Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Evimi dekore etmek, rahat ve misafirperver yapmak istiyorum. Tipik bir binada özgün bir tasarım oluşturmak daha zordur, ancak bir çıkış yolu arayabilirsiniz. İlginç ve aynı zamanda zarif bir çözüm, duvarda bir kısma oluşturmak olacaktır. Çeşitli malzemelerden yapılabilir, ayrıca, üç boyutlu bir görüntünün oluşturulması bağımsız olarak yapılabilir. Kısma türleri hakkında, özellikleri, uygulama aşağıda okunabilir. Ayrıca, bağımsız olarak bu tekniğe hakim olabileceğiniz için bir ana sınıf sunar.

Bu makalenin içeriği:

İç kısma

Bir kabartma görüntü oluşturmak için böyle kullanabilirsiniz gibi malzemeler:

Yatak odası iç kısma görüntüleri

Yatak odası iç kısma görüntüleri

Duvarlar şununla dekore edilmiştir:

 • manzara;
 • insan figürleri;
 • bitkiler;
 • nesneler.

Tam teşekküllü sanatsal kompozisyonlar olabilir. Böylece, binanın içini ve dışını süsleyebilir.

Dekorun kalıplanan kısımları poliüretan veya alçıdan yapılmıştır ve manuel olarak yazarın modellemesi macun, poliüretan yapıştırıcı ile yapılır.
Herhangi bir odayı dekore edebilen tam teşekküllü kompozisyonlar

Herhangi bir odayı dekore edebilen tam teşekküllü kompozisyonlar

Kısma, modern iç mekanlarda sıklıkla kullanılır. Bu gibi kompozisyonların tekniği farklıdır, kısma kabartmasını herhangi bir stildeki odaya doğru şekilde yerleştirmenizi sağlar.

Kısma kabartma kompozisyonları, gerekli aksanları evin içine yerleştirmek için iç mekanın ana temasını geliştirmeye ve tamamlamaya yardımcı olacaktır. Oturma odasında alçı kalıplama özel bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Yatak odasında, bir samimiyet atmosferi yaratıyor, koridor - hayali hareketin görünürlüğü. Bütün bunlar izlenimi değiştirmeye ve gerekli havayı yaratmaya yardımcı oluyor.

Boş bir duvarda oluşturabilirsiniz panel şeklinde resimler. Kısma vurgulanırsa, tüm dışbükey parçalar daha da net görünecektir. Genellikle çeşitli açıklıkların tasarımı için kullanılırlar.

Tüm panelleri oluşturabilirsiniz

Tüm panelleri oluşturabilirsiniz

Dekoratif boyamadan farklı olarak, kısmaların mutlaka rengi vurgulaması gerekmez. İstenirse, beyaz bırakılabilir ve o kadar iyi görünecektir. Bu iki seçeneği birleştirebilir, orijinal ve sıradışı bir etki elde edersiniz.

Kısma, bu tür kaplama malzemeleri ile iyi bir şekilde birleştirilmiştir:

Sıradışı, ama çok güzel

Sıradışı, ama çok güzel

Basit form sıva odaya özgünlük verebilir minimalizm tarzındastile uyar çatı katıKlasik.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Kendin-yap araçlarıyla 175+ İlginç Duvar Afişi Fotoğrafları. Kumaştan, mantardan, boncuklardan - daha güzel olan nedir?

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Malzemenin kullanımı

Kısma kabartma bileşimleri, taşta, dövme işleminde ahşap ve diğer doğal malzemelerle birlikte iyi bir şekilde birleştirilecektir. Sık sık kullanılırlar şöminelerin dekorasyonunda. Eğer varsa koridor Bir saat var, sonra bir modelleme yapabilirsiniz. Küçük odalarda büyük paneller yapmamalısınız.

Odanın büyüklüğüne göre bir panel seçin

Odanın büyüklüğüne göre bir panel seçin

Kurulu
Konukların dikkatini, aydınlatmaya sahip bir kısma yakalayacaktır. Oda klasik tarzda ise, sıva yardımıyla kemer boşluğunu, kapı boşluğu ile boşluğun arasındaki boşluğu doldurmak mümkündür. tavan.

Üzerinde kullanılabilir mutfak. Dekorun bir kısmı raf şeklinde dökülebilir, eski günlerde yapılan yemekler için geçiştir. Başka bir dünyaya, uzaya giden pencereler yapabilirsiniz. Alçı yemek alanında veya mutfak önlüğü.

Duvarın ortasındaki oturma odasında bir plazma varsa, çevresinde böyle bir rahatlama dekoru yapabilirsiniz. Yatak odasında, özellikle orada dövülmüş eşyalar varsa da kullanılabilir. Büyük bir panel koyabilirsiniz yatağın başına.

Yatağın başının üstüne yerleştirme

Yatağın başının üstüne yerleştirme

Bir kısma yardımı ile, duvardaki düzensizlikleri gizleyebilir ve dekoratif elemanları kusurlardan dönüştürebilirsiniz.. Ayrıca, modelleme için mühendislik iletişimini gizleyebilirsiniz. Çıplak bir duvarda, güzel bir dekoratif sıva içine akacak bir manzara, tüm bir resim oluşturabilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Banyo fayansı seçenekleri: 185+ (Fotoğraf) Duvar seçenekleri

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Arsa seçimi

Modern bir kısma, herhangi bir fikri yeniden yaratmanıza izin verir. Olabilir:

 • basit soyutlama;
 • yatay;
 • çiçekler;
 • şehir panoraması;
 • dünya haritası.

Duvardaki herhangi bir fikri kendi ellerimizle yeniden yaratıyoruz.

Duvardaki herhangi bir fikri kendi ellerimizle yeniden yaratıyoruz.

Dekorun döküm parçaları mutfak için seçildiyse, evin bolluğunu karakterize edecek sembolleri, meyve ve sebzeleri içeren resimleri seçmek daha iyidir. çocuk odası Kelebeklerin, kuşların, çiçeklerin, kalelerin resmini içeren, hafif ve havadar bir dekor olabilir.

Kısma, ana kompozisyonda yapılabilir veya ayrı dağılmış parçaları veya sarma çiçekleri, bir üzüm asmasını gösteren bir süsleme olarak gerçekleştirilebilir. Odalar, evin cephesi ve diğer binaları dekore etmek için kullanılır.
Kısma, etnik tarzı güzel bir şekilde vurgular

Kısma, etnik tarzı güzel bir şekilde vurgular

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Mutfağın iç kısmına doğru resmin asılması - 205+ (Fotoğraf) Şık ve Güzel Fikirler

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Alçı sıva

Alçı - oldukça talep gören bir malzeme. Tüm yangına dayanıklılık, çevre dostu gibi nitelikleri sayesinde. Bu doğal malzeme, sıva oluşturmak için çok uygundur. Bu, kabartma bezemelerin karmaşık unsurlarını oluşturmayı mümkün kılar. Ve yapıların daha uzun hizmet etmesi ve dayanıklı olması için silikon veya poliüretan bazlı özel bir vernik, astar, yapıştırıcı kullanıyorlar. Ürünü ultraviyole ışınlarından ve yağışlardan korumak için üstü akrilik boya ile kaplanmıştır.

Alçı kısma bileşimi ahşap, bronz, dökme demir veya yapay olarak yaşlandırılabilir. Keten tohumu yağı kullanarak, pişmiş toprak vernik oluşturmak için antika mermerin altındaki modellemeyi taklit edebilirsiniz. Ve antik bronzu yeniden yaratmak için, saf su, bakır sülfat veya basitçe yağlı boya karışımı kullanın.

Özgünlük istiyorum - biraz eskilik ekleyin

Özgünlük istiyorum - biraz eskilik ekleyin

Boyamadan önce, alçı kalıplar iyice kurumalıdır. Tozdan temizlenir, sonra astarlanır.Tavanda en çok kullanılan su bazlı boya, boyanın kendisi yağlı boya ile yapılır.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Yatağın üstündeki yatak odasında yer nasıl düzenlenir: Feng Shui'nin resimlerinin yerleştirilmesi. 170+ (Fotoğraflar) parlak ve şık vurgular

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Poliüretan sıva

Malzeme özel bir teknoloji kullanılarak plastik köpüklendirilmiştir, çevre dostudur, hoş olmayan kokuları, fazla nemi emmez ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı dayanıklıdır. İyi görünüyor ve bu tür tesislerde nitelikleri için uygun: banyoMutfak

Poliüretan sıva - çevre malzemesi

Poliüretan sıva - çevre malzemesi

Poliüretandan yapılmış sıva yardımıyla odayı görsel olarak düzeltebilirsiniz. Örneğin, tavanı görsel olarak yükseltebilir ve odayı fatura dışbükey tahta (kalıplama), duvardaki dikey bir çıkıntı, bir sütun (pilaster) kullanarak genişletebilirsiniz.

Kalıplama, farklı tonlardaki duvar kağıdını bölmek için kullanılır. Poliüretan oyma işi süsleyebilir iç kapılar. Poliüretan için özel bir yapıştırıcı kullanarak bu malzeme ile çalışmayı kolaylaştırmak.

Modern tasarımda alçı bezeme olanakları

Modern tasarımda alçı bezeme olanakları

Bu sıva ile sadece iç mekanı dekore edemez veya güncelleyemezsiniz, aynı zamanda mobilyalar yapabilir, panel veya çerçeveler oluşturabilir, tavanları, şömineleri, kaideleri dekore edebilirsiniz. Poliüretan sıva, ürünleri, parçaları, yapıları süslemek için çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: İç mekandaki şık Goblen: stillerle bir kombinasyon, tasarım fikirleri (100+ Fotoğraf). Kendi elinizle rahat bir tasarım nasıl yaratılır? (perdeler, yatak örtüleri, resimler)

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Kısma ana sınıfı

Bağımsız olarak, ayrıca sıva yapabilirsiniz, çünkü bu alınır.

 • alçı;
 • Toprak;
 • Alabaster;
 • alçı esaslı sıva.

Duvardaki hacimsel görüntünün arsa herhangi bir olabilir

Duvardaki hacimsel görüntünün arsa herhangi bir olabilir

Yeni başlayanlar için kısma bir tasarım bile oluşturabilirsiniz. Bu durumda, alçı ve alçı kullanmak daha iyidir. Belki şık resim başarısız olur, ancak oda bir rahatlama görüntüsü ile dekore edilecektir. Önemli olan tüm eylem sırasını doğrulukla takip etmektir:

 • Çıtalar ve kontrplaktan, alçak duvarlı, tablaya benzer. Gelecekteki slab rölyefinin boyutuna uyması gereken boyutlar için, bir rölyef yaratılması gerekecektir. Kutuya ek olarak, örneğin sıradan bir şeker kutusu veya uygun boyutta bir çerçeve gibi başka araçları da önceden cama yapıştırıcı bant ile yapıştırın.
 • Formun polietilen ile kaplanması gerekir. Köpük, üste katlanma olmaması için düzleştirilmelidir. Hizalayamıyorsanız, en azından minimum düzensizlik bırakın.
 • Solüsyonun üreticisinin talimatlarına göre açıkça hazırlanması ve forma dökülmesi. Kabartma bir süs oluşturmayı planlarken, bileşimi güçlendirmek için döşemeye tel yerleştirilir.
 • Başlangıçta elde edilen karışıma zamanında bırakılmalıdır. Ne kadar süreceğini söyle, çünkü Gösterge her malzeme için farklıdır. Belirli bir ham maddeyi kullanmadan hemen önce, onunla çalışmanın tüm nüanslarını netleştirmek gerekir.
 • Kısmaların kendisini yaratmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak, gerekli dekoratif süslemenin ana hatları döşemeye uygulanır. Daha sonra yeni hazırlanan karışımdan devredeki hacmi artırmaya başlayabilirsiniz. Hacim, katmanlar halinde arttırılır, böylece her katman biraz sertleşir.

Basit evlerin iç kısmındaki kısma daha önce nadiren kullanılmıştır.

Basit evlerin iç kısmındaki kısma daha önce nadiren kullanılmıştır.

Sıva ile çalışmak zor değildir, hatta uygundur, ancak hammadde ıslakken. Şu anda, fazlalıklardan kurtulabilir, bir bıçak kullanabilir ve süsü bir tahta kesici kullanarak keski ile düzeltebilirsiniz.

Malzeme tamamen kuru değilse, sadece sıva yapınız. Zaten sertleştirilmiş bir yüzeyin işlenmesiyle uğraşmak çok daha zordur.
Bu tam olarak iç mekanınızın en önemli özelliği olacak.

Bu tam olarak iç mekanınızın en önemli özelliği olacak.

Derinlemesine bir görüntü elde etmeniz gerekirse, aşağıdaki şekillerde yapabilirsiniz:

 • Arka plan katmanının kendisinin, şekil etrafında inşa edilmesi gerekir, tüm öğelerin küçük bir girintide olacağı ortaya çıkar. Her şey arka plan düzlemini taşlayarak sona erer.
 • Keskilerin, keskilerin yardımıyla az miktarda bir temel malzeme seçerseniz, görüntüler derinleştirilebilir.

Biraz hayal gücü, yaratıcılık ve çarpıcı sonuçlar

Biraz hayal gücü, yaratıcılık ve çarpıcı sonuçlar

Bir kısma imgesinin bağımsız olarak yaratılması özenli bir iştir, zaman ve önemli masraflar gerektirir. Ancak, makul bir yaklaşımla, evinizin tasarımına özgün, hatta benzersiz bir görünüm verilebilir.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Kısma yaratmak için türler ve temalar

Böyle bir rahatlama yapısı oluşturmak için fikirler farklıdır. Boyutları, karmaşıklıkları ve odanın tarzı ve hacminin arsası. Hayvan veya bitki motiflerini, antik sahneleri veya soyut unsurları betimleyebilirsiniz.

Ağaç resmi en nötr ve çok yönlü çözümlerden biridir.

Ağaç resmi en nötr ve çok yönlü çözümlerden biridir.

Üç boyutlu resim duvarın üzerinde yapılabilir veya hazır bir kabartma resme sahip önceden pişirilmiş bir levha yerleştirilebilir.

menüye dön ↑

çiçekler

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

menüye dön ↑

kuğu

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

menüye dön ↑

odun

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Özel bir duvar resmi nasıl yapılır: Kendi ellerinizle kısma yaratın. Dekoru güncellemek için yaratıcı fırsatlar. Yeni başlayanlar için ana sınıfı

Ahşabın rölyefine, özellikle odanın tarzında, mobilya renginde seçerseniz bakmak ilginç olacaktır.

Kısma çok estetik görünüyor, diğer iç dekorasyon türleri ile karşılaştırılamıyor. İlk bakışta böyle bir tasarım dikkat çekecek.

menüye dön ↑

VİDEO: Duvarda bir kısma yaratmanın adım adım süreci

Duvardaki kısma

İç Fikirler

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Sonuç

Kısma yapmak, sabır gerektiren zor bir iştir. Bu dekor herhangi bir odayı dekore eder. İsterseniz kendiniz halledebilirsiniz. Bununla başa çıkmak için bir heykeltıraş veya sanatçı olmak gerekli değildir. Temel becerilere sahip olmak yeterli. Bunu yapmak için bir uzmana danışabilir veya ana sınıfta bir video izleyebilirsiniz.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (110'dan fazla fotoğraf)

6.4 Toplam puan
Güzel kısma resimlerinde

Kısma resim, her odayı unutulmaz kılabilir. Odanın temasına karar verin. Sonuçtan memnun kalacağınızdan ve sevdikleriniz tarafından hatırlanacağınızdan eminiz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

6.2Uzman puanı
fiyat
6
pratiklik
6.5
bakım
6
6.6Kullanıcı oyu
fiyat
6
pratiklik
7
bakım
7
şekerleme
 • Böyle bir bitişin göstericiliği ve özgünlüğü.
 • Duvarların pürüzlülüğünü görsel olarak düzeltmek için ek bir fırsat.
 • Bir odadaki alanı görsel olarak paylaşma yeteneği.
 • Bir uzman yardımı olmadan kendi başına bir kısma yaratabilme yeteneği.
eksileri
 • Bir uzman için yüksek malzeme ve işçilik maliyeti.
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

1 yorum
 1. 3.3
  fiyat
  60
  pratiklik
  70
  bakım
  70

  Bir duvar resmi hizmeti sipariş ettim. Tema ile belirlenir. Biraz doğa eklemek istedim. Sonuçların bu kadar güzel olmasını beklemiyordum. Sıradan bir çizim gibi görünüyor ve çok muhteşem görünüyor. Ne zaman geçmek istersem, elini tut. Odanın genelini kökten değiştirdi. Harcanan paradan pişman olmadı.

  + Artıları: Çok güzel tasarım, neoichny
  - Eksileri: Görünüşe göre zamanla renk kaybetti
  yararlı(0) Hayır iyi(0)Zaten oy verdin

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn