçlar bulunan düz bir raf önerebilirsiniz. Diğer bir seçenek, duvarın yanına bir raf koymaktır, böylece karışmaz ve göze çarpmaz.

menüye dön ↑

Köşe mutfak: iç mekanı dengeliyoruz

L şeklindeki mutfak düzeni küçük odalar için sıkça kullanılan bir seçenektir. Bu düzenleme ile yer boşaltmaya çalışın. Ancak, odanın bir kısmının mobilya ve ekipman fazlası olduğu zaman, durumun dengesizlik etkisi olabilir.

Köşe mutfaklar için seçenek

Köşe mutfaklar için seçenek

Bu durumda, ilave bir bar tezgahı, iç mekanı dengelemek ve rahat bir ortam yaratmak için eksik mobilyayı “teslim etmenize” izin verir. Bu durumda en iyi seçenek, desteğin üzerinde klasik bir stand olacaktır.

menüye dön ↑

Yuvarlak masa üstü: ne kadar rahat?

Rafın yuvarlatılmış şekli, yalnızca geniş kare ve yeterli boş alan ve boş mobilya bulunan odalar için geçerli bir seçenektir. En önemli avantaj, mutfağın içini benzerlerinden ayıran özgünlüktür. Ayrıca, sıradışı bir form başka bir koltuk eklemenize izin verir.

Konforlu yuvarlak tezgah

Konforlu yuvarlak tezgah

menüye dön ↑

Bar tabureleri mutlaka sahip olmanız gereken bir ek

İç bar sayacı tamamlamak için uygun sandalyeleri tamamlamalıdır. Çeşitli malzemeler ve bunların kombinasyonları üretim için bir malzeme olarak kullanılabilir:

 • rattan;
 • asma;
 • plastik;
 • bir ağaç;
 • metal vb.

İstenilen yükseklikte seçtiğimiz bar tabureleri

İstenilen yükseklikte seçtiğimiz bar tabureleri

Ekstra rahatlık için, koltuklara ve sırtlara döşeme uygulanır. Sandalyelerde basamaklar ve kol dayama yerleri olduğunda ve koltukların yüksekliğinin ve koltuk sırtlığının eğiminin ayarlanabildiği durumlarda kullanışlıdır.

Modelleri seçerken sadece odanın tarzını değil aynı zamanda sandalyelerin boyutunu da düşünmek önemlidir. Bar tezgahı ek bir tasarım değilse, ancak yemek masasının yerine geçiyorsa, daha rahat modelleri tercih etmek daha iyidir. Rahat bir sandalye, yemek, iş ya da arkadaşlarınızla sohbet ederken bir masada daha uzun süre dinlenmenizi sağlayacaktır.

Önemli olan rahat olmak

Önemli olan rahat olmak

Popüler modeller, metal bir taban üzerinde yapılmış ve deri döşemeli çok yönlü sandalyelerdir. Kompakt olduklarından modern bir tarza sahip küçük mutfaklar için özellikle başarılı olacaklar.

Klasik iç mekanda ya da ülke yönünde, bar tezgahına eşlik eden ana mobilya ile aynı mobilya koleksiyonundan ahşap sandalyeler olabilir. Raf için bir sandalye seti seçerken, yemek masası için sandalye ile görünüşlerini ve uyumluluğunu dikkate almak gerekir. Tabii ki farklı olacaklar, ancak genel tarzın dışında olmamalılar.

Mobilyalara uyacak sandalyeleri seçiyoruz

Mobilyalara uyacak sandalyeleri seçiyoruz

Bar tezgahı, mutfağın büyüklüğü ve şeklinden bağımsız olarak, gerekli işlevleri yerine getirecek ve içini dekore edecek muhteşem bir eklenti olabilir.

Mutfakta bar tezgahı

Şık kombinasyonlar

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn